PDA

View Full Version : Алфа 145-146, тема за общи приказки



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16

Gogata
09-01-2013, 11:42
миналата зима махнах катализатора и сложих права тръба с едно приятелче,но вече ми писна дасе наслаждавам на звука на двигателя и искам да съм малко по тих,така,че искам заместител,интересува ме някой слагал ли е и колко се е изръсил за него? :rosso_spider:

Аз я правих тази процедура миналата година. По спомен беше някъде около 70 лв резонаторното гърне с някаква дюза, която така и не разбрах точно каква работа върши. Всичко с труда ми излезна чист бартер за запушения катализатор.

my_power88
09-01-2013, 11:52
аз моя го продадох и му изядох и изпих паричките и ся ще плащам :-D,а при теб колега когато си бил с тръбата имаше ли бръмчене и леки вибрации?

brazen
09-01-2013, 12:29
Към пичовете с дизели: Имахте ли проблем с паленето днес сутринта?
Аз имах:cussing:
Вече съм с чисто нов акумулатор - доста силно върти, обаче не иска да запали.

Има ли вероятност нафтата да ми е замръзнала(сипвам нафта от ОМВ -тази по-скъпата) и как мога да се разбера дали е замръзнала?:hmm:

Gogata
09-01-2013, 12:33
Не съм слагал тръба. Тази грешка съм я правил на предишната ми кола и шумът беше ужасен. Когато сменихме катализатора най-важното ми условие към майстора беше да не се увеличава шума и смея да твърдя, че няма разлика в нивото му с това гърне.

badmadafaka
09-01-2013, 12:40
Най-голямата простотия е да се слага просто тръба на мястото на катализатора, но това си е мое мнение, няма нужда да ми скачат 20 човека да ми обясняват, че техните коли са така и нямат проблеми... :gives[1]:

digitalundgrd
09-01-2013, 21:50
Към пичовете с дизели: Имахте ли проблем с паленето днес сутринта?
Аз имах:cussing:
Вече съм с чисто нов акумулатор - доста силно върти, обаче не иска да запали.

Има ли вероятност нафтата да ми е замръзнала(сипвам нафта от ОМВ -тази по-скъпата) и как мога да се разбера дали е замръзнала?:hmm:

Не знам дали е съвпадение, но мой близък зареди за първи път преди седмица на ОМВ от точно тази скъпата нафта ДО ГОРЕ...Резервоара е над 60л (джип) :wierdo:

От тогава му започнаха проблемите...Колата гасне, трудно пали итн...Преди това никога не е зареждал на ОМВ, а само на ЕКО. Колата е чисто нова :hehe: Какви ли не добавки не сипва и пак и пак проблем...Днес се качи на репатрак и до официалния сервиз....Най-вероятно ще източват всичко от резервоара, промивка, смяна на горивен филтър и НИКОГА повече на ОМВ :cheers:

diapper
09-01-2013, 22:16
Пак аз,пак с питане :D
Днес свалих радиатора (водния),като свалих маркучите изтече ебати гнусотията.Свалих казанчето да го изчистя и него,защото по незнайни причини,цялото беше в някакви черни налепи и пяна по капачката.Колата прегря лятото и се направи основен ремонт и малко след това омаза казанчето.Не съм забелязал повишаване на нивото на антифриз или масло.Затова мисля,че не ги е смесила,просто не е направена промивка на системата след всичките ремонти.Та в тоя ред на мисли,искам да промия охладителната система.
Четох,че не е препоръчително да ползвам разни химии,защото има вероятност да протече като "лейка".
Мислих си за проста промивка с вода,която да отмие ръждата и другите мизерии.
Как бихте ме посъветвали да го направя,ако някой има желание да го напише стъпка,по стъпка.Ще ми бъде от голяма полза.Тъй като си нямам никаква идея.
Как да я обезвъздуша,едни казват twin spark-a сам се обезвъздушава,други твърдят обратното ? Видях на радиатора от дясната страна,че има нещо като винтилче предполагам,че от там става.
Всякакви съвети относно "Охладителна Система" ще са ми от полза,дори и какъв антифриз да взема.
Благодаря предварително !

CHILIEV
10-01-2013, 09:12
...НИКОГА повече на ОМВ :cheers:

Отлично решение! Откакто имам кола два пъти съм зареждал на ОМВ - единия път в Горна Оряховица ми заредиха 27литра в 25 литрова бутилка газ. Втория път в София ми заредиха 30литра в същата 25 литрова бутилка. :humpx:

kolev
10-01-2013, 10:20
Пак аз,пак с питане :D
Днес свалих радиатора (водния),като свалих маркучите изтече ебати гнусотията.Свалих казанчето да го изчистя и него,защото по незнайни причини,цялото беше в някакви черни налепи и пяна по капачката.Колата прегря лятото и се направи основен ремонт и малко след това омаза казанчето.Не съм забелязал повишаване на нивото на антифриз или масло.Затова мисля,че не ги е смесила,просто не е направена промивка на системата след всичките ремонти.Та в тоя ред на мисли,искам да промия охладителната система.
Четох,че не е препоръчително да ползвам разни химии,защото има вероятност да протече като "лейка".
Мислих си за проста промивка с вода,която да отмие ръждата и другите мизерии.
Как бихте ме посъветвали да го направя,ако някой има желание да го напише стъпка,по стъпка.Ще ми бъде от голяма полза.Тъй като си нямам никаква идея.
Как да я обезвъздуша,едни казват twin spark-a сам се обезвъздушава,други твърдят обратното ? Видях на радиатора от дясната страна,че има нещо като винтилче предполагам,че от там става.
Всякакви съвети относно "Охладителна Система" ще са ми от полза,дори и какъв антифриз да взема.
Благодаря предварително !

пълниш вода, загряваш колата и после източваш. правиш процедурата докато почне да излиза чиста вода. можеш и по едно шише оцет да сипваш, но последната промивка само с вода.
отделно има теми как да си почистиш казанчето от налепи, но щом веднъж охладителната система е била замърсена, пак ще се зацапа казанчето.
обезвъздушаването - логично е че щом има пробка, трябва да обезвъздушиш системата. палиш колата с отвита капачка на казанчето /бъди готов да доливаш/ и чакаш да загрее и отвори термостата. парното вътре да е на макс. като загрее, отвиваш леко пробката /докато работи колата/ и чакаш да почне да излиза само течност без въздух и после стягаш. може да форсираш няколко пъти. антифриза го разреждай, да не вземеш да сложиш концентрат. също внимавай с изпаренията че не са много полезни :D

DMS
10-01-2013, 14:18
Не знам дали е съвпадение, но мой близък зареди за първи път преди седмица на ОМВ от точно тази скъпата нафта ДО ГОРЕ...Резервоара е над 60л (джип) :wierdo:

От тогава му започнаха проблемите...Колата гасне, трудно пали итн...Преди това никога не е зареждал на ОМВ, а само на ЕКО. Колата е чисто нова :hehe: Какви ли не добавки не сипва и пак и пак проблем...Днес се качи на репатрак и до официалния сервиз....Най-вероятно ще източват всичко от резервоара, промивка, смяна на горивен филтър и НИКОГА повече на ОМВ :cheers:

Не че им правя реклама, но две години зареждам на една и съща колонка в Шел от бързата нафта и ядове нямам. Brazen, още зетко, :) чукни ми тия дни да ти дам малко Redex за прочистване и като заредиш ще сложим Castrol TDA.

digitalundgrd
10-01-2013, 21:44
Както казва един мой познат : "На ОМВ спирам само и единствено, ако ми се дос*ре или допи*ае" :)

badmadafaka
11-01-2013, 08:33
Тая верига дори и в "родната" им страна не я зачитат особено, тук естествено има имидж на една от топ-веригите (смятайте другите какви са)... :pokey:
Кафето им обаче е супер... :D

Gogata
11-01-2013, 09:49
Кафето им обаче е супер... :D

За 3лв остава и да не е супер :)
Иначе веднъж съм зареждал газ там и разходът ми беше с 3-4 литра отгоре над обичайното.

Kircho
11-01-2013, 17:05
Да спамна и аз пак с една питанка.

Някой имал ли е подобна ситуация?
А ситуацията е следната, значи карам си аз леко-леко, в един момент нещо ми прищраква и и сипвам всичката газ... Така, до тук добре...

Но... От 1-2 месеца ми се е случвало няколко пъти, при по-горе обяснената ситуация, както раздавам всичката газ и колата да угасне докато сменям скоростите (разбирайте при 5-6хил. оборота). Карам на газ, с газов инжекцион съм (Томасето) приблизително на около 2000км. Нямам грешки по газовата, всички друго по колата е изрядно. Случката се случва избирателно, да не кажа рядко и досега само на газ.
Възможно ли е да е от това, че изпарителя е обърнат перпендикулярно на посоката на движение и от самата инерция (баси бързата алфа) мембраната на изпарителя да затваря и да спира притока на газ? :wierdo:

П.П. Двигателя е 1.6 Свин спарк :sniper:

ivan dimitrov
11-01-2013, 17:33
---

diapper
12-01-2013, 14:42
Взех антифриз MOTOX,обаче после четох за него в интернет ,мненията са 50/50 вие какво ще кажете ?

brazen
12-01-2013, 16:48
не знам за антифриза, обаче течността за чистачките е супер.

ODPleven
12-01-2013, 17:43
Аз съм доволен от всички техни продукти които съм ползвал...
Ползвал съм:
-За гуми
-За уплътнения
-за табло
-шампоан за водоструйка
-течност за чистачки

diapper
12-01-2013, 23:34
Ами ще го налея тия дни,като взема радиатор и ще видим :)
Благодаря за мненията !

AgentStormbringer
13-01-2013, 06:35
Някой има ли идея/наблюдения, кои салони са взаимнозаменяеми с този на 145? Дори да е нужно преправяне?
Питам, защото имам бъдещи мераци за нов салон и трябва да знам, кое ще ми излезе по резонно като цена- готов салон или тепърва претапициране.

kolev
13-01-2013, 07:56
Взех антифриз MOTOX,обаче после четох за него в интернет ,мненията са 50/50 вие какво ще кажете ?
аз не бих го сложил или поне бих го пробвал във фризера разреден в определеното съотношение. то като ще е мотокс, по-добре приста.


Някой има ли идея/наблюдения, кои салони са взаимнозаменяеми с този на 145? Дори да е нужно преправяне?
Питам, защото имам бъдещи мераци за нов салон и трябва да знам, кое ще ми излезе по резонно като цена- готов салон или тепърва претапициране.
не виждам смисъл да го правиш това нещо след като салони за 145 има колкото си искаш и вървят доволно евтино. иначе от браво би трябвало да пасне директно.

my_power88
13-01-2013, 15:26
както виждате на снимката,липсва ми един бушон и така си е от както я купих,някой да знае за какво е и дали дасиго взема да го сложа?
мерси :beer:

ivan dimitrov
13-01-2013, 16:05
---

my_power88
13-01-2013, 16:20
и на мен така ми казаха,че щом всичко ми си работи по добре да него пипам и аз така си карам вече 5г.и несъм забелязал нещо да неми работи!
А относно шибидах-а-нямам!
мерси колега за инфото

kolev
13-01-2013, 16:24
там седи празно !

brazen
14-01-2013, 15:39
Не че им правя реклама, но две години зареждам на една и съща колонка в Шел от бързата нафта и ядове нямам. Brazen, още зетко, :) чукни ми тия дни да ти дам малко Redex за прочистване и като заредиш ще сложим Castrol TDA.

Спешъл Тенкс!!
От както е с добавка - си пали и работи доста "по-мазно".

П.П. Никога не казвай "Никога", но все пак: Никога повече ОМВ!!!!

luboky
14-01-2013, 23:11
колеги някой може ли да ме насочи към Румен, трябва да ми смени части по колата?

thecleaner
14-01-2013, 23:13
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43434 Ето колега.

luboky
14-01-2013, 23:22
Благодаря Колега и за много години.

Bulan4o
17-01-2013, 17:15
Здраствуйте! Днеска влезнах в една по-голяма дупка и задния плафон ми се откачи от щипките, като взех да го прибера излезнаха някакви изкри и сега нямам осветление вътре... предните плафони отказаха, отделно ми светна и индикацията, че багажника е отворен. Някой може ли да даде съветче... какво да оправям?

D-I-V-A-K-A
17-01-2013, 17:20
Здраствуйте! Днеска влезнах в една по-голяма дупка и задния плафон ми се откачи от щипките, като взех да го прибера излезнаха някакви изкри и сега нямам осветление вътре... предните плафони отказаха, отделно ми светна и индикацията, че багажника е отворен. Някой може ли да даде съветче... какво да оправям?

Виж си бушоните, сигурно е изгорял някой ;)

Makarona
18-01-2013, 09:37
Имам една молба ако някой има кори с здрава тапицерия за 145 нека да пише на лс

Bulan4o
18-01-2013, 09:44
Виж си бушоните, сигурно е изгорял някой ;)


Благодаря за съвета, бушон беше изгорял! Смених го и сега всичко е окей!

soldier
20-01-2013, 17:38
Колеги,

Дайте някакъв съвет как по-лесно да си сменя маркучите за обратната нафта. Старите ги изкубвам без проблем и нанизвам, но новите не искат да влезнат. Мъчих ги с клещи - наранява се маркуча и успявам само до средата да ги надена. От 3 един успях да го направя що годе, вторият и от двете страни само до средата успях, третият го оставих за друг ден.

Сега се чудя този дето е до средата ще държи ли и как ще сменя третия, който е на най-гадното място.

Капвах по малко масълце уж по-лесно да се нахлузват, но като че ли ефект никакъв :hi_temerature:

badmadafaka
20-01-2013, 18:03
Е нещо явно размера им не е както трябва... Старите като се свалят знам, че после е почти невъзможно да се монтират без драми, но за чисто нови за първи път чувам...
Защо не пробваш с малко нагряване с пистолет за горещ въздух или пък с едни малки клещи от тези дето са с издължени конусни щипки като пинсети да вкараш в маркуча и да разчекваш... :unsure:

soldier
20-01-2013, 19:26
С клещите се наранява маркуча, даже тоя дето е наполивана сложен външата му част е доста наранена. Сигурно пак ще го сменям, но не ми се вярва толкова да е трудна тази процедура. Чудя се да го намажа с нещо, ама не знам с какво.

Пистолет с горещ въздух е сложно за пред блока.

soldier81
20-01-2013, 20:06
Гореща вода!:cheers:

ivan dimitrov
21-01-2013, 22:53
---

psyclon9
26-01-2013, 22:53
Здравейте!
Имам проблеми със заключването на колата (145). При отваряне на врата ключалките започват да прищракват и ако оставя вратата отворена достатъчно дълго, после не може да се заключи. Трябва да я отворя отново и да затворя, преди да спре прищракването. Някой може ли да ми препоръча сервиз, в който да ми помогнат? Или евентуално сервиз, в който да ми направят заключване с дистанционно (без аларма).

abart_
29-01-2013, 21:57
Здравейте!
Имам проблеми със заключването на колата (145). При отваряне на врата ключалките започват да прищракват и ако оставя вратата отворена достатъчно дълго, после не може да се заключи. Трябва да я отворя отново и да затворя, преди да спре прищракването. Някой може ли да ми препоръча сервиз, в който да ми помогнат? Или евентуално сервиз, в който да ми направят заключване с дистанционно (без аларма).


Дам ,и аз имам същия скапан и досаден проблем ! И то предимно при минусови температури.......до преди няколко дена ,когато тотално се прецака патрона на шоф. врата .

Та се наложи да си купя няква аларма ,която да ми командва централното. Тъй като не съм свързвал такова чудо приемам всякаква помощ.....като например,къде да търся кабели за централното,захранване и т.н......

Makarona
30-01-2013, 10:57
Дам ,и аз имам същия скапан и досаден проблем ! И то предимно при минусови температури.......до преди няколко дена ,когато тотално се прецака патрона на шоф. врата .

Та се наложи да си купя няква аларма ,която да ми командва централното. Тъй като не съм свързвал такова чудо приемам всякаква помощ.....като например,къде да търся кабели за централното,захранване и т.н......

Мисля че в комплекта има всичко освен ако не е някакво китайче и ако не разбираш от електроника недей бара а е закарай при човек който разбира защото и да почна да ти убеснявам нищо нема да направиш монтажа в сервиз ти е 35-40 лева

brazen
30-01-2013, 12:04
То нали за това е форума? Да си обясняваме един на друг, а не да се пращаме по сервизи.

Makarona
30-01-2013, 12:09
То нали за това е форума? Да си обясняваме един на друг, а не да се пращаме по сервизи.

Разбирам ама ако не се справи не мисля че с 35 40 лева ще си оправи живота

brazen
30-01-2013, 12:19
Да, ама ако не сигурен че ще се справи - тогава ще се откаже сам.

И за да не съм пълем спамер: Колеги, относно замръзването на ключалките, най-елементарната превенция е спрейче против замръзване - има ги навсякъде и не са скъпи. Хубаво е да има и мазителни свойства. Аз всяка зима си купувам по едно флаконче и след всяка мивка впръсквам по малко в ключалките(визирам главно тази на 3-тата врата) и най-вече в бравите.

abart_
30-01-2013, 13:08
Спрей мрей...пълен та*ак са всичките,и антифриз пръсках вътре. Явно му е дошло времето на патрона от толкова ръчкане.

Ясно е,че няма да е за 5 мин свързването,идеята беше къде да търся кабели за централното,мигачи,цвят примерно.....намерих един авер дето се е занимавал с поставяне на аларми преди време.В алармата има инстроукции, едва ли ще е кой знае каква философия :hmm:

Ще се оправям,нп

tuning_vn
30-01-2013, 14:03
Колега на мен ми сложиха едно реле към централното и сега не използвам ключ.Даже от дистанционното си отварям багажника.Ако те интересува майстора ми е до неделя в Русе,мога да ти дам номер.Даже можеш да си откачиш ключалките-против разбиване

doomy
30-01-2013, 21:04
Да попитам и аз нещо, ако позволите.

От скоро забелязах един проблем с колата /колата от подписа/ .
Проблема се изразява в следното:

Спирам на някое надолнище , навивам пълен ляв или пълен десен / без значение/ пускам педала на спирачката и колата не помръдва !!!
Изправям волана и колата тръгва, навивам пак и спира !!?!?
Гумите не опират никъде и не мога да разбера от какво и къде идва този проблем !?!? Някой да има предложение ?

tonov
30-01-2013, 21:16
Да попитам и аз нещо, ако позволите.

От скоро забелязах един проблем с колата /колата от подписа/ .
Проблема се изразява в следното:

Спирам на някое надолнище , навивам пълен ляв или пълен десен / без значение/ пускам педала на спирачката и колата не помръдва !!!
Изправям волана и колата тръгва, навивам пак и спира !!?!?
Гумите не опират никъде и не мога да разбера от какво и къде идва този проблем !?!? Някой да има предложение ?

Като за начало може да си смениш спирачните маркучи, твърде вероятно е да са още оригиналните и да са се разложили отвътре.

Makarona
30-01-2013, 22:16
Спрей мрей...пълен та*ак са всичките,и антифриз пръсках вътре. Явно му е дошло времето на патрона от толкова ръчкане.

Ясно е,че няма да е за 5 мин свързването,идеята беше къде да търся кабели за централното,мигачи,цвят примерно.....намерих един авер дето се е занимавал с поставяне на аларми преди време.В алармата има инстроукции, едва ли ще е кой знае каква философия :hmm:

Ще се оправям,нп

Търсиш кабелите който утиват към вратата шофьорската мисля че са 8 кабела за връзване към алармата но немога да ти кажа кой са трябва да се замерят и задължително ако направиш нещо пусни кабели 1 кабел от бушона на централното към алармата

CHILIEV
31-01-2013, 20:42
Във всички обяви описания на лед лампи пише, че P21 и PY21 са взаимнозаменяеми.
Някой знае ли каква е истината. Гледам схемите на двата цокъла и не ми изглеждат много-много еднакви.

Ето ги двете как изглеждат (http://new.volvocars.com/ownersdocs/2006/2006_v50/06v50_10b.htm). Освен, че дават едната пъпка изместена е и по-нагоре от другата.

Не мога да намеря еднозначна информация. Всичко тръгна от там, че трябваше да разбера 1156 кой точно цокъл е.

edit:
PY21W (http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1732) P21/4W (http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1734) P21/5W (http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1733) P21W (http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=1731) .... баси :brickwall:

kolev
01-02-2013, 10:26
Y-то логично означава yellow и пъпките са така направени именно за да не можеш да размениш P с PY . разбирасе с повече усилие можеш да заклещиш крушката въпреки пъпките. те китайците на това разчитат.
при двойните лампи е същата работа.

CHILIEV
01-02-2013, 11:03
Y-то логично означава yellow и пъпките са така направени именно за да не можеш да размениш P с PY . разбирасе с повече усилие можеш да заклещиш крушката въпреки пъпките. те китайците на това разчитат.
при двойните лампи е същата работа.

Но на последните линкове се вижда, че има Р21 със симетрични пъпки и с несиметрични пак Р21 ?

kolev
01-02-2013, 15:18
от тия които си показал

PY21W - жълта крушка 21 вата - несиметрични пъпки на ЕДНА височина

P21/4W - бяла крушка с 2 жички - 21вата и 4вата - несиметрични пъпки на РАЗЛИЧНА височина

P21/5W - бяла крушка с 2 жички - 21вата и 5вата - симетрични пъпки на РАЗЛИЧНА височина

P21W - най-простата - бяла крушка с 1 жичка 21вата- две симетрични пъпки на ЕДНА височина.

във 145/146 се ползват всички от тези без P21/4W. пъпките са нарочно разместени именно за да не могат да се объркат крушките.

CHILIEV
01-02-2013, 16:42
Да, то се вижда от картинките, но ме учуди, че уж едно име Р21 пък се различават цоклите по това дали е /4W /5W или само W.

Като си купиш лампа E27/20W, E27/45W, E27/60W, E27/100W и т.н. цокъла все си е един.

Мерси, за отговора, явно нещата просто са такива.
Поздрави.

то всичко тръгна от това да разбера на какво отговаря този конектор - 1156 (http://dx.com/p/1156-3-5w-68-smd-led-310-lumen-6500k-brake-backup-white-light-bulbs-pair-dc-12v-48999)

kolev
01-02-2013, 17:07
нещо не можем да се разберем. W означава ват

P21W - крушка с една жичка 21вата и една пъпка на гъза

P21/5W - крушка с 2 жички - едната 21вата /ползва се за стоп светлина/ и другата 5 вата /ползва се за габарит/ - две пъпки на гъза. P21/4W - по същия начин.

фактически имаш 2 крушки в един балон и затова цокъла е направен така че там да не влиза P21W /която е една крушка в един балон/ или обратното.


разликата в цоклите на P21W и PY21W е направена заради цвета на балона.

CHILIEV
01-02-2013, 17:31
Да, да разбираме се. :)
Просто се учудвам на следното - виж, имаш E27/20W, E27/45W, E27/60W, където цокъла е Е27 (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3a/Gluehlampe_01_KMJ.jpg/180px-Gluehlampe_01_KMJ.jpg)/(ватовете) цокъла на всички е еднакъв, нищо, че са различни ватове.
А тук - едно и също име на цокъл, различни ватове и хоп - цоклите се различават. :big_whoops:
Затова ми стана интересно.

kolev
01-02-2013, 17:44
да, така е защото при обикновените лампи тая резба се нарича цокъл тип едисон /а е27 означава че деаметъра му е 27мм/ и дава възможност да се ползва само една жичка.

другия цокъл /тоя с пъпките/ се нарича байонет и точно той дава възможност да се ползват 2 жички като пъпките предотвратяват възможността да се постави грешна лампа в цокъла. името на цоклите е от рода на ba,b,bu,bas....
също е широкоразпространен в битовото осветление. просто при нас се е наложил едисоновия цокъл.

между другото и луничките които са с цокъл gu10 примерно също се водят байонет.

CHILIEV
01-02-2013, 19:43
Ясно, сега вече схванах. Благодаря ;)

ivo_red
02-02-2013, 21:08
Здравейте!
Имам проблеми със заключването на колата (145). При отваряне на врата ключалките започват да прищракват и ако оставя вратата отворена достатъчно дълго, после не може да се заключи. Трябва да я отворя отново и да затворя, преди да спре прищракването. Някой може ли да ми препоръча сервиз, в който да ми помогнат? Или евентуално сервиз, в който да ми направят заключване с дистанционно (без аларма).

колега, преди да се хвърляш по сервизи и дистанционни, ти предлагам да си огледаш добре езичетата на бравите. Може да ги пръснеш с нещо и да ги раздвижиш добре. Когато отвориш едната врата, а другата остава заключена, понеже е блокирало езичето, централното почва да щрака така. Същото е и при заключване, ако езичето е блокирало отворено. Особено зимата се случва доста, най - вече ако е мокрена колата

kolev
03-02-2013, 08:01
същото става и ако се повреди някоя от предните машинки (управляваща). цената и мисля е 5-6лв.

ivan dimitrov
03-02-2013, 22:16
---

ivo_red
04-02-2013, 10:48
Тогава няма да се влияе от температурата. За замрьзването най голяма роля има патроньт на ключалката. По точно лостовата система между него и бравата. При последното застудяване ми изкара нервите и изкарах патроните както са замрьзнали. Установих че замрьзва пластмасовата джаджа(не зная как да я нарека)чрез която патроньт избутва лостчето. Патроньт се вьрти а тая гадост - не. Засяда или в средно полужебие, или в някое от крайните. Вьрнах ги без да закачам лостчетата. Край на цькането и мурафетите. Ако остана без акомулатор ще влизам през багажникьт, но няма да ги закачам пак тия лостове.
Влизането през багажника вече ми е специалитет. Един път го правих след автомивка и внезапно застудяване навън. Другият път беше в мола, след като някъв кухавлек беше паркирал така, че нямаше как да си вляза в колата през вратите.
:ph34r:

soldier81
04-02-2013, 19:37
Някой може ли да ми каже къде да търся модула на алармата и кой бушон е за нея.
Имам две дистанционни но не мога да намеря алармата(сигурен съм че има).
Колата е Боксера от подписа.
Благодаря предварително!

kolev
05-02-2013, 10:31
в багажника отдясно.

ivan dimitrov
05-02-2013, 17:16
---

ivailo rachev
05-02-2013, 17:28
Моята е оригинална и е от дясната страна в багажника.

ivan dimitrov
05-02-2013, 18:26
---

soldier81
05-02-2013, 19:23
Благодаря на всички!
Там е последното място за което бих се сетил да търся.Завирах се къде ли не,под капака,под таблото,но за багажника не се бях сетил.
Отивам да я търся......

Поздрави!

ODPleven
05-02-2013, 19:43
Здравейте колеги...
От няколко дни като карам по инерция и като натисна спирачка се чува някъкво странно тропане отзад-отдясно(туп-туп-туп)...Все едно съм спукал гума...Но е само когато натисна спирачка...
Имате ли идея какво може да е?!?
Според бащата било лагер о.О

ivo_red
05-02-2013, 20:05
:calc:Крива джанта най-вероятно. Ако е лагер на главина също може, ама би трябвало да вие и лагера в движение.

Не съм специалист и моето мнение е по-скоро на лайк. По-компетентните технически могат да хвърлят повече светлина

soldier81
05-02-2013, 20:57
Имах същия проблем.
Оказа се въжето на ръчната,беше се откачило от едната скоба дето го държи за носача и при спиране тупкаше и при мен.
Може и крива гума да е,но ако е от нея ще тупка постоянно или при определена скорост.

ODPleven
06-02-2013, 12:37
Личния лекар на колата каза че диагнозата може да е и отлепена накладка или някакъв луфт на целия заден мост..Утре сутринта сме и записали час...Ще пиша какво е станало... :)

ivo_red
06-02-2013, 13:14
Личния лекар на колата каза че диагнозата може да е и отлепена накладка или някакъв луфт на целия заден мост..Утре сутринта сме и записали час...Ще пиша какво е станало... :)
Принципно може и крив диск да е, ама тва е много малко вероятно, а и не знам 1,4 ТС с дискове ли беше отзад...Като цяло един оглед ще си каже

ODPleven
06-02-2013, 17:21
Принципно може и крив диск да е, ама тва е много малко вероятно, а и не знам 1,4 ТС с дискове ли беше отзад...Като цяло еди оглед ще си каже

С дискове е..

ivo_red
06-02-2013, 17:43
С дискове е..
Доколкото знам, задните дискове са доста проблемни на нашите колици. Възможно е да не са износени правилно и оттам да идват вибрациите. Има случаи, когато контактува с диска само едната накладка и т.н.

ivailo rachev
07-02-2013, 08:23
Както са казали на колегата може да е от някоя накладка,а може и проблема да е по апаратите.Ако са криви дисковете ще тресе педала като натисне спирачката.

mordohy
09-02-2013, 02:26
А може да е просто лед и кал

my_power88
11-02-2013, 11:05
http://prodavalnik.com/ksenon---xenon-xid-35-lv-v-nalichnost-i16950669 какво ви е мнението за това?
http://prodavalnik.com/ksenon---xenon-xid-35-lv-v-nalichnost-i16950669

kolev
11-02-2013, 11:20
вземи си 4300k. 6000k са твърде сини.

brazen
11-02-2013, 11:23
4300 си е почти като халогенна ламБа.
Най-добрия ксенон за мен е 5000к (въпреки че съм с 6000к)- осветява най-добре и на мокър асфалт.

my_power88
11-02-2013, 11:46
колега имаш ли някоя снимка на 145-цата да видя как свети ксенона на лупите,мс.

kolev
11-02-2013, 12:01
ми нормално свети.в нета има снимки.
http://img5.imageshack.us/img5/5254/s4021004.jpg

халогенните крушки са около 3200к. колкото по-нагоре се качват келвините, толкова повече синьо има в светлината и толкова по-лошо се вижда на черен асфалт, на дъжд и в мъгла.

my_power88
11-02-2013, 12:14
ms.колега?:big_bow_down:

brazen
11-02-2013, 12:29
колега имаш ли някоя снимка на 145-цата да видя как свети ксенона на лупите,мс.

6000к на облачно време. Първата снимка в този пост:

http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1069569&postcount=122 (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1069569&postcount=122)

my_power88
11-02-2013, 12:36
супер са колега,айде и аз прежалих някой лев за по добри светлини и визия,мерси много.:Yeeeehaaa:

digitalundgrd
11-02-2013, 20:31
Аз бях 4 години с 6000к, а от 2 месеца съм с 5000к и определено сега съм по-доволен, когато карам на мокро и по тъмно...

abart_
24-02-2013, 10:11
Тъй като мисля да боядисвам,се чудя броните дали да ги правя цветни целите,или наполовина както са си оригинално.....става дума за стария фейс :unsure:

stelt
24-02-2013, 10:54
Ами то е въпрос на личен избор, направи ги както ти харесва на теб.

abart_
24-02-2013, 11:13
Ами то е въпрос на личен избор, направи ги както ти харесва на теб.

Със сигурност така ще стане ;)

Твоята не беше ли с целите цветни......дай някоя снимка да видя как стои,и да решавам :)

Тва ми беше идеята

stelt
24-02-2013, 17:22
Ще кача тези дни, че нямам в момента снимки.

roshaf
24-02-2013, 18:17
Момчета буксата за връзка с ecu къде се намира? Зад дросела ли?

ivailo rachev
24-02-2013, 18:59
Ако питаш за тази дето е за диагностика,намира се като застанеш оптред по-вляво закачена на коша,точно пред филтъра на купето.

ivo_red
24-02-2013, 19:38
Ярко жълта, ако не се лъжа

Gattuso8
02-03-2013, 16:27
Аз искам да попитам имам проблем с паленето и ми казаха ,че релето ми е заминало.Някой може ли да ми каже откъде мога да си намеря и какви пари е от София съм и Алфата е 145 1.9 тд

bobi_kz
09-03-2013, 14:02
За да не пускам нова тема ще пиша тука :) мисля да си напръскам фаровете с черен спрей въпроса ми е дали става с обикновен черен или да е термоустойчив? Да допълня че съм със ксенон :)

tonov
09-03-2013, 14:54
Става и с обикновен, но трябва да подготвиш добре основата.

ivo_red
09-03-2013, 23:31
За да не пускам нова тема ще пиша тука :) мисля да си напръскам фаровете с черен спрей въпроса ми е дали става с обикновен черен или да е термоустойчив? Да допълня че съм със ксенон :)

Има един колега DIVAKA с едно червено ТИ. Мисля с фолио ги беше правил неговите.разгледай темата Интересни снимки на вашите 145/146 и ще видиш как стои.

roshaf
10-03-2013, 16:35
Пичове нещо свисти изпод колектора сякъш. Май след като позагрее.. Да няма някой мъркуч от охладителната система там?

bobi_kz
10-03-2013, 17:30
Да виждал съм как е направена. Аз напръсках фаровете ама малко оплесках положението... :( става въпрос за сребристото около дългите и около лупите леко се изтри мога ли да го напръсках със някакъв сребърен лак или няма да се отразява ...?

D-I-V-A-K-A
10-03-2013, 17:45
Пичове нещо свисти изпод колектора сякъш. Май след като позагрее.. Да няма някой мъркуч от охладителната система там?

Волана стана ли ти по-твърд?


Има един колега DIVAKA с едно червено ТИ. Мисля с фолио ги беше правил неговите.разгледай темата Интересни снимки на вашите 145/146 и ще видиш как стои.

На мен лично фолиото ми харесва повече като вариант, защото е по-издръжливо и седи по хубаво, но всичко е въпрос на вкус ;)

CHILIEV
10-03-2013, 18:43
Не е ли много зор с това фолио?

D-I-V-A-K-A
10-03-2013, 18:59
Не е ли много зор с това фолио?

Еми стига да му знаеш чалъма е относително лесно, просто е много пипкаво ;)

roshaf
10-03-2013, 19:27
Волана стана ли ти по-твърд?

Съвсем леко ама може и да си въобразявам.. То свири като чайник тва нещо и не варира с оборотите. М/у другото това фолио за което говорите не намалява ли светимостта, че аз се канех да слагам ама не ми светят фаровете като хората :D

D-I-V-A-K-A
10-03-2013, 19:52
Съвсем леко ама може и да си въобразявам.. То свири като чайник тва нещо и не варира с оборотите. М/у другото това фолио за което говорите не намалява ли светимостта, че аз се канех да слагам ама не ми светят фаровете като хората :D

Значи най-вероятно ти се е извадил или скъсал маркуча за сервото, той се намира малко след дросела от толната страна на колектора, напипай го първо и после го проследи ;) Лесно ще го напипаш, защото дори да се е извадил трябва да стърчи един щуцер от колектора.

П.П. Фолиото ще ти намали от светлината, но ако си с обикновенни крушки, аз на ксенона, хванах много малка разлика след като го залепих ;) А и ефектна лично на мен много ми харесва, ако ти се рови назад в темата за снимките ще го видиш, седи като оригинална черна Hella ;)

brazen
10-03-2013, 21:56
е ква разлика? почти няма, нали ги сверихме с мойта (с просто око!!! спамерите - ШЪТ!!!!!!!!!)

Васил Петров
10-03-2013, 22:42
е ква разлика? почти няма, нали ги сверихме с мойта (с просто око!!! спамерите - ШЪТ!!!!!!!!!)

Може и така да е!!!

Ама трябва да са ти наред фаровете (водачите) ,защото на 145/6 е мъка.

bobi_kz
10-03-2013, 23:58
относно моето питане №2599 :info:

tonov
11-03-2013, 00:27
Да виждал съм как е направена. Аз напръсках фаровете ама малко оплесках положението... :( става въпрос за сребристото около дългите и около лупите леко се изтри мога ли да го напръсках със някакъв сребърен лак или няма да се отразява ...?

Няма да отразява добре.
Около лупите е без значение, но на дългите ще пречи.

bobi_kz
11-03-2013, 09:56
Няма да отразява добре.
Около лупите е без значение, но на дългите ще пречи.

Ясно около дългите е добре но около лупите малко стана гафа :cussing:

V@K@T@
12-03-2013, 10:24
Абе пичови някой да знае колко е размера на изпускателните тръби на 145QV . Става въпрос където трабата става единична

Васил Петров
12-03-2013, 11:26
Абе пичови някой да знае колко е размера на изпускателните тръби на 145QV . Става въпрос където трабата става единична

50mm външен размер.

V@K@T@
12-03-2013, 11:51
Ъ ! Чи то много малко бре аз си мислех , че вътрешния ще е около 53 нещо такова :(

Васил Петров
12-03-2013, 20:51
Ъ ! Чи то много малко бре аз си мислех , че вътрешния ще е около 53 нещо такова :(

Да ама не. Барабар ако си с оригиналната мека връзка (малката) тя вътрешно е страшно малка.

V@K@T@
13-03-2013, 15:51
Мамка му :/ ш са прай генерация .

Васил Петров
14-03-2013, 01:12
Мамка му :/ ш са прай генерация .

Редно е!

Като ще правиш генерация на сток мотор таван 60мм и задължително смяна мека връзка.

V@K@T@
14-03-2013, 07:33
ами щом казваш , че заводски е 50 мисля да я направя на 53-55 ще видим какви тръби ще намеря щото не искам да са менташки . И крайно гърне искам да си намеря и ще оставя заглушителното ... другото ще е тръба

to6ko
14-03-2013, 07:38
ами щом казваш , че заводски е 50 мисля да я направя на 53-55 ще видим какви тръби ще намеря щото не искам да са менташки . И крайно гърне искам да си намеря и ще оставя заглушителното ... другото ще е тръба

Ако ще е гарга да е рошава,давай я право на 60мм доволен ще останеш :)

V@K@T@
14-03-2013, 07:49
60 мм за атмосверен кенеф не е ли много бре :D

phoenix
14-03-2013, 09:54
Привет банда,
само за протокола... в Пазарджик счупих скоростите... след като колата най-достойно ни върна във Варна и умря пред бокса, последва разглобяване за да видим какво се е слуичило и... абе няма значение, един чупен зъб заради синхронизатора на 4-та, който се е разпилял навсякъде сред колелетата. След ревизиране и обмисляне на идеята ми си сглобих една кастъм хибридна кутия от фиат типо 2.0 и темпра 1,7ТД, благодарности на Вальо/TIPO1960 и Иво/Pininfarina. Колата върви просто перфектно... Има много хубава дълга 1-ва и мноооого дълга 5-та. На 3000 оборота съм на 120, и колата не се налага да я мачкам много над 3000оборота като цяло. Върви с лекота и при по-ниски обороти.
Та това беше предизвестието... искам да попитам иска ли някой да описвам как се сваля и качва кутията, докато ми е прясно в главата? Също така и ако имам време може би бих качил и някакви снимки но по време на качването и свалянето нямам така че евентоално от някакви други коли от форума кой какво е правил и от гугъл евентоално да изнамеря снимки с кои болтове и какво що в каква поредност. Та да се занимавам ли или няма смисъл.

V@K@T@
14-03-2013, 11:13
На някои други атмосферни кенефи със същата грозна емблема и същия смотан и трошлив боклук-мотор, но с друго име на модела, фабричната генерация е на 60мм...
Но пък от друга страна те са най-известни с това, че са хептем спрели (даже в сравнение с другите кърпели от въпросната марка със същите мотори-трошляци) и хептем не вървят, а в добавка на това дори и за скрап не стават буквално (защото няма да ги приемат на "вторични") и на всичкото отгоре са и грозни.

ПС: Моето бившо QV беше с генерация на 45мм фабрично (както може би някои от пишещите си спомнят), не е зле да я премериш твоята според мен.
Тя моята си е*ало мамата . Сигурно има 4 различни Фи-та по цялата генерация и именно за това искам да я пооправя и се чудя дали да не е както си е заводски на 50

Привет банда,
само за протокола... в Пазарджик счупих скоростите... след като колата най-достойно ни върна във Варна и умря пред бокса, последва разглобяване за да видим какво се е слуичило и... абе няма значение, един чупен зъб заради синхронизатора на 4-та, който се е разпилял навсякъде сред колелетата. След ревизиране и обмисляне на идеята ми си сглобих една кастъм хибридна кутия от фиат типо 2.0 и темпра 1,7ТД, благодарности на Вальо/TIPO1960 и Иво/Pininfarina. Колата върви просто перфектно... Има много хубава дълга 1-ва и мноооого дълга 5-та. На 3000 оборота съм на 120, и колата не се налага да я мачкам много над 3000оборота като цяло. Върви с лекота и при по-ниски обороти.
Та това беше предизвестието... искам да попитам иска ли някой да описвам как се сваля и качва кутията, докато ми е прясно в главата? Също така и ако имам време може би бих качил и някакви снимки но по време на качването и свалянето нямам така че евентоално от някакви други коли от форума кой какво е правил и от гугъл евентоално да изнамеря снимки с кои болтове и какво що в каква поредност. Та да се занимавам ли или няма смисъл.

Мараба ! Аз искам 1-во да ме повозиш и после ще реша :biggrin1: . Ам ти ко реши бре . На хижата ще идваш ли :drunk:

to6ko
14-03-2013, 13:44
На някои други атмосферни кенефи със същата грозна емблема и същия смотан и трошлив боклук-мотор, но с друго име на модела, фабричната генерация е на 60мм...
Но пък от друга страна те са най-известни с това, че са хептем спрели (даже в сравнение с другите кърпели от въпросната марка със същите мотори-трошляци) и хептем не вървят, а в добавка на това дори и за скрап не стават буквално (защото няма да ги приемат на "вторични") и на всичкото отгоре са и грозни.

ПС: Моето бившо QV беше с генерация на 45мм фабрично (както може би някои от пишещите си спомнят), не е зле да я премериш твоята според мен.
Това не го разбрах за кои модел точно става въпрос?
В тоя ред на мисли предлагам да си правите генерации от водопроводни тръби,нещо половин или един цол ще е идеално :)

digitalundgrd
14-03-2013, 21:50
Предполагам за ГТВ иде реч ?

V@K@T@
14-03-2013, 22:14
Предполагам за ГТВ иде реч ?

Ако иде реч за GTV там килата вече са други не , като 145-цата (Въпреки , че и тя не е лека )

abart_
16-03-2013, 01:10
Някой има ли идея кви седалки пасват на наще коли ?

Преди малко разбрах,че седалките от делта2/дедра коренно се различавали от тия на Алфата...а мислех да вземам Рекаро като не вярвах да има разлика в захвата.

Или пък в краен случай тия от ГТВ....а дали ще влезнат и те обаче :shocking:

ivan dimitrov
20-03-2013, 17:22
---

kolev
21-03-2013, 15:49
в еврото има четки. може да видиш и в косер и фуго. трябва да свалиш обаче от стартера и с тях в магазина.

ivan dimitrov
21-03-2013, 18:59
---

kolev
22-03-2013, 07:23
то ако става въпрос, евро07 работят и в събота и неделя и със сигурност ще намериш четки там. проблема е че те са на точкова заварка към четкодържача. тоест трябва да намериш и човек да ти ги прецърка.
иначе за да купиш направо, някой трябва да е записал размерите като е сменял и да ти каже. на 33-ка мога да ти кажа, но е много вероятно да са различни. иначе не са скъпи. комплект 4 броя са към 2-3лв мисля.

ivan dimitrov
22-03-2013, 15:54
---

kolev
22-03-2013, 18:01
не, тя е точкова заварка. мустаците на четките са медни, със сигурност ще намериш някой да ги щракне.

CHILIEV
22-03-2013, 20:16
Няколко въпросчета в едно:
- какво е това от картинката?

- при много ниски обороти въпросното започва да чука сериозно, а иначе грам не се чува. На какво е признак това?

- от тая мандракука ли са следните неща - липса на мощност, ниски обороти в покой, тресене, иска да гасне като е студена... :Suicide:

DMS
22-03-2013, 21:00
Powerbox? :Lkingsmiley:

D-I-V-A-K-A
22-03-2013, 21:50
Няколко въпросчета в едно:
- какво е това от картинката?

- при много ниски обороти въпросното започва да чука сериозно, а иначе грам не се чува. На какво е признак това?

- от тая мандракука ли са следните неща - липса на мощност, ниски обороти в покой, тресене, иска да гасне като е студена... :Suicide:

Това е моторчето за празният ход, възможно е повечето симптоми да са ти от него, свали го и го накисни хубаво в кореселин, има голяма вероятност да се оправи проблема. Просто може да се е задръстило ;-)

CHILIEV
22-03-2013, 21:56
Тази сутрин беше студено. При палене колата аха-аха да гасне. Хълца, тресе се, мени оборотите. Като паднат много и това започва яко да чука (поне от него ми се стори, че е ). Може ли то да чука или да се ослушвам за друго?

D-I-V-A-K-A
22-03-2013, 22:00
Тази сутрин беше студено. При палене колата аха-аха да гасне. Хълца, тресе се, мени оборотите. Като паднат много и това започва яко да чука (поне от него ми се стори, че е ). Може ли то да чука или да се ослушвам за друго?

Най-вероятно е точно това, то обикновенно така чука, като нещо не му е наред. Първо почва да жужи, после вече чука. Казах ти, свали го, ще видиш, че цялото е в гадурий от маслените пари и прахта, натопи го в кореселин и го почисти хубаво, след това го качи обратно и виж дали ще има промяна. ;)

CHILIEV
22-03-2013, 22:43
ок. Мерси ;)
Още сутринта ще пробвам и ще пиша.

BillyBoy`
23-03-2013, 07:50
От тази хуиня може дори да ти запише и грешка на дебитомера,ама толкова трябва да е нахакано със боклуци че чак да е блокирало.!.:).

CHILIEV
23-03-2013, 21:02
Изчистих днес МПХ-то, паднаха 100 кила боклуци, а е чистено преди около 5-10к км. Та така.. колата стана друга, мерси за насоките. Бях изключил акумулатора за няколко часа с надеждата ако е натрупало грешка да я зачисти ама после се сетих, че май нашите не могат да се нулират така. Мислех да почистя и дроселовата клапа, че предполагам също е зле, но вятъра направо ме уби днес на обяд и го отложих. Нали няма проблем да я почистя без да я свалям?

D-I-V-A-K-A
23-03-2013, 21:05
Изчистих днес МПХ-то, паднаха 100 кила боклуци, а е чистено преди около 5-10к км. Та така.. колата стана друга, мерси за насоките. Бях изключил акумулатора за няколко часа с надеждата ако е натрупало грешка да я зачисти ама после се сетих, че май нашите не могат да се нулират така. Мислех да почистя и дроселовата клапа, че предполагам също е зле, но вятъра направо ме уби днес на обяд и го отложих. Нали няма проблем да я почистя без да я свалям?

Стига да не изпуснеш нещо вътре, нямаш проблем ;)

abart_
31-03-2013, 22:11
Някакво инфо от къде мога да си намеря странични мигачи различни от оранжево,че ми бъркат в......очите

Бели или черни примерно

serafim
31-03-2013, 22:15
http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=46&modif=191&cat=33&subcat=98&prod=3998&numenkl=1&show=1

Тук например - аз купувах преди година, но съм традиционалист :-)
P.S. Между другото жълтия не се различаваше от оригиналния - пълен близнак, за белите не знам ка ще изглеждат.

D-I-V-A-K-A
01-04-2013, 02:19
Някакво инфо от къде мога да си намеря странични мигачи различни от оранжево,че ми бъркат в......очите

Бели или черни примерно

http://bktuning.bg/categories.php?ProductSort=1&CategoryID=2

Ето тук също има, ако си харесаш нещо може да го взема и да ти го пратя ;)

bobi_kz
11-04-2013, 11:00
Колеги да не пускам тема ще питам тука: къде могат да ми пастират колата и какви са цените говоря за София.

bobi_kz
16-04-2013, 14:09
какъв е размера на говорителите за вратите на 146? 17 см ли е?

kolev
16-04-2013, 17:36
предните мисля ги водят 165мм, а задните май са по-малки.

Strato
16-04-2013, 17:45
16,5 отпед 13 от зад поне при 145 а си мисля че трябва да са същите и при 146 :]

tonov
16-04-2013, 17:50
какъв е размера на говорителите за вратите на 146? 17 см ли е?


предните мисля ги водят 165мм, а задните май са по-малки.


16,5 отпед 13 от зад поне при 145 а си мисля че трябва да са същите и при 146 :]

На 146 са еднакви отзад и отпред - 165 мм. Само дето отпред са с отделна пищялка.

bobi_kz
21-04-2013, 17:54
Колеги, как да си натегна ръчната спирачка някъде от лоста ли е или е от друго място. :)

tonov
21-04-2013, 19:12
Колеги, как да си натегна ръчната спирачка някъде от лоста ли е или е от друго място. :)

Под лоста има гайка на въжето, 13 по спомен.

bobi_kz
21-04-2013, 20:12
Под лоста има гайка на въжето, 13 по спомен.

Благодаря ти колега! :)
Поздрви

coalito
23-04-2013, 16:08
Колеги предните седалки от 146 пасват ли на 145 ?

Васил Петров
23-04-2013, 16:16
Колеги предните седалки от 146 пасват ли на 145 ?

Не. На 146 облегалките(гърбовете) не се местят.

brazen
24-04-2013, 10:33
Не. На 146 облегалките(гърбовете) не се местят.

Дам, обратната интервенция е някакси по-приемлива:grandpa:

vankata_ll
24-04-2013, 11:30
Някой знае ли наизуст какъв е размера на медната дифтунга на пробката на картера?

thecleaner
24-04-2013, 13:01
Някой знае ли наизуст какъв е размера на медната дифтунга на пробката на картера?

18мм.

vankata_ll
24-04-2013, 17:20
Данке много

DJ
26-04-2013, 09:48
Здравейте колеги,
интересува ме дали на 146-цата от подписа ми 1.9ЖТД мога да сложа кормилна рейка от Брава 1.6 или Фиат Купе 2.0 20в? Моета рейка е тази с малкото обороти на волана, мисля че се водеше 2.1. И ако сложа такава с нормален брой оботори на волана ще стане ли? и колата ще бъде ли по маневрена? извинявам ако нещо не съм попитал както трябва:) :notworthy:

Tonimir
27-04-2013, 15:10
Здравейте колеги,
интересува ме дали на 146-цата от подписа ми 1.9ЖТД мога да сложа кормилна рейка от Брава 1.6 или Фиат Купе 2.0 20в? Моета рейка е тази с малкото обороти на волана, мисля че се водеше 2.1. И ако сложа такава с нормален брой оботори на волана ще стане ли? и колата ще бъде ли по маневрена? извинявам ако нещо не съм попитал както трябва:) :notworthy:
не виждам причина да не стане. Но трябва добре да подбереш правилните накрайниците (външните) и да отидеш при добър стенд.

DJ
27-04-2013, 15:36
не виждам причина да не стане. Но трябва добре да подбереш правилните накрайниците (външните) и да отидеш при добър стенд.
аз като цяло за донор предпочитам Фиат Купе поне има шанс рейката да е такава:) като моета с малкото обороти:)

malkia_jiraf
04-05-2013, 13:28
Здравеите имам проблем с скоростите трудно влиза 3-ра почти винаги хърка и иска двойно амбрииране.
Някакви идей от какво може да е .

D-I-V-A-K-A
04-05-2013, 17:19
Здравеите имам проблем с скоростите трудно влиза 3-ра почти винаги хърка и иска двойно амбрииране.
Някакви идей от какво може да е .

Най-вероятно синхронизатора си е заминал и за това ти хърка.

malkia_jiraf
04-05-2013, 17:56
А това, че нехърка секи път

D-I-V-A-K-A
04-05-2013, 18:44
А това, че нехърка секи път

Еми ако превключваш по-бавно като я изчакваш може и да не изхуркат, но ако я вкараш малко по-бързо и хърка си е синхронизаторче ;)

malkia_jiraf
04-05-2013, 18:55
мерси сега след празниците ще я сваля и ще я огледам

magiosnik
06-05-2013, 01:24
А някой знае ли по какъв начин е направено изключването на пистолета? Налягането ли се качва повече, ако например гърловината и тръбите на резервоара идват тесни :shutup: И защо изобщо си правите труда да заключвате капачката :baby:
мисля че,като се намокри над 5 милиметра върха на пистолета, изключва помпата.

ivo_red
07-05-2013, 20:18
Пичове, по книжка за 146 2.0ТС дават 195/55, но няма проблем да сложа 205/50 или 205/55, нали? Става въпрос за 15ки

vankata_ll
07-05-2013, 20:59
Пичове, по книжка за 146 2.0ТС дават 195/55, но няма проблем да сложа 205/50 или 205/55, нали? Става въпрос за 15ки

Ако те притеснява диаметъра можеш да погледнеш някой от калкулаторите в нет-а, но и наизуст ти казвам, че разликите ще са минимални. На колко J джанта искаш да сложиш 205-ца?

ivailo rachev
07-05-2013, 21:23
205/50 да,но 205/55 мисля,че ще опират.Сега аз лично съм със 205/45/16 и на по-голяма неравност опират.

ivo_red
07-05-2013, 23:46
205/50 да,но 205/55 мисля,че ще опират.Сега аз лично съм със 205/45/16 и на по-голяма неравност опират.

Според калкулаторите по сайтовете и двата варианта стават. Джантите са оригиналните за ТИ 15ки мисля 6J. Разликата между 195/55 и 205/50 е минус 9 мм в диаметър а с 205/55 е +11мм. За справка, зимата съм със 185/60, което е +8мм и нямам проблеми да опират никъде...

ivailo rachev
08-05-2013, 08:13
Щом е 6j мисля,че няма да имаш проблем.На мен ми опират в калниците,но джантите ми са 7.5j.

ivo_red
08-05-2013, 17:48
Щом е 6j мисля,че няма да имаш проблем.На мен ми опират в калниците,но джантите ми са 7.5j. 6j ама едни казват, че 205 е много широка гума за тая джанта. Но аз четох някъде, че 205 е макс. което пасва на тоя размер джанта. Мурджев също каза, че е карал с такива...някой слагал ли е 205 на 6j джанта?

vankata_ll
08-05-2013, 20:37
На 6J и 195 им е широка, камо ли 205. Потърси снимки в нет-а, има и разни теми. Не знам дали визуално ще ти хареса как седи гумата.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-XS-KU36.htm

Тази я има в размер 205/50 R15 ;–)

ivo_red
09-05-2013, 12:38
На 6J и 195 им е широка, камо ли 205. Потърси снимки в нет-а, има и разни теми. Не знам дали визуално ще ти хареса как седи гумата.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-XS-KU36.htm

Тази я има в размер 205/50 R15 ;–)

Принципно би трябвало да пасне, но доколкото четох в английския форум на Алфа, няма много смисъл от операцията, понеже гумите седят грозно, а и се оплакват от проблеми при завиване. Така че остава да намеря нещо читаво 195/55:wallbash:, което да не струва майка си и баща си

CHILIEV
10-05-2013, 11:19
1. Мога ли да диагностицирам състоянието на ламбда сондата или става само с проба с нова?
2. Ако махна катализатора ще има ли някакви драми с датчици и т.н.?

D-I-V-A-K-A
10-05-2013, 12:30
1. Мога ли да диагностицирам състоянието на ламбда сондата или става само с проба с нова?
2. Ако махна катализатора ще има ли някакви драми с датчици и т.н.?

През компютър може да се диагностицира, няма никакви грижи. А относно катализатора, аз на всичките ми коли ги махам почти веднага и до сега не съм имал проблеми ;)

ivo_red
10-05-2013, 14:16
През компютър може да се диагностицира, няма никакви грижи. А относно катализатора, аз на всичките ми коли ги махам почти веднага и до сега не съм имал проблеми ;)

За CF1 няма никви драми. Сваляш катализатора и бухаш резонатор на негово място

CHILIEV
10-05-2013, 16:41
За CF1 няма никви драми. Сваляш катализатора и бухаш резонатор на негово място

Извинявай, какво е CF1 ?

badmadafaka
10-05-2013, 17:35
Не те засяга щом си с 1.8 (в случая за твое съжаление)... :mrgreen: Това е версията на двигателя.

CHILIEV
10-05-2013, 20:55
Не те засяга щом си с 1.8 (в случая за твое съжаление)... :mrgreen: Това е версията на двигателя.

Това значи, че не мога безпроблемно да махна катализатора, така ли?:pig:

Gogata
10-05-2013, 22:18
Принципно би трябвало да пасне, но доколкото четох в английския форум на Алфа, няма много смисъл от операцията, понеже гумите седят грозно, а и се оплакват от проблеми при завиване. Така че остава да намеря нещо читаво 195/55:wallbash:, което да не струва майка си и баща си

Точно. За протокола съм виждал 145 QV с 205/55R15 гуми как стоят и въобще не ми хареса. Ако си намериш 205/50 ще заспи, но и 195/55 е вариант.
По-назад стана въпрос за широчината на джантите и подходящите гуми, та ето и една табличка:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?PHPSESSID=q33brh108tq77j6u0l7aik7331&action=dlattach;topic=966.0;attach=5109;image

CHILIEV
14-05-2013, 08:57
Не те засяга щом си с 1.8 (в случая за твое съжаление)... :mrgreen: Това е версията на двигателя.


Това значи, че не мога безпроблемно да махна катализатора, така ли?:pig:
:BBQ:

kolev
14-05-2013, 09:37
принципа е следния независимо от автомобила
- ако имаш само ламбда сонда която стои преди катализатора, няма проблем да го махнеш
-ако имаш и 2-ра ламбда сонда след катализатора, ще има изненади.

ПП
махай катализатора само ако вече се е запушил.

CHILIEV
14-05-2013, 15:26
Мерси, Колев.

badmadafaka
14-05-2013, 16:12
Можеш да го махнеш безпроблемно, НО не и за без пари (както е в другия случай), защото ако искаш всичко да е както трябва, трябва да "шунтираш" сондата, която е след него, а това става софтуерно. Иначе на 15-годишна кола ако ще да е стояла само в гаража ти давам гаранция, че катализатора е заминал.

kolev
14-05-2013, 17:22
по принцип катализатора се скапва само ако е имало проблем с двигателя- горял е масло, мешил е антифриз, работил е с много бедна или много богата смес. иначе друго няма какво да му се случи. няма смисъл да се маха ако питите му са здрави и пропуска свободно газовете. хубаво е отвреме на време да се кара на дълго за да загрее -само тогава работи и си чисти отлаганията.
при нас може лесно да се свали само той и да се види в какво състояние е. от едната страна е на 2 винта, от другата -3.

ivo_red
14-05-2013, 18:33
В тоя ред на мисли, някой може ли да препоръча добър майстор за гърнета, понеже съм за смяна на крайното. Засега мисля да не махам катализатора...

kolev
14-05-2013, 19:00
всичко след катализатора е един цял модул. това цялото полско е около 150лв. прецени си има ли смисъл да режат и заваряват само крайното.

RahzeL
14-05-2013, 21:03
всичко след катализатора е един цял модул. това цялото полско е около 150лв. прецени си има ли смисъл да режат и заваряват само крайното.
Аз преди около година смених цялото за около 150-60лв.
Иначе за майстор аз го сменявах при един арабин до Италянеца в Овча купел и съм доволен от него.
И да попитам чисто информативно дали става на 145-ца да се сложи салон от 147 или 156 без да се преправя? Или ако се препрява да не е много драма ?

CHILIEV
15-05-2013, 09:40
Явно, най-добре наистина да се види конкретно какво е състоянието му. Докато е при мен колата не е горила масло, антифриз и т.н. проблеми, но все пак...
Иначе това с шунтирането надеждно ли е или не си струва да си вкарвам таралеж в гащите.

badmadafaka
15-05-2013, 10:45
Какво значи "надеждно"..? Ако не го направиш и махнеш катализатора, най-вероятно ще караш предимно в авариен режим...

CHILIEV
15-05-2013, 16:32
Какво значи "надеждно"..? Ако не го направиш и махнеш катализатора, най-вероятно ще караш предимно в авариен режим...

Имах предвид дали това "шунтиране" е ясно как става или има вероятност за проблеми след операцията... в смисъл дали е конкретно софтуерно решение или е въпрос на нагаждане и настройване във времето...
Ебаси, не знам как да го обясня :) Да не се вкарам в някакви предположения и донастройки, че това шунтиране малко ми звучи като настройването на АГУ на карбураторна кола - "тука да чуя, тука да врътна - айде карай сега малко да видим как е" :smile:

kolev
15-05-2013, 17:46
единствената задача на сондата която е след катализатора е да следи неговото състояние. ако тя види че катализатора не е ок, свети ти лампата на таблото. значи ако лампата ти не свети, не усещаш странна миризма от газовете и колата не е като запушена, не се чува дрънчене от катализатора - значи е наред.
софтуерното премахване на втората сонда ясно какво прави в случай когато е махнат катализатора. има и други евтини варианти, но няма гаранция за успех. това са поставяне на електронна схема на сигнала на сондата или поставяне на удължаваща тръбичка на самата сонда.

badmadafaka
15-05-2013, 18:19
Няма никакво настройване и нагаждане, известните "форумни" ремапери знаят със сигурност как се прави... ;)

CHILIEV
16-05-2013, 09:32
Ясно, мерси много за инфото ;)

bobi_kz
16-05-2013, 15:39
махай го смело и забоди 1 резонатор ;) :jason2:

CHILIEV
17-05-2013, 23:08
Аз не можах да открия втора ламбда обаче...
Тая стърчащаша мандракука преди катализатора би трябвало да е ламбдата, но след това няма нищо повече.

thecleaner
18-05-2013, 07:27
Аз не можах да открия втора ламбда обаче...
Тая стърчащаша мандракука преди катализатора би трябвало да е ламбдата, но след това няма нищо повече.

То и няма.

badmadafaka
18-05-2013, 08:09
Значи игнорираш всичко, което съм написал - то явно не засяга твоя мотор, и действаш смело с махането и замяната с резонатор... :shutup:

CHILIEV
18-05-2013, 09:18
:Yeeeehaaa: супер.
Поздрави :)

vankata_ll
18-05-2013, 17:16
:Yeeeehaaa: супер.
Поздрави :)

Колега, като свалиш катализатора може ли да нахвърляш някакви размери на планката в предната му част?

kolev
18-05-2013, 17:52
ако говориш за триъгълната планка, на нея там има гарнитура. кода по bosal e 256-625. купуваш си една такава гарнитурка и по нея си търсиш гърне или каквото ще правиш. изхода на катализатора мисля е ф54.
ПП
и не си продавайте катализаторите без нужда. за тези които ги изкупуват няма значение.

CHILIEV
18-05-2013, 19:10
Колега, като свалиш катализатора може ли да нахвърляш някакви размери на планката в предната му част?

Няма проблем, но няма да е скоро. Сега май ще се борим с ламбдата...

vankata_ll
18-05-2013, 21:40
ако говориш за триъгълната планка, на нея там има гарнитура. кода по bosal e 256-625. купуваш си една такава гарнитурка и по нея си търсиш гърне или каквото ще правиш. изхода на катализатора мисля е ф54.
ПП
и не си продавайте катализаторите без нужда. за тези които ги изкупуват няма значение.

Благодарско. Точно това ми е идеята. Да е plug & play"", а не "cut & weld".


Няма проблем, но няма да е скоро. Сега май ще се борим с ламбдата...

Няма грижи. Ще го намеря по гарнитурата, както предложи kolev

Triptih
22-05-2013, 18:12
Един познат продава Алфа 146 1.6 тс. 1999. за 1000 лв.Искаше да ми я дава,но моя вкус е друг(33,75,Жулиета)
Днес я покарах,има климатик,който шуми като работи,предполагам перката опира някъде.Други забележки няма,хубава е.
Ако някой има интерес,да ми пише.

someone
23-05-2013, 22:56
наскоро колата ме остави на пътя в Русе, поради пръснат генератор от разпилян лагер. Дисекцията показа, че лагерите са се "взривили" от високите обороти. Жалкото е, че 99 о/о от лагерите на пазара са китйски и карат на експлоатация, но не и на високи /над 5000/ оборота. Моите бяха сменени преди 1 година и все пак се пръснаха.

kolev
24-05-2013, 09:46
е как така от развален лагер ти се пръснал генератора и какви са тия лагери които си сложил и от къде си ги купил. в специализираните магазини за лагери продават скф,тимкен,снр,фаг и така нататък, като никои от тях не са китайски.

serafim
26-05-2013, 17:42
Изпедепцаха се вече производителите (а може-би вносителите) - и аз за една година батисах лагери. Поне е добре, че не се пръснаха, ами почна да свири, и за 3 дена свиренето доста увеличи децибелите. Та се разминах само с лагери, но ако не им обърне човек внимание (при постоянно каране на силна музика например) - тогава ясно...

someone
26-05-2013, 21:48
но ако не им обърне човек внимание (при постоянно каране на силна музика например) - тогава ясно...

Да. Такъв ми е случая. А лагерите са купени от верига за авто части, уж "маркови".

ivo_red
27-05-2013, 15:06
Колеги, можете ли да препоръчате къде в София да ми напълнят климатика с фреон? Досега не съм имал проблеми с него 5 години, ама тва лято ми се струва, че не духа толкова студено, колкото преди. Преди направо за 1 мин. ставаше фризер в колата. Горе долу какви пари струва едно пълнене?

my_power88
27-05-2013, 19:59
привет колеги,предстои ми смяна на съединител и искам да знам как вървят цените за майсторлък,аз съм от провинцията и цените са различни но да знам ориентировъчно

ivailo rachev
27-05-2013, 22:32
Нормалните цени са около 100лв. за труд.От къде си и кажи каква марка съединител мислиш да слагаш.

pa4ito
28-05-2013, 20:36
Колеги, можете ли да препоръчате къде в София да ми напълнят климатика с фреон? Досега не съм имал проблеми с него 5 години, ама тва лято ми се струва, че не духа толкова студено, колкото преди. Преди направо за 1 мин. ставаше фризер в колата. Горе долу какви пари струва едно пълнене?

Върви при колегата Kuker, аз съм на 200% доволен от него ;)

RahzeL
29-05-2013, 11:44
Върви при колегата Kuker, аз съм на 200% доволен от него ;)

Колега, моляте прати ми на лс кординати.
Отделно искам да питам страничните прагове освен с щипки имат ли друго захващане? И колко щипки има на праг?

ivo_red
29-05-2013, 14:06
Върви при колегата Kuker, аз съм на 200% доволен от него ;)
:handshake:
Мерси колега, ще го потърся да се разберем нещо, че идат морета, едно-друго. Поздрави!

vankata_ll
29-05-2013, 20:30
Колега, моляте прати ми на лс кординати.
Отделно искам да питам страничните прагове освен с щипки имат ли друго захващане? И колко щипки има на праг?

Имат по 5 видии, които се развиват отдолу. Първите две (откъм предните гуми) са по-корозирали, така че внимавай да не им заоблиш каналчетата за отверката. Моите ги напръсках за всеки случай всичките с WD-40 и имах 90% успеваемост. Щипките си ги оставих за утре. Успех.

П.П. Почваш с щипките от към предните колела и освобождаваш назад. Долу-горе на нивото на Б-колонката има две щипки, които са по-близо една до друга. Откачиш ли ги тях само буташ прага към задните гуми и последните две щипки се изхлузват от леглата си. После само ги измъкваш с клещите ;-)

DJ
29-05-2013, 21:26
Колега, моляте прати ми на лс кординати.
Отделно искам да питам страничните прагове освен с щипки имат ли друго захващане? И колко щипки има на праг?

Както колегата по горе е споделил има 5 видии(рапидки) и 7 щипки, това на Алфа 146 но праговете са 1 към 1, Преди 1 месец смених моите с такива от QV/Junior и от там знам :)

AgentStormbringer
31-05-2013, 12:59
Препоръчайте ми, моля някакви накладки и вентилирани дискове. Смятам да сменя предните.
Отзиви от тези, които сте доволни. Марки, цени?

V@K@T@
01-06-2013, 12:10
Дискове Брембо макс и накладки ATE ... около 250 лв. накладките + дисковете . За 1.4 даже ще са по-евтини

AgentStormbringer
03-06-2013, 23:53
Така и ще направя. Мерси :handshake:

ferrariman91
04-06-2013, 23:32
Проблема ми е следния на моята Alfa 145 1,6 Twin Spark (не е Boxer двигател) се получи проблем с оборотите глъхнене тресене гърмене през гърнето та отидох на диагностика и ми казаха че свещите са за смяна но комплекта бил кам 500 лева ангренажа ми бил 300 лева та въпроса ми е някой колега може ли да ми помогне и да ми каже дали наистина е така и са такива космически цените ? :surrender:

DerMeister
04-06-2013, 23:34
http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

Най-отгоре са клубните сервизи. Звъниш и питаш.

malkia_jiraf
05-06-2013, 20:04
Някой за знае каде олекотявам и балансират маховици

nikolchoni
12-06-2013, 14:33
Колеги имам 2 въпросчета.

1. На колко атмосфери трябва да е напомпана резервната гума(петарица)?

2. Ако бензиновата помпа изгори и не повдига бензин, има ли начин да запаля колата, като например с бутане или някакви други хитрини?

kolev
12-06-2013, 16:01
1-на нея има маркировка. мисля беше 3,5 бара
2-НЕ, освен ако нямаш газова уредба.

nikolchoni
12-06-2013, 18:12
2-НЕ, освен ако нямаш газова уредба.

Имам, ама е ГИ. Нали уж 1-во на бенз трябва да запали?

Strato
12-06-2013, 18:40
Имам, ама е ГИ. Нали уж 1-во на бенз трябва да запали?
Трябва да имаш авариен режим за палене на газ/метан обикновено се активира чрез натискане и задържане на бутончето газ/бензин и чакаш 30 секунди до като се чуе как отваря газовия клапан след това въртиш и палиш :]

nikolchoni
12-06-2013, 20:42
Трябва да имаш авариен режим за палене на газ/метан обикновено се активира чрез натискане и задържане на бутончето газ/бензин и чакаш 30 секунди до като се чуе как отваря газовия клапан след това въртиш и палиш :]

Това, ако го знаех по-рано колко главоболия щях да си спестя, а не насред НДК да сменям помпа...
Благодаря!

Strato
13-06-2013, 20:16
Това, ако го знаех по-рано колко главоболия щях да си спестя, а не насред НДК да сменям помпа...
Благодаря!
За нищо пробвай първо че не е сигурно дали точно така се активира при теб :]

DJ
30-06-2013, 01:54
Здравейте колеги, имам следния въпрос някой от вас карал ли е на 146 след 99 година гуми 185/60/15, ако да джантите с какво ЕТ са били и колко J?Опират ли отзад? Идеята ми е за зимните ми гуми да мина на 15-цола и на по високи гуми, сега съм 175/65/14 и колата ужасно ниска което зимата си е гадна работа:)
Мерси предварително!
ПП: Колата е 146ЖТД с нормално окачване

tonov
30-06-2013, 12:44
Здравейте колеги, имам следния въпрос някой от вас карал ли е на 146 след 99 година гуми 185/60/15, ако да джантите с какво ЕТ са били и колко J?Опират ли отзад? Идеята ми е за зимните ми гуми да мина на 15-цола и на по високи гуми, сега съм 175/65/14 и колата ужасно ниска което зимата си е гадна работа:)
Мерси предварително!
ПП: Колата е 146ЖТД с нормално окачване

Карл съм на ti-ката навремето, на оригиналните 15-ки джанти (ЕТ 40,5, мисля са 6,5J) Никъде не е опирало, хем тя е с ниско окачване.

ivo_red
30-06-2013, 14:33
Карл съм на ti-ката навремето, на оригиналните 15-ки джанти (ЕТ 40,5, мисля са 6,5J) Никъде не е опирало, хем тя е с ниско окачване.

Aз сега я карам моята със 185/60 15-ки лeтни Firestone и е екстра. Вчера ги сложих, че предишните ми летни Пирели П6000 195/55 не става нищо от тях и на мокро си е таковало мамето. Карах от София до морето и всичко си е ток и жица. Много съм доволен. Зимата пак съм с тоя размер. Разликата с 195/55 15 е 8мм в диаметър, така че няма как да опира. Даже по-добре вози от 195/55. Джантите са оригиналните Спийдлайн на 6,5 j

DJ
30-06-2013, 16:08
Карл съм на ti-ката навремето, на оригиналните 15-ки джанти (ЕТ 40,5, мисля са 6,5J) Никъде не е опирало, хем тя е с ниско окачване.

Радвам се че точно ти отговаряш:) аз се замислян дали да не сложа такива гуми за зимата 185/60/15 на джанти оригиналните за Ланча ЕТ37 6Ж, а ме е страх да не опира защото с 205/45/16 опираше при почти всяка неравност при джанти ЕТ40(с фланци 5мм) 7Ж. Та за настоящите Ланча джанти ме притеснява това ЕТ37 спрямо твоето което е било ЕТ40,5 но пък 6.5Ж уф много сложно


Aз сега я карам моята със 185/60 15-ки лeтни Firestone и е екстра. Вчера ги сложих, че предишните ми летни Пирели П6000 195/55 не става нищо от тях и на мокро си е таковало мамето. Карах от София до морето и всичко си е ток и жица. Много съм доволен. Зимата пак съм с тоя размер. Разликата с 195/55 15 е 8мм в диаметър, така че няма как да опира. Даже по-добре вози от 195/55. Джантите са оригиналните Спийдлайн на 6,5 j

Колега благодаря за отговора. Пирели П6000 е една от най-гадните гуми които съществуват:) карал съм такива с дот 10(бяха на няма 2 години) свежи и меки и пързаляха и на мокро и на сухо:) нема такива боклуци:)
ПП: Лятото колата се кара на 195/55/15 ЕТ35 7Ж ;)
ПП2: Знаете ли някой да продава хубави зимни гуми 185/60/15? :)

AgentStormbringer
03-07-2013, 21:13
Днес докато чистих седалките, дигнах задните, за да видя какви мезета се крият под тях и за мое учудване намерих това. Кабела минава по протежението на цялата задна седалка и се скрива при останалите, които се намират зад шофьорската седалка, в колонката.
Идея си нямам каква е тая букса...
Въпроса ми е, има ли някой от вас такова животно и знаете ли за какво иде реч?

kolev
03-07-2013, 21:24
не е ли за нивомера на бензина.

AgentStormbringer
03-07-2013, 21:31
Буксата седеше разкачена. А проблем с нивомера нямам.

bios_rage
05-07-2013, 13:01
Това е буксата за катапулта на шофьорската седалка... Бонд стайл :go:

CHILIEV
10-07-2013, 18:33
Аз май всяка година питам ама - на колко градуса трябва да се включи първата степен на перката? До сега температурата ми стоеше една милимунда под 80 и все съм си мислел, че някъде там се включва. Откак станаха жегите се загледах и температурата стига до 90 и тогава се включва първата степен.

tonov
10-07-2013, 18:38
Е баш тогава, всичко ти е наред.

CHILIEV
10-07-2013, 23:06
Е баш тогава, всичко ти е наред.

Идеално тогава. Мерсаж :drunk:

mihail_mladenov
11-07-2013, 15:27
Имам едно въпросче, което не е свързано със 145, но днеска към обяд имах малко работа в града и бях взел на баща ми служебният бус (Мерцедес Вито С110 СДИ, 2007-2008 г.). Нормално го карам, но в близост до Кауфланд Враца, турбото спря да се обажда. Някой може ли да каже какъв може да му е проблема?

ПП: По принцип е трябвало да посети сервиз на МБ преди 53 000 км, според компютъра на таблото. Паркирах на работа на паркинга и пробвах да вида до колко оборота ще вдигне буса. Резултата е около 2700 об/мин, повече не иска. Да не би да е влязъл в някакъв сервизен режим двигателя на този бус.

soldier81
11-07-2013, 16:08
Имам едно въпросче, което не е свързано със 145, но днеска към обяд имах малко работа в града и бях взел на баща ми служебният бус (Мерцедес Вито С110 СДИ, 2007-2008 г.). Нормално го карам, но в близост до Кауфланд Враца, турбото спря да се обажда. Някой може ли да каже какъв може да му е проблема?

ПП: По принцип е трябвало да посети сервиз на МБ преди 53 000 км, според компютъра на таблото. Паркирах на работа на паркинга и пробвах да вида до колко оборота ще вдигне буса. Резултата е около 2700 об/мин, повече не иска. Да не би да е влязъл в някакъв сервизен режим двигателя на този бус.

Влязъл е в сервизен режим.Това е някакъв проблем в електрониката.
Имаме същия служебен 2012г.,и има абсолютно същия проблем.Пробвай като тръгнеш го изгаси в движение и го запали на ново без да е на скорост,би трябвало да се оправи.Дръж го в по високи обороти.
Ние го карахме в Балкан стар и поръчаха някаква платка,която чакам да доставят за да я сменят.

mihail_mladenov
11-07-2013, 16:27
Сега по палих отново и го завъртях веднъж на паркинга и пак го форсирах и този път взе та си напълни оборотомера догоре. Да се надявам да се го оправил засега.

Мерси все пак за отговора.

my_power88
12-07-2013, 13:23
здравейте колеги,такмо се бях оспокоил вече,сварших доста ремонти от миналата година(смених предни носачи и кормилни накрайници ноември 2012г,акомулатор март-2013,комплект съединител юни-2013)и такмо си викам малко да заделя парички за ремонт вкъщи и нещо започна да ми чука от кам шофьорската страна,когато варви колата не тропа да кажеш,че е носач,а пак аз познавам добре тропване на носач,когато маневрирам на място се чува пак,когато набия плавно спирачка в движение с нормална скорост пак тропне.Какво ще кажите вие,някой имал ли е такав проблем,мисля че е нещо малко но ме дразни,защото предницата ми е супер в момента.Ще се съветвам и с майстора ми,но разбирасе първо вас исках да питам.
Мерси,леко и без аварийно каране на всички.

Tonimir
14-07-2013, 20:47
смених предни носачи и кормилни накрайници ноември 2012г
Кормилни накрайници вътрешни и външни ли си сменял или само външни?

my_power88
14-07-2013, 21:15
мисля че са външните....само ми свалиха гумата и ги развартяха на мн.удобно место са...ако тва са те.,!!!!!:oops:
нещо такова беше???

my_power88
14-07-2013, 21:23
да не става въпрос за този накрайник колега???

Tonimir
16-07-2013, 17:23
да не става въпрос за този накрайник колега???
Да. Като се обслужва кормилната рейка, хубаво е да се сменят и двата накрайника , не само този на шенкела.

Трябва да се види на канал или подемник. Дали е хлабав накрайника. Ако е хлабав, значи най вероятно от него ти почуква.

ScuderiaAlfaCorse
17-07-2013, 21:51
Колеги имам изгорял ляв халоген отскоро и вчера го разглобих да сменя крушката, но тя не е изгоряла.Въпреки това сложих нова да пробвам, но ефекта е нулев пак не свети ! Погледнах буксата дето влизат кабелите добре е сложена.Бушона проверих нищо, че едниния свети и друго незнам какво може да е... някакви идеи ?

my_power88
18-07-2013, 09:28
според мен най-вероятно да се е прекъснал кабела някаде,требва да го погледне жичкаджия,щом си проверил основните неща?

invinceble
21-07-2013, 11:13
Здравейте колеги. Искам да попитам, дали може ли стария интериор да се смени с новия: