PDA

View Full Version : Алфа 145-146, тема за общи приказки



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

DerMeister
25-11-2009, 10:19
един въпрос искам да задам, но мисля, че не е за отваряне на нова тема.

четох доста неща за махането на катализатора, за работа на двигателя и шум. но искам да разбера ще се отрази ли това на разхода на гориво?? и също така не видях някой да казва как точно е разбрал, че катал-ра му е за смяна. ако може да ми обясните и това.знам само, че се усееща леко спъване на колата.
благодарности :)
Ако е за махане ще се отрази на разхода за горива. Ако си е ок - няма, съотвенто няма за кво да го махаш. Разбира се, че е за махане по миризмата на гадно, някои викат, че е като сяра, аз лично не мога да кажа кога мирише от катализатор, майсторите ми казват.

146_JTD
26-11-2009, 18:20
пак имам нужда от помощ, днес ново "20".. :Suicide:

това са снимки непосредствено до радиатора. вижда се алуминиевата тръба на климатика. но над нея е много омаслено и даже на 2 места има капки. тази тръба изобщо откъде идва и какво свързва, не можах да видя изобщо, защото беше станало тъмно вече.
ако може някой да ми обясни какъв е проблема?!

Satanism
26-11-2009, 18:46
интеркулера?

146_JTD
26-11-2009, 19:09
възможно ли е заради него (ако е в него проблема), колата да не набира както преди и да вдига 160-170км/ч едвам едвам. усещам я спъната, преди беше доста по-пъргава.
(въздушният ф. е на 13хил км., маслото ми е ново...)

tonov
26-11-2009, 20:35
Знам, че звучи гадно, но масло в кулера означава теч от турбината. Ако не набира както преди - извода е ясен. Закарай я на една профилактика да ти кажат присъдата.

146_JTD
26-11-2009, 20:55
Знам, че звучи гадно, но масло в кулера означава теч от турбината. Ако не набира както преди - извода е ясен. Закарай я на една профилактика да ти кажат присъдата.


в събота ще ходя, но какви са последствията от всичко това? турбото се чува, че върти, работи тоест. друг е въпроса как работи.
и в крайна сметка мен какво ме очаква? сваляне на турбината за ремонт? в какво се изразява тоя ремонт, подлежи ли въобще? :sickness: :cussing:

tonov
26-11-2009, 23:01
Най-вероятно има проблем в турбината. Това че върти не е критерии за правилна работа. Иди, специалистите ще ти кажат най-добре. Мисля, че твоята може да се рециклира.

146_JTD
26-11-2009, 23:06
Най-вероятно има проблем в турбината. Това че върти не е критерии за правилна работа. Иди, специалистите ще ти кажат най-добре. Мисля, че твоята може да се рециклира.

благодаря ти за скоростното отзоваване, Тонов! :thumbup::thumbup::thumbup:

trustworthy
27-11-2009, 08:30
@146_JTD

Ако ще ходиш в сервиз, препоръчвам ти да отскочиш до сервиз 'Унитех' в двора на Техническия Университет. По-големи специалисти от едва ли можеш да намериш в североизточна България ;)

146_JTD
27-11-2009, 10:08
@146_JTD

Ако ще ходиш в сервиз, препоръчвам ти да отскочиш до сервиз 'Унитех' в двора на Техническия Университет. По-големи специалисти от едва ли можеш да намериш в североизточна България ;)

да, благодаря ти. и аз така чух за тях.. дори им прегледах сайта в интернет.
мисля първо да го сваля и така да им го занеса, че колата не ми се остава там.

trustworthy
27-11-2009, 10:55
Бих то препоръчал да използваш случая и да си промиеш въздуховодите след турбината и кулера, докато ти стендоват турбината ;)

S_G_M
27-11-2009, 11:30
И аз забелязвам ,че маркуча от турбината към кулера е много омазнен , но ми казаха че до някаде си е нормално.
Въпроса ми е към друга тематика .... JTD тата имат ли подгревни свещи на антифри по принцип. Гледам че се продават такива , но каде се монтира ? Вчера се мачих да намеря каде ... ама без успех :( някой ако знае да сподели. Писна ми да я чакам по 15-20 мин да загрее :frown:

146_JTD
27-11-2009, 12:31
Бих то препоръчал да използваш случая и да си промиеш въздуховодите след турбината и кулера, докато ти стендоват турбината ;)

мерси за съвета. определено е от полза. и аз се сетих за това иначе. иначе като я занеса във Вн, само турбината им трябва,нали? без колектори, без железария и т.н.

S_G_M
27-11-2009, 12:34
мерси за съвета. определено е от полза. и аз се сетих за това иначе. иначе като я занеса във Вн, само турбината им трябва,нали? без колектори, без железария и т.н.


Колега , направи после един пост за това как е минало прегледа на турбинката , какви разходи и за колко време е станало всички :)

alfa_erazor
27-11-2009, 12:40
Въпроса ми е към друга тематика .... JTD тата имат ли подгревни свещи на антифри по принцип. Гледам че се продават такива , но каде се монтира ? Вчера се мачих да намеря каде ... ама без успех :( някой ако знае да сподели. Писна ми да я чакам по 15-20 мин да загрее :frown:

На място ли я чакаш да загрее?

S_G_M
27-11-2009, 13:10
Ми на място чакам 1-2 минутки , и после в движение ,градско .. Форда който е 1.8 чист дизел е по - добре .. Тоест за 10 километра някъде сгрява 145та

alfa_erazor
27-11-2009, 14:38
Ми на място чакам 1-2 минутки , и после в движение ,градско .. Форда който е 1.8 чист дизел е по - добре .. Тоест за 10 километра някъде сгрява 145та

Първо да кажа че грам не разбирам :)

Това не е ли признак за проблем с термостата, защото и при мен и трябват 10-тина минути каране за да отлепи стрелката, а и тия заветни 90градуса не успявам да ги видя (градско/извънградско), откак паднаха температурите..

А иначе от мои наблюдения и някой тук беше писал, че JTD-то на място не може да сгрее, даже обратно изстивало :drinking:

S_G_M
27-11-2009, 14:54
Моята убавица от както я имам 90 не е вдигала :Д и аз се съмнявам малко в термостата , но си мисля за някакъв вариян за подгряване на антифриза . Гледам , че се продават такива подгревни свещи за 145 жтд ама кои модели имат ??? каде се намират???

146_JTD
27-11-2009, 18:14
и на двамата да ви кажа, че имах същите проблеми миналата есен. градско/извънградско вдигаше м/у 60 и 70 градуса. диагнозата беше, че термостата е останал отворен и върти големия кръг.почти съм сигурен, че и при двамата това ще излезе.

S_G_M
27-11-2009, 18:40
След диагностика , по обстоина ще ви кажа какво ли е ..:afro:

146_JTD
27-11-2009, 21:31
на диагностика нищо не показа. и то в лицензирания сервиз на Алфа във Варна. така че давай да караме по старомодния начин по признаците ;)

mordohy
27-11-2009, 22:11
В един свой пост,Сатанист беше писал,че градско-селско,печката трябва да вдига 90 градуса!Останалото са смучене от пръста!Термостат!:grandpa:

trustworthy
27-11-2009, 23:14
@146_JTD

Само турбината им трябва. Те си я слагат на стенд там.

@S_G_M
Щом не си вдигал 90 градуса, значи си за термостат 99% ;) Може и да не ти отчита правилно датчик, но е малко вероятно.
За да вдигне температура, дизелът трябва да е под товар. Т.е. на място трудно ще стопли. ЖТД с изправен термостат държи малко под 90 градуса зиме и лете, но в голям студ, при по-продължителна работа на място или в задръствания може да падне малко температурата.
Подгрев може и да имаш - погледни дали имаш релета около ЕГР клапана и горивния филтър (там ги слагаха някъде), от които да тръгват кабели към подгревния елемент, който е около термостата някъде. Във фиат форума имаше детайлни снимки къде се намират тези свещи и как изглеждат.
Не всички ЖТД-та имат подгрев. Мисля, че на италианските няма по принцип, а се е предлагало като допълнителна екстра, но ако имаш на твоята кола, определено ще можеш да разбереш ;)

146_JTD
30-11-2009, 11:06
турбината е в отлично състояние. няма проблеми, омазняването просто си е обичайно. отворихме тоя маркуч, откачихме го от кулера и вътре беше идеално чист, никакви мазнотий нямаше.
колега S_G_M, съжалявам, но снимков материал не съм правил, то от радост даже и забравих :D :D :D :D

S_G_M
30-11-2009, 12:15
Занчи да съм спокоен относно омазняването, но все пак е желателно за по-сигурно поне да сваля маркуча и да го видя...

146_JTD
30-11-2009, 18:25
да, за твое лично успокоение може да го свалиш и да провериш. аз сега съм доста по-спокоен от вчера. иначе още преди да го видят отвътре маркуча, фактически шефа на сервиза още преди да я качат на подемника, каза да я запаля и да я форсирам няколко пъти, но до 4000 оборота.. а той отпред хванал тръбата, която идва от турбото към двигателя и при самото надуване на турбото, тръбата му изправя ръката. а той със сила я държи, което пък като ми го каза, много ме обнадежди. каза ми, че щом такава сила има, значи турбината си работи..

146_JTD
01-12-2009, 17:46
От тая бракма вече тотално ми писна! много й стана за последната 1 седмица!!!

Не ми работи таблото, осветлението му, фарове, мигачи.. СД-то работи! колата си пали без проблеми.. да хвърлим боб или ще я хвърля от моста. не че е голям проблема, ама ми писна!
благодаря на отзовалите се

146_JTD
01-12-2009, 21:01
някой да има идея?

kolev
01-12-2009, 21:27
бушоните провери ли ги.

146_JTD
01-12-2009, 21:45
бушоните провери ли ги.

не съм, беше тъмно като открих проблема. но ми се струва, че не е от тях, тъй като таблото,фаровете и ел.стъклата и огледалата не работят. значи е от някой централен ел.блок, койта ги захранва.

Satanism
01-12-2009, 22:40
не съм, беше тъмно като открих проблема. но ми се струва, че не е от тях, тъй като таблото,фаровете и ел.стъклата и огледалата не работят. значи е от някой централен ел.блок, койта ги захранва.

Ходи си разгледай бушоните и релетата, аз така на Ланчата си ритнах таблото с бушоните и изгорих бушона, останах само по аварийни....

146_JTD
01-12-2009, 22:49
Ходи си разгледай бушоните и релетата, аз така на Ланчата си ритнах таблото с бушоните и изгорих бушона, останах само по аварийни....


:clap: аз да пробвам с ритник да ги оправя :laughing1:
утре пак на "доктор", няма как. мерси за помощта

146_JTD
02-12-2009, 10:44
проблемът беше в един бушон, който за съжаление се оказа менте и се беше стопил. не съм го слагал аз. явно някой го е купил от бензиностанция, където се продават само такива от мек алуминий.

DerMeister
02-12-2009, 10:56
И за един бушон щеше да хвърлиш колата, че и на сервиз да ходиш. Тва е Алфа, притеснявай се, ако и няма нищо. :Tease:

146_JTD
02-12-2009, 11:37
И за един бушон щеше да хвърлиш колата, че и на сервиз да ходиш. Тва е Алфа, притеснявай се, ако и няма нищо. :Tease:

:rotfl: :roll2:

да ти кажа последните няколко дни ми писна просто. сигурно си видял, че и турбо щях да свалям.

"Тва е Алфа" ! :rotfl:

S_G_M
02-12-2009, 12:30
Амиии и аз съм с малко проблемче от този тип .Рядко се случва но не ми работи осветлението на въртока за температурата . Като го погаля леко с юмрук и се оправя. Като имам време ще разфасовам цялата конзола за една профилактика.

Satanism
02-12-2009, 18:43
Амиии и аз съм с малко проблемче от този тип .Рядко се случва но не ми работи осветлението на въртока за температурата . Като го погаля леко с юмрук и се оправя. Като имам време ще разфасовам цялата конзола за една профилактика.

Смени си крушките

DerMeister
03-12-2009, 12:01
Амиии и аз съм с малко проблемче от този тип .Рядко се случва но не ми работи осветлението на въртока за температурата . Като го погаля леко с юмрук и се оправя. Като имам време ще разфасовам цялата конзола за една профилактика.
Голяма занимавка е, аз си я оставям на температурата да си спира и да се пуска. Така е много яко. Караш караш и не свети, изведнъж светва и "еее, глей, глей кво яко, много ме кефи" и така не ти писва колата....

hristiqn
03-12-2009, 18:33
Голяма занимавка е, аз си я оставям на температурата да си спира и да се пуска. Така е много яко. Караш караш и не свети, изведнъж светва и "еее, глей, глей кво яко, много ме кефи" и така не ти писва колата....

Напрово изкочи с логиката :rotfl:

S_G_M
03-12-2009, 18:47
Колега , направо ме разби ... верно , радвам се когато светнат от самосебе си :D :dance:
И да се похваля : от Перник ми пратиха от една морга кутия за въздушен филтър. Кутията е като нова + нов филтър вътре . Тази седмица смятам да намажа ските на спортния , писна ми да ми бучи отпред а и за вървеж с него или без него..... . А и колегата от Поморие , беше се оплакал от водичка нещо през тези "спортни" филтри , тъй че минавам на щок.

146_JTD
03-12-2009, 19:27
Голяма занимавка е, аз си я оставям на температурата да си спира и да се пуска. Така е много яко. Караш караш и не свети, изведнъж светва и "еее, глей, глей кво яко, много ме кефи" и така не ти писва колата....


тая екстра фабрична ли е? трудно ли се слага :D:D

:rotfl: :rotfl:

:spam:

The blue
05-12-2009, 19:11
При мене лапмата на таблото под стрелката за температурата си свети когато реши откакто я имам. Отказах се да я "включвам" ръчно, защото понякога иска силно и рязко да се натисне и подскачат всички стрелки по таблото и се притесявам да не се повреди нещо. Когато е влажно свети по-често или понякога превъзходното качество на пътната настилка я включва.

Blade
06-12-2009, 00:14
Колеги, днес ми светна една лампичка на таблото тип : ( О ) мисля си, че е за хидравликата, защото като въртя на място ми присветва заедно с въртенето. Само да не съм прецакал рейката, че тамън се намерих с малко пари не искам да ги изпарявам пак. Ако някой знае къде е тая тема с индикациите на таблото кое какво значи, че аз не можах да я намеря в търсачката. Утре ще погледна на светло за скъсани маркучи и т.н., но силно се надявам да е от течността, че не знам колко години не е сменяна...

Иво Кръстев
06-12-2009, 00:22
Колеги, днес ми светна една лампичка на таблото тип : ( О ) мисля си, че е за хидравликата, защото като въртя на място ми присветва заедно с въртенето. Само да не съм прецакал рейката, че тамън се намерих с малко пари не искам да ги изпарявам пак. Ако някой знае къде е тая тема с индикациите на таблото кое какво значи, че аз не можах да я намеря в търсачката. Утре ще погледна на светло за скъсани маркучи и т.н., но силно се надявам да е от течността, че не знам колко години не е сменяна...

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27463&highlight=%F2%E0%E1%EB%EE
Това мисля ти трябва...
Ако става въпрос за №14 е за износени накладки ;)

Blade
06-12-2009, 00:38
Мерси колега...бегам да сменям накладки ;)

Vlado_PK
06-12-2009, 00:44
Колеги трябва ми малко инфо!Купих си нов термостат и утре мисля да го сменя!Та въпроса ми е как става?Свалям стария слагам новия доливам течност и оставям да поработи с отворена капачка на разширителния съд ?Нещо пропускам ли?Става дума за 146JTD!Малко смотан въпрос но няколко пъти сменявам антифриз и винаги набивам много въздух в системата и след това по 2 часа не мога да я обезвъздуша та сега викам да питам!

Vlado_PK
06-12-2009, 23:39
Колеги трябва ми малко инфо!Купих си нов термостат и утре мисля да го сменя!Та въпроса ми е как става?Свалям стария слагам новия доливам течност и оставям да поработи с отворена капачка на разширителния съд ?Нещо пропускам ли?Става дума за 146JTD!Малко смотан въпрос но няколко пъти сменявам антифриз и винаги набивам много въздух в системата и след това по 2 часа не мога да я обезвъздуша та сега викам да питам!
А ако някои ми даде и линк с тема за термостати на jtd ще съм много благодарен защото вчера рових до 3 часа и нищо не открих по моя въпрос!

S_G_M
07-12-2009, 15:38
Тази събота най накрая се сбогувах със спортния въздушен филтър и си монтирах оригиналната кутия. Доста работа си е . Трябва да се свали гумата и подкалника.
Сега вече дизелчето си мърка сладко и при повечко газ се чува хубавия звук само на генерацията. Разлика във вървенето не намирам.
За сега ефекта е само положителен.8-)

ves_v8
07-12-2009, 20:39
Здравейте Алфисти. Моля ви кажете от къде в София мога да си купя хубави/орогинални свещи Golden Lodge за 1.3 Боксер? търсих на няколко места и няма никъде. Карам с Denso ама е пълна излагация. Много зле работи мотора и смърди от ауспуха. ако не намеря Golden Lodge какви да сложа с които да работи добре? аз си мислех за BOSCH Super+ или BOSCH Platinum....дали са подходящи?
P.S. Нямам АГУ, газта ми е вътре до спирачката :Tease:

mordohy
07-12-2009, 23:40
Колега,единствената разумна заменка на Лоджи са Денсо!Като компромис е по-добре да сложиш турски шампионки за 2 лева,отколкото нещо друго,което не знаеш дали ще му се изсипе изолацията вътре!Последните,ако не се скапят за 500 километра , се държат още около20 000 доста прилично.
Извън майтапа,Лоджи можеш да си купиш,най-близо от Серрес!Струват между 14 и 20 евро!Карат над 100 000км.
Ако не ти се ходи до там си взимай Денсо!
Ако ти смърди от ауспуха,най-вероятно ти се е скапал катализатора и за това не ти работи колата!Най-вероятно,свещите ти не са виновни!Запушен е ауспуха!

Всичко това си е лично мое мнение!

ves_v8
08-12-2009, 11:33
Колега,единствената разумна заменка на Лоджи са Денсо!Като компромис е по-добре да сложиш турски шампионки за 2 лева,отколкото нещо друго,което не знаеш дали ще му се изсипе изолацията вътре!Последните,ако не се скапят за 500 километра , се държат още около20 000 доста прилично.
Извън майтапа,Лоджи можеш да си купиш,най-близо от Серрес!Струват между 14 и 20 евро!Карат над 100 000км.
Ако не ти се ходи до там си взимай Денсо!
Ако ти смърди от ауспуха,най-вероятно ти се е скапал катализатора и за това не ти работи колата!Най-вероятно,свещите ти не са виновни!Запушен е ауспуха!

Всичко това си е лично мое мнение!

Мордохай, от тези шампионките от по 2 лв. ми дойде до гуша вече защото наистина се скапват за 500-1000 км. пробег. В момента съм с едно Денсо, което се държи добре, но не е достатъчно усещам че може и по-добре. а за Лоджи не ми се ходи чак в Серес. Катализатора ми е махнат още преди 15 000км. и на негово място имам резонаторно гърне, а не права тръба, а останалата част от генерацията ми е оригиналната вече на 160 000км.. мина ми през ума че е възможно от самият ауспух да мерише ама то си мерише ужасно. като паркирам в гаража и после много смрад която наподобява сажди и амоняк. иначе колата върви добре, не е мудна, държи си много добри обороти на празен ход. Чух че БОШ Супер+ (тези новите с никеловите електроди) били много добри свещи, незнам обаче как се спогаждат с Алфа и с Боксер-мотор.

mordohy
08-12-2009, 11:47
Това за шампиона го забрави!Казах го на майтап!Такава смрад се получава от катализатор.Може някое парче от стария да е запушило гърнето и да смърди.Другото е от гаден бензин.Тогава пак няма да ти върви колата и ще смърди ужасно.За свещите бих ти препоръчал да ги свалиш и замериш разстоянието между електродите.Трябва да е 0.8!По някои каталози се дава и 0.9,но за мене от опит 0.8 си е добре.Бош вадят непрекъснато нови неща и някои от колегите са много доволни.Но първо си провери твоите,а после се впускай в купуване на нови!Не разбрах Денсото какво е и на колко километра!

ves_v8
08-12-2009, 12:53
Това за шампиона го забрави!Казах го на майтап!Такава смрад се получава от катализатор.Може някое парче от стария да е запушило гърнето и да смърди.Другото е от гаден бензин.Тогава пак няма да ти върви колата и ще смърди ужасно.За свещите бих ти препоръчал да ги свалиш и замериш разстоянието между електродите.Трябва да е 0.8!По някои каталози се дава и 0.9,но за мене от опит 0.8 си е добре.Бош вадят непрекъснато нови неща и някои от колегите са много доволни.Но първо си провери твоите,а после се впускай в купуване на нови!Не разбрах Денсото какво е и на колко километра!
Денсото е W22EP-U (Iridium power: IW22, Iridium tough VW22) по каталог това е за Алфа 1.4 i.e.
на 4000 км са. Колата я карам само с хубав бензин сипвам й от ОМВ само Карера95, защото знам че обикновенните 95 са гадни на всякъде. Ще проверя какво е разстоянието между електродите на всяка една от свещите. А иначе мисля че си много прав затова че може би има парче от катализатора заседнало някъде по гърнетата защото тази миризма от ауспуха е много странна. Ако не работи добре двигателя, гори масло, гори от антифриза знам как мерише ама то това е ужасно, плюс това не излиза никакъв пушек от ауспуха. сега на 17-ти съм планирал смяна на всички гърнета, че са станали като че от ивицата Газа се връщат--целите нацъфкани особено средното:sad:

mordohy
08-12-2009, 21:14
Щом са на 4 000 км,изобщо не ги пипай!Най-вече не си и помисляй да ги чистиш с шкурка или нещо подобно,че от иридиум ще станат на калаени!
Явно проблема ти е в ауспуха!

ves_v8
08-12-2009, 23:11
Щом са на 4 000 км,изобщо не ги пипай!Най-вече не си и помисляй да ги чистиш с шкурка или нещо подобно,че от иридиум ще станат на калаени!
Явно проблема ти е в ауспуха!
OK.Няма да ги правя калаени. Мерси за съвета. единственото което ще направя е да проверя разстоянието между електродите. в каталога на Денсо пише че фабрично са регулирани на 0.7 , а ти каза да ги направя на 0.8
на 18-ти живи и здрави ще го сменя ауспуха и ще пиша какви са резултатите. Мерси още веднъж ;)

vankata_ll
09-12-2009, 13:06
Здрасти и от мен. Имам един лаишки въпрос за първата степен на вентилатора. На диагностика видях, че вентилатора се включва за пръв път на 98 градуса. Днес чета, че за моя двигател (металният капак) това е температурата на втората степен, а на първата трябва да е 92 градуса. Значи нямам първа степен! Само че като извадя буксата на температурния датчик на термостата се включват една след друга и двете степени. Някой има ли идея какво става? :hmm:

mordohy
09-12-2009, 13:40
Виж си реостата над радиатора!Има бая писано за него!

vankata_ll
09-12-2009, 14:21
Виж си реостата над радиатора!Има бая писано за него!

Четох сутринта за тази джаджа, но мислех, че ако не бачка, въобще няма да имам 1-ва степен.
Как да разбера дали е аут? Някакъв бушон или нещо подобно имало отдолу. Той ли изгаря?

mordohy
09-12-2009, 15:09
Представлява просто един двоен реотан.Най-често се разкача някой край.Ще го откриеш точно под предната гредичка.

tonov
09-12-2009, 19:17
Ако се включват и двете степени, няма как да е изгорял реостата. По-скоро нещо по управлението не е в час. Не знам на тоя мотор перката дали е с датчик на радиатора, или се управлява от ЕКУ-то

The blue
09-12-2009, 19:21
Виж си реостата над радиатора!Има бая писано за него!
Колега, сигурен ли си, че на 146 има реостат?
Преди време сменях термостат и "специалистите" от сервиза казаха, че тоя модел се управлява само от датчика на термостата.
След смяната само на термостат включването на перката стана неконтрулируемо при извънградски цикъл с 90км/ч. Ту включи, ту изключи.
Преди перката включваше на 92 и изключваше на 90.
Ако имате идеи.
Иначе сложих термостат на EPS, не намерих Behr и си мислех, че оттам е проблемът. Засега допреди да прочета, че имало реостат бях вдигнал ръце от тоя проблем.
Някои казват, че така перката ще изгори...

kolev
09-12-2009, 22:55
само 145/146 без климатик нямат реостат и са само с една степен на перките.
реостата е мощен резистор,зелен е на цвят и малко скрит-има и снимки във форума. той не управлява нищо а играе ролята на ограничител което кара вентилатора да се върти по-бавно. релето на втората степен байпасва реостата и така вентилатора се върти на макс.на всички тс-и и жтд двете степени се управляват от ЕКУ-то. когато се включи климатика , задължително тръгва и първата степен на вентилатора. иначе управляващото реле на 1-вата степен е на таблото с бушоните в купето. трябва да си има нарисувано там. общо взето ако не е реостата ще е или релето или нагорял кабел.

mordohy
09-12-2009, 23:08
То извънградско при скорост 90 км/ч не можеш му хвана края,но при градско си личи най-много,как работи.Лично аз ,тая болест я лекувам по много рационален,да не кажа просташки начин,но статута не ми позволява да го изтипосвам тука!За дивотиите си има скайп!:hehe:

tonov
09-12-2009, 23:18
само 145/146 без климатик нямат реостат и са само с една степен на перките.
реостата е мощен резистор,зелен е на цвят и малко скрит-има и снимки във форума. той не управлява нищо а играе ролята на ограничител което кара вентилатора да се върти по-бавно. релето на втората степен байпасва реостата и така вентилатора се върти на макс.на всички тс-и и жтд двете степени се управляват от ЕКУ-то. когато се включи климатика , задължително тръгва и първата степен на вентилатора. иначе управляващото реле на 1-вата степен е на таблото с бушоните в купето. трябва да си има нарисувано там. общо взето ако не е реостата ще е или релето или нагорял кабел.

Не на всички. Някои от старите ТС-и са с термодатчик на радиатора. Затва питах по-горе.

vankata_ll
10-12-2009, 10:09
На ЕПЕР-а не видях да има нещо друго освен реостата. Сега е малко валежно тук и не мога да се гъзурча пред колата, но при първа възможност ще видя този реостат.

kolev
10-12-2009, 11:14
Не на всички. Някои от старите ТС-и са с термодатчик на радиатора. Затва питах по-горе.

вярно че е така . съгласен съм.

serafim
10-12-2009, 21:16
Ще ме извините за супер глупавия въпрос, но аз как да разбера дали съм с две степени (с реостат) или не. ВИН-а ми е в подписа. Колата съвсем се обърках от "старите" ли е, или от "новите" - нямам климатик, еку-то ми е в купето, а колата я купих с повреден (отворен) термостат Behr, смених(а) ми го с някакъв в сервиз, и от тогава на градско колата "клати" температурата м/у 80 и 90 градуса (това според уреда на таблото). Все съм на тръни ще включи ли, няма ли да включи...

vankata_ll
11-12-2009, 09:28
Ще ме извините за супер глупавия въпрос, но аз как да разбера дали съм с две степени (с реостат) или не. ВИН-а ми е в подписа. Колата съвсем се обърках от "старите" ли е, или от "новите" - нямам климатик, еку-то ми е в купето, а колата я купих с повреден (отворен) термостат Behr, смених(а) ми го с някакъв в сервиз, и от тогава на градско колата "клати" температурата м/у 80 и 90 градуса (това според уреда на таблото). Все съм на тръни ще включи ли, няма ли да включи...

Не че аз съм компетенция, както се вижда по-нагоре, но дали имаш този реостат можеш да видиш и сам. Мордохай ми беше написал преди няколко поста, че се намира върху корпуса на вентилатора, точно под гредата. Една шестостенна плочка, в която влизат две букси.
За да си най-спокоен си направи една диагностика, да видиш дали показанията за темп. на таблото и еку-то съвпадат и дали при 92 градуса ще ти се включи перката и ако всичко е точно си свиркаш ;-)

mordohy
11-12-2009, 11:04
Ще ме извините за супер глупавия въпрос, но аз как да разбера дали съм с две степени (с реостат) или не. ВИН-а ми е в подписа. Колата съвсем се обърках от "старите" ли е, или от "новите" - нямам климатик, еку-то ми е в купето, а колата я купих с повреден (отворен) термостат Behr, смених(а) ми го с някакъв в сервиз, и от тогава на градско колата "клати" температурата м/у 80 и 90 градуса (това според уреда на таблото). Все съм на тръни ще включи ли, няма ли да включи...

Това,че ти клати температурата е от една от най-разпространените тъпотии в стил:напъхай си го сам!Получава се,когато термостата е на 92 градуса,а термоидиотщината на радиатора е 78-80 градуса.
С тая комбинация се "цели",както са ме уверявали,да охлажда по-добре,но единственото,което прави е да няма температурна стабилност и блока или ризите,да се свиват и разпускат постоянно.При тоя тормоз,на мотора му се взима здравенцето много бързо!
Мърдането с 2-3 градуса не е толкова важно и си е нормално,но 10.....:paddle:

serafim
11-12-2009, 15:05
Благодаря за отговора - точно така е. Термостата е отворен напълно на 83 градуса (плюс\минус 2) видях го, на него си пише. ЕКУ-то включва на 92 градуса. В рамките на тези 80-90 се "клати" и температурата. И от тук нататък виждам 2 начина да се оправи положението - първи (много елегантен, но скъп отвсякъде) - ремап на ЕКУ-то, за да включва на 85 градуса перката. Втория - да се търси термостат с температура на пълно отваряне 90 градуса. Може и да има тъкъв - всички фиати и ланчи са с такъв....:wallbash:

Bobo
11-12-2009, 17:57
Само едно уточнение на 1.4 ТС НЕ съм виждал вариянт при който перката да се командва от датчик на радиатора ;)

bios_rage
12-12-2009, 15:53
Хора имам един въпрос, който е малко кух.... Откъде да го е*а да си взема лепенки за колата, които да са от предна до задна гума?! Колко пари? (тоя е малко по-умен :P )

The blue
12-12-2009, 16:18
Благодаря за отговора - точно така е. Термостата е отворен напълно на 83 градуса (плюс\минус 2) видях го, на него си пише. ЕКУ-то включва на 92 градуса. В рамките на тези 80-90 се "клати" и температурата. И от тук нататък виждам 2 начина да се оправи положението - първи (много елегантен, но скъп отвсякъде) - ремап на ЕКУ-то, за да включва на 85 градуса перката. Втория - да се търси термостат с температура на пълно отваряне 90 градуса. Може и да има тъкъв - всички фиати и ланчи са с такъв....:wallbash:
Не е ли нормално термостата да отваря големия кръг на около 80°C? Едно време мойта, като беше нова (нов внос с перфектен термостат Бехр, на който не помня да пишеше температура) като тръгнеш нанякъде и нещо я пазеше от издевателства и не вървеше хич за около 10 минутки. След това изведнъж на горе долу тая температура(75-80градуса Целзий) за 1 секунда все едно някой я развързваше и започваше да върви, като откачена. Теорийте бяха:
1. Термостата отваря големия кръг;
2. Алгоритъма на компютъра е да управлява по 1 начин докато не е загряла и да я щади(загряващ режим) и след, като мине градусите да минава на друг режим (нормален) управление;
Сега съм с друг термостат и тези превключвания вече ги няма.

ves_v8
12-12-2009, 17:52
Хора имам един въпрос, който е малко кух.... Откъде да го е*а да си взема лепенки за колата, които да са от предна до задна гума?! Колко пари? (тоя е малко по-умен :P )
Еми не знам да го е*а какви точно лепенки ти са се приискали ама по принцип ги продават по т.нар "тунинг магазини" които вече са доста из София(понеже гледам че си от там). цените варират от 10 до 80 лева, според зависи от качеството на изработка и големината на лепенката;)

V@K@T@
12-12-2009, 22:26
Моята е 1.4 TS и на мен до скоро ми беше прее*ан термостата и немаше загряване ... взех най-евтиния термостат ( 67 лв. ) и сега за около 3 км. започва да духа топло и температурата не пада под 90 градуса в никакъв случей ;)

alfa_erazor
12-12-2009, 22:34
Моята е 1.4 TS и на мен до скоро ми беше прее*ан термостата и немаше загряване ... взех най-евтиния термостат ( 67 лв. ) и сега за около 3 км. започва да духа топло и температурата не пада под 90 градуса в никакъв случей ;)

А каква е точно разликата (освен в цената) между най-скъпия и най-евтиния термостат?

V@K@T@
12-12-2009, 22:37
А каква е точно разликата (освен в цената) между най-скъпия и най-евтиния термостат?
Ами честно казано и на идея си нямам но предполагам единствената разлика ще е в качеството на изработка ... иначе вършат еднаква работа

Satanism
12-12-2009, 23:06
Ами честно казано и на идея си нямам но предполагам единствената разлика ще е в качеството на изработка ... иначе вършат еднаква работа

Разликата е, че по-скъпия вероятно няма да те вкара в беля някъде и ще изкара някой друг километър повече...така или иначе, дали ще е 67 или 80лв, разлика няма....

V@K@T@
12-12-2009, 23:14
Разликата е, че по-скъпия вероятно няма да те вкара в беля някъде и ще изкара някой друг километър повече...така или иначе, дали ще е 67 или 80лв, разлика няма....
за убавия ми искаха 95лв да ги еВа ... за километрите си прав :prescription: особенно при положение , че термостата е едно от слабите места на наще убавици :big_love:

146_JTD
12-12-2009, 23:32
А каква е точно разликата (освен в цената) между най-скъпия и най-евтиния термостат?

ти нали имаше проблем с термостата преди месец? не си ли го сменил още?
- не знам каква е изработката на различните термостати, но моя беше 105лв. без датчик. и правя разлика само в цените с датчик или без... а каква марка беше - това вече не се сещам. :bangin:

trustworthy
12-12-2009, 23:35
ти нали имаше проблем с термостата преди месец? не си ли го сменил още?
- не знам каква е изработката на различните термостати, но моя беше 105лв. без датчик. и правя разлика само в цените с датчик или без... а каква марка беше - това вече не се сещам. :bangin:

Моят струваше 90-100 лв някъде, но е с датчик залепен за него и доколкото знам, за жтд-тата са такива

146_JTD
12-12-2009, 23:39
от Вн го поръчваха и като констатираха, че е без датчих (за което се учудихе и те), развиха моя и го сложиха на новия датчик. вече година и нещо няма мърдане. В Балкана на -20-25 пали и загрява с леко забавяне естествено.

alfa_erazor
13-12-2009, 00:24
ти нали имаше проблем с термостата преди месец? не си ли го сменил още?
- не знам каква е изработката на различните термостати, но моя беше 105лв. без датчик. и правя разлика само в цените с датчик или без... а каква марка беше - това вече не се сещам. :bangin:

Ми не съм, и голяма мъка, като всеки ден става все по-студено, ама още събирам кеш след зимните гуми.
Имам и носачи за смяна, и се събраха пак някви пари за даване...

ves_v8
13-12-2009, 21:06
Здравейте колеги, някой знае ли като се сменя маслото в скоростната кутия на АР 145 Боксер след това откъде се налива новото масло? видях, че от дясната страна под смукателните колектори и самият блок на двигателя има една гърловина с бяла капачка която много ми прилича на тази, за която питам?
на снимката съм отбелязал с червено зоната, в която се намира въпросната гърловина, но е под всмукат. тръби. Досега не съм сменял масло в скоростна кутия и не искам да стават грешки, затова моля помогнете:balloon:

kolev
14-12-2009, 14:27
не е там колега. като легнеш под колата на дясната стена на скоростната кутия има винт. той е пробката за наливане. тикаш един маркуч и го изкарваш при двигателя и си наливаш като пич. не го тикай много навътре щото опира в предавките. слагаш една фуния на маркуча и сипваш. събира 2,4литра. пълниш докато просълзи от пробката.

soldier
14-12-2009, 14:45
Абе аз си мисля, че има 2ра пробка от където да се източи, но не съм много сигурен в това си твърдение. Знам, че тази за пълненето се пада от дясната страна на скоростната кутия ако се застане срещу колата.

ves_v8
14-12-2009, 14:53
не е там колега. като легнеш под колата на дясната стена на скоростната кутия има винт. той е пробката за наливане. тикаш един маркуч и го изкарваш при двигателя и си наливаш като пич. не го тикай много навътре щото опира в предавките. слагаш една фуния на маркуча и сипваш. събира 2,4литра. пълниш докато просълзи от пробката.
Ясно;) сигурен ли си че е 2.4 литра, защото прочетох че е 2.6? аз не мисля че 0.2 литра повече са фатални...
тогава за какво е тази гърловина, която описах къде се намира?чудно ми стана просто...така като я гледам и си мисля че отива точно към скоростите
Благодаря ти колега Колев;)

---------- Post added at 15:53 ---------- Previous post was at 15:48 ----------


Абе аз си мисля, че има 2ра пробка от където да се източи, но не съм много сигурен в това си твърдение. Знам, че тази за пълненето се пада от дясната страна на скоростната кутия ако се застане срещу колата.
Има колега. Значи като легнеш под колата има една пробка отдолу-за източване, една пробка отляво на около 3-4 сантиметра височина спрямо дъното на ск. кутия, която се развива като пълниш новото масло и трябва да наливаш докато не текне от нея. Сега от вас научавам че има и трета пробка която е от дясната страна и е за наливане. съвсем се обърках чесно казано.

soldier
14-12-2009, 15:05
Би трябвало да се две пробките, една от долу за да източиш и още една отстрани от която да напълниш и е точно така както си го описал. Сипваш до като не почне да тече от там от където сипваш. По този начин няма как да налееш повече от нужното.

Абе аз си мисля, че като идеш някъде където продават масла, трябва да ти го сменят безплатно - те там си знаят. На мен ми доляха това лято малко, че имах съмнения.

ves_v8
14-12-2009, 20:06
Би трябвало да се две пробките, една от долу за да източиш и още една отстрани от която да напълниш и е точно така както си го описал. Сипваш до като не почне да тече от там от където сипваш. По този начин няма как да налееш повече от нужното.

Абе аз си мисля, че като идеш някъде където продават масла, трябва да ти го сменят безплатно - те там си знаят. На мен ми доляха това лято малко, че имах съмнения.
аз имам масло. купих си хубаво 75W80 масло, което е много добро. тя в момента май е с 80W90 и на студа е тегаво, докато не е загряло маслото...няма включване. пък и удоволствие ми е сам да си направя каквото и да било по автомобила;)

kolev
15-12-2009, 10:47
абе стига с тия леви десни. на боксера пробката за наливане е от към пасажерската врата. за източване си е отдолу.

ves_v8
15-12-2009, 12:33
абе стига с тия леви десни. на боксера пробката за наливане е от към пасажерската врата. за източване си е отдолу.
Именно!:thumbup: Значи всичко съм разбрал, че по едно време нещо се филмирах с тия пробки. Благодаря ви колеги;) Предполагам, че и дифтунги има на тия двете пробки и трябва и тях да потърся по магазините:)

emko
16-12-2009, 00:01
пичове някои да знае как се маха плстмасата на ръчната ? смисъл без да я рева или нещо такова :)

Xtrime7
16-12-2009, 07:50
пичове някои да знае как се маха плстмасата на ръчната ? смисъл без да я рева или нещо такова :)

Ако искаш,мини днес покрай сервиза да го погледнем.

emko
17-12-2009, 00:41
Ако искаш,мини днес покрай сервиза да го погледнем.

късно ти видях поста ама утре ще мина :)

reptli
17-12-2009, 12:30
Моят струваше 90-100 лв някъде, но е с датчик залепен за него и доколкото знам, за жтд-тата са такива

моя има 5 датчика :shocking: някой може ли да ми каже защо са толкова много :) ...какво отчитат толкова :roll:

Blade
17-12-2009, 14:44
Колеги, я дайте съвет за една работа. Днес сутринта си взех колата от едно място, беше супер замръзнала, преди да тръгна за София бях забравил да сложа течност в казанчето за чистачките и естествено вътре беше лед. Сложих 0.5л гореща вода, още 0.5л течност концентрат, покарах 30 мин., и реших да пробвам дали ще тръгне да пръска. Моторчето не се чува никакво...Сменял съм го вече 2 пъти и не ми се сменя пак и се чудя дали е заминало и това или просто вътре на дъното е много замръзнало и затова не се задейства. Дали ако е само в леда проблема, самото моторче пак ще се чува като работи или не? Ако някой е имал подобна случка, да пише.

DerMeister
17-12-2009, 17:35
Колеги, дайте обяснение за следното нещо. Като карам бавно и понякога чувам как от предно ляво колело леко прискърцват накладките. Като натисна спирачките спира, ако кривна леко надясно пак спира. Като върна волана направо пак леко прискърцва. Накладки имам, спират добре, дисковете не са криви, поне не усещам да са...
Някакви идеи?
П.П. Не го прави винаги, но често.

soldier
17-12-2009, 17:41
Колеги, дайте обяснение за следното нещо. Като карам бавно и понякога чувам как от предно ляво колело леко прискърцват накладките. Като натисна спирачките спира, ако кривна леко надясно пак спира. Като върна волана направо пак леко прискърцва. Накладки имам, спират добре, дисковете не са криви, поне не усещам да са...
Някакви идеи?

Различните накладки свирят при различни условия дори когато са нови. Мойте накладки ги смених след миналата зима и като почнаха пролетни дъждове свиераха като са влажни. Лошото е, че според това, което си написал твоите свират без да натискаш спирачката :(
Пробвай да караш известно време без да ползваш много спирачката и спри без да я натискаш рязко и виж дали ти е топла джантата, ако е топла е възможно постоянно да прилага някакво триене.

mordohy
17-12-2009, 18:55
Колеги, дайте обяснение за следното нещо. Като карам бавно и понякога чувам как от предно ляво колело леко прискърцват накладките. Като натисна спирачките спира, ако кривна леко надясно пак спира. Като върна волана направо пак леко прискърцва. Накладки имам, спират добре, дисковете не са криви, поне не усещам да са...
Някакви идеи?
П.П. Не го прави винаги, но често.
Ако ти е влязло камъче между накладката и диска ще прави точно това.:drinking:

tonov
17-12-2009, 19:32
Колеги, я дайте съвет за една работа. Днес сутринта си взех колата от едно място, беше супер замръзнала, преди да тръгна за София бях забравил да сложа течност в казанчето за чистачките и естествено вътре беше лед. Сложих 0.5л гореща вода, още 0.5л течност концентрат, покарах 30 мин., и реших да пробвам дали ще тръгне да пръска. Моторчето не се чува никакво...Сменял съм го вече 2 пъти и не ми се сменя пак и се чудя дали е заминало и това или просто вътре на дъното е много замръзнало и затова не се задейства. Дали ако е само в леда проблема, самото моторче пак ще се чува като работи или не? Ако някой е имал подобна случка, да пише.

Може да е била замръзнала и турбинката. Опитай пак по-късно.

Satanism
17-12-2009, 19:32
не ти се прибира докрай накладката и закача лекичко диска...при мен ставаше на задното ляво...изкарах така сигурно 15000км без проблем.
Ако искаш, отиди да ти погледнат апарата защо не прибира докрай, сигурно трябва да се раздвижи буталцето или нещо от сорта.

DerMeister
18-12-2009, 10:16
Пу, тия апарати, явно ще трябва да ги ревизирам всичките, че и отзад ръчната задържа понякога. Ама напролет...

Satanism
19-12-2009, 10:08
Я дайте малко мозАк....

Хипотетично да си представим, че моята Ланча Делта 1.9тдс си е една квадратна 146ца 1.9ТД...

От скоро е почнала да пуши яко синьо, черно, зелено, кафяво, трева, тва-онова...въобще каквото се сетиш.сутрин в задръстването, ако има някоя масларка още голф примерно и правим мъгла, хората халогените си пускат

Отделна тема е, че не пали от 2-3дена де, но като запали се усеща, че масълцето дето е сипано преди 1-2000км вече е привършило.Авера, дето я кара, каза, че изведнъж се е разпушила...Колата си върви нормално, турбото върти, маслото не е в антифриза...някакви диагнози така първоначално?

Турбо?
Ши*аната турбина е ревизирана преди 3-35000км....

Blade
19-12-2009, 12:59
Не знам какво да ти кажа за проблема брато, ама и моята пуши трева, ако това те успокоява :roll2:

markoff
19-12-2009, 13:28
Пичове, как си отваряте колите сутрин?
След 40 мин. борба, заливане с топла вода и т. н.
......... влязох през багажника............
Сега съм напръскал със силиконов спрей уплътненията и кл*чалките.

DerMeister
19-12-2009, 13:32
Отключваш и бързо дърпаш и отваряш задната врата, после отвътре отваряш останалите. :indian:

Опа. 145-ицете не ги знам кво правят. ахаха :)

Blade
19-12-2009, 13:36
Отключваш и бързо дърпаш и отваряш задната врата, после отвътре отваряш останалите. :indian:

Опа. 145-ицете не ги знам кво правят. ахаха :)

И аз съм на тая практика. Преди малко слязох да проверя колата, защото след снощната виелица беше дълбоко замразена и да не повярваш отключи си се съвсем нормално ;)

DerMeister
19-12-2009, 13:39
И аз съм на тая практика. Преди малко слязох да проверя колата, защото след снощната виелица беше дълбоко замразена и да не повярваш отключи си се съвсем нормално ;)
Начи, аз лично забелязах, че при мен проблемът е от самите ключалки на предните врати. Не мехнаизмите, а ключалките. Когато не може да се отключи нормално колата, винаги една от двете предни ключалки е заяла. Оня ден беше така, с ключа я размърдах и раздвижих и вече всичко си е наред. Ама какво точно им запецва не знам.

Blade
19-12-2009, 13:58
Начи, аз лично забелязах, че при мен проблемът е от самите ключалки на предните врати. Не мехнаизмите, а ключалките. Когато не може да се отключи нормално колата, винаги една от двете предни ключалки е заяла. Оня ден беше така, с ключа я размърдах и раздвижих и вече всичко си е наред. Ама какво точно им запецва не знам.

Точно така! Като не мога да я заключа с алармата пробвам с ключа, обаче ключалките (и двете) не помръдват, не мога да ти завъртя. Като ги поразчовъркам малко и се заключва. Днес отивам да си купя такъв спрей и да се надяваме, че ще се реши проблема.

monie
19-12-2009, 14:04
Здравейте,днес задавих колата,става въпрос за 145-ца боксер.Как най-лесно да оправя този проблем,че миналата година,когато пак я задавих,чаках 3 дни....Знам.че най-лесно е с дърпане,ама на този лед в момента няма как да стане

alfa_erazor
19-12-2009, 14:09
Пичове, как си отваряте колите сутрин?
След 40 мин. борба, заливане с топла вода и т. н.
......... влязох през багажника............
Сега съм напръскал със силиконов спрей уплътненията и кл*чалките.

След долу-горе толкова стъргане на лед и молене да ме пусне вътре, и аз си мислих за багажника, но се сетих че имам контактен спрей, и пръснах на шофьорската врата по уплътненията, и взе че поддаде...
Сега изпръсках едно флаконче със силикон, и вчера и тая сутрин беше ОК.
Но до кога не знам.

ves_v8
19-12-2009, 18:58
След долу-горе толкова стъргане на лед и молене да ме пусне вътре, и аз си мислих за багажника, но се сетих че имам контактен спрей, и пръснах на шофьорската врата по уплътненията, и взе че поддаде...
Сега изпръсках едно флаконче със силикон, и вчера и тая сутрин беше ОК.
Но до кога не знам.
Колеги, контактният и силиконовият спрейове са много скъпи, аз от миналата година си решавам проблема с едно шишенце 100 мл. течен парафин, който се продава във сяка аптека срещу максимум 1 лев.
напоявам една гъбичка за лъскане на обувки(много е удобна защото си има и капаче), но от тези по-малките мисля че всеки се сеща за какво говоря и вечер преди да затворя колата намазвам оплътнението на вратата, даже и на двете предни го правя, прибирам си гъбичката и затварям вратата. сутрин се отваря все едно е лятно време :bouncing_smiley:
съветвам ви да пробвате, ще останете доволни;)
Поздрави

soldier
19-12-2009, 21:02
Няма нужда всяка вечер да ги мажеш ;) Даже може и веднъж месечно ако не я къпеш

S_G_M
19-12-2009, 21:42
Друго евтино решение за вратите е глицерин . А ако ви остане го смесвате със спирт и с така получената смес си предпазвате прозорците от изпотяване ;)

emko
20-12-2009, 17:18
пичове някои да знае как се маха плстмасата на ръчната ? смисъл без да я режа или нещо такова :)
Продължавам да търся отговор на въпроса ако може помагайте ?!

zaryto
20-12-2009, 18:04
Тъкмо оправих маркучите и започна да пръска вода на задното стъкло и нещо пак се :dyrvo_v_kenefa: Сега като пръскам на задното стъкло пръска отпред.Имате ли идея от какво е?

roshaf
20-12-2009, 21:55
Да попитам и аз нещо :p Възможно ли е ако съм минал през някоя по дълбока локва да ми светне заради това ламБата за накладките? :)

tonov
20-12-2009, 22:02
Продължавам да търся отговор на въпроса ако може помагайте ?!

Цялата конзола ли имаш предвид?

emko
20-12-2009, 22:23
Цялата конзола ли имаш предвид?
ами искам да махна ПВЦ-то за да мога взема някакви размери да помисля как да я направя от алуминий ръчната

Blade
20-12-2009, 23:03
Да попитам и аз нещо :p Възможно ли е ако съм минал през някоя по дълбока локва да ми светне заради това ламБата за накладките? :)

Не ;) Почнали са да се износват, имат още няколко стотин км хляб споко :thumbup:

---------- Post added at 23:03 ---------- Previous post was at 23:01 ----------


Тъкмо оправих маркучите и започна да пръска вода на задното стъкло и нещо пак се :dyrvo_v_kenefa: Сега като пръскам на задното стъкло пръска отпред.Имате ли идея от какво е?

Разменил си маркучите които влизат в трикрайника. Размени ги просто и ще се оправи.

Sasho_t
21-12-2009, 10:02
Колеги искам, да кажа как отстраних проблема.Карам 145 жтд и на два пъти ми светва червената дюза.Благодарение на форума намерих праблема и ще посъветвам колегите преди да ходят на диягностика да опитат с това.Пред акумулатора има кутийка с един бушон и две реленца.Проблема е ,че крачетата на релетата зеленясват и не даван добър контакт. Аз ги почестих с контакт шпрей и пасле с контактна грес.

vamfan
21-12-2009, 10:49
Тъкмо оправих маркучите и започна да пръска вода на задното стъкло и нещо пак се :dyrvo_v_kenefa: Сега като пръскам на задното стъкло пръска отпред.Имате ли идея от какво е?

разменила си маркучите ако ти е с 1 моторче казанчето напръскалката, или буксите на моторчетата ако си с 2, а като натиснеш да пръска отзад не става ли на предното стъкло

fifo
21-12-2009, 13:53
Колеги, я дайте съвет за една работа. Днес сутринта си взех колата от едно място, беше супер замръзнала, преди да тръгна за София бях забравил да сложа течност в казанчето за чистачките и естествено вътре беше лед. Сложих 0.5л гореща вода, още 0.5л течност концентрат, покарах 30 мин., и реших да пробвам дали ще тръгне да пръска. Моторчето не се чува никакво...Сменял съм го вече 2 пъти и не ми се сменя пак и се чудя дали е заминало и това или просто вътре на дъното е много замръзнало и затова не се задейства. Дали ако е само в леда проблема, самото моторче пак ще се чува като работи или не? Ако някой е имал подобна случка, да пише.


Може да е била замръзнала и турбинката. Опитай пак по-късно.

и аз така съм оставил ланчата да и замръзне водата в казанчето и днес я оставих хубаво да загрее (с надежда да стопли коша), пък и вече е сравнително топло, но моторчето вобще не чува. има ли опасност да е изгоряло нещо или просто да си изчакам да се стопли достатъчно?

soldier
21-12-2009, 14:08
На един приятел на Рено Меган така му замръзна течността за чистачките. Имаше около 2,5литра и моторчето не се чуваше. Взехме течност за чистачки пише -20градуса това беше с най-ниската температура, която намерихме (тук в Льо Ман). Допълнихме казанчето с тази течност събра точно 2.5л и оставихме колата леко да я напича слънцето, което беше слабо, но все пак... След 2 часа се беше оправило. Но температурата тук не беше много ниска примерно -1, -2 градуса.
Миналата година аз така се изненадах с няква менте течност за чистачки, но след едни 2 часа в задръстването се беше разтопило всичко и тогава само изпръсках, каквото имах в казанчето и сипах нова течност. Но в никъв случай не трябва до край да се изпръсква, защото ако остане без вода моторчето, може да се скапе.

Blade
21-12-2009, 14:11
и аз така съм оставил ланчата да и замръзне водата в казанчето и днес я оставих хубаво да загрее (с надежда да стопли коша), пък и вече е сравнително топло, но моторчето вобще не чува. има ли опасност да е изгоряло нещо или просто да си изчакам да се стопли достатъчно?

Моето все още не работи и днес отворих да погледам по-обстойно. Маркучето беше излязло и в края беше заледено, прочистих го с една игла и пробвах да духна в него да видя дали ще стигне въздуха до казанчето, обаче безуспешно. Тези дни във Варна имаше и плюсови температури и реших, че вече всичко би трябвало да се е размразило, но явно не е. Вече почвам да си мисля, че моторчето е заминало, а не смея да го вадя и него, защото 2 дена съм се мъчил да го уплътнявам за казанчето, тъй като гуменото уплътнение ми беше заминало и трябваше да импровизирам, за да не пуска водата. Ужасно е по тея калните улици без пръскалки :furious:

Satanism
21-12-2009, 20:53
сваляте подкалника и на пароструката 10-15минути....после гледайте да не го замразите пак.... :)

tonov
21-12-2009, 22:23
ами искам да махна ПВЦ-то за да мога взема някакви размери да помисля как да я направя от алуминий ръчната

http://www.alfa145.com/upload/Alfa145Manual/Volume%202/internal%20trim%20145.PDF

на стр. 47 си ти

emko
21-12-2009, 23:49
http://www.alfa145.com/upload/Alfa145Manual/Volume%202/internal%20trim%20145.PDF

на стр. 47 си ти
благодаря много полезен документ ! :grandpa:

S_G_M
24-12-2009, 15:40
Колеги , днес ми смениха термостата . След като го свалихме се оказа ,че е здрав , просто си отваря по-рано. Стария държеше температура мах 80 градуса . Сега с новия загрява много-бързо , заковава на 90 гр. и не мърда , ни на място , ни леко каране , ни на мачкане. Междудругото , стария термостат си беше оригиналния и не знам дали не е бил предназначен за по-топлата част на Италия.

Nyte
24-12-2009, 15:46
Междудругото , стария термостат си беше оригиналния и не знам дали не е бил предназначен за по-топлата част на Италия.
И аз съм чувал подобни теории, колега. Не знам до колко са верни :)

S_G_M
24-12-2009, 15:48
Май са си верни като го гледам. Този който ми го сменя ми каза , че е имало и други като мен.

Nyte
24-12-2009, 15:57
А за 1.4 TS някой може ли да каже каква е нормалната работна температура на двигателя? На мен ми работи обикновено на 80 градуса, само при изкачване или паркиране като затормозя колата се качва до 90 :ph34r:

ves_v8
25-12-2009, 00:21
А за 1.4 TS някой може ли да каже каква е нормалната работна температура на двигателя? На мен ми работи обикновено на 80 градуса, само при изкачване или паркиране като затормозя колата се качва до 90 :ph34r:
нормално ти работи двигателя значи;)
на 82 градуса пуска първа степен на вентилатора
на 90 градуса пуска втората степен;)

Bobo
25-12-2009, 00:25
нормално ти работи двигателя значи;)
на 82 градуса пуска първа степен на вентилатора
на 90 градуса пуска втората степен;)

Мишън импосибъл :grandpa: на 98 пуска първа степен и спира на 93 а втора се пуска на 108 и спира на 93 ;)

Това са реални стойности а не по табло ;)

Satanism
25-12-2009, 01:08
Все съм си мислел, че 90 +/- е стандарта...не само за алфите...

vankata_ll
25-12-2009, 12:06
Мишън импосибъл :grandpa: на 98 пуска първа степен и спира на 93 а втора се пуска на 108 и спира на 93 ;)

Това са реални стойности а не по табло ;)

Това за кое ECU? За М2.10.4 или за новото?

Abar7h
25-12-2009, 14:22
Това за кое ECU? За М2.10.4 или за новото?
За 2.10.4 със сигурност е така - за 1.5.5 не мога да кажа, но след като Бобо не уточнява за кое става въпрос предполагам че разлика няма :)

Nyte
25-12-2009, 15:10
Мишън импосибъл :grandpa: на 98 пуска първа степен и спира на 93 а втора се пуска на 108 и спира на 93 ;)

Това са реални стойности а не по табло ;)
A каква е оптималната температура за работа? ~80 градуса или?

Satanism
25-12-2009, 16:19
A каква е оптималната температура за работа? ~80 градуса или?

Ем след като спира на 93 градуса, помисли малко ;)

...92 ;)

vankata_ll
25-12-2009, 16:21
За 2.10.4 със сигурност е така - за 1.5.5 не мога да кажа, но след като Бобо не уточнява за кое става въпрос предполагам че разлика няма :)

Питам щото на алуминиевия капак, по табло, оптималната температура е 80 градуса, а на новите двигатели е 90 и може да има разлики и в темп. на пускане на вентилатора.

Иначе мен така ме устройва (няколко страници по-назад в темата имах питане точно за тези температури) ;-)

junior
25-12-2009, 17:54
Колеги имам едно питане, ако може някой да ми даде отговор, ще ви бъда много благоидарен. Един приятел има дебитомер за Алфа 145 1.4 тс 2000 год. и иска да го продаде за6тото си продава колата на части. Въпроса ми е такъв може ли да пробваме неговия дебитомер на моита кола която е също 145 1.4 тс новия мотор са пластамасовия капак, за да видим дали работи, защото на него не му са иска да го продава ако е развален. И дали ще се появи някакъв проблем по моята кола, като сложа неговия? Благодаря предварително.

Satanism
25-12-2009, 18:34
сравнете номерата, иначе няма да работи коректно

The blue
25-12-2009, 19:28
Ем след като спира на 93 градуса, помисли малко ;)

...92 ;)

Лични впечатления:
Всеки що годе нормален що годе съвременен бензинов двигател държи по показания на стрелката около 87-89 градуса по Целзии. Непрестанно.

batago
27-12-2009, 23:32
автомовките изварсхват тези услуги

zaryto
28-12-2009, 19:20
Къде се намира клапанчето на задната чистачка на 145?Разглобих половината кола и нищо не намерих :devil:

tonov
28-12-2009, 19:33
Къде се намира клапанчето на задната чистачка на 145?Разглобих половината кола и нищо не намерих :devil:

Предполагам че говориш за пръскалката, или бъркам?
Ако е това, търси го отляво под страничната кора на багажника.

zaryto
28-12-2009, 20:46
Не ми пръска вода на задния прозорец,не е от маркуча предния път беше от него :evil: Като се рових в форума намерих една тема за някакво клапанче,което се запушвало.... та къде е това клапанче?Под пластмасата на шофьорския праг няма такова нещо,а под кората на вратата на багажника има само прав маркуч,който идва от меката връзка и влиза в един отвор на чистачката.

Иво Кръстев
28-12-2009, 21:21
Не ми пръска вода на задния прозорец,не е от маркуча предния път беше от него :evil: Като се рових в форума намерих една тема за някакво клапанче,което се запушвало.... та къде е това клапанче?Под пластмасата на шофьорския праг няма такова нещо,а под кората на вратата на багажника има само прав маркуч,който идва от меката връзка и влиза в един отвор на чистачката.

До левия стоп е (под мокета) ;)

zaryto
29-12-2009, 01:28
Искате да кажете,че маркуча отива до стопа от там се качва до тавана и от там слиза до чистачката?Звучи ми нелогично...

vankata_ll
29-12-2009, 10:09
Искате да кажете,че маркуча отива до стопа от там се качва до тавана и от там слиза до чистачката?Звучи ми нелогично...

Не съм много сигурен, даже въобще, но мисля, че Bobo беше казал, че до този клапан може да се стигне и без да вдигаш всичко във въздуха, а само през дупката за достъп до стоп-а. Така че нищо не ти пречи да хвърлиш едно око дали нелогичния маркуч е там ;-)

Walker
29-12-2009, 17:52
Не съм много сигурен, даже въобще, но мисля, че Bobo беше казал, че до този клапан може да се стигне и без да вдигаш всичко във въздуха, а само през дупката за достъп до стоп-а. Така че нищо не ти пречи да хвърлиш едно око дали нелогичния маркуч е там ;-)

Точно там е. И защо да е нелогично?! Нали все пак маркучето идва от резервоара на течността, под седалките и на горе после към задната врата.

kolev
30-12-2009, 10:37
Искате да кажете,че маркуча отива до стопа от там се качва до тавана и от там слиза до чистачката?Звучи ми нелогично...

точно така е.

V@K@T@
14-01-2010, 16:03
Такааа имам и аз едно питане защото гледах пулих се и ... тъмна Индия . Та значи въпросат ми е как да си оправя предните странични стъкла на 145-цата . Когато ги вдигам нагоре задният им край отива напред и запецват и трябва с ръка да го връщам назад за да могат да се вдигнат ... гледах уж релсите , по които се движи стъклото ... изглеждат добре ... ама и достъпат до стъклото при смъкнато положение е ограничен ... БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

roshaf
14-01-2010, 16:48
И от мене 1 - 2 въпроса :) Някой може ли да ми каже как се свалят предните калници на 145 по то4но левия :)? И на задните спирачки има ли датчици за износване (с барабани съм)?

DerMeister
14-01-2010, 16:50
И от мене 1 - 2 въпроса :) Някой може ли да ми каже как се свалят предните калници на 145 по то4но левия :)? И на задните спирачки има ли датчици за износване (с барабани съм)?
Нямаш датичици отзад, мисля че и с дискове отзад също нямат датчици.

kolev
14-01-2010, 17:16
нямат датчик на задните нито с дискове нито с барабани. а повечето предни накладки ги правят без сензора и майсторите оставят кабела да виси. като се намокри малко и хоп-свети за накладки.

v1play3r
14-01-2010, 17:44
Тъй като не съм някъв супер разбирач .. да питам възможно ли е да не отчита точни стойности датчика за водата или е работещ/неработещ ,тъй като досега 1-2 пъти ми е качвало до 80градуса само :notify:

alfapz
14-01-2010, 18:34
Тъй като не съм някъв супер разбирач .. да питам възможно ли е да не отчита точни стойности датчика за водата или е работещ/неработещ ,тъй като досега 1-2 пъти ми е качвало до 80градуса само :notify:

Колега , като взех моята палавница , максимум градусите бяха 60 ... Дали термостата ти не е за смяна ?

v1play3r
14-01-2010, 18:36
има ли начин да разбера ? :bangin:

146_JTD
14-01-2010, 23:07
да, като си купиш нов и като видиш, че заспива на 88-90 С ;) Успех

ves_v8
14-01-2010, 23:25
има ли начин да разбера ? :bangin:
да има и е много простичък. сутринта на студен старт палиш мотора изчакваш 1-2 минутки. вдигаш капака на двигателя и намираш термостата. от него излиза един дебел мъркуч, който влиза в радиатора. хващаш го някъде към средата и трябва да усетиш дали е топъл или е студен. и сега:
1. ако маркуча е студен значи термостата работи коректно
2. ако маркуча е започнал да се стопля, то значи че термостата ти е "забил" в отворено положение.
ако т.2 е налична на двигателя му трябва наистина много време работа за да вдигне работна температура.
има и вариянт термостата ти да "забие" в затворено положение, но тогава колата прегрява за 15 минутки, защото термостата не отваря големият кръг. последствията могат да бъдат фатални. от това по лесничко немога да ти го обясня;) успех колега!

Nyte
14-01-2010, 23:43
нямат датчик на задните нито с дискове нито с барабани. а повечето предни накладки ги правят без сензора и майсторите оставят кабела да виси. като се намокри малко и хоп-свети за накладки.
Мойта мръсница за това ли искаше накладки след един проливен дъжд? :shutup: Трябва да взема да погледна дали наистина не са ми откачени кабелите от сензорите за износване на накладките.

kolev
15-01-2010, 11:04
нищо чудно. навърти волана и погледни дали има кабелче само на вътрешната накладка на предните. аз си взех едни хвалени във форума и нямат кабелче, старите също нямат.

zaryto
17-01-2010, 13:54
На шофьорската врата на пантата има един щифт,който прескача и много гадно щрака.Някой сменял ли го е,колко струва и от къде .. ?

nikoga
17-01-2010, 21:00
Колеги и аз ще използвам темата че напусках доста теми вече и то за глупости така , че тук ще питам някои компетентен да се произнесе по въпроса за мотор от 33-ка 1.7 16в мога ли да го метна в коша на 145 :) моя е 1.3 и какви неща трябва да се преправят :) и този мотор ли да взема или да търся от 145 1.7 16в разлика има ли ?:-|

marian2784
17-01-2010, 21:42
според мен зор ще видиш с окабеляването,защото 1.7 е с друго ECU и там ще е филма,съединителя е малко по-голям и скоростите са други(с други предавателни числа)
и аз бях влязъл в твоя филм, продължавам да ровичкам моя мотор,не си струва смяната на мотор по-добре колата.успех все пак

nikoga
17-01-2010, 21:49
колега за 33ка ли говориш или то и при 145 1.7 16в е същия филм ? и все пак съм се захванал така че връщане на зад няма да има :evilsmiley:

marian2784
17-01-2010, 22:19
доколкото знам те са почти еднакви но май има и карбураторна 33

Satanism
17-01-2010, 22:21
На шофьорската врата на пантата има един щифт,който прескача и много гадно щрака.Някой сменял ли го е,колко струва и от къде .. ?

Правена ли ти е вратата(сваляна, качвана и т.н)?
обикновено така става като не ти е правилно поставена вратата.

zaryto
18-01-2010, 00:58
Правена ли ти е вратата(сваляна, качвана и т.н)?
обикновено така става като не ти е правилно поставена вратата.

Колата е карам от четири години и от както съм е купил щрака.Като се отваря и затваря щифта прескача и от там идва щракането.Нямам идея сваляна ли е,блъскана ли е или просто и е дошло времето,но започна да щрака много силно и ме дразни.Някъде в ръководсството имаше една схема,че щифта се избива с чук и ми се върти една идея :boxing: да го набия със стегнатост надолу.

nikoga
18-01-2010, 20:04
доколкото знам те са почти еднакви но май има и карбураторна 33

а окачването колега има ли разлика от 1.7 и моя 1.3 ?

marian2784
18-01-2010, 22:06
доколкото знам на всички боксери са с еднакво окачване

Ma7e4k0
18-01-2010, 23:14
Колеги и аз ще използвам темата че напусках доста теми вече и то за глупости така , че тук ще питам някои компетентен да се произнесе по въпроса за мотор от 33-ка 1.7 16в мога ли да го метна в коша на 145 :) моя е 1.3 и какви неща трябва да се преправят :) и този мотор ли да взема или да търся от 145 1.7 16в разлика има ли ?:-|

Става мотора, сменя се фланеца за скоростите дето е с малсения филтър, маха се 33-ковия и се слага от 145/6. За други разлики по-компетентните да се изкажат.

v1play3r
19-01-2010, 20:38
Колеги,до колкото разбрах на вариатора ремонтен кит или там както се води е около 8-10 лева,а днес едни майстори ми казаха,че са ме излъгали и струвал в пъти повече и трябвало да се свалят бая работи от двигателя ?
аз ли съм в грешка нещо или ?:bangin:

RahzeL
19-01-2010, 20:52
Колеги,до колкото разбрах на вариатора ремонтен кит или там както се води е около 8-10 лева,а днес едни майстори ми казаха,че са ме излъгали и струвал в пъти повече и трябвало да се свалят бая работи от двигателя ?
аз ли съм в грешка нещо или ?:bangin:
Ремонтния кит до колкото знам варира до 15лв макс. А за разглабянето си е бая - тук не са те метнали майсторчетата. Аз лично не рискувах с кит, защото няма гаранция, може да искара 2к км а може и 20к, а и до колкото знам не във всеки случай кита върши работа. Ако си спомнам на мен за труд ми взеха около 150лв ( това са бегли спомени) но аз сложих нов вариатор и ако се разтропа имам гаранция и няма да се набивам пак с пари за труд, до колкото ако си с кит и се скапе за 2000км пак ще вадиш и за вариатор и за труд.
Това си е мое мнение и не подсракавам никой :no: Ако нещо съм написал което е неправилно, нека по-компетентните да ме поправят! Дано да съм ти бил от полза !

v1play3r
19-01-2010, 20:59
бая си прав ,но да питам каква е толкова разликата между кита и нов вариатор след като дефакто и 2те са нови и уж еднакви и ква е гаранцията ,че намя да се прецака и новия вариатор ? :unsure:

демек за кво даваш пари за нов ако може да се оправи с 10-15 лева ?

п.с. незнам дали ми схващаш мисълта

Satanism
19-01-2010, 21:59
бая си прав ,но да питам каква е толкова разликата между кита и нов вариатор след като дефакто и 2те са нови и уж еднакви и ква е гаранцията ,че намя да се прецака и новия вариатор ? :unsure:

демек за кво даваш пари за нов ако може да се оправи с 10-15 лева ?

п.с. незнам дали ми схващаш мисълта

Щото кита е една пружинка, която явно се раздрънква.
Там е работата, обаче, че според мен нещо друго се разваля, че да раздрънка тая пружинка, и като сложиш новата, тя се разбва за норматив.
С кит не става в повечето случаи.Сложих си нов вариатор като пич и съм екстра.
Мога да съдействам с евтини вариатори(150тина лв макс за нов оригинален)

RahzeL
20-01-2010, 01:17
бая си прав ,но да питам каква е толкова разликата между кита и нов вариатор след като дефакто и 2те са нови и уж еднакви и ква е гаранцията ,че намя да се прецака и новия вариатор ? :unsure:

демек за кво даваш пари за нов ако може да се оправи с 10-15 лева ?

п.с. незнам дали ми схващаш мисълта

Демек като дадеш пари за нов и го смениш в сервиз кадето ти дадат гаранция за този ремонт и след 100км да се скапе, няма да ти се вземат пари за ремонти и части, докато кита даваш 15лв за него и 130-40 да ги сложат - скапва се за 1000км и вадиш 150лв за вариатор и още 130-40лв за труд... Демек за да спестиш 100лв ще дадеш 300лв :) Дано ти схванеш моята мисъл...

v1play3r
20-01-2010, 09:26
Благодаря за разясненията :) ! Значи ще чакам моя да се раздрънка още , за да има смисъл да го сменям.Сега трака рядко само като запаля колата и след 5-6 секунди изчезва... (търпи се ) :bangin:

DerMeister
20-01-2010, 09:46
Как се разбира дали това изтракване първите 3-4 секунди след палене е вариатор или повдигачи? При мен го прави, но не винаги, което е още по-странното.

tonov
20-01-2010, 23:02
Как се разбира дали това изтракване първите 3-4 секунди след палене е вариатор или повдигачи? При мен го прави, но не винаги, което е още по-странното.

Най-често по звука ;) Тракат по различен начин

DerMeister
21-01-2010, 10:17
Най-често по звука ;) Тракат по различен начин
Дам, доста тъп въпрос от моя страна. :) E ще трябва да взема някой разбирач, че във форума да си тратракатататрака-ме няма да стане.

Nyte
21-01-2010, 10:56
Дам, доста тъп въпрос от моя страна. :) E ще трябва да взема някой разбирач, че във форума да си тратракатататрака-ме няма да стане.
Ако това може да те ориентира по някакъв начин тук има записани (МР3) звука на двигателя при износен вариатор и звука на двигателя след смяната му с нов:

http://alfa156.net/tech/variator.html :D

RahzeL
25-01-2010, 01:26
Бих искал да попитам понеже за 2ри път ми се случва. Предпазният колан на шофьора забива. При съвсем нормален (не рязко или бързо) опит да се закопчая коланът забива така че не ми стига, но също така не се и връща ! 1вия път не го барах около 3-4 часа, а 2рия (снощи) от около 18:00 чак като сестра ми е отивала на работа към 16:00 чула едно щтракване и колана се прибрал. Това отсранима повреда ли е ? Или да търся друг колан ?

Satanism
25-01-2010, 02:02
И моя забиваше...не знам как се оправя, но аз като го подърпам 1-2 минути и се оправя.

Един ден заби и 5 минути го ръчках, нищо..тръгнах да разглабям корите и както си дърпах пластмаси се отпусна...
Отвори да разгледаш, като забие..но ако не ти пречи и не е по 5 пъти на ден, остави го така :)
При мен беше 2 пъти на 3 месеца примерно :)

DerMeister
25-01-2010, 10:15
Дам, на мен за 2 години, четири пъти ми го е правил това коланът. 1 път се освободи след малко дърпане. Другите два пъти изпаднах в дива ярост, защото бях на извънградско и така го дърпах и млатих, че корите сами си паднаха и се освободи накрая. А последният път след 10 минути млатене го оставих и след 2 часа си се беше самоотпуснал...:sickness:

н.неделчев
25-01-2010, 16:14
На мен задния ми правеше проблеми.Не искаше да се разпъне.Отворих го и извадих една съчма,която стой между две пластмасови пластини.Извадих и пластините и сега нямам проблем само дето вече не зацепва,когато го дръпнеш рязко.

soldier
25-01-2010, 16:30
На мен задния ми правеше проблеми.Не искаше да се разпъне.Отворих го и извадих една съчма,която стой между две пластмасови пластини.Извадих и пластините и сега нямам проблем само дето вече не зацепва,когато го дръпнеш рязко.

Е то все едно си го махнал :sickness:

Blade
25-01-2010, 16:32
Е то все едно си го махнал :sickness:

За пред милицията става ;)

н.неделчев
25-01-2010, 17:24
За пред милицията става ;)

Именно за това го отварях иначе нямаше до го бутам.

RahzeL
26-01-2010, 01:00
И моя забиваше...не знам как се оправя, но аз като го подърпам 1-2 минути и се оправя.

Един ден заби и 5 минути го ръчках, нищо..тръгнах да разглабям корите и както си дърпах пластмаси се отпусна...
Отвори да разгледаш, като забие..но ако не ти пречи и не е по 5 пъти на ден, остави го така :)
При мен беше 2 пъти на 3 месеца примерно :)
При мен 2ри път за 4-5 месеца и също мисля да не го пипам...

nhg
26-01-2010, 09:43
Колеги, я един въпрос за странен проблем: от преди около 2 месеца колата ми пуши бял пушек и не върви добре до около 2500 оборота (и на газ и на бензин), но не губи никаква течност - преди време доливах антифриз, помислих, че имам гарнитура за смяна или (не дай боже) проблем в блока или някоя глава. Охл. течност обаче не е мръднала, колата според мен е за смяна на свещи (карам си ги в багажника вече цял месец, ама....). Други някакви идеи да имате?

ogi100
26-01-2010, 14:01
Здравейте, колеги
Може ли някой да разкаже в детайли как работи оградената в червено част и какво се случва ако се разменят местата на изходящите маркучи?
Благодаря предварително

mordohy
26-01-2010, 22:54
Колеги, я един въпрос за странен проблем: от преди около 2 месеца колата ми пуши бял пушек и не върви добре до около 2500 оборота (и на газ и на бензин), но не губи никаква течност - преди време доливах антифриз, помислих, че имам гарнитура за смяна или (не дай боже) проблем в блока или някоя глава. Охл. течност обаче не е мръднала, колата според мен е за смяна на свещи (карам си ги в багажника вече цял месец, ама....). Други някакви идеи да имате?
Смени си свещите,а за пушека-то сега всички пушат бяло!:drinking:

marian2784
27-01-2010, 00:14
Здравейте, колеги
Може ли някой да разкаже в детайли как работи оградената в червено част и какво се случва ако се разменят местата на изходящите маркучи?
Благодаря предварително
това е соленоида който уптавлява EGR клапата за рециклиране на изгорелите газове,доколкото си спомням нямаше значение местата на маркучите.един съвет изолирай я да не ти износва мотора напразно

nhg
27-01-2010, 12:38
Смени си свещите,а за пушека-то сега всички пушат бяло!:drinking:

Благодарско за съвета, така съм и намислил да направя. Само дето колата си пушеше бяло и преди това.
Иначе то сега и аз пуша бяло като се покажа на -18....

146_JTD
29-01-2010, 16:15
имам един лесен въпрос, професорите с висок рейтинг и авторитет няма да се затруднят: как се отваря капачето за светлините на номера?
мерсаж!

пс извинявам се за грозната снимка!

н.неделчев
29-01-2010, 16:26
имам един лесен въпрос, професорите с висок рейтинг и авторитет няма да се затруднят: как се отваря капачето за светлините на номера?
мерсаж!

пс извинявам се за грозната снимка!

Плъзгаш го наляво или надясно и дърпаш надолу.

kolev
29-01-2010, 16:54
Плъзгаш го наляво или надясно и дърпаш надолу.
... и е на две щипки от тесните страни. крушката май отзад се вадеше.

н.неделчев
29-01-2010, 17:14
:th_up:

146_JTD
29-01-2010, 17:32
ок, мерси много ;)

Blade
30-01-2010, 10:59
Да питам и аз нещо. Задна лява врата и багажника не пускат осветлението в купето при отваряне, в някой датчик ли е проблема и как се оправя?

tonov
30-01-2010, 19:57
Да питам и аз нещо. Задна лява врата и багажника не пускат осветлението в купето при отваряне, в някой датчик ли е проблема и как се оправя?

Проблема е в микроключетата вътре в самите брави ;)
Потърси из раздела, има няколко теми по въпроса. Ако ти се занимава да го оправяш.

Abar7h
31-01-2010, 20:22
Колеги, защо по дяволите не са ни сложили термометри за външна температура в каляските?? Тва ме мъчи вече 6 месеца откакто имам колата...разни браво/брава пунто и т.н. фиатчета, че даже и реното на жената си имат а ние с нашите уж по-добре оборудвани от фиатите коли нямаме!! ЗАЩО???:heavy_cry:

ves_v8
31-01-2010, 21:56
Колеги, защо по дяволите не са ни сложили термометри за външна температура в каляските?? Тва ме мъчи вече 6 месеца откакто имам колата...разни браво/брава пунто и т.н. фиатчета, че даже и реното на жената си имат а ние с нашите уж по-добре оборудвани от фиатите коли нямаме!! ЗАЩО???:heavy_cry:
в Практикер продават едни много убави за по 5 лева за външем монтаж. земи един и го лепни на преднио джам :rotfl:

splendor
31-01-2010, 22:21
Мда, и аз се дразня, че нямат термометър за външна температура и затова си взех един от 7 кинта, но ще видя кога ще го монтирам. Май ще е зорно ми се струва. А и се чудя къде ще е най-добре да се постави датчика за външната температура.

Satanism
31-01-2010, 23:08
Аз пък си мисля, че имат...оная пъпка на огледалото е точно това.Датчик...просто не е изведен на таблото като екстра :)

Abar7h
01-02-2010, 11:07
Аз пък си мисля, че имат...оная пъпка на огледалото е точно това.Датчик...просто не е изведен на таблото като екстра :)Е от къв зор да до еВа? А тия от 5лв ми седят много аграрно некакси..

kolev
01-02-2010, 11:13
колите с автоматичния климатик имат изведен датчик за температурата точно в едното огледало /долу на основата/ ама той е само за климатика.

Satanism
01-02-2010, 11:25
Делтите имат тази функция(Поне по-новичките)Предполагам, че може да се приспособи нещо от тях, да не е чак толкова аграрно. :)

Abar7h
01-02-2010, 20:17
Нови въпросчета: спря да подгрява задния прозорец днес и ако може да кажете накъде да се насоча, и второ имам ел. огледала но не знам дали имам подгряване на огледалата...няма копче но си мислех че може да се задейства и от нагревателя на задния прозорец и затова да не съм подозирал за съществуването му.

abart_
01-02-2010, 20:36
Нови въпросчета: спря да подгрява задния прозорец днес и ако може да кажете накъде да се насоча, и второ имам ел. огледала но не знам дали имам подгряване на огледалата...няма копче но си мислех че може да се задейства и от нагревателя на задния прозорец и затова да не съм подозирал за съществуването му.

точно с едно копче се задействат нагревателя на задното стъкло и огледалата ;) провери си първо бушоните колега

nikoga
05-02-2010, 19:47
Колеги карам 145-ца 95г. искам да боядисам всички пластмаси в купето в черен цвят вкючително и таблото. Някои може ли да помогне с информация за сервиз които извършва подобни щуртии или някои които го е правил да сподели матерялите с които го е правил с подробни марки на спреичета и темп пдобни подготовки за пластмаста преди боядисване и тн. ;)

bobi_kz
06-02-2010, 11:25
Да питам и аз нещо. Задна лява врата и багажника не пускат осветлението в купето при отваряне, в някой датчик ли е проблема и как се оправя?

имам ключе наскоро смених моето на багажника защото не ми светеше лампата сега всичко е ок само че се наложи когато го поставях малко да преправям защото има 1 пластинка която не пасваше добре но с малко труд се получи отлично и сега си свети ;) мога да ти продам 1 2

soldier
06-02-2010, 23:38
Хора, кажете къде да закарам алфата да ми погледнат алтернатора. Става въпрос не да закарам свален алтернатор, а алтернатора да си е на колата :)

RahzeL
07-02-2010, 01:08
Колеги имам проблем но не искам да пускам нова тема ако е разисквана а с търсачката съм скаран. Та проблема се появи днес. Паля колата (от раз) при което се чуват странни звуци от към двигателя наподобяващи раздрънчало гърне. Направих и едно кръгче - колата си върви, но не смея да карам повече (до работа примерно) защото както си работи и си държи нормални обороти изведнъж се чува едно странно шумене подобно на хидравликата като и набиеш пълен и задържиш волана, но мн по силно ... Маслото е на 7500км и си е читаво като погледнах, антифриз си има, забравих да го разклатя да не е замръзнал. Сичко друго си е в ред даже предишния ден съм изминал около 130-40 км Софииско по задачи и сичко си беше наред. Някакви идеи? Или поне дали ще мога да се дотътря до някой сервиз. Моля помагайте.
пс. Забравих да спомена, че като работи 1 мин на място и почва да пуши и мирише като изгоряла гума... Помагайте...

146_JTD
09-02-2010, 10:43
имам въпрос за ксенон:
"Ксенонови системи за автомобили със стандартни дигитални баласти за леки автомобили - 12V
ЦЕНА
12 мес. гаранция
Ксенон за автомобили с отделни къси и дълги светлини (H7, H1 и др.)
99.99 лв.




Ксенонови системи за автомобили с тънки дигитални баласти за леки и товарни автомобили - 12V/24V
ЦЕНА
12 мес. гаранция
Ксенон за автомобили с отделни къси и дълги светлини (H7, H1 и др.)
128.50 лв.
"

Каква е разликата в системите? Едните са KIT другите са SLIM KIT, но с каква цел е? и на 146 ще станат ли и двете или не?

Satanism
09-02-2010, 12:08
Ще станат, разликата е в размерите на баластите.Тънките са по-удобни за монтиране, защото са значително по-малки.Имам информация, обаче, че дебелите са по-читави като цяло

146_JTD
09-02-2010, 13:00
сигурно, то се и предполага. или може би всичко е до късмет..

splendor
09-02-2010, 15:33
Доколкото знам, тънките баласти струват по-скъпо от дебелите. За издръжливостта всичко се опира до късмета.

Nyte
09-02-2010, 16:40
Тънките по начало май са били за мотоциклети с цел по-лесен монтаж поради ограниченото пространство при тях. А относно издръжливостта - това си е до късмет според мен. Самите баласти представляват отливка и е трудно външни фактори (влага, прах и т.н.) да могат да ги повредят без значение тънки или дебели. Както колегата по-горе каза при slim баластите по-лесно може да им се намери удобно място за монтаж.

alfa_erazor
09-02-2010, 21:03
Не намерих да е разисквано в този под-форум, за това искам да ви попитам:

Какви ароматизатори ползвате, и къде ги слагате на по-новото табло, с кръглите "духалки"?
Повечето ароматизатори от типа на "амби пур" са направени да се закачат на решетките на парното, ама при нас с тия кръгли работи...

Духалката към задната седалка е от "Класическия" тип, и реших че ще е яко да го закача там, но пък така почти не се усеща.

Как се справяте с това? :)

Satanism
09-02-2010, 21:11
моя си седеше на едното кръгло на централната конзола...после го махнах съвсем...ако се къпеш честичко и не пушиш/качваш разни отрепки, проблеми няма :D

splendor
09-02-2010, 21:15
Аз ползвам тези с шишенцата и дървената капачка или елхичките на ареон и ги закачам на огледалото.
Иначе не пуша a също така не давам да се пуши в колата :D :D :D

DSlavev
09-02-2010, 21:36
Много добри са ароматизаторите, които са в консервите. Също тека скоро от ЕКО си купих ароматизатор, който е в флакон като дезодорант и се впръсква в стелките. Той е много полезен ако се пуши в колата, лично мое наблюдение.

Nyte
09-02-2010, 22:11
Много добри са ароматизаторите, които са в консервите.
Да, и аз съм много доволен от тези геловете, които са в кенче. Особено има едни, които имат нарисувани на тях една костенурка - доста са дълготрайни и миришат готино. Обаче забелязвам, че зимата като е студено и спират да миришат и се налага чат пат да ги подгрявам на парното и пак всичко е тип-топ :D

146_JTD
09-02-2010, 22:18
мисля, че на ринговете на централното табло стоят здраво. дори можеш да го обърнеш нагоре ринга, все едно да духа на тавана. така ще е още по-стабилно, защото при вибрация няма да пада самия ринг..
аз пък ползвам тези шишенца с дървената капачка. като го разклатиш малко, за да попие дървото, много време държи.

RahzeL
09-02-2010, 23:49
мисля, че на ринговете на централното табло стоят здраво. дори можеш да го обърнеш нагоре ринга, все едно да духа на тавана. така ще е още по-стабилно, защото при вибрация няма да пада самия ринг..
аз пък ползвам тези шишенца с дървената капачка. като го разклатиш малко, за да попие дървото, много време държи.
И аз шляпам от шишенцата с дървена капачка и то само с аромат на ябълка - понеже ми се струва най-приятен. Доста дълго ми кара едно шишенце...

soldier
10-02-2010, 00:13
И аз съм с дървените шишенца, като ги закачам на закупчлката на колана т.е. там дето си закопчаващ колана. Иначе на огледалото не става има някой дето са дефектни и изпадат с едно такова два пъти ми се случи, а като изпадне става голямо мазало, да не говорим и че е рисково. Втория път спрях и го изхвърлих без да се замисля.

Blade
10-02-2010, 09:18
Преди ползвах Амби пур, ама много скъпо излизаше и не миришеха много. Обаче си го държа празното шишенце, защото ми се надраска малко духалката и да не се вижда ;) Иначе си ползвам тея дървените, супер са ;)

vankata_ll
10-02-2010, 09:43
Теми за ароматизатори има, дори и с много добри предложения от колеги.

Иначе най-доброто ми попадение до момента е ароматизатор на Търтъл с аромат на ванилия. Пластмасова фигурка на нещо като костенурка, в която има гранули. Засега съм го виждал единствено в Бриголаж, цена-6 кинта. Окачам си го на огледалото.

alfa_erazor
10-02-2010, 15:07
Благодаря ви за отговорите, въпроса ми беше най-вече към мястото за окачване, но явно повечето го избягвате този проблем с висящи ароматизатори :)

Иначе кофтито акп се закачи на тия кръглите е че става неизползваема духалката, на никъде не може да я въртиш вече.

ogi100
10-02-2010, 15:10
аз го закачам на духалката между седалките, която е пред задната седалка ;) но наистина няма мърдане повече с нея

DerMeister
10-02-2010, 15:57
Понеже минах през едно баааси дебелото умряло куче :puke:, да питам:
Прегазих го със средата на колата, сучпих броня и се вижда, че отдолу леко са деформирани ламелите на радиатора. Колата вече седмица се кара и няма никакви грижи със загряване и ниво на антифриз, НО може ли нещо по фреона на климатика да е станало? В смисъл как да разбера дали не е изчезнал и т.н.? Ако ударът е отпред и отдолу, засяга ли се нещо? Как въобще е реализирана схемата клима и охлаждане в един радиатор?

tonov
10-02-2010, 16:05
Понеже минах през едно баааси дебелото умряло куче :puke:, да питам:
Прегазих го със средата на колата, сучпих броня и се вижда, че отдолу леко са деформирани ламелите на радиатора. Колата вече седмица се кара и няма никакви грижи със загряване и ниво на антифриз, НО може ли нещо по фреона на климатика да е станало? В смисъл как да разбера дали не е изчезнал и т.н.? Ако ударът е отпред и отдолу, засяга ли се нещо? Как въобще е реализирана схемата клима и охлаждане в един радиатор?

Много просто - радиаторите са два ;)
Я снимай какво се вижда. Принципно тоя на климатика е по-малък и по-нависоко, та може изобщо да не е стигнало до него.

DerMeister
10-02-2010, 16:27
Много просто - радиаторите са два ;)
Я снимай какво се вижда. Принципно тоя на климатика е по-малък и по-нависоко, та може изобщо да не е стигнало до него.
Утре ще пробвам да снимам. Сега като гледам разни схеми, почвам да се притеснявам, точно там където е ударът минават тръбите... Интересното е, че аз като се навеждах да зяпам, не виждах тръби, ами ламели както си е на всеки радиатор.

146_JTD
10-02-2010, 16:38
от личен опит ти препоръчвам да си проверш тръбите, по които тече фреона. и да ти кажа какво се случи при мен. като я взех колата, август месец, и на втората седмица спря да работи клима-ка. Отидох в сервиз, намериха дупка в тази алуминиева тръба, а проблема идвал от това, че е била ударена при паркиране, при което се огъва леко и се е опряла на двигателя някъде. И от вибрациите изтънява, докато не се пробие и фреонът изтекъл.

DerMeister
10-02-2010, 20:26
Пращам някакви снимки, по-хубави няма как, трябва да махам бронята и да си купя фотоапарат. Ето така изглеждат тръбичките. Не се вижда омазняване от маслото, ако е избило от някъде. Сега се сетих, че ако не са се спукали, може и да се се сплескали и пак е проблем, май, или? На пролет ще разберем... :sickness:

tonov
10-02-2010, 21:04
Бая си го покривил :( Точно на радиатора на климата ми прилича (доколкото се вижда на снимките)
Огледай да не се допират някъде и да се протъркат от вибрациите. И стискай палци да не си спукал някоя тръбичка.
Иначе за проба най-сигурно е на стенд за климатици да тестват за течове.

Abar7h
10-02-2010, 21:28
Колеги, гледам че на сайта Alfisti.bg има намаление на Denso Iridium Power за TS 16V и на оригиналните свещи NGK за същите мотори. Цената е 195лв за денсо и 250лв за оригиналните....кажете според вас струват ли си 55-те лева отгоре или няма чуствителна разлика?:cheers:

Satanism
10-02-2010, 22:25
Колега, оригиналните свещи НЖК трябва да са нещо от сорта на 10лв бройката примерно...а не 250.Тези, дето са 250 или са иридиум и те, или са платинени.

Иначе вземай денсото, ако ти се дават 200лв за свещи :)

Abar7h
10-02-2010, 22:44
Колега, оригиналните свещи НЖК трябва да са нещо от сорта на 10лв бройката примерно...а не 250.Тези, дето са 250 или са иридиум и те, или са платинени.

Иначе вземай денсото, ако ти се дават 200лв за свещи :)
Те оригиналните са си платиниеви :) Само ме е страх да не попадна на ментаци някакви, понеже не съм виждал още отзиви за този сайт....

Satanism
10-02-2010, 22:59
аз тея оригиналните NGK (8 бройки общо, големите и малките) мога да ти ги доставя за 180лв ;)

Abar7h
12-02-2010, 14:56
Айде де, никой ли не е пазарувал от алфистите?? :)

Blade
12-02-2010, 17:27
Айде де, никой ли не е пазарувал от алфистите?? :)

Взимай денсото, аз съм с такива и съм много доволен.

Abar7h
12-02-2010, 22:50
Момчета, я кажете откъде да си взема VAG-COM и адаптерче за 3-пиновата букса в София, на Симеон дали ще има??

Abar7h
13-02-2010, 23:58
Момчета, я кажете откъде да си взема VAG-COM и адаптерче за 3-пиновата букса в София, на Симеон дали ще има??
Ее мерси момчета, ама стига сте спамили моля ви се!! :D:D:D

Nyte
14-02-2010, 14:47
Ее мерси момчета, ама стига сте спамили моля ви се!! :D:D:D
За София не знам, но можеш да си ги поръчаш oт интернет... От сайта на Sklad 66.

zaryto
18-02-2010, 23:20
Къде се намира релето на мигачите на 1.6 боксера?Десният мигач се включва,когато си поиска.Напръсках всички релета,които са при бушоните,но ефекта беше нулев.

tonov
18-02-2010, 23:27
Къде се намира релето на мигачите на 1.6 боксера?Десният мигач се включва,когато си поиска.Напръсках всички релета,които са при бушоните,но ефекта беше нулев.

Не е там. При другата група релета под волана е. За да го достигнеш, трябва да свалиш кората под таблото.