PDA

View Full Version : Алфа 145-146, тема за общи приказки



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16

error145
25-01-2012, 13:10
Колеги, знете ли дали може да се смени цвета на подсветката на буустметър?

Bobo
25-01-2012, 16:00
Колеги, знете ли дали може да се смени цвета на подсветката на буустметър?

Е зависи къв е бустметъра ;) Дай снимка и ще ти кажа;)

badmadafaka
25-01-2012, 16:14
Колеги, знете ли дали може да се смени цвета на подсветката на буустметър?
Всичко може но не всеки го може... Ако цвета се получава от цветен филтър и обикновена крушка (както е примерно зеленото на километража на повечето алфи), смяната на цвета е възможна но определено не си струва усилията. Ако е с цветна крушка или гумен маншон върху нормална крушка, отгатваш как се разглабя и действаш...

tonov
25-01-2012, 17:24
Колеги, знете ли дали може да се смени цвета на подсветката на буустметър?
Има вариант и да е със светодиоди. Там можеш да си го направиш да свети каквото ти е кеф ;)

Аз вчера се оборудвах с един такъв.

error145
25-01-2012, 22:44
http://tuning-parts.bg/52mm-tamno-staklo/1816/ този. Другият вариант е http://tuning-parts.bg/52mm-vdo-type/1326/ но не ми харесва, че иглата не свети и светлината е съсредоточена в 0,5 бара

tonov
26-01-2012, 00:35
Първият е със светодиодна подсветка. Аз такъв си взех.

error145
26-01-2012, 03:04
Демек мога да си го направя да свети зелено.

kolev
26-01-2012, 10:29
можеш, ама няма да докараш цвета на таблото. другото кофти е че трябва да пуснеш вакумно маркуче от уреда до мотора. а ако вземе че изплюе ще има да се чудиш какво става с колата.

Bobo
26-01-2012, 20:44
Първият е със светодиодна подсветка. Аз такъв си взех.

Да ма е затворен като консерва няма отваряне ;)

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:43 ----------


Демек мога да си го направя да свети зелено.

Можеш ако успееш да го отвориш без да го строшиш ;)

error145
26-01-2012, 21:40
А можете ли да препоръчате някой, който да не е вдо, греди и т.н. , смисъл евтин, ама да може да му се смени подсветката...

acko88
26-01-2012, 22:08
А можете ли да препоръчате някой, който да не е вдо, греди и т.н. , смисъл евтин, ама да може да му се смени подсветката...

Еми този ментето на ВДО е перфектен,слагаш му къфто цвят искаш и най-много се връзва с оригиналното табло.

error145
27-01-2012, 00:17
А някой със 145/146, който си е сложил бууст метър може ли да постне някоя снимка да видя г/д как свети заедно с таблото.

zaryto
27-01-2012, 20:49
Тази сутрин ми бяха замръзнали ключалките,вратите,въобще цялата кола.На едната ключалка ламаринката,която предпазва да не влизат буклуци остана отворена и не се върна и сега зее дупката за ключа.Случвало ли се е на някой друг и как да я накарам пак да се движи,че така ще влиза сняг и сутрин няма отваряне. :chair:

vankata_ll
27-01-2012, 21:21
И моята остана така, след едно "напъване" на празната ми глава, миналата зима. Пръсках вътре с разни смазки. Мога да я върна, но при следващото вкарване на ключа е пак същото. Предполагам нещо се счупи вътре и няма оправяне.

zaryto
27-01-2012, 21:56
И моята остана така, след едно "напъване" на празната ми глава, миналата зима. Пръсках вътре с разни смазки. Мога да я върна, но при следващото вкарване на ключа е пак същото. Предполагам нещо се счупи вътре и няма оправяне.

Как се сваля патрона да го разглобя?Сигурно има пружинка която да връща ламарината.

tonov
28-01-2012, 10:10
Как се сваля патрона да го разглобя?Сигурно има пружинка която да връща ламарината.
Трябва да разкачиш кората, след това пластмасовото лостче, което предава движението към бравата. Самият патрон се държи с пружинна стоманена пластина - издърпваш я настрани. Само не помня дали не трябваше да се завърти нанякъде ключа за да може да излезе патрона.

kolev
28-01-2012, 12:55
Трябва да разкачиш кората, след това пластмасовото лостче, което предава движението към бравата. Самият патрон се държи с пружинна стоманена пластина - издърпваш я настрани. Само не помня дали не трябваше да се завърти нанякъде ключа за да може да излезе патрона.

мисля че направо излизаше. то на тенекията и на патрона има едни чопове. проблема е че и да се извади, мисля че нямаше достъп до въпросната пластина. освен това патрона има един пластмасов кожух който е много важен, но и много лесно се чупи.

zaryto
28-01-2012, 17:24
Трябва да разкачиш кората, след това пластмасовото лостче, което предава движението към бравата. Самият патрон се държи с пружинна стоманена пластина - издърпваш я настрани. Само не помня дали не трябваше да се завърти нанякъде ключа за да може да излезе патрона.


мисля че направо излизаше. то на тенекията и на патрона има едни чопове. проблема е че и да се извади, мисля че нямаше достъп до въпросната пластина. освен това патрона има един пластмасов кожух който е много важен, но и много лесно се чупи.

Мерси за разяснението!Какво излиза в крайна сметка,че и да го сваля няма как да оправя ламарината?Преди малко е човърках с една пинсета и игла,но не се затваря на цяло.Връщам я до средата и после като вкарам ключа пак си остава отворена.Има ли някой,който да е успял да е поправи?

junior
28-01-2012, 17:28
Колеги помагайте. Прецаках си имобилайзера, постоянно свети ключа и немога да запаля. Неиска да го разпознае, пробвах с мастер ключа и с него нетстава. Закарах я е сервиз и вече трети ден не може и там момчето да я запали.Казва че в началото разпознава ключа и като завърти да запали
и пак светва и не иска. Проблема дойде от това,че от студеното ми се развали оборотомера и неиска да отчита оборотите, и стрелката си стоеше на едно място. И аз реших, че може да е изгорял някой бушон на таблото и сътветно почнах да ги проверявам всичките, но те баха здрави. Само че допуснах грешка, че ключа го бях оставил в контакта и като се опитах да я запаля не можах, светна ключето с надпис коде на таблото и неще. Моля ако някои има идея, как да си я направя да сподели, че ма е яд да виси в сервиза и нищо немогат да я направят.

D-I-V-A-K-A
28-01-2012, 18:54
Колеги помагайте. Прецаках си имобилайзера, постоянно свети ключа и немога да запаля. Неиска да го разпознае, пробвах с мастер ключа и с него нетстава. Закарах я е сервиз и вече трети ден неемойе и там момчето да я запали.Казва че в началото разпознава ключа и като завърти да запали
и пак светва и неиска. Проблема доиде от това,че от студеното ми се развали оборотомера и неиска даотчите оборотите и стрелката си стоеше на едно място. И аз реших, че може да е изгорял някои бушон на таблото и сътветно почнах да ги проверявам всичките, но те баха здрави. Само че допуснах грешка, че ключа го бях оставил в контакта и като се опитах да я запаля не можах, светна ключето с надпис коде на таблото и неще. Моля ако някои има идея как да си я направя да сподели, че ма е яд да виси в сервиза и нищо немогат да я направят.

Откачи акумолатора и го остави така за 10-тина минути, след което преди да го сложиш, дай на контакт и тогава сложи акумолатора, обикновенно така се оправя този проблем ;)

junior
28-01-2012, 19:13
Благодаря ти колега, утре отивам в сервиза и ще пробвам дано се оправи, че ми писна от майстори разбирачи, които все им се закучва, четири дена я човърка и нищо.

D-I-V-A-K-A
28-01-2012, 23:53
Благодаря ти колега, утре отивам в сервиза и ще пробвам дано се оправи, че ми писна от майстори разбирачи, които все им се закучва, четири дена я човърка и нищо.

Нямаш проблеми ;) Кажи после какво е станало ;)

junior
29-01-2012, 00:37
Ok. Ще кажа само да се оправи. Че пеша в тоя сняг си е гадно.

The blue
29-01-2012, 17:05
Здравейте,

Днес наливах течност за чистачки и се счупи степенката, която подпира предния капак:sad:. Счупи се в основата, пластмасата която е защипана към калника и в която е лагерувана металната щанга. Извод:info:: в студено време отваряй капака само след път, когато всичко се е позатоплило!

Ако някой има опит по темата:question:, моля за споделяне- лепене с някъв силикон, купуване от морга, в много краен случай чисто нова от вносителя, евентуално парите и усилията:angry1: да се смени...

Cardinala
29-01-2012, 17:27
Две ябълки на стругар и един амортисьор за Рено Меган ІІ 500Nm за 18лв и си решаваш проблема с тия степенки ;)

The blue
31-01-2012, 19:15
Благодаря за съвета! Не е точно моя стил и ще опитам да възстанова решението на инженерите на Алфа Ромео. Като гледам, напролет някъде... :cold:

brazen
31-01-2012, 19:36
А пък Аз мисля на пролет да сложа амортисьорчета - повече ме кефи,
а относно щипката - има тооолкова мн алфи на части, че за 5 лева сигурно ще си намериш щипката с цялата щека.
п.п. Мисля че и от Браво/Брава/Мареа също става.

junior
31-01-2012, 20:30
Изолирахме имобилайзера и пак не иска да запали кочината. Пак същото, давам контакт ключа не свети и кат завъртя да запаля светва и не може запали. Компютъра го проверихме работи няма грешки, датчика на коляновия вал е здрав, уж всичко е наред пак не пали . Ако някой има идея, защо не пали да сподели.

D-I-V-A-K-A
31-01-2012, 20:46
Изолирахме имобилайзера и пак не иска да запали кочината. Пак същото, давам контакт ключа не свети и кат завъртя да запаля светва и не може запали. Компютъра го проверихме работи няма грешки, датчика на коляновия вал е здрав, уж всичко е наред пак не пали . Ако някой има идея, защо не пали да сподели.

Колега, пробва ли номера който ти казах?

junior
31-01-2012, 20:53
Утре след работа, като закачим компютъра, ще пробвам. Защото оня ден, момчето от сервиза беше свалило компа и имобилайзера. И даже му закачихме друг компютър с имобилайзер и не иска и с него.

D-I-V-A-K-A
31-01-2012, 21:06
Утре след работа, като закачим компютъра, ще пробвам. Защото оня ден, момчето от сервиза беше свалило компа и имобилайзера. И даже му закачихме друг компютър с имобилайзер и не иска и с него.

Пробвай, защото на мен 2 пъти ми се случи така, и двата пъти така го оправих. Отделно съм го правил и на други коли. Така просто компиутъра разпознава ключа. Но гледай със сигурност да си дал на контакт преди да сложиш акумолатора, че да може да го прочете ;)

junior
31-01-2012, 22:29
Добре колега утре ще пробвам, като отида в сервиза.

soldier
31-01-2012, 22:37
Изолирахте имобилайзера обаче лампата с ключето пак си светва..? Еми значи сте "изолирали" дедовия... :whistle:

При мен си свети лампата с ключето и нямам имобилайзер :coolio:
С който и ключ да паля, все си свети.

Bobo
01-02-2012, 02:19
Изолирахте имобилайзера обаче лампата с ключето пак си светва..? Еми значи сте "изолирали" дедовия... :whistle:

Не е дедовия, просто не са си доваршили работата докрай, което не и пречи особенно :coolio:

Gattuso8
07-02-2012, 11:25
Здравейте искам да попитам как мога да направя следния проблем свети ми ключа на таблото и не мога да запаля с 145-ца съм ?

brazen
07-02-2012, 11:46
Здравейте искам да попитам как мога да направя следния проблем свети ми ключа на таблото и не мога да запаля с 145-ца съм ?

Колега, прегледай предната страница - вече има писано по твоя въпрос.

junior
12-02-2012, 21:19
Колега пробвай метода, който колегата DIVAKA посочил. Аз моя го махнах, но проблема при мен беше хлабава връзка към едната дюза и се вкарах в голям филм докато е запаля. Ако не стане по метода на колегата трябва да ти го махнат, ама излиза солено 150 лв. минимум.

spellmaste
14-02-2012, 23:00
Имам проблем със стопа на капака (145). Лятото брат ми при затваряне на багажника го хваня някакси за стопа и тои зависна само на вътрешния болт (както на повечето 145 ). Тогава го свалих, почистих мястото и залепих със силикон при външния болт и заспа,но...сега като стегнаха студовете силикона се е спекъл и отлепил, пак съм на изходна позиция. Дайте идея с какво да го захвана по-трайно. :)

D-I-V-A-K-A
14-02-2012, 23:15
Имам проблем със стопа на капака (145). Лятото брат ми при затваряне на багажника го хваня някакси за стопа и тои зависна само на вътрешния болт (както на повечето 145 ). Тогава го свалих, почистих мястото и залепих със силикон при външния болт и заспа,но...сега като стегнаха студовете силикона се е спекъл и отлепил, пак съм на изходна позиция. Дайте идея с какво да го захвана по-трайно. :)

Пробвай с епоксидно лепило (смола) или с течен метал, но леко надери преди това повърхността, че да може да хване по-добре ;)

brazen
15-02-2012, 11:30
Моето решение за десния стоп: http://www.gsstroimarket.bg/view/9178.html - ето с това съм го залепил и вече повече от година не е мръднал.

П.П.
Диваче, не помниш ли колко време стърча прав до колата, стискайки стопа и капака:wierdo: за да може да хване. А то съхнело за секунди...:cheers:

Gena7a_Turb0
15-02-2012, 17:02
Колеги търсех но не намерих някакво мнение или пък тема за горивомера на 145/6..?
Не ми е ясно като е на 1/4 колко гориво има и като е на последното деление 1л. ли му остава..намерих едно мнение там пише, че резервоара е 51 демек като е на 1/2 трябва да има 25.5 литра гориво само при JTD и Ti преполагам и при QV е бил 61..
Като светне лампата му оставали 5 литра гориво, не знам но ако може някой да обясни по въпроса..?
:unsure:

Bobo
15-02-2012, 17:20
Колеги търсех но не намерих някакво мнение или пък тема за горивомера на 145/6..?
Не ми е ясно като е на 1/4 колко гориво има и като е на последното деление 1л. ли му остава..намерих едно мнение там пише, че резервоара е 51 демек като е на 1/2 трябва да има 25.5 литра гориво само при JTD и Ti преполагам и при QV е бил 61..
Като светне лампата му оставали 5 литра гориво, не знам но ако може някой да обясни по въпроса..?
:unsure:

По книга резервата е 8 литра:)

D-I-V-A-K-A
15-02-2012, 18:28
Моето решение за десния стоп: http://www.gsstroimarket.bg/view/9178.html - ето с това съм го залепил и вече повече от година не е мръднал.

П.П.
Диваче, не помниш ли колко време стърча прав до колата, стискайки стопа и капака:wierdo: за да може да хване. А то съхнело за секунди...:cheers:

Хахаха помня, помня, стоенето прав с вдигнати ръце трудно може да се забрави :hehe: :handshake:

spellmaste
15-02-2012, 18:37
Колеги търсех но не намерих някакво мнение или пък тема за горивомера на 145/6..?
Не ми е ясно като е на 1/4 колко гориво има и като е на последното деление 1л. ли му остава..намерих едно мнение там пише, че резервоара е 51 демек като е на 1/2 трябва да има 25.5 литра гориво само при JTD и Ti преполагам и при QV е бил 61..
Като светне лампата му оставали 5 литра гориво, не знам но ако може някой да обясни по въпроса..?
:unsure:
Не му вярвай много много, при мен лампата за резерва светна при около 10-12 литра. А от предпоследната до последната чертичка стрелката пада от един път. Доста пъти съм го засичал от средна до междинна и от междинна до крайна. Очаква се че трябва да са г/д едно количество, но няма нищо такова :D

error145
15-02-2012, 21:02
На мен резервата ми светва на чертичката над 0-та... :D

donticiano
16-02-2012, 13:04
Колеги вчера ме поучуди един коментар на мои познат...та значи ключа за колата ми е кафяв и той като го видя и ми вика -Ти знаеш ли че кафявия ключ е "авариен"...Демек оригиналните били червени 2бр. и кафявия вече се ползвал като не може да разпознава имото червените и т'ва означавало че след няколко хиляди км. приключвам играта и няма да мога да я запаля !? Та споделете вярно ли е това???? :shocked:

donticiano
16-02-2012, 14:43
Вярно е, че кафявия е сервизен и теоретично не е предназначен да се кара колата постоянно с него, другото са съчинения по картинка според мен.
В книгата с колата (User Manual-a) ясно е описано кой ключ какво може и какво не може да прави.
Ами такава книга май нямам за да видя,но нямам никакви проблеми с ключа-паля си,заключвам си,багажника си отварям,капачката за резервоара е с него..незнам..само с този ключ ми я докараха и никакви ядове.имото си го разпознава..даже мислих тия дни да си направя още един ама взех нещо да се разубеждавам май!?

Rado145QV
16-02-2012, 18:18
вижте на какво се натъкнах днес при един гумаджия джантите са 17 цола 4х98,но от каква кола са някои знае ли

D-I-V-A-K-A
16-02-2012, 18:27
вижте на какво се натъкнах днес при един гумаджия джантите са 17 цола 4х98,но от каква кола са някои знае ли

Сигурен ли си, че не са 4х100?

Rado145QV
16-02-2012, 18:30
4Х98 Джантите са оригинални от някакъв алфонс но какъв:help:

D-I-V-A-K-A
16-02-2012, 18:34
4Х98 Джантите са оригинални от някакъв алфонс но какъв:help:

Незнам, джантите ми изглеждат нов модел, но със сигурност не са от 145/6, от 33-ка едва ли. Освен да са някакви "афтермаркет"-ни, но просто много качествени. Съмнява ме някоя от алфите с 4 болта да излиза от завода с тях, ама може и да е нещо поръчково. И мен много ме зайнтригува от какво може да са.

146_JTD
16-02-2012, 19:05
Колеги, търсих мнения из форума, нямаше... и реших да не отварям нова тема
При паркиране до голяма пряспа съм пукнал стъклото на десния халоген. Интересува ме дали може да се смени само стъклото? Някой правил ли го е? Иначе да купувам цял халоген..?! (само стъкло може и да не намеря де)

trustworthy
16-02-2012, 20:58
Цял халоген е. Само стъкло няма да намериш. потърси втора ръка, не са скъпи ;)

Rado145QV
16-02-2012, 21:34
вижте на какво се натъкнах днес при един гумаджия джантите са 17 цола 4х98,но от каква кола са някои знае ли

:wierdo:

Abar7h
16-02-2012, 21:47
вижте на какво се натъкнах днес при един гумаджия джантите са 17 цола 4х98,но от каква кола са някои знае ли

МиТ(к)о?

error145
16-02-2012, 22:07
Колеги, можете ли да кажете г/д колко струва претапициране на волан и дали си заслужава или е по-добре да се търси читав 2ра ръка?

Васил Петров
16-02-2012, 23:41
4Х98 Джантите са оригинални от някакъв алфонс но какъв:help:

Кажи им направо цената и къде се намират?

acko88
16-02-2012, 23:51
Кажи им направо цената и къде се намират?

1200лв в сервиза.

thecleaner
16-02-2012, 23:55
1200лв в сервиза.

Кой сервиз бре?

146_JTD
17-02-2012, 00:56
Цял халоген е. Само стъкло няма да намериш. потърси втора ръка, не са скъпи ;)

Ок, мерси за инфото. Така ще направя.

stelt
17-02-2012, 10:44
1200лв в сервиза.


Те без пари направо :)

Васил Петров
17-02-2012, 11:25
1200лв в сервиза.

Тва да не е пакетна цена с 146 Jtd Evolution. :picnic:

brazen
17-02-2012, 11:32
Колеги, можете ли да кажете г/д колко струва претапициране на волан и дали си заслужава или е по-добре да се търси читав 2ра ръка?

1. Претапициране с кожа - 50-70лева(става добре, но не е точно като оригиналното, аз лично не бих)

2. Боядисване - 60-70лева. (волана става нераличим от нов, но не се знае колко ще издържи)

3. Друг волан, втора употреба - цената зависи от състоянието и модела
П.П.(за 145 има двукожени - с изпъкнали ръкохватки, тапицирани с перфорирана кожа и червени шевове - мнооооооого ме кефи)

http://bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=7598408 (http://bgphoto.net/photos/33074/o633600399475312500.jpg)
**Снимката е на бившата 145 QV Limited на Rado145QV!!!
един колега се сдоби с волан като този, а после го пребоядиса и стана страааашен.

Ако искаш пиши на ЛС -мога да те насоча за всеки от трите варианта.

acko88
17-02-2012, 11:35
Тва да не е пакетна цена с 146 Jtd Evolution. :picnic:

Не подарявам юго 45 с ядосани валове :bad_evil:

Като нямаш пари кво се изхвърляш бе тарикат?

Васил Петров
17-02-2012, 11:58
Не подарявам юго 45 с ядосани валове :bad_evil:

Като нямаш пари кво се изхвърляш бе тарикат?

Само да кажа че цената е друга и ти много добре го знаеш това!!!!!!! Така че не ми се прави на Лили Иванова.

Или щото ти заключиха темите набързо да изкараш някои лев. :)

acko88
17-02-2012, 12:03
Само да кажа че цената е друга и ти много добре го знаеш това!!!!!!! Така че не ми се прави на Лили Иванова.

Или щото ти заключиха темите набързо да изкараш някои лев. :)

Така е,заключиха ги мойте теми,ама и ваща шуробадженащина скоро ще свърши,обещавам ти. ;)

Gattuso8
17-02-2012, 13:02
Колега пробвай метода, който колегата DIVAKA посочил. Аз моя го махнах, но проблема при мен беше хлабава връзка към едната дюза и се вкарах в голям филм докато е запаля. Ако не стане по метода на колегата трябва да ти го махнат, ама излиза солено 150 лв. минимум.

Еми колега пробвах метода на DIVAKA ама не става явно ще трябва да я водя на сервиз

D-I-V-A-K-A
17-02-2012, 16:21
)
един колега се сдоби с волан като този, а после го пребоядиса и стана страааашен.

Ако искаш пиши на ЛС -мога да те насоча за всеки от трите варианта.

Мммм дам, и пичовете ми дадоха гаранция, че с това покритие ще изтрае поне 2 пъти повече от колкото с претапициране ;) Вече половин година волана не е мръднал :) Утре може да кача снимки да се види ;)

acko88
17-02-2012, 16:29
Мммм дам, и пичовете ми дадоха гаранция, че с това покритие ще изтрае поне 2 пъти повече от колкото с претапициране ;) Вече половин година волана не е мръднал :) Утре може да кача снимки да се види ;)

Волана изглежда уникално,аз даже си мислех че е претапициран ама Вели ме светна по въпроса.

D-I-V-A-K-A
17-02-2012, 16:58
Волана изглежда уникално,аз даже си мислех че е претапициран ама Вели ме светна по въпроса.

Аз нали и на тебе ти казах, че го правих при тия срещу вас, ама явно си излкючил. :devil:

acko88
17-02-2012, 17:11
Аз нали и на тебе ти казах, че го правих при тия срещу вас, ама явно си излкючил. :devil:

Е дабе ама аз си мислех че си го тапицирал,скоро и аз ще минавам за едно освежаване на волана,ама мисля да го правя с нова кожа.

D-I-V-A-K-A
17-02-2012, 17:20
Е дабе ама аз си мислех че си го тапицирал,скоро и аз ще минавам за едно освежаване на волана,ама мисля да го правя с нова кожа.

Абе пробвай с боядисване, моят беше в отвратително състояние, лепнеще, беше станал като велур абе, беше отвратителен :furious: Обаче видя какъв стана след маниполацията.

brazen
17-02-2012, 17:20
айде тапицирай и после по една снимка тук, за си да ги "премерите" :-):-)

acko88
17-02-2012, 18:55
айде тапицирай и после по една снимка тук, за си да ги "премерите" :-):-)

Е така неми е интересно братле,трябва някоя п***а да направи интригата иначе нема смисъл да си ги мериме :devil:

Има доста неща преди козметиките,ама ще стигнем и до там ;)

trouble
18-02-2012, 14:59
Не ми се пуска тема и затова тук да поговорим. Мога ли на Алфата ми да сложа обиковена метанова уредба. Колата ми е 146 1.6 ТС 16В 2000 година.

didko_boy
18-02-2012, 15:04
Не ми се пуска тема и затова тук да поговорим. Мога ли на Алфата ми да сложа обиковена метанова уредба. Колата ми е 146 1.6 ТС 16В 2000 година.

по принцип можеш НО свиквай с гърмежите в смукателя! Виждал съм доста такива вкарани от италия задължително имат клапи против гърмене и въпреки всичко филтърните им кутий са разцепени, лошото е че всмукателния ти колектор е пластмаса и при по голям гръм може да се сцепи

DMS
19-02-2012, 17:43
http://s14.postimage.org/kq0soh5wt/29122011_001.jpg (http://postimage.org/image/kq0soh5wt/)http://s13.postimage.org/i2bul16ar/29122011.jpg (http://postimage.org/image/i2bul16ar/)

За какво служи това на фара? Може ли да се поправи счупеното или трябва цял фар?

D-I-V-A-K-A
19-02-2012, 19:11
http://s14.postimage.org/kq0soh5wt/29122011_001.jpg (http://postimage.org/image/kq0soh5wt/)http://s13.postimage.org/i2bul16ar/29122011.jpg (http://postimage.org/image/i2bul16ar/)

За какво служи това на фара? Може ли да се поправи счупеното или трябва цял фар?

Така като гледам ти си фейслифт, така че това не ти е нужно. Попринцип на тези "игли" се захващат по-старите маски. Най-новата маска се захваща на самата броня за тези планки, които се виждат на снимките пред "иглите", но до тях има и дъпка (където е бота) там ти се захваща фара и е хубаво да го залепиш, защото май ти е счупен целият израстък и в момента там фара май не се държи.

DMS
19-02-2012, 20:41
Именно, фара е съвсем леко наклонен. Може би ще трябва да го сваля целия, за да залепя пластмасата.

trouble
21-02-2012, 14:31
по принцип можеш НО свиквай с гърмежите в смукателя! Виждал съм доста такива вкарани от италия задължително имат клапи против гърмене и въпреки всичко филтърните им кутий са разцепени, лошото е че всмукателния ти колектор е пластмаса и при по голям гръм може да се сцепи

Разбрах колега и мерси за отговора. Иначе още нещо да попитам, към всички колеги ако знаят разбира се. На колко се оценя Фиат Брава SX 1.4 12В 1998 година по Шваке. Стана неприятното и мисля, че е тотална щета. Говореха ми за този индекс на Шваке и гражданската на виновния ще изплати при тотал 70% от тази оценка. Колко ще да е това число?

error145
24-02-2012, 19:36
http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-145-146-1-4-1-6-1-8-1-9-2-0-K-N-Air-Filter-/180553087617?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a09cd7a81#ht_5568wt_982

Колеги можете ли да споделите мнение този филтър дали става за 145 1.9 JTD? Мерси :)

Васил Петров
24-02-2012, 19:45
http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-145-146-1-4-1-6-1-8-1-9-2-0-K-N-Air-Filter-/180553087617?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a09cd7a81#ht_5568wt_982

Колеги можете ли да споделите мнение този филтър дали става за 145 1.9 JTD? Мерси :)

Става.

zaryto
26-02-2012, 16:25
Релето на свирката,може ли да се смени с някое друго от конзолата на бушоните за проба?Свирката работи,когато си поиска и си мисля,че релето нещо се е*ава,защото го разглобих и като го местя с ръка свири.

V@K@T@
27-02-2012, 01:39
Релето на свирката,може ли да се смени с някое друго от конзолата на бушоните за проба?Свирката работи,когато си поиска и си мисля,че релето нещо се е*ава,защото го разглобих и като го местя с ръка свири.

И при мен същата ралта ... много дразнещо ... и ел.огледалата ми спряха да работят изведнъж ... някой знае ли дали има бушон за тях защото аз не намирам

stelt
27-02-2012, 08:18
Тоци Бегалииииии

zaryto
28-02-2012, 00:58
При мен не е релето май е кабела във волана.Някой беше писал преди време,но изчезна. :yes:

alfa_erazor
01-03-2012, 12:08
някой знае ли дали има бушон за тях защото аз не намирам

За огледалата би трябвало да са 19-ти и 20-ти бушон.
Виж ако са 10А, значи са те.

soldier
01-03-2012, 13:11
За огледалата би трябвало да са 19-ти и 20-ти бушон.
Виж ако са 10А, значи са те.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28282
Ето една архивна, но полезна тема за бушоните и релетата :)

alfa_erazor
01-03-2012, 13:28
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28282
Ето една архивна, но полезна тема за бушоните и релетата :)

Така е полезна е, трябва да се добави към важните за раздела Технически характеристики, ремонти, ЧЗВ за АР 145/6 (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56984)

V@K@T@
01-03-2012, 14:16
Благодаря ви колеги но всички бушони са ми здрави ... те бяха 1-вото нещо което проверих

RahzeL
05-03-2012, 20:57
Можете ли да ме ориентирате колко горе-доло ще ми излезнат следните части като сума?
Биалети - 2 бр.
Вътрешни накрайници - 2 бр.
Външни накрайници - 2 бр.
Предни дискове - 2бр.
Ремонт на хидравлична рейка.
И колко да очаквам за труд по смяната им.
Интересувам се защото ми предстои този ремонт, който не е 30-40 лв. и трябва да се подготвя :) Благодаря предварително.

tonov
06-03-2012, 12:54
Можете ли да ме ориентирате колко горе-доло ще ми излезнат следните части като сума?
Биалети - 2 бр.
Вътрешни накрайници - 2 бр.
Външни накрайници - 2 бр.
Предни дискове - 2бр.
Ремонт на хидравлична рейка.
И колко да очаквам за труд по смяната им.
Интересувам се защото ми предстои този ремонт, който не е 30-40 лв. и трябва да се подготвя :) Благодаря предварително.

Отвори си сайта на axm примерно и виж г/д цените. За труд - всеки взима различно, зависи от сервиза. Също не си уточнил какво ще ремонтираш на рейката?

Аз ти препоръчвам да си предвидиш и едни накладки, щом ще сменяш дискове. Правилото е с нови дискове - нови накладки.

acko88
07-03-2012, 08:55
Можете ли да ме ориентирате колко горе-доло ще ми излезнат следните части като сума?
Биалети - 2 бр.
Вътрешни накрайници - 2 бр.
Външни накрайници - 2 бр.
Предни дискове - 2бр.
Ремонт на хидравлична рейка.
И колко да очаквам за труд по смяната им.
Интересувам се защото ми предстои този ремонт, който не е 30-40 лв. и трябва да се подготвя :) Благодаря предварително.

1. 25лв 2бр.
2. 40лв 2 бр.
3. 30лв 2 бр.
4. 80лв 2 бр.
5. Накладки 45лв

Това са примерни цени,на едни от най-ефтините части,ако искаш по истински и качествени неща цените са нагоре.А за труд може да говорим по телефона ;)
Също така след смяната на кормилните накрайници ще имаш и нужда от реглаж който е около 35лв.

Gattuso8
07-03-2012, 10:42
Някой знае ли откъде може да си купя кабел за колата (145 ТД 2.0 ) за компютър ?

kolev
07-03-2012, 11:01
първо ще трябва да и купиш компютър :D . тд няма еку, с диагностика ще хванеш само абс и еърбег.

Gattuso8
07-03-2012, 12:20
първо ще трябва да и купиш компютър :D . тд няма еку, с диагностика ще хванеш само абс и еърбег.
Компютър има кабел няма. Значи няма да хване имобилайзера ?

brazen
07-03-2012, 12:57
Компютър има кабел няма. Значи няма да хване имобилайзера ?
Човека ти казва, че колата няма копм.

kolev
07-03-2012, 13:00
Компютър има кабел няма. Значи няма да хване имобилайзера ?

ако имаш проблем с имобилайзера, най-лесно при теб е да се изолира тъй като той управлява един прост клапан на нафтата.

Gattuso8
07-03-2012, 15:12
ако имаш проблем с имобилайзера, най-лесно при теб е да се изолира тъй като той управлява един прост клапан на нафтата.
А аз мога ли да го оправя ? Смисъл ключа ми свети на таблото и не иска да запали , а всички други начини ги пробвах и не стават ?

kolev
07-03-2012, 16:18
инфо на лс

ivojvc
07-03-2012, 22:49
здр имам голям проблем сас моита алфичка грамнаха ми смукателните кулектори а не сам на газ 1.6 16в от как мойе да е

brazen
08-03-2012, 10:18
Имаш проблем и с правописа май?

D-I-V-A-K-A
08-03-2012, 20:37
здр имам голям проблем сас моита алфичка грамнаха ми смукателните кулектори а не сам на газ 1.6 16в от как мойе да е

Това може да е от бедна смес или лоши свещи.


П.П. Най-накрая се сетих да кача снимките на волана след освежаването, ето ги и тях :Tease:

brazen
08-03-2012, 21:20
страашен е!

tqnbtb
09-03-2012, 07:23
бахти якия волан как го направи бе човек

DMS
09-03-2012, 19:27
Колеги, някой разглобявал ли е пластмасите между седалките? Набутах си флаш-чето някъде под ръчната :screwy:

error145
09-03-2012, 22:25
И аз си взех такъв волан и бях при тези момчета да ми го регенерират. Стана като нов!!! Много съм доволен. По-късно мога и аз да кача снимки :)

spellmaste
10-03-2012, 09:25
И аз си взех такъв волан и бях при тези момчета да ми го регенерират. Стана като нов!!! Много съм доволен. По-късно мога и аз да кача снимки :)

за какви пари става въпрос ?

error145
10-03-2012, 16:51
60 камъка :) ако искаш ще ти пиша за координатите им :) г/д за 4 часа става

D-I-V-A-K-A
10-03-2012, 19:23
бахти якия волан как го направи бе човек

Той колегата по-горе е отговорил вместо мен. Момчетата си вършат уникално работата ;)

acko88
10-03-2012, 19:57
60 камъка :) ако искаш ще ти пиша за координатите им :) г/д за 4 часа става

В Горубляне ли го прави?Те тези тапицери са точно до нашия сервиз.

bochkata
10-03-2012, 21:20
60 камъка :) ако искаш ще ти пиша за координатите им :) г/д за 4 часа става

Драсни и на мен ако може :)
Благодаря

thecleaner
10-03-2012, 22:50
Някои ще пътува ли до Серес в събота? Нещо да се уговорим.

acko88
11-03-2012, 04:47
Някои ще пътува ли до Серес в събота? Нещо да се уговорим.

Да.

error145
11-03-2012, 11:01
В Горубляне ли го прави?Те тези тапицери са точно до нашия сервиз.

Мда :) видях те там, че си паркирал бегачката :go:

acko88
11-03-2012, 12:43
Мда :) видях те там, че си паркирал бегачката :go:

Що не мина да се видим

brazen
11-03-2012, 15:05
В Горубляне ли го прави?Те тези тапицери са точно до нашия сервиз.

Кире, нема ли да си претапицираш волана?
Аз мнооого се чудя, все още, дали да го претапицирам или да го боядисам.
Та за това питам - да дадеш отзиви:punk:

badmadafaka
11-03-2012, 19:04
Сваля ли се волана за тази процедура, или могат на място да ти го боядисват..?

D-I-V-A-K-A
11-03-2012, 19:09
Сваля ли се волана за тази процедура, или могат на място да ти го боядисват..?

Сваля се задължително ;) Може сам да си го свалиш и да им го занесеш (както аз направих и си карах с резервният 1 ден) или можеш да оставиш колата и те сами да си го свалят. В моят случай колата ми трябваше и за това си сложих другият. Ако ще си го сваляш ти, може да ти дам резервният ми да си бръмчиш за 1 ден, докато ти го направят ;) Ако не разполагаш със свой собствен де :)

joro_donchev
12-03-2012, 12:27
абе колеги някой сменял ли е ремонтния комплект на задно дясно колело горе до торсиона?

brazen
12-03-2012, 12:54
абе колеги някой сменял ли е ремонтния комплект на задно дясно колело горе до торсиона?

Торсион?

joro_donchev
12-03-2012, 13:03
това е горе на носача грешка за торсиона

D-I-V-A-K-A
12-03-2012, 19:11
абе колеги някой сменял ли е ремонтния комплект на задно дясно колело горе до торсиона?

Много е тегаво колега, много често се случва болтовете да са запекли и се забравя за развиване. Но човек докато не пробва не се знае, може при теб да се развият лесно ;)

Васил Петров
12-03-2012, 19:20
това е горе на носача грешка за торсиона

Ако ще ги сменяш ги смени комплект.Има комплекти на СКФ.

CHILIEV
14-03-2012, 20:36
Ако на масло TOTAL QUARTZ 9000 долея SELENIA 20K AlfaRomeo дали ще се пресече... дали ще му стане нещо ?

PEPI-2ALFA
14-03-2012, 20:57
Някои ще пътува ли до Серес в събота? Нещо да се уговорим.
И аз съм само в събота.

митака-пловдив
14-03-2012, 21:47
На 1.4 тс какви пари му излиза ангренажния комплект (всички ролки) и кой са най-сносните марки?Маслото ще е 20К и филтъра Манн,ако ползвате по-добри консумативи,кажете какво да купувам.

rijko
14-03-2012, 22:41
Днес си налях в ДВГ-то Универсален Модификатор (http://store.emk-33.com/product/325989/dobavka-maslo-ruska-universalen-modifikator-2.html) и вариатора утихна. Като цяло ДВГ-то стана по тихо НО взе да попушва :lol_sign:. Оборотите на празен ход паднаха на 600 и двигателя крета без да вибрира. Дали сътворих глупост???:smartass:

D-I-V-A-K-A
14-03-2012, 23:34
На 1.4 тс какви пари му излиза ангренажния комплект (всички ролки) и кой са най-сносните марки?Маслото ще е 20К и филтъра Манн,ако ползвате по-добри консумативи,кажете какво да купувам.

Виж в AXM комплектите на Dayco те според мен са най-добри, лагерите на ролките в комплекта са на SKF ако не се лъжа, която е една от най-добрите фирми на пазара ;)

V@K@T@
15-03-2012, 07:34
Днес си налях в ДВГ-то Универсален Модификатор (http://store.emk-33.com/product/325989/dobavka-maslo-ruska-universalen-modifikator-2.html) и вариатора утихна. Като цяло ДВГ-то стана по тихо НО взе да попушва :lol_sign:. Оборотите на празен ход паднаха на 600 и двигателя крета без да вибрира. Дали сътворих глупост???:smartass:

Чувал съм за тая руската добавка , че е мн. добра но аз лично не бих си сложил нищо др. в ДВГ освен масло :Yoda:

badmadafaka
15-03-2012, 09:44
Дали сътворих глупост???:smartass:
Според мен да... :biker:

kolev
15-03-2012, 10:19
Днес си налях в ДВГ-то Универсален Модификатор (http://store.emk-33.com/product/325989/dobavka-maslo-ruska-universalen-modifikator-2.html) и вариатора утихна. Като цяло ДВГ-то стана по тихо НО взе да попушва :lol_sign:. Оборотите на празен ход паднаха на 600 и двигателя крета без да вибрира. Дали сътворих глупост???:smartass:

май ще търсиш къде ти е отишла компресията ....

CHILIEV
15-03-2012, 12:19
Ако на масло TOTAL QUARTZ 9000 долея SELENIA 20K AlfaRomeo дали ще се пресече... дали ще му стане нещо ?

:prescription:

Dagi
15-03-2012, 12:56
В Горубляне ли го прави?Те тези тапицери са точно до нашия сервиз.Идея какви пари взимат за регенериране на седалка?Понеже като гледам снимките на колегите и аз ще ги посетя скоро :)

badmadafaka
15-03-2012, 13:08
Въпреки, че сме 2012 година, тая легенда с пресичането на маслата явно все още не е умряла...
@CHILIEV: Ако искаш да си спокоен, извади няколко капки масло от мотора (примерно с потапяне и вадене на щеката няколко пъти) и го смеси с другото, дето искаш да доливаш, за да си спокоен, че нищо не се пресича...
Аз съм сипвал на TуйнСпарк 16V смес от 50% Селения 20К и 50% Рейсинг... Мотора работеше по-тихо отколкото с всяко от двете масла поотделно... :spiteful:

CHILIEV
15-03-2012, 13:37
А дали ще има при евентуална разлика във вискозитета понеже не знам този quartz с какъв вискозитет е.

rijko
15-03-2012, 14:06
Днес си налях в ДВГ-то Универсален Модификатор (http://store.emk-33.com/product/325989/dobavka-maslo-ruska-universalen-modifikator-2.html) и вариатора утихна. Като цяло ДВГ-то стана по тихо НО взе да попушва :lol_sign:. Оборотите на празен ход паднаха на 600 и двигателя крета без да вибрира. Дали сътворих глупост???:smartass:

Поправка след 50км пробег след сипването на УМ колата намали драстично пушенето. Довечера ще меря компресията. М да колата е с масло BMW 10w40 high power

Pepo
15-03-2012, 14:14
А дали ще има при евентуална разлика във вискозитета понеже не знам този quartz с какъв вискозитет е.
Total Quarz 9000 е 5W40. Не е проблем, че си го долял при SELENIA 20K - по-висок клас е от нея. Няма да се пресече. В момента всичко е 10W40 :-)

D-I-V-A-K-A
15-03-2012, 17:48
Идея какви пари взимат за регенериране на седалка?Понеже като гледам снимките на колегите и аз ще ги посетя скоро :)

Мота ми се някаква сума от около 120лв., някъде в този диапазон беше ;)

brazen
15-03-2012, 17:57
Мота ми се някаква сума от около 120лв., някъде в този диапазон беше ;)

120 лева за седалка ли?????

Говорим за текстил или за кожа, за претапициране, боядисване или освежаване(кожа)?

CHILIEV
15-03-2012, 19:13
Total Quarz 9000 е 5W40. Не е проблем, че си го долял при SELENIA 20K - по-висок клас е от нея. Няма да се пресече. В момента всичко е 10W40 :-)

Сега си намерих фактурата - не е 9000, а 7000, което май е 10w40. Въпроса е същия :)

acko88
15-03-2012, 19:21
На 1.4 тс какви пари му излиза ангренажния комплект (всички ролки) и кой са най-сносните марки?Маслото ще е 20К и филтъра Манн,ако ползвате по-добри консумативи,кажете какво да купувам.

Колега ролките са ИНА,доста качесвтени и с малка разлика в цената от другите,но и на Дивака варианта е добър.

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:20 ----------


Идея какви пари взимат за регенериране на седалка?Понеже като гледам снимките на колегите и аз ще ги посетя скоро :)

Несъм се интересувал да ти кажа чесно,мини някой ден да се видим и ще ги поразпитаме колегите :)

Pepo
15-03-2012, 20:21
Сега си намерих фактурата - не е 9000, а 7000, което май е 10w40. Въпроса е същия :)
7000 e 10W40. Не е проблем, че си ги смесил. Карай си спокойно. Total е не е лошо масло.

митака-пловдив
15-03-2012, 22:37
Колега ролките са ИНА,доста качесвтени и с малка разлика в цената от другите,но и на Дивака варианта е добър.:)



Немерих днес ИНА.Континентал,добри ремъци ли имат?

Това е първата НИ Алфа с ремък :)

D-I-V-A-K-A
16-03-2012, 00:13
120 лева за седалка ли?????

Говорим за текстил или за кожа, за претапициране, боядисване или освежаване(кожа)?

Същата процедура като при волана, но при салона си играят и запълват и цепнатините, които се получават от износването на салона. Иначе, аз говоря за кожен, защото предполагам, че за такъв става въпрос, защото текстилен там няма как да го направят ;)

acko88
16-03-2012, 09:27
Немерих днес ИНА.Континентал,добри ремъци ли имат?

Това е първата НИ Алфа с ремък :)

Да стават ;)

Dagi
16-03-2012, 11:08
Несъм се интересувал да ти кажа чесно,мини някой ден да се видим и ще ги поразпитаме колегите :)Като идваме натам ще минеме :)

Мота ми се някаква сума от около 120лв., някъде в този диапазон беше ;)Мерси много колега :)
Ето една снимка от вчера на 145-цата с новите джанти 17-ки от 2 страници преди това :)

Max
16-03-2012, 12:35
Като идваме натам ще минеме :)
Мерси много колега :)
Ето една снимка от вчера на 145-цата с новите джанти 17-ки от 2 страници преди това :)

Много е хубава с тези джанти :-)

Васил Петров
16-03-2012, 20:34
Ето една снимка от вчера на 145-цата с новите джанти 17-ки от 2 страници преди това :)

Браво!Мноооого добре е станала. :boost:

Bobo
16-03-2012, 23:23
Като идваме натам ще минеме :)
Мерси много колега :)
Ето една снимка от вчера на 145-цата с новите джанти 17-ки от 2 страници преди това :)

Спицата си е спица ;)

ivopetrov_1982
18-03-2012, 14:38
колеги търся да купя джанти спидлаин!посъветваха ме да се обърна към вашият раздел!

brazen
18-03-2012, 15:19
колеги търся да купя джанти спидлаин!посъветваха ме да се обърна към вашият раздел!

доколкото знам има няколко модела.
Най-добре качи снимка на модела, който търсиш.

nicola 59
18-03-2012, 16:03
Ето понеже имам снимка ,колегата търси от този модел.

ivopetrov_1982
18-03-2012, 17:59
Ето понеже имам снимка ,колегата търси от този модел.мерси ники !точно този модел търся!:-)

ivopetrov_1982
18-03-2012, 19:33
Ми тоя модел си е оригинално за 155, така че си е във "вашия" раздел... :haha:
Преди няколко месеца имаше такива черни за продажба във форума. 16" са ако не се лъжа и наистина стоят супер на кола с по-изявени ръбове като 155...
сега ги няма за жалост:question:

Tonimir
20-03-2012, 12:20
Ето понеже имам снимка ,колегата търси от този модел.

сега ги няма за жалост:question:

За жалост рядко се намират вече този модел и по-рядко ги има читави.
Аз като купих колата 2009та, беше с такива джанти. И някъде 2 години по-късно намерих още един комплект, колегата DJ ги предлагаше, та вече си имам и летен и зимен комплект. :)

Лятото с черни, зимата с графитни. :crazy:

Gattuso8
21-03-2012, 22:32
Някой знае ли горе -долу по колко върви катализатора на 145 2.0 TD

DMS
27-03-2012, 12:32
Пичове, къв й е случая на задната чистачка на 145? От зимата насам трудно се върти. Чува се реленцето, но мърда с триста зора. Как се разглобява и смазва?

Поздрави

tonov
27-03-2012, 23:23
Ръждясала е оста. Имаше някъде тема по въпроса, ама не се сещам кога съм я гледал.

trouble
27-03-2012, 23:30
Колеги защо като изляза на дълъг път и карам 20 км. в студено време и ми светва лампата на инжекцията и колата става мудна. Трябва да я рестартирам. Термостата не работи да отбележа. Стрелката на температурата е винаги долу. Той ли е причина нещо да се случва с двигателя.

tonov
27-03-2012, 23:46
Колеги защо като изляза на дълъг път и карам 20 км. в студено време и ми светва лампата на инжекцията и колата става мудна. Трябва да я рестартирам. Термостата не работи да отбележа. Стрелката на температурата е винаги долу. Той ли е причина нещо да се случва с двигателя.

Точно заради термостата е. Компютърът на инжекциона отчита нередност (ДВГ не загрява) и влиза в сервизен режим.

acko88
28-03-2012, 08:35
Колеги защо като изляза на дълъг път и карам 20 км. в студено време и ми светва лампата на инжекцията и колата става мудна. Трябва да я рестартирам. Термостата не работи да отбележа. Стрелката на температурата е винаги долу. Той ли е причина нещо да се случва с двигателя.

Краси сменяй термостата,и разхода ти се еве и мотора се износва по бързо..

trouble
28-03-2012, 10:00
А дано да се оправи разхода и двигателя след като ми мушнаха в тръбата един термостат от Рено ?!?.... ама казаха че е добре. Пък и е евтин.

acko88
28-03-2012, 20:40
А дано да се оправи разхода и двигателя след като ми мушнаха в тръбата един термостат от Рено ?!?.... ама казаха че е добре. Пък и е евтин.

Няма да си казвам мнението за термостата от Рено 5 сега...
Дано са сложили такъв дето отваря но точните градуси,че да няма прегряли моменти :(

serafim
28-03-2012, 21:27
Малко в шеговит тон ще го кажа - все пак това са общи приказки - не се филмирайте много от ремонтите, никой алфист не се плаши от ремонти. Алфата, тя и в Беларусь е Алфа. №1 :Lkingsmiley:, king of the road, королева дороги...:thumbup:

trouble
28-03-2012, 22:55
Няма да си казвам мнението за термостата от Рено 5 сега...
Дано са сложили такъв дето отваря но точните градуси,че да няма прегряли моменти :(

Гледаха смятаха търсиха и държи 88 градуса постоянно

Васил Петров
29-03-2012, 00:06
Гледаха смятаха търсиха и държи 88 градуса постоянно

Чувал съм за един колега прегрял от схемата с термостат от 10лв. Също така и други колеги си я махнаха тая (поне за мен ) цигания. :drinking:

trouble
29-03-2012, 15:29
Чувал съм за един колега прегрял от схемата с термостат от 10лв. Също така и други колеги си я махнаха тая (поне за мен ) цигания. :drinking:


Ще покарам ще видя....Колата не я карам толкова често, може и да е оптималния вариант. При наличието на друга кола в която се наложи да вложа средства, засега за тази нямам възможност за повече. Може да имам пък късмет :)

Васил Петров
29-03-2012, 16:02
Ще покарам ще видя....Колата не я карам толкова често, може и да е оптималния вариант. При наличието на друга кола в която се наложи да вложа средства, засега за тази нямам възможност за повече. Може да имам пък късмет :)

Успех. И наблюдавай температурата. :boost:

nicola 59
30-03-2012, 06:40
Успех. И наблюдавай температурата. :boost:

Има вероятност ,ако е монтиран по далече от мотора да не се разгрее и да остане затворен при този случаи може да прегрееш мотора та както казва колегата наблюдавай добре температурата.

Има доста колеги доволни от този термостат аз лично съм поставял няколко пъти ,като ползвам от Рено Еспейс 2.0 8 клапана 95 година понеже е малко по голям от този на петицата,но при всички положения този вариянт представлява кърпеж и неможе да му се разчита много.

trouble
30-03-2012, 18:09
Винаги едното ми око е там, другото на бензина :)))

tqnbtb
30-03-2012, 18:20
гледай добре щото не се знае .. аз искам само да кажа че оригиналния никак не е по добър .. даже напротив ела да ми видиш колата как не вдига повече от 60 градуса с "новия" (на 1 година) BEHR като започна да седи отворен на 7-8 мия месец ! Знам още 1 такъв случай на нов само че остана затворен при извънградско каране прави сметка колко са хубави ..

serafim
30-03-2012, 21:10
гледай добре щото не се знае .. аз искам само да кажа че оригиналния никак не е по добър .. даже напротив ела да ми видиш колата как не вдига повече от 60 градуса с "новия" (на 1 година) BEHR като започна да седи отворен на 7-8 мия месец ! Знам още 1 такъв случай на нов само че остана затворен при извънградско каране прави сметка колко са хубави ..
За съжаление далеч не е един - при мен вече втори се "отваря" след около година употреба... този проблем плаче за кардинално решение.:cheers:

tqnbtb
30-03-2012, 21:58
ами незнам вернет не съм ползвал ама като гледам отзивите и за тях нещо не ми вдъхват доверие

trouble
30-03-2012, 23:03
Не знам какво да мисля или да правя. Може би временно решение съм взел, може би дългосрочно. Зависи, на какво съм попаднал. Засега вдига температура до 88-90 градуса и си седи там и не мърда. Факт е обаче че аз ако карам колата, я карам не повече от 5 километра. И то не всеки ден. На дълъг път все още не съм пробвал как ще е. Не знам какво ще стане и като стане много горещо. А мисля да ходя с нея в град Сибиу Румъния. Ще наблюдвам стрелката. Работата стана - че ни ново да си вземеш, ни "ментеливо". Всичко е един дол дренки.

abart_
04-04-2012, 13:30
Винаги едното ми око е там, другото на бензина :)))

Хаххаха и аз съм тъй :) ама ги следя с едното око.....

а другото е на оборотите и бууста :))))

my_power88
04-04-2012, 18:44
здрасти на вси4ки,искам да попитам някой да си тарси оргинални джанти за алфа 146 (15-ки)може да се разберем 6тот на мен не6то неме кефят и искам даги менкам

trouble
04-04-2012, 20:19
Я да видим снимки...

my_power88
04-04-2012, 21:48
аре утре 6те ч снимам и 6те ка4а няколко и на самата кола 4е преди 2 дни си направих регистрацията и в момента нямам.
като на тази са само,4е моята кола е 4ерна

D-I-V-A-K-A
04-04-2012, 22:14
аре утре 6те ч снимам и 6те ка4а няколко и на самата кола 4е преди 2 дни си направих регистрацията и в момента нямам.
като на тази са само,4е моята кола е 4ерна

Добре дошъл колега. Аз ги имам същите, но си ги пазя, защото са много редки и здрави джанти ;)

tonov
04-04-2012, 23:04
По-добре си ги запази за зимните гуми, като не те кефят. Здрави 15-ки 4х98 трудно се намират (да ти кажа, ако не знаеш, че на тая кола по-малки джанти не могат да влязат заради дисковете)

brazen
05-04-2012, 10:47
аре утре 6те ч снимам и 6те ка4а няколко и на самата кола 4е преди 2 дни си направих регистрацията и в момента нямам.
като на тази са само,4е моята кола е 4ерна

Привет и добре дошъл!
Пусни си обява в раздел "Продава">>"Гуми и Джанти"
Поздрави!

my_power88
05-04-2012, 11:02
мерси колеги,сега 6те направя 5 години от как сам я купил и зиме и лете карам с тчх и наистина са много здрави но нямам вазможност даси купя други затуй искам даги менкам.Мисля 4е пове4е 6те ми отворят колата едни петола4ки:thumbup: като тези

my_power88
05-04-2012, 12:59
здрасти на вси4ки,искам да попитам някой знаели как даси направя на моита 146-ца предната и задната броня има матова ивица да я направя в цвета на колата-металик,разглеждах снимки тука на колеги и е много яко

D-I-V-A-K-A
05-04-2012, 16:55
здрасти на вси4ки,искам да попитам някой знаели как даси направя на моита 146-ца предната и задната броня има матова ивица да я направя в цвета на колата-металик,разглеждах снимки тука на колеги и е много яко

С бояджия ;)

my_power88
05-04-2012, 19:20
там със сигорност 6те стане,но гледам по телевизията едно предаване как едно гаражно маистор4е прави 4удеса със спрей4ета:)

D-I-V-A-K-A
05-04-2012, 19:38
там със сигорност 6те стане,но гледам по телевизията едно предаване как едно гаражно маистор4е прави 4удеса със спрей4ета:)

Спреят е нещо като ефтин и временен заместител на бояджииският пистолет. Изисква много играчка да се направи като хората и винаги боядисаното с пистолет става по-хубаво (винаги има огромна разлика между двете) ;)

my_power88
05-04-2012, 19:57
така е,няма спор

soldier
05-04-2012, 21:45
С бояджия ;)

Мислил ли си нещо с фолио по тоя въпрос? Не че ще я пипам моята, но може да е интересно за другите :)

D-I-V-A-K-A
05-04-2012, 23:08
Мислил ли си нещо с фолио по тоя въпрос? Не че ще я пипам моята, но може да е интересно за другите :)

Ами на няколко пъти съм се замислял да го направя, ама все ми е липсвало малко, че да се реша окончателно. Ама мисля преди да ги боядисам тва лято да си спрента един такъв експеримент да видя какво ще се получи ;) Може предварително да видя на фотошоп как ще стане :)

Gogata
06-04-2012, 11:09
там със сигорност 6те стане,но гледам по телевизията едно предаване как едно гаражно маистор4е прави 4удеса със спрей4ета:)

Може и сам да си ги направиш,но е доста занимавка.Аз праговете си направих така,но ми отне една седмица и разходите,които дадох за материали са колкото при бояджия,с тази разлика,че си ги направих както трябва и вече втора година не са мръднали.

my_power88
07-04-2012, 13:50
здравейте колеги,искам да попитам за една дребна работа с осветлението на таблото на 146,аз смених всички крушки само неможах да намеря тази за пепелника и запалката и дали изобщо има такава и как да я сменя?
ровичках се тука из темите,но не срещнах нищо.
Благодаря!!!

Cardinala
07-04-2012, 14:32
Има две крушки! Трябва да свалиш пепелника на 4 болта е и се сменят!

spellmaste
07-04-2012, 17:35
Бояджиите, я кажете добро мазило за основа за боядисване на пластмаса :)

D-I-V-A-K-A
07-04-2012, 20:07
Бояджиите, я кажете добро мазило за основа за боядисване на пластмаса :)

Това което ти трябва е пластификатор, продават го на всякъде където продават и боя. Те там вече ще ти обяснят кой е най-добрият ;)

spellmaste
07-04-2012, 21:20
Това което ти трябва е пластификатор, продават го на всякъде където продават и боя. Те там вече ще ти обяснят кой е най-добрият ;)

пластификатор значи... Благодарско, сега поне знам какво търся :D

error145
08-04-2012, 11:21
Колеги, може ли да споделите кои подгревни свещи са добри за 1.9 ЖТД? :)

tqnbtb
08-04-2012, 20:56
само да кажа че Екюем са част от Беру груп и французите ги използват в началното монтиране на много тяхни автомобили и би трябвало да са много добри като качество .. чувал съм че и кабелите им са много добри според мен няма да сгрешиш с такъв избор

Shider
08-04-2012, 21:56
Като купих колата и четирите ми бяха изгорели. Сложих Дензо - хич не бяха евтини, ама си викам колко ли пъти ще ги сменям, та да се циганя...
Хубаво, ама - нямаше и година след това, когато лампата пак ми се размига... Една пак изгоряла... Е, сложих си една от евтинките Искра - да я видя колко ще изкара. Засега повече от въпросната (може и нещо дефектна да е била :flirt: ) Дензо.

brazen
09-04-2012, 10:37
само да кажа че Екюем са част от Беру груп и французите ги използват в началното монтиране на много тяхни автомобили и би трябвало да са много добри като качество .. чувал съм че и кабелите им са много добри според мен няма да сгрешиш с такъв избор

Така е Колега.
Втора зима вече съм с Eyquem и за сега няма ядове.

don_pepone
09-04-2012, 18:28
Здравейте колеги :)
Имам един бърз въпрос: Колко тежи на 146 ( в различните и варианти) Предната ОС,че ми е много любопитно а немога да намеря тази информация.
П.С. Ако някой я е теглил щее най добре

my_power88
11-04-2012, 17:55
здрасти на всички,искам да попитам колко вземат само за работата за смяна на ангренажен комплект(2-те ролки и ремък) без частите....?

vankata_ll
11-04-2012, 18:15
От 80 до 150. Зависи къде ще отидеш.

По принцип ако купиш частите от сервиза, който ти прави смяната, самата смяна ти излиза по-евтино ;-)

my_power88
11-04-2012, 18:20
Благодаря колега за бързия отзив,просто исках да знам цена да неме ужилят:thumbup:

acko88
12-04-2012, 20:56
Благодаря колега за бързия отзив,просто исках да знам цена да неме ужилят:thumbup:

Специално за твоя мотор ако някой ти го обслужи за 80лв,то или е умрял от глад или никога не е правил такъв.

Zhelio_155
13-04-2012, 01:58
Здравейте. Днес реших да си свържа СД-то сам, само че евро-буксата ми е резната и са кабели. СД-то ми е свалено от друга кола с буксата и кабелите и си мислих да ги снадя и готово. Като ги оголвах два кабела се докоснаха и май докарах токов удар на моята Алфичка. Сега не ми работи часовника, плафоните, всички стрелки по таблото за заковани, дисплея за изминати км и датчика за багажника ми отчита, че е отворен (това забелязах засега). Въпроса ми е някой може ли да ми каже къде са бушоните на тези неща или релетата или какво мога да сторя в момента:please:

error145
13-04-2012, 07:58
бушоните и част от релетата са под волана вляво http://photo-zona.net/images/user43385/album21398/preview/1261865524_upxu0037_P1310902.JPG

DMS
13-04-2012, 11:05
Този отговаря за всичко, което изброи. Не знам кой модел точно си, но при мен беше горе дясно някъде. Всички манипулации ги прави без да си на контакт (предполагам знаеш), замени предпазителя със същия. Поздрави .

ПП: Ако ти е кьопав акумулатора или радиото е по-жижано, прекарай захранването през ключа : )

http://s13.postimage.org/u8q9t841v/untitled.jpg (http://postimage.org/image/u8q9t841v/)

Zhelio_155
14-04-2012, 01:44
ПП: Ако ти е кьопав акумулатора или радиото е по-жижано, прекарай захранването през ключа : )

http://s13.postimage.org/u8q9t841v/untitled.jpg (http://postimage.org/image/u8q9t841v/)

Благодаря, сутринта ще го погледна и дано той е поел цялото поражение. А СД-то ще отида в сервиз да ми го свържат най-добре, ако не съм изгорил кабелите, че нищо неразбирам и няма нужда повече от експерименти.

Hineca
14-04-2012, 11:16
другият вариант сложи си едно ключе на удобно за теб място и си 6 точки аз съм така :)

soldier81
14-04-2012, 14:48
Един бърз въпрос,възможно ли е да имам въздух в хидравличната система на съединителя,и ако да от къде се обезвъздушава.
След смяна на съединителя,започна да включва трудно скоростите;Отнася се за боксера от подписа.

Благодаря предварително.

kolev
14-04-2012, 15:09
обезвъздушава се от работния цилиндър- тоя който натиска вилката. в задната част на цилиндъра - сочи напред.

soldier81
14-04-2012, 18:21
В него влиза само маркуч за високо налягане и едно маркуче за вакуум. Не видях никъде клапан,до сега се търтих около него.

kolev
14-04-2012, 19:32
няма вакум там бе колега. имаш щуцер като на спирачните апарати. на картинката най в дясно.
http://axm-auto.com/prod_img/1209402266_54-0008.jpg
процедурата е същата като обезвъздушаване на спирачки.

soldier81
14-04-2012, 20:05
Точно от щуцера ми излиза един маркуч като от вакумите,не знам как е попаднал там.

Много ти благодаря

kolev
14-04-2012, 20:53
няма проблеми. ако тоя маркуч виси надолу под колата, сигурно са го ползвали за обезвъздушаване и са го забравили.

spellmaste
15-04-2012, 18:50
Привет,
Искам да махна имобилайзера на едно ЕКУ. Въпроса е как, къде и колко :)

V@K@T@
15-04-2012, 18:56
Имобилайзера се намира под волана в дясно (срещу платката с бушоните) доста навътре жълта малка кутийка със зелен етикет и се развива мн. гадно

spellmaste
15-04-2012, 19:25
Имобилайзера се намира под волана в дясно (срещу платката с бушоните) доста навътре жълта малка кутийка със зелен етикет и се развива мн. гадно

софтуеърно, иначе махането на жици е лесно. Самото ЕКУ да не търси имобилайзер за да запали колата, към това се стремя :D

V@K@T@
15-04-2012, 21:04
:oops:
софтуеърно, иначе махането на жици е лесно. Самото ЕКУ да не търси имобилайзер за да запали колата, към това се стремя :D
тука съм бос :Yoda:

soldier81
16-04-2012, 21:05
няма проблеми. ако тоя маркуч виси надолу под колата, сигурно са го ползвали за обезвъздушаване и са го забравили.


Ето го въпросния маркуч,аз лично не виждам никаква логика да е там,при положение че щуцера беше затегнат.
Днес го обезвъздуших,но проблема си остава,дайте някакви идеи от какво може да е.

Трудно включва първа,иска доста голямо усилие,на задна ако не я включа с удар,хърка все едно не съм натиснал съединителя.

92850

92851

Тук влиза във всмукателния колектор;

92852

D-I-V-A-K-A
16-04-2012, 21:09
Ето го въпросния маркуч,аз лично не виждам никаква логика да е там,при положение че щуцера беше затегнат.
Днес го обезвъздуших,но проблема си остава,дайте някакви идеи от какво може да е.

Трудно включва първа,иска доста голямо усилие,на задна ако не я включа с удар,хърка все едно не съм натиснал съединителя.

92850

92851

Тук влиза във всмукателния колектор;

92852

Точно това мъркуче е нанизано на пробката за обезвъздушаване. Трябва ти обаче още един чове, напомпва, караш го да задържи педала долу, ти отвиваш пробката, че да потече и я завиваш обратно. Тази процедура я правиш няколко пъти (докато не спре да изкарва и въздух с течността) ;)

soldier81
16-04-2012, 21:18
Направих я днес тази процедура,махнах маркуча и обезвъздуших системата,но пак трудно включва скоростите;
Мисля да не са сложили крив диск на съединителя,друго не ми идва на ум.

Някаква идея този маркуч защо е там?

D-I-V-A-K-A
16-04-2012, 21:29
Направих я днес тази процедура,махнах маркуча и обезвъздуших системата,но пак трудно включва скоростите;
Мисля да не са сложили крив диск на съединителя,друго не ми идва на ум.

Някаква идея този маркуч защо е там?

Попринцип този мъркуч най-вероятно са го сложили като са обезваздушавали, за да не ти уливат скоростите с масло и за да го съберат, после да ти го върнат обратно в казанчето ;)

soldier81
16-04-2012, 21:33
Попринцип този мъркуч най-вероятно са го сложили като са обезваздушавали, за да не ти уливат скоростите с масло и за да го съберат, после да ти го върнат обратно в казанчето ;)

Другия край влиза във всмукателния колектор,по извивките изглежда че си е точно от там,или може би някъде около щуцера да се включва и да е боцнат там по грешка.Знам ли.

DMS
17-04-2012, 00:16
Някой да има ксенон коуеги? С тези лупи 35 или 55 вата е по-добре, такъв с 1 месец или такъв с 1 година гаранция... крушки с пластмасова или метална основа? Дайте малко "свтлина" по въпроса. Предполагам зависимостта на цената от качеството е правопропорционална или пък направо квадратична? :coolio:

D-I-V-A-K-A
17-04-2012, 02:02
Някой да има ксенон коуеги? С тези лупи 35 или 55 вата е по-добре, такъв с 1 месец или такъв с 1 година гаранция... крушки с пластмасова или метална основа? Дайте малко "свтлина" по въпроса. Предполагам зависимостта на цената от качеството е правопропорционална или пък направо квадратична? :coolio:

35 вата си свети достатъчно прилично колега, няма смисъл само да набиваш пари за 55 ватов. Този съвет го получих преди години от приятелчета, които се занимават професионално с това. Основата не е от толкова голямо значение, макар че с пластмасовата си е малко по-препорачителна спрямо другата. А относно гаранцията, "колкото повече, толкова повече" ако не им е много голяма разликата в парите взимай този с 1 година, че да ти е мирна главата ;)

kolev
17-04-2012, 10:58
Другия край влиза във всмукателния колектор,по извивките изглежда че си е точно от там,или може би някъде около щуцера да се включва и да е боцнат там по грешка.Знам ли.

някой пишман майстор сериозно ти е объркал вакумите. вакум маркучето трябва да е закачено от едната страна на колектора, от другата на регулатора на налягането на бензина - неговия щуцер се вижда на първата снимка най в дясно в средата.
на тоя боксер вакумите са
- на регулатора на нарягане на бензина
- на мап сензора
- на канистъра
- тънък на гърловината на маслото
- дебел на гърловината на маслото
и това са май. провери ги всички и после ще ти кажа за скоростите ;)

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:56 ----------


Точно това мъркуче е нанизано на пробката за обезвъздушаване. Трябва ти обаче още един чове, напомпва, караш го да задържи педала долу, ти отвиваш пробката, че да потече и я завиваш обратно. Тази процедура я правиш няколко пъти (докато не спре да изкарва и въздух с течността) ;)
виждаш че маркучето в другия край е закачено за колектора и това е оригинално вакумно маркуче. освен това източена спирачна течност НИКОГА не се връща в казанчето ;)

nicola 59
17-04-2012, 12:36
някой пишман майстор сериозно ти е объркал вакумите. вакум маркучето трябва да е закачено от едната страна на колектора, от другата на регулатора на налягането на бензина - неговия щуцер се вижда на първата снимка най в дясно в средата. ;)

Точно казано това е вакума за регулатора по време на някоя интервенция е попаднал на помпата :wow:

D-I-V-A-K-A
17-04-2012, 16:31
виждаш че маркучето в другия край е закачено за колектора и това е оригинално вакумно маркуче. освен това източена спирачна течност НИКОГА не се връща в казанчето ;)

Ще се учудиш колко "майстори" съм виждал да го правят този номер, че икономисат някой лев от течност ;)

kolev
17-04-2012, 16:41
Ще се учудиш колко "майстори" съм виждал да го правят този номер, че икономисат някой лев от течност ;)

викам ти майсторе че не ти знам името ама като ти гледам майсторлъка съм те @@@ у майстора
имаше една такава приказка.и празна да е системата и нова спирачна течност да тече при обезвъздушаването , тя не се връща в никакъв случай.

D-I-V-A-K-A
17-04-2012, 17:57
викам ти майсторе че не ти знам името ама като ти гледам майсторлъка съм те @@@ у майстора
имаше една такава приказка.и празна да е системата и нова спирачна течност да тече при обезвъздушаването , тя не се връща в никакъв случай.

С нещо засегнах ли те? Да видя някъде да съм написал, че ми е такава практиката? Отбелязах каква е масовата "майсторска" практика.
Относно личностата ти нападка не мисля, че е уместна, нито ме знаеш, нито ме и познаваш, че да ме преценяваш както мен така и уменията ми.

kolev
18-04-2012, 10:43
С нещо засегнах ли те? Да видя някъде да съм написал, че ми е такава практиката? Отбелязах каква е масовата "майсторска" практика.
Относно личностата ти нападка не мисля, че е уместна, нито ме знаеш, нито ме и познаваш, че да ме преценяваш както мен така и уменията ми.

не е личностна нападка нито съм го писал за теб. е , вярно че малко се дразня като си правите скрита реклама ама не ми дреме особено.
"майсторската" практика я знаем /което не значи че е правилна/, ама знаем и какво пише у дебелите книги - източена спирачна течност не се ползва повторно. 1-при нея няма циркулация 2-един автомобил събира около 2 литра 3-изобщо не е скъпа 4-подлежи на редовна смяна.

Zhelio_155
18-04-2012, 17:17
Аз живея в София. Чудя се да си махна катализатора и да сложа резонаторно гърне и малко подобрения по генерацията, а има сервизи които предлагат безплатно поставяне на тези неща срещу катализатора. Въпроса ми е някой ако го е правил това да каже къде и какво получи за катализатора си. Склонен съм и да добавя и аз някой лев за по-качествена промяна на гърнетата

kolev
18-04-2012, 17:57
Аз живея в София. Чудя се да си махна катализатора и да сложа резонаторно гърне и малко подобрения по генерацията, а има сервизи които предлагат безплатно поставяне на тези неща срещу катализатора. Въпроса ми е някой ако го е правил това да каже къде и какво получи за катализатора си. Склонен съм и да добавя и аз някой лев за по-качествена промяна на гърнетата

ако катализатора ти не е запушен, никакъв смисъл няма да го махаш. по-добре карай докато се запуши и тогава слагай гърне. нищо не губиш.

acko88
18-04-2012, 20:33
ако катализатора ти не е запушен, никакъв смисъл няма да го махаш. по-добре карай докато се запуши и тогава слагай гърне. нищо не губиш.

Да,нека кара така,само че като гледам колегата е на ГАЗ и да ти кажа тоя катализатор не че няма да се запуши а така яко ще се отпуши че накрая и 1лв няма да получи за него!

kolev
19-04-2012, 10:27
Да,нека кара така,само че като гледам колегата е на ГАЗ и да ти кажа тоя катализатор не че няма да се запуши а така яко ще се отпуши че накрая и 1лв няма да получи за него!

той така или иначе пари няма да получи. ще му турят "безплатно" турско резонаторно гърне което в магазина струва 20лв за да се възползват от платината в катализатора.
тия които са на аванта от замяната са хората които ще му вземат катализатора и затова препоръчват тая модификация. ами утре ако завишат еко нормите какво ще прави.
ако е работещ катализатора, няма смисъл да се заменя и газта не му пречи. ако е здал багажа е друга работа.

acko88
19-04-2012, 20:04
той така или иначе пари няма да получи. ще му турят "безплатно" турско резонаторно гърне което в магазина струва 20лв за да се възползват от платината в катализатора.
тия които са на аванта от замяната са хората които ще му вземат катализатора и затова препоръчват тая модификация. ами утре ако завишат еко нормите какво ще прави.
ако е работещ катализатора, няма смисъл да се заменя и газта не му пречи. ако е здал багажа е друга работа.

За какви еко норми на пропан-бутан колега,моята мисъл е че човека иска да си маха катализатора,и моя съвет е да го маха преди да е изгорял от газовото за да си сложи и поне един турси резонатор без пари щото после и това няма да може да направи,и ще си плаща.

kolev
20-04-2012, 10:27
За какви еко норми на пропан-бутан колега,моята мисъл е че човека иска да си маха катализатора,и моя съвет е да го маха преди да е изгорял от газовото за да си сложи и поне един турси резонатор без пари щото после и това няма да може да направи,и ще си плаща.

на ГТП газовете ги мерят на бензин ;) и що си мислиш че от газта ще му стане нещо на катализатора.

badmadafaka
20-04-2012, 10:51
Аз не разбирам, ама съм чувал от доста батки, че газ-а прецаква катализаторите... Нещо свързано с по-висока температура на изгорелите газове май... :lupe:

acko88
20-04-2012, 11:01
на ГТП газовете ги мерят на бензин ;) и що си мислиш че от газта ще му стане нещо на катализатора.

Иво ти отговори за прецакването,просто от високата температура питата изгаря и изчезва по каналния ред,л.сондата също дава фира,а относно меренето до сега на редовна газова кола несъм видял да я мерят на бензин.Иначе газта има 100% горене и затова е 60% под задължителните ЕКО норми за цяла европа.

kolev
20-04-2012, 12:46
Иво ти отговори за прецакването,просто от високата температура питата изгаря и изчезва по каналния ред,л.сондата също дава фира,а относно меренето до сега на редовна газова кола несъм видял да я мерят на бензин.Иначе газта има 100% горене и затова е 60% под задължителните ЕКО норми за цяла европа.

това са заблуди. на катализатора му трябва температура от изгорелите газове за да се стопли и върши работата си. топи се при наличие на голямо количество неизгоряло гориво. това се получава при химичната реакция на въглеводородите в клетките на катализатора като се отделя голямо количество топлина - тая топлина от катализирането топи катализатора, а не топлината от изгорелите газове. катализатора можеш да го стопиш и на бензин и на газ. същата заблуда е че на ламбдасондата и пречи газта. бензиновите коли минават теста за вредните емисии на ГТП на бензин , няма значение дали имат газови уредби.
и на бензин и на газ имаш близо 100% изгаряне. признак за непълното горене е наличието на СО - въглероден оксид /не диоксид/. неговото количество при съвременните двигатели е под 1% и то преди катализатора ;)

stelt
20-04-2012, 13:32
Да добавя още нещо - една от причините да се прецака катализатора е от неправилно смесообразуване и в последствие по-високата температура на изгорелите газове. Без значени е вида на горивото, което се използва.

V@K@T@
20-04-2012, 15:12
Тъй ... аз пък да питам едно др. нещо . 145-цата ми е с червени пружини eibach и 16-ки ET35 с гуми 205/45/R16 опира ми отзад само в левия калник и малко в бронята и при още 2-ма приятели проблема е същия . Има ли оправия и ако има каква е , че ми бактиса вече . Гумата е доста поизядена (там където са надписите) а и да добавя , че амортисьорите са ми в добро състояние . БЛАГОДАРЯ предварително :)

stelt
20-04-2012, 15:28
Има оправия, трябва да се поработи и да се обърне ръба на калника. За бронята - трудна работа според мен.
Другия вариант е - още по-твърдо окачване.

V@K@T@
20-04-2012, 15:30
Има оправия, трябва да се поработи и да се обърне ръба на калника. За бронята - трудна работа според мен.
Другия вариант е - още по-твърдо окачване.

Калника ще го оправя . Бронята не ми се мисли . Определено съм ЗА окачване (да речем , като твоето) ама нямам 800 лв. :D

badmadafaka
20-04-2012, 17:17
Няма вариант всичко да ти е здраво и да опира само от едната страна.
Амортисьорите лесно можеш да ги пробваш като ги размениш (само трябва да вдигнеш колата на крик за процедурата)... Аз лично бих заложил на този вариант.
Другите възможни опции са разни криви работи като калника е най-евтината от тях.

V@K@T@
21-04-2012, 00:52
Няма вариант всичко да ти е здраво и да опира само от едната страна.
Амортисьорите лесно можеш да ги пробваш като ги размениш (само трябва да вдигнеш колата на крик за процедурата)... Аз лично бих заложил на този вариант.
Другите възможни опции са разни криви работи като калника е най-евтината от тях.

Хамортесьорите не са със сиг. ... странното ми е , че познавам 4-5 човека със 145 и гуми широки 205 и на всички ни опира отзад в ляво , което е много странно ... и всеки прибягва до кълцане на калника отвътре ... ама бронята какво да я правя не знам

mihail_mladenov
22-04-2012, 19:38
Колеги ,преди около час се качвам в колата и тръгвам и при включване на 1-ва скорост все едно съм на 3-та, ускорих малко повече за да вида как ще се държи колата на 2-ра - но все едно не може да върви. Дали може да е от ниско ниво на маслото, защото в петък гледах какво е нивото му и беше малко над минимума. Другото за което се сещам, че може да е проблем е ламбда сондата (която е счупена, но новата сонда щях тази седмица да карам Алфата за да ми я сложат).
Някакви идеи какъв може да е проблема, че вече ми се събират доста разходи за колата:
- лепене на предна броня
- пребоядисване на колата без предницата
- ремонт на задната чистачка
За малко да забравя днес някъде около обяд излизах с колата и нямах проблеми със скоростите.

kolev
23-04-2012, 10:45
Колеги ,преди около час се качвам в колата и тръгвам и при включване на 1-ва скорост все едно съм на 3-та, ускорих малко повече за да вида как ще се държи колата на 2-ра - но все едно не може да върви. Дали може да е от ниско ниво на маслото, защото в петък гледах какво е нивото му и беше малко над минимума. Другото за което се сещам, че може да е проблем е ламбда сондата (която е счупена, но новата сонда щях тази седмица да карам Алфата за да ми я сложат).
Някакви идеи какъв може да е проблема, че вече ми се събират доста разходи за колата:
- лепене на предна броня
- пребоядисване на колата без предницата
- ремонт на задната чистачка
За малко да забравя днес някъде около обяд излизах с колата и нямах проблеми със скоростите.

нещо не се разбира какво искаш да кажеш. няма мощност колата ли и тя каква е.