PDA

View Full Version : Алфа 145-146, тема за общи приказки



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

DerMeister
21-08-2009, 11:21
Гледам, че за нашият раздел няма такава тема. Ако все пак модераторите не смятат, че е нужна, да трият.

Та да започна с едни ултра уникално яки въпроси:

1.Как да изчистя дъвка от стелките?
2.Що е такъв зор да си зареждам на някои бензиностанции? Къде е чалъмът?

soldier
21-08-2009, 11:26
Тоя втория въпрос нещо не ти горазбрах :drunk:

DerMeister
21-08-2009, 11:27
Тоя втория въпрос нещо не ти горазбрах :drunk:
Пистолета постоянно изключва. Мърдам го нещо, натъманявам и тръгва. Бензинджиите и те понякога виждат зор. Може нещо разни налягания да се образуват, не винаги става....

Nyte
21-08-2009, 11:35
1.Как да изчистя дъвка от стелките?
Чувал съм, че дъвка се чисти от тъкан/дреха като се замрази и след това се изтъргва с нож, но не съм го пробвал. Не пречи да пробваш ;)

DerMeister
21-08-2009, 11:36
Аз знам за ютия и вестник, ама нещо не ми вдъхва доверие...

S_G_M
21-08-2009, 11:43
Това с ютия и вестник е за восък. А относно зареждането , аз никога не мога да заключа капачката от първия .......... и дори пети път :(

Nyte
21-08-2009, 11:47
Аз знам за ютия и вестник, ама нещо не ми вдъхва доверие...
Така най-много да го интегрираш в стелките си во веки веков :bash: С ютията и всетника е за восък, поне аз така знам! Иначе май имало и някакви спрейове за премахване но не знам на какъв принцип са.

DerMeister
21-08-2009, 11:50
Това с ютия и вестник е за восък. А относно зареждането , аз никога не мога да заключа капачката от първия .......... и дори пети път :(
Е аз с това проблем нямам, слагам ключа, завъртам ключа, слагам капачката на гърлото, завъртам капачката докато не прещрака, връщам ключа в изходна позиция и го вадя.

S_G_M
21-08-2009, 11:56
Ясно !!! Вкарвам ,завъртвам ,изкарвам .... само да не го повторя няколко пъти , че ще си е живо изнасилване на ключалката :hump:

The blue
22-08-2009, 19:19
При мен също се е получавало да изключва пистолета секунди след, като съм дръпнал лостчето, което го държи натиснат и то при празен резервоар.

Бензинджията ми обясни, че това е проблем с прекалено високо налягане, което подава помпата на бензиностанцията (незнам дали на колонките помпите, обща ли е?) и налягането на пистолета е прекалено високо. Цъкна ми, че само италианските коли не обичат високото налягане при зареждане с гориво.(Изглежда резервоарите и гърловината за зареждане са така оразмерени, за разлика от останалите националности автомобили)

Така, че имаш доста фактори:
1. Лошо настроена помпа на бензиностанцията
2. Зависи колко бензин има в резервоара на бензиностанцията, което пък влияе на налягането на помпата, което пък значи, че при строежа или при купуването на техника вероятно са пестили.
3. Колко коли зареждат в момента, ако е обща.
Сигурно има и други.

На мен ми се е случвало на Лукойл, само че само 1 път и след тва незнам какво са правили, но нямам проблеми.

LeoVin4i
22-08-2009, 19:44
А някой знае ли по какъв начин е направено изключването на пистолета? Налягането ли се качва повече, ако например гърловината и тръбите на резервоара идват тесни :shutup: И защо изобщо си правите труда да заключвате капачката :baby:

S_G_M
22-08-2009, 19:56
Един съвет от мен ! Зареждайте си сами ! Тоест : искаш да заредиш за 30 лева , стискаш пистолета до край , и като стане кам 29.40 лв. ,го пускаш рязко . На въпроса " ЗАЩО" ще кажа , че при много бавното пълнене , флиза по-малко гориво от необходимото. Колонките не мерят мн. бавния разход точно.Днес се уверих в това за пореден път....:furious:

Nyte
22-08-2009, 20:18
И защо изобщо си правите труда да заключвате капачката :baby:
Заради "добросъвестни" съседи ;)

Xtrime7
22-08-2009, 20:40
И защо изобщо си правите труда да заключвате капачката =


Ами моята пък има само заключено положение и само тогава излиза ключа.

Gogata
23-08-2009, 11:12
2.Що е такъв зор да си зареждам на някои бензиностанции? Къде е чалъма?

Това за зареждането мисля,че е от клапанчето,което е в самото гърло на резервоара.При мен откакто един бензинджия ми го счупи,пистолетът постоянно изключва.

zaryto
23-08-2009, 18:40
Проблема с зареждането и аз го имам.Още първия път като взех колата отивам на ОМВ,мушкам пистолета и :unsure: отвътре касиерката пак ми пуска колонката и пак цъкам и .. :unsure::unsure: дойде бензинджията и вика ти си го опрял :coolio: викам к'во съм опрял?Аз когато съм зареждал кола той не е бил замислен още.Накрая платих 2 пъти по 20 стотинки и горивото за 40 лева,което исках да сложа.Но още не знам защо така се получава.

BaiJedi
23-08-2009, 19:42
Това с изключването на пистолета се е получавало и при мен. Според колегите се дължи на запушен отдушник на резервоара.

Васил Петров
23-08-2009, 20:24
аз нямам проблеми при зареждането :rosso_spider:

remz
23-08-2009, 23:17
и аз да се включа,колата ми умира като пусна климатика :big_heat:,не иска да набира,днес откачих като се предирах от морето,и ваще ли са така или мойта има проблем?

JORDANGT
23-08-2009, 23:46
и аз да се включа,колата ми умира като пусна климатика :big_heat:,не иска да набира,днес откачих като се предирах от морето,и ваще ли са така или мойта има проблем?

Така са си,няма да се притесняваш.Аз съм с 1.8ТС и пак се усеща.

А дъвка и то на стелката се чисти с бензин и след това си я переш.За седалка ако се случи не знам как става;-)

jorkodj
25-08-2009, 00:37
и аз да се включа,колата ми умира като пусна климатика :big_heat:,не иска да набира,днес откачих като се предирах от морето,и ваще ли са така или мойта има проблем?

такъв е двигателя, затова е така и при мен е същото :wink: смело напред :grin:

A колкото до проблема с пълненето на резервоара от опит казвам, че съм работел и на лукоил ,просто трябва да се сложи пистолета под ъгъл!(да го наместите както си трябва :grin::grin:) иначе изключва :wink:

alfa_erazor
26-08-2009, 22:35
усеща се климатика, мисля че е нормално.
при мен е най-чуствително по нагорнище + светофар, трябва повечко газ, че иначе дори съм я изгасял :blush:

На дълъг път съм карал само с климатик, и незнам каква е разликата, а и не съм такъв рейсър, че да ми трябват някви велики ускорения :)

Иначе доколкото съм чел тук, и в книжката, климатика се изключва когато е нужна повече мощност, но явно не винаги се случва когато на нас ни се иска ;)

Vlado_PK
27-08-2009, 00:41
Колеги я малко помощ от публиката!Карам 146 1.9 JTD
и съм за смяна на два носача трудно ли става и колко време горе долу ще ми отнеме че Алфа за първи път ще пипам?

Xtrime7
27-08-2009, 07:14
Колеги я малко помощ от публиката!Карам 146 1.9 JTD
и съм за смяна на два носача трудно ли става и колко време горе долу ще ми отнеме че Алфа за първи път ще пипам?

Ами като за първи път за около час може и да се справиш.Не е трудно.Откачаш първо биалетката,после шарнира и вече ти остават четирите болта на тампоните.
При зглобяването ще ти е малко по-зор докато хванеш болтовете на новия носач.
Успех.

Vlado_PK
27-08-2009, 13:52
Така както ми го обясняваш колега няма нищо по-сложно!Мерси за инфото!

tonov
27-08-2009, 16:20
Така както ми го обясняваш колега няма нищо по-сложно!Мерси за инфото!

Ако ще го правиш сам, намери си хубав камък 15 (по възможност шестограмен, а не звезда) за болтовете на носачите. При монтирането на новите носачи трябва да внимаваш болтовете да поведат правилно. Със ситна резба са и лесно може да тръгнат накриво, понеже на новите носачи тампоните са още стегнати и трудно се наместват да легнат хоризонтално по моста. Не е лошо също като свалиш носачите да провериш тампоните на стбилизиращата щанга как са, тогава е по-лесно. А може да се наложи да смениш и тампоните на биалетките (които са на носача). Продават се и поотделно на бройка по около левче.

Vlado_PK
27-08-2009, 18:37
Ако ще го правиш сам, намери си хубав камък 15 (по възможност шестограмен, а не звезда) за болтовете на носачите. При монтирането на новите носачи трябва да внимаваш болтовете да поведат правилно. Със ситна резба са и лесно може да тръгнат накриво, понеже на новите носачи тампоните са още стегнати и трудно се наместват да легнат хоризонтално по моста. Не е лошо също като свалиш носачите да провериш тампоните на стбилизиращата щанга как са, тогава е по-лесно. А може да се наложи да смениш и тампоните на биалетките (които са на носача). Продават се и поотделно на бройка по около левче.
Мерси много за съветите колеги имам да черпавам!В Понеделник я разфасоваме :paddle:

mordohy
28-08-2009, 02:13
Браво,бе спамери!Дори и Тонов го включихте!:punk:Отделен е въпроса,че 155 си го извоюваха,но ако искате,темата да си остане от типа на дъра-бъра за 145/146 и да си спамиме,аз съм за това.Все пак ще спамиме под идеята на сектата.Свобода-да,но слободия няма да толерирем.


Идеи някакави!“

DerMeister
28-08-2009, 09:27
Ми реших, че може в тази тема да се филтрират тъпите ни въпроси и малко да се намалят излишните теми. Новите колеги вече май няма да могат да съобразят да питат пътво тука. Може да я закачим горе даже, да се вижда отдалече.:balloon:

alfa_erazor
06-09-2009, 11:32
Малко да изровя темата за "тъпи въпроси" :-P

Да ви попитам, работи ли ви и как по-точно, позиция "PARK" на ключа?
Показаха ми го на една Ланча Делта, и ми обясниха че било "много яка функция на всички италиански коли".
При мен го има бутончето, ама трудно се натиска (защото ключа е доста дебел и трябвят тънки пръсти) и дори да успея да го натисна ключа не ще да се завърта на обратно....

1) Има ли някаква особенност при Алфа Ромео?
2) При мен ключалката ли е развалена?
3) Можеби е само за "versions/markets where applicable"?

Ето за това нещо става въпрос от документацията за потребителя:

http://lh3.ggpht.com/_vIcIoNDYuIU/SqN3F2kYQoI/AAAAAAAAAIA/PfBM3yi8j0o/s800/park.jpg

Satanism
06-09-2009, 11:44
Да, работи ни, ама и при мен става(ше) малко сложно.Като е ключа в изходна позиция, натискаш бутончето и първо тръгваш малко напред (към запалване), и после назад :) .Даже и ключа май леко се натискаше навътре.Абе, ръчкаш и все някак трябва да стане, но не е за за всеки тая екстра :D

Иначе чак пък много яко...просто ти работят габаритите без да си на контакт :)

ogi100
06-09-2009, 12:01
Малко да изровя темата за "тъпи въпроси" :-P

Да ви попитам, работи ли ви и как по-точно, позиция "PARK" на ключа?
Показаха ми го на една Ланча Делта, и ми обясниха че било "много яка функция на всички италиански коли".
При мен го има бутончето, ама трудно се натиска (защото ключа е доста дебел и трябвят тънки пръсти) и дори да успея да го натисна ключа не ще да се завърта на обратно....




Колега, при мен си бачка тая опция точно както е показано по долу на схемите които си копнал. Може би не натискаш докрай копчето - натискаш го и въртиш обратно на посоката в която стартираш мотора

tonov
06-09-2009, 13:20
Когато ключалката се поразбие, става доста по-трудно да се включи PARK. Не караме нови коли все пак :)

Gogata
06-09-2009, 17:39
Да ви се оплача..
Преди няколко дни си сложих алуминиевите джанти с новите Бриджстонки и доволен с усмивка до ушите отивам да ги пробвам.Всичко 6 докато не минах по една павирана улица и установих един супер дразнещ шум.Шумът идва от капачките на джантите и отвън се чува все едно каруца минава.Като ги свалих изчезна дразнещият звук.Забелязах че има някакъв луфт на капачките като са на джантите.Някой сблъсквал ли се е с такова нещо и как може да се оправи?

alfa_erazor
06-09-2009, 17:40
Проработи с чалъма на Satanism, ръчках малко напред назад, и се получи, но определено е доста трудно да стане само с едната ръка.
Явно възръстта си е казала думата, или можеби никога не е ползвана тази функция досега и ключалката е забравила как става :)

Сега остава да намеря подходящ момент за да го ползвам това, че в България май аварийките са иззели тази функция?

Според вас кога трябва да се ползва PARK? Видях веднъж една 166-ца на която и светеха габаритите само от страната на пътя, изглеждаше яко (:

Sm0k
06-09-2009, 18:35
Проработи с чалъма на Satanism, ръчках малко напред назад, и се получи, но определено е доста трудно да стане само с едната ръка.
Явно възръстта си е казала думата, или можеби никога не е ползвана тази функция досега и ключалката е забравила как става :)

Сега остава да намеря подходящ момент за да го ползвам това, че в България май аварийките са иззели тази функция?

Според вас кога трябва да се ползва PARK? Видях веднъж една 166-ца на която и светеха габаритите само от страната на пътя, изглеждаше яко (:

Аз го ползвам редовно и няма проблем с ключалката, не би трябвало да е трудно с една ръка, каквито и да са ти пръстите, ако не става по-вероятно е в ключалката. Само че аз не намерих начин да включвам само левите габарити. Незнам, ама май 145 я няма тая функция, 166 все пак е луксозна кола може там да са го предвидили ;)

BTW, в България аварийните са извзели всички функции - ляв мигач, десен мигач, сигнал "момчета, луд съм, завивам на всички посоки едновременно", PARK, специален режим на движение и кво ли още не... което според мен е пълна простотия ама това е положението :)

А PARK се ползва, очевидно когато е тъмно (или мрачно/мъгляво) и искаш да се вижда, че там има паркирана кола, което вероятно значи, че си спрял за малко или зле (или и двете :) ). Аз я ползвам и когато съм в колата вечер на изгасен двигател - не че има кво да гледам по таблото ама ми е по-комфортно, пък и намалява шанса някое пиянде да отнесе алфата докато съм в нея :)

Xtrime7
06-09-2009, 19:24
Да ви се оплача..
Преди няколко дни си сложих алуминиевите джанти с новите Бриджстонки и доволен с усмивка до ушите отивам да ги пробвам.Всичко 6 докато не минах по една павирана улица и установих един супер дразнещ шум.Шумът идва от капачките на джантите и отвън се чува все едно каруца минава.Като ги свалих изчезна дразнещият звук.Забелязах че има някакъв луфт на капачките като са на джантите.Някой сблъсквал ли се е с такова нещо и как може да се оправи?

Най лесният вариянт,а и това което аз бих направил,е да сложа от черния полериетанов силикон.Няма да мръднат дори и да искаш :).То даже и почти не се налага да се махат.

Gogata
06-09-2009, 22:37
Най лесният вариянт,а и това което аз бих направил,е да сложа от черния полериетанов силикон.Няма да мръднат дори и да искаш :).То даже и почти не се налага да се махат.

Май така ще направя.Ако има такъв и прозрачен ще е идеално.Ще проверя тези дни по магазините.Благодаря!

alfa 146
09-09-2009, 10:38
Хайде и аз да се оплача от няколко проблема...
1.Шофьорската врата вече окончателно отказва да се отваря,досега пръсках с WD-40 и проблема изчезваше,но този път май ще трябва да я разглобявам.Някакви идеи и съвети от къде може да идва проблема(увиснала панта,счупен механизъм или нещо друго) и как да реша проблема?
2.Като я запаля сутрин примерно(или не съм я палил няколко часа) и е още студена,оборотите играят,изчаквам я 1-2 мин. и се пооправят,но после докато загрее придърпва и леко тресе.Тук нямам идея от къде може да идва проблема-сменил съм всичките филтри,ламбдата,свещите и кабелите.
Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното внимание :)

Satanism
09-09-2009, 11:16
За вратата, опиши по-добре проблема?Като отвориш вратата, на купето ще видиш една п-образна...панта?!...Тя може да се настройва, ако ти закача.Може да ти заклинва езичето, ако е мръсно.

alfa 146
09-09-2009, 11:48
Ами изобщо не иска да се отваря вратата,досега пръсках както казах с WD-40 ключалката,там под дръжката механизмите,отстрани на вратата и се оправяше проблема.Сега изобщо не иска да се отваря вратата,трябва да вляза от някоя от другите врати и да си отворя от вътре вратата.Явно ще трябва да се разглобява,за да се установи проблема,но какво правим като я разглобя е въпросът?:brickwall:

Blade
09-09-2009, 11:52
Втория проблем го има сигурно при 50% от алфистите тук, най-масовият отговор е дебитомер, но явно при всеки случай е различно....няма оправия :BBQ:

alfa 146
09-09-2009, 11:56
Моята кола колега няма дебитомер,1.7 боксера има само,1.3 и моята 1.6 нямат,така че не е това.

markoff
09-09-2009, 17:35
Здравей, колега, при мая боксер проблема с паленето се оказа в --датчика за вода-- това е една пи*ка дето мери температурата на антифриза и определя каква горивна смес да подава, така ми го обясни маистора. датчика струва към 10 лв. ДАТЧИК ЗА ВОДА се казва, проблема се оправи и паля от раз.
Трудноста идваше от това, че като ида на диагностика колата е загряла и не може да се хване каде е проблема, преди това мих МПХ с вд-40 и т. н. други работи

ivan dimitrov
09-09-2009, 17:41
---

Speeder
09-09-2009, 17:56
Май така ще направя.Ако има такъв и прозрачен ще е идеално.Ще проверя тези дни по магазините.Благодаря!

Гога, мажеш вътрешния ръб на капачката със силикон. Само на 2 места по диаметъра.
Работата спи и даже можеш лесно да си махнеш капачката след това.

alfa 146
09-09-2009, 18:29
Today 14:41
ivan dimitrov А вдига ли към 1500 об докато е студена и после да ги смъква "на порции" до 800 - 900.Ако не то си проверете датчикът за температура на входящият въздух.Друга причина може да е МПХ.

Да ,колега.Точно така прави-вдига ги до 1500 об някъде и после точно на порции ги смъква до 800-900.Значи проблемът ще се оправи чрез подмяна на датчика или чрез почистване на МПХ-то или по 3-ти начин? :)

ivan dimitrov
09-09-2009, 18:43
---

alfa 146
10-09-2009, 12:27
Проблемът с оборите го решихме,за което съм ви много благодарен колеги :)
Остава отворен обаче въпросът с вратата.Някакви идеи как да реша проблема там,че е кофти да влизам от някоя от другите врати,за да си отворя шофьорската врата:priest:

kolev
10-09-2009, 13:18
в какъв смисъл не се отваря вратата. не се отключва от ключалката или като дръпнеш дръжката не щраква и не се отваря.

alfa 146
10-09-2009, 17:12
Като дръпна дръжката не се отваря,само от вътре се отваря.

tonov
10-09-2009, 18:42
Сваляне на бравата колега, така от самосебе си няма да се оправи. Има един пластмасов държач който се чупи. Обикновено отначало се започва със затруднено отваряне, като трябва да дръпнеш дръжката зверски нагоре, а впоследствие съвсем отказва. Като свалиш ще го видиш (ако е той проблема де), така ми е трудно да ти го опиша. Оправя се като на негово място се навие подходящ по размер самонарязващ винт.

alfa 146
10-09-2009, 18:54
Значи без сваляне няма да се размине,както си и мислих за съжаление:crybaby:
Благодаря ти колега tonov 8-)

soldier
10-09-2009, 19:16
Свалянето не е трудно ;)
За 1 час може да свалиш корите, да видиш проблема, ако е лек да го отстраниш и да си сглобиш врата :)

alfa_erazor
10-09-2009, 20:50
Преди малко си изкарах акъла за втори път заради "липсващ" съединител.
Тъкмо се качвам на Цариградско и ще ускорявам вече, и ми 'изчезва' съединителя. :horror:
Предния път се беше измъкнал педала на съединителя от 'буталцето', телчицата там дето уж пречи това да се случи някак се беше изхлузила. И педала потъна до долу и тва е...
И викам аре пак така стана, добре че имаше спирка на близо и спирам, а то панела с бушоните паднал и застанал пред педала и ми пречи да го стигна...

Случвало ли ви се е такова нещо?
Голяма простотия добре че имаше къде да отбия преди да направя някоя глупост... :stumm:

PacheV
10-09-2009, 21:28
колеги смятам да си копувам 145 1.9 jtd,че тази от подписа си замина(ПТП),даите някой акъл какво да гледам и слушам по мотора когато копувам...ще сам много благодарен за савет

Vlado_PK
11-09-2009, 02:47
колеги смятам да си копувам 145 1.9 jtd,че тази от подписа си замина(ПТП),даите някой акъл какво да гледам и слушам по мотора когато копувам...ще сам много благодарен за савет
Според мен всичко трябва да погледнеш.Първо мотора:турбина,дебитомер,термостат,подгревни свещи,че аз си я купих с 4 изгорели а си палеше без проблем та аз за това се сещам по-проблемно но за мотора според мен ще ти трябва една диагностика за да си покаже всичко.

DerMeister
11-09-2009, 13:00
Колеги, на всички крикът ли е от уникалния тип, който не може да се развърти свободно, преди да сте повдигнали колата почти до край и се използва лулата, за да вдигате и сваляте? Нямам думи да опиша гениалността на италианската инженерна мисъл вложена в тоя крик.

Sm0k
11-09-2009, 13:30
Колеги, на всички крикът ли е от уникалния тип, който не може да се развърти свободно, преди да сте повдигнали колата почти до край и се използва лулата, за да вдигате и сваляте? Нямам думи да опиша гениалността на италианската инженерна мисъл вложена в тоя крик.

Ми моя е такъв, и на други 145/146 съм виждал същия. Настина странен опит да направят нещо хитро... Първия път като го ползвах и видях, че лулата опира в земята бях меко казано фрапиран :)

Pepo
11-09-2009, 14:07
Колеги, на всички крикът ли е от уникалния тип, който не може да се развърти свободно, преди да сте повдигнали колата почти до край и се използва лулата, за да вдигате и сваляте? Нямам думи да опиша гениалността на италианската инженерна мисъл вложена в тоя крик.


Ми моя е такъв, и на други 145/146 съм виждал същия. Настина странен опит да направят нещо хитро... Първия път като го ползвах и видях, че лулата опира в земята бях меко казано фрапиран :)
И на другите марки е така, нема се плашите. Крикът да не мислите, че се произвежда в заводите на FIAT
Който не му аресва да си вземе един жигулов или друг от приложените долу :roll2:

DerMeister
11-09-2009, 14:09
Абе не е така, аз затова се възмущавам. На Сеат-а на баща ми, примерно, си е с една врътка, която си се движи навсякъде и си въртиш като пич.

Speeder
11-09-2009, 14:12
На моя крик му изпусна резбата на втулката, в която влиза винта.
Както си вдигах колата и тя се тупна на земята.
Добре, че не бях си махнал гумата и още по-добре, че не бях отдолу.

Само седмица преди това лежах съвсем спокойто отдолу без дори и да се замисля какво може да се случи!
От тогава подпирам с дърво и гума + крика!!!

Pepo
11-09-2009, 14:19
"Titan Exhaust Air Jack" (http://www.youtube.com/watch?v=lOmAe-WKQmo)
Стига да е здрава генерацията, де :roll2::roll2::roll2:

alfa_erazor
11-09-2009, 14:36
Колеги, на всички крикът ли е от уникалния тип, който не може да се развърти свободно, преди да сте повдигнали колата почти до край и се използва лулата, за да вдигате и сваляте? Нямам думи да опиша гениалността на италианската инженерна мисъл вложена в тоя крик.

Същия х*й, несъм много запознат с криковете при другите коли, но видях на Ланча Делта, пак инталианска пак уж на Фиат, доста по-идеен крик...

Vlado_PK
11-09-2009, 16:16
Истина е ,че криковете са доста измислени.Не знам за другите Алфи но на мен на старото ми браво и на пунтото криковете са със една врътка с кука отпред и е доста по удобно.Ето и снимка от бравото ми въпросната врътка се вижда

alfa 146
11-09-2009, 17:40
Здравейте колеги отново.Включвам се в темата с няколко кратки питанки.Каква е големината(ватове,с/без цокъл и т.н.)на следните крушки:габаритът,задният номер и спирачките,както и какви крушки бихте ми препоръчали за габарита-диодни или обикновени бели,понеже съм с ксенон и сегашните габарити светят жълто и малко се губи ефекта.Благодаря Ви за пореден път за отделеното внимание и съвети:cheers:

Satanism
11-09-2009, 19:21
5 вата са мисля, като на габарита/стопа е двойна светлина.

За габаритите си вземи бели диоди, но по-скъпички(4-5лв комплекта), че евтините горят през 2 дена...

goro
11-09-2009, 20:07
Колеги,имам питане :) Знаете ли някой магазин в София,от където мога да си взема пробка за картера на 1.6 боксер? И какви пари излиза горе-долу? Ходих в Т&Н на Дойран и казаха,че не зареждали...Проблемът е,че външната резба на самата пробка е разбита вече и последния път като сменях масло човекът каза,че трябва да се смени за да не се стигне до момент,в който да не може да се развие :cussing: А вече дойде време за смяна на маслото,така че дайте съвет ако имате представа,та ако може да не обикалям наред :-D

Satanism
11-09-2009, 20:11
Защо не пробваш в някоя морга/ударена кола от мобиле.бг или някоя на части от форума?Със сигурност ще намериш доста по-лесно, а цената ще е 5лв примерно...

stelt
11-09-2009, 21:40
Колеги,имам питане :) Знаете ли някой магазин в София,от където мога да си взема пробка за картера на 1.6 боксер? И какви пари излиза горе-долу? Ходих в Т&Н на Дойран и казаха,че не зареждали...Проблемът е,че външната резба на самата пробка е разбита вече и последния път като сменях масло човекът каза,че трябва да се смени за да не се стигне до момент,в който да не може да се развие :cussing: А вече дойде време за смяна на маслото,така че дайте съвет ако имате представа,та ако може да не обикалям наред :-D

За пробка на боксера преди няколко години завих някакъв развален датчик, мисля че беше температурен. Идеално пасна.

Vlado_PK
12-09-2009, 01:11
За пробка на боксера преди няколко години завих някакъв развален датчик, мисля че беше температурен. Идеално пасна.
Това в вариант.Ако не звънни на nikola nikolov 100% ще ти съдеиства и ще намери.

soldier
12-09-2009, 01:52
Явор съшо има няколко 146ци и е от София (близо до Люлин). Пусни едно мнение във темата му и виж какво ще ти каже :)

vvesko
13-09-2009, 13:55
Гледам, че за нашия рздел няма такава тема. Ако все пак модераторите не смятат, че е нужна, да трият.

Та да започна с едни ултра уникално яки въпроси:

1.Как да изчистя дъвка от стелките?
2.Що е такъв зор да си зареждам на някои бензиностанции? Къде е чалъма?

Белтък от Яйце.

marian2784
13-09-2009, 14:03
криковете са фалшиви щото тука няма кой да се хване да вдига колата с крикове те гумата не могат да си сменят поне 60% от мъжете и 90% от жените.и на мен ми оттърва крика и когато си вземах джантите ми подариха крик от 155 следе 15 години експлоатация крика беше вдигал най-много два пъти кола чисто нов а колата вече в моргата

kolev
14-09-2009, 11:09
Здравейте колеги отново.Включвам се в темата с няколко кратки питанки.Каква е големината(ватове,с/без цокъл и т.н.)на следните крушки:габаритът,задният номер и спирачките,както и какви крушки бихте ми препоръчали за габарита-диодни или обикновени бели,понеже съм с ксенон и сегашните габарити светят жълто и малко се губи ефекта.Благодаря Ви за пореден път за отделеното внимание и съвети:cheers:

предните габарити и тия на номера са еднакви 5 вата тип w5w . на стопа крушката е с две жички комбинирана с габарита. 5вата за габарита и 21 за стопа. пише на нея p21/5w.

alfa 146
14-09-2009, 13:17
Благодаря ти много колега за точния отговор:coolio:

valiogb
15-09-2009, 18:47
Колеги да задам и аз едно въпросче че нещо никои неможе да ми отговори. Колата се поприцака малко почна да кашля да кюфка да се спъва и такива му работи . Веднага се оправи с малко почистване и ровене по нея обаче кво се получи , сега колата ускорява апсолютно равномерно пълни обортомера но без дасе осещя тяга пък преди като мине 3500-4000 обр/мин. сякаш някои те ритва отзад и се изтрелва , сега неще !!! Иначе си върви обаче това изтрелване над 4к обороти го няма. Сега незнам колата развали ли се или се оправи как е нормално да върви равномерно да оскорява или да се изтрелва на по високите обороти , нека колеги с боксер моторчета да споделят тяхните машини как вървят. Всяко мнение ще е от полза де :)

Xtrime7
16-09-2009, 07:48
Колеги да задам и аз едно въпросче че нещо никои неможе да ми отговори. Колата се поприцака малко почна да кашля да кюфка да се спъва и такива му работи . Веднага се оправи с малко почистване и ровене по нея обаче кво се получи , сега колата ускорява апсолютно равномерно пълни обортомера но без дасе осещя тяга пък преди като мине 3500-4000 обр/мин. сякаш някои те ритва отзад и се изтрелва , сега неще !!! Иначе си върви обаче това изтрелване над 4к обороти го няма. Сега незнам колата развали ли се или се оправи как е нормално да върви равномерно да оскорява или да се изтрелва на по високите обороти , нека колеги с боксер моторчета да споделят тяхните машини как вървят. Всяко мнение ще е от полза де :)

Като за начало си откачи буксата на дебитомера и пробвай как ще набира.Ако няма друг проблем,и е заминал дебитомера след откачането му трябва да има доста добро ускорение а не тъпчене с вдигане на оборотите.

Gogata
16-09-2009, 13:07
Гога, мажеш вътрешния ръб на капачката със силикон. Само на 2 места по диаметъра.
Работата спи и даже можеш лесно да си махнеш капачката след това.

Вчера я свърших тази процедура.Намерих си безцветен силикон и сложих само на някои места,както ми каза.Работата стана перфектна и симфонията утихна. :)
Благодаря Митак :beer:

stiflyr
16-09-2009, 17:51
Здравейте колеги , разгледах форумите и не открих никаде тема в която да има нещо свързано с хидравлика а точно относно нея имам запитване . Вчера започна да вие нещо и като вдигнах капака видях че количеството на маслото в казанчето за хидравликата е намаляло и допълних с точното масло но изтече ... Някой може ли да ме информира какво може да очаквам като повреда в смисъл спукан маркуч или семиринг или направо нова хидравлика и някой ако е имал същия проблем би ли ми казал колко му е коствало да го тстрани ?

Speeder
16-09-2009, 20:18
Вчера я свърших тази процедура.Намерих си безцветен силикон и сложих само на някои места,както ми каза.Работата стана перфектна и симфонията утихна. :)
Благодаря Митак :beer:

За нищо ;)

Я кажи, твоята кола Lusso ли излиза в е-пер?
Имаш ли кожен слон?
Защото на Nasko77 от Пловдив му е лусо и е с кожа.

tonov
16-09-2009, 20:43
Здравейте колеги , разгледах форумите и не открих никаде тема в която да има нещо свързано с хидравлика а точно относно нея имам запитване . Вчера започна да вие нещо и като вдигнах капака видях че количеството на маслото в казанчето за хидравликата е намаляло и допълних с точното масло но изтече ... Някой може ли да ме информира какво може да очаквам като повреда в смисъл спукан маркуч или семиринг или направо нова хидравлика и някой ако е имал същия проблем би ли ми казал колко му е коствало да го тстрани ?

A откъде тече? При такъв сериозен теч няма начин да не може да се локализира.

Боксер или ТС?

stiflyr
16-09-2009, 22:29
A откъде тече? При такъв сериозен теч няма начин да не може да се локализира.

Боксер или ТС?

ТС
Ако може да ме ориентирате в цените ще съм благодарен

Gogata
16-09-2009, 23:38
За нищо ;)

Я кажи, твоята кола Lusso ли излиза в е-пер?
Имаш ли кожен слон?
Защото на Nasko77 от Пловдив му е лусо и е с кожа.

Да,от там даже го копнах.
Кожен салон нямам.А още по-интересното е,че е без нито един еърбег.Аз друга 145-ца без еърбег не съм виждал.Странна работа.
На Наско 145-та съм я виждал само на снимки и изглежда много яко.Много ми се иска някой път да я разгледам от близо,тъкмо и да ги сравним двете.

tonov
17-09-2009, 19:06
ТС
Ако може да ме ориентирате в цените ще съм благодарен

Сигурно ще можем, но поне да се разбере какво е за ремонт/смяна ;)

Satanism
17-09-2009, 21:20
Сигурно ще можем, но поне да се разбере какво е за ремонт/смяна ;)

В най-добрия случай 1 маркуч и 2скобички :)

serafim
17-09-2009, 22:41
стига ремонти - малко фън и ентътеймънт:bounce8:

DerMeister
18-09-2009, 15:03
Пратих приятел да ми купи масло, че съм много зает.
Естествено разбирачите в магазина са му дали
http://www.candipecas.com/lojaonline/images/Selenia-20K.jpg
само че в 1л опаковка. Изрично е казал, че иска for Alfa Romeo, и те "да,да, тва е". Та сега като ги смеся? Нещо? Или да не ми пука?

Panchev
18-09-2009, 15:16
Смесвай ги, нищо страшно няма да стане. Не че има някаква особена разлика между тези масла по принцип, ама това е друга тема, толкова много дъвкана тук.

DerMeister
18-09-2009, 15:19
Смесвай ги, нищо страшно няма да стане. Не че има някаква особена разлика между тези масла по принцип, ама това е друга тема, толкова много дъвкана тук.
Дам, сега четох, некви незначителни разлики има. Ма все пак, да питам, защото при смесване не съм запознат. Може да гръмне нещо. :roll2:

nhg
18-09-2009, 15:20
Наливай, няма проблем. Имам една интересна историйка по този повод, ама айде друг път ще я разкажа.

Sm0k
18-09-2009, 19:22
Дам, сега четох, некви незначителни разлики има. Ма все пак, да питам, защото при смесване не съм запознат. Може да гръмне нещо. :roll2:

Ако правилно си спомням какво пишеше на сайта на FL, има много малка разлика във вискозитета при 100C, ама иначе няма никакъв проблем да ги смесиш. Тая емблема на кутиите май, е по-скоро рекламен трик, реалната разлика в маслата е минимална :)

Nyte
19-09-2009, 18:10
Колеги, искам да задам едно въпросче. Значи като си карам Алфата и като потеглям или превключвам от 1-ва на 2-ра предавка и ако не е с повечко газ и се усеща нещо като спъване чат-пат. Това нормално ли е? Миналата седмица смених съединителя понеже беше сдал багажа и боксуваше, смених и масло на скоростната кутия, че беше станало като боза там покрай един инцидент в една река. Като цяло сега колата си върви екстра, но това нещо се чудя номално ли е дето е като спъване. Синхронизатора има ли нещо общо с това? :shutup:

mordohy
20-09-2009, 10:36
Едва ли.По-скоро е по дебитомера.При мене го имаше тоя проблем и се оказа маркуча на МАП сензора,но при мен нещата са други.Все пак проблема е аналогичен и залагам на дебитомера!
Успех!

markoff
20-09-2009, 13:13
Колеги, даите малко помощ.
До скоро рядко влизах в раздел мултимедия, затова пиша и тук.
Всяко мнение е от полза, предполагам и други колеги се вълнуват.
Мен просто ме човърка.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=562317#post562317

mordohy
20-09-2009, 22:54
Колега ,не виждам,какво те човърка.Би ли пояснил!Колегите ти казаха,каквото трябва!

Vlado_PK
20-09-2009, 23:00
Отново искам съвет!Кажете какви маншони за каретата да си купя последните които взех преди около 2000км уж италиански много хубави незнам си какво и пак са скъсани на коя марка да заложа за която се знае че са читави?:wallbash:

didko_boy
21-09-2009, 13:31
SPIDAN , GKN Germay , Lobro . перфектни са продаваме ги от години нямаме нито 1 рекламация или НЕОПРЕНОВ тва е последният хит , зимаш режеш докадето ти трябва и с 1 шише от кола го нахлузваш без да сваляш карето от полуоската , тва се разпъва ужасно много (малката дупка става колкото голямата) еластичен е и трудно се къса НЕ СЛАГАИТЕ ГРЕС В МАНШОНА грес се слага САМО в карето квото си излезе няма проблеми НО има "майстори" дето тъпчат маншона с грес и на 1месец пак е скъсан

Vlado_PK
21-09-2009, 17:17
SPIDAN , GKN Germay , Lobro . перфектни са продаваме ги от години нямаме нито 1 рекламация или НЕОПРЕНОВ тва е последният хит , зимаш режеш докадето ти трябва и с 1 шише от кола го нахлузваш без да сваляш карето от полуоската , тва се разпъва ужасно много (малката дупка става колкото голямата) еластичен е и трудно се къса НЕ СЛАГАИТЕ ГРЕС В МАНШОНА грес се слага САМО в карето квото си излезе няма проблеми НО има "майстори" дето тъпчат маншона с грес и на 1месец пак е скъсан
Мерси за инфото!Писна ми да купувам боклуци на всичкото отгоре и скъпи!

DerMeister
24-09-2009, 11:28
Някой скоро да е купувал предни амортисьори? Актуланите цени ме интересуват. Ама не за боксер, че там си е за инфаркт.

kolev
24-09-2009, 14:24
айде и аз съм в клуба с маншоните,но за сега само изхлузени.ще разберем точно като я вдигнем. с какви скоби ги стягате.

RahzeL
25-09-2009, 17:57
Някой скоро да е купувал предни амортисьори? Актуланите цени ме интересуват. Ама не за боксер, че там си е за инфаркт.
Преди седмица правих при лисан за 110лв парчето на Магнети Марели... Обади му се за повече инфо.

n1ks0n
27-09-2009, 22:38
Няколко въпроса ? На вас кое най много ви скърца от цялото купе ..., защото при мене тоя багажник толкова скърца, то не е скърцане, потракване, потупване, скърцотене 8) и главно от там иначе друго не ми скърца кой знае колко серизно .... И другото скоростите ми зеха вече нещо да скърцат... при мърдане на лоста на свободна на ляво на дясно се чува скръц-кръц (но извън колата) и има някой шумове при сменяне на скоростите ...

soldier
27-09-2009, 23:49
На мен предна дясна врата, ма колата е удряна от пред от дясно.

marian2784
27-09-2009, 23:55
на мен ми скърца тъблото и ми лопа новата предница

Satanism
28-09-2009, 01:10
1 година с бас в багажника и де що имаше пластмаса скърцаше.
Даже рамката на километража ми скърцаше, та бутнах картонче от Орбит Уайт там, че да спре....
Имам чувството, че за това си продадох колата....

kolev
28-09-2009, 10:32
на багажника му скърца кората . има едни гумички на капака и като го затвориш трябва да притиснат кората.
иначе на мен ми скърца шофьорската седалка :shock:

DSlavev
28-09-2009, 11:22
На мен ми скърцат задните кори, и от време на време ме вадят от равновесие кат започнат да скърцат :laser:

RahzeL
28-09-2009, 14:16
На мене ми скърца само пасажерската вратЪ...

alfa_erazor
28-09-2009, 17:08
Всичко скърца и хлопа, като минавам по павета имам чуството че ще се разпадне.

За сега най-големия ми дразнител е кората отзад на багажника, едната панта я няма и си трака яко.
Видях на едни снимки, колега си беше сложил някакво допълнително уплътнение където ляга кората, дали има ефект, някой пробвал ли е?

n1ks0n
28-09-2009, 21:05
А със скоростите как сте ?

RahzeL
29-09-2009, 01:30
А със скоростите как сте ?
Средна работа...

vankata_ll
29-09-2009, 09:36
Относно скърцането, като изключим непрекъсната симфония от багажника, имах едно зверско скърцане от шофьорската врата, което се оказа скъсана заварка на една от пантите. Майстора, който го "диагностицира" му капна малко масълце и работата заспа.
А за скоростите-скоростно ще ми докарат някой бял косъм :tooth: При мен се появи стържене, когато ускорявам от по-ниски обороти и когато я пусна по някой баир на скорост. Става само на загрята скоростна. Сега смених маслото на кутията, но още не съм я карал по-дълго, за да видя дали има ефект.

n1ks0n
29-09-2009, 10:07
А при мен при даване на задна освен обичайният за колите шум (сещате се) се появи някав допълнителен :D ... И аз го имам това от шофьорската врата... просто е зверско едно (кръъът)... ама все още не съм се заел с него ....

markoff
29-09-2009, 11:20
Колеги, при вас свисти ли в купето, при каква скорост?

Регулирах си вратите и се затварят плътно, понамаля мако, но все си мисля че не е нормално при 100 км/ч да свисти така.

RahzeL
29-09-2009, 17:44
Колеги, при вас свисти ли в купето, при каква скорост?

Регулирах си вратите и се затварят плътно, понамаля мако, но все си мисля че не е нормално при 100 км/ч да свисти така.
Дано да е нормално, че и при мене го има този момент с свистенето... А относно скърцанята на вратите, пасажерската се затваря само от по силен човек и скърца на макс. Шоьорската пък не и работи стопа (Като се отвори да застане на место) а се затваря. Накой да знае каде да ида да отсраня тези проблеми? За София става дума :)

Satanism
29-09-2009, 20:22
Момчета, това все пак е 146ца, а не 166ца...
Шумоизолацията не е като на лимузина...

kocta
29-09-2009, 20:49
Сигурни ли сте ,че стъклата до последно при затваряне се подвеждат добре от водачите и уплътненията са ОК?

soldier
29-09-2009, 21:49
Всеки шум си има цака:
на павета се усилва музиката
а за свистенето при по-висока скорост, просто трябва още по-висока, за да се чува двителя (не знам дали това работи, защото при мен не свисти със затворени прозорци)

mordohy
29-09-2009, 22:25
Момчета, това все пак е 146ца, а не 166ца...
Шумоизолацията не е като на лимузина...



Млъкни,бе саксонец такъв!!Аз като си пусна класиците,Металика,Сепултура,Електричарите или най-вече Рамщайн и не ми скърца нищо.Особено последните.Като ме хване меланхолоята смазвам нещата с Рейнбоу и Алфи няма оплаквания.Поне до сега не е подал официални оплаквания от:pizza: мене пред органите!

Vlado_PK
29-09-2009, 22:56
И при мен го има свистенето и съм решил да си избера от някоя морга запазени всичките уплътнения да пробвам дали ще изчезне като ги сменя.Иначе като чуя някое потропване откривам от коя пластмаса или нещо подобно по-пристягам му болтчетата и нещата заспиват!

Satanism
30-09-2009, 00:09
Млъкни,бе саксонец такъв!!Аз като си пусна класиците,Металика,Сепултура,Електричарите или най-вече Рамщайн и не ми скърца нищо.Особено последните.Като ме хване меланхолоята смазвам нещата с Рейнбоу и Алфи няма оплаквания.Поне до сега не е подал официални оплаквания от:pizza: мене пред органите!

Е...леко де... ;)

Игнорирането на проблема не е решение ;) :Yoda:


Аз имах едно като...да кажем странен вид хартия във формата на кората, лепено е с черен силикон.То служи за шумоизолация.Вижте си, ако си нямате, сложете си.При мен до 120 беше доста добре положението, после се разсвистяваше....

markoff
30-09-2009, 18:06
Не е от уплатненията на вратите, моите са много еластични и са ок.


Аз имах едно като...да кажем странен вид хартия във формата на кората, лепено е с черен силикон.То служи за шумоизолация.Вижте си, ако си нямате, сложете си.

Къде е това ъплатнения?
да не е една гума прод предния капяк в ъгъла, така де по една и в двата ъгъла.

The blue
30-09-2009, 20:25
Преди 2,4 години не се чуваше никакъв шум.
Сега след паважче, паважче и пак паважче постепенно, бавно но необратимо свистенето се увеличава и увеличава. И на паваж ми се разтракаха предните странични стъкла (разтракват се на всички коли експлоатирани в област Пловдив, включително Фолксваген) и си мисля, че стъклата не уплътняват вече добре, те нали в горната част се уплътняват в един велур там или нещо такова. Е оттам мисля, че е свистенето.

2 пъти съм сменял предно стъкло и това определено е дало своя принос за свистенето, но мисля, че не е основното, защото свисти най-силно като се наведеш към вратите.

Satanism
30-09-2009, 20:47
Не е от уплатненията на вратите, моите са много еластични и са ок.


Аз имах едно като...да кажем странен вид хартия във формата на кората, лепено е с черен силикон.То служи за шумоизолация.Вижте си, ако си нямате, сложете си.

Къде е това ъплатнения?
да не е една гума прод предния капяк в ъгъла, така де по една и в двата ъгъла.


Във вратата....

YORDAN alfa maniac
03-10-2009, 23:32
предни магнет марели за 146 2.0 т.с. 150лв. двата. Стори ми се мн добра цена...
:crazy:

n1ks0n
04-10-2009, 23:55
Аз съм се заел с акцията "Да спрем шума от багажника" :D и махнах пластмасите които заобикалят задното стъкло и тази голямата на багажника, която притиска кората и сега почвам да търся дали проблема е от тях :prescription:, но изглежда не е ... като потупна задното стъкло на затворено, се чува една зверска вибрация от целия багажник ...., а при отворен няма... сега ме навежда на мисълта, че тази пластмаса,която държи кората и задните колани излизат от нея е виновник за някой шумове, но главно мисля,че тази вибрация идва от това пространство между тапицерията на багажника и ламарината ..., но утре ще продължавам с разглобяването... просто много сложно :bangin:да се открия от къде ти скърца :D ..., ако имате няква идея от каде е това помагайте ...

nhg
05-10-2009, 09:27
Колеги, извинявам се за тъпия (може би) въпрос, но искам да попитам следното: какво налягане трябва да дава бензиновата помпа и дали е взаимозаменяема с някоя от друга италианка (Типо например)?
Става въпрос за 1.6 боксер (моята), няма да описвам цялата одисея и всичко прочетено от мен; по-добре ако някой е имал подобен проблем да ми даде инфо. Благодаря предварително за отговорите!

kolev
05-10-2009, 11:42
ако мериш директно на системата, не забравяй че имаш регулатор на налягане и в рейките ще е между 2,5-3 бара иначе самата помпа трябва да вдига до към 5. помпа става всякаква стига да е от пълен инжекцион и да има нужния дебит и също да можеш да и измислиш място.

nhg
06-10-2009, 08:53
ако мериш директно на системата, не забравяй че имаш регулатор на налягане и в рейките ще е между 2,5-3 бара иначе самата помпа трябва да вдига до към 5. помпа става всякаква стига да е от пълен инжекцион и да има нужния дебит и също да можеш да и измислиш място.

Става въпрос за измерване при свалена помпа - директно на 'изхода'.
Засега разбрах, че от моноинжекцион не става - налягането е ок. 1.5 (мислех, че ми трябва 3-4, но щом казваш 5...)

Blade
06-10-2009, 17:38
Да продължим темата със скърцането, скърцат ми от време на време пластмасите на двете предни врати, където са коланите точно, а най-здравия шум, който ме побърква ми идва от багажника, защото в долната част нямам уплътнение и се получава адски луфт. Не мога да си намеря такова уплътнение никъде :machinegunner:
П.С. В момента съм в София без колата, но ако знаете някой магазин, където продават уплътнение за багажник, кажете, ще си го купя и ще си го занеса във Варна.

alfa_erazor
06-10-2009, 20:31
А тия уплътнения за врати и прозорци, самозалепящите се, дали не стават?
Че и аз си мисля за нещо подобно....

k.penchev
07-10-2009, 14:17
При мен скърцаше откъм багажника. Вдигнах облегалките на задните седалки и подложих кече между облегалките и пластмасовите кори под тях. Тишина!

n1ks0n
07-10-2009, 15:18
При мен скърцаше откъм багажника. Вдигнах облегалките на задните седалки и подложих кече между облегалките и пластмасовите кори под тях. Тишина!
Облегалки имаш предвид там където стои седалището,гърба или ръцете ?... аз си мисля,че от тия работи нямям проблем... щото се чува едно праскане на пластмаси отзаде... абе отврат направо, апак както писах бях свалил пластмасата , която претиска кората и абе всичко около задното стъкло ... и просто няма спасение... чува си се едно тракане на пластмаси и тва си е кажете с нещо да ме опътите къде кво да правя ...:new_Eyecrazy: Другото което е ... точно отдолу на предните седалки където е това за завъртане за регулиране на ъгъла на седалката и от дясно това за колана има някви пластмаси, които при триене с кожата от седалката се получава скърцане ... не мога да си обесня това при всички ли е и защо така са го измислили ?

k.penchev
07-10-2009, 19:03
Имам предвид облегалките,там ,където стои гърбът.

n1ks0n
07-10-2009, 20:12
Имам предвид облегалките,там ,където стои гърбът.
А как тогава пластмасовите кори ще са под тях , не са ли срещу тях или ... да не би да искаш да кажеш тая кора дето е на багажника като рафт да се слагат разни работи ?

k.penchev
09-10-2009, 08:18
Пластмасите са от ключалките на облегалките надолу към извивките на калниците.

n1ks0n
10-10-2009, 20:32
При мен не шуми от там. При мен тая ламарина на багажника(5тата врата от ключалката от дясно(гледано отвънка))... то това си има дупки вътре бърках,бърках нищо не можах да извадя (реших че има нещо вътре) щотот като затварям другите врати и трака от там нещо ..., но не можах да намеря нищо.И свалих ето тази пластмаса:

http://sms.comxa.com/frames/PIC_0001.JPG

И мисля да я покривам отвътре, както и ламарината на багажника върху която стои с този материал(уж за шумо изолация):
http://sms.comxa.com/frames/PIC_0003.JPG

reptli
11-10-2009, 15:08
колеги я дайте идеи как да затъмня предните мигачи :)

DerMeister
12-10-2009, 10:54
Колеги, ще се побъркам. В събота през ноща някой пиян гъз ми счупи огледалото, а тая нощ явно разни кучета и котки са си организирали корида около колата ми. Резултат:
предна решетка с яки дълбоки деруги, драскотини по бронята и капака. Въпросът ми е, може ли да се оправи решетката с кит и т.н.? Пластмасова е.

tonov
12-10-2009, 18:38
Колеги, ще се побъркам. В събота през ноща някой пиян гъз ми счупи огледалото, а тая нощ явно разни кучета и котки са си организирали корида около колата ми. Резултат:
предна решетка с яки дълбоки деруги, драскотини по бронята и капака. Въпросът ми е, може ли да се оправи решетката с кит и т.н.? Пластмасова е.

Може, пластмасата й е твърда.

PacheV
12-10-2009, 20:22
аз колеги решавам проблема с тракането по един начин.колкото повече трака толкова усилвам музиката :D

mordohy
12-10-2009, 20:37
аз колеги решавам проблема с тракането по един начин.колкото повече трака толкова усилвам музиката :D

Не си оригинален!Писах за това,но Сатанист веднага ме урочаса!:spell:
За пластмасата има специален кит!

marian2784
13-10-2009, 00:22
колеги я дайте идеи как да затъмня предните мигачи :)

ова и аз съм намислил да го правя,вече затъмних задните,сега смятам да затъмня предните,страничните и да пръсна в черно вътре във фара около рефлекторите.един бояджия ме светна с безцветен лак в който е добавена малко черна боя така се правят няколко ръце

reptli
14-10-2009, 22:57
ова и аз съм намислил да го правя,вече затъмних задните,сега смятам да затъмня предните,страничните и да пръсна в черно вътре във фара около рефлекторите.един бояджия ме светна с безцветен лак в който е добавена малко черна боя така се правят няколко ръце

аз мойте фарове ги пръснах вече ;) остана ми само мигача но и него го измислих как :) но ми свърши силикона и още не съм ги оправил

няма нужда от лакове и тем подобни взимаш един спрей-черен мат и пръскаш.става супер :kicking:

roshaf
15-10-2009, 10:36
Момчета, наскоро сменях 2-те задни гуми с 2-ра употреба. И сега след скорости от около 140 150 160, след като освободя от скорост и натисна спирачката да понамаля малко, след като я пусна се чува мн яко бучене отзаде откъм дясната страна:roll:. Все едно е спукана гумата, ама не е :-D от какво може да е това :?

DerMeister
15-10-2009, 10:39
Момчета, наскоро сменях 2-те задни гуми с 2-ра употреба. И сега след скорости от около 140 150 160, след като освободя от скорост и натисна спирачката да понамаля малко, след като я пусна се чува мн яко бучене отзаде откъм дясната страна:roll:. Все едно е спукана гумата, ама не е :-D от какво може да е това :?
Криви гуми, криви джанти, балон... Реглаж минава ли?

Ама как вървят тия Алфи от понеделник насам а? :super:

krasvag
16-10-2009, 14:53
а на мен не ми се заключва капачката на бензина, много странно защото в началото си заключваше. Сега по същия начин си се завърта ключа, но завъртайки капачката си се отваря. Възможно ли е да се ремонтира или нова- но с друг ключ ...... гадна работа аз за това си карам с отключена.

ogi100
16-10-2009, 15:06
Момчета, наскоро сменях 2-те задни гуми с 2-ра употреба. И сега след скорости от около 140 150 160, след като освободя от скорост и натисна спирачката да понамаля малко, след като я пусна се чува мн яко бучене отзаде откъм дясната страна:roll:. Все едно е спукана гумата, ама не е :-D от какво може да е това :?
От 160 директно изключваш от скорост? Недей така :machinegunner: не е много здравословно :)

soldier
16-10-2009, 15:47
а на мен не ми се заключва капачката на бензина, много странно защото в началото си заключваше. Сега по същия начин си се завърта ключа, но завъртайки капачката си се отваря. Възможно ли е да се ремонтира или нова- но с друг ключ ...... гадна работа аз за това си карам с отключена.

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40129

roshaf
16-10-2009, 15:59
От 160 директно изключваш от скорост? Недей така :machinegunner: не е много здравословно :)

Емии не точно :) първо понамалявам малко и така :D


Криви гуми, криви джанти, балон... Реглаж минава ли?

Ама как вървят тия Алфи от понеделник насам а?
Не съм минавал, а това става само след като съм карал с висока скорост и като намаля до 50 примерно. Иначе ако си карам с 50 - 80 никакви проблеми :hmm:

ves_v8
16-10-2009, 16:32
Здравейте момчета. тука от няколко дни ме мъчи въпроса дали трябва да се извади двигателя за да се смени съединителя на алфа 145 1.3 боксер....та знам си че тука някои по-компетентен от мен ще ми отговори и така...моял ви:) поздрави

tonov
16-10-2009, 17:45
Здравейте момчета. тука от няколко дни ме мъчи въпроса дали трябва да се извади двигателя за да се смени съединителя на алфа 145 1.3 боксер....та знам си че тука някои по-компетентен от мен ще ми отговори и така...моял ви:) поздрави

Доколкото знам не се сваля ДВГ, само скоростната кутия.

Xtrime7
16-10-2009, 18:08
Здравейте момчета. тука от няколко дни ме мъчи въпроса дали трябва да се извади двигателя за да се смени съединителя на алфа 145 1.3 боксер....та знам си че тука някои по-компетентен от мен ще ми отговори и така...моял ви:) поздрави

Не си усложнявай живота.Сваля се само скоростната кутия,вярно че е малко чанч,ама се сваля.

лаверда
16-10-2009, 19:10
пробваи само да я дръпнеш назад без да я сваляш на земята при 1,6 боксер става и има достатъчно място да го свалиш:machinegunner:

mordohy
16-10-2009, 21:43
Сваля се само скоростната кутия и не е особено трудно,но изисква канал и крик с подходящ удължител(разбирай някоя талпа или дърво).Ако искаш сам да го направиш,ще ти напиша упътване.Колко ще ти помогне,зависи от теб!

RahzeL
16-10-2009, 23:24
Аз имам едно питане относно загряването на колата ми. На снимката която ще приложа на това положение ми се пуска перката. Това нормално ли е ? Понеже си мисля че е малко повечко от 90-95 градуса.

Pastora
16-10-2009, 23:30
При мен пуска перката на същото място, според мен това е под 100 градуса, някъде около 90.

tonov
16-10-2009, 23:46
Аз имам едно питане относно загряването на колата ми. На снимката която ще приложа на това положение ми се пуска перката. Това нормално ли е ? Понеже си мисля че е малко повечко от 90-95 градуса.

И при мен на боксера включваше перките там някъде. Нормално е.

soldier
16-10-2009, 23:55
И при мен там я пуска, явно си е нормално :)

serafim
16-10-2009, 23:57
и при мен е така, макар че винаги ме шашка - ще включи ли, няма ли да включи. това в града. в движение стрелката стои върху делението "80". макар че според мен уреда не е особено точен - като тествахме ГИ, точно при това положение на стрелката софтуера на ГИ показвоше ~ 83 градуса.

Speeder
17-10-2009, 00:01
И на моя боксер там се пускат перките , на първа степен.

И в крайна сметка между 80 и 120 , 100 или 90 е ?
Почти съм сигурен, че е 100, но искам и друг да потвърди.

Много мразя нелинейни скали... :whip:

reptli
17-10-2009, 01:35
ами при мен пуска при 80 ... но аз съм си сменил датчика,който е на радиатора(който управлява перките) при температурата от снимката вече въртят бързите :roll:

Xtrime7
17-10-2009, 08:03
Аз имам едно питане относно загряването на колата ми. На снимката която ще приложа на това положение ми се пуска перката. Това нормално ли е ? Понеже си мисля че е малко повечко от 90-95 градуса.

За боксера може и да е нормално там да включва,ама за този ти случай ми говори за наличието на някакъв проблем.Може да е датчик,термостат,а също така и реостата,че да включва само втора степен.
Моята скала е от по-новата,ама включва точно на 90 градуса.Твоята би трябвало да е на 80градуса,или съвсем малко по-отгоре.

reptli
17-10-2009, 10:29
И при мен там я пуска, явно си е нормално :)

при теб бавните или вързите пуска там :| как ти загрява при яки натоварвания(яко настъпване,върло) имам в предвид до къде ти стига най-много тем. Питам защото не мога да разбера кое е нормална темп. за тази кола :dunno: що премеждия сме имали с това загряване :( ...

tonov
17-10-2009, 11:10
А сещате ли се, тия уреди по които гледате, колко са точни ;)

soldier
17-10-2009, 14:01
при теб бавните или вързите пуска там :| как ти загрява при яки натоварвания(яко настъпване,върло) имам в предвид до къде ти стига най-много тем. Питам защото не мога да разбера кое е нормална темп. за тази кола :dunno: що премеждия сме имали с това загряване :( ...

Сега като се замисля, на мен първата степен май не ми бачка. То като цяло датчика ми е скапан и като се върна в БГ най-късно като започнат да се вдигат температурите ще го сменя.
И аз съм имал премеждия със загряването: грацко доста често в жегите и в задръсванията се пуска перката, а ако я карам на климатик, няма ядове.
Извън градско по магистралата яко я настъпвам и там чат пат дига бая градуси, но си я следа, така че да не стане гаф, защото си знам за проблема.
Зимата нямам никви проблеми седи си на 80градуса и не мърда.
Само веднъж лятото ми дигна повече температура беше минало делението, което е между 80 и 120, това на един байр където се лутах в Сопот. Спрях отворих капака и перката не работеше :furious: Та пуснах парното да духа на топло на макс, за да отвори и другия кръг и след 10мин температурата спадна и спадайки като стигна положението от снимката на RahzeL перката се пусна за 10сек и пак спря. След това не съм имал проблеми.
Явно първата степен не ми бачка, а втората всеки път се пуска за по 15секунди. На климатик си ми държи добра температура. Нещо не мога да си го обясна, но внимавам като я карам в жегите и така.

ogi100
17-10-2009, 19:21
Сега като се замисля, на мен първата степен май не ми бачка. То като цяло датчика ми е скапан и като се върна в БГ най-късно като започнат да се вдигат температурите ще го сменя.
И аз съм имал премеждия със загряването: грацко доста често в жегите и в задръсванията се пуска перката, а ако я карам на климатик, няма ядове.
Извън градско по магистралата яко я настъпвам и там чат пат дига бая градуси, но си я следа, така че да не стане гаф, защото си знам за проблема.
Зимата нямам никви проблеми седи си на 80градуса и не мърда.
Само веднъж лятото ми дигна повече температура беше минало делението, което е между 80 и 120, това на един байр където се лутах в Сопот. Спрях отворих капака и перката не работеше :furious: Та пуснах парното да духа на топло на макс, за да отвори и другия кръг и след 10мин температурата спадна и спадайки като стигна положението от снимката на RahzeL перката се пусна за 10сек и пак спря. След това не съм имал проблеми.
Явно първата степен не ми бачка, а втората всеки път се пуска за по 15секунди. На климатик си ми държи добра температура. Нещо не мога да си го обясна, но внимавам като я карам в жегите и така.
Би трябвало малко след като включиш климатика, перката да стартира и да работи постоянно на първа скорост.

v1play3r
17-10-2009, 20:07
знам ,че съм нов и не се познаваме .. но ме интересува дали и от къде мога да се оборудвам с тунинг лепенка на задния прозорец "клуб алфаромео българия" ако позволите.. понеже забелязвам ,че е пълно с готини хора без да се подмазвам :bouncing_smiley:

soldier
17-10-2009, 20:15
Би трябвало малко след като включиш климатика, перката да стартира и да работи постоянно на първа скорост.
Да това е така и явно за това не дигам температура когато карам на климатик.

знам ,че съм нов и не се познаваме .. но ме интересува дали и от къде мога да се оборудвам с тунинг лепенка на задния прозорец "клуб алфаромео българия" ако позволите.. понеже забелязвам ,че е пълно с готини хора без да се подмазвам :bouncing_smiley:
Колегата MUROMAN предлагаше, не знам дали има още налични. То и аз трябва да си взема една, че на времето катми предлагаха се отказах, че имам змии отстрани и да не стане селско, но скоро ще я облепа и с една такава лепенка.

tonov
17-10-2009, 20:22
знам ,че съм нов и не се познаваме .. но ме интересува дали и от къде мога да се оборудвам с тунинг лепенка на задния прозорец "клуб алфаромео българия" ако позволите.. понеже забелязвам ,че е пълно с готини хора без да се подмазвам :bouncing_smiley:

Пиши на Емо (phoenix) Той имаше, даже беше донесъл на феста.

reptli
17-10-2009, 20:40
Сега като се замисля, на мен първата степен май не ми бачка. То като цяло датчика ми е скапан и като се върна в БГ най-късно като започнат да се вдигат температурите ще го сменя.
И аз съм имал премеждия със загряването: грацко доста често в жегите и в задръсванията се пуска перката, а ако я карам на климатик, няма ядове.
Извън градско по магистралата яко я настъпвам и там чат пат дига бая градуси, но си я следа, така че да не стане гаф, защото си знам за проблема.
Зимата нямам никви проблеми седи си на 80градуса и не мърда.
Само веднъж лятото ми дигна повече температура беше минало делението, което е между 80 и 120, това на един байр където се лутах в Сопот. Спрях отворих капака и перката не работеше :furious: Та пуснах парното да духа на топло на макс, за да отвори и другия кръг и след 10мин температурата спадна и спадайки като стигна положението от снимката на RahzeL перката се пусна за 10сек и пак спря. След това не съм имал проблеми.
Явно първата степен не ми бачка, а втората всеки път се пуска за по 15секунди. На климатик си ми държи добра температура. Нещо не мога да си го обясна, но внимавам като я карам в жегите и така.

подобно положение бях и аз ;) туко няма и спре да върти перката:brickwall: това го оправих де,но сега имам радиатор за смяна,след като го сменя ще си проличи дали и водната помна е за смяна (дано да не е :please: ) в задръствания всичко е бомба (пуска първа после втора и обратното...музика за ушите) но тръгне ли се на дълъг път е супер изнервящо :brickwall: предполагам от 80 до делението преди 120 е в някаква прилична норма или? Но пък при положение че милиметър след 80 ми пуска втора степен... то даже релето за втората степен ми се беше стопило защото тя държи подобна темп. като от снимката и бързите не спират :-| дано проблема да ми е в радиатора... мисля че е в него защото,когато я засиля (загрее) и я пусна по инерция,не сваля темп. ...в момента,в който включа на скорот температурата рязко пада,не с много но пада видимо.

ogi100
17-10-2009, 22:02
Да това е така и явно за това не дигам температура когато карам на климатик.

Е това би трябвало да значи, че първата степен ти работи...ако поради някаква друга причина не се активира в режим без климатик е друга тема ;)

reptli
18-10-2009, 00:51
Е това би трябвало да значи, че първата степен ти работи...ако поради някаква друга причина не се активира в режим без климатик е друга тема ;)

когато се пусне климата бръзите въртят през някакъв интервал а иначе почти съм сигорен,че на soldier_vl му се е развалил реостата който се намира под перката,леко в ляво(от към филтъра ;) ) друга причина от която може да няма бавни об. е от реленцето то е вътре в купето (чува се когато цъка)

soldier
18-10-2009, 01:12
когато се пусне климата бръзите въртят през някакъв интервал а иначе почти съм сигорен,че на soldier_vl му се е развалил реостата който се намира под перката,леко в ляво(от към филтъра ;) ) друга причина от която може да няма бавни об. е от реленцето то е вътре в купето (чува се когато цъка)

Нямам идея къде е проблема. То колата сега не при мен и няма скоро да я видя :(
Но ще гледам да го оправя при първа възможност

RahzeL
18-10-2009, 01:16
Като гледам какво сте писали нямам 1 от 2те степени. Другия вариант е да не съм ги осетил, но на клима си връти перката. Може би като се замисля на клима май върти по бавничко, което ме навежда на мисълта че като загрее пропуска 1вата степен... Правилна ли ми е логиката и ако да каде да търся проблема ?

Pastora
18-10-2009, 10:58
Лично на мен се пуска точно където и на колегата със снимката, за първа степен нямам идея, може да не я усещам.Проблем с прегряване не съм имал, просто се пуска перката и не се вдига повече температурата, работи малко и пада, аналогично спира перката. Ако има няко компетентен да каже, че да търчиме после да купуваме датчици.

ogi100
18-10-2009, 11:08
когато се пусне климата бръзите въртят през някакъв интервал а иначе почти съм сигорен,че на soldier_vl му се е развалил реостата който се намира под перката,леко в ляво(от към филтъра ;) ) друга причина от която може да няма бавни об. е от реленцето то е вътре в купето (чува се когато цъка)
При мен май точно това реле се опитва да се бъзика. като стигне стрелката до около 95-96 градуса (ако показва вярно) релето се опитва да превключи и в купето се чува въпросното "цък", но веднага изключва..."цък" и след 1сек пак "цък" (изключва), и така 5-6 пъти докато зацепи...имам чувството че някой от датчиците за температурата е много чувствителен (може и да не е в ред) или пък просто релето е пътник...

tonov
18-10-2009, 12:22
Като гледам какво сте писали нямам 1 от 2те степени. Другия вариант е да не съм ги осетил, но на клима си връти перката. Може би като се замисля на клима май върти по бавничко, което ме навежда на мисълта че като загрее пропуска 1вата степен... Правилна ли ми е логиката и ако да каде да търся проблема ?


...предполагам от 80 до делението преди 120 е в някаква прилична норма или? Но пък при положение че милиметър след 80 ми пуска втора степен... то даже релето за втората степен ми се беше стопило защото тя държи подобна темп. като от снимката и бързите не спират ...


При мен май точно това реле се опитва да се бъзика. като стигне стрелката до около 95-96 градуса (ако показва вярно) релето се опитва да превключи и в купето се чува въпросното "цък", но веднага изключва..."цък" и след 1сек пак "цък" (изключва), и така 5-6 пъти докато зацепи...имам чувството че някой от датчиците за температурата е много чувствителен (може и да не е в ред) или пък просто релето е пътник...

Сменете си температурните датчици на радиатора. Май не бяха скъпи - по спомен нещо около 20 лв. Симптомите ви са много сходни. На боксера така цъкаше за по 5 сек. и по сле изключваше, плюс тва държеше висока температура при работещи 2-те степени. Смених го и се оправи.

reptli, имай предвид, че има датчици за различна температура.

Blade
18-10-2009, 12:27
Оф, снощи покарах един фиат типо 1.4 и направо ми утрепа самочувствието, че алфата ми върви много...никакви проблеми в ниските обороти, 70 на втора, какво да приказвам повече, явно трябва да сменям гадния дебитомер...

reptli
18-10-2009, 15:14
Сменете си температурните датчици на радиатора. Май не бяха скъпи - по спомен нещо около 20 лв. Симптомите ви са много сходни. На боксера така цъкаше за по 5 сек. и по сле изключваше, плюс тва държеше висока температура при работещи 2-те степени. Смених го и се оправи.

reptli, имай предвид, че има датчици за различна температура.

аз темп.датчика който е на радиатора и определя включването на перката съм го сменил с такъв който ги пуска по-рано (трябва да погледна стария за да се ориентирам,какви бяха тем. на този който си сложих) това е и причината да пуска перките по-рано при мен ;)
а този на блока(който отчита на таблото) установих,че не е много в час и го смених с този-> http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=555987&postcount=116 как мислиш tonov,аз не виждам причина да не ми показва вярно :)

ogi100 при 95-6 градуса би трябвало бързите да ти пуска :roll: аз съм с ТД и релето за бавните ми е вътре а за бързите ми е над перката ;) няма да давам мнение по въпроса ти защото мога да те объркам ;)

ogi100
18-10-2009, 17:11
аз темп.датчика който е на радиатора и определя включването на перката съм го сменил с такъв който ги пуска по-рано (трябва да погледна стария за да се ориентирам,какви бяха тем. на този който си сложих) това е и причината да пуска перките по-рано при мен ;)
а този на блока(който отчита на таблото) установих,че не е много в час и го смених с този-> http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=555987&postcount=116 как мислиш tonov,аз не виждам причина да не ми показва вярно :)

ogi100 при 95-6 градуса би трябвало бързите да ти пуска :roll: аз съм с ТД и релето за бавните ми е вътре а за бързите ми е над перката ;) няма да давам мнение по въпроса ти защото мога да те объркам ;)
Температурния датчик на радиатора си го смених преди 2 месеца, 27лв струваше... След това обаче нямаше подобрение и колата отново ми вдигаше до 100 градуса при повечко настъпване. Смених и термостата (който се оказа че е в много лошо състояние - беше си с оригиналния) и сега вече не ми загрява до 100, но както казах към 95 чувам релето как се "мъчи да захапе"...след 5-6 опит зацепва и охлажда, но е притеснително, че не става от 1 път...мисля да го сменя

reptli
18-10-2009, 18:37
Температурния датчик на радиатора си го смених преди 2 месеца, 27лв струваше... След това обаче нямаше подобрение и колата отново ми вдигаше до 100 градуса при повечко настъпване. Смених и термостата (който се оказа че е в много лошо състояние - беше си с оригиналния) и сега вече не ми загрява до 100, но както казах към 95 чувам релето как се "мъчи да захапе"...след 5-6 опит зацепва и охлажда, но е притеснително, че не става от 1 път...мисля да го сменя

с релета е пълно.веднага отиваш и го сменяваш... 5лв във всяка морга ;) само трябва да видиш кое ти е де ;) някой колега да казва кое е релето :upsidedwnsmiley:

v1play3r
18-10-2009, 18:44
колеги да вкарам един въпрос за между другото. Имате ли предпазни кори под двигателите си "еко" или там как се води незнам и има ли смисъл да си слагам изобщо ? :???:

phoenix
18-10-2009, 18:52
Кора тук не съм виждал някой да има, НО по каталог това нещо го има, и ако можеш да си намериш изобщо не се замисляй. Миналата събота свалях картера, а ако имах кора, нямаше да се наложи. Дори и чертеж съм направил, ако някой иска сам да си прави кора.

v1play3r
18-10-2009, 18:55
ех мерси .. да знаеш,че си ми на favorites вече :respect:

phoenix
18-10-2009, 20:06
темата с моите чертежи и други снимки, и други препатили тук (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=1675&page=13)

146_JTD
19-10-2009, 00:25
ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
благодаря на отзовалите се!

soldier
19-10-2009, 01:22
ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
благодаря на отзовалите се!

На мен за 70лв ми смениха маркуч тук влиза часта, труда и ако не се лъжа цялостна смяна на спирачната течност, както и локализиране на проблема. Защото беше някво мъркуче над резервоара и нямаше видимо теч, мислих си, че е другаде проблема за постоянното спадане на нивото на спирачна течност.
Но го сменяй колкото се може по-скоро ;)

RahzeL
19-10-2009, 01:28
ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
благодаря на отзовалите се!
Имам спомен че на мен ми стуваха 30лв тези маркучи и като гледах как ги сменят в сервиза( заедно с накладките) после доляха не повече от 250-300мл. спирачна течност, а самата подмяна става много лесно, чак ме е яд че им казах да ги сменят тогава :) Отвърташ и завиваш новите. Някой по компетентен да ме поправи ако греша!

ogi100
19-10-2009, 08:41
ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
благодаря на отзовалите се!
Ако искаш да сменяш само маркучите който влизат в спирачните апарати процедурата е проста и евтина. Купуваш маркучите (около 15-20лв е единия) и една тубичка спирачна течност. Отвивайки маркуча от единия край може да си подложиш нещо отдолу в което да ти изтича спирачната течност (може да я ползваш повторно ако е сменявана наскоро или е чиста). След като изтече каквото има да изтича сваляш маркуча, монтираш новия...така и останалите...като сглобиш всичко доливаш спирачна течност и почваш да обезвъздушаваш (процедурата е описвана в много теми тук). След като покараш малко е добре да обезвъздушиш повторно и да долееш течност ако има нужда.

nhg
19-10-2009, 09:00
ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
благодаря на отзовалите се!

Колега, аз сменях скоро - около 20-25 лв маркучите + едно шишенце спирачна течност (ако не се лъжа са същите като на Браво/Брава). В раздел продава един колега продаваше чисто нови евтино...
Важното е да обезвъздушиш; иначе смяната е лесна - сваляш гумата и завиваш на две места.

oTBpaTuTko
19-10-2009, 10:54
Намерете ми задна броня (2000г. новия фейслифт) на добра цена. Вече съм доста отчаян, не мога да намеря... благодаря предварително пишете ми ЛС !:sad2:

146_JTD
19-10-2009, 11:16
благодаря ви много за изчерпателните отговори. много полезни ми бяха :)

Satanism
19-10-2009, 11:35
Намерете ми задна броня (2000г. новия фейслифт) на добра цена. Вече съм доста отчаян, не мога да намеря... благодаря предварително пишете ми ЛС !:sad2:

nikola nikolov(поправете ме ако греша ника) имаше една 146ца фейс в Драгичево...имаше и задна броня, доколкото помня.Това преди няколко месеца. ;)

junior
21-10-2009, 23:49
A бе колеги да ви питам ии аз, нивото на хидравличната течноста в казанчето е спаднала малко под минимума. Та първия ми въпрос на ково се дължи спадането на нивото и имали значение кава хидравличнатечност да налея в смисъл дали са на някви видове, щот не разбирам.

Satanism
22-10-2009, 00:22
A бе колеги да ви питам ии аз, нивото на хидравличната течноста в казанчето е спаднала малко под минимума. Та първия ми въпрос на ково се дължи спадането на нивото и имали значение кава хидравличнатечност да налея в смисъл дали са на някви видове, щот не разбирам.

На видове са, обикновено течносттае ATF, демек флуид за автоматични скоростни кутии.
Погледни на капачката, ще пише кой точно тип е.

nhg
22-10-2009, 09:34
A бе колеги да ви питам ии аз, нивото на хидравличната течноста в казанчето е спаднала малко под минимума. Та първия ми въпрос на ково се дължи спадането на нивото и имали значение кава хидравличнатечност да налея в смисъл дали са на някви видове, щот не разбирам.


На видове са, обикновено течносттае ATF, демек флуид за автоматични скоростни кутии.
Погледни на капачката, ще пише кой точно тип е.

Дам, поогледай се за течове - щом спада бавно вероятно е нещо малко, но може да направи голяма беля (напр. спирачен маркуч)

ogi100
22-10-2009, 10:25
Дам, поогледай се за течове - щом спада бавно вероятно е нещо малко, но може да направи голяма беля (напр. спирачен маркуч)
Какво общо има хидравликата със спирачните маркучи?

alfa_erazor
22-10-2009, 11:46
Колеги, вечната тема за сезона, "изпотяването на стъклата" ама малко по-различно.
Прегледах темите от форума, но повечето имат проблеми с изпотяването в движение.
На мен ми е сменен лятото филтъра на купето и си работи функцията "MAX DEF" без проблеми.

Но едно нещо ме учудва, защо от всички паркирани около мен коли, само на моята са и изпотени стъклата? Примерно пренощува колата, и на сутринта вода, вода от вътрешната страна, най-вече по задното стъкло.
Съгласен съм като влязат хора в колата да се изпотят стъклата, но защо го прави когато е паркирана? Има нещо което бъркам явно, чудя се дали влагата идва от вътрешното почистване по автомивките?

DerMeister
22-10-2009, 12:14
Колеги, вечната тема за сезона, "изпотяването на стъклата" ама малко по-различно.
Прегледах темите от форума, но повечето имат проблеми с изпотяването в движение.
На мен ми е сменен лятото филтъра на купето и си работи функцията "MAX DEF" без проблеми.

Но едно нещо ме учудва, защо от всички паркирани около мен коли, само на моята са и изпотени стъклата? Примерно пренощува колата, и на сутринта вода, вода от вътрешната страна, най-вече по задното стъкло.
Съгласен съм като влязат хора в колата да се изпотят стъклата, но защо го прави когато е паркирана? Има нещо което бъркам явно, чудя се дали влагата идва от вътрешното почистване по автомивките?
Влагата идва от това, че колата е с влажни стелки, седалки и т.н. от дъждовете и сега като се затопли се кондензира по джамовете. Защо е най-изразено на нашите коли вече не знам, може би са прекалено добре изолирани и няма от къде да се проветрява, или не са направили специални отдушници, които има при другите коли, знам ли?

nhg
22-10-2009, 13:57
Какво общо има хидравликата със спирачните маркучи?

Опс, моя грешка, извинявам се (бях се замислил какъв проблем имах аз - първо ми спадаше бавно нивото на СПИРАЧНАТА ТЕЧНОСТ, не ХИДРАВЛИЧНАТА, после се спука един маркуч и ги сменях...)
Все пак поогледай за течове - течността все отнякъде се губи!

mordohy
22-10-2009, 14:26
Не искам да си изсмуквам от пръстите причини,но съм забелязал,че не само на моята , а и на други коли, хидравличната течност с времето намаля,без да има от никъде теч.Явно се изпарява бавно и за това,като разглобиш рейката вътре е чудна гняс!Така,че доливай и ако няма течове не се притеснявай!

junior
22-10-2009, 15:09
Благодаря за отговорите колеги. За течове проверих до колкото можах и не видях да тече или да е текло някъде. Отивам да видя на капачката дали пише каква трябва да е течността и право в магазина.

Satanism
22-10-2009, 20:11
Благодаря за отговорите колеги. За течове проверих до колкото можах и не видях да тече или да е текло някъде. Отивам да видя на капачката дали пише каква трябва да е течността и право в магазина.

Aко не е на капачката, в интернет 100% има информация.Мисля, че беше декстрон-3

didko_boy
23-10-2009, 17:09
колеги намерих решение на скърцащата задна кора (надявам се не е временно) от Мр. БРИКОЛАЖ купих спрей -силиконов на фирмата МОТИП (MOTIP) около 7лв някаде беше има нарисуван ВАН с отворен багажник а на него си пише SILIKON- SPRAY отзад си пише : ПРЕДОТВРАТЯВА СКЪРЦАНЕТО НА пластмаси и гумени ъплътнения :big_love: още на паркинга пред магазина напръсках :всички гумени уплътнения (багажник врати и това на тавана) откопчах задните облегалки и на всички места кадето се опира напръсках . ииииииии ООООО ТИШИНААААААА :clapping: НЯМАМ ДУМИ вече 2 дена

П.П. чак сега разбрах че и пепелника скърцал

RahzeL
23-10-2009, 17:12
колеги намерих решение на скърцащата задна кора (надявам се не е временно) от Мр. БРИКОЛАЖ купих спрей -силиконов на фирмата МОТИП (MOTIP) около 7лв някаде беше има нарисуван ВАН с отворен багажник а на него си пише SILIKON- SPRAY отзад си пише : ПРЕДОТВРАТЯВА СКЪРЦАНЕТО НА пластмаси и гумени ъплътнения :big_love: още на паркинга пред магазина напръсках :всички гумени уплътнения (багажник врати и това на тавана) откопчах задните облегалки и на всички места кадето се опира напръсках . ииииииии ООООО ТИШИНААААААА :clapping: НЯМАМ ДУМИ Това добре. Моят въпрос е какво да правя с пасажерската врата? Скърца на умрело. Някакво майсторче нещо и затега 1 път и беше спряла, но от 2-3 месеца пак почна и направо ми бърка да не казвам каде...

vankata_ll
23-10-2009, 17:41
Не помня това дали не го бях писал вече, но - отваряш вратата, почваш да я "тупваш" лекичко отгоре, за да разбереш откъде точно скърца, капваш малко масълце там и забравяш за проблема (това е в случай, че ти скърца метал)

Ако не, уточни точно къде скърца.

RahzeL
23-10-2009, 17:46
Не помня това дали не го бях писал вече, но - отваряш вратата, почваш да я "тупваш" лекичко отгоре, за да разбереш откъде точно скърца, капваш малко масълце там и забравяш за проблема (това е в случай, че ти скърца метал)

Ако не, уточни точно къде скърца.
Ами тя се затвара малко трудно. Трябва да се тресне тъй като седи малко увиснала (в смисъл че не е като да си пасне ами след трескането се повдига леко) и тогава скърца. Имам чувството че трябва да се затегне нещо, обаче незнам кое е това нещо :-|

Васил Петров
23-10-2009, 18:14
Кора тук не съм виждал някой да има, НО по каталог това нещо го има, и ако можеш да си намериш изобщо не се замисляй. Миналата събота свалях картера, а ако имах кора, нямаше да се наложи. Дори и чертеж съм направил, ако някой иска сам да си прави кора.

моята кола има кора под моторетката :prescription: но миналата зима падна от "1 легнал полицай" сега пак ще я слагам (колата така дойде от италия) страшно полезно нещо е тази кора.

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

Искам да попитам (за тези които карат само на бензин).Вашите капачки на резервоара като ги отворите правят ли вакоум като карате колата защото моита прави голям вакоум и тормози помпата в един момент.

RahzeL
23-10-2009, 22:07
моята кола има кора под моторетката :prescription: но миналата зима падна от "1 легнал полицай" сега пак ще я слагам (колата така дойде от италия) страшно полезно нещо е тази кора.

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

Искам да попитам (за тези които карат само на бензин).Вашите капачки на резервоара като ги отворите правят ли вакоум като карате колата защото моита прави голям вакоум и тормози помпата в един момент.
Ако под вакум имаш предвид "Цсссс" - да, моята прави така :)

didko_boy
24-10-2009, 10:01
[/COLOR]Искам да попитам (за тези които карат само на бензин).Вашите капачки на резервоара като ги отворите правят ли вакоум като карате колата защото моита прави голям вакоум и тормози помпата в един момент.

сваляш капачката и с бургиика 2мм-3мм пробиваш само вътрешната част на капачката (тази с резбата - при мен е бяло) външната част (при мен зелено) си остава цяла и дори при миене няма опастност да влезе вода . С цел екология италянчето е направил някакъв клапан тип отдушник който с времето се прецаква и сам виждаш какво става
П.П. може е мамул от царевица увит в парцал да сложиш вместо капачка :roll2:

k.penchev
24-10-2009, 16:36
Това с мамула ме изкефи

junior
24-10-2009, 17:48
Колеги мога ли да ви попитам колко струва маркуча за хидравликата втора ръка, защото ми протече.

Васил Петров
24-10-2009, 19:31
това с пробиването на капачката с боргийка ще стане утре.мерси за отговорите колеги

Xtrime7
24-10-2009, 20:18
Колеги мога ли да ви попитам колко струва маркуча за хидравликата втора ръка, защото ми протече.

Правят ги тези маркучи,и мисля че е по-добре и ще държи по-дълго време.

Furious 155
25-10-2009, 15:56
Я кажете на 145/146 задните спирачни апарати дали са като на 155-ца и дали са алуминиеви?

Васил Петров
25-10-2009, 16:31
Я кажете на 145/146 задните спирачни апарати дали са като на 155-ца и дали са алуминиеви?

неса еднакви апаратите захващането на жилото за ръчната е различно иначе сичко друго е еднакво.

The blue
25-10-2009, 17:09
това с пробиването на капачката с боргийка ще стане утре.мерси за отговорите колеги
Наличието на вакуум при отвъртане на капачката на резервоара го има при всички нормални автомобили.

Не си прецаквай капачката и колата, моля те!

Furious 155
25-10-2009, 18:07
неса еднакви апаратите захващането на жилото за ръчната е различно иначе сичко друго е еднакво.
а на кои 145 са алуминиеви и колко различни - жилата ли ще трябва да сменям?

Христо_Сираков
25-10-2009, 19:39
да видим дали тук мога да намеря отговор на един въпрос какви говорители ползвате за вратите на алфа 146

а и да кажа продавам оригиналните такива за 146

Satanism
25-10-2009, 20:01
Аз ползвах Блаупункт отпред и Пайнер за задните врати...17ки

ivan dimitrov
26-10-2009, 21:44
---

Христо_Сираков
26-10-2009, 22:15
Предните и задните са различни.Задните са широколентови.Моите нямат етикетчета и не зная що за производител ги е сътворил.Обаче при правилно акустично сфазиране вадят добър звук.
Чак се отказах да слагам суббуфер.
На тия колеги които нямат оригинални искрено им препоръчвам твоите(ако са оригинални де).

оригиналните са като гледам

alfa_erazor
01-11-2009, 17:33
Здравейте колеги, скоро се надявам да си взема зимни гуми, но ще са на други джанти, и тук идва въпроса.
Събират ли се 4 гуми (на джантите) в багажника на 146? Гумите са 195/55/15.

Христо_Сираков
01-11-2009, 18:05
Здравейте колеги, скоро се надявам да си взема зимни гуми, но ще са на други джанти, и тук идва въпроса.
Събират ли се 4 гуми (на джантите) в багажника на 146? Гумите са 195/55/15.много трудна работа

soldier
01-11-2009, 19:32
Здравейте колеги, скоро се надявам да си взема зимни гуми, но ще са на други джанти, и тук идва въпроса.
Събират ли се 4 гуми (на джантите) в багажника на 146? Гумите са 195/55/15.

Аз мойте старите така ги возих. Само че махах кората и я слагах на задната седалка. Ако ти е само за превоза, сваляй седалките и не го мисли стига да не сте повече от 2ма в колата

Pires
01-11-2009, 20:16
Здравейте колеги! Може би е неуместен вапроса ми,но бих искал набързо да попитам нещо.. Бихте ли ми препоръчали марка задни амортисори за алфа ромео 146 1.4 16в ТС ? Благодаря ви предварително... /ако може и оритировачни цени/

tonov
01-11-2009, 20:53
Здравейте колеги, скоро се надявам да си взема зимни гуми, но ще са на други джанти, и тук идва въпроса.
Събират ли се 4 гуми (на джантите) в багажника на 146? Гумите са 195/55/15.

Събират се ако са прави, ама трябва да откопчаеш облегалките на седалките да идат малко напред, та да може да затвориш капака.

ПС: забравих, кората се маха

DerMeister
03-11-2009, 10:07
Напоследък се случва следното:
-давам на контакт, лампите гаснат
-паля и по време на паленето ABS и съседната лампа присветват за секунда
-повече никога не светват въпросните лампи след като запаля

Дали е от отслабващ акумулатор, защото отдавна не съм го ревизирал, довечера ще проверя как е положението.

Или винаги е било така и не съм го забелязвал.

Satanism
03-11-2009, 10:24
Мисля, че и при мен винаги е било така...

Христо_Сираков
03-11-2009, 14:09
и при мен е така

junior
03-11-2009, 17:53
И при мен е така от както я имам. Пък ся съм с чисто нов акомулатор и пак е така.

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

Колеги аз да питам от каде да си намеря тръба или маркуч за да си сложа спорния филтър конус. В смисъл такава кате да я сложа от дебитомера.

Satanism
03-11-2009, 18:21
Отиди на илиенци в топспийд ли кво беше там и си купи силиконова тръба с необходимия размер, 60мм ли беше....

junior
03-11-2009, 18:25
А в Пловдив някъде може ли да се намери?

alfaromeofen
09-11-2009, 22:28
Не знам дали е много по темата ,но мисля ,че по лошо ''тунинговане'' не съм виждал ..или съм свикнал да го гледам по Голф-овете ...:thumbdown: ,че май и италианец го е правил..нулево уважение ...
Толкова играчка а колата според мен изглежда много по зле,може би ,ще допадне на дядо коледа :hehehm:

alfa_erazor
09-11-2009, 22:36
Не знам дали е много по темата ,но мисля ,че по лошо ''тунинговане'' не съм виждал ..или съм свикнал да го гледам по Голф-овете ...:thumbdown: ,че май и италианец го е правил..нулево уважение ...
Толкова играчка а колата според мен изглежда много по зле,може би ,ще допадне на дядо коледа :hehehm:

Ами то тука тема няма :hehehm:, ама мисля че си заслужава да го сложиш в темата, за селския тунинг, да го видят повече хора :)
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32732

alfa_erazor
12-11-2009, 13:13
Оказа се че влизат 4-те гуми (195/55/15) без проблеми, като се махне кората.
Само дето си играх да свалям седалките, ама поне се научих как става, големи пинизи, махане на подглавниците от облегалката и слагане в дупките на седалката...

Ето доказателствен матриал :photo:

DerMeister
16-11-2009, 13:18
Напоследък се случва следното:
-давам на контакт, лампите гаснат
-паля и по време на паленето ABS и съседната лампа присветват за секунда
-повече никога не светват въпросните лампи след като запаля

Дали е от отслабващ акумулатор, защото отдавна не съм го ревизирал, довечера ще проверя как е положението.

Или винаги е било така и не съм го забелязвал.
Аз да добавя, че спря да го прави. Явно е няква глупост, може би при по-голям студ, като развърта по-трудно стартера и има много голям пад на тоците знам ли. Ма явно нормалното е да не присветват.

RahzeL
16-11-2009, 18:16
Напоследък забелязвам, че като е на место или при потегляне като подам газ колата си вдига обороти но като че ли се мъчи да го направи. В смисъл като че ли припуква(припръцква) лекичко, но не знам на какво се дължи. Свещите са на 5-6к. км. и си спомням, че точно заради такъв проблем ги смених но беше и по лошо там направо си пукаше яко и забиваше муцуна. Сега си набира но пуква лекичко ? Някой нещо да помага ?
Преди малко ходих да взимам сестрата от бачкане и следих какво става. Та дано това обесние е по-лесно. Начи при потегляне се чува като чукане по мотора... Много наподобява на прецакан вариатор. Интересното е че това е само на 1ва скорост до 2500-3000 оборота, след това няма проблем даже и на по висока предавка в ниски обороти.

ivan dimitrov
17-11-2009, 00:29
---

Satanism
17-11-2009, 00:51
Според мен спирачните апарати ще ти създадат проблеми...

abart_
17-11-2009, 01:51
Мога ли да сложа зимни гуми 13 цола и какви трябва да са за да е всичко наред.В смисъл 13 цола джанти ще създават ли проблем и какви гуми трябва да им сложа(евентуално) за да не се чудя с каква скорост се движа?

Ми взимаш едни железни ладовски джанти и пробваш ;) но ме съмнява да влезнат заради сп.апарати.

tokata_pz_flex
17-11-2009, 01:53
По-малко от 14 мисля , че не влиза .

ivan dimitrov
17-11-2009, 02:17
---

soldier
17-11-2009, 12:42
Мисля, че 14ката е минималния размер, който може да сложиш, а и с 13ките, колата ще стане мн ниска, което за България е голям проблем. Верно, че е ако е висока гумата се оправят нещата, но пък ще е много не стабилна в завоите

tonov
17-11-2009, 18:37
Мдаааа!Тъкмо такива притеснения имам.А другото ми притеснение е че няма да отчита вярно километрите.Явно ще си търся зруги гуми и джанти.

Километрите ще си ги отчита вярно при правилен диаметър на гумата ;) Проблемът е че 13-ка не влиза заради апаратите. Минималният размер джанта за боксера е 14'. Джанта 13' май влизаше само отзад.

serafim
17-11-2009, 19:55
и аз правих такива сметки, но не става. пък и каква е ползата - в диана се намират нови гуми за по 60-70 лв 14", няма смисъл от компромиси точно пък за гумите. а за отчитането - правиш правилни сметки и си ти. аз лично замених летни 185/60/14 за 175/65/14 - всичко е точно, и се надявам да не ми се вдигне разхода (за това избрах по-тесните зимни)...

ivan dimitrov
18-11-2009, 07:58
---

146_JTD
24-11-2009, 22:05
един въпрос искам да задам, но мисля, че не е за отваряне на нова тема.

четох доста неща за махането на катализатора, за работа на двигателя и шум. но искам да разбера ще се отрази ли това на разхода на гориво?? и също така не видях някой да казва как точно е разбрал, че катал-ра му е за смяна. ако може да ми обясните и това.знам само, че се усееща леко спъване на колата.
благодарности :)