PDA

View Full Version : тампони на стабилизиращата щанга



156
02-03-2006, 16:08
Трябва да ги сменя, става въпрос за тези откъм купето. Бях при Румен и Чавдар и те ми казаха, че имало някакви по-хубави, които издържали повече и съответно стрували повече (май към 30 лв). За съжаление не запомних марката, но Румен спомена, че Вальо знаел за какво става въпрос. Та искам да попитам, има ли смисъл от тия тампони, и ако да каква марка са и откъде да се вземат, а също и колко трябват (2 може би :oops: ) ? И още нещо : за колко време става горе-долу смяната, че напоследък доста трудно се намира свободно време :( Или евентуално някой сервиз, където събота работят ) ? :roll:

Mury
02-03-2006, 18:09
Аз доколкото знам смяната не е лесна защото май се сваля моста :unsure: :unsure:

голямата риба
02-03-2006, 18:11
стабилизиращата щанга на 156-цата е същата като на фиат мареа
така че търси тампони за фиат мареа
аз съм купувал такива от евро07

valjo
02-03-2006, 19:13
тези тампони, които Румен има предвид, са на PowerFlex
но аз им писах мейл, т.е. на тези които се водят представители за БГ и няма отговор :(
така че работата явно не е много подредена ...

KGB
02-03-2006, 21:03
Нали някой от младост ги внасяше...


Иначе до колкото помня, PowerFlex тампони за "цялата" кола са към 600-800лв. по-твърди са от нормалните, но и издържат два пъти повече.

rumpo
03-03-2006, 10:08
вчера сменях такива тампони в един сервиз.много работа е .но иначе 300лв стабилизираща щанга . ако някои се интересува ще му кажа къде ми ги смениха

sedefcha
03-03-2006, 16:52
вчера сменях такива тампони в един сервиз.много работа е .но иначе 300лв стабилизираща щанга . ако някои се интересува ще му кажа къде ми ги смениха

Каде?

rumpo
04-03-2006, 08:05
сервиза D&N квартал Левски там ми намериха и тампони . смяната е доста трудоемка 2-3 часа но иначе продават цели щанги 300 лв.

pumukle
05-03-2006, 22:20
Аз сложих тампони от лада седмица и заспаха....по 4 лв са и вече 20 000 км няна проблем. Иначе щангата е 120 лв 0т ТиН без отстъпката. Ремонта отнема цял ден защото се разглобява цялата предница и най-добре да се съчетае с нещо друго ако има....носачи, амортисьори и т.н., щото няма да струва малко труда

156 m-jet
06-03-2006, 11:17
Аз сложих тампони от лада седмица и заспаха....по 4 лв са и вече 20 000 км няна проблем. Иначе щангата е 120 лв 0т ТиН без отстъпката. Ремонта отнема цял ден защото се разглобява цялата предница и най-добре да се съчетае с нещо друго ако има....носачи, амортисьори и т.н., щото няма да струва малко труда

АЗ нещо не мога да раЗбера, след като цовек, не може или не иска да си подаржа колата както трябва , тоест в ОториЗиран сервиЗ на АЛФА , Засто му е тогава такава кола :?:

После АЛФИте се цупели.........ама ясно е , це това е положението в БГ... :?

Сега естествено, сте ми баде обяснено, це и така си варви колата и то дори по добре... :D
Остава да се обадите в ФИАТ и да им кажете, це нищо не раЗбират от автомобилостроене и да поцнат да слагат цасти на ЗАЗ или на
ЛАДА :D

Ужас...........

,

valjo
06-03-2006, 11:23
щото като си вкараш ти алфата в БГ "оторизиран" Алфа сервиз, ще разбереш що

ама като се изцепиш някъде та ...

търтей
06-03-2006, 11:23
Остава да се обадите в ФИАТ и да им кажете, це нищо не раЗбират от автомобилостроене и да поцнат да слагат цасти на ЗАЗ или на
ЛАДА :D

Принципно си прав
само дето и лада и заз са фиат :roll2:

BatVas
06-03-2006, 11:41
Аз сложих тампони от лада седмица и заспаха....по 4 лв са и вече 20 000 км няна проблем. Иначе щангата е 120 лв 0т ТиН без отстъпката. Ремонта отнема цял ден защото се разглобява цялата предница и най-добре да се съчетае с нещо друго ако има....носачи, амортисьори и т.н., щото няма да струва малко труда

АЗ нещо не мога да раЗбера, след като цовек, не може или не иска да си подаржа колата както трябва , тоест в ОториЗиран сервиЗ на АЛФА , Засто му е тогава такава кола :?:

После АЛФИте се цупели.........ама ясно е , це това е положението в БГ... :?

Сега естествено, сте ми баде обяснено, це и така си варви колата и то дори по добре... :D
Остава да се обадите в ФИАТ и да им кажете, це нищо не раЗбират от автомобилостроене и да поцнат да слагат цасти на ЗАЗ или на
ЛАДА :D

Ужас...........

,

Ами щото в оторизирания сервиз може да ти сложат пак части правени в Турция на цени на оригинални и пак да не решиш проблема. Петко да кажа как е в оторизирания сервиз на Ауто Италия като колата му беше в гаранция до скоро :?

156 m-jet
06-03-2006, 13:38
Ами щото в оторизирания сервиз може да ти сложат пак части правени в Турция на цени на оригинални и пак да не решиш проблема. Петко да кажа как е в оторизирания сервиз на Ауто Италия като колата му беше в гаранция до скоро :?[

:shock: Как така в сервиЗ на АЛФА ще ти сложат Турски части :shock: :shock: :shock:

Ами това е ИЗМАМА :!: ТУк ЗА такава нещо се ходи в пандиЗа :!: И Фирмата саответно Фалира :!:

Е не се ли оправи положението или пак си е като преди 10години, всеки гледа да ИЗмами другиа :shock:

pent
06-03-2006, 13:52
Е не се ли оправи положението или пак си е като преди 10години, всеки гледа да ИЗмами другиа :shock:

ето сам си отговори :)

какво преди 10 години... преди 20 сме, ти с Германия ли ни сравняваш... тъжна картинка отвсякъде... и колкото повече виждаш навън как е, толкова по-зле ти става....

pumukle
06-03-2006, 18:06
Аз сложих тампони от лада седмица и заспаха....по 4 лв са и вече 20 000 км няна проблем. Иначе щангата е 120 лв 0т ТиН без отстъпката. Ремонта отнема цял ден защото се разглобява цялата предница и най-добре да се съчетае с нещо друго ако има....носачи, амортисьори и т.н., щото няма да струва малко труда

АЗ нещо не мога да раЗбера, след като цовек, не може или не иска да си подаржа колата както трябва , тоест в ОториЗиран сервиЗ на АЛФА , Засто му е тогава такава кола :?:

После АЛФИте се цупели.........ама ясно е , це това е положението в БГ... :?

Сега естествено, сте ми баде обяснено, це и така си варви колата и то дори по добре... :D
Остава да се обадите в ФИАТ и да им кажете, це нищо не раЗбират от автомобилостроене и да поцнат да слагат цасти на ЗАЗ или на
ЛАДА :D

Ужас...........

,
Абе я си пий бирата у Швабско и не умувай много....
Имаше конкретно запитване във форума и се дадоха конкретни отговори!
Ти кой точно беше, че ще даваш акъл как да си поддържаме колите в БГ..... :screwy:
Станахте по-големи европейци от европейците деееееееба!

rumpo
07-03-2006, 09:16
този пич в германия маи много разбира. ходил съм във ванто траид и не съм доволем много от това което свър6иха там .а за ходовата час има и други добри сервизи в софиа.

156 m-jet
07-03-2006, 18:09
Аз сложих тампони от лада седмица и заспаха....по 4 лв са и вече 20 000 км няна проблем. Иначе щангата е 120 лв 0т ТиН без отстъпката. Ремонта отнема цял ден защото се разглобява цялата предница и най-добре да се съчетае с нещо друго ако има....носачи, амортисьори и т.н., щото няма да струва малко труда

АЗ нещо не мога да раЗбера, след като цовек, не може или не иска да си подаржа колата както трябва , тоест в ОториЗиран сервиЗ на АЛФА , Засто му е тогава такава кола :?:

После АЛФИте се цупели.........ама ясно е , це това е положението в БГ... :?

Сега естествено, сте ми баде обяснено, це и така си варви колата и то дори по добре... :D
Остава да се обадите в ФИАТ и да им кажете, це нищо не раЗбират от автомобилостроене и да поцнат да слагат цасти на ЗАЗ или на
ЛАДА :D

Ужас...........

,
Абе я си пий бирата у Швабско и не умувай много....
Имаше конкретно запитване във форума и се дадоха конкретни отговори!
Ти кой точно беше, че ще даваш акъл как да си поддържаме колите в БГ..... :screwy:
Станахте по-големи европейци от европейците деееееееба!

ИЗобщо не давам Акал, Защото на такива като тебе , дето всицко Знаят не може да им баде даден такав....

Просто констатирах ФАКТ, които ако човек малко се параzмисли, сте му се иzправат косите......но мисленето не е от наи силните ни страни, zатова сме и последната дупка на кавала в Европа, както виждаш и аЗ сам в това число....zа саzаление :?

.

pumukle
08-03-2006, 18:24
ИЗобщо не давам Акал, Защото на такива като тебе , дето всицко Знаят не може да им баде даден такав....


Ама аз ич не се кефя на тоя тон....
ако на живо ми говориш така, ще ме видиш да приближавам много бързо...:boxing:

rumpo
08-03-2006, 19:02
ние маи вместо да си приказваме хубави работи взехме да се караме : не си струва бе колеги. аз от скоро карам алфа .156-2.4 дизел и се кефя страхотно. радвам се че има такъв форум и че научих много за тази кола от тук от вас всички.