PDA

View Full Version : Колко броя аудио колонки има Алфа 168, 1.8, 1999 г ?



dragonaz
05-09-2009, 21:44
Колеги, купих си аудио/цд/рисийвър,
който сам монтирах.

И чак сега се зачудих колко броя аудио колонки има Алфа 156, 1.8 1999 г - фабрично оборудвани ?

Това което виждам аз при мен е така -

1. Предна лява + пищялка
2. Предна дясна + пищялка

3. Задна долу ляво
4. Задна долу дясно

Гледам, че на кората до задният прозорец има разположени отвори и се чудя дали отдолу има колонки, тъй като не чувам звук от там.

Питам Ви, вас тъй като се рових из нета и не можах да намеря схема или информация за което.

Предварително Ви, благодаря.

Нещо съм объркал модела :-) в заглавието пък не мога да го редактирам...

thecleaner
05-09-2009, 21:49
Предполагам че става въпрос за 166, ако колата е с аудио система BOSE са сложени и колонки точно там където питаш, ако обаче е с обикновенна аудио система в задната кора колони няма и ако не се лъжа дори няма и кабели пуснати. Така че ще трябва да си пуснеш кабели и добавиш колони допълнително.

dragonaz
05-09-2009, 21:52
Благодарско за бързият и навременен отговор...
Направо се изкефих колко бързо ми отговори на нещо, което ме тормози вече 2 часа.
Става дума за Алфа 156 ама обърках заглавието и не можах да го редактирам.
Надявам се да има някога среща на форума .. за да почерпя пък и да поговорим.

Предполагам за фабрично ползвана 156 няма как да има под кората колони нали ?

thecleaner
05-09-2009, 21:55
Аз съм с Вагон и не мога да ти дам конкретен отговор за седана сорка.

Jivko7777
06-09-2009, 01:08
Благодарско за бързият и навременен отговор...
Направо се изкефих колко бързо ми отговори на нещо, което ме тормози вече 2 часа.
Става дума за Алфа 156 ама обърках заглавието и не можах да го редактирам.
Надявам се да има някога среща на форума .. за да почерпя пък и да поговорим.

Предполагам за фабрично ползвана 156 няма как да има под кората колони нали ?

Ми става въпрос за 99 година и едва ли ще е с БОСЕ саунд система...Та за това ти казвам почти сигурно е че нямаш колони там...Иначе се точно събират елипси 6X9'...
Ако има нещо друго питай...

Panchev
06-09-2009, 01:25
И аз търсих кабели под задната кора и не открих! Но, доколкото четох тук-там и доколкото успях да видя какво има под кората, там липсва и конструкция за захващане не въпросните елипси. Така че май не е толкова елементарно поставянето на още едни колони там.

Jivko7777
06-09-2009, 01:31
И аз търсих кабели под задната кора и не открих! Но, доколкото четох тук-там и доколкото успях да видя какво има под кората, там липсва и конструкция за захващане не въпросните елипси. Така че май не е толкова елементарно поставянето на още едни колони там.

Ами по-принцип гаранционните колони се поставят от оторизиран сервиз затова че няма какво да те вълнува дали може или не да се постави...
Иначе много колеги от форума могат да споделят че са си поставили въпросните елипси на задната кора...Така че става...

Panchev
06-09-2009, 01:43
Под кората има дебела изолация, а под нея е вече горната кора на багажника. Откъм ламарина, поне при мен е много постно там -само едни малки гредички по средата, на които е монтирана лампата на багажника. Ако режеш кората и пуснеш елипсата отгоре в отвора или я хванеш за самата кора отдолу -става. Но ми се видя че няма конструкция за която да хванеш елипсата и после да сложиш кората отгоре, така че всичко да си е като фабрично. Но затова пък има достатъчно място да си сложиш там стъпалото за баскасата там:metal:!

Novachev
06-09-2009, 07:48
Поставянето на колони при 156 отзат не е проблем има къде да се захванат даже си има и пуснати каели оригинално който са свързани със задните тонколони.
Тонколоните са захващат отдолу на кората има два малки препятствие първото е да не ти опира мембраната на тонколоната в кората може да се наложи да направиш нещо за да отдалечиш малко тонколоната от кората някаква дистанционна втулка другото е че за да ада свири добре трябва да направиш отвори на кората с ватата ,която затваря тонколоните отдолу за да използваш като кутия багажника може да пробваш с монтирането примерно на два бас рефлектора за да стане по кадърно изпълнението , а не да са само дупки.

Jivko7777
06-09-2009, 11:33
Поставянето на колони при 156 отзат не е проблем има къде да се захванат даже си има и пуснати каели оригинално който са свързани със задните тонколони.
Тонколоните са захващат отдолу на кората има два малки препятствие първото е да не ти опира мембраната на тонколоната в кората може да се наложи да направиш нещо за да отдалечиш малко тонколоната от кората някаква дистанционна втулка другото е че за да ада свири добре трябва да направиш отвори на кората с ватата ,която затваря тонколоните отдолу за да използваш като кутия багажника може да пробваш с монтирането примерно на два бас рефлектора за да стане по кадърно изпълнението , а не да са само дупки.

Искам да те попитам след като имам оригините колони във вратите 4-те с двете пищялки които се захранват само от СД-то...но ако сложа и тези две елипси ще могат ли да се захранват пак от него или ще е нужен усилвател ;)

tonov
06-09-2009, 13:44
Искам да те попитам след като имам оригините колони във вратите 4-те с двете пищялки които се захранват само от СД-то...но ако сложа и тези две елипси ще могат ли да се захранват пак от него или ще е нужен усилвател ;)

За предпочитане е с усилвател.

kalipso67
06-09-2009, 18:38
Колега моята алфа е същата като модел и година и аз си купих 6"х 9" говорители и доста се изпотих да ги монтирам, но става и ако сд -то ти е истинско, нямаш нужда от усилвател.Звукът е добър и реален.Иначе се монтират отдолу, но там има едни отвори за монтаж,които няма как за използваш, затова леко изместих с 5 мм.монтажните отвори на гщоворителите и ги завих с винтоверт за пластмасата.Отстрани изолирах луфта със самовулканизиращо тиксо"Бишоп".и стана добре.