PDA

View Full Version : С каква музика сте вкъщи?



SPEEDER_BG
15-09-2009, 15:07
Разделът е за музика в колата, но не знам къде другаде да пусна тази тема.
Кажете с каква аудио техника сте вкъщи и ако може снимки на моделите? Трябва в най-скоро време да си купя нов субуфер с колони, защото сегашният е на доизживяване, а пък и е слаб и като надуя дет метъла до дупка започва да криви звука.
Ако можете и да ми препоръчате някоя добра марка субуфер с 2 колони до 50 лв. Аз си харесах няколко, обаче ми казаха, че точно тея са супер некачествени и не си струват парите. А аз съм по-наясно с марките харддискове и видеокарти, отколкото с аудио техниката.

svetlastf
15-09-2009, 15:27
Сори пич ако ти прозвучи като спам, но за 50 лв дори и качествени слушалки не мошеж си купи.

SPEEDER_BG
15-09-2009, 15:42
Абе може, стига да знаеш къде да търсиш. А точно в това е проблемът - аз не знам къде да търся. Нямам си на идея къде другаде продават аудио техника, освен в Плесио. Сегашната ми я купи един френд преди 2 години - дадох му пари и той я купи.

svetlastf
15-09-2009, 15:51
Абе може, стига да знаеш къде да търсиш. А точно в това е проблемът - аз не знам къде да търся. Нямам си на идея къде другаде продават аудио техника, освен в Плесио. Сегашната ми я купи един френд преди 2 години - дадох му пари и той я купи.
Ако търсиш колони за компота може и да намериш нещо дето дига шум...
Ако търсиш аудио уредба за слушане на качествена музика в къщи / изключвам мр3-ките / забрави.

kongogo
15-09-2009, 17:07
Пич и в мулти рама има ама за толко пари...Както каза колегата, то слушалките са толкова, ако говорим за качествени разбира се.Иначе има некви кучи марки ама нямам опит с тях.Иначе аз съм с Creative 5+1 , един комшия ми ги подари, че си беше взел други, ама за в бъдеще мисля да се оборудвам с нещо по-така.Дано съм бил полезен :bounce8:

SPEEDER_BG
15-09-2009, 17:16
Пич и в мулти рама има ама за толко пари...Както каза колегата, то слушалките са толкова, ако говорим за качествени разбира се.Иначе има некви кучи марки ама нямам опит с тях.Иначе аз съм с Creative 5+1 , един комшия ми ги подари, че си беше взел други, ама за в бъдеще мисля да се оборудвам с нещо по-така.Дано съм бил полезен :bounce8:

Ми на мен ми трябва за мп3ки предимно (отговарям на потребител по-горе), но искам и да не криви звука като надуя музиката.
А ти, Конгого, кога е това за в бъдеще с оборудването на нещо по-така? Защото мен твоите 5+1 ме устройват идеално. :D

kongogo
15-09-2009, 17:37
Оооо колега незнам дали въобще ще се осъществи моята идея иначе ей за тва иде реч http://www.logitech.com/index.cfm/speakers_audio/home_pc_speakers/devices/224&cl=US,EN

SPEEDER_BG
15-09-2009, 21:14
Като знам какъв е хардуерът на Логитех и че клавиатурите им не работят в БИОС аз лично не бих си взел точно Логитех. Всичко друго, но не и Логитех.

kongogo
15-09-2009, 22:34
Ами колега аз съм с Логитек Г15 клавиатура, тази най-новата и на мен си ми бачка не знам защо си против марката :crazy:

SPEEDER_BG
15-09-2009, 23:21
Бачка ти в Уиндоус. В БИОС ако работи това ще е чудото на века. Пробвал съм около 10 вида Логитех клавиатури и нито една не работи в БИОС, а заработва чак като тръгне Уиндоус. Но да не се отклоняваме от темата, че ще ни се карат. ;)

krsapunov
15-09-2009, 23:29
Бачка ти в Уиндоус. В БИОС ако работи това ще е чудото на века. Пробвал съм около 10 вида Логитех клавиатури и нито една не работи в БИОС, а заработва чак като тръгне Уиндоус. Но да не се отклоняваме от темата, че ще ни се карат. ;)

Сега се замисли на какъв порт са били клавиатурите...

SwappeR
15-09-2009, 23:30
Като знам какъв е хардуерът на Логитех и че клавиатурите им не работят в БИОС аз лично не бих си взел точно Логитех. Всичко друго, но не и Логитех.
Ами то има 100 BIOS вендори и 100 ъпдейта на определен биос чипсет... Чудеса може и да стават :)
Не си прав за марката - аз съм с Logitech X540 и си вадят много добър звук за ценовият си клас - около 160 лева. Много ревюта изчетох, взех ги и 2 години си слушам повече от приличен звук. Дори по-старият модел X530 е още на пазара и то с по-висока цена от първоначалната му :)
Иначе за 2.1 бих избрал Logitech X240. Отново трудно може да намериш по-добри в техния ценови клас. Преди време зарибявка беше и модела на Luxeon - WF 2.1, но не знам дали ще можеш да го намериш някъде вече.
Ето - даже и едно ревю изкопах за последните:
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=63354

jorkodj
16-09-2009, 00:05
Аз съм ето с това във нас скромно и съм доволен за сега да не си ги уричам :crazy::crazy::afro:

Grozdan
16-09-2009, 00:09
Вкъщи се озвучавам с 5 канално ДВД система http://cokupic.pl/i/c_big6059.jpg , както и с една уредба на Aiwa http://www.cpsc.gov/cpscpub/prerel/prhtml98/98158.jpg

SPEEDER_BG
16-09-2009, 17:20
Ами то има 100 BIOS вендори и 100 ъпдейта на определен биос чипсет... Чудеса може и да стават :)


Чудеса стават и сега не мога да схвана как стана тая раута... Пуснах темата, защото мислех, че системата ми почва да гушва букета, тъй като кривеше звука и работеше само едната колона. Обаче се случи нещо... Рекох да вдигна субуфера за да го преместя, обаче нали съм Майстор Сръчко го изпуснах от един метър височина. И като го пуснах не само, че престана да криви звука, ами втората колона заработи като нова и сега колкото и да надувам до дупка метъла няма кривене, няма пращене, а цялата система работи като чисто нова. http://www.tuning.bg/forum/images/smilies/icon_eek.gif Иди, че разбери... А не е нещо особено: Altec Lansing 121i.
И като си поиграх малко с еквалайзера на ДжетАудиото и звукът стана направо съвършен.

http://www.zazz.com.au/images/productsarchive/Altec_Lansing_2.1_speakers_121i_image152.jpg

krsapunov, говорех за ПС/2 клавиатури. USB-тата на Логитех бачкат в БИОС, но само някои копчета работят, а като тръгне Уина никакви ги няма без драйвери. И това ако е клавиатура - да работи само с драйвери... И интересното в случаите с Логитех е, че винаги като ги сменя с клавиатури от времето на втората световна те си работят в БИОС, но не и Логитех.

Kamen666
16-09-2009, 18:15
Аз така и неможах да разбера,интересува те какво можеш да си купиш с 50 лв ?
Каква е музиката на потребителите в техния дом?
Или какво аудио са свързали към ПЦ-татта ?

По скоро темата е за общи приказки като гледам тръгнахте към мишки,клавиатури и друг хардуер...

SPEEDER_BG
16-09-2009, 20:34
Аз така и неможах да разбера,интересува те какво можеш да си купиш с 50 лв ?
Каква е музиката на потребителите в техния дом?
Или какво аудио са свързали към ПЦ-татта ?

По скоро темата е за общи приказки като гледам тръгнахте към мишки,клавиатури и друг хардуер...

Ами и трите въпроса ме интересуват като разглеждам кой какво е постнал в темата като изображения, та току-виж си харесам нещо добре изглеждащо и за малко пари.

Kamen666
17-09-2009, 10:35
Незнам около вас какви магазини има,но с 50 лева ти се чудя как очакваш да си купиш система 2+1

SPEEDER_BG
17-09-2009, 17:37
Незнам около вас какви магазини има,но с 50 лева ти се чудя как очакваш да си купиш система 2+1

Ми е така. Сегашната ми система струваше 35.49 лв. с ДДС преди 2 години. Намерих и на Canyon за 40 лв., но и те нещо ме съмняват, защото Canyon правят предимно оптична техника и аудио техника нямаха до скоро.

rusiq86
17-09-2009, 20:46
За 50 лв нищо добро неможе да се купи, камо ли да усилваш дет метъл колега, или отпусни джоба или не купувай нищо, за тея пари мн притенции имаш. Кво му се чудиш, земай и си готов.

Kamen666
17-09-2009, 21:32
Мисля да оставя темата до утре вечер и да я заключвам...

AttilaSL
17-09-2009, 22:03
Logitech Z-5500,това е истината за мен.http://www.youtube.com/watch?v=7w5qqivKsMs