PDA

View Full Version : Ново ЦД помощ за монтаж



markoff
16-09-2009, 20:19
Днес се сдобих с следното цд:
http://www.clarion.com/bg/bg/products/2008/audio/source_unit/1din/DXZ389RGUSB/bg-bg-product-pf_1172389520111.html
Много го избирах( да пасва на итериора на колата, да свети зелено и т. н.)обаче като разбрах че РЪГ И ТРЪГ(plug and play) системата не сработва, направо се вбесих.
Та питането ми е от къде да зема мъжкото за таз дупка?

Panchev
16-09-2009, 20:52
"Мъжкото за тази дупка " се казва ISO-конектор и се продава в магазините за електронни компоненти и части. Най-често е от 2 отделни букси. Ето как изглежда: http://www.clarionworld.co.uk/stock/iso.asp (http://www.clarionworld.co.uk/stock/iso.asp)Предполагам, че на твоята кола има някакъв фабричен конектор (на по-късните модели е направо ISO). В такъв случай търсиш преходник ALFA ROMEO/ISO. Ако просто е изрязано всичко, взимаш само конектор или какъвто и да е преходник, режеш му буксата и навързваш жиците. Ако държиш да е качествено, трябва да играе и поялник. Ако не можеш да се справиш с това -сервиз.

marian2784
16-09-2009, 21:31
моята е като твоята и е с ISO,странно какъв е твоят конектор

markoff
16-09-2009, 21:32
Благодаря за бързия отговор, смятам че ще се справя, доста се гласих даже диск си записах.
Ето така изглежда стария конектор ( букса, куплонг, ''мъжко'') влиза в касетофон сони.

rusiq86
16-09-2009, 21:50
Мн ми харесва сд-то. Първо има ли нагласи на предни и задни колони отделно? и каква е цената ?

markoff
16-09-2009, 22:07
Има всички видове настройки, някои сигурно никога няма да ползвам.
270 лв струва
2008 е модела
има и за 180 същия дизаин но без доста от екстрите
Хареса ми че този производитвл е помислил за хора като мен, които не търсят гръмка визия и искат нещо качествено, освен това всеки модел се произвежда отделно в червено зелено или син*о осветление на дисплея и бутоните, доста е мислено.

Panchev
16-09-2009, 22:12
Благодаря за бързия отговор, смятам че ще се справя, доста се гласих даже диск си записах.
Ето така изглежда стария конектор ( букса, куплонг, ''мъжко'') влиза в касетофон сони.
Ами, ако го издърпаш една педя, не се ли показва друга букса, оригиналната? Ако няма, значи предишният "майстор" я е отрязал и е присадил буксата на сони-то. Режеш я и присаждаш ISO конектор и си готов и за бъдещи смени на музиката!

marian2784
16-09-2009, 22:14
този конектор за сонито как е свързан виж 20 см по-навътре може да е само преходник от ISO към този на сонито,моето беше с сони и си беше с преходник дълъг 20 см

zilala
17-09-2009, 09:23
отиди при майстор мене в лозенец ми земаха 10 лева за монтажа да ти е мирна главата

markoff
19-09-2009, 17:50
Благодаря, за отговорите.
Вързах го вече, правено е като за колата, изглежда и свири много добре.
След като свързах говорителите( по- лесната част) преминах на захранващата част на ISO конектора

от снопка в колта останаха:
-два червени--------пл*сови кабела
-един черен---------минус
-един жълт( не зная за какво е, не беше вързан)

от ISO конектора:
-(А-1) phone mute
-(A-4) 12 v permanent
-(A-5) auto antenna
-(A-6) illumination
-(A-7) 12 v accessory
-(A- 8 ) ground

свързах ги както следва:

(А-4) - червен
(А-7) - червен
(А-8 ) - черен

в момента всичко си работи, без функцията заглушаване при звън на телефон

имам един жълт кабел от към колата
и три от към ЦД-то
-(А-1) phone mute
-(A-5) auto antenna
-(A-6) illumination

Към кое да свържа жълтия от колата?

Как да ползвам функцията заглушаване при звън на телефон и може ли да стане?

За какво са другите кабели?

Поздрави
Прилагам малко снимки:

ivan dimitrov
20-09-2009, 21:36
Жълтият кабел от колата вържи с illumination.Така като включиш габарити ще ти светва подсвенката на сд-то.

Panchev
20-09-2009, 22:08
Жълтият кабел от колата вържи с illumination.Така като включиш габарити ще ти светва подсвенката на сд-то.
Или пък ще се намали общата осветеност на дисплея и бутоните, за да не дразни очете. При мен поне на моа Алпин е така. Това при положение, че жълтият кабел е за освитлението.
А-1 няма как да го включиш без специална уредба.
А-5 ти е включване на антена или усилвател.
А-6 ти е за освитлението.
Но този, жълтият, който ти идва от колата можеш да го премериш какъв е, като видиш, кога идва плюс по него -би трябвало да е, когато включиш фаровете. Щото има вероятност да е "плюс при контакт"-а. Обаче щом работи и без него, значи е за осветлението. Аз пък имам спомен, че този за осветлението трябва да е оранжев. Не е лошо да се премери, но и с проста проба, няма да го гръмнеш -ако е "плюс при контакта", ще се включи или димне осветлението на панела още като запалиш колата.

ivan dimitrov
20-09-2009, 22:13
Да!Или това.По схема жълтият е за там.

markoff
21-09-2009, 14:36
Благодаря, ще тествам и ще пиша.

markoff
22-09-2009, 18:15
Свързах го жълтия кабел към illumination (от към СД-то е оранжев), сега като дам габарити или фарове светва заедно с цялото табло.
Благодаря на колегите, които се отзоваха!