PDA

View Full Version : Да си махна ли катализатора на 156 1.9 gtd?



ivaylo73
11-03-2006, 23:14
Каакво ще кажете по въпроса?

Bobo
12-03-2006, 01:10
Махай :wink:

156 m-jet
13-03-2006, 12:53
Каакво ще кажете по въпроса?

:shock: :shock: :shock:

Ами, само мога да ти кажа, че след като влеЗем в ЕС сте се ваведат Задалжителни еко норми За колите, и сте трябва да се минава на тестер, които в повечето случаи е немски, освен това манипулацията му в ЕС е престапление по накаЗателниа кодекс и се води 1. ИЗМАМА 2. Укриване на данаци :!:

Задалжително е си носиш раЗпечатката с подписа и печата на тоЗи които ти е премерил гаЗовете. При проверка от полицията на патя трябва да е покажеш, и има мобилни коли които Замерват на място ако се усамнат, и тогава гориш и ти и тоя дето ти е дал нередовната тапиа :evil:

Маи, не се раЗяснява много/много какво е да си в ЕС в БГ :shock:
Там шеги няма, новите 10 страни ако Знаете как пищат ама това е :!:

BatVas
13-03-2006, 13:01
Споко - махай го ама си го запази(защо да го задръстваш сега като никой не ти дава облекчения за това чре си с катализатор) а като влезат нормите на ЕС ще го сложиш и това е. Само, да кажа че ако влезат нормите ВЕДНАГА - трябва да спрат 80% от колите от движение(толкова са колите над 12 години в БГ) Няма да стане - ще има някакви гратисни периоди.

търтей
13-03-2006, 13:02
споко бе коли никой не спира - просто цапаш плащаш;)

156 m-jet
13-03-2006, 13:12
споко бе коли никой не спира - просто цапаш плащаш;)

Тоцно така колега, само да добава, це пластането е 3 пати по високо от това на кола с Еуро 3 от това на кола с Еуро 1 :? Тук Зависи от кубатурата, горе долу при 2 литра са около 300 еуро раzлика на Година :(

Lucky
13-03-2006, 13:59
А бе я стига докато влезем в ЕС има още хляб да ядем а докато приложат законите им ехе като отида в гаража на майната си ше ми мери някой изгорелите газове да бе да просто ше си приберат парите и айде.
Да не говорим че никой няма да посмее да въведе тези драстични еко норми че изборите а :?:

BatVas
13-03-2006, 14:34
Aбе да ги въведът- ама първо да си въведем малко стандарта на живот- да е поне наполовината като в Германия и веднага съм съгласен да въведът всички норми-иначе така е "На гол тумбак , чифте пищови"

Kostadin
13-03-2006, 14:49
@156 m-jet

колега стига си сравнявал България с Германия от гледна точка на норми, такси, закони и тем подобни истории...колко заплата получава средно един немец на месец, и колко един българин?Мислиш ли, че ако тук в Бг получаваме колкото немците в Германия няма да караме нови и хубави коли който да отговарят на всички еко и каквито щеш норми, а?

@ Bat Vas

моята, кола е на 14г. демек е над 12г. и искаш да ми кажеш, че ще ми я спрат от движение ли?Немога да се сетя как ще стане това!!!

BatVas
13-03-2006, 15:13
@ Bat Vas

моята, кола е на 14г. демек е над 12г. и искаш да ми кажеш, че ще ми я спрат от движение ли?Немога да се сетя как ще стане това!!!

Tочно това искам да кажа - че няма как да стане защото правителството пада ако направи така за 80% от хората с коли :D :D :D

ама все пак колегата да си запази катализатора като го махне от колата :?

търтей
13-03-2006, 15:20
васееее - стегни се бе :wink:
НЯМА да се спират коли от движение бе
никъде не така
просто са по високи данъците ако колата цапа повече


само дето ако производителя казва че отговаря на еко1 примерно то колата ти трябва да си отговаря

ама ред трябва да има - а не като сега - 5 лв и минават секви таралясници на преглед ...

Kuku
13-03-2006, 15:56
И пак ще има спекулации, българизации и подкупвации... :roll: все пак сме в България - ако ще и столица на Евопа да станеме - пак ще си намериме тарикатлък за да не плащаме :!: са не ми се изброяват примери... вярвам, че на всички ви е ясно, колко ще се спазва закона :roll:

П.П.
А Ивайло да си махне катализатора от колата, ама да си го запази :!:

kekc
13-03-2006, 16:08
А Ивайло да си махне катализатора от колата, ама да си го запази :!:

Много скоро и аз така ще направя. Не се притеснявам от бъдещи проверки, ама хич даже. Ще му мислим после, пък и нали си имаме старите катализатори :wink:

Bobo
13-03-2006, 20:11
Абе вие сте ми много интересни мислите ли че тая кола като стане на 8-9 години (докато влеземе в европа,та може и на 10 да стане) така обсъжданите от вас катализатори ще са все още читави А :?:

По-добре ги свалете сега ако все още става нещо от тях после да ги ползвате! макар че се съмнявам че катализатор на над 4-5 години въобще става за нещо :idea:

Bobo
13-03-2006, 20:13
Към господин M-Jet:

Приятелю не мисли че тука говориме за коли на 1 до 3 години става въпрос за коли на минимум 5-6 години които така или иначе им е изпята песента за евро норми :wink: Има и една две по-нови ама те са с чипове - така че и тех ги забрави :idea:

Kuku
14-03-2006, 12:01
По-добре ги свалете сега ако все още става нещо от тях после да ги ползвате! макар че се съмнявам че катализатор на над 4-5 години въобще става за нещо :idea:

Той ако е над 4-5 години, се предполага, че е и над 100'000км, от кадето следва, че е трябвало да бъде сменен доста отдавна, а това неизбежно води до заключението, че си напълно прав :grandpa: затова направо :jason2: :waving: