PDA

View Full Version : Здравеите на всички!!! Имам един въпрос.



Airborn
20-03-2006, 20:32
Първо Здрасти на всички!!!Форумат ви е чудесен и много информативен!Но имам един вапрос които от една две седмици не ми дава мира.Та преди една седмица тука до моя блок видях една Алфа Ромео GTV 3.0 V6 очите ми останаха в тази красавица казвам ви.Ужасно секси и ужасно агресивно изглеждащ автомобил!Влубих се направо!Та искам да ви питам ако някои може да ми даде съвет и компетентно мнение автомобила добар ли е,качествен ли е,скъпа ли му е подражката,данеби да се троши лесно????Понеже много такива отзиви чух специално за Алфите.А много съм се наточил за такава красавица даже вече си харесах една черна металик в mobile.de :lol: !Така че ако можете да ми дадете мнение и съвет много ще съм ви благодарен!Предварително благодаря за отделеното време и внимание!С приятелски поздрав!

proper
23-03-2006, 17:20
Здравей колега,

колите са си прекрасни. Имат си неща за потдържане разбира се, но все пак ще караш (живот и здраве) по-специялен автомобил, ще го караш най-вероятно доста често малко "по-специялно", а не на последно място е факта че ще я караш на "специялните" ни пътища.....
Та доста вероятно е ако имаш недай си боже проблеми да са свързани с тези фактори повече... А иначе колата е страхотна!!!
Частите разбира се са на цени за по-висок клас автомобил, но пък ти и това искаш да купиш. Така че..... просто гледаш внимателно конкретната машина, ако можеш я минаваш на екзаминер!!!!
И после се радваш на живота и работиш здраво за да си я караш с кеф дълго :)
Стискам палци!

tenekiaman
24-03-2006, 10:14
мда, както пропер е казал автомобила е специален,рядък и адски кеф дава да го караш,двигателят който си избрал обаче е най-големия за модела ако не се лъжа и нямам лицни наблюдения за него но ми е чудно колко ще струва докаран в БГ със сичките му такси и истории..

Airborn
02-04-2006, 10:56
Здравеите пак! :) Искам да ви благодаря за отделеното време и внимание за отговорите,Благодаря!!! :lol: А за митата и таксите 6те е маика си и бащта си понеже мотщноста е голяма на този двигател 220 коня и попада в друга категория и го водят акцизен автомобил значи митото ориентировачно ще ми е около 5000лв.,автомобила го намерих за 8750 евро,даже говорих със собственика по тел. ама този акциз колко е?Днес се ровя цял ден в нета и нищто не намерих.Колеги някои има ли инфо за това колко се плащта ако мощтноста надвишава 120kw.???Ебати и държавата дерат откадето могат!Нестига че мито плащтам ами и акциз :x .Ако някои има инфо да пи6е моля ви!!!

valjo
02-04-2006, 11:19
на мобиле.бг има такъв калкулатор, който ти показва всички данъци, такси и акцизи, които ще ти се наложи да платиш на митница...

тъпото на акциза е не само че го има, но и върху него се смята ДДС, което....
иначе, за 220к.с., над 4 годишен автомобил с Евро 1 сумите са тези:
МИТО: 0
АКЦИЗ: 9717.84
ДДС: 5903.568
ОБЩО: 15621.408

и още 16000 ако ти е колата, и те ги 32к лв....
имай предвид че ако колата е нова от магазина, акциза за мощност е по-нисък, тъй като се плаща само за киловатите над 120, а не за всичките..

при тия суми незнам дали не е по-добре да си вземеш ново ГТ 3.2 250к.с. на лизинг :)