PDA

View Full Version : БСП подаде жалба срещу форума “БГ Мама”



viki
08-12-2009, 12:47
Жалба на Българската социалистическа партия стигна до Комисията за защита от дискриминация заради публикации във форума на българските майки “БГ мама”. На представители на партията е било попречено да пишат във форума, жалват се от БСП. Партийните активисти са “отрязани” заради флуд, полит-агитация и мултиакаунтинг - все неща, забранени в правилника на форума, категорични са неговите администратори.

“След броени часове, на 2 декември 2009 г. ще се проведе заседание на Комисията за защита от дискриминация по повод жалба на г-жа Цветкова (БСП) срещу БГ Мама :-) - съобщава в блога си Огнян Младенов. - Можете и да се смеете, но е истина. Докато е била управляваща, Партията майка, закрилница и кърмилница, всъщност е била дискриминирана от "ОНЯ ФОРУМ“ :-)” По-нататък става ясно, че случаят опира до протестите на родителите във връзка с проблемите със записванията за детските градини и опити на партийците да се намесят в това.

Според форумците, проблемът с детските градини е бил повод за организирането на два родителски протеста пред СО тази година, вторият от които на 1 юни 2009. По това време ДКСМП към БСП е организирал протестен митинг на същото място, по същото време, със същите цели, но ден по-рано. Във форума на майките е направен опит да се пренасочат недоволстващите родители от гражданския протест към предизборния митинг, организиран от БСП и прикрит зад паравана на сериозния проблем с липсата на места в детските градини. Опитите на партийците да политизират исканията на родителите не се увенчават с успех, категорични са форумците.

На 22 май във форума се появява потребител “bunny73”, който залива форумите с еднотипни публикации от вида "Предлагам протестът да е ден по-рано“. Малко по-късно администраторите правят проверка и установяват, че неколцина партийци от БСП и потребителят bunny73 пишат от един и същ IP адрес. Следва забрана на достъпа до форумите на цялата група партийни активисти заради неща, забранени в правилата на форума: флуд, мултиакаунтинг, политическа агитация и опит за подвеждане на родителите да вземат участие в политически митинг.

“Във връзка с нарушаването на правата на български граждани, които не са нарушили по никакъв начин изискванията на форума - подготвяме жалба до Комисията за защита от дискриминация и до други институции”, пишат в официално писмо от БСП до администраторите на форума. Партийците предлагат среща за изясняване на проблема. Срещата обаче им е отказана. Какво ще реши КЗД днес, се пита Огнян Младенов в блога си. “Жалко е, че КЗД вместо да върши истинска работа трябва да се занимава с bunny73 и спама на БСП”, коментират потребители в социалната мрежа Facebook."Тази седмица е доста силна откъм всякакви безумия... bunny73... колко са жалки..." - коментира друг потребител на социалната мрежа.

източник :
dir.bg
цък (http://it.dir.bg/2009/12/02/news5474871.html)

Е,доживяхме да станем свидетели на такова чудо:afro::no:

ves_v8
08-12-2009, 13:03
Значи "Другарите от БСП" имат право да се е**ват с народа, а след това народа няма право да показва антипатията си към БСП...бре ти да видиш. Добре че министерските коли не са Алфа Ромео, че тогава сигурно и тука в нашият форум щеха да дойдат да се бутат. :furious:

pent
08-12-2009, 13:46
гледах ги по ТВ, незнам по кое предаване беше.... дискриминирани били, че им било забранено да пишат :))) мамини сладки! за тия трябва БАН по IP range!!! :devil::devil::devil:

търтей
08-12-2009, 14:02
Ммм нарушили са флуд, мултиакаунтинг хихи - изконни български думи. Почти разбрах какво точно са правили.
За бгмама няма да коментирам, ама това отдавна не е баш форум и се ползва за какви ли не цели, включително политически и икономически.

nhg
08-12-2009, 23:43
Лелеее, тея другарите, щом даже от БГмама са ги баннали са съвем жалка картинка.... Сериозно са дискриминирани!:pokey:

thecleaner
09-12-2009, 00:14
Сега ще има хакерска атака и ще превземат форума като шумкар мандра. Средствата за борба се менят но партията не си променя подходите от преди 9ти:furious:
И малко встрани от темата Явооооооооор Коооооолев п....с п.....с....:fuckoff:

viki
09-12-2009, 10:46
Червените,ако са се натресли на нЕкоя мама,която е кърмила Крали Марко до 7 годишна възраст,с явни хор(кУр) монални проблеми,изобщо не се учудвам,че са били напъдени:roll2:.В Бг мама е опасно:hmm::duel:

pr_00f
09-12-2009, 10:54
А всъщност всеки форум си има правила които трябва да се спазват.
Какви демокрации кви 5 лева къв кон на 18-тия етаж?
Дискриминация ли ?
Заеби.

morfius
09-12-2009, 10:57
Може да е смешно до безумие, но е показателно...
Докато целия ни живот (включая и групи по интереси) се политизира и се вменява прословутото - разделяй и владей, няма да мръднем и на йота.
И политическите ни формации (особенно тая визираната) имат интерес цялото общество да е разделено на дребни враждуващи групички, за това искат правото да нарушават установени в частно пространство правила.
А мечката като заиграе при съседите...

dimo
09-12-2009, 11:14
Комунистите пак преиграват

morfius
09-12-2009, 11:18
Комунистите пак преиграват

Дали?

В някои други държави, подобни трикове ползват доказани спамери със цел затрудняване на преследването си.
И докато там целта е ясна... правене на пари от нищо... то у нас политически ходове с подобна методика намирисват на друго - политизиране на всички области на обществото.

търтей
09-12-2009, 11:20
Дали?

В някои други държави, подобни трикове ползват доказани спамери със цел затрудняване на преследването си.
И докато там целта е ясна... правене на пари от нищо... то у нас политически ходове с подобна методика намирисват на друго - политизиране на всички области на обществото.

бг мама изначално обслужва политически и икономически интереси. Оставям ви сами да се сетите чии.

balev64
09-12-2009, 11:28
А стига бе тия още ли ги има?Като се замисля ми идва на ум думата геноцид,ей на такова е подложен българина вече 60 години(лагери,мутри,"качествени"храни,психически тормоз и подигравка).Сега обаче излиза че тва геноцида е по безобиден от дискриминацията в Бг мама.

morfius
09-12-2009, 11:28
бг мама изначално обслужва политически и икономически интереси. Оставям ви сами да се сетите чии.

Тоя форум не съм го чел... я жокерче (може и на бележка).
На мен самия прецедента ми е интересен... както и последствията му.

търтей
09-12-2009, 11:31
Тоя форум не съм го чел... я жокерче (може и на бележка).
На мен самия прецедента ми е интересен... както и последствията му.

"фалита" на пиб
истерия с детски градини
мога и още :)

dimo
10-12-2009, 17:39
търтей ти там с какъв ник се подвизаваш :lupe:

търтей
10-12-2009, 17:45
търтей ти там с какъв ник се подвизаваш :lupe:

Аз навсякъде имам един и същи щото никъде не се крия.
Само за сведение, там не се подвизавам. Знам как седят нещата щото ми се налага професионално да ги знам.

dimo
10-12-2009, 17:59
Аз навсякъде имам един и същи щото никъде не се крия.
Само за сведение, там не се подвизавам. Знам как седят нещата щото ми се налага професионално да ги знам.

Не съм мислел че се криеш но мислех че може да имаш малки търтейчета (разбирай дечица) и от време на време да си хортуваш с други майки и татковци .:baby_bringin:

търтей
10-12-2009, 18:05
Не съм мислел че се криеш но мислех че може да имаш малки търтейчета (разбирай дечица) и от време на време да си хортуваш с други майки и татковци .:baby_bringin:

тцъ
сам съм други нема

dimo
10-12-2009, 18:09
ок обаче ти пожелавам скоро :thumbup:

tsvety
14-12-2009, 14:59
Търтей, не мисля че си прав в безумните си твърдения, но както и да е. Твой са си.
Част съм от тоя форум и със адмистраторите се познавам. Точно защото не стана политически митинг от проблема с детските градини,затова се появи и тази жалба. Преди се говореше че форума изпълнява цели на БСП, но не е така, ако беше нямаше да има такава жалба.
Както и да е. Говоря като човек който има поглед отвътре. В момента в който се сложи политическа нотка на дадено нещо и КРАЙ това нещо спира. И така трябва да бъде. Ако искаме да политиканстваме едва ли мястото е БГ мама.

Нека се пенят от БСП, то това им остана

търтей
14-12-2009, 16:03
Част съм от тоя форум и със адмистраторите се познавам.

А със собствениците познаваш ли се?

tsvety
14-12-2009, 20:17
А със собствениците познаваш ли се?
Да

търтей
14-12-2009, 20:58
Да

Чудно. За дг няма да те питам щото за там знам кое как и защо. Хайде обясни за пиб, моля.

А след като отговориш за пиб ще те питам от къде Иван Николов на 18 г. има няколко милиона.
После пак ще си говорим за политически интереси. Евентуално.