PDA

View Full Version : Ойде коня у рЯката - застреляха Боби Цанков!



Kuku
05-01-2010, 14:33
Отцепен е голям район около площад "Света Неделя" и част от бул. "Александър Стамболийски", предаде репортер на Агенция “Фокус”. Стрелбата е станала на кръстовището на бул. "Александър Стамболийски" и ул. "Цар Самуил", където има клон на банка СИБАНК. На място има много полиция, следователи. На улицата видимо няма никакви следи, стрелбата вероятно е станала във вход на жилищна кооперация, където в момента влизат следователи и полицаи.
По непотвърдена информация неофициално се говори, че застреляният е Боби Цанков. Официална информация за самоличността на простреляния от МВР няма.
Стрелбата е станала около 12,30 часа. Убит е един човек, двама са ранени.
Движението е силно затруднено. Събрали са се много журналисти.

Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов потвърди пред Агенция “Фокус”, че застреляният в столицата е радиоводещият Боби Цанков. „Неприятен инцидент. Предстои да се съберем на работно съвещание при главния прокурор”, каза той.
Другите две лица са в болница, поне към настоящия момент смятаме, че няма опасност за живота им - каза той.

Остава отцепен районът на стрелбата в центъра на София, където около 12,30 часа беше убит радиоводещият Боби Цанков, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Продължават следствените действия. На място има съдебни лекари, следователи и полицаи. Отцепеният район е на бул. „Александър Стамболийски” и ул. „Самуил”. Там има оптика, клон на СИБАНК и вход на жилищна сграда. С полицейски ленти е ограден голям участък около мястото на стрелбата.
По първоначални данни Боби Цанков и другите двама са били простреляни от неизвестни до този момент, които след стрелбата са избягали в посока площад “Св. Неделя”.

Мартин Радославов: Според мен ключът в убийството на Боби Цанков е инцидента преди време със Сако
Според мен ключът в убийството на Боби Цанков е инцидента преди време със Сако, сочен за един от наркобосовете в София. Той беше освободен срещу смешна парична гаранция. Това заяви в предаването „12+3” по БНР главният редактор на вестник „Уикенд” Мартин Радославов. Преди Нова година Боби ми каза, че е поръчал бронирана кола, така че е чувствал някаква заплаха за живота си. Движеше се и с охрана, допълни той. Той написа книга, в която става дума и за „Наглите”, така че може и там да се крие ключът. Очевидно всеки, който издава тайните на подземния свят, не е застрахован, уточни главният редактор на „Уикенд”. Убеждавах Боби да не издава книгата, но той не ме послуша и явно се надцени. Надявам се МВР да си свърши работата по случая, каза още Мартин Радославов.

---------- Post added at 14:33 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

Очаквам крайно НЕадекватната реакция на ЦЦ и няколко медийни изяви на ББ директно от Пожарната команда :?

digitalundgrd
05-01-2010, 15:21
Бях до Ал.Невски точно по това време около 14:00ч ;) Чух новината по радиото докато карах :( Тамън миналата седмица се чудех дали да не му купя новата книга.

Много дупе го раздаваше и се мислеше за недосегаем...Поне с такова впечатление останах, след като го гледах в
"Горещо" преди месец-два....

santo_traficante
05-01-2010, 15:25
който мноо пее до тук стига...

бая народ "извъртя" тоя пич

Kuku
05-01-2010, 15:57
Скандалният бивш радиоводещ и настоящ автор на сензационни публикации за бивши и днешни бандити в седмичника "Уикенд" Боби Цанков е убит при престрелка в центъра на София, съобщи пресцентърът на МВР. Инцидентът станал малко след 12.30 часа.
По първоначална информация 30-годишният Цанков е загинал на място, а други двама, вероятно негови охранители, са закарани в болница.
По тримата на ъгъла на бул. „Стамболийски" и ул. "Цар Самуил", където има клон на СИБанк, са стреляли двама неизвестни, които избягали към катедралния храм "Света Неделя".
На мястото има много полиция, следователи. На улицата видимо няма никакви следи, стрелбата вероятно е станала във вход на жилищна кооперация. Трупът на убития още не бил изнесен, съобщиха насъбралите се репортери към 15 ч. Движението в района е затруднено.

На 13 ноември миналата година Боби Цанков съобщи, че е бил преследван от Стефан Бонев-Сако с бронирано Aуди от светофара на Южния парк до светофара на „Сити центъра" в София. Цанков обави тогава, че поводът за тази атака срещу него е първата му книга, носеща заглавие "Тайните на мутрите. Пряка линия с подземния свят". Стефан Бонев, по-известен като Сако, бе задържан за заплахи за убийство срещу журналиста.

Цанков е вторият убит сензационен журналист, който издаваше книги за подземния свят. На 7 април 2008 г., пак посред бял ден, край хотел "Плиска" в столицата бе убит 35-годишният Георги Стоев, известният автор на книги за подземния свят и мафията в България.

От доста време из София се говори, че обявеният за главен наркобос Стефан Бонев-Сако през ноември миналата година е издал смъртна присъда на Боби Цанков. Не можел да повярва, че скандаллният журналист дръзнал да подаде жалба срещу него в полицията и по този начин официално го посочил като наркобосът на България, който ще има сериозни проблеми с правосъдието.
Твърдеше се, че напоследък Цанков се движи винаги с двама души охрана.


Борис Николов Цанков
е роден през 1979 г. в София, завършил е Средното музикално училище „Л. Пипков". Изявявал се е като водещ на есемес-игри по Радио „7 дни", Радио „Хит 7", Радио „Сигнал плюс" (на Кеворк Кеворкян), Радио „Спорт" (на Манол Велев), Радио „Вива", Радио „Браво" - Варна, Радио „Практика", Радио „Екстрийм" - Перник, телевизийте „Канал 2001", Би Би Ти (на Петър Манджуков и Красимир Гергов), Телевизия „СКАТ", „BGTV" (България Кабел), Телевизия „7 дни" (на Георги Агафонов)... Повечето от тези медии вече не съществуват.
За първи път името му нашумя след ареста на 24 юни 2003 г. Представящата се за бизнес дама Валя Червенкова сигнализира прокуратурата, че е измамена от него, след като му дала 50 хил. лв срещу обещание за реклама. Арестуваният беше обвинен в измама в особено големи размери. От прокуратурата твърдяха, че от измамите му са пострадали над 1000 души из цялата страна. Два месеца по-късно Цанков беше освободен срещу 25 хил. лв гаранция. Тогава измамите му бяха описани така: обявява в радиоефира, че първите, които се обадят на телефона на предаването му, получават безплатна реклама. След като проучи част от обадилите се, Цанков звъни на онзи, който му се струва най-платежоспособен. Съобщава му, че печели безплатна реклама, но трябва да си плати ДДС-то. В друг случаи твърдял, че може да осигури и билбордове в София, но за тях трябва да му бъде платено допълнително. В трети случай обявявал, че спечелилият получава реклама за определена сума, но трябва да внесе половината от нея, за да бъдат разпределена между шефовете на радиото и спонсорите. Прибирал между 3 и 17 хил лв.
На 15 ноември 2003 г. бомба избухна на перваза на прозорец на партерния етаж на кооперацията, апартамента, където живеят родителите му - на ъгъла на улиците "Цар Асен" и "Хан Аспарух" в центъра на столицата. Имаше версии, че взривът е бил предназначен за известния бандит, застреляния на 30 юли 2005 г. Антон Милтенов-Клюна. Твърдеше се, че Клюна покровителства Цанков. Още тогава Боби Цанков се движеше с охрана и личен шофьор.
На 3 април 2004 г. взрив рани Цанков в главата. Бомбата избухна, когато известният с връзките си с мутри влизал във входа на същата кооперация на "Цар Асен".
През март 2006 г. беше уличен, че за няколко месеца е измамил 10 души с различни суми на обща стойност 23 790 лв. Цанков се представял пред рекламодатели като "Иво Антонов" и ги завличал с пари. Беше арестуван и задържан под стража. Срещу него тогава имаше заведени следствени дела и 68 дознания - всичките за измама.
Никога не беше обявено, че срещу него е заведено дело...

JORDI
06-01-2010, 15:32
...
[I]Никога не беше обявено, че срещу него е заведено дело...

Значи нито прокурори,нито съдии са си свършили работата а? Че защо ще искат бонуси и 13 заплата тогава? Май и те са от "наглите"!!!:smackbum:

bouncer
06-01-2010, 15:41
а сега някой да ми обясни какво общо има този измамник и измекяр с журналистиката и какво се разпищяха всички?

Kuku
06-01-2010, 15:43
Нищо, но е идеален параван ;)

Stoyan Georgiev
06-01-2010, 15:49
варварско, но който тръби наляво и надясно как е седял на една маса с този и онзи и после забива нож в гърба (пък било то и на пълни изверги заслужаващи многобройни годинки затвор) не ме изненадва с получването на такава кончина

приказката за хорото всеки я знае

fred
06-01-2010, 15:50
а сега някой да ми обясни какво общо има този измамник и измекяр с журналистиката и какво се разпищяха всички?

Майка му е комунист и журналист още по Татово, а сина и беше нареден тоже в медия.Не може да му се отрече, че имаше качества, слушаха го маса народ, аз го знам опреди да стане известен с далавери.Лично не съм го слушал но сума ти таксиметри, шофьори на рейсове и кой ли още не го слушаха активно,не помня радиото, но пак повтарям беше добър, като водещ и то самото начало.Имаше интересен маниер на водене, тембър и т.н.
След това се насочи основно в далаверите и това е.Ако беше се насочил с платената журналистика, както правят у нас почти всички журанилсти щеше да надмине Тошо Тошев например, но той тръгна по пътя, който доста бързо води надолу
:choice: Та в тая насока аз се чудя какво общо има не толкова той с журналистиката, ами почти цялата ни журналистическа клика....
Каквото и да е, докато такива проблеми се решават не от държавата а от разни подобни на него престъпници, нищо добро не ни чака.

156
07-01-2010, 16:49
Аз пък много добре го помня още от първите му изяви в радио ФМ+ в средата на 90-те. Наистина ставаше за водещ. Така и не разбрах какво му стана, че почна да прави после такива "далавери". МД, още навремето докато водеше се правеше на голямата работа и разправяше как се познавал с този и онзи.

georgyg
08-01-2010, 17:22
@156 Средата на 90-те години би трябвало да е бил на 15, 16 години като ги смятам, при положение че е 1979 набор.

И за да не е спам, Моето твърдо мнение, е че е бил за затвора отдавна. Няма друг журналист в България, който на 25-27 години да ходи с охрана и джипове, просто няма как да са му чисти нещата, ама това си е мое мнение де.

fred
08-01-2010, 20:53
Ами майка му го е водила в радиата от 15 г, оня Пунчев /виден журналист БКП кликата навремето и по това време шеф на едно две частни радиа/ също каза това в едно шоу, ама че беше и мошеняга спор няма

DerMeister
08-01-2010, 23:58
Лошото е, че сега всички ще решат, че е говорел истини...

Kuku
09-01-2010, 00:01
От което става пределно ясно и на малките деца, че НЕ са го убили заради бръщолевениците :idea:

Stoyan Georgiev
09-01-2010, 15:09
От което става пределно ясно и на малките деца, че НЕ са го убили заради бръщолевениците :idea:

бинго ...

fred
09-01-2010, 15:43
Може да е убит заради много неща, даже и да е убит за бръщолевенията си, това не значи, че е говорил истината и само истината.

Бобби
09-01-2010, 16:43
Бързи пари, хубави коли, жени...и т.н.......
Къс живот....не е първият...едва ли последен ще е...:Suicide:

fred
13-01-2010, 21:20
Така е:Suicide:

nikoga
13-01-2010, 21:42
и аз да кажа нещо :)1 во Боби Цанков не е журналист и никога не е бил... тои самият никога не се е наричал журналист. И 2ро според мен никои от тези хора на които е дължал пари и то пари от накакви игри с смс-и за които повечето хора знаят че са измама никои от тези няма да тръгне да го убива при полужение, че тогава губи всякви шансове да си върне парите и да не забравяме че хората които е излъгал далеч не са толкова големи клечки че да поръчат професионално убийство :prescription:

Stoyan Georgiev
14-01-2010, 12:36
не са толкова големи клечки че да поръчат професионално убийство :prescription:

живеем в българия. всички струваме 5000 марки ;)

fred
16-01-2010, 10:03
А може и с по малко да минем :throw: