PDA

View Full Version : Лагер -Моля за съвет?



alfamilano
09-01-2004, 00:49
Някой случайно да знае,дали стават лагери Бг. или от някой соц. автомобил на Алфа 33 или трябва да го избия да видя номера -Става въпрос за лагер на главината на задно дясно колело,щото почна да ми вие вчера .Днес установих че сепаратора се е разбил и сачмите са се разкарали,и не са на мястото си! А, и цена на оригинален за 33 ако знаете.Благодаря!!:(Питам ви ако знае някой направо да го купя не да гледам номера пак да се ровичкам в каталози и тн.

BBRC
09-01-2004, 09:15
Заеби тези соц простоти купи читав преди 2 годин сменях предни десени и струваха кам 30лв за отзад надали ще е повече!

Bobo
09-01-2004, 10:46
Задните лагери немогат да са СОЦ. Имаш вариянт SKF и оригинален

Alfa33
22-01-2004, 00:37
Оргиналните струват 28лв.
Лагери можеш да си вземеш всякакви но в барабана има две легла които се сменят заедно с лагерите.
Тези легла(незнам дали така се казват точно) ги има само в оргиналните.
Едва ли ще ги има в каталога на SKF

Bobo
22-01-2004, 12:30
Sled kato kazvam znachi sigurno sum smenial i znam a?
Ima gi

alfamilano
22-01-2004, 14:36
А леглата как се сменят?Избиват ли се?щото по тях има малки язвички и виенето може и да е по тях.

Bobo
23-01-2004, 09:57
Izbivat se no vnimavai zashtoto ot vanshna strana sigurno sa iako kliasali

runtav
21-10-2008, 11:02
Привет! Нормална ли е смяната на лагера на задно колело на 8-10 000 км.Питам , защото ми се струва че

runtav
21-10-2008, 11:08
е, сори че стана поста нещо. въпросът : не бъркам ли със силата на момента на затягане или някоя друга тънкост има? мисълта ми е , че нещо малко ми се виждат тия клм. за лагера.

Grozdan
21-10-2008, 18:52
Лагерите след 10хил. вият или имат луфт?Ако е само луфт може да се обере с малко донятягане,без прекаляване.

runtav
21-10-2008, 19:03
Блг.
Grozdan (http://www.clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=839) , но лагера се разбива.В качеството ли е тайната ? Знае ли се с каква сила при използване на динанометричен ключ е необходимо да се стяга?

RUSEV-BGR
21-10-2008, 20:15
24NM se stiaga gaikata na glavinata pri tova barabana mozhe da zategne ts ohlabvash leko dokato se poluchi leko vyrtene bez zaiazhdane-bazovoto stiagane e zadylzhitelno s din...kluch.a syshto i pri montazha na novi lageri da se izmie vsichko s benzin ili raztvoritel za da se premahnat metalnite chastici ot starite lageri...

mordohy
21-10-2008, 22:30
След като измиеш всичко и смениш и семерингата,намазал си лагерите с грес и си запълнил останалото на 2/3 с грес,започваш със затягането.Завиваш гайката с около 6-7 кг.Това е необходимо за да си сигурен,че лагерите са се наместили.От тука на там правилото е:развиване;стягане с 1кг/м и развиване на 60 градуса.Каквото и да правиш,когато сложиш колелото по външния ръб на гумата , трябва да има луфт около 1 мм.Ако го няма,когато загреят лагерите ще стегнат и се износват бързо или направо блокират.Нормално тия лагери карат над 200 000 км.Успех.:doctor:

JORDANGT
22-10-2008, 01:22
200К ама друг път.Просто ми се струват много малки тези лагерчета.Изоставяли са ме на най-готините места(на бул.България,на Струма,на Доспат и тн.)И срам несрам стават от ауди 80 и голф 2,но по важно е да смениш и гайката,да провериш шайбата да не е износена,да ползваш подходящата грес и най-вече момента на затягане

mordohy
22-10-2008, 11:02
200К ама друг път.Просто ми се струват много малки тези лагерчета.Изоставяли са ме на най-готините места(на бул.България,на Струма,на Доспат и тн.)И срам несрам стават от ауди 80 и голф 2,но по важно е да смениш и гайката,да провериш шайбата да не е износена,да ползваш подходящата грес и най-вече момента на затягане
:bangin: няма затягане!!!!!!!Има развиване на 60градуса.:paddle:

JORDANGT
22-10-2008, 17:18
:bangin: няма затягане!!!!!!!Има развиване на 60градуса.:paddle:
Като казвам момента на затягане искам да кажа да спазва процедурите.А пък ти ако можеш да стегнеш гайка докато я развиваш....Евалата ти праим:Bolt:

terfenliata
22-10-2008, 19:09
колега, задните лагери на алфа 33 са едно към едно със задните лагери на голф-2.
Аз съм с такива от 2 години и до сега не са мръднали. Когато ги вземах бяха 15 лева бр.
Избиваш лагера, набиваш новия и стягаш здраво и после развиваш 1 оборот и си готов.

mordohy
22-10-2008, 21:09
Като казвам момента на затягане искам да кажа да спазва процедурите.А пък ти ако можеш да стегнеш гайка докато я развиваш....Евалата ти праим:Bolt:
Браво! направо ме :sniping:!!!Хареса ми!Имах в предвид,че колегата явно не е наясно и като му говориме за момент на затягане,може да се обърка.Прав си!Цял ден се опитвам да затегна отвивайки,ама това става само във висшата математика!Важното е да му помогнеме на човека.:beer::cheers: