PDA

View Full Version : Коментари към Гараж/Галерията на 159 и Brera



stelt
05-01-2010, 23:02
Гледам снимките и си мисля, няма ли да е по-добре визуално, гредата зад предната броня да е в черен цвят ?

Pepo
06-01-2010, 15:05
...Ниво на оборудване High - кожен салон, 12 еърбега, фабричен би-ксенон, пълен ел. пакет, подгряване на гъза и т.н. Колата е без ASR,VDC,ABS,Hill holder по непонятни за мен причини, но да съм мислил и гледал навреме :)
.....
[/URL] (http://bouncer.snimka.bg/automobiles/alfa-159-sw.334607.10224584) [URL="http://bouncer.snimka.bg/automobiles/alfa-159-sw.334607.10224597"] (http://bouncer.snimka.bg/automobiles/alfa-159-sw.334607.10224593)
Сорка за офтопика, но High нивото серйно си ги има тези неща, колега. Да не би да има някаква грешка?:online2long:

bouncer
06-01-2010, 15:44
не, няма грешка. Колата е поръчкова, но пича я е капарирал и после не я е купил. Интересното е, че е поръчна БЕЗ тези екстри, щото той искал да я тунингова...което не знам какво му пречи...
Аз забелязах липсата на тези екстри след като я бях взел и вече беше късно, нищо че в офертата пишеше че ги има и "било станало грешка"...

Mury
06-01-2010, 21:24
не, няма грешка. Колата е поръчкова, но пича я е капарирал и после не я е купил. Интересното е, че е поръчна БЕЗ тези екстри, щото той искал да я тунингова...което не знам какво му пречи...
Аз забелязах липсата на тези екстри след като я бях взел и вече беше късно, нищо че в офертата пишеше че ги има и "било станало грешка"...

Интересното е,е моята е с Медиум оборудване/така излиза по ВИН в Епер/,но има всичките тези неща,само без кожа и автопилот.Явно развръзката е там,че колата е купувана от Италия за да се кара в БГ,там нивата на оборудване са други:yes::yes::yes:

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:19 ----------


Давайте и инфо за ремонти, поне като пари.Иначе темата не знам , защо не беше важна.Сигурно щото аз я правих :oops:

Редактирах първия си пост

dilian alfa gtv
07-01-2010, 01:15
Значи моята също си ги има ASR VDC и HILL HOLDER и ABS като допълнителна опция има добавени HI-FI BOSE и автоматично прибиране на огледалата като мисля че това е допълнителна екстра (говоря за огледалата за босето е ясно).
П.П.Въпрос към колегата MURY колега има ли осезателна разлика след ремапа който сте направили в вашия сервиз доста ли се осеща в вървежа и има ли разлика в разхода.а също негати някакви ще има след чипа.мерси предварително.
ПОЗДРАВИ и със ЗДРАВЕ.:grin:

vassil.tzanev
07-01-2010, 07:58
има огромна разлика, а разходът пада с около 10%. но реално колата става значително по-динамична и е трудно да задържиш същия стил на каране, а започваш да я натискаш повече, което неминуемо ти качва разхода :)

Mury
07-01-2010, 09:39
Значи моята също си ги има ASR VDC и HILL HOLDER и ABS като допълнителна опция има добавени HI-FI BOSE и автоматично прибиране на огледалата като мисля че това е допълнителна екстра (говоря за огледалата за босето е ясно).
П.П.Въпрос към колегата MURY колега има ли осезателна разлика след ремапа който сте направили в вашия сервиз доста ли се осеща в вървежа и има ли разлика в разхода.а също негати някакви ще има след чипа.мерси предварително.
ПОЗДРАВИ и със ЗДРАВЕ.:grin:
Има разлика и то осезаема,колата стана доста пъргава,педала на газта по-чувствителен,абе екстра си е.Единствения негатив е малко повече натоварване на съединителя:naughty::naughty::naughty:

Красимир
07-01-2010, 13:28
Моята също е High,има автоматично прибиране на огледалата като това е допълнителна екстра огледалата.Няма
ASR VDC и HILL HOLDER . Трябва да сменям предно стъкло.

dilian alfa gtv
07-01-2010, 13:54
Колега щом колата е това ниво на обурудване трябва да ги има тези системи.защо ще сменяш стъклото каква е причината.

Красимир
07-01-2010, 14:01
Од изхвърчало камъче.

AR147
08-01-2010, 00:17
Гледам снимките и си мисля, няма ли да е по-добре визуално, гредата зад предната броня да е в черен цвят ?
Ми заводски излизат с черен цвят отзад :big_flowers:

Mury
08-01-2010, 10:02
Ми заводски излизат с черен цвят отзад :big_flowers:

Само дет не гледате внимателно,а само говорите.Това което се вижда сивото,си е част от самата броня,а гредата е отзад:yes::yes::yes::yes:Иначе не споря,че ще е по-добре да е черно,напролет ше опраиме тая дреболия,и без тва има драскотини за оправяне

П.С.Моля модераторите да оставят само постовете по темата,другите да се преместят в раздела 159,и там се дискутира за всичко:gruebel::gruebel::gruebel:

sen7
08-01-2010, 13:24
Тук може свободно да обсъждате снимките.

Stoyan Georgiev
08-01-2010, 13:37
добре де, аз мислех че аср и вдц са стандартни за всички, вие на мястото на копчето за аср и вдц какво имате ?

Mury
08-01-2010, 20:50
добре де, аз мислех че аср и вдц са стандартни за всички, вие на мястото на копчето за аср и вдц какво имате ?

Нищо нямат-черно капаче:noooo::noooo::noooo:

Stoyan Georgiev
09-01-2010, 00:45
ски, ново двайсе

AR147
09-01-2010, 02:12
Само дет не гледате внимателно,а само говорите.Това което се вижда сивото,си е част от самата броня,а гредата е отзад:yes::yes::yes::yes:Иначе не споря,че ще е по-добре да е черно,напролет ше опраиме тая дреболия,и без тва има драскотини за оправяне

П.С.Моля модераторите да оставят само постовете по темата,другите да се преместят в раздела 159,и там се дискутира за всичко:gruebel::gruebel::gruebel:
Да от бронята е колега.
Съжелявам за спама ,но заводската броня не е ли черна отзад,не искам да плюя или нещо такова,просто може да научиш нещо ново за колата си.
Дано да греша

Stoyan Georgiev
09-01-2010, 02:48
не, в цвета на купето е

не е блъскана колата му, или поне това не е признак ;)

Mury
09-01-2010, 12:27
не, в цвета на купето е

не е блъскана колата му, или поне това не е признак ;)

Точно така,сива си е оригинално,което не значи че напролет няма да стане черна:pp::pp::pp::pp:

П.С.Хора ко праим с чистачките,моята беше с некви незнайни,сменявани са/стържеха адски дори на мокър джам/,сега сложих Бош за 76 лв.,вече не стържат-супер тихи са,обаче замръзват жестоко,и незнам кво да правя:cussing::cussing::cussing::cussing:.Навръщан е от Рибарица на нова година,спирах 6 пъти на магистралата,да ги чистя и размразявам:cussing::cussing::cussing::cussing:Дем ек извода е,че и Боша не става за нищо,както винаги:cussing::cussing::cussing:

Stoyan Georgiev
09-01-2010, 14:49
може би някаква шукария за подгряване на чистачките - като на джиповете ако се сещате

иначе чистачките моите вече са дроб а колата се кара изключително рядко под 0 градуса и ги поддържам що годе чисти

OgyG
09-01-2010, 18:53
[QUOTE] П.С.Хора ко праим с чистачките,моята беше с некви незнайни,сменявани са/стържеха адски дори на мокър джам/,сега сложих Бош за 76 лв.,вече не стържат-супер тихи са,обаче замръзват жестоко,и незнам кво да правя.Навръщан е от Рибарица на нова година,спирах 6 пъти на магистралата,да ги чистя и размразявамДем ек извода е,че и Боша не става за нищо,както винаги [QUOTE]

Колега - а течността за миете на стъклото - до колко градуса ти е? :)
Друго нещо е, че и моите чистачки за 1 год са вече зле.
Мисля да взема Шампион или Бош Аеро.

Garvansky
10-01-2010, 03:48
Аз смених моите на година и половина и сега съм с BOSCH Aerotwin или нещо подобно. Предполагам Mury точно от тези не е доволен защото цената е сходна, но аз нямам подобни оплаквания, дори съм много доволен, чистат супер, не скърцат грам и при мен няма проблем с замръзването...

dilian alfa gtv
10-01-2010, 03:50
Също и моите чистачки бяха зле колеги и сложих -БОШ и съм много доволен а иначе си замръзват но то незнам кои чистачки не замръзват като температурите за под 0

Красимир
10-01-2010, 17:32
аз си мислех че моите са се скапали бързо.Явно трябва да се вземат нови

Stoyan Georgiev
10-01-2010, 22:25
и течността гледай също, сложи за по ниска температура

Mury
11-01-2010, 10:58
Аз смених моите на година и половина и сега съм с BOSCH Aerotwin или нещо подобно. Предполагам Mury точно от тези не е доволен защото цената е сходна, но аз нямам подобни оплаквания, дори съм много доволен, чистат супер, не скърцат грам и при мен няма проблем с замръзването...

Точно с Бош Аеротуин съм,и замръзват ужасно,особено на магистралата,но не от течноста,а от това дето ти го мятат предните коли:cry::cry::cry::cry:Иначе в града си чистят супер,ако не са замръзнали:paddle::paddle::paddle:

Mury
05-10-2010, 15:34
И кво праиме са с чистачките,някой да е изпитал някакви нови модели,че иде зима,а не мисля да си късам нервите като миналата година с тоя тъп Бош:asthanos::asthanos::asthanos: