PDA

View Full Version : Размисли относно Брера



Amorphis
11-01-2010, 00:06
Здравейте колеги,
бях горд собственик на не една или 2 алфи , последната беше 156 през 2006 година, след което за известно време изоставих марката :)
Знам, че много хора веднага ще се включат с излишен спам отностно марките , но реално се двоумя в следния избор.

Alfa Romeo Brera 2.4 JTD - 200 к.с. 2007 год.
и
BMW E60 530d - 2005/6 год. - 218 к.с.

Така зная че тези коли немогат да бъдат сравнявани по конвенционалните критерии, защото са коли от различни класове, но г/д по един клас съвпадат и това е ценовия , а при мен той има значение в момента, защото ще мога да отделя за кола не повече от 12,000 евро.
Никога не съм се качвал в Брера,но съм виждал, планирам и скоро да покарам , затова моля за мнението на собственици тук във форума.
Брерата като дизайн е нещо страшно, купе е, а аз точно това искам от една кола, патувам повечко и искам надеждна, динамична и кола около 200-240 к.с. и държа този път да е дизел, защото дизела рулзз :)Убедил съм се в неговите качества, да не говорим за цена/разход/вървеж.

Моля собствениците да споделят как е откъм здравина,за обслужването четох в една тема, аз най-вероятно(99%) ще я взема от Италия все още в гаранция и ще я обслужвам или там или в Гърция, защото още от 156цата си ходя в Серес или Солун за обслужване.
Наблюдения до 50,000 км. чупи ли се, паразитни шумове, проблеми с електрониката и пр.Ако някой е навъртял над 100,000 км. още по-добре , да сподели как се държи алфичката след 1вите 100,000.
Наблюдения върху слаби места на колата,
г/д разход на 100 км. и пр.
Такава информация ще ми бъде много полезна , тъй като както вече написах никога не съм се качвал в Брера :) а от БМВта вече имам доста наблюдения особено от 5та серия и са добри коли , но са малко скучни, няма я агресивната нотка като в италианските, освен ако не е ///М5 но това е друга тема.
Благодаря предварително на всички отзовали се :)
Поз. Тони

vassil.tzanev
11-01-2010, 08:27
според мен, в случая не е въпросът в Брерата като цяло колко се чупи и какви са и проблемите, а какви ще са на тази конкретно 2.4 от 2007 и ще струва до 12,000 евро... но може и моите наблюдения върху този пазар да са неактуални и цените да са паднали толкова

myato
11-01-2010, 11:31
Колега,а мислил ли си като вариант 166 2,4 JTD 20V след 2004г?Ако имам тези пари,бих помислил за този вариант.

Stoyan Georgiev
11-01-2010, 12:40
мисля, че за много километри петицата е твоя вариант, да брерата е страхотна като визия и върви, но незнам дали е много адекватна кола за дълги пътувания - най-малкото е по-тясна отзад и за багаж

петицата предполгам ще е и автоматик, което си е плюс за въртене на много километри, пък е и по-комфортна като возия

но ти сам отбеляза, че не могат да се сравняват

Amorphis
11-01-2010, 14:50
Значи като адекватност цените са проверени,
в Италия пътувам често по работа и след около 20 дни съм си набелязъл 4 обяви в региона , в който отивам и са до 12,000 Евро.Всеки който не вярва може да влезе в някоя търсачка за автомобили и да види.

Говорих по телефона и 2 от автокъщите продават проверена втора употреба на Фиат С.П.А. и предлагат и безплатна 1 година удължена гаранция, защото са официални представители на марката.Брерите са съответно на 70,000 и на 109,000 км.

Петицата е добър избор , но както казах е малко скучна, автоматика е предимство, но аз съм на 23 години, не съм женен и купенцето много добре отговаря на изискванията ми.Мястото за багаж е предостатъчно за мен и в 2те коли, повече от 2ма в моята кола рядко се возим.

Искам с Ваша помощ да преценя предимствата и недостатъците на Брерата , за да бъда по-обективен в моя избор. Няма да си крива душата Алфата ми харесва повече, като обслужване не вярвам да има голяма разлика с БМВто.
Интересува ме здравината на колата, екстрите и пр.
Ако ще давам около 25,000 лв. искам изборът ми да е добър и да не се чудя след 1 година как да продам колата :))))
Затова и моля собствениците да кажат как са колите, имат ли проблеми с ДПФ-а, как е електрониката, имайки впредвид че със сигурност има няколко 159ки които вече са покарани 2-3 години и може би им изтича и гаранцията.Как се държи колата след навъртяни 100,000 км. как е разхода, има ли някакви фрапиращи ремонти и пр.


според мен, в случая не е въпросът в Брерата като цяло колко се чупи и какви са и проблемите, а какви ще са на тази конкретно 2.4 от 2007 и ще струва до 12,000 евро... но може и моите наблюдения върху този пазар да са неактуални и цените да са паднали толкова

Колега заповядай с мен в Италия да видиш цените на колите. Тези цени са проверени по телефона и колите се продават в сериозни авто-къщи а не пиаци тип Дупница или Горубляне.
В същия ред на мисли Е60 530д с тези екстри които ги гледам като бяха нови струваха 95-110,000 лв.
Сега след 5 години по-късно цените почват от 11,000 Евро в Германия и това е проверено, защото онзи ден след падането на акцизите бях свидетел на регистрацията на една такава 218 к.с. която с докарването излезе 23,600 лв. + 182 лв. екотакса + номера + ГО си направи математиката колко струва едно БМВ , което ново е било 110,000 лв.

---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM 20V DPF

Prezzo al pubblico: ? 11.500,-
Dati principali:
Tipo di veicolo: auto usata
Carrozzeria: Coupé
Anno: 03/2007
Chilometraggio: 59.700 km
Carburante: Diesel
Potenza: 147 kW (200 CV)
Tipo di cambio: Manuale
Colore esterno: Grigio
Porte: 2


Незнам как да дам линка, незнам дали ще работи, но в autoscout24.it това е първата която се показва, струва 11,500 Е , без да смятам махането на евентуалното ДДС защото ще е за износ. Продавача ми е пратил 30 снимки +сканирана сервизната книжка + гаранцията, колата е на 60,000 км. и по неговите думи е като нова , което се доказва и от снимките.
Чиста сервизна история , сменяни само консумативи.
Още близо 2 години гаранция.
Аз съм намерил още 6 или 7 такива , защото цветовете на интериора не ми допадат на тази и няма Нави.

Stoyan Georgiev
11-01-2010, 14:58
аз пък ти казвам като човек на 20 години , купето е готино и "ефективно" (не, не искам да кажа ефектно) но не е много практичен вариант ако пътъуваш често

и все пак - откъм екстри, колата си е добре натоварена дори в базовите варианти - ако можеш да намериш и такава с босе си 6 ;)

RPWWD
11-01-2010, 15:09
Колега няма такова нещо като износ в рамките на Евросъюза. ДДС-то си го дължиш или в Италия или в България, с разликата, че при жабарите беше с по-ниска ставка - 15% мисля, спрямо 20% в милата ни татковина. Щом си младеж на 23, взимай Брерата да си гъзарееш на воля, 5-ци има под път и над път, куцо и сакато ги кара, докато с Алфата всички ще те заглеждат ;-) Аз лично бих предпочел Брерата и заради предното задвижване, че колкото народ се е изтрепал с тия въртогъзи БМВ-та не е истина...

zlia
11-01-2010, 16:24
според мен, в случая не е въпросът в Брерата като цяло колко се чупи и какви са и проблемите, а какви ще са на тази конкретно 2.4 от 2007 и ще струва до 12,000 евро... но може и моите наблюдения върху този пазар да са неактуални и цените да са паднали толкова

Прав си Василе,защото много хора гледат елементарно на тези обяви,особенно в Аутоскаут или в немското Мобиле.Дори и снимките от посочената обява са съмнителни,защото е написано че салона е алкантара,но той е лицева кожа,както и не е споменато че колата е с навигация,а тя е скъпа екстра. И най-важното цената е БЕЗ ДДС,както и на следващата обява от Италия. Първата по-ефтина обява е тази от Германия за 13.999евро,но колата е 2006г с ПРОБЕГ-150000км. Това е нещо по-реално и нека колегата кликне върху изискването харесаната кола да е с ДОКАЗУЕМО ДДС,а след това да ни доказва кое колко струва. И най-важното е първо да се види на живо автомобила,да се покара и тогава да се дават мнения. На снимка няма лош автомобил и измамниците ги има,както у нас така и по Европа. Имам дълъг опит,особенно в Италия и Германия,та съм разбрал че много ефтин,с всички екстри,в перфектно състояние и много нов автомобил трудно се намира. Там ценят парата доста повече от нас и дори пазарлъците по нашемо(да се сваля от цената суми над 400евро) е трудно срещано явление.
А на колегата пожелавам да успее в покупката на харесван от него автомобил!

Amorphis
11-01-2010, 16:59
Колега няма такова нещо като износ в рамките на Евросъюза. ДДС-то си го дължиш или в Италия или в България, с разликата, че при жабарите беше с по-ниска ставка - 15% мисля, спрямо 20% в милата ни татковина. Щом си младеж на 23, взимай Брерата да си гъзарееш на воля, 5-ци има под път и над път, куцо и сакато ги кара, докато с Алфата всички ще те заглеждат ;-) Аз лично бих предпочел Брерата и заради предното задвижване, че колкото народ се е изтрепал с тия въртогъзи БМВ-та не е истина...

Незнам дали това което говориш го знаеш от личен опит или някъде си го чул от някой "разбирач" .
ДДСто в Италия е различно за различните продукти - например за храната е 7 %.
За автомобилите е 20 %.
За да не съм голословен ако знаеш италиански влез и чети навсякъде,че за експорт в рамките на ЕС iva e deductibile , което значи - 20% от цената.
Ето пример и от немското мобиле , там ДДСто е 19%.
"
Preis:
13.990 EUR
(MwSt. ausweisbar, 19%)
Exportpreis:11.756
"

Има подробности в които не ми се навлиза и специфични неща , но аз лично съм вкарал няколко коли за мен и за 2ма мои прятели и са ми смъквали ДДСто от цената....и това след 01.01.2007 год.

Това е малко в страни от темата, но като цяло си прав колега, че 5иците се карат много и все едно без пари ги раздават, като малко са хората които искат да са различни и карат Брери. И наистина аз по Е60 не бих се загледал, а по Брера ще се обръщам като обран евреин да я видя, огледам и прочие.
Затова и се чудя освен че е красавица, дали е здрава и прочие и все още чакам включване от някой горд собственик да сподели.
Иначе това за задното колега :)) Въпроса е до вкус, на мен лично не ми пречи, в момента карам задно, но това не е критерий при избора ми на кола .. на който каквото му иска душата....
Не забравяй че алфите също са били със задно предаване дълго време.

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:25 ----------


Прав си Василе,защото много хора гледат елементарно на тези обяви,особенно в Аутоскаут или в немското Мобиле.Дори и снимките от посочената обява са съмнителни,защото е написано че салона е алкантара,но той е лицева кожа,както и не е споменато че колата е с навигация,а тя е скъпа екстра. И най-важното цената е БЕЗ ДДС,както и на следващата обява от Италия. Първата по-ефтина обява е тази от Германия за 13.999евро,но колата е 2006г с ПРОБЕГ-150000км. Това е нещо по-реално и нека колегата кликне върху изискването харесаната кола да е с ДОКАЗУЕМО ДДС,а след това да ни доказва кое колко струва. И най-важното е първо да се види на живо автомобила,да се покара и тогава да се дават мнения. На снимка няма лош автомобил и измамниците ги има,както у нас така и по Европа. Имам дълъг опит,особенно в Италия и Германия,та съм разбрал че много ефтин,с всички екстри,в перфектно състояние и много нов автомобил трудно се намира. Там ценят парата доста повече от нас и дори пазарлъците по нашемо(да се сваля от цената суми над 400евро) е трудно срещано явление.
А на колегата пожелавам да успее в покупката на харесван от него автомобил!

Това с доказуемото ДДС не го разбрах , но пък това не е форум за счетоводители нали? Всеки има право да си гледа неговия ъгъл, аз няма да влизам в спор с никой относно ДДСта МДСта и прочие.
Измамниците са повече у нас , отколкото в чужбина.
Ако не вярваш на тази обява, това е твое право.Аз на бюрото си имам разпечатени точно 8 Брери до 12,000 Евро , които са само от авто къщи и само от Италия и съм седял на телефона по 10 мин. с всяка атокъща да набирам инфо!
Къде коя обява от колко пари почва.....хммм, не ме интересува колега, защото аз моята информация съм си я набрал по телефона и скоро ще се уверя сам колко е счупена тази или онази Брера от 12,000 Евро.
Не се изказвай неподготвен колега , дали гледам "елементарно" на тези обяви или не , когато се тръгне с 25,000 лв. + още няколко хиляди след това, незная кой ще тръгне лекомислено.Когато приготвиш толкова пари за автомобил, аз даже си правя сметка дали гумите са за смяна с нови или не защото това са ми 1500 лв. отгоре.Така че не само в чужбина ценят парите :)
Така че моля Ви с тези изказвания какво искате да покажете?

Пуснах си темичка , искам някой собственик на 159 или Брера да си напише болките и аз да си направя сметка.

Вие почнахте да ме мислите , че гледам нереални обяви или че някой мошенник ще ми вземе парите или прочие.
Който не (иска) да повярва че една Брера може да струва 12,000 Евро, ами....проблема си е негов, да ходи да си я купи за 18,000 Е....

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:40 ----------


аз пък ти казвам като човек на 20 години , купето е готино и "ефективно" (не, не искам да кажа ефектно) но не е много практичен вариант ако пътъуваш често

и все пак - откъм екстри, колата си е добре натоварена дори в базовите варианти - ако можеш да намериш и такава с босе си 6 ;)
Колега а BOSE Sound System само с навигация ли върви или се среща и отделно? Какво точно е? 6 колони + буфер?
Това ли е най-доброто озвучение монтирано в Брера.Наистина звука държа да ми е добър, ако е възможно.
А относно НАВИ? Върши ли работа в БГ , има ли допълнителни карти и пр.Ако навито е БЛУ енд МЕ само тогава ли имам блутут връзка с ГСМ или?
Ето тези неща много ме вълнуват да не направя грешка и после да ме е яд.

Благодаря предварително за информацията.

Stoyan Georgiev
11-01-2010, 17:07
Колега а BOSE Sound System само с навигация ли върви или се среща и отделно? Какво точно е? 6 колони + буфер?
Това ли е най-доброто озвучение монтирано в Брера.Наистина звука държа да ми е добър, ако е възможно.
А относно НАВИ? Върши ли работа в БГ , има ли допълнителни карти и пр.Ако навито е БЛУ енд МЕ само тогава ли имам блутут връзка с ГСМ или?
Ето тези неща много ме вълнуват да не направя грешка и после да ме е яд.

Благодаря предварително за информацията.

bose-то върви и без навигация - мойта е без навигация примерно, на 159 са 8 спийкъра + активен субуфер , н брера незнам колко са точно, но не би трябвало да има разлика

да, босе-то е най-доброто озвучение за тези коли, пък и за повечето марки.

навито доколкото съм чувал е пълен т***к, за бг било много зле и не можеш да пускаш видео двд тв и т.н. - т.е. пълна загуба на пари, колкото да се гъзарееш, че имаш цветен екран на конзолата

за блу-тута не мога да ти помогна, моята кола я няма тая екстра


между другото - съвет от личен опит

досега бях карал само коли със ЦД чейнджър , при това с такъв, който се зарежда през конзолата, а не в багажника и когато се качих на 159ката , която побира само 1 диск (освен ако не е с чйнджър в багажника) доста се подразних и до момента ме дразни да сменям дискове, та гледай да вземеш такава с чейнджър, много по-удобно е

Amorphis
11-01-2010, 17:40
Хммм...
А мп3 чете ли в такъв случай.Зная че е компромис с качеството но пък поне е удобно.
Примерно в БМВтата има NAVI Business 16:9 (голямата навигация)които с едно пиратско дискче се прави и си имаш основните артерии в България и голяма част от София, след едни 40 лв. за отключване можеш да гледаш ТВ в движение и си чете МП3..
Питам защото в такъв случай може да е и без НАВИ колата, а да си се вземе една после по-избор, сигурен съм че има такива които могат да влязат в конзолата и да си четат мп3 и да ти показват пътя.Сещам се за една Пайнери по 1200 лв. които ако отговарят размерите много добре може да се получи вместо навигация.
А ако колата няма НАВИ, то на по-късен етап може ли да се постави такава, в смисъл има ли си оставено място и пр.

П.С. 159 и Брера имат ли завиващи фарове...... сега се сещам а е доста удобна екстра.

sen7
11-01-2010, 19:43
Лично на мен ми е много интересно какво ще избереш, защото виждам как мозъка ти вика - баваарееецц..........а сърцето пищи........брееераааа :D
Колкото и отговора да получиш, дори до последната екстра да изчислиш нещата, пак като минеш с бавареца покрай някоя брера ще се обръщаш и ще си викаш "Мамка му, трябваше да взема нея" ;))
Успех.Съжалявам, че не мога да съм ти по-полезен.То и по форума май няма брери, така че.........

zlia
11-01-2010, 20:18
"

Има подробности в които не ми се навлиза и специфични неща , но аз лично съм вкарал няколко коли за мен и за 2ма мои прятели и са ми смъквали ДДСто от цената....и това след 01.01.2007 год.

Ако са били колички "Бураго" може и да ги купите без начислено ДДС.Иначе истински автомобил,закупен особенно от представителство в ЕС и то за ФИЗИЧЕСКО лице от БГ е НЕВЪЗМОЖНО да стане. Виж с измами и други машинации е осъществимо,но и наказуемо.И примерите,които даваш се отнасят за граждани ИЗВЪН ЕС или ФИРМИ.
И за повече информация едва ли има друг човек в БГ като мен, който е внесъл САМ(без съдружници,плащани на момента) от чужбина доста италиянски марки автомобили и най-вече Алфа-Ромео в това число Алфа 159 и Брера,но и малко БМВ Е-60,90 и др.И всичко това започна в далечната 1990г. и продължава до днес,което говори дали разбирам от автомобилната материя.


Това с доказуемото ДДС не го разбрах , но пък това не е форум за счетоводители нали? Всеки има право да си гледа неговия ъгъл, аз няма да влизам в спор с никой относно ДДСта МДСта и прочие.
Измамниците са повече у нас , отколкото в чужбина.
Ако не вярваш на тази обява, това е твое право.Аз на бюрото си имам разпечатени точно 8 Брери до 12,000 Евро , които са само от авто къщи и само от Италия и съм седял на телефона по 10 мин. с всяка атокъща да набирам инфо!
Къде коя обява от колко пари почва.....хммм, не ме интересува колега, защото аз моята информация съм си я набрал по телефона и скоро ще се уверя сам колко е счупена тази или онази Брера от 12,000 Евро.
Не се изказвай неподготвен колега , дали гледам "елементарно" на тези обяви или не , когато се тръгне с 25,000 лв. + още няколко хиляди след това, незная кой ще тръгне лекомислено.Когато приготвиш толкова пари за автомобил, аз даже си правя сметка дали гумите са за смяна с нови или не защото това са ми 1500 лв. отгоре.Така че не само в чужбина ценят парите :)
Така че моля Ви с тези изказвания какво искате да покажете?


За доказуемото ДДС,то трябва само да кликнеш върху колонката(за посоченият Аутоскаут тя се намира под цената) дали колата е с платено ДДС или не.



Вие почнахте да ме мислите , че гледам нереални обяви или че някой мошенник ще ми вземе парите или прочие.
Който не (иска) да повярва че една Брера може да струва 12,000 Евро, ами....проблема си е негов


Колега парите са твои и сам решаваш за какво да ги дадеш,но едно различно мнение няма да ти е в повече,особенно от човек с опит.Аз искренно ти желая да си купиш нещо добро и ако нещо ме дразни,то това са някои прибързани писания с които се заблуждават други наши колеги,както това с ДДС-то.Все пак на 12000 евро 20% ДДС хич не е малка разликата,която се калкулира в цената на даден автомобил.
УСПЕХ!

Amorphis
11-01-2010, 22:49
Съжалявам ако някой съм обидил или заблудил с нещо от това което съм написал, аз също пиша от опит.
И като цяло колегата по-горе ме разгада.
Умът пресметливо казва БМВ, а сърцето крещи Алфа.
БМВто е по-практичната кола, много хора ще кажат че е по-здрава, по-бърза и по функционална, по-бавно и пада цената и е по "гъзарска".
Но аз много мислех и преди изобщо да пусна тема във форума, но на 90% съм решил че ще е Алфа Ромео Брера.
Няма да забравя когато за пръв път видях една мацка да излиза от Сити центъра с една червена Брера.Тогава пъреото нещо което си помислих е че по-красива кола не бях виждал. е преди да видя задницата де, отначало идва в повече, но след това се свиква и започваш да откриваш красотата и изчистената линия.
Много добре зная и че ако е живот и здраве и си купя БМВ ще ме яд всеки път като видя 159 или Брера.
Така че засега клоня определено към Алфа.
Очаквам 1вата половина на февруари да пътувам и ще ходя да гледам и да правя тест-драйв и ако всичко е наред март да е вече при мен :)

Все пак с риск да стана малко нахален все още чакам хора с 159 да споделят....
А и някой знае ли колко точно е разхода на 2.4 200 к.с.
Окачването как е , возията твърда ли е с фабричните 17ки?
Има ли паразитни шумове в купето при 159.....табло,кори,пластмаси разни....
По време на каране, блокажите често ли се намесват в карането......
Като маневреност как е?

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:34 ----------


"

Колега парите са твои и сам решаваш за какво да ги дадеш,но едно различно мнение няма да ти е в повече,особенно от човек с опит.Аз искренно ти желая да си купиш нещо добро и ако нещо ме дразни,то това са някои прибързани писания с които се заблуждават други наши колеги,както това с ДДС-то.Все пак на 12000 евро 20% ДДС хич не е малка разликата,която се калкулира в цената на даден автомобил.
УСПЕХ!

Разбира се колега, благодаря ти за пожеланието и се извинявам ако някой се е подвел по горния ми пост.
Но все пак в повечето обяви е написано дали ДДСто е вкл. в цената в обявата или е настрана.
Виждал съм много обяви , в които си пише че ДДС не е вкл., както и много обяви с пазарния трик - по-високата цена и след това уточнението , че е с ДДС.

Иначе за цената на Брерата: аз отначало съвсем случайно като ги видях в интернет се шокирах....
Аз миналата година септември бях твърдо за ГТ 1.9 150 к.с. и следях пазара им, но само на тях. Един ден когато кликнах на Брера и им видях цените....ефекта беше уау...
+ факта че от 2010 имаше голям шанс да паднат акцизите = на сегашното ми състояние :)

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:41 ----------


Лично на мен ми е много интересно какво ще избереш, защото виждам как мозъка ти вика - баваарееецц..........а сърцето пищи........брееераааа :D
Колкото и отговора да получиш, дори до последната екстра да изчислиш нещата, пак като минеш с бавареца покрай някоя брера ще се обръщаш и ще си викаш "Мамка му, трябваше да взема нея" ;))
Успех.Съжалявам, че не мога да съм ти по-полезен.То и по форума май няма брери, така че.........

А от това по-точно описание на състоянието ми надали някой може да даде :)
Ако(когато) си купя Брера, този път ще направя това което не направих 2006 година, а именно да стана член на клуба и да дойда на някое събиране, където колега лично ще се убедиш в избора ми :)

sen7
12-01-2010, 00:19
По полека готин.Едно по едно.Как се справяш с английския, че тук се съмнявам да получиш мнения от собственици на брера.........ако тези от на 159 те устройват.........
А иначе гледам, че си карал Алфа преди, така че не очаквай от брера чудеса.


Firstly the speaker set-up on the Brera is rubbish.

Someone else will have to respond about the DERV.

Typical Brera issues are:

Rocking drivers seat
Major front tyre wear
Heavy Front disc wear
Premature steering rack wear
Jittery Car Alarm

That's about it that's common to all models.

Everything else in engine related. But nothing too common/serious.



You definitely need to poke up the low end in the back.

The 8 speaker set up in the 159 (1 woofer + 1 tweeter in each door) works fine.

But in the Brera you've only a couple of woofers in the door 'pods',
tweeters in the dash and the terrible 3" mids in the rear: It's rubbish.

It either needs a sub in the boot or a couple of meety drivers in the parcel shelf.

Stoyan Georgiev
12-01-2010, 00:53
Все пак с риск да стана малко нахален все още чакам хора с 159 да споделят....
А и някой знае ли колко точно е разхода на 2.4 200 к.с.
Окачването как е , возията твърда ли е с фабричните 17ки?
Има ли паразитни шумове в купето при 159.....табло,кори,пластмаси разни....
По време на каране, блокажите често ли се намесват в карането......
Като маневреност как е?


колегите казват , че на 2.4 е 11 градско, на 1.9 ми е 9-10 според зависи ръчкането, с внимателно можеш да го смъкнеш на 8, а за 2.4 с внимание знам, че пада до 9 преко сили

със 17ки возията е приемлив компромис, при 159 благодарение на доброто междуосие возията със 17ките ми харесва, на 16ки е малко по-добре, но пък за по-високи скорости с по ниските гуми като че ли е по-безопасно

паразитни шумове за съжаление си има, но са все неща, които могат да бъдат оправени - а и зависи къде е карана колата все пак - в с-ф винаги ти дрънка колата почти без изключения

ако под блокажи имаш предвид електронните асистенции, , на мен досега са ми се включвали може би 2-3 пъти и то при много напечени ситуации... просто окачванет на колата е уникално стабилно и самата кола стои невероятно добре на пътя и когато се стигне до електроники трябва или да е много много неприятен пътя - сняг/вода - или си прекалил наистина

маневреността не фигурира като дума в речника на тази кола :rotfl:

Amorphis
12-01-2010, 11:04
Aми на тези май Алфа Ромео и в частност брера май не е любимата им кола , които са писали тези рецензии на англ. малко по горе.
За маневреността....май това си става ясно...156цата завиваше и правеше обратни завои доста трудно.
Е брера и 159 нямат ли чупещи полуоски. Някой ми беше казал , че 156 фейслифта вече имат.

RPWWD
12-01-2010, 13:03
Aми на тези май Алфа Ромео и в частност брера май не е любимата им кола , които са писали тези рецензии на англ. малко по горе.
За маневреността....май това си става ясно...156цата завиваше и правеше обратни завои доста трудно.
Е брера и 159 нямат ли чупещи полуоски. Някой ми беше казал , че 156 фейслифта вече имат.

156 FL нямат, предполагам и със 159/Брера е същото.

antonyonkov
13-01-2010, 00:57
Здравей колега,
между другото и аз имах колебание дали да си взема бмв 320 или алфа 159 2.4. Но в крайна сметка дизайна, а и доста четене по форумите за техническите характеристики на алфата ме убедиха, че това е колата.
Карам я от година и половина и досега нещо сериозно, като проблеми не съм имал. Имах един проблем с турбото, но след чип на петко и киро нещата се оправиха, а колата стана още по откачена.
Истината е, че италианците са направили страшна кола, но естествено и поддръжката и не излиза много евтино.
Карам я на 235/45/18 и през зимата и лятото.
Разхода ми градско е 14-15. Преди чипосването беше някъде с половин-един литър отгоре. Извънградско е наполовина по малко, около 7-8, в зависимост от това дали съм сам, или жена ми ми пищи на главата да не карам с повече от 130.
За габаритите си е доста маневрена, през такива ситуации съм минавал в ежедневието, че сам съм се учудвал.
Надявам се да съм ти помогнал с коментара. Ако се сетиш друго питай.
Успех

svetozar_sosi
13-01-2010, 09:27
Когато живеех в Сф имах щастието да седна в Брера. За мен това е уникален автомобил в дизайнерско отношение. Според мен везните клонят в полза на италианката. Вярно е, че е малко непрактична, но удовоствието е в пъти повече.
Но според мен за тези пари можеш да не се ограничаваш само до тези два автомобила. За тези пари ако не се лъжа можеш да си намериш новия ТАЙП Р на сивик, който е просто извънземен. Предполагам, че всеки във форума ще се съгласи, че тази кола като дизайн излиза от бъдещето както в интериорно, така и в екстериорно отношение. А колкото до 201 к.с двигател няма коментар!
Съветът ми е ако си се спрял на двете - взимай брерата, защото е просто :big_love:!

Amorphis
13-01-2010, 16:22
Като цяло колега съм се спрял точно м/у Е60 530д и Алфа Ромео Брера 2.4 мулти-джет.
Иначе мислех за Хонда Акорд, Сивик(даже съм карал 2.2 дизела),Мазда 6, Мерцедес Е/Ц-класа 270цди ...
Като цяло няма защо да си кривя душата искам колата да ми доставя удоволствие и да се чувствам добре в нея.
От всички марки които някога съм карал, това удоволствие наистина ми го дават и БМВ и Алфа Ромео, като говорим за различни понятия като цяло.
Ако имах повечко пари щях да си взема новата 3ка 335и битурбо бензин, но нито имам пари да си я взема нито ми е по джоба да карам и поддържам такава кола.
Да караш Алфа може би излиза скъпичко, ако се сметне поддръжката и маааалко по-бързото падане на цената, но удоволствието е наистина :stumm:
Японските коли не са за подценяване изобщо.
Но искам нещо спортно, да не е джип и да ми е по джоба, Брерата я предпочитам пред Сивика,в него футуристичния дизайн ми идва малко в повече и имат само един дизелов агрегат 2.2 140 к.с. което не ме устройва.(Алфата с един чип по натам спокойно може да стигне до 250 к.с. които ще са ми повече от предостатъчни и разхода ще е като на някоя бензинова 2.0).
Кола 2 врати е за предпочитане, мога да се лиша от някои от предимствата от това да караш по-голяма кола(като 5ицата примерно) но затова пък брерата предоставя други предимства , поне за мен.
Притеснява ме малко поддръжката и чупливостта на колите , редом с някои фабрични дефекти по електрониката които някои 159ки и Брери дават.(дефектите в БМВто също не са никак малко - турбини всеки 100,000 км.,страшно много електроника и модули, и т.н.)
Всичките тези въпроси ще ми се изяснат , когато ходя да покарам 2-3 Алфи и сам си дам сметка дали това е колата за мен.
Аз вече съм го решил искам да е Брера, БМВто ми седи някакси дървено до тази кола, автоматика е екстра в БМВто но предпоставя за друг стил каране(освен ако не е DSG),ръчката не ми пречи а даже напротив.
Дизайна ми харесва повече, 2те врати ме влекат повече, двигателя ме влече повече. Другото ще го научавам в движение :)

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:19 ----------


Здравей колега,
между другото и аз имах колебание дали да си взема бмв 320 или алфа 159 2.4. Но в крайна сметка дизайна, а и доста четене по форумите за техническите характеристики на алфата ме убедиха, че това е колата.
Карам я от година и половина и досега нещо сериозно, като проблеми не съм имал. Имах един проблем с турбото, но след чип на петко и киро нещата се оправиха, а колата стана още по откачена.
Истината е, че италианците са направили страшна кола, но естествено и поддръжката и не излиза много евтино.
Карам я на 235/45/18 и през зимата и лятото.
Разхода ми градско е 14-15. Преди чипосването беше някъде с половин-един литър отгоре. Извънградско е наполовина по малко, около 7-8, в зависимост от това дали съм сам, или жена ми ми пищи на главата да не карам с повече от 130.
За габаритите си е доста маневрена, през такива ситуации съм минавал в ежедневието, че сам съм се учудвал.
Надявам се да съм ти помогнал с коментара. Ако се сетиш друго питай.
Успех
Колега зная че е относително , но колко ти излиза годишната поддръжка на твоята 159?И съответно колко километра минаваш годишно...Искам да си направя една доста груба сметка за поддръжката.....имайки впредвид , че максимум минавам по 60-70,ооо годишно. Средно по 50,000 да ги кажем.

rusiq86
19-01-2010, 01:56
Колега за първата брера от Италия, тази с цена под 12к евро, еми тука има едно увъртане, пича ми писа че бил сега в испания, и че ако реша ще прати колата с доставчик, кораб, и щял съм да преведа нещо пари, и некви такива. При заявление бих дошъл лично да я видя и ако я харесам имаме сделка, се каза не не, по-добре да я пратя с куриер. Внимавай да не изгориш, око да види ръка да пипне!!!!

zlia
19-01-2010, 08:47
Колега за първата брера от Италия, тази с цена под 12к евро, еми тука има едно увъртане, пича ми писа че бил сега в испания, и че ако реша ще прати колата с доставчик, кораб, и щял съм да преведа нещо пари, и некви такива. При заявление бих дошъл лично да я видя и ако я харесам имаме сделка, се каза не не, по-добре да я пратя с куриер. Внимавай да не изгориш, око да види ръка да пипне!!!!

Точно и ясно казано.Колегата искаше и мен да убеди,че едва ли не ги дават тези Брери на цената за 147-ци.Във вид на скрап или чрез подобни "доставчици",теоретично някои би станал собственик на Брера за тънки пари.но на практика НЕ!

Amorphis
20-01-2010, 16:42
Тази 1вата беше пример, повтарям не искам никой да убедя в нищо, когато тръгне да си купува Брера ще разбере.(аз изобщо не съм звънял на тая обява и написах че интериора не ме кефи иначе ако бях се обадил я някакъв бе започнал да ми разтяга локуми да му пратя парички пък той ще ми я доката :paddle: направо щях да му затворя телефона)
Масово има Брери по 15,000 Евро.
Има и такива под 13,000 Е и аз излишно уточних , че ще се възползвам от "хубавата страна на кризата" .
Никого не се опитвам да убеждавам, пуснах тази тема да чуя собственици на 159/Брера относно поддръжка чупливост разход и др. въпроси които няма кой да ми ги отговори.
След 10 дни заминавам за Италия свел съм избора си до 5 коли, всичките под 13,000 Е , всичките от авто къщи а не от физически лица и всичките със сервизни документи /някъде дори гаранция + всичките има допълнително поръчвани екстри.
Така че вместо да ме убеждавате, че немога да си купя Брера за такива пари, колеги пишете нещо градивно.
Така или иначе няма да можете да ме убедите.А аз пък наистина не искам да Ви обеждавам в нищо.
Както написах в един от по-горните постове, ходете и си купете за 18,000 ако искате Брера :gives[1]:

Amorphis
20-01-2010, 17:13
Точно и ясно казано.Колегата искаше и мен да убеди,че едва ли не ги дават тези Брери на цената за 147-ци.Във вид на скрап или чрез подобни "доставчици",теоретично някои би станал собственик на Брера за тънки пари.но на практика НЕ!

Къде съм казал , че на парите на 147 ще си купиш Брера ве колега. Какви доставчици какви 5 лвва, побъркахте ли се, аз не познавам човек който да е пратил 25,000 лв. след 2 мин. разговор по телефона за нещо което не знае дали съществува.

Кога съм говорил за доставчици?
Кога съм искал да те убедя в нещо?

Ако си виждал 25,000 лева и си ги изкарал , ще знаеш че само човек който си е загубил ума ще праща пари наляво и надясно за нещо което не е виждал - теоритично.
А на практика за толкова пари има коли , и са цели, с документи , даже си имат и волан и копченца по него , така че с/у тези пари няма да я получиш под формата за скрап.
Ако 13-14,000 евро са ситни пари за теб,извинявай !! Хахааха, честно заради такива хора като теб - "форумни герои" не пиша по форумите.
Незнам що изобщо ми писа в темата.
Да ми говориш за ситните ти пари.....казвам ти пак, не ми вярвай , че на тези пари има алфи в Италия.

Имаше един такъв "джамбазин" като тебе който наскоро ме убеждаваше , че читава 5ица под 45,000 лв. няма, защото той продаваше една за толкова в нашето мобиле и искаше с печалбата да излезе от кризата и да си плати половината кредити.....
Приложима е логиката и при 2ма Ви : "Гроздето на високо е най-кисело". да,ама не , колега.

Колегата отгоре поне се опитва да помогне като предупреди за нереална обява...

Amorphis
20-01-2010, 17:38
Ужас, а да не говорим че в мобиле.бг има 2 брери, само бензин и има за 35,000 лв. от 2006 една.

Еми това са си 17,950 Евро - това ли е нормална цена за тебе колега.

По-големи заплати ли взимаме в България , че бензинова Брера да струва повече от дизелова в ЕУ.
Няма вече акцизи, пише че е регистрирана - човека е дал 300ина лева в КАТ и вече е готова за каране по БГ.
Сигурно виси 4-5 месеца вече, след 01.01. е с БГ номера.
Ако съдиш по тези цени , наистина значи за 13,000 евро немога да си купя Брера.
Все пак разликата между 13,000 и 18,000 евро наистина са си една 147 мултиджет.

zlia
20-01-2010, 20:22
Ужас, а да не говорим че в мобиле.бг има 2 брери, само бензин и има за 35,000 лв. от 2006 една.

Еми това са си 17,950 Евро - това ли е нормална цена за тебе колега.

По-големи заплати ли взимаме в България , че бензинова Брера да струва повече от дизелова в ЕУ.
Няма вече акцизи, пише че е регистрирана - човека е дал 300ина лева в КАТ и вече е готова за каране по БГ.
Сигурно виси 4-5 месеца вече, след 01.01. е с БГ номера.
Ако съдиш по тези цени , наистина значи за 13,000 евро немога да си купя Брера.
Все пак разликата между 13,000 и 18,000 евро наистина са си една 147 мултиджет.
Ами като си толкова отворен,като на стар кенеф вратата,защо не влезеш в немското мобиле да потърсиш Брера 2.2 бензин с тези екстри,като навигация,кожен салон и ксенон,без да допълваме ел.седалки с памет,стъклен покрив и др. та да видиш колко е цената на същият модел.Май първата с такива екстри е една за скромните 23.449 ЕВРО,която наистина е по-нова,но и следващите от този модел са доста скъпи.И у нас дилърите на нови коли обявяват едни скромни цени за разни автомобили и като седнете да обсъждате сделка се започват едни добавки за допълнителни екстри та ум да ти зайде,защото ние искаме да има всички екстри,но няма как да стане за цената на базов "мъртвец". Разбираш добре за какво говоря. Провери и колко струват чисто нови алуминиеви джанти 18' с чисто нови гуми,след което калкулирай и самолетен билет до Германия,хотел,таксита,хапване като нормални хора,а не консерви,немски тр.номера,гориво и такси по път на връщане,та тогава да ти чуем мнението. Смяташ ли,че немците са по-глупави от нас, та както е видно да продават по-ефтино дизеловите модели и тези с по-висока мощност. Сигурно има защо!
И друго младо момче,ще ти кажа че нито си ми на годините,нито на положението,нито на парите та да влизам в някакъв задочен спор с теб. Да не говоря за вноса и притежанието,особенно на италиянски автомобили и в частност на Алфа Ромео. Дразни ме факта,че един лаик в автомобилният бизнес,като теб иска да докаже че след като е видял 2-3 обяви в 80 милионна Германия и 60 милионна Италия,то това са най-меродавните оферти и тези у нас са надути,но поне пък са РЕАЛНИ.Иначе и преди написах,че ти желая наистина да си купиш това което търсиш. Успех!

kondor96
20-01-2010, 20:25
Колега прочетох твоята тема отначало до край и въпреки че не мога да ти помогна точно с опит на собственник на брера то мога да те поздравя само със смелоста въобще да мечтаеш да имаш някога БРЕРА.Повечето от нас само мечтаем...а ти имаш възможност за тази мечта.Знаеш ли че Джорджето Джуджаро взема наградата за дизайнер на СТОЛЕТИЕТО за прототипа-Алфа Брера.След много мъки и преговори и някоя друга година ,в Милано вземат решението да пуснат серийно този неземен автомобил.Даже бих казал че е хибрид или смесица от мотор-4.2 битурбо на мазерати+ 6 степенна скоростна кутия на ферари,врати отварящи се като на ламборгини и т. н. т. Разбира се така изглежда прототипа на световното изложение от което е и наградата за дизайнерство на Джуджаро.От тогава всеки нормален фен ма красивите коли МЕЧТАЕ не за друго а за тази Брера. Стъпи здраво на земята днес взимаш едно решение което има не просто развитие а цяла история. А и не е вярно че цената на тази кола ще падне по бързо от тази на БМВ.Все пак не става дума за 33-ка или 145 Да ме извинят колегите с такива коли моля.

Dodo 155
20-01-2010, 20:38
Малко OFF ...

Много ми е интересно колко човека ще си купят и регистрират сега Брера или друга акцизна Алфа :stumm:

Страшен спор за цени, екстри и т.н., а в същото време колите си остават там - някъде в mobile.de , autoscout.de и т.н. ... :gives[1]:

zlia
20-01-2010, 21:01
Малко OFF ...

Много ми е интересно колко човека ще си купят и регистрират сега Брера или друга акцизна Алфа :stumm:

Страшен спор за цени, екстри и т.н., а в същото време колите си остават там - някъде в mobile.de , autoscout.de и т.н. ... :gives[1]:
Много точен въпрос. Е аз сигурно съм един от малкото хора,които в момента притежават(лично) Брера и още две акцизни Алфи и е ясна причината,защо споря за цени и екстри. Бих изпитал огрома наслада да виждам по нашите пътища повече Брери,159 и въобще Алфи,но се дразня когато се опитват да ги обезценяват и сравняват с други марки автомобили без реална оценка на дадени детайли.

Bobo
20-01-2010, 22:30
Всичко е много хубаво, да питам батките аз мога ли да дам мнение? Че имам само 3-4 алфи и само една акцизна ?

Amorphis
20-01-2010, 23:04
Не исках да навлизаме в подробности но все пак.
Нито зная на колко години си, нито колко пари имаш, очевидно това по някакъв начин има значение за спора.
Аз съм на 23 години, опит в докарването на коли почти нямам, опита ми се изхожда от факта че баща ми е италианец и 1/4 от живота си съм прекарал в Италия.
Не съм видял 2-3 обяви от мобиле или аутоскаут колега, информацията ми е повече от 1ва ръка.Моят братовчед вчера беше в един от най-големите автокъщи представителки на Алфа Ромео в Тоскана (Сесто Фиорентино, Флоренция) , помолен от мен той се поинтересува и има 3 върнати Алфи,на които не са могли да си плащат лизинга, с доста изгодни финансови условия.Цени няма да коментирам но 2 от тях са около 13,000 евро,дизелови, с екстри

Защо трябва да навлизаме в ненужна реторика но ето : Alfa Romeo Brera 3.2 JTS V6 260CV Q4 SKY
подгрев,сензор дъжд/светлини,парктроник,панорамен покрив,нави,кожа,18''. Q4 диф, телефон , темпомат
1 година гаранция .....
http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=169519642&asrc=fa
12/2006 - звънни им да ги питаш за колата, аз им звънях преди 2 седмици да ги питам дали имат дизелови такива, имали са една черна но я бяха продали преди броени дни.
Хората имат много голяма автокъща и се славят с добри традиции....но нямаха дизел, а аз бенз неискам.
И това за 13,700 евро.
И въпреки това аз ще ходя да я покарам тази брера, защото ми казаха че очакват няколко 159 и евентуално 1-2 брери в времето до март.Аз патувам пред Гърция (ферибот от Игуменица до Бари) и ще минавам точно оттам и ще ходя да говоря с тях.
Можеш да влезнеш в сайта им и да видиш какви коли предлагат,къде се намират и пр....за да няма после "ше ти вземат парите" или на скрап че ще ми я доставят.

Неможах да не забележа че транзитите на тази Брера в мобиле.бг са от 6ти месец / 2009 година. Факт е че 7ми месец стои и се продава..Иначе на мен много ми харесва, като изкл. червената кожа и бензиновия двигател.Факт е и че преди 8 месеца тази кола е струвала различни пари, сега след минаването на 3 год. праг мисля че щом се занимаваш с коли знаеш,че цената вече пада още малко надолу.Това + факта че излизат новите 1750ТБИ двигатели от начална цена на малко под 30,000 евро,пак с есктри.

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:02 ----------


Всичко е много хубаво, да питам батките аз мога ли да дам мнение? Че имам само 3-4 алфи и само една акцизна ?

Хехе, мнения добре дошли, невярвам да съм ти батко, аз нямам нито една акцизна алфа :) едно време щях да ти идвам в сервиза с една 156ца но я продадох преждевременно

Bobo
21-01-2010, 00:23
Хехе, мнения добре дошли, невярвам да съм ти батко, аз нямам нито една акцизна алфа :) едно време щях да ти идвам в сервиза с една 156ца но я продадох преждевременно

Теб не те и визирам ти се държиш нормално ;) А иначе не виждам причина да не се намери брера ефтино при положение че колкото и да не ни се иска 159/брера се обезценяват светкавично особенно в сегашната криза ;)

Amorphis
21-01-2010, 09:41
Не само те се обезценяват, по мои наблюдения.

rusiq86
21-01-2010, 10:58
Гледам сайта на автокъщата, доста сериозен е, цените са повече от добри, успех с покупката и да се похвалиш с некакви снимки :)!

Amorphis
21-01-2010, 11:17
Цяла нощ мисля за тази 3.2 Брера, мисля че ще ми дойде малко нанагорно с разходите, в които ще ме вкара, но ще видим.
Около 5-6 Брери има които ще гледам почти всичките са в Флоренция/Пиза/Римини... т.е. на 100 км. радиус от Флоренция.
Иначе бензиновата много ме кефи, цвета е уникален, комбинацията 4х4+двигател+екстрите наистина са впечатляващи за тази цена.

Sev
21-01-2010, 11:56
колата е уникална
но с този твой километраж от над 50 000 на година, в доста разходи за гориво ще се вкараш

Amorphis
21-01-2010, 12:12
Бе тая година ще съм около 35,000....но разхода определено ще си ме бърка повече отколкото дизела....повече пари обаче, повече кеф :) Ше видим...чакай да покарам тази+ 2-3 дизелови...

vassil.tzanev
21-01-2010, 12:31
само на мен ли ми се струва ненормално да продаваш кола за над 20 хил. лева и да е с избушен въздуховод?!? какво ли още друго има, което не е на снимките... италианците са мърлячи - личен опит!

rusiq86
21-01-2010, 14:13
Абе това да и е кусура! Ще се намери друг да се смени! Като се види на живо и ще се видят забележките, неможе да се говори пребързано каква е само заради, това, нищо не се знае, може да е чист късмет да е счупено това. Има си сервизи и други, ще я проверят колата и хоп!

vassil.tzanev
21-01-2010, 14:53
именно, че щом "фацата" дори е с кусури...все пак не говорим за най-близкия ти приятел, който ти продава колата, а за търговци говорим, където презумцията е да вземат колкото могат повече

"...не били компютри, ами били компоти..."

Stoyan Georgiev
21-01-2010, 21:53
като ще е 3.2, по добре да 2.4 и да ти я разхубавят, някои от ремаперите - разхода 2 пъти по нисък, пък върви почти по същия начин

а вярвай ми на 5 цилиндровия дизелак звука му е просто убиец :shocking::shocking::shocking::shocking:

zlia
21-01-2010, 22:00
Всички говорите,а един не ми посочи в тези европейски сайтове една Брера с мотор 2.2 и посочените от мен екстри за такава цена от 13000 евро. Написал съм,че дизели и по-мощни бензинки може и да намериш,но не ме убеждавай че ЗДРАВА и ЧИТАВА Брера с ТОП ЕКСТРИ някой ще ти даде за тънки пари. Тази черната Брера в нашето мобиле,която визираш аз съм я внесъл от Германия преди 7 месеца,като чаках 2 месеца да излезе такава с всички екстри на по-нормални пари.Платих я кеш 15800 евро+разходи с докарването и регистрация.Е колко би трябвало да я обявя за продан,а да не говоря за тази сума колко Голфа и Пасати бих внесъл,ако гонех само материална печалба. Сърце трябва,момчета млади! Понеже вие твърдите че се обезценяват бързо,то дайте ми пример за такъв модел(2.2) с тези екстри,който да е много по-ефтин в момента. Аз лично нямам нужда от реклама в този форум и по тази причина нямам обявена една Алфа за продаване. Отдавна разбрах,както и други по сериозни колеги,че тук е място само за виртуални покупко-продажби на по-скъпи автомобили. И последно ще кажа,че преди офицялният дилър у нас на марката да обяви за продажба Брера, аз предложих в този форум(преди доста време) за продажба чисто нова Брера 3.2 Q4 с всички екстри които желая и с заводска гаранция на цената на 2.2 без същите екстри,но хората предпочетоха да чакат дори 2-3 месеца и да вземат по-слабата,без всички екстри но от представителството у нас. И тази 3.2 се наложи да я продам в Германия!!! Хора разни,разни идеали!
Иначе Брерата,като модел си я бива. Харесвам и БМВ Е-60,особенно 535Д,но все пак са купе и лимузина. Трудно е за обективно сравнение и все пак за 23 годишен момък истината е Брера!!!

Stoyan Georgiev
21-01-2010, 22:43
нали се сещаш, че форума не е типичното място , в което хората, които могат да си позволят 90 бона за кола висят по цял ден ;)

zlia
22-01-2010, 09:38
нали се сещаш, че форума не е типичното място , в което хората, които могат да си позволят 90 бона за кола висят по цял ден ;)

Точно по тази причина аз отдавна престанах да пускам обяви за по-скъпи коли и въобще за всякакви такива.

vassil.tzanev
22-01-2010, 10:02
и двете алфи съм си ги купил, защото точно те са ми харесали и смятам, че така трябва да се избира колата, а не по това че "може и да има някой и друг козметичен дефект и нищо, че цветът е не точно този който ми харсва, а пък джантите, малко не се връзват, но нали е евтина, а важното е да карам алфа!" и съм напълно убеден, че не съм сбъркал, че съм можел и да намеря по-евтини, но с компромиси, а си взех нещо специално подбрано. поддъжам мнението на zlia (не е тайна, че той внесе тази 159-ка, която карам в момента), че не е въпрос на количество внесени и цените, на които са купени оттам, а на чувство. и да, и аз се регистрирах във форума, чак когато вече бях с втората алфа, а не търсех акъл тук какво да си взема, а слушах само себе си, защото всеки си гледа от собствената камбанария, има различни доходи и разходи, има различни възприятия и най-малкото има и различни габарити (на много хора 156 и 159 им се струват тесни)
Брера или БМВ 5, според мен са несравними, а взаимно допълващи се... поне в моя случай - семеен човек на 32

wrc
16-02-2010, 19:29
Какво стана бе колега,ходи ли до Италия да ги видиш тия Брери?

dilian alfa gtv
17-02-2010, 21:01
А бе то за брера и 159 само питат ама малко хора хвърлят толкова пара за италянски автомобил и малко хора са се похвалили тук с брера или 159 и GT примерно.:tv:

zlia
17-02-2010, 21:12
А бе то за брера и 159 само питат ама малко хора хвърлят толкова пара за италянски автомобил и малко хора са се похвалили тук с брера или 159 и GT примерно.:tv:

Това за хвърлянето в момента на много пара за италиянски автомобил,важи напълно и за по-скъпи немски,японски,френски и т.н. марки автомобили. Иначе аз в момента имам тук и трите изброени модела от любимата ми марка автомобили. Поне те ми радват окото,а не Пасати,Очилари,Ц-5 и пр.

голямата риба
02-03-2010, 08:54
колега ако наистина се интересуваш в момента има много добро предложение
чисто нова брера 2.2 JTS със стъклен покрив, ел.седалки идруги
за 18 000 евро без ДДС

fulcrum
21-03-2010, 19:38
Имаме ли Брера вече или не :biggringift:

Stoyan Georgiev
21-03-2010, 20:14
колега ако наистина се интересуваш в момента има много добро предложение
чисто нова брера 2.2 JTS със стъклен покрив, ел.седалки идруги
за 18 000 евро без ДДС

колко чисто нова ?

голямата риба
22-03-2010, 02:21
колко чисто нова ?
0 километра 2010г.
колата обаче замина много бързо

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 10:20
:-o:-o:-o:-o

ай стига бе 36 хилки за нова брера въъъъъъхххххххххххххххххххххххххххххххххх

голямата риба
22-03-2010, 11:36
:-o:-o:-o:-o

ай стига бе 36 хилки за нова брера въъъъъъхххххххххххххххххххххххххххххххххх
това не е нищо
имаше една 159-ка 1.8 импрешън
на цена от 12 000 евро

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 12:19
това не е нищо
имаше една 159-ка 1.8 импрешън
на цена от 12 000 евро

ама това изтървани коли ли са ?

голямата риба
22-03-2010, 17:55
какво ще рече изтървани
изтървани са защото няма пари да ги изкупим
иначе колите са чисто нови на склад

Stoyan Georgiev
22-03-2010, 18:00
какво ще рече изтървани
изтървани са защото няма пари да ги изкупим
иначе колите са чисто нови на склад

всмисъл изтървани като взети на лизинг и не могат да ги плащат...

но явно не са , щом са на 0 км.... на чий склад са тея цени ?

dilian alfa gtv
22-03-2010, 18:36
всмисъл изтървани като взети на лизинг и не могат да ги плащат...

но явно не са , щом са на 0 км.... на чий склад са тея цени ?
И аз това се чудя в cars.bg има побликувани обяви на 159-ки по 35-40лв чисто нови 2010г. от един и същи продавач който ги внася явно но от къде не знам а тук при нашия вносител са с по 20х лв отгоре.

RPWWD
22-03-2010, 23:47
И аз това се чудя в cars.bg има побликувани обяви на 159-ки по 35-40лв чисто нови 2010г. от един и същи продавач който ги внася явно но от къде не знам а тук при нашия вносител са с по 20х лв отгоре.

От Дубай, без мито и гаранция, ама в България по-добре без гаранцията на Ауто Италия;-)

georgyg
28-03-2010, 17:13
Колеги, дайте повече информация за НОВИТЕ 159-ки, може и на л.с.

vassil.tzanev
29-03-2010, 10:57
cars.bg но ги търси в категория "употребявани". Обърни внимание, че са без платено ДДС. Пише, че са от ЕС, т.е. няма да се дължи мито.

ventsi
29-03-2010, 15:37
http://www.gamacar.com

georgyg
29-03-2010, 22:18
Това го видях и мисля съм достатъчно грамотен, но ме интересуват подробностите, като от къде е внесена и най-вече защо е такава голяма разликата в цените. Не изключвам дилърите да слагата голяма комисионна, но пък 30-40%.

Пример: Alfa romeo 159 - JTD Q-Tronic Distinctive 200 hp Цена: 38 800.- BGN - без ДДС и кожа като гледам, но пък с навигация, автоматик и 4х4

Stefan Caromov
28-04-2010, 19:01
в крайна сметка ,автора взе ли брера ,или не ?

santo_traficante
28-04-2010, 19:10
в крайна сметка ,автора взе ли брера ,или не ?не се е похвалил=>не е

Zarini
19-10-2010, 23:11
в крайна сметка ,автора взе ли брера ,или не ?

Добре де, ами ся - след 10 месеца, кво става?
Ни вест, ни кост - сигурно е взел бумърчето и ся е :blush: