PDA

View Full Version : Случаят Желева....



pinko
12-01-2010, 23:24
Темата произлиза от две обединени


Малии, голема излагация става с ганстерската невеста, дето Бойко я пробутва за ЕП. Направо ме е срам, че съм българин.

Толкова ли е остър кадровия дефицит в ГЕРБ, че точно тая патка изпратиха да срами България с неправдоподобните и неубедилните си оправдания?

Явно Бойко има няква сделка с ТИМ, иначе не мога да си обясня защо пробутва тая руса кокошка?

Баси, защо си мислим, че тия европейци са толко тъпи? Отворете търговския регистър и ще видите, че Желева до 9 април 2009 г. е била управител и собственник на Глобал Консулт ЕООД. Не може ББ да не е знаел това баси:furious:

ФЕРАРИСТ
12-01-2010, 23:30
Мда, отделно че я мяза на навъсена кобила в муцуната......ББ се огради само с яки кадри на бизнеса, като я вида оная другата селскостопанска крава дето отиде в земеделието и ме обзема разстройство.......или пък онази тлъста пуйка, дето като говорителка се изявява в парламента......

търтей
12-01-2010, 23:34
Мндаа. Ма тя го била продала, без пари щото то нямало дейност. Да не говорим, че не знае английски, прави елементарни грешки и мънка.
Яко, а ...

http://www.youtube.com/watch?v=Tpmyew9Axn0

ноу комент :comphits:

ФЕРАРИСТ
12-01-2010, 23:35
Той и Биби сега е яко из дебрите на инглиша.....

търтей
12-01-2010, 23:36
фцата пее бе

http://vbox7.com/play:d9bc3397

Може и други неща да прави

...

ФЕРАРИСТ
12-01-2010, 23:39
фцата пее бе

http://vbox7.com/play:d9bc3397

Може и други неща да прави

...
Има изключителен захват за микрото......
Въпреки това ми прави впечатление че тивитата постоянно ръсят новини за скок на това, скок на онова, данъците нагоре, разходите се увеличават, обаче нещата са някак си по различно представени спрямо други години, сега сякаш въпреки всичко това някак си по розово и обещаващо се представят нещата на обикновенния хайван зад тивито......това медиите са страшна работа......

pinko
13-01-2010, 01:39
Може и други неща да прави

...

Може, може, пък и биографията и е доста любопитна



Свръхамбициозна кариеристка, родена в Нова Загора преди 40 г. в семейството на военен, завършила езиковата в Бургас, приета преди 1989г. в СУ – „Педагогика на пионерската и комсомолската дейност“, за да може да получи трамплин към партийна кариера, но специалността след 1989г. се преобразува (само на думи) в „Социална педагогика“. Видимо спадналите шансове за властова кариера я пренасочват към друга номенклатурна специалност в СУ – социология (където 2/3 от студентите до 1989г са деца на предани партийни кадри, готвещи се за управленска кариера в НРБ, а по инерция това продължава макар и в по-малка степен до началото на 90-те години). Завършва „Социална педагогика” през 1994 г. През 1995г. завършва и социология в СУ, където ментор й става ченгето Кръстьо Петков, а топлата връзка със службите и подземния свят се поддържа и по линия на съпруга й – към онзи момент работещ за Мултигруп.

През 1995 год. Румяна Желева (на крехката възраст от 26 години) „ненадейно” става член на УС на Национален Инвестиционен Фонд – НИФ „Труд” АД, който управлява огромни активи от масовата приватизация, през 1996 г. е вече член на Надзорния съвет на приватизационен фонд „Труд и Капитал” АД . Това „компетентно” участие в този фонд продължава три години. Прословутият приватизационен, а после инвестиционен фонд, в които Румяна Желева е член на УС е с прякото участие на КНСБ. Там Желева работи в тясно сътрудничество със зам-председателя на КНСБ Юри Жак Аройо, който е изпълнителен директор на фонда (Юри Аройо е син на известния червен шаман и икономист Жак Аройо, съветник на Тодор Живков. По-важното е, че Юри Аройо е член и на УС на Първа източна международна банка, най – известна с названието „Банката на СИК”.)

Румяна Желева е член и на Съвета на директорите на „Пластимо” АД Самоков, но по-любопитно е нейното членство през 1997-1998 г. в Съвета на директорите на „Езтур”АД – Правец, който стопанисва партийната резиденция на Тодор Живков в родния му град и където се вихрят скандали с руско участие и участие на небезизвестния Мирчо Циганина, който бе спряган за източване на държавният резерв.

Първите видими политически занимания на Желева са в партията на ченгето Кръстьо Петков „Обединен блок на труда” (ОБТ), регистрирана през май 1997 г, където Желева е изпълнителен секретар. На тази партия според решение на СГС и публикувано в ДВ бр.56 от 15.07.1997 г. председател е Кръстьо Петков, а зам.-председател е проф. Румен Георгиев. Кръстьо Петков, който от 1990 до 1997 г. е председател на КНСБ, е бил агент на Разузнавателното управление на Генералния щаб на МНО с псевдоним „Еленков” и е депутат от Коалиция за България начело с БСП в 39-тото Народно събрание – тоест, един ярък представител на БСП. Какви са обаче хората, допуснати от вещия агент на ДС да работят на отговорни постове в неговите структури и партия? Най-вероятно, предани на червените идеи и близки съратници на шефа Петков.

От друга страна, с проф. Румен Младенов Георгиев, Румяна Желева работи през 1997 г. и в „МЗК Европа-Живот” АД, която е член на Надзорния съвет на застрахователното му дружество. Какво характеризира този „икономически експерт”? Георгиев е председател на „Минералбанк” от 1983- 1990 г., откъдето много зелени банкноти изтекоха навън по червено време. Виден член на Висшия партиен съвет на БСП по времето, когато е оглавяван от Александър Лилов и член на председателството му е Андрей Луканов. Проф. Георгиев е и съветник на Валентин Церовски, когато е министър на МРРБ. Валентин Церовски бе отстранен заради скандал с покупка на апартамент с участието си в „Международна застрахователна компания Европа-Живот”-АД. В същата застрахователна компания пътищата на Румяна Желева са се пресекли и със сина на Огнян Дойнов, Ясен Дойнов, както и с добрия й бургаски познат и съдружник на Желева, Калин Рогачев, който по това време е началник кабинет на министър Церовски, а по-късно при тройната коалиция е зам.-министър на МРРБ на Асен Гагаузов.

Бизнес-партньорството на Румяна Желева с Калин Рогачев също е много интересна тема. Двамата се познават от немската езикова гимназия в Бургас. По-късно общият им път минава през приватизационен фонд „Труд и Капитал” АД и през Международна застрахователна компания „Европа-Живот” АД и от съвместния им бизнес в „Глобал Консулт”-ООД от 2001 г. до 24 август 2007 г., когато Желева е вече евродепутат, но е и едноличен собственик на пререгистрираното „Глобал Консулт”-ЕООД.

По същото време частният бизнес и високия държавен пост, който заема Калин Рогачев- зам.-министър на МРРБ са несъвместими и бизнесът се поема от Румяна Желева. Калин Рогачев е привилегирован от НДСВ и от БСП, а Румяна Желева от 2007 г. е от ПП ГЕРБ, но явно бизнес интересите са по-важни от политическите „разлики”. Та нали всички са от едно котило – това на ДС!

Друга част от твърде любопитната, но скривана биография на Румяна Желева разкрива връзките й с Димитър Ламбовски, който е в управата на „банката на СИК” (ПИМБ) до 1999 г., по-късно той е депутат от НДСВ, но е бил и експерт в „ Труд и капитал”. Тази връзка е много интересна тема за журналистическо разследване.

Бизнес-интересите на Румяна Желева се проявяват и в управлението на фирма „Етко-Шнайдерс” ООД и от участието й с „Глобал Консулт” ЕООД с 44 % дял в „Източни имоти” ООД с предмет „посредническа дейност на агенции за недвижими имоти”.

Източник www.dnes.bg

nhg
13-01-2010, 09:16
Абе аз преди изборите за европарламента гледах едни дебати с нейно участие (имаше и други - Н.Михайлова, М.Кунева, един неориентиран младеж от Атака, един чичко комуняга и пр.); направи ми впечатление с неумението да говори, както и с не много адекватните си отговори - все едно нещо назубрено, ама което не може да каже гладко...
Много се изненадах, като сложиха точно това лице за външен министър - все пак бива да може да говори нормално!
Явно нещата кой какъв пост ще заеме са били нагласени по-отдавна...

fred
13-01-2010, 19:17
Който се интересува е запознат с конкретния случай.След всичко и всички, излезе едно - нито една държава не е нападала собстения си кандидат до този момент?!
Кой напада-естествено най-големите крадци и некадърници от БСП и НДСВ /ДПС то не е замесно :gives[1]:/, индивидуализирани в двете особи, от дамски пол, които са символ на амбиция, арогантност, алчност и корупция.
Аз не съм фен на Герб и Желева, ама това е доста неприятна ситуация и за България, меко казано, да не говорим, че за евентуален заместник се сочи едно недоносче и кариеристче, преминало през няколко партии+дядо активен борец...
Да живей България :drunk:

търтей
13-01-2010, 19:34
Чете ли мненията в темата за новите управляващи?

reptli
13-01-2010, 19:35
а те другите евро депутати ядат моркови и картофи ли?

най-вероятно Първанова е наговорила цялата комисия? :) и бате Бойко вика:"не се прави така на една жена" :shocking: като не са я подготвили достатъчно добре ще си обират негативите...Но като гледам пак БСП и НДСВ ще са им виновни за поредния провал... :bangin:

fred
13-01-2010, 19:42
Тема отделна няма, не съм забелязъл /и чел/ темата за новите управляващи, ами там да се прехвъли, предлагам на Търтея, или пък мненията за Желева тук, както дойде :)

Mind_Control
13-01-2010, 20:33
Мндаа. Ма тя го била продала, без пари щото то нямало дейност. Да не говорим, че не знае английски, прави елементарни грешки и мънка.
Яко, а ...

http://www.youtube.com/watch?v=Tpmyew9Axn0

ноу комент :comphits:

Ха ха, вика аз не съм собственик на фирмата. После я питат за колко я продаде- Ами не си спомням, не беше голяма сума :D , как аджеба като не е собственик я е продала :D

Или пък- I have every documets :D мале.. а аз се притеснявам за моя английски като говоря с чужденците. Тия я направиха на дроб с въпросите си.

търтей
13-01-2010, 22:48
бИбИ гоу хом

:ban:

viki
13-01-2010, 23:07
Цял ден се нагледах на ПиАр ,и на медийни партенки по случая...Срам ме е ,че съм българка!
От една страна,това беше брилянтно подготвена интрига на бесепе(не са забравили,че именно Р.Ж. беше в основата на създалото се наскоро напрежение между господин Премиера и Президента ) ...Системата за подмолни действия работи безотказно.
От друга,това не омаловажава факта,че госпожата се представи тотално неадекватно(същатата дама ,преди време прати Грузия в Близкия Изток...:drunk:).Сигурно е мислела,че интервюто ще е просто формалност (както в Бг) ;)
Според Дневник (http://dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2010/01/13/841956_politicheska_sdelka_shte_reshi_sudbata_na_j eleva/)
се говори за политическа сделка ,относно кандидатурата и.

Ясно е обаче, че кариерата й там ще стартира като компромис и с липса на доверие. Ако кандидатурата й пък бъде отхвърлена, тя ще продължи да има проблеми и в България на поста си като външен министър
п.п.
за капак на всичкото мазало,
президента решава "случайно" точно днес (с три дни закъснение ) да изпрати поздравително писмо на БиБи,относно председателкия пост в Г*ерб
:gives[1]:

morfius
13-01-2010, 23:17
Хвани единия удари другия... Желева го играе клоун, Първанова доносник, Кунева мекере и т.н. но не е виновен който яде зелника!

old alfist
13-01-2010, 23:30
Преди известно време в едни други теми ви написах, че преобладават предимно маскари в политиката у нас.

Това България, нация, народност са някакви отвлечени понятиа за повечето отрепки управляващи в момента и онези всички през годините преди тях.

Повечето ме освиркаха, че не няма да гласувам.

Е, добре като гласувяха повечето от вас какво избрахте.

Нищо друго не ни остава освен да си лаем - дано нещо се промени в близките няколко десетки години.

morfius
14-01-2010, 00:06
Нищо друго не ни остава освен да си лаем - дано нещо се промени в близките няколко десетки години.

Само с лаене наистина няма да се промени.

Доко
14-01-2010, 00:06
Истината е ,че сме малко крадливо племе със склонност към предателство,факт. Тази характерна черта у българина е най-ярко изразена зад граница ,особенно в имигрантските общности извън БГ .:sad: Антония Първанова просто не е устояла на изкушението да "топне" "лъжливата" си сънародничка .:Suicide:

milenamr
14-01-2010, 00:54
Истината е ,че сме малко крадливо племе със склонност към предателство,факт. Тази характерна черта у българина е най-ярко изразена зад граница ,особенно в имигрантските общности извън БГ .:sad: Антония Първанова просто не е устояла на изкушението да "топне" "лъжливата" си сънародничка .:Suicide:
Точно така е за мое огромно съжаление.Българина открай време е склонен да насочи цялата си енергия, стратегия и хъс за издигане на основата на доносническа, подмолна и подривна дейност, трупайки голямо количество дивиденти по тоя долен и мерзки начин.:guillotine:
Този конкретен случай не е нищо ново под слънцето, а поредната проява на гнусната народопсихология на успеха на българина.
Не ми е симпатична Румяна Желева, но този КурКапан, който и спретнаха смрадовете й сънародници беше меко казано изливане на кофа с изпражнения за пореден път върху нацията ни. :repuke:
Незнам да се извинявам ли за нелицеприятните думи, които използвах, за да изразя мнението си, по точно не мнението, а възмущението си, но за такава помиярщина не мога да намерия по подходящи думи.:laser:

Kris
14-01-2010, 01:53
по темата за английския - http://www.youtube.com/watch?v=gQ7Ltg59-DQ&feature=related

ааа..ЪЪ...ААА...ъъъ..дъ..ааа...ай ай...ъъ а

Недопустимо е на такава длъжност да не ти върви мисълта на английски.

DiStefano
14-01-2010, 07:55
фцата пее бе

http://vbox7.com/play:d9bc3397

Може и други неща да прави

...

ти да чуеш бат Бойко на ингилийски как шпреха :biggrin1:

didod
14-01-2010, 08:34
То да го слушаш изобщо...
Сега в момента пак държи тон на някакви по БТВ :Suicide:

За всичко са виновни предишните управляващи :)

cyberhill
14-01-2010, 09:11
Тази женица въобще не става за тази дейност!
Не знае за пиратите и българския кораб , кой какво ... залив ?!?!? Те си мислят че е като в БГ ... е да ама НЕ.
Може ли да идеш крайно неподготвен, на изслушване от такъв мащаб/тип ?!?

nhg
14-01-2010, 09:50
Преди известно време в едни други теми ви написах, че преобладават предимно маскари в политиката у нас.

Това България, нация, народност са някакви отвлечени понятиа за повечето отрепки управляващи в момента и онези всички през годините преди тях.

Повечето ме освиркаха, че не няма да гласувам.

Е, добре като гласувяха повечето от вас какво избрахте.

Нищо друго не ни остава освен да си лаем - дано нещо се промени в близките няколко десетки години.


Колега, и аз нееднократно писах, че Алеко Константинов е мнооого актуален - ама едва ли някой ще си направи труда да го (пре)прочете.
Че "сите са маскари" е вярно, ама с негласуването просто помагаме на най-наглите и успяващи да манипулират 'обикновения' гласоподавател да продължават да правят каквото си искат БЕЗ никой да им държи сметка (справка - темата за чиновника във Външно). Съгласен съм, че трудно може да се намерят подходящи политици/партии, коиъо да подкрепиш, но законодателството е такова, че негласуването само влошава нещата.
Без лоши чувства - следващия път се надявам да намериш за кого да гласуваш.

IVO_GWM
14-01-2010, 10:01
Айде стига сте плювали вожда и ръководителя.
Ми той горкия е жертва на гнусен заговор.
Оставете това че БСП фалшифицирали търговския регистър ами и пробутали агент да я подготви за изслушването...

:prescription:

didod
14-01-2010, 10:12
Според другарят Борисов Желева е отговаряла 'прекрасно' на въпросите. :)

Derry
14-01-2010, 10:14
На тая патка, че комунистите и подляха вода - подляха и, но че тя определено не е за там си е самата истина. Миглена Кунева си беше правилния човек, говори си бавно, внимателно с премерени приоказки и най вече не говори глупости. Въобще пълна пародия, с удоволствие бих и извъртял два шамара и я пращам на село в обора :) и другия път да се подготви качествено. Между другото снощи в Господари на ефира даваха някакви кандидат гурбетчий измамени от Глобал консулт, ама дали е същатта фирма не се знае, пък може и аз нещо да не съм дочул правилно щото ако е така съвсем ще я овапцаме. Трябва революция и това си е, тия докато не ги наврат всиките по затворите няма да се оправим, че те наще политице ако ги депортираме в Китай там да се занимавата с политика след 2 месеца 2/3 ще са осъдени на смърт, а останалата част ще бъдат осъдени на смърт по особенно жесток начин. Това не са хора само им дай да приказват и да се излагат и за 5 пари работа не могат да свършат, пък са на върха на обществото уж елит. Пфу.

fuji
14-01-2010, 10:38
То да го слушаш изобщо...
Сега в момента пак държи тон на някакви по БТВ :Suicide:

За всичко са виновни предишните управляващи :)

Ако не са виновни предишните управляващи сигурно пак Маргините ще са виновни:razz:

fred
14-01-2010, 10:42
Вярно е, че самата тя явно няма качества или поне не се подготвила както трябва.

viki
14-01-2010, 10:46
Според другарят Борисов Желева е отговаряла 'прекрасно' на въпросите. :)
Из отговорите на Румяна Желева по ресора й (http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2010/01/13/841913_iz_otgovorite_na_rumiana_jeleva_po_resora_i/).....:prescription:

нарича се скандалното невежество:stumm:


Министър-председателят нападна остро двете партии, обвинявайки ги в това, че са подготвили капан на Румяна Желева, която е "не просто интелигентна жена, тя е професор, а не полицай или пожарникар и е съвсем нормално да се притесни, когато я нападат по този начин".
:drunk:
прочетено тук- Дневник (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/13/841967_borisov_shte_biia_bsp_i_ndsv_oshte_pet_puti _zaradi/)

Не разбирам за какво са тия PR акции ??? Съвсем станахме за посмешище със замазването и лъжите.Истината се видя,но по стара традиция ,чисто по нашенски се опитваме да я скрием под килима.

п.п.
колкото до владеенето на английски,владее го шеметно ,колкото Стоичков" Sometimes люз, sometimes win.."
http://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/355437.gif

В заключение да добавя един цитат
"Всички простаци побесняват, когато ги наречеш простаци"
Дж. Д. Селинджър, "Спасителят в ръжта"

cyberhill
14-01-2010, 10:50
Ми така е! Като е свикнала да и идва всичко на готово - СЕГА - ГРЕДА!

bass
14-01-2010, 11:04
...и другия път да се подготви...

Какъв друг път!?!?!?!!
Тази не знам как има очи да се показва пред хора.
Още в предаванията по българските телевизии, в контекста на нашта си цървулска среда, личеше колко е зле - на един бесепарски мазник не може да излезе с аргументи, но иначе курназ.
Очаквах да се изложи на изслушванията, но в рамките на забавното... а тва което се случи... гледах на живо по-голямата част...

Най-вредната комбинация - посредствен, но много амбициозен човек.

btw Любимите ми жлъчни коментари под публикации в Дневник:

"Колко трябва да си тъп, че да не се подготвиш по предварително представени въпроси!?"

"Какво видя Бойко в тая куха лейка? Освен дупките де..." (тука да ме прощават дамите :innocent:)

Dexer
14-01-2010, 11:37
http://rumiana-jeleva.eu (http://rumiana-jeleva.eu/?module=team)

Тука можете да и пуснете някое лично съобщение, например колко много я цените и уважавате като достоен кандидат за евокомисар, даже на английски по-добре и пишете, че на български много елементарни ще и звучите муахаххахахах

Derry
14-01-2010, 12:37
Какъв друг път!?!?!?!!
Тази не знам как има очи да се показва пред хора.
Ми безочливи са, освен, че ще се появи, че на всичкото отгоре и ще излъже нещо.

---------- Post added at 10:37 ---------- Previous post was at 10:35 ----------


Ако не са виновни предишните управляващи сигурно пак Маргините ще са виновни:razz:

Като са му виновни все другите да ги навре по затворите и след това да видим вече кой виновен, кой некадърен, кой само плямпа.

proper
14-01-2010, 13:56
Много странни мисли ми минават да гледам, как цяла неуспяла България се кефи, че още един българин се е провалил и е потъпкан...
Ние на радости не се кефим....виж има ли шанс да погребем някой сме първи....евала

Нито я познавам, нито имам наблюдение каква е и затова нямам твърда позиция.
Но българщината се разпознава бързо...омразата е водеща :(

Омразата е спонтанна и лесна, не изисква нищо...ето го тоя е нарушител...имаме си нов българин за мразене...ууууу долуууу
Но това ни е народна черта вече мисля :(

Изобщо не коментирам госпожа Желева, коментирам спонтанната радост от самата омраза в хората.
Сякаш си осмислиха живота и мизерията, като си намериха нов обект на омраза.

Евала, така се успява.

П.С> Честита нова година Християни.

mim
14-01-2010, 13:59
мен ме е срам, че това се случва с наш представител пред света

code
14-01-2010, 14:02
Това са последиците от кадруване на всяка цена. Бате Бойко се изложи яко и само показа, че е като всички преди него.

viki
14-01-2010, 14:57
Нито я познавам, нито имам наблюдение каква е и затова нямам твърда позиция.
Но българщината се разпознава бързо...омразата е водеща :(


Влади ,
в нормална държава ,при гаф от такъв мащаб щяха да хвърчат оставки!Не само на виновното лице.Него щяха да го разпънат на кръст!!!Тук управляващите се чудят как да замажат положението,защото се "изложихме пред чужденците".Някой да е поел отговорност ?!?
Омразата била водеща?!
Къде видя омраза в постовете на колегите?Аз не видях.Всички сме потресени и огорчени от това еуро недоразумение.

proper
14-01-2010, 15:41
Влади ,
в нормална държава ,при гаф от такъв мащаб щяха да хвърчат оставки!Не само на виновното лице.Него щяха да го разпънат на кръст!!!Тук управляващите се чудят как да замажат положението,защото се "изложихме пред чужденците".Някой да е поел отговорност ?!?
Омразата била водеща?!
Къде видя омраза в постовете на колегите?Аз не видях.Всички сме потресени и огорчени от това еуро недоразумение.

А какъв е гаф-а???

Или комунистите ни казаха нещо и ние захапахме???

Хипотеза от живота:
Някой който е напуснал съдружие във фирма преди 3 години и всичко е нотариално заверено и не се е виждал с тези хора вече, но поради някакви причини и обжалвания на актове и незнам си какво, решението не е обнародвано и изобщо не зависи от него това...друг трябва да го свърши, той си е свършил това, което му е по правомощия....
Какво правим тогава? Формално е "гаф"...ама

3-4 години да не работи ли, защото ще има конфликт на интереси ли??

Или да стане чистач за да няма конфликт :):)

А и някой знае ли по случая истината или само четем ПОДАДЕНИ ни "правилни" информации..

Иначе е готино..и аз се срамувам...за квото и да е... ууу долУУУУУ :P :P :P

DerMeister
14-01-2010, 15:45
Общо взето голяма пътардия направиха. Просто Kill your TV. Едно време оня малоумник от Атака беше разпратил някакви антицигански простотии на всички депутати от европарламента, ама само леко се спомена, понеже не беше от управляващите и нямаше какво да се занимават с него. Сега Каубойко само го дебнат да сгафи, понеже им взе баничката цялата...

viki
14-01-2010, 15:49
Ти изобщо гледа ли и "представянето"??
За фирмата ,
юридически нещата може и да са издържани..Не познавам европейското законодателство с подробности:)

DerMeister
14-01-2010, 15:58
Ти изобщо гледа ли и "представянето"??
За фирмата ,
юридически нещата може и да са издържани..Не познавам европейското законодателство с подробности:)
Ако е към мен въпросът, да гледах го. Лошо се представи, нормално ще е да не я одобрят. Ама те го изкараха края на света. В тоя европейски парламент какви индивиди има, не е истина. Само предишните ни депутати като ги видя и ме избива на смях.

didod
14-01-2010, 16:00
Ами идеята не беше ли да НЕ са като предишните?

proper
14-01-2010, 16:08
Ти изобщо гледа ли и "представянето"??
За фирмата ,
юридически нещата може и да са издържани..Не познавам европейското законодателство с подробности:)


Не Вики. И все тая.
Това е скалъпен акт.

Предстваи си да излезеж да говориш пред Клубът ни за нещо сериозно....бъдещето, програма..

Почвам те аз системно и целенасочено с въпроси, колко неудачно си облечена, кви са тея очила сега, защо преди 3 години си била на плаж по монокини примерно.......идеята е дискредитация и Ти да се подведеш да спорим за плажа, а не за ПРограмата.....
Е готово...

Накрая съм убеден, че каквато и програма да си представила, всички ще мислят, че е лоша... убеден съм, че ако си чуствителна може и да заекваш от нерви, да се просълзиш, да кажеш нещо неправилно....направо да ме напсуваш по някое време....няма значение.....вниманието вече е в правилната посока (за ПР-а)....но не и в темата ти!

Упражнението се учи по учебник за ПР...Дискредитация!


Има книги..много книги...прочетете нещо за social engineering techniques..... няма човек, който да не може да смажем ако всички искат....а ние сме Българи...ииииии си го можем!!!

Не коментирам длаи е виновна за нещо!!! ако е ...вън!!!

Но всички клъвнаха на ПР-ите и ми е смешно, колко лесно кълвем принципно....смешно е

Z:)m
14-01-2010, 16:19
..то така или иначе всички сме жертви на една или друга Пи-Ар кампания... ;)

kolev
14-01-2010, 16:24
Не Вики. И все тая.
Това е скалъпен акт.

Предстваи си да излезеж да говориш пред Клубът ни за нещо сериозно....бъдещето, програма..

Почвам те аз системно и целенасочено с въпроси, колко неудачно си облечена, кви са тея очила сега, защо преди 3 години си била на плаж по монокини примерно.......идеята е дискредитация и Ти да се подведеш да спорим за плажа, а не за ПРограмата.....
Е готово...

Накрая съм убеден, че каквато и програма да си представила, всички ще мислят, че е лоша... убеден съм, че ако си чуствителна може и да заекваш от нерви, да се просълзиш, да кажеш нещо неправилно....направо да ме напсуваш по някое време....няма значение.....вниманието вече е в правилната посока (за ПР-а)....но не и в темата ти!

Упражнението се учи по учебник за ПР...Дискредитация!


Има книги..много книги...прочетете нещо за social engineering techniques..... няма човек, който да не може да смажем ако всички искат....а ние сме Българи...ииииии си го можем!!!

Не коментирам длаи е виновна за нещо!!! ако е ...вън!!!

Но всички клъвнаха на ПР-ите и ми е смешно, колко лесно кълвем принципно....смешно е

остави го тоя пиар колега. ето линка пуснат горе да видиш как отговаря на въпросите
http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2010/01/13/841913_iz_otgovorite_na_rumiana_jeleva_po_resora_i/
бойко не знам от къде ги намира тия, но дори и да лъжат не могат. само от некадърници връзкари му е управлението.

proper
14-01-2010, 16:40
„Бившият телохранител на бившия комунистически диктатор на България не може да говори така за нас. Г-жа Желева и нейната некомпетентност са олицетворение на правителството на Бойко Борисов”, заявява още Мартин Шулц (лидера на социалистите в ЕП)...сега става ли ясно за какво иде реч..кой е целта...??? езика на говорене????

и да видим сега кой патриот ще пусне протест за изказванията на този, че са намеса във вътрешната политика на страната ни а? а трябва!

ама тва не е модерно... и никой няма и да забележи..

Какво значи Телохранител?? има ли срамна работа?

Аз докато се дипломирах за Магистър съм пазил нощем докато се подготвям един магазин преди 10 години??? за да се издържам....

Е...нямам право да работя докато съм жив ли вече??? бандит ли съм??? охранител съм бил...

смяхххх


---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:39 ----------


остави го тоя пиар колега. ето линка пуснат горе да видиш как отговаря на въпросите
http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2010/01/13/841913_iz_otgovorite_na_rumiana_jeleva_po_resora_i/
бойко не знам от къде ги намира тия, но дори и да лъжат не могат. само от некадърници връзкари му е управлението.


е какво, откровенна е жената и отговаря по учебник.

На лидерски пост се кандидатсва с визия и способност на менажираш, а не да идеш на место и лично да изхраниш гладните или да спреш насилника...стига демагогия.

Дори коректно е казала, а не е демагогствала:


"Не казвам, че мога да реша всеки проблем или всички проблеми" (В отговор на уточняващ въпрос как точно проактивността ще й помогне да реши проблемите в Газа и мисли ли, че комисарят Мишел и комисарят Валднер не са били достатъчно активни по темата) Така се отговаря.. който ти обещае всичко...е лъжец.

Проблема в Газа... там 5 президента Американски не се справиха, те я гъбаркат как ще го реши....айде стига...


Трябвало е да я питат дали може да ни оправи кризата с Алфите ни и честите повреди и ако каже НЕ (щото никой не може:) ) да я оплюем пак цялата държава........

viki
14-01-2010, 16:54
Не Вики. И все тая.
Това е скалъпен акт.

А аз какво написах още в първото си мнение по темата?!?Владииии не Фнимаваш :razz::prescription:
Което не омаловажава факта,че дамата беше неадекватна!
Какво ще прави милата с лабилна психика на лидерски пост искам да знам????
п.п.
Дъ КлубЪТ е друга бира.
Разбрах те де,прав си донякъде :kiss:

proper
14-01-2010, 16:56
ееее поне целувка си изпросих :) хехе

значи моята ПР акция е била успешна :)

Old Fox
14-01-2010, 17:13
Не Вики. И все тая.
Това е скалъпен акт.

Предстваи си да излезеж да говориш пред Клубът ни за нещо сериозно....бъдещето, програма..

Почвам те аз системно и целенасочено с въпроси, колко неудачно си облечена, кви са тея очила сега, защо преди 3 години си била на плаж по монокини примерно.......идеята е дискредитация и Ти да се подведеш да спорим за плажа, а не за ПРограмата.....
Е готово...



Само дето пропускаш факта, че предварително си я подготвил, че ще я питаш за плажа и очилата. И тя даже подготвена пак не може да ти отговори, а да и говори развален български. Супер, а... Такъв човек дали може да каже нещо стойностно за клуба? Има ли смисъл да го слушаш?

milenamr
14-01-2010, 17:32
...сега става ли ясно за какво иде реч..кой е целта...??? езика на говорене????

и да видим сега кой патриот ще пусне протест за изказванията на този, че са намеса във вътрешната политика на страната ни а? а трябва!

ама тва не е модерно... и никой няма и да забележи..

Какво значи Телохранител?? има ли срамна работа?
.................................................. ......................
Трябвало е да я питат дали може да ни оправи кризата с Алфите ни и честите повреди и ако каже НЕ (щото никой не може:) ) да я оплюем пак цялата държава........
Напълно подкрепям всичко казано от теб :thumbup: ..то почти изчерпва моето виждане по-въпроса.
А по отношение на психиката на Румяна Желева- на такива грозни и мерзавски нападки от страна на сънародниците й съм убедена, че и Iron Man ще изглежда с лабилна психика.
:jumping:

CBET
14-01-2010, 17:33
На кривата ракета, космоса и пречи!

Обзалагам се, че всички знаете и други подобни сравнения.

И типично по български се започна да се търси виновник за случката, като по презумпция Желева не е виновна.

Толкова ли е трудно да се приеме, че това са правилата на играта! Който иска да я играе трябва да се съобразява с тях!

proper
14-01-2010, 17:39
Само дето пропускаш факта, че предварително си я подготвил, че ще я питаш за плажа и очилата. И тя даже подготвена пак не може да ти отговори, а да и говори развален български. Супер, а... Такъв човек дали може да каже нещо стойностно за клуба? Има ли смисъл да го слушаш?


В грешка си.
Всяко човешко същество заслужава да бъде изслушано, особено когато си го поканил да го слушаш.

А ако искам и целта на разговора е да те смажа психически и да те объркам и се подготвя, нямаш шанс да издържиш...никакъв шанс..повярвай ми има школи за това, това е професия и се учи.

Нека спрем спора.
Да говорим за нещо хубаво, лесно е да се хули..

търтей
14-01-2010, 19:23
В грешка си.
Всяко човешко същество заслужава да бъде изслушано, особено когато си го поканил да го слушаш.

А ако искам и целта на разговора е да те смажа психически и да те объркам и се подготвя, нямаш шанс да издържиш...никакъв шанс..повярвай ми има школи за това, това е професия и се учи.


Влади, тука не говорим за приятелски сбирки. Светът е жесток - ако не може да ми отстоява интересите (пък никой никъде не гали с перо) тя за НИЩО не става. Е те това е. Мънкащ министър е ташак, трагедия и срам.
А иначе може да е много нежна душа, обаче от това ме боли швепса.
Международната политика не е конкурс за благородни девици.

Furious 155
14-01-2010, 19:31
Влади, тука не говорим за приятелски сбирки. Светът е жесток - ако не може да ми отстоява интересите (пък никой никъде не гали с перо) тя за НИЩО не става. Е те това е. Мънкащ министър е ташак, трагедия и срам.
А иначе може да е много нежна душа, обаче от това ме боли швепса.
Международната политика не е конкурс за благородни девици.
Това го споделям, същото важи и за министър председателя. Как какво означава охранител? Ами означава че докатo ти си учил за да станеш нещо и си работел като охранител, той само това е работел!!!

Old Fox
14-01-2010, 19:53
В грешка си.
Всяко човешко същество заслужава да бъде изслушано, особено когато си го поканил да го слушаш.

А ако искам и целта на разговора е да те смажа психически и да те объркам и се подготвя, нямаш шанс да издържиш...никакъв шанс..повярвай ми има школи за това, това е професия и се учи.

Нека спрем спора.
Да говорим за нещо хубаво, лесно е да се хули..Спирам, не обичам да дюдюкам за щяло и нещяло;-)
Обаче човек дето се смазва толкова лесно не става за международен политик.

CBET
14-01-2010, 20:10
По Канал 1 в момента дават и другите кандидати за европейски комисари. Интересно как представителите на Англия, Полша и др. цитирани, са успели да издържат провокациите, устискали са на напрежението и хората са впечатлени от тях ...

pinko
14-01-2010, 20:46
Много интересна статУя от Небългарин

http://www.dnevnik.bg/intervju/2010/01/14/842548_deivid_reni_sp_ikonomist_izslushvaneto_na_j eleva_beshe/

fred
14-01-2010, 21:09
Днес четох хубава статия на Веселин Методиев за Желева, но не помня къде:drunk:, с две думи, авторът смята, че всичко, което се е случило с нея е плод на българската негативна реакция на определени среди срещу нея.Също така напомня, че това е нов ресор и общо взето разговора с нея е заяждане, плод на реакцията в България.[COLOR="Silver"]

Ето и мнение на "Икономист" по същата тема:

http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2010/01/14/842528_ikonomist_za_jeleva_kakvo_obshto_imat_kache stvata_s/

Тук пък се развива битката между левите и десните в Европарламента:
http://dnes.dir.bg/2010/01/14/news5697753.html

Така погледнато дяволът не е толкова черен, а както виниги - червен .:devil:

nhg
14-01-2010, 21:32
В грешка си.
Всяко човешко същество заслужава да бъде изслушано, особено когато си го поканил да го слушаш.

А ако искам и целта на разговора е да те смажа психически и да те объркам и се подготвя, нямаш шанс да издържиш...никакъв шанс..повярвай ми има школи за това, това е професия и се учи.

Нека спрем спора.
Да говорим за нещо хубаво, лесно е да се хули..



Влади, тука не говорим за приятелски сбирки. Светът е жесток - ако не може да ми отстоява интересите (пък никой никъде не гали с перо) тя за НИЩО не става. Е те това е. Мънкащ министър е ташак, трагедия и срам.
А иначе може да е много нежна душа, обаче от това ме боли швепса.
Международната политика не е конкурс за благородни девици.


По Канал 1 в момента дават и другите кандидати за европейски комисари. Интересно как представителите на Англия, Полша и др. цитирани, са успели да издържат провокациите, устискали са на напрежението и хората са впечатлени от тях ...


Аз може ли да попитам нещо: да не би някой да не е ходил на интервю за работа или самият той да не е провеждал?!.. Да не издържиш на провокация на интервю означава тотален провал в бъдещата работа (пък и по реакцията на провокиран човек разбираш много за неговите качества, но това е друга тема).
Айде моля ви се, търтея го каза добре

Stoyan Georgiev
15-01-2010, 19:18
в случая не мога да не се съглася с търтея

абсолютена излагация

а това, че борисов е бил охранител, полицай или пожарникар ме БОЛИ ФАРА, ако ще каруцар да е бил, не може да си позволи да говори като шефче или кмет, начело е на държава член на ЕС по дяволите, редно е да вдъхва някакво доверие а не да излъчва бай ганьовщина и да го раздава мачо.

мога да говоря много на тази тема, но си мисля че повечето неща са вече казани...

простак е начело на държавата, некадърници са повечето му протежета, а от това страда състоянието и имиджа на България

pavlin
17-01-2010, 06:17
Добре говори английски жената, не знам какво искате повече. А комунягите доказаха отново че са майстори на компроматите. Другарите от ДС не са си загубили агентурските способности. Благодаря ви госпожа Първанова за така умело забитият нож в гърба на България и на крехкия й авторитет в ЕС.

JORDI
17-01-2010, 11:24
Моето мнение: Слаба подготовка, незнания, лошо владеене на англ.език, мисля че и визията и ...! Въобще много неподходящ избор от страна на ББ, продиктуван от неговия инат да си налага некомпетентното мнение! Но както често неговите решения се менят на 180 градуса за 24ч. то сега да вземе да и изтегли кандидатурата и да излезе с чест от положението! Иначе 4години ще ни дъвчат за некомпетентната ни кандидатка, а Бойко ще изкарва пак някой виновен!:repuke:

venko
17-01-2010, 11:43
Добре говори английски жената, не знам какво искате повече. А комунягите доказаха отново че са майстори на компроматите. Другарите от ДС не са си загубили агентурските способности. Благодаря ви госпожа Първанова за така умело забитият нож в гърба на България и на крехкия й авторитет в ЕС.
ЕС изисква предварително от Първанова доклад за Румяна Желева за фирмите ,които притежава и др. и тя го предоставя,а това че Желева се опита да излъже ЕС е неин провал.Това не е България ,където можеш да изопачаваш истината.

pavlin
17-01-2010, 16:44
ЕС изисква предварително от Първанова доклад за Румяна Желева за фирмите ,които притежава и др. и тя го предоставя,а това че Желева се опита да излъже ЕС е неин провал.Това не е България ,където можеш да изопачаваш истината.

А така случайно ли ЕС са решили да проверяват Желева. И как някои разбраха че не говори добре английски, аз не забелязах да допусна някаква грешка и акцента и е доста приятен. Трябва да се има в предвид че това не и е роден език.

pa4ito
17-01-2010, 17:20
"...Текстът на писмото на председателя на Eвропейската комисия Жозе Мануел Барозу до Европейския парламент по казуса "Румяна Желева" стана известен в петък вечерта.
В писмото си шефът на ЕК подкрепя външния ни министър.
Барозу има доверие на личната декларация за конфликт на интереси на Желева.
По втория проблем с компетентността на външната ни министърка председателят на ЕК е дипломатичен, но я подкрепя.
Той смята, че Желева е достатъчно компетентна за поста комисар за международно сътрудничество, хуманитарна помощ и реакция при кризи..."
не претендирам, че съм навътре в нещата, но четейки мненията тук, излиза, че Барозу не е много компетентен и сам си залага курткапан.... :oops:

fred
17-01-2010, 17:58
Барозу си е компетентен, ама тук случая поизлезе от релсите "компетентност" и се превръща в сблъсък на двете големи партии в ЕП.
Чисто погледнато Желева не е най добрия избор, това е факт.Но май ще остане.То и евентуалния и заместник, сегашния министър на отбраната е едно рядко л......, та ако е той ептен я втасахме

venko
17-01-2010, 18:04
А така случайно ли ЕС са решили да проверяват Желева. И как някои разбраха че не говори добре английски, аз не забелязах да допусна някаква грешка и акцента и е доста приятен. Трябва да се има в предвид че това не и е роден език.
Английския не го разбирам много и не коментирам как е говорела.Няма значение дали и е роден език,щом си там ти си длъжен да го говориш перфектно.Румънския кандидат вчера ако не се лъжа говореше на френски и се е справил отлично и после никой не го е коментирал как е е говорил,а и най-важното нищо не се спомена за компетентността му.

fred
17-01-2010, 18:12
Официалните езици в ЕС са всички езици на страните членки.Няма изискване за знаене на език, ако си обикновен евродепутат.
Но когато си кандидат за еврокомисар трябва да знаеш перфектно английски и още някакъв.Не че е законово изискване, но е смешно да се кандидатираш за такъв пост, без тези минимални знания.Но критики към Желева за езиците няма, критики, освен тия фирмени истории са локумджийските и отговори по всички зададени и въпроси.

pa4ito
17-01-2010, 18:16
Барозу си е компетентен, ама тук случая поизлезе от релсите "компетентност" и се превръща в сблъсък на двете големи партии в ЕП...
Въпросът ми беше риторичен, на всички е ясно, че се "надскачат" ПЕС и ЕНП, кой е по- по- най- :)


...Няма значение дали и е роден език,щом си там ти си длъжен да го говориш перфектно.Румънския кандидат вчера ако не се лъжа говореше на френски и се е справил отлично и после никой не го е коментирал как е е говорил,а и най-важното нищо не се спомена за компетентността му.
Хмм, българският език също е официален за ЕС, май може да си говориш спокойно и на него. Друг е въпросът, кой, какво показва по този начин...

viki
18-01-2010, 11:35
Много се забавлявах тази сутрин,докато четох
това-Как открихме Южния полюс (http://dnevnik.bg/analizi/2010/01/17/843422_kak_otkrihme_jujniia_poljus/)

:thumbup:

JORDI
18-01-2010, 12:46
Много се забавлявах тази сутрин,докато четох
това-Как открихме Южния полюс (http://dnevnik.bg/analizi/2010/01/17/843422_kak_otkrihme_jujniia_poljus/)

:thumbup:
Уникално четиво!:thumbup:
И аз прочетох днес в коментари,че това е "Големият Европейски Резил на България" - ГЕРБ !:firstprize:

Mind_Control
18-01-2010, 17:01
Уникално четиво!:thumbup:
И аз прочетох днес в коментари,че това е "Големият Европейски Резил на България" - ГЕРБ !:firstprize:

А прочетохте ли най- долу, че статията е измислена? И единствения верен факт е, че българина е участвал в експедицията. И за какви социалисти говориме въобще през 10-те години на 20 век?

търтей
18-01-2010, 17:04
А прочетохте ли най- долу, че статията е измислена? И единствения верен факт е, че българина е участвал в експедицията.


Представи си, прочели сме



И за какви социалисти говориме въобще през 10-те години на 20 век?



Хех ...

Вярвам в единната обща сила на человеческий род на земното кълбо, за да твори добро.

И в единний комунистически ред на обществото, спасител на сички народи от вековни тегла и мъки чрез братски труд, свобода и равенство.

И в светия животворящ дух на разума, укрепляющ сърцата и душите на сички хора за сполуката и тържеството на комунизма чрез революция.

И в единното и неделимо отечество на сички хора и обща собственост върху сички имоти.

Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.

Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят.



Галац, 20 април 1871 г.


Да те питам ли от кого е писано тва?

Изобщо социализмът е стар като света, като модерният такъв е рожба да Claude Henri de Rouvroy, comte de Saint-Simon

Иначе цитираната по-горе статията писана изцяло за р.ж. - то е видно и с просто око.

Mind_Control
18-01-2010, 17:17
Представи си, прочели сме





Хех ...

Вярвам в единната обща сила на человеческий род на земното кълбо, за да твори добро.

И в единний комунистически ред на обществото, спасител на сички народи от вековни тегла и мъки чрез братски труд, свобода и равенство.

И в светия животворящ дух на разума, укрепляющ сърцата и душите на сички хора за сполуката и тържеството на комунизма чрез революция.

И в единното и неделимо отечество на сички хора и обща собственост върху сички имоти.

Изповядвам единний светъл комунизъм, поправител недъзите на обществото.

Чакам събужданието на народите и бъдащий комунистически строй на целия свят.



Галац, 20 април 1871 г.


Да те питам ли от кого е писано тва?

Изобщо социализмът е стар като света, като модерният такъв е рожба да Claude Henri de Rouvroy, comte de Saint-Simon

Иначе цитираната по-горе статията писана изцяло за р.ж. - то е видно и с просто око.

Говорихме в България.. Тогава те не са били на власт. Иначе е ясно, че нито социализмът, нито демокрацията, нито нищо не е измислено на скоро, а са измислени много отдавна и само се повтарят :)

fred
19-01-2010, 12:14
Е сега казаха, че е подала оставка и като външен министър....:laser:
Ами каквото си направиш сам и цяло село не може..

proper
19-01-2010, 12:32
Пожелавам успех в живота на всички хейтъри. Надявам се си усмислихте поне деня сега.

Сега трябва нов обект на омраза да се намери...иначе живота е пуст....

Хубав ден перфектни, идеалнии и непогрешими форумни всемогъщи умове.

milenamr
19-01-2010, 12:56
ПНадявам се си усмислихте поне деня сега.

Сега трябва нов обект на омраза да се намери...иначе живота е пуст....



:notworthy:
За съжаление си дяволски прав.
Голяма част от българите намират смисъл и пълноценност на деня си, ако има кого да захапят, това им дава страшно много "духовна" храна.
Много жалко, че точно такъв тип захранване намират за "духовно".Но това си е типично българска черта...за съжаление:bg:

koolio
19-01-2010, 13:15
Пожелавам успех в живота на всички хейтъри. Надявам се си усмислихте поне деня сега.

Сега трябва нов обект на омраза да се намери...иначе живота е пуст....

Хубав ден перфектни, идеалнии и непогрешими форумни всемогъщи умове.

Влади, не те разбирам, защо смяташ, че отрицателните мнения за нашия кандидат са само от злорадство? Аз например много се надявах, че ще се намери начин да се защити и да излезе с достойнство от ситуацията. Но не намери. Отново слушахме недомлъвки, половинчати оправдания и междупартийни обвинения. Отново непоследователна политика на премиера спрямо хората му - първо я защитаваше, сега ще я махат.

Като цяло случката е поредното доказателство, че в България няма политическа класа, а случайно попаднали на публични постове хора, които защитават някакви други, но не и държавни интереси. Затова е глупаво да се взема нечия страна - на Желева или на Първанова. И двете проявиха лицето на едно и също явление.

proper
19-01-2010, 13:22
Влади, не те разбирам, защо смяташ, че отрицателните мнения за нашия кандидат са само от злорадство?....

Защото тя е Евродепутат от 2 мандата!!! ако някой го беше еня за БГ и качествата, защо не дебатираха преди изборите.....
толкова е смешно всичко...

Горката жена.

А ако е верно това....просто нямам думи...


Изданието "New Europe" съобщи, позовавайки се на източници от българското правителство, че Желева е била приета в болница и е в тежко състояние от дни.


Сериозно изразявам мнението си, че днес ме е срам че съм Българин.
Не говорим, че е идеална или непоргешима, 100% не е, а за отношението на Българският народ към собственият си министър.....към собствените си хора изобщо....

Kuku
19-01-2010, 13:23
Хубуу де, като не става за тая работа, какво да я правим - ше си ходи естествено :?

proper
19-01-2010, 13:26
Сега ще видим хейтърите, какво ще измислят за Г-жа Кристалина Георгиева.....аааа да сетих се...Българка е...трябва да я мразим......

bass
19-01-2010, 13:34
Пожелавам успех в живота на всички хейтъри. Надявам се си усмислихте поне деня сега.


Наистина ми се осмисли денят, Влади, но не по примитивните причини, които се опитваш да ни вмениш (на мен в частност - поне аз така го приемам). За много от "всемогъщите умове" във форума реалната самооценка надделява над личните (неподплатени) амбиции.

Нещата май отиват в по-нормална посока, макар да нямам идея как са навили Кристалина Георгиева за подобна служба. Освен ако не се предвижда смяна и на ресори (не знам дали е мислимо такова нещо).

JORDI
19-01-2010, 13:53
Сега ще видим хейтърите, какво ще измислят за Г-жа Кристалина Георгиева.....аааа да сетих се...Българка е...трябва да я мразим......
Ами ако се окаже, че и тя е некомпетентна в този ресор??? Или беше по-добре на "черното" да казваме "бяло", така ли? Ако Р.Ж. се бе представила като румънския кандидат и комисията да и ръкопляска 10мин. то колкото и да я плюем тя щеше да бъде достойно избрана и тази тема нямаше да съществува в този вид!!!:bg:

fred
19-01-2010, 14:02
Така е-нека се представи достойно, пък да не я одобрят.Но тука работата е съвсем друга.
Аз лично не съм тип хейтър, даже съм обичлив доста, казано по ингилиски, аз съм ловър :wow:.Нямах нищо против Желева, донякъде и симпатизирах- до момента, в който се издъни в Еврокомисията.Нападки и прочее, но това не може да обясни елементарните и грешки.Затова писа и "Дневник", който е винаги бил вестник с дясна ориентация и разумен стил.
Тогава се поразворих, прочетох и мненията в тази тема и стигнах до извода, че това и представяне, всъщност е закономерност.Просто това е момента, в който тя е достигнала върха на компетенстта/некомпетенстта си /не ми се рови сега за точното определение/, което е формирано от Паркинсън :).
Както писах и преди-ясно е и че това е битка на двете крила, леви и десни и т.н.Добре де, ама защо трябва плода на тая битка да е толкова кисел и безличен?
За такива постове трябва да се поставят хора, които имат съответните качества, независимо какво се разбира под "качества".Новото предложение ще мине без никакви проблеми, това, което се спряга в момента.

JORDI
19-01-2010, 15:51
...цитат от в.Класа:
Информационният сайт „Медияпул“ обяви, че разполага с доказателства за нарушения от страна на кандидата на България за еврокомисар. Според изданието Румяна Желева все още се води управител на фирмата "Етко – Шнайдерс" ООД, което я поставя в ситуация на конфликт на интереси и с поста й на външен министър.:no:

А дали пък е редно ББ да се заинати и да я остави външен министър? :stumm:

proper
19-01-2010, 16:25
Абе хора наистина ли мислите това, което пишете.
Комисарите са политически назначения.
Ако знаете процедурата каква е изобщо....всяка страна дава човек, а после се слагат постовете!!!!!!! без много питане и съобразяване освен големите 4!!!!
Дори и М.Кунева да бяха сложили ако и праснат ресор "Ремонт на Алфи", щеше ли да се справи...?????? да наистина за контактите и зарядните и супер добра и ми харесва, но за друг ресор??? кво, щяхме и нея ли да мразим и хулим или да и дадем шанс да покаже качества?
Тука е важен човека и контактите му, образование, подход, както и хората с които ще работи....а това са десетки експерти, не той самия винаги........
Някой ходил ли е в Страстбург или Брюксел?.. там е пълно с няколко десетки хиляди пчелички, които реално вършат работата, а хората по постовете са само лицето....
Как може да има толкова наивни хора....

Аз тия дни гледах други изслушвания....пълен майтап....същите отговори: "ще се запозная с темата и ще Ви отговоря"....половината не са спецове в това, което ги тикат и тепърва навлизат в натрапената им област, но понеже не ги питаха за баба им и за сринка им Гюрга имаха шанс тона да е спокоен и да мине "гладко" поне, като усещане....

Фирми...кво като имала фирми....няма да предложим някой бурсук дето не знае да менажира себе си дори, да не говорим за хора в сериозни организации.
Ми да предложим някой безработен от 20 години, та да няма и бивши работодатели в конфликт с новата длъжност......
ВСИЧКИ евродепутати и комисари имат фирми и които Формално напускат и след това отново си взимат... това е съвсем нормално....това, че днес прехвърляш акциите си не пречи утре пак да лобираш....това е живота, но пуста демагогия за масите....нали бедните ги влече омразата и социалистическите идеи и минава пропагандата лесно...

Толкова жалка история....и след 20 години дай Боже някой да може да се похвали с нещо повече от това, че е мразил всичко наред....

Поне ако не я махнат г-жа Желева, като министър смятам ще има смисъл живота и близките месеци..... има кво да се мрази... направо бях се притеснил.


П.С. Bass, в нито един постне визирам теб лично, но се изумих от нивото на нашето общество последните дни и затова може би звуча по-остро, но съм сикрен. Извини ме ако съм те засегнал. Не съм го искал!

Stoyan Georgiev
19-01-2010, 16:33
добре де влади, не мога да те разбера, честно


отричаш ли, че се изложи ?


заяваването на явните факти и мнение по въпроса, което е право на всеки гражданин на нашата страна не е "хейтърство"


аз съм обиден от представянето на г-жа Желева и сегашното ни правителство като цяло. това не е хейтърство, а факт - говорят високопарно, без подкрепа от действия и факти - тип махленско шефче. е не става така.

да не би г-жа желева да стана политическа жертва безпричинно ? или може би пожарникарската команда стои отзад като главен виновник за унижението й (не изцяло незаслужено, па макар и прекалено)

цялото правителство стои смешно, със абсурдни изказвания и никакви резултати

georgyg
19-01-2010, 16:42
Само не разбрах, защо да я мразим или нещо подобно. Ми не я мразя, просто това че е кандидат от България не значи, че трябва да я подкрепям, а и при положение, че тъпите европейци казаха, че тя е най-слабия кандидат от всички кандидати и стигне ли се до избор, дори и да е най-добрата от всички ВИНАГИ ще я гладат под съмнение, което не е добре нито за нея нито за България.

А по повод стреса съм стигнал до едни извод - Колкото по нагоре толкова по голям стрес и отговорности. Който не може да издържи явно не е за там (не визирам конкретно Желева). Който не иска стрес, ми има страхотни места в България, където начина наживот е коренно различен от големите градове и стреса е много по малък, за сметка на другите "екстри".

DerMeister
19-01-2010, 16:51
Аз не мога да разбера защо се драматизира толкова.
Както друг наш изтъкнат световен комисар каза:
"Самтаймс люн, самтаймс уин."
Желева със сигурност не беше вложила достатъчно "сакрифиси" и стана логичното.

П.П. Май са учили английски при един и същ преподавател.

fred
19-01-2010, 16:55
Ето една много хубава статия защо Желева не стана еврокомисар.Писана е преди отеглянето и:

Какъв ще бъде ефектът от цялата история върху отношенията между София и Брюксел?
- Това е още един знак за доста лошия имидж на България в Брюксел. Истината за враждебността към г-жа Желева е, че повечето хора в Бюрксел не знаят нищо за нея. До изслушването й повечето не бяха чували нищо за нея. А и никой всъщност не разбира какъв точно е проблемът около "Глобал консулт". Не изглежда да е огромен скандал, всичко е толкова объркано, не е безспорно доказателство.

Желева е случайната жертва на острия ответен удар срещу България, защото много от хората в Брюксел - чиновници, журналисти, евродепутати, са на мнение, че България беше прибързано приета в ЕС, преди сериозно да се захване с корупцията и организираната престъпност. Те си мислят, че откакто България и Румъния се присъединиха, напредъкът се върна назад. Дори и хора в България го мислят. Можете да го прочетете в докладите на Европейската комисия. България стана самонадеяна и си повярва, че нищо лошо не може да й се случи.

Това е причината защо атмосферата на изслушването стана толкова злъчна, когато Желева в своя защита каза, че е била проверявана от съответна комисия в българския парламент, която не е открила никаква вина, и че според българския съд е абсолютно невинна, а и според документите на други институции е перфектна. Тя действително използва думата перфектен. А дори и тези, които подкрепят разширяването и повече или по-малко са благоразположени към България, не мислят, че българските съдилища са перфектни, нито че българското право е перфектно или българският парламент. Така че думите на Желева бяха възприети като високомерие и не особено правдоподобни.

До известна степен България беше изправена на съд в това изслушване. Желева беше твърде надменна и представи една страна на България, която хората не харесват - на бързо увеличаващите се нови пари, обвързани с мистериозни бизнес интереси.

Когато встъпи във власт новото правителство, премиерът Бойко Борисов се срещна с Барозу и получи кредит на доверие. Приключил ли е този период и България ще бъде ли вече по-строго съдена оттук нататък?
- Хората винаги са били малко озадачени от Борисов, защото, ако си затворите очите и послушате какво казва, звучи като идеалния реформист. Освен това той обеща да стори всичко, което Брюксел искаше. Но отворите ли си очите и погледнете антуража, популистките му изявления и назначените от него хора - ще ви се стори много подобен на тази България, която хората не харесват. Никой не твърди, че не е почтен човек - но все пак има нещо около бившия бодигард и полицейски шеф, който пуши пури и познава определени бизнесмени.

Това е, което хората тук не харесват, те нямат доверие на популистките политици. Той назначи Желева, след като отдавна беше очевидно - слуховете кръжаха от месеци, че ако има кандидат в опасност, това е българският. Вероятно щеше да е много по-умно, ако беше изпратил друг. Но сега ние се занимаваме с политика и трагедията е, че в Европарламента не можеш да успееш да се провалиш по собствени заслуги, а по политически причини. Желева мощно беше защитена от ЕНП и от нейното консервативно крило, защото те не могат да допуснат един от техните да бъде атакуван, без да има контраатака и срещу социалистите.

Освен това тя е вицепрезидент на ЕНП, а ГЕРБ е протеже на германските християндемократи, така че един вид, ако атакуваш Желева, атакуваш и всички тези интереси.
Бих искал да ви кажа, че е била оценявана по отговорите си за хуманитарната помощ, но вероятно това е най-маловажният критерий. Истината е, че отговорите й бяха ужасни. Тя не беше подготвена, не знаеше съществени неща от ресора си. Можеш да се измъкнеш и без познания, ако си по-умен - извиняваш се, обещаваш да имаш отговор другия път. Вместо това Желева беше арогантна и това ни най-малко не й помогна.

Намесата на българския евродепутат Антония Първанова още повече засили необичайността на изслушването. Беше ли Първанова част от по-голяма политическа кампания срещу Желева?
- Интересен въпрос. Тази част от изслушването премина в пълен хаос и много лошо беше ръководена от председателстващия. Скандално беше да се допусне това. В рамките на 5 минути чухме всички въпроси дали и кога е продала компанията си и за колко.

После изведнъж взе думата Първанова, която нямаше право на изказвания, и отправи други обвинения, из залата се разхвърчаха документи на български, а депутатите протестираха. Ситуацията беше необикновена и хаотична. Но Желева също носи вина за случилото се, защото знаеше, че това ще се случи - просто не е достатъчно да кажеш: елате с мен в България да видите, че няма нищо нередно. От нея зависеше да докаже, че е подходящ кандидат. Но представянето й не беше добро, а изслушването вървеше хаотично.

Имаше ли организирана атака на враговете й?
- За Желева отрано се говореше като за най-слабия кандидат. Но никой не знаеше нищо за нея, така че въпросът не беше личен. За либералите и зелените това беше идеално, защото отпуши битка между ЕНП и социалистите. Целта на либералите и зелените беше битка, а не атака срещу Желева. Но ако тя се беше представила добре, нямаше сега да има главоболия. Ако беше по-умна, щеше да се подготви много по-внимателно.

Тя каза, че не иска да говори за финансовите си интереси, а за задачите си като еврокомисар. Ако в следващите 2 часа действително беше показала професионални знания и добра подготовка по темата за хуманитарната помощ, щеше да бъде в силна позиция. Но слабата й подготовка и нейната надменност създадоха впечатление за местен големец, изпратен в Брюксел да говори пред тези малки хора, осмеляващи се да го разпитват.

Какво трябва да направи сега Борисов?
- В момента вестниците из цяла Европа са пълни със статии за наистина лошия български кандидат, повдигащи въпроси за неговата почтеност. Това не е добре за България. Дори и да е несправедливо към Желева, дори и да е лоялен към нея, в интерес на България и на неговата позиция е да предложи друг. Защото тъкмо сега България е поставена под много силен натиск.

А какво смятате, че трябва да направи Барозу?
- Той е в трудна позиция, защото не са доказани никакви обвинения срещу Желева. Какво може да направи тогава? Представям си, че Барозу се чуди не може ли Борисов да изпрати някой друг. Но ако Борисов отказва, тогава става трудно за Барозу да каже, че не иска Желева. Другата възможност е да й даде незначителен ресор, за да не причинява повече неприятности. Но тя и сега вече има незначително портфолио - то беше отделено специално от останалите, за да е най-малкото и най-безвредното.

Ако Желева стане комисар, това няма ли да е смущаващо за комисията и за България?
- Не е задължително. Преди пет години някои от кандидатите също не бяха особено добри. Като Ковач например, който се кандидатираше за енергетиката, но му я отнеха заради слабо представяне и взе данъците. Това беше и последното, което чухме от него - той изкара пет години, правейки нищо. Така че е възможно да бъдеш комисар, който да не прави абсолютно никакво впечатление.

Медиите преливат от остри критики, които също засягат България. Смятате ли, че ако тя стане комисар и е тиха, това ще ги спре, или ще трябва да отговаря на тези въпроси отново и отново?
- Мисля, че това ще спре, освен ако нещо не се случи в България, което да повдигне темата отново. Ако няма нови обвинения срещу Желева в България, темата ще се забрави. Хората не са толкова заинтересувани от нея в дългосрочен план, те се интересуват само от този, който е в опасност. А сега тя е на първо място в този списък.А това е инфо за авторът, Девид Рени:
Дейвид Рени е базиран в Брюксел кореспондент по въпросите на Европейския съюз на сп. "Икономист" от 2007 г. Преди това той работи за "Дейли телеграф" от Сидни, Пекин, Вашингтон и Брюксел. Кариерата си започва преди 13 години в лондонските редакции на "Дейли телеграф" и "Ивнинг стандарт". В сряда той написа за "Икономист" статията за Румяна Желева "Какво общо има това с качествата" в авторитетната колона "Шарлеман", коментираща европейски проблеми. С него разговаряме за кризата около изслушването на Желева в Европейския парламент и ефектите на скандала върху България.

proper
19-01-2010, 17:06
"Ако Желева стане комисар, това няма ли да е смущаващо за комисията и за България?
- Не е задължително. Преди пет години някои от кандидатите също не бяха особено добри. Като Ковач например, който се кандидатираше за енергетиката, но му я отнеха заради слабо представяне и взе данъците. Това беше и последното, което чухме от него - той изкара пет години, правейки нищо. Така че е възможно да бъдеш комисар, който да не прави абсолютно никакво впечатление."

не е бил Българин да види той как цяла държава ще се изкефи да се самооплюе :)

Kuku
19-01-2010, 17:17
Добре де, Влади, по същата логика, аз мога да те питам, как да възложим основен авто-ремонт на Желева, като тя до сега е била касиер в магазин за авточасти?!
Не става и това е....

proper
19-01-2010, 17:46
Спирам да следя и пиша в темата.

Отдавна бях изолирал омразата и негативизма далеч от себе си, но пропадането ни като нация ми подразни сетивата и се намесих.

Всеки има право на мнение. Но аз не съм видял щастлив и успял мразещ човек.

Ние просто се кефим, някой да се издъни, ако може някой да е по-зле и от нас.....
Сещам се за пример дори от любимият футбол, как още в 10-тата минута нашите си освиркват собствените игачи, а някои другаде пеят "you'll never walk alone" независимо от всичко и с 10:0 да паднат....!!!!!
Защо...не са се изложили ли или всеки мач може да е силен.....не просто, като считаш някой че е "твоятя кръв" и ако си мъж се подкрепяте и в лошо и добро.
Позитивизма винаги печели....повярвайте!

Мислите ли, че тази женица е чувствала от първият миг подкрепата на собствения си народ или именно от там дойде унижението.....

Срам ме е, че съм Българин в такива дни.
Господ да и дава здраве на жената, 100% не е идеална и перфектна, има много камъни за дялане и неща на научи, но това което изживя милата не го желая и на Вас драскачи всезнайковци.

Ако съм засегнал някого, да ме извини.
Надявам се да сте щастливи.

търтей
19-01-2010, 17:58
Да разбирам ли, че трябва да подкрепям некомпетентни кретени, само защото са българи?

proper
19-01-2010, 18:06
Да разбирам ли, че трябва да подкрепям некомпетентни кретени, само защото са българи?


да, пред чуждите хора, ДА!
Защото е БГ и е произлезла от същата кръв дето сме и аз и ти!
А ти не си и на ниво да и даваш оценка...повярвай ми.

Но това е, като да си джентълмен....пред чуждите хора не е редно да хокаш жена си, за недостатъците й си говорите вкъщи и решавате проблемите си в семейството. Така правят интелигентните хора...да, те!

Но що за джентълмен си ти да наричаш дама..."кретен"
Едва ли ще ме разбереш.. безсмислено е.

търтей
19-01-2010, 18:10
да, пред чуждите хора, ДА!
Защото е БГ и е произлезла от същата кръв дето сме и аз и ти!
А ти не си и на ниво да и даваш оценка...повярвай ми.

Но това е като да си джентълмен....през чуждите хора не е редно да хокаш жена си, за недостатъците и си говорите вкъщи и решавате проблемите в семейството. Така правят интелигентните хора...да те!

Но що за джентълмен си ти да наричаш дама..."кретен"
Едва ли ще ме разбереш..безмислено е.


Вярно не съм й на нивото. Аз мога да си проследя родословието доста години назад, и знам какво моят род е дал за България (но никак не искам да навлизам в подробности). Не съм й и на образованието. Пак по същата причина.
И не всяка жена е дама.
И трето - този наш форум не е за пред чужденците.

Derry
19-01-2010, 18:29
Търтей сякаш се оправдаваш :). Колегата е прав трябва да се подкрепяме, а не да си правим предателски номера. Сега се надявам Кристалина да успее да се справи със ситуацията и да се гордеем с нея. Има покритие пък да видим какво ще направи.

Kuku
19-01-2010, 18:44
Влади, ти как точно предлагаш да я подкрепим пред чужденците?
И как предлагаш да решим проблемите удома?

fred
19-01-2010, 20:08
Най-добрия начин да подкрепим нас и България е като се издигат достойни хора.Може да се защити човек, който е показал нещо и може да му се има доверие и няма да го проиграе.

Stoyan Georgiev
19-01-2010, 21:14
Най-добрия начин да подкрепим нас и България е като се издигат достойни хора.Може да се защити човек, който е показал нещо и може да му се има доверие и няма да го проиграе.

това.


влади, имам въпрос към теб - колко от хората тук според теб и желаят лошо на г-жа Желева ? аз лично против нея нямам нищо - не я познавам като човек, но съм недоволен от това, което показва като професионални качества и имиджа, който създава на България

Bottata
19-01-2010, 21:18
Толкова са ни "Кадърни" управляващите. То не че може да се очаква нещо повече от пожарникар. Нека не ми се обиждат хората с такава професия, ама там качества като дипломатичност, уважение, бизнес етикет НЕ СЕ ИСКАТ и не притежават.
Това е една от първите ГОЛЕМИ издънки на Мухобойко, а тепърва предстоят повече. А хиените в парламенти от всички партии до една ще го раздърпат.
Следващата издънка ще е бюджета - още май очаквам дефицит и първите сериозни проблеми за правителството. Дано не съм прав, щото другите нищо друго(добро) няма да предложат а просто ще злорадстват и ще се възползват от слабостта.
Очаквам при провала му с престъпните групировки да падне от власт.

CBET
19-01-2010, 22:00
Абе колеги, за какво спорите изобщо? Колегата proper явно доста афектиран от случката нарича всички хейтъри, други 10 се опитват да му опонират ... Единственото смислено до момента според мен и което подкрепям, е че когато става дума за международно равнище ние трябва да подкрепяме българското!!!
Друг е случат защо изобщо на такова недоразумение като г-жа Желева и е дадена възможност да стигне до там! Но масата сама си избра БиБи (не съм гласувал от години, не защото нямам мнение, а защото според мен е по-добре така отколкото да ходя да избирам по-малкото зло!) и сега трябва да му сърба попарата! Според мен тепърва ни чака големият резил и резултата от кашите, които той забърква.

И колега proper, само един съвет! Нека преди всичко г-жа Желева да си види собствените наакани пликчета, пък после да търси вината другаде!

търтей
20-01-2010, 11:21
Такаа бИбИ я маха.
И то на заседание, на което не е бил, щото се е покрил. Готин ход, много мачо постъпка.
Поне се е усетил, че ако тя не си иде си отива той.

pent
20-01-2010, 11:24
Какво крие Румяна Желева зад стила "Перла"

Преподавателка по „Връзки с обществеността”, която 3 месеца не прави ни един верен ход в кризата с дискредитацията си?!

http://www.manager.bg/broi-/aktsent/kakvo-krie-rumyana-zheleva-zad-stila-perla

търтей
20-01-2010, 11:42
Какво крие Румяна Желева зад стила "Перла"

Преподавателка по „Връзки с обществеността”, която 3 месеца не прави ни един верен ход в кризата с дискредитацията си?!

http://www.manager.bg/broi-/aktsent/kakvo-krie-rumyana-zheleva-zad-stila-perla


Нима някой може да подозира, че една университетска преподавателка по „Връзки с обществеността и корпоративни комуникации” не знае как се прави кризисен пиар?

Никой не подозира, напротив всички (освен май един) сме убедени, че не знае.


Лошо е да си тъп
Но е много по-лошо да си тъп, от село и с болни амбиции

Това го бях писал на едно друго място, но просто чудесно пасва и на тази другарка.

pent
20-01-2010, 12:01
Прекалено е амбициозна и не видя къде може да спре. Аз не я упреквам, че се опита - напротив - щом може - нека се пробва, но да знае че при евентуален неуспех(който се случи) отива в трета глуха.

Знам, че тя не е най-некомпетентната в ЕК или целият ЕП ако щете, но нямаше късмет и истината лъсна по най-гадният начин. Тежкото е, че с това нямане на късмет дискредитира цяла България.

Доко
20-01-2010, 14:41
Чета, чета... и не мога да не вметна едно цитатче- "Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци" - Платон:no:

fred
20-01-2010, 16:14
Много правилно, отделно се вижда, как света се променя, но манталитета на хората си остава непроменен.

StarChild
20-01-2010, 18:41
Темата произлиза от две обединени


Малии, голема излагация става с ганстерската невеста, дето Бойко я пробутва за ЕП. Направо ме е срам, че съм българин.

Толкова ли е остър кадровия дефицит в ГЕРБ, че точно тая патка изпратиха да срами България с неправдоподобните и неубедилните си оправдания?

Явно Бойко има няква сделка с ТИМ, иначе не мога да си обясня защо пробутва тая руса кокошка?

Баси, защо си мислим, че тия европейци са толко тъпи? Отворете търговския регистър и ще видите, че Желева до 9 април 2009 г. е била управител и собственник на Глобал Консулт ЕООД. Не може ББ да не е знаел това баси:furious:

Байганьовщината ни започна да се показва по света!No Comment!:furious::no::stumm: