PDA

View Full Version : Столична община организира хайки за стопани на кучета



bouncer
21-01-2010, 16:41
С риск да ме наплюе половината форум:

http://www.dnes.bg/sofia/2010/01/21/trygvat-haiki-za-taksa-kuche-v-sofiia.84583

А дано сега започнат и да глобяват за разхождане на куче без намордник и каишка, както и за непочистване на лайната му от тротоара/входа/градинката/стадиона и т.н.

КРАЙНО ВРЕМЕ БЕШЕ!!!! :paddle:

DerMeister
21-01-2010, 16:43
Това ще е като с хайката за коли извън движение. Ще глобят две, три реститутки и толкоз. Пред моя блок продължават да си стоят таратайките.
Но все пак има надежда де...

П.П. Всички събрани пари трябва да отидат за "справяне"(кастриране,приспиване,затваряне) и т.н. на уличните кучета и котки.

mim
21-01-2010, 16:53
поредният голям смях на фона на цунамито от бездомни кучета

бай пеню от махлата като не ще да плаща такса за кучето, как па няма да го изпъди на улицата, а до сега поне е седяло зад оградата и е хранено

Kuku
21-01-2010, 16:54
-Милене, обаждам се да се оплача от бездомните кучета пред блока.
-Ами подайте жалба в общината, те ще предприемат мерки, ще ги кастрират и ще решат проблема.
-Милене, те не ни е*ат бе, те ни апат!!!

:lol: :lol: :lol:

fred
21-01-2010, 16:58
В цивилизования свят, всеки собственик на куче има и задължения, но има и права.Навсякъде са изградени благоустроустроени площадки, право на ползване на транспорт и т.н.Та га го направят това ще си спазвам и аз задълженията.У нас права нямаме, само задължения, по стар соц обичай.

Ето и как да се избегнат безмислените такси-ако инвалид е собственки на куче, не дължи данък, също така ако кучето е регистрирано в клубовете на Българската киноложка организация, както и се използва за развъдна дейност, за тия нещо се изисква кучето да е с родословие. Има и намаление за ловци :drinking:

А също така-лайната добре, а спрелите коли в тревните площи.......

bouncer
21-01-2010, 17:19
човек, за "а, вие защо биете негрите" чувал ли си? Има си закон. Закона казва, че си ДЛЪЖЕН да плащаш за кучето си и да чистиш след него като сере. точка! край на дискусията. Има неща които е хубаво да правиш и има неща които си длъжен да правиш. Спазването на закона е от задължителните. Аз ако дойда и се изсера пред вратата ти или в градинката къде се разховдат и си играят децата ти какво ще направиш? да не би едно куче да има повече права от мене?!?!?

ПС - а и ти права имаш - имаш правото след като си платиш таксата да гледаш куче и да го разхождаш с каишка и намордник в града, където по принцип живея ХОРА. мен не ме интересува дали кучето ти хапе и е злобно или е душичка - ако не харесвам къчета или съм алергичен към тпх или ме е страх от кучета просто няма да ми създаваш дискомфорт. просто е.

fred
21-01-2010, 20:59
Това за негрите е подходящо за твоя пост, всичко Мара /Йорданка/ втасала, та накрая ще оправя и кучетата...
Отделно, че това не е закон, а наредба на Столичната община...
Плащам си данъците, но нито ми чистят снега нито ми подръжат улиците като хората, нито садят дървета, нито спират застрояванет. И затова има закон, ама и той не се спазва.Е и аз няма да спазя това правило и ще го избегна официално при това.
А като си помисля че може да си паркираш МПС-то където си играят децата ми, излиза че е по-добре да се изсереш.
Не че не го правят и много ЧОВЕЦИ навън си отделят екстрементите и повръщат, гасят и мятат фасове по улиците, хвърлят си боклука където им падне, не си плащат данъците, парното, не купуват винетки и какво ли не.Е къде е закона да ги санкцоинира?. 90% от мръсотията е от чиляците.Кучето не продава наркотици, не ограбва хора, не кара с превишена скорост на 5 ракии и не дрифти по пресечки...
Искам права на европеец, а не на крепостен селянин в Магаданск.За твое сведение нито в Париж, нито във Виена, нито в Рим съм видял куче от всякакви размери с намордник, да не говорим, че във Виена две влязох в аптека и след мен влезоха две кучета със стопанина си, вътре.По едно време едното се изпика.Нямаше никаква реакция, това се развиваше в центъра, на Мария Хилфенщрасе или както му е там името.И те имат наредби, но не се втелясват много.
Мисля че са по европейци от нас, не че държа да го водя да пикае по аптеките.

П.П. - Дали ББ е регистрирал всичките си кучета, би било интересно да провери Йорданка този факт и да го глоби, ако не е го направил това, както и не съм Го видял /ББ/ да си разхожда кучето с намордник и торба за лайна.

Kuker
21-01-2010, 23:10
-Милене, обаждам се да се оплача от бездомните кучета пред блока.
-Ами подайте жалба в общината, те ще предприемат мерки, ще ги кастрират и ще решат проблема.
-Милене, те не ни е*ат бе, те ни апат!!!

:lol: :lol: :lol::rotfl:





п.п.:bg:

bouncer
22-01-2010, 10:50
ББ е регистриран в киноложки клуб и се води че развъжда - него не го лови това. Но не мога да се съглася с логиката ти колега. Дай понеже е мръсно, има дупки, всякакви селяци паркират където им скимне, никой не чисти и всичко е пред разпад да помогнем още.
Тъпо е. Ти как би се почувствал ако детето ти излезне да си играе в градинката пред блока и се върна цялото омазано с кучешки лайна? НЕ ме разбирай погрешно - аз много обичам кучета, но да се грижиш за каквото и да е животно означава, че трябва да си носиш отговорността за него. Не ме интересува дали държавата ни е клапава - ако искаме да сме европейци трябва да почнем НИЕ да се държим като такива. Не мога да приема, че като си разхождаш кучето и то се изходи на ОБЩЕСТВЕНИТЕ площи ще си тръгнеш и ще забравиш за случая. На теб хубаво ли ти е като настъпиш кучешко лайно на улицата? а как се чувстваш ако някой 60 килограмов ротвайлер дойде да те подуши. Щото аз лично изтръпвам. Не ме интересува дали хапе или е душичка - неприятно ми е и не искам да се доближава до мен! но стопанина си бара макарите ис е хили. е сега какво трябва да направя аз за да ме остави песа на мира - да се изселя от града ли?

qpwo
22-01-2010, 11:01
,,Голям смях'' ... Като отидат на проверки по селата ще се напълнят с пари от глоби...

viki
22-01-2010, 11:02
Плащам си данъците, но нито ми чистят снега нито ми подръжат улиците като хората, нито садят дървета, нито спират застрояванет. И затова има закон, ама и той не се спазва.Е и аз няма да спазя това правило и ще го избегна официално при това.
А като си помисля че може да си паркираш МПС-то където си играят децата ми, излиза че е по-добре да се изсереш.
Не че не го правят и много ЧОВЕЦИ навън си отделят екстрементите и повръщат, гасят и мятат фасове по улиците, хвърлят си боклука където им падне, не си плащат данъците, парното, не купуват винетки и какво ли не.Е къде е закона да ги санкцоинира?. 90% от мръсотията е от чиляците.Кучето не продава наркотици, не ограбва хора, не кара с превишена скорост на 5 ракии и не дрифти по пресечки...
Искам права на европеец, а не на крепостен селянин в Магаданск.

Така мисля и аз.
Коментирали сме и друг път темата.
БоЕнчо мамин сладък,
доста по хуманно би било,ако се интересуваш от поразиите на наркоманите-примерно.
п.п.
а,да мен поЙчи ме е страх,да не срещна някоя леля с кУрмонални проблеми,която не си пие хапчетата...Да не ми ухапе кучетоhttp://place.forumotion.com/users/2515/84/14/08/smiles/355437.gif

fred
22-01-2010, 11:06
Ясно ми е, има такива хора, като колегата bouncer-изпитват страх или неприязън и прочее.
Сега, аз като казвам че го водя и т.н. не значи че ходя с него в пясъчника или там където играят деца и го пускам там, или го оставям на улицата да ходи където иска.
Водя го на места, където не пречи на хората и гледам да не тича по някой, а той само се радва, нищо лошо не им прави-най често в големите паркове, където има достъчно място за всички.Гледам да не преча на никой.
Нямам нищо против да си го водя и на определени места, стига тези места да са като местата в ЕВропа.Там тези места се изграждат, където няма големи паркове и целта им е всеки да си има местенце.
Защо да нямам право в събота или неделя да си го кача в метрото или в тролея /естетвено с намордник и т.н. за да има мир./.И билет ще му купя и всичко.Тогава ще мога и спойно да си платя данъка, защото знам, че имам право, спазвам го и съм доволен.
Както и да е.
Иначе и моето е породисто , сега ще стана и член на клуба, така, че и аз спазвам закона.

bouncer
22-01-2010, 12:41
Ясно ми е, има такива хора, като колегата bouncer-изпитват страх или неприязън и прочее.
Сега, аз като казвам че го водя и т.н. не значи че ходя с него в пясъчника или там където играят деца и го пускам там, или го оставям на улицата да ходи където иска.
Водя го на места, където не пречи на хората и гледам да не тича по някой, а той само се радва, нищо лошо не им прави-най често в големите паркове, където има достъчно място за всички.Гледам да не преча на никой.
Нямам нищо против да си го водя и на определени места, стига тези места да са като местата в ЕВропа.Там тези места се изграждат, където няма големи паркове и целта им е всеки да си има местенце.
Защо да нямам право в събота или неделя да си го кача в метрото или в тролея /естетвено с намордник и т.н. за да има мир./.И билет ще му купя и всичко.Тогава ще мога и спойно да си платя данъка, защото знам, че имам право, спазвам го и съм доволен.
Както и да е.
Иначе и моето е породисто , сега ще стана и член на клуба, така, че и аз спазвам закона.

ПС: kuker, аз имам куче на вилата и въпреки че не е породисто сиима паспорт и си минава всички имунизации. В местната община е регистрирано и му се плаща такса. Като го разхождам му слагам повод и намордник и ако се изсере на улицата почиствам след него, въпреки че е на село улиците са си покрити с лайна от домашни животни. Въптос на принцип и елементарна култура спред мен.

Вики,
първо това е акция само в рамките на София. Второ честно казано мен би ме било срам да напиша такова нещо. Ти какво казваш? че понеже има наркомани, има простаци, има корупция и мизерия трябва да има кучета и кучешки лайна по тротоарите?!?! Или че понеже никой не ти е отделил место за куче ще си правиш каквото искаш? не съм съгласен никак!! fred, на 99,9% съм убеден че ИМАШ правпо да си взиш кучето в градския транспорт стига да е с намордник и на каишка. ще го проверя. аз лично много мразя да видя някой да си разхожда кучето в градинката пред блока и да остави след себе си лайно. Еми няма как да ме кефи. уж сме столица, уж сме европейци а ходим в лайна...

Mind_Control
22-01-2010, 12:53
ПС: kuker, аз имам куче на вилата и въпреки че не е породисто сиима паспорт и си минава всички имунизации. В местната община е регистрирано и му се плаща такса. Като го разхождам му слагам повод и намордник и ако се изсере на улицата почиствам след него, въпреки че е на село улиците са си покрити с лайна от домашни животни. Въптос на принцип и елементарна култура спред мен.

Вики,
първо това е акция само в рамките на София. Второ честно казано мен би ме било срам да напиша такова нещо. Ти какво казваш? че понеже има наркомани, има простаци, има корупция и мизерия трябва да има кучета и кучешки лайна по тротоарите?!?! Или че понеже никой не ти е отделил место за куче ще си правиш каквото искаш? не съм съгласен никак!! fred, на 99,9% съм убеден че ИМАШ правпо да си взиш кучето в градския транспорт стига да е с намордник и на каишка. ще го проверя. аз лично много мразя да видя някой да си разхожда кучето в градинката пред блока и да остави след себе си лайно. Еми няма как да ме кефи. уж сме столица, уж сме европейци а ходим в лайна...

Отделно, че в никоя нормална европейска столица не разхождат кучета по центъра!

И бих допълнил- вие данъка на колата не искате да си плащате щото ви било скъпо, кучета тръгнали да ми гледат... Оправете себе си първо, пък после почвайте да се грижите за друго живо същество.

viki
22-01-2010, 13:53
Вики,
първо ......
Моля,моля не ми приписвай "добродетели",които нямам.Мислене тип" *бал съм му майката,на мен еди как си ми е удобно" не ми е присъщо.Къде написах,че си правя каквото искам?От какво да ме е срам?
Може би от това,че като гражданин си плащам данъка на кучето,ваксинирано е,с чип ,с кожен салон:BIGsmile:
Т.е аз се съобразявам изцяло с изискванията на общината.
Не е ли редно,същата тази община ,да е пригодила място в района за разходжане на любимци?На това място да има кошчета за боклук и т.н.
Само да уточня,че не се оплаквам.
Газя си в боклуците,които хората са хвърлили където им падне,внимавам да не стъпя на някоя спринцовка или счупена бутилка и те така...Много съм щастлива,защото домашните кучета са най-големия проблем общинарите...Всичко друго е наред .
"Виждаме на другите треска в окото, но не виждаме гредата в своето" ..

п.п.


уж сме столица, уж сме европейци а ходим в лайна...

....и "уж" сме хора.

bouncer
22-01-2010, 13:59
Моля,моля не ми приписвай "добродетели",които нямам.Мислене тип" *бал съм му майката,на мен еди как си ми е удобно" не ми е присъщо.Къде написах,че си правя каквото искам?От какво да ме е срам?
Може би от това,че като гражданин си плащам данъка на кучето,ваксинирано е,с чип ,с кожен салон:BIGsmile:
Т.е аз се съобразявам изцяло с изискванията на общината.
Не е ли редно,същата тази община ,да е пригодила място в района за разходжане на любимци?На това място да има кошчета за боклук и т.н.
Само да уточня,че не се оплаквам.
Газя си в боклуците,които хората са хвърлили където им падне,внимавам да не стъпя на някоя спринцовка или счупена бутилка и те така...Много съм щастлива,защото домашните кучета са най-големия проблем общинарите...Всичко друго е наред .
"Виждаме на другите треска в окото, но не виждаме гредата в своето" ..

п.п.


....и "уж" сме хора.

OK - директен въпрос: Ти почистваш ли след кучето си като се изходи? разхождаш ли го на каишка и с намордник?

fred
22-01-2010, 14:06
Отделно, че в никоя нормална европейска столица не разхождат кучета по центъра!

И бих допълнил- вие данъка на колата не искате да си плащате щото ви било скъпо, кучета тръгнали да ми гледат... Оправете себе си първо, пък после почвайте да се грижите за друго живо същество.

Всичко си плащам, освен това, да бъде точни.Отделно и осигуровки и разни данъци върху реалните доходи, включително и от наем.Стига с тия общи локуми.
Причините поради, които няма да платя данък куче съм изложил.
А кучета съм виждал във центъра на всички столици на Европата, които съм посетил-Рим, Виена, Париж, в Солун тоже, ако че не столица, а отделно по горе съм описал случката в една аптека вав Виена. Във Виена съм виждал и кучета във заведения.В Париж не видях никой да събира изпражнения след кучетата си, ясно че има и такива, ама аз не видях специално съм гледал :)
А в Рим, около стария форум си живеят и бездомници на улицата с кучетат си, ама никой не протестира или не им прави хайки.Виж, има хайки за негри и цигани, които продават разни боклуци и може да ви оберат понякога.
А като всички си сложат катализатори, работещи, а не гърнета и тръби, като общината почисти боклуците, които хората хвърлят навсякъде, аз лично ще си почиствам и след кучето!Не съм простак от къра, че да цапам.Но след като Ганьо си тръска пепелника на пътя, хвърля си фасовете навсякъде, боклуки и т.н, няма да се правя на херувим.

bouncer
22-01-2010, 14:17
значи пак стигаме до казуса "Щом има простаци, значи и аз ще се държа като простак" ами твоя воля. Аз лично никога не мога да уважавам подобмоповедение още повече че ясно съзнаваш какво правиш. В Иран примерно убиват жена за изневяра. След като те го правят защо и аз да не го правя. Разхождайте си песовете, оставяйте им лайната навсякъде и бъдете доволни, че сте преебали системата и гадовете които хвърлят боклуци и паркират където има свари, че сте преебали наркоманите и крадците. От друга страна какво ви различава от простака който си хвърля боклука или фаса на улицата? НИЩО! той хвърля боклук на тротоара - ти оставяш лайно! ами еднакви сте...

didod
22-01-2010, 14:23
Както винаги - тръгва се на юруш срещу поредни 'голям' проблем. А той не е отсега, пак както винаги. И пак както винаги, се започва откъм задълженията. За правата на собствениците на кучета - да имат специални градинки, оградени - нищо. Длъжен си това и това, но нямаш правото на онова. Що не кажат - построени са местата за разходки, почва хайка за некоректни собственици?

Същата история с паркирането в центъра на София - забранено е навсякъде, ще се плаща и прочие глупости. Но нито един построен паркинг. Е докога?

Нормално е хората да реагират така, мисля. :)

bouncer
22-01-2010, 14:54
не, не е норманло. ИМАШ ПРАВО ДА ГЛЕДАШ КУЧЕ в обяество на хора. Ето ти правата. Имаш право да го разхождаш, ако го водиш на повод и с намордник. Имаш право да го водиш където искаш, стига да почистваш лайната му след него. Виж колко много права имаш. и задължението ти е да си плащаш и да не си престъпваш правата спрямо другите членове на обяеството - в случая аз. Аз не искам да настъпвам кушешки лайна по улиците, аз не искам да се чудп дали нпко добиче 50 кила с минимум мозък и възпитание няма да реши че не съм му симпатичен или че му мириша на храна. И не ме интересува дали са ви измислил къде да си разхождатъе кучетата. Аз гледам морско свинче, трябва ли да надам вой че никой не ми е осигурил площадка да си разхождам животинката? като ми се пусне някое куче да ме ръмжи стопанина се смее и вика няма страшно, ама като ако реша да се защитя от ОЧЕВИДНО неправомерно пуснатото животно с газ, спрей, шут или камък се разбучават. Не става така.

Научете се да си спазвате задълженията и правилата в обяеството, а не да се оплаквате че то видиш ли и другите го правят. Вие другите ли сте? не искате ли да ви е хубаво и на вас в града? А защо да не сте първите, които ще дадът пример на останалите? дали няма да се почувствате по-добре след това?

sen7
22-01-2010, 15:01
Аз пък се чудя защо трябва да има глоби за да се сетим да се държим нормално.Такса за паркиране, за да не паркираме върху пешоходците и един върху друг, глоба за почистване след кучета, за да не стъпваме после в същите ла*на, глоба за това, глоба за онова.Яво така сме си устроени - докато не почнат да ни взимат пари не се замисляме да се държим нормално.А пък дори и да се опитат да наложат някакво правило някои почват напук да го нарушават.Шантава работа.

Pinky
22-01-2010, 15:06
Са, на дакела намордник няма да сложа. Иначе го разхождам на повод и не го пускам да се доближава до хора, освен ако не проявят очевиден интерес. Почиствам му. Данък също не плащам, като и аз не знам защо. Не съм много сигурен и за какво трябва да го плащам, но принципно съм съгласен, че е редно.
С 2 думи: аз съм "за" спазването на ред в дадено общество, но реда следва да се основава на нужда.

viki
22-01-2010, 15:08
Да,
и не само аз .Много хора вече чистят след кучетата си когато ги извеждат.Преди не го правех(защото буквално го разхождах в бунище)
Само да уточня,че не си разхождам кучето по центъра,нито по детски площадки и градинки.
Кажи сега с каква цел ме попита?
Също така искам да ми кажеш,как да научим уличните кучета да ходят в обществени Wc-та.
Това ти много голям проблем ,както виждам :):):):)

Във Варна.
като сложиш чип на кучето,общината те освобождава от данък за една година .Пак е нещо,защото едва ли е много голям процента на хората,които си регистрират кучетата изобщо:)Това е вдин вид стимул.Не се оплаквам пак ти казах ,аз съм намерила къде да си водя животинчето без да преча на когото и да било.
Зная,че личният пример е важен.Може да не съм перфектна,тоест не съм със сигурност:)Но се старая,внимавам :)
п.п.
Държа го на каишка,но
наморник не му слагам
хайде сега,изяж ме:no_no_no:

bouncer
22-01-2010, 15:34
Са, на дакела намордник няма да сложа. Иначе го разхождам на повод и не го пускам да се доближава до хора, освен ако не проявят очевиден интерес. Почиствам му. Данък също не плащам, като и аз не знам защо. Не съм много сигурен и за какво трябва да го плащам, но принципно съм съгласен, че е редно.
С 2 думи: аз съм "за" спазването на ред в дадено общество, но реда следва да се основава на нужда.

Ами нуждата за намордник на дакела е факта, че така никога няма да може да захапе няке дете, което иска да му се порадва и му бръкне в гъза например щото не разбира. :)
в интерес на истината единтвено за намордника съм склонен да се суглася че има случаи когато е излишен. то е главно за спокойствието на околните.

Mind_Control
22-01-2010, 15:42
Всичко си плащам, освен това, да бъде точни.Отделно и осигуровки и разни данъци върху реалните доходи, включително и от наем.Стига с тия общи локуми.
Причините поради, които няма да платя данък куче съм изложил.
А кучета съм виждал във центъра на всички столици на Европата, които съм посетил-Рим, Виена, Париж, в Солун тоже, ако че не столица, а отделно по горе съм описал случката в една аптека вав Виена. Във Виена съм виждал и кучета във заведения.В Париж не видях никой да събира изпражнения след кучетата си, ясно че има и такива, ама аз не видях специално съм гледал :)
А в Рим, около стария форум си живеят и бездомници на улицата с кучетат си, ама никой не протестира или не им прави хайки.Виж, има хайки за негри и цигани, които продават разни боклуци и може да ви оберат понякога.
А като всички си сложат катализатори, работещи, а не гърнета и тръби, като общината почисти боклуците, които хората хвърлят навсякъде, аз лично ще си почиствам и след кучето!Не съм простак от къра, че да цапам.Но след като Ганьо си тръска пепелника на пътя, хвърля си фасовете навсякъде, боклуки и т.н, няма да се правя на херувим.

Незнам къде си бил, но аз съм прекарал доста време в изброените от теб столици и да видиш куче е по- скоро изключение. А за кучетата дето ги водят по заведенията във Виена- точно тези кучета са по чисти от теб самия.

fred
22-01-2010, 16:45
Написал съм къде съм бил.
Трябва да ти кажа, че по света, говоря развития, се гледат доста повече животни, отколкото у нас.Отношението към животните определя културата на едно общество. Селянин не гледа животно ако няма полза-да го стриже, да го дои или да го яде. Затова у нас по селата има повече прасета и кокошки от кучета, по Европата, САЩ, Канада и т.н е различно-с

Отделно ето тука една статийка за размисъл, до къде стига човешката простотия и завист:

"Никой няма право да живее в красива среда", пише на безумен надпис в столичен парк

Тихомир Стойчев

Обезобразената градинка - за да не живее никой красиво...

Не бях очаквал да срещна такъв надпис, но уви. Културно и пунктуално написан, дори с грамотно поставен знак накрая - все пак имаме още училищни традиции и в правописа...
Един от софийските паркове в една от годините, когато животът, въпреки всичко случващо се, напираше. В парка започнаха да се появяват по-често майки с деца. Нали помним - имаше време, когато семейното планиране не си позволяваше и да помечтае за дете. За по-лесно хората спряха и да се женят. Живеят някак си, пък като не тръгне, кой откъдето е...


С какво е постлан пътят до храма

Несигурно време. Никой не знае дали ще има работа утре - реституции, приватизации, ликвидации, РМД-та, престъпност. Всичко това изсмукваше соковете на надеждите и сигурността.
Детски ясли, градини и училища се закриваха. Несигурни за бъдещето си учители се политизираха, включваха се в стачни комитети. По-оправните се преквалифицираха. Професията окончателно се феминизира. А авторитетът на държавата остана спомен. За култура и морал никой и не споменаваше. Пример за подражание не само на подрастващи, но и за някои възрастни станаха известните от криминалните хроники герои от улицата. И как да не станат? Без "да се трепят от сутрин до вечер", вдигнаха къщи - замъци, караха и карат последни модели коли, в обкръжението им с премрежени погледи пърхат неземни красавици, с тях са и някои политици.
За какъв морал, ценности, държавност и традиции да си говорим? Как да родиш и отгледаш дете? А ако родиш, как да го отгледаш и възпиташ, какво бъдеще да му посочиш? Да върви по твоя път? Ами ти като си вървял по него, докъде си стигнал?
Да им посочиш пътя на тези с лъскавите коли и палатите? Не, това не. Така не са ни учили.
А и някои от собствениците на лъскавите коли вече ги пожертваха. Други също ще станат жертви, защото иначе не може да бъдат гарантирани истинските играчи.
Кои са те? Къде са? Няма кой да отговори на всичките тези въпроси. А как ти да отговориш на въпросите на детето си?
Тогава? Остава улицата. Всеки от нас пази спомени от детството си. Колкото и каквото и да е било, всички признаваме, че именно на улицата се е формирала някаква частица от нас самите. Мисля си - в онова, днес обругавано време, "формиралите се частици" са все добри!
А сега?
Никой няма право да живее в красива среда? Обвинение ли е това, вик за помощ или и двете заедно?
Само преди дни в парка монтираха нови пейки - съвсем нови дървени съоръжения.
Дори в началото на парка, в близост до църквата и на по-видно място, увлечена от желанието да покаже все пак нещо добро преди наближаващите избори, една партия отделно монтира нови катерушки и люлки, които огради с красиви пейки. Разбира се, не пропусна да постави "напомнящ надпис" на кого трябва да сме благодарни всички. И за кого да гласуваме ние, чиито деца, кучета и внучета се радват на красотите паркови - стига да можем да забравим площадите в разгара на битките за власт.
Не би!
Само дни след това кофите бяха преобърнати и потрошени, а боклукът - сякаш нарочно разплян. Пейките и детските съоръжения висяха изкорубени като прекършени ръчички. Единствената чешма беше разбита из основи. На една от малкото оставени здрави дъски, със съвсем подреден почерк, висеше надписът: "Никой няма право да живее в красива среда!"
Какво е този надпис - обвинение, вик за помощ? Или нещо друго?
И какво дели ръката на рушителя на красивото от тази на насилника, крадеца или убиеца? И не е ли възможно, ако я караме така, някой да пожелае думите "в красива среда" дори да отпаднат от изречението?

Такива картинки се виждат ежеднено в Борисова градина, кучкарите не ги правят.Ама за простаците няма хайки..., за всичко са виновни кучетата, Косотов, СДС, американците, демокрацията...На тия от провинцията са им виновни софиянци, на тоя дето има основно образование са му виновни вишистите и така.
Е по тая причина сме на това място в Европа, а не заради кучетата!

bouncer
22-01-2010, 17:40
Добре, бе, човек - пак същата песен "Другите нямат акъл - значи и аз така". Не мислиш ли, че трябва все пак да си различен, а? Ти с наркоманите и гамените ли се сравняваш? Мислиш че си на тяхното ниво ли, че ми ги даваш за пример? Ако е така не виждам какво си губя времето и си говоря с теб.

А и за наркоманите има полиция и вярвай ми тормозят ги. Кога за последно си виждал някой да се боцка в парка? Кога за последно си виждал груяа тинейджъри да пушат трева посред бял ден на обяествено място? не са много случаите.

Не мога да те разбера...наистина. Ти имаш ли деца? Искаш ли децата ти да ходят в кучешки лайна ( щото от казаното от теб до сега явно не ти пречи на теб). Според теб нормално ли е да се опитваш да ме убедиш, че е нормално да позволяваш на кучето си да сере по градинките и тротоарите и да не плащаш за него само защото имало наркомани, гамени и простаци?

old alfist
22-01-2010, 18:05
На всички домашни кочета и кутки трябва да се сложи GPS, но много спътници трябва да се качат в Космоса.

Сега сериозно. Както писах в едва друга тема преди време според мен животните трябва да живеят в естествената си среда. Всяко нарушаване на законите в природата води до такива противоречия.

За някои хора гледането на животни замества общуването с хора и много по-лесно е само да му се радваш и говориш, съобразявайки се с неговите елементарни потребности.

Или кратко казано - не гледайте животни, гледайте хора.

Kuker
22-01-2010, 18:30
Да, а бездомните кучета, са като безкафезните гълъби.
Някои се опитват да се надбягват с еволюцията.
Правилата в чий интерес са?

old alfist
22-01-2010, 18:37
Да, а бездомните кучета, са като безкафезните гълъби.
Някои се опитват да се надбягват с еволюцията.
Правилата в чий интерес са?
До голяма степен бездомните кучета са плод на човешката дейност.
Някои хора едно куче не могат да отгледат до край, камо ли човек.

Kuker
22-01-2010, 18:50
Куче се гледа лесно.Човека трябва и да се възпитава.Но как да дадеш нещо което не притежаваш?
Иначе всички в темата са прави.Всеки за себе си.

vovata
23-01-2010, 07:02
Както винаги - тръгва се на юруш срещу поредни 'голям' проблем. А той не е отсега, пак както винаги. И пак както винаги, се започва откъм задълженията. За правата на собствениците на кучета - да имат специални градинки, оградени - нищо. Длъжен си това и това, но нямаш правото на онова. Що не кажат - построени са местата за разходки, почва хайка за некоректни собственици?

Същата история с паркирането в центъра на София - забранено е навсякъде, ще се плаща и прочие глупости. Но нито един построен паркинг. Е докога?

Нормално е хората да реагират така, мисля.


Е това е истината !

fred
23-01-2010, 10:21
Е това е и моята теза:angry1:

Stoyan Georgiev
25-01-2010, 23:08
като човек , който е имал и има куче

като дойде 60 килограмовия ротвайлер и ти се хили собственика, ако ротвайлера не е душичка - ритници в главата - и на собственика и на кучето - да животното не е виновно, но то от това разбира



редно е всеки да си чисти след домашния любимец и да не го натрапва на хората

в крайна сметка има хора с фобии и алергии , не можеш просто така да го пуснеш да си тича на воля на обществени места

ако ще мини пинчер да е, ако ще московская стражевная да е

аз признавам , че не чистя след моето (1 oт 100 за съжаление няма да направи разлика), но пък не го водя по площадки и градинки като повечето идиоти, и не го оставям да се изходи на тротоара - тогава пък ако щете вярвайте хващам торбичката и чистя, щото кънчо не е виновен че видиш ли съм решил да гледам потомък на вълци в апартамента ми и сега той трябва да си хъврля обувките

иска се малко от малко култура по дяволите

ПП: между дугото кучето ми не е в софия, а в бургас, който си вземе куче в софия е напълно изфейкал - лично мое мнение ;)

Peak1
28-01-2010, 14:55
В Пловдив уж същата акция ще почват. И аз като колегата си плащам всички данъци и задължения с изключение на този за кучето. Като оставим настрана липсата на обособени места за кучета идва момента, в който липсват кошчета по улиците... е кво да тръгна и да разнасям лайното в ръка 2км ли? А пък и никога не съм отишъл да си пусна кучето в парка да тича при хората, защото знам, че има много, които се страхуват пък като видят, че е пит и се нас*рат (горката обича всички пък нея никой).

Да има хайки за кучета без повод и разходки в забранени за кучета паркове - ОК, ама неможе държавата/общината само да иска без да дава нищо ;)

fred
28-01-2010, 20:16
Ами по-трудно е да събират данъци, като извадят черната и сива икономика на светло, а и който има куче е нещо като черна овца в съзнанието на преобладаващата маса с "народно мислене".Демек щом гледаш пес, значи си сбъркан, нямаш деца, абе гламав си, виж друго е да си паркираш колата насред градинката или да отидеш да подрусаш гыобеци в местния чалга клуб или да люпиш целодневно слъчоглед и до го изсипавш където ти падне, за това хайки няма...

голямата риба
14-02-2010, 23:02
Мен пък ми е интересно поведението на самите кучкари.
Това ми звучи като дете да се изсере в пясъчника, и аз вместо да направя забележка на майката, да пусна моето дете да си играе там.

fred
15-02-2010, 11:33
Абе с тия пясъчници и лайна е един лайтмотива на всеки който не обича животните и в частност кучета, все едно като чуем мерцедес и си представяме как върви я с мутра или мутреса.или с циганин космат..
Аз лично не познавам нито един истински кучкар, който да си води кучето в пясъчника.Тая теза важи за селяниН, взел си куче понеже гледал, че и други имат кучета, или е присъсщо на случайни люде.
Проблемът не е в кучета а в хората за всичко и по точно в масовата селения.А закона за селенията няма, даже и наpeдбичка поне.И как да има като у нас селенията е на власт през последните 70 години.