PDA

View Full Version : Alfa 146 1,6 ts - trakane ot dvigatelia?



farnesin
12-10-2004, 10:22
Imam slednia vupros za Alfa 146 ,1,6 twin spark - dvigatelia izdava zvuk kato dizelov v smisul- traka dosta, no ne sum siguren kakva tochno e prichinata- dali sa klapani i t.n ili e neshto drugo. Niakoi moje li da dade suvet? Tova trakane ne e postoianno, poiaviava se i v niakakuv moment izvednuj izchezva i pak taka..

pooh
12-10-2004, 11:15
...

Kostadin
12-10-2004, 11:40
бях сигурен че това мнение ще се появи рано или късно точно по този начин защото тази тема не е от вчера :D :D :D :D :lol: :lol:

farnesin
13-10-2004, 12:58
Blagodaria za infoto, uspokoih se, che ne e neshto fatalno.

Hristo_156
14-10-2004, 13:57
Е тъкмо мислих да отворя нова тема: Днес колата ми излезе от В.Трейд с ремонтиран ВАРИАТОР...

и ето, че се появи нов "късметлия" с тракащ вариатор.

Днес излязох от сервиза. Колата ми вече има съвсем друг звук, както се изрази Радо от В.Трейд: ..."звук вече баш на алфа"...

Много съм доволен, засега от ремонта. Имам усещането, че колата върви дори по-добре, по-пъргава е в оборотите м-у 1500 и 2500. Явно, че повредата не се отразява само на шума на двигателя, ами и на вървежа. Сега остава да я засеча на дълъг път колко ще гори. Досега ми гореше около 6,7 - 7,1 на сто - зависи от карането. На градско ми гореше около 11 на сто - тук няма накъде да пада явно, щото така е и покнижка.

Препоръчвам ти, да отидеш да ти го ремонтират във В.Трейд. Стойността всичко е около 190 лева с ДДС. Ако ползваш някаква отстъпка може да паднеш до 160 лева всичко. Успех!

farnesin
18-10-2004, 11:39
Dobre de, no sled kato nov variator struva 200 lv, kakuv e smisula da se popravia za 150-190??

krasyb
18-10-2004, 12:00
А я кажете колеги колко време отнема ремонта на вариатора, че ние от провинцията да си правим сметката ако решим да го барнем в Сф, респ. във Вантотрейд

hf hpe
18-10-2004, 13:02
Краси проблема на вариотора се появява само на 16 клапановите версии

farnesin не е нужно да купуваш нов вариатор, продава се само ремонтен комплект който струва 10 лева, като става въпрос за резервна част която се препоръчва от завода производител и си идва в оригинална опаковка на алфа ромео, както сме дискутирали и преди проблема идва от цената на самият ремонт защото за да се постави този комплект(който е една пружина и една пластмаса), се извършва процедура като за смяна на ангренажният ремък, и за тази цел е нужен специализиран инструмент който за сега имат само вантотрейд и аутоиталия)

pooh
18-10-2004, 13:09
...

търтей
18-10-2004, 13:16
А я кажете колеги колко време отнема ремонта на вариатора, че ние от провинцията да си правим сметката ако решим да го барнем в Сф, респ. във Вантотрейд

Краси, този проблем е характерен най-вече за 16V мотори.
Твоя ако не се лъжа е 8V, така че ако имаш такова тракане може проблема да не е във вариатора.

на 8v такъв звук се получава и от лоши свещи

Hristo_156
18-10-2004, 15:15
А я кажете колеги колко време отнема ремонта на вариатора, че ние от провинцията да си правим сметката ако решим да го барнем в Сф, респ. във Вантотрейд

По принцип се води един работен ден. Ако отидете в сервиза в 9 часа най-вероятно до края на същия ден трябва да излезете с мазен бархетен звук. :D Не е зле да се обадите в сервиза предния ден, за да ви кажат дали ще могат да ви приемат.
Тел. на сервиза на В.Трейд - 02/763 452

А иначе "hf hpe" е напълно прав (много точно го е обяснил) - сменят се само два чарка от вариатора, а не целия (целият струва 270 лева :shock: ). Високата цена на ремонта идва от труда. :cry:

skertso
27-06-2010, 19:10
е да го видя ама несе отварят

trustworthy
27-06-2010, 19:54
Aми 6 години са минали от тогава все пак :calc: