PDA

View Full Version : Трупа грешки



Alexius
12-10-2004, 19:28
За една седмица ми се налага 2 пъти да рестартирам. от какво подяволите толкова често трупа грешки. имам я от почти месец вече(FiatBrava) до преди една седмица нямаше такъв проблем. сега 2 път махам клеймата на акомулатора и после се оправя. като загрее оборотите яко танцуват, не надолу ами нагоре между 1500-2000.
дали не е от проклетото моторче за празния ход. само да се оправи времето ще го сваля да го видя.
Ако имате други идеи......ще чакам :?

13-10-2004, 00:05
koia godina e BRAVAta

BBorisoff
13-10-2004, 09:54
>За една седмица ми се налага 2 пъти да рестартирам.
>от какво подяволите толкова често трупа грешки.
>имам я от почти месец вече(FiatBrava) до преди една седмица нямаше такъв проблем.
>сега 2 път махам клеймата на акомулатора и после се оправя.
>като загрее оборотите яко танцуват, не надолу ами нагоре между 1500-2000.
>дали не е от проклетото моторче за празния ход.

Здравей, Alexius !
Аз имам подобни проблеми (виж темата Tipo 1.6 i.e. - Проблем с оборотите при празен ход), но при мен оборотите падат.
Проблема при мен все още не е решен, търся причините, но в твоя случай правилно си се ориентирал - сваляш стъпковия мотор, разглабяш внимателно и на топло - сглобката е само на пластмасови щипки и при мен 2 от щипките се счупиха, но това не е проблем :) Почистваш и смазваш и почти сигурно - ще ти се реши проблема с високите обороти. И още нещо - бъди много внимателен когато сваляш контактните пластини вътре в корпуса на стъпковия мотор - има 2 контакта, които са закрепени много крехко и можеш да ги изкършиш. Ако това се случи - запояват се, но трябва да работиш на чиста маса, по възможност постели бяла хартия, за да не загубиш някоя дреболия.
Това от мен, дано съм ти полезен :)
Като решиш проблема - пиши, интересно ми е при теб от какво ще излезе.
Поздрави !

Alexius
13-10-2004, 20:25
ОК това ще направя.
после ще пиша какво е станало!

14-10-2004, 13:38
Значи карам Брава от '96та мойта е една от първите внесени в България купихме я от панаира в Пловдив. Имал съм си проблемчета с нея, не големи ами по скоро досадни. Та съвета ми е да я закараш на сервиз с сериозна техника за да видят от къде идват грешките в тъй наречения комп. Всеки опит да се оправям сам до сега е бил пълен провал :lol:

BBorisoff
16-10-2004, 15:53
Значи карам Брава от '96та мойта е една от първите внесени в България купихме я от панаира в Пловдив. Имал съм си проблемчета с нея, не големи ами по скоро досадни. Та съвета ми е да я закараш на сервиз с сериозна техника за да видят от къде идват грешките в тъй наречения комп. Всеки опит да се оправям сам до сега е бил пълен провал :lol:

ОК, предложението е чудесно, но защо не предложш СЕРВИЗ СЪС СЕРИОЗНА ТЕХНИКА, и още повече с персонал, които да е грамотен и да може да борави с техниката ? Предложения ?

Поздрави

Icko PB7932XB
18-10-2004, 09:40
Значи карам Брава от '96та мойта е една от първите внесени в България купихме я от панаира в Пловдив. Имал съм си проблемчета с нея, не големи ами по скоро досадни. Та съвета ми е да я закараш на сервиз с сериозна техника за да видят от къде идват грешките в тъй наречения комп. Всеки опит да се оправям сам до сега е бил пълен провал :lol:

ОК, предложението е чудесно, но защо не предложш СЕРВИЗ СЪС СЕРИОЗНА ТЕХНИКА, и още повече с персонал, които да е грамотен и да може да борави с техниката ? Предложения ?

Поздрави


За сериозни сервизи тук в Пловдив за мен са БОШ имат техниката момчетата си служат с базов английски :lol: и се оправят доста добре. Скъпичко е, но аз съм много доволен. Няма да започвам да плюя официалния сервиз тук само ще кажа че съм адски недоволен от тях и не помня да съм си тръгвал от там без скандал :twisted: