PDA

View Full Version : Абсурдите на комунизма



alfamicin
12-02-2010, 13:36
Софийското море!
Изумителна идиотщина на гърба на хората,за да задоволят прищавките на другаря Червенков!
http://vek.bnt.bg/absurdi-i-kuriozi/c461,11-sofiyskoto-more.html
Да си спомним "доброто" старо време.

Pepo
12-02-2010, 13:50
Софийското море!
Изумителна идиотщина на гърба на хората,за да задоволят прищавките на другаря Червенков!
http://vek.bnt.bg/absurdi-i-kuriozi/c461,11-sofiyskoto-more.html
Да си спомним "доброто" старо време.
С подробностите около това ''грандиозно'' начинание можете да се запознаете в ''Задочни репортажи за България'' на Георги Марков :gay[1]:

morfius
12-02-2010, 13:53
Това е смешно наистина... но 2 други куриоза са трагични до степен геноцид:

- "Народния" съд
- Потулването на Чернобил

И един до степен на пълно национално предателство:

- 16 съветска република България

И точно за тези неща на нито един от сътворилите ги не е потърсена дори морална отговорност.
Показателно за това какви сме и как ще живеят децата ни в тази държава!

Stoyan Georgiev
12-02-2010, 14:02
Това е смешно наистина... но 2 други куриоза са трагични до степен геноцид:

- "Народния" съд
- Потулването на Чернобил

И един до степен на пълно национално предателство:

- 16 съветска република България

И точно за тези неща на нито един от сътворилите ги не е потърсена дори морална отговорност.
Показателно за това какви сме и как ще живеят децата ни в тази държава!

абсолютно...

S_G_M
12-02-2010, 14:08
Ние като по-младо поколение сега се смеем на тези неща . Но нашите дядовци и баби още си живеят май с идеята за комунизма.Моя дядо даже още си плаща членските вноски !!??!! И като го питам не получавам адекватен отговор.

Stoyan Georgiev
12-02-2010, 14:10
45 години промиване на мозъци и още 20 години натискане главите надолу не се отмиват лесно

абсурда е когато хора потърпевши от тези абсурди са с промите мозъци (баба ми за съжаление)

ФЕРАРИСТ
12-02-2010, 15:59
С подробностите около това ''грандиозно'' начинание можете да се запознаете в ''Задочни репортажи за България'' на Георги Марков :gay[1]:
Мда, интересна книжка, точно от там знам за тоя случай....

Mind_Control
12-02-2010, 16:28
За дупката в Царичина специално, според мен могат да я направят туристическа забележителност :)

alfamicin
12-02-2010, 17:20
За дупката в Царичина специално, според мен могат да я направят туристическа забележителност :)
Да впрегнат армията да копае някаква дупка щото някаква ясновидка,мисля че беше близка на някакъв висш военен,си беше въобразила че там има нещо:gruebel:

fred
12-02-2010, 21:30
Ми армията сама по себе си е абсурд, а при комунизма всички абсурди са повдигнати на степен клоняща на безкрайност

Stoyan Georgiev
12-02-2010, 22:41
Факт:Една част от българите прави своя "първи милион" след 90та година в зората на демокрацията...
Факт:Една част от българите губи своя път към "първия милион" и спокойни старини.
От тук идва една част която ненавижда промените , и една доста голяма която ги адмирира.Има и една част много малка която е миксирана те са си бивши комунисти които имат спокойни старини по времето след промените.. (по мое мнение това е средната класа на държавата ,един наистина малък процент).
А най-големия абсурд е било да лежиш в затвора за нищо... примерно за един виц срещу властта.. Ужас..

първи милион по време коминистическую - йок ;)

fred
13-02-2010, 07:53
Факт:Една част от българите прави своя "първи милион" след 90та година в зората на демокрацията...
Факт:Една част от българите губи своя път към "първия милион" и спокойни старини.
От тук идва една част която ненавижда промените , и една доста голяма която ги адмирира.Има и една част много малка която е миксирана те са си бивши комунисти които имат спокойни старини по времето след промените.. (по мое мнение това е средната класа на държавата ,един наистина малък процент).
А най-големия абсурд е било да лежиш в затвора за нищо... примерно за един виц срещу властта.. Ужас..

Или да те убият, защото си интелигентен просто, след 1944 г, или да правиш кариера, ако партията е решила, тоест трябва да си и млен и т.н
А иначе дядо Маркс е прав, че в дъното на всяко богатство има нещо гнило.ОБщо везто малко хора са натрупали пари честно и почтено, особено в началото на трупатенето

Derry
14-02-2010, 10:27
Истинския комунизъм, не е лош, но е неприложим към хора, по скоро за мравки или пчелички, от друга страна сякаш и демокрацията е неприложима за българите :choice:, та кой както му харесва да си живее. :pancake: Мисля си, че нито преди нито сега нямаме истински избор.

koolio
14-02-2010, 13:24
Истинския комунизъм, не е лош, но е неприложим към хора, по скоро за мравки или пчелички, от друга страна сякаш и демокрацията е неприложима за българите :choice:, та кой както му харесва да си живее. :pancake: Мисля си, че нито преди нито сега нямаме истински избор.

Не е баш така. Сега изборът ни е доста по-голям. Но май трябва да се върне човек преди 25-30 години, за да го оцени.