PDA

View Full Version : НАТО и милата ни родина



mordohy
17-02-2010, 22:06
Днеска,като се връщах от работа, чух по радиото , че :
"България тряба да бъде защитена от системата за противоракетна отбрана на НАТО!"
Казал го е или бат“Бойко или някой от правителството,ама уж глупост казал,а вижте колко е прав.
Наистина тряба да се защитаваме от тая система,а не тя нас.
Илюзия е, че е нещо работещо, но виж това, че Русия моментално ще насочи няколко десетки ракети(то и една ни стига да ни осере до степен да не можеме да се почистиме векове), не от лоши чувства, а просто от военна необходимост.
И то тия ракети ще са от тия за първи удар.А те знаят как да удрят.През мордата в зъбите и няма отърване!

ФЕРАРИСТ
17-02-2010, 22:56
Ние сме изклюбително застрашена страна, всеки момент могат да нахлуят я кюрдски орди, я иранци, не дай си Боже северно корейците да се сетят че мое да ни окупират.......щит му е майката.....

spe4elist
17-02-2010, 23:11
Застрашени сме, и то - много ... от румънските инвейдъри ... От ранна пролет до късна есен, окупират Черноморието, пълнят хотели, пресушават барове и изпразват складове със стоки... Застрашени сме ...

firedragon
17-02-2010, 23:12
Като цяло членството ни в НАТО е пълна пародия и не трябва да го има,ама това е дръг въпрос.Щита въобще не ни трябва на нас.Трябва на тъпите американи уж да се пазят,макар че са на другия край на света.За пореден път си даваме г*за за жълти стотинки и не разбираме колко по-големи опасности произтичат от това.Ако си развалим отношенията с Русия пък ще е най-голямата глупост сътворявана на Земята.

morfius
17-02-2010, 23:52
Какво сте ревнали... все едно от Русия (СССР) нещо хубаво сме видели последните 200 години!
То и без ракети ни осраха за има няма 45 години до степен да загубим човешки облик.
А през последните 20 Русия има голям дял в това да ставаме все по-бананова република (то поне банани да растяха).

А и като гледам цялата история с тоя щит прилича на димна завеса около преговорите за Белене, Южен поток, Бургас - Александруполис.

ФЕРАРИСТ
18-02-2010, 10:13
Трябва на тъпите американи уж да се пазят,макар че са на другия край на света.
Че тях пък кой ги застрашава.......?????

Mind_Control
18-02-2010, 11:52
А забелязвате ли, че в световен мащаб има един единствен агресор и това е САЩ. Каква им е работата да се вдигнат от Америка и да ходят в Ирак? Не мога да разбера света сляп ли е, та всички държави ги подкрепят и пращат и войници даже.. Трябва да им бъде наложено ембарго за всички стоки на Щатите от цял свят, защото от тях нищо добро не е дошло. Само войни и ГМО...

DerMeister
18-02-2010, 11:58
Ама вие що така всичко го принизявате до 1+1=2?
Естестветно, че САЩ са агресор и са агресор, за да може вие да не сте наравно с третият свят и да берете сливи за износ. Светът е така устроен, че трябва да има прецакани и агресори. Много ми е интересно каква утопия смятате, че всъщност трябва да съществува, за да са всички доволни. И това, че НАТО било глупост е супер грешна гледна точка. Алтернативата каква е? Руски олигарси и мафия да контролират цялата държава както в ОНД ли? Естествено, че е по-добре западни комапнии да правят пари у нас и ние да намазваме по малко покрай тях.

ФЕРАРИСТ
18-02-2010, 13:09
И това, че НАТО било глупост е супер грешна гледна точка. Алтернативата каква е? Руски олигарси и мафия да контролират цялата държава както в ОНД ли?
А защо е нужна алтернатива, и изобщо имаме ли нужда от нещо такова, дето и алтернатива да имало......ся тука говорим дали някой трябва да ни контролира изобщо, или дали има нужда да сме в НАТО.....аз не виждам абсолютно никаква файда от това че сме в НАТО, даже има една сюрия негативи, щото маса пари отидоха за оръжие по натовски, но все пак след петролната, оръжеината индустрия е най - развита.......не виждам и никаква радост от факта че можело да ни "контролират" както от запад, така и от изток.......

DerMeister
18-02-2010, 13:13
Ама естествено, може да излезем от ЕС и НАТО и да си седим сами, никой да не ни контролира и да си живеем в кочината от началото на 90-те. Леко сме под нужното население, територия, потенциал и акъл, та да се пробваме сами с рогите напред.

Mind_Control
18-02-2010, 13:17
Ама вие що така всичко го принизявате до 1+1=2?
Естестветно, че САЩ са агресор и са агресор, за да може вие да не сте наравно с третият свят и да берете сливи за износ. Светът е така устроен, че трябва да има прецакани и агресори. Много ми е интересно каква утопия смятате, че всъщност трябва да съществува, за да са всички доволни. И това, че НАТО било глупост е супер грешна гледна точка. Алтернативата каква е? Руски олигарси и мафия да контролират цялата държава както в ОНД ли? Естествено, че е по-добре западни комапнии да правят пари у нас и ние да намазваме по малко покрай тях.


Да бе САЩ само за нас работи... За да може на нас да ни е добре :) Ако е така защо са си запушили нефтените кладенци и цоцат от близкия изток и само ни вдигат цените на нефта?

Но темата беше за НАТО- Айде дай конкретен пример за положителния ефект от намесата на НАТО някъде по света?

DerMeister
18-02-2010, 13:20
Да бе САЩ само за нас работи... За да може на нас да ни е добре :) Ако е така защо са си запушили нефтените кладенци и цоцат от близкия изток и само ни вдигат цените на нефта?

Но темата беше за НАТО- Айде дай конкретен пример за положителния ефект от намесата на НАТО някъде по света?
САЩ работи за тях си, но ние и Европа сме леко много зависими от тях, да не кажа прекалено.
Къде и какъв положителен ефект е имало е толкова спорна тема, че не съм аз този, който да ви вади изводите. Всеки според мирогледа си.
Не ме разбирайте погрешно, аз не съм твърдо ЗА Нато... Достатъчно ми е, че покрай НАТО, дойде ЕС, западните компании, падането на визите и т.н. и т.н.

dimo
18-02-2010, 15:45
Огромна заблуда тегне над голяма част от българите и тя е че руснаците ги обичат им им пука за тях(респективно за България) "да ама не" както казваше г-н Петко Бучаров .
Необяснимо е за мен защо толкова много хора милеят за руския интерес и "права" вместо за българския ...

Stoyan Georgiev
18-02-2010, 15:51
щатите запушили кладенците ахахаха :D

в България горивата са от майка русия ;)


за тези с желанията да се отцепим - събудете се, живеем в 21ви век, толкова сме незначителни като население, ресурси и възможности, че е дори интересно че има кой да се занимава с нас ;) (продиктувано само и единствено благоприятното ни географско положение :) )

dimo
18-02-2010, 16:29
Да бе САЩ само за нас работи... За да може на нас да ни е добре :) Ако е така защо са си запушили нефтените кладенци и цоцат от близкия изток и само ни вдигат цените на нефта?



както каза стоян георгиев всички горива у нас включително ядреното са от Русия съответно не виждам как американците ни ги вдигат цените им.

ФЕРАРИСТ
18-02-2010, 16:34
Ценообразуването на горивата по принцип не се прави от определена нация, дори и от ОПЕК не се прави, правят го малко група хора, от който зависят много неща, и за който не се шуми особенно.......

Mind_Control
18-02-2010, 16:50
както каза стоян георгиев всички горива у нас включително ядреното са от Русия съответно не виждам как американците ни ги вдигат цените им.

А бе вие от Марс ли падате или се правите само? Кой е най- големия консуматор на петрол? Цената на дадена стока как се определя?

Айде събудете се малко 4 часа следобяд е.

dimo
18-02-2010, 17:01
А бе вие от Марс ли падате или се правите само? Кой е най- големия консуматор на петрол? Цената на дадена стока как се определя?

Айде събудете се малко 4 часа следобяд е.

отговор: най-големия консуматор на петрол е този който може да си позволи да си купи най-много петрол.

Old Fox
18-02-2010, 17:01
Не ме разбирайте погрешно, аз не съм твърдо ЗА Нато... Достатъчно ми е, че покрай НАТО, дойде ЕС, западните компании, падането на визите и т.н. и т.н.

Нищо подобно. НАТО и ЕС нямат общо поредната журналистическа простотия. НАТО докарало ЕС, божкееее

DerMeister
18-02-2010, 17:02
Нищо подобно. НАТО и ЕС нямат общо поредната журналистическа простотия. НАТО докарало ЕС, божкееее
Добре, добре... Също НАТО и ЕС нямат общо с чуждите инвестиции.

Stoyan Georgiev
18-02-2010, 17:05
А бе вие от Марс ли падате или се правите само? Кой е най- големия консуматор на петрол? Цената на дадена стока как се определя?

Айде събудете се малко 4 часа следобяд е.

:big_whoops:

Old Fox
18-02-2010, 17:11
Добре, добре... Също НАТО и ЕС нямат общо с чуждите инвестиции.
Ma верно вестниците вредят. Пример за НАТО и чужда инвестиция? Сравнение размера на инвестицията и всички разходи направени заради НАТО и платени от моя джоб?

dimo
18-02-2010, 17:13
Нищо подобно. НАТО и ЕС нямат общо поредната журналистическа простотия. НАТО докарало ЕС, божкееее


И аз не мога да схвана какво е общото може би само това- Европейският съюз е политически и икономически съюз между 27 държави, разположени предимно в Европа. Двадесет и една страни от 27 са членки на НАТО.

DerMeister
18-02-2010, 17:14
Ma верно вестниците вредят. Пример за НАТО и чужда инвестиция? Сравнение размера на инвестицията и всички разходи направени заради НАТО и платени от моя джоб?
Какво значи пример? От какво се водят потенциалните инвеститори? От разни индекси, показтели и т.н., които ги изготвят, представи си западни институции. Дали па член на НАТО не се котира повече от бивша съветска република(айде не баш, ама почти). Същото е и с ЕС.

Mind_Control
18-02-2010, 17:19
:big_whoops:

Я сега ми кажи, ти като имаш еквивалентни ябълки на две сергии една до друга, дали ще има съществена разлика в цените им?

И след като си отговориш на тоя въпрос, може да ми кажеш дали може да има съществена разлика в цената на руския и на арабския петрол?

А вече за по напреднали е въпросът, защо не може да има съществена разлика в цената?

Докато мислиш, може да ми отговориш на въпроса, защо миналата година бензина от 2.4 лв стана 1.7 лв/литър. И картинката ще ти се изясни напълно.

След това като извод може да ми напишеш, защо купуваме петрола от Русия, а не от ОПЕК, като не забравяй да коментираш и защо САЩ са си запечатали петролните кладенци.

dimo
18-02-2010, 17:32
...
А вече за по напреднали е въпросът, защо не може да има съществена разлика в цената?
А въпроса защо Русия да е по специална за нас след като ние не сме по-специални за тях ?
И защо ние да защитаваме руския интерес а не на европейския съюз и нато ?

Mind_Control
18-02-2010, 17:34
А въпроса защо Русия да е по специална за нас след като ние не сме по-специални за тях ?
И защо ние да защитаваме руския интерес а не на европейския съюз и нато ?

Аз не защитатам Руския интерес :) и това няма нищо общо с темата.. Има конкретна причина петролът да се купува от тях.

Също така Москва е много хубав град.

Stoyan Georgiev
18-02-2010, 17:38
Я сега ми кажи, ти като имаш еквивалентни ябълки на две сергии една до друга, дали ще има съществена разлика в цените им?

И след като си отговориш на тоя въпрос, може да ми кажеш дали може да има съществена разлика в цената на руския и на арабския петрол?

А вече за по напреднали е въпросът, защо не може да има съществена разлика в цената?

Докато мислиш, може да ми отговориш на въпроса, защо миналата година бензина от 2.4 лв стана 1.7 лв/литър. И картинката ще ти се изясни напълно.

След това като извод може да ми напишеш, защо купуваме петрола от Русия, а не от ОПЕК, като не забравяй да коментираш и защо САЩ са си запечатали петролните кладенци.

смятам да ти отговоря само на последния въпрос, защото другите са прекалено обширни, а и май представите ти са доста изкривени... (не го приемай като обида/нападка, казвам го с уважение)

та ще то отговоря с контра-въпрос - преработвателните ни мощности какви са и чия собственост са

а САЩ са си запечатали кладенците за да си поддържат резерва и да поддържат висока цена, която от своя страна се поддържа и от господа руските петролни олигарси

от евтин петрол не печели никой в дългосрочен план

dimo
18-02-2010, 17:40
Аз не защитатам Руския интерес :) и това няма нищо общо с темата.. Има конкретна причина петролът да се купува от тях.

Също така Москва е много хубав град.
този аргумент е железен ..:)

rossenvn
18-02-2010, 18:26
Нищо подобно. НАТО и ЕС нямат общо поредната журналистическа простотия. НАТО докарало ЕС, божкееее



Кажете Вие колега кой е докарал ЕС, щом като сте толкова запознат, че и доста богат - все пак лично плащате за НАТО? Влизането ни в тези организации е доста дълъг процес на убеждаване, че в България има сигурност - политическа, а оттам и икономическа. И да - има връзки м/у ЕС и НАТО, но няма кой да чете. Извинявам се ако постът ми звучи агресивно.

fred
18-02-2010, 21:18
Откъсването ни от Русия си заслужава всички средства и разходи.Който смята разходите, да пресместне първо разходите за комунистическата икономика за 55 години, да притури бъдещи загуби от такова сътрудничество с Русия, а отделно да сравни икономиките на страните членки на ЕС и НАТО и тези от СИВ и Варшавския договор /дето ги няма вече/.Ррезултата е ясен.........

Mind_Control
18-02-2010, 21:48
смятам да ти отговоря само на последния въпрос, защото другите са прекалено обширни, а и май представите ти са доста изкривени... (не го приемай като обида/нападка, казвам го с уважение)

та ще то отговоря с контра-въпрос - преработвателните ни мощности какви са и чия собственост са

а САЩ са си запечатали кладенците за да си поддържат резерва и да поддържат висока цена, която от своя страна се поддържа и от господа руските петролни олигарси

от евтин петрол не печели никой в дългосрочен план

Радвам се.. Последният въпрос съдържа до някаква степен другите. Това, че САЩ поддържа високи цени ми беше и основната идея от началото, а капацитетът на Русия за производство не е чак толкова голям, за да свалят цените на петрола.

morfius
18-02-2010, 21:53
Къде задълбахте пък вие ... петрола :Lkingsmiley:
Русия има в пъти по-голям интерес петрола ни да е скъп до небесата, все пак те друго освен суровини (газ, петрол и минерали) и оръжия за износ нямат... а валута си им трябва и на тях.
Я си спомнете колко бодро подтръчкваха руските петролни магнати до ОПЕК по време на срива на цените...
Не очаквах, че ония 45 години имат толкова сериозни последствия в/у мисленето и на по-млади хора :censored:

Mind_Control
18-02-2010, 22:22
Къде задълбахте пък вие ... петрола :Lkingsmiley:
Русия има в пъти по-голям интерес петрола ни да е скъп до небесата, все пак те друго освен суровини (газ, петрол и минерали) и оръжия за износ нямат... а валута си им трябва и на тях.
Я си спомнете колко бодро подтръчкваха руските петролни магнати до ОПЕК по време на срива на цените...
Не очаквах, че ония 45 години имат толкова сериозни последствия в/у мисленето и на по-млади хора :censored:

Така де.. Искам да кажа, че не Русия диктува цените.

morfius
18-02-2010, 22:45
Така де.. Искам да кажа, че не Русия диктува цените.

Радвай се, че не ги диктува... инак щяхме да се върнем 25 години назад и задръстване щеше да е чуждица все още.

firedragon
18-02-2010, 22:59
Аз какво написах,та докъде се стигна.....НАТО ни носи само и единствено негативи.Не сме чак толкова малка страна,че да не можем да се справим сами.Вземете за пример Швейцария.Не е учатвала в нито една война,не е член на ЕС и на НАТО дали са зле?Ако има желание има и начин.Няма какво да се оплакваме,че други ни били виновни и тем подобни.Нмя такова животно.Ние си даваме гъза на всички да ни пое*ат,та да вземем на хляба мекото.Не стават така нещата.Трябва да се работи и то много сериозно.Естествено е,че ще сме зависими от по-големи страни и ще ни претискат.Света се движи по закона на джунглата,там няма закони,побеждава по-силния,а ние като най-големите идиоти винаги се навираме между шамарите.Разровете историята и ще видите как сме на път да повторим грешките си.Намесваме се на места където въобще нямаме работа,още по-малко пък интереси.
ПС:Още един негатив на НАТО е,че заради него,и по-точно основателите на НАТО(САЩ) опростихме 4 млрд. долара външен дълг на Ирак!Та питам аз къде ние е на нас кяра от цялата тази простотия?!?

Mind_Control
18-02-2010, 23:15
ПС:Още един негатив на НАТО е,че заради него,и по-точно основателите на НАТО(САЩ) опростихме 4 млрд. долара външен дълг на Ирак!Та питам аз къде ние е на нас кяра от цялата тази простотия?!?


А можеха да ни го изплатят в петрол... Ех..

Stoyan Georgiev
18-02-2010, 23:22
4 милиарда са нищо за тези мащаби

а тези неща да го караме на самотек си ги избийте от главата, ДА - прекалено сме малки, НЕ - не сме способни да се справим сами.

швейцария са това, което са поради невероятно добре стекли се обстоятелства и поради това, че са на чукари дето никой не го боли фара за тях, само дето са контролирали 2-3 прохода, които не са имали винаги прекалено огромно значение ..

синтезирахме гео-политическата ситуация в 3 изречения, хайде нататък ;)

mordohy
18-02-2010, 23:35
Преди доста години, имаше едно предаване "Наблюдател". С Дмитрий Иванов и Тома Томов.Едно от предаванията им беше с началника на генералния Щаб на турската армия.На въпроса ; Трябва ли и на Бълария НАТО,той сше изрази така.
На БГ не и трябва НАТО, а разбирателство с комшиите.И Гърция е в НАТО, но войната между нас не спира.А виж с вас изяснихме проблемите и свалихме от границите по една армия.Те седяха много години и поглъщаха съвсем ненужно огромни ресурси.Добре, че хората не знаеха,колко точно е голям проблема.
Наострих ушите и се хванах здраво , да не падна.Оказа се , че сме имали сериозен граничен проблем.На граничната река има остров.Границата,според споразумението и подписаните и прошнуровани бумаги, минава по фарватера на реката.Да ама той се мени при всеки порой и острова ту е български -ту турски.Самия остров представлява една нива с кукуруз,която половината е на един турчин, а другата на един българин.На тия двамата естествено им е през дедовия, че има международен спор и кошулука им е за пример,как трябва да се уважават хората.
Та благодарение на този граничен "конфлик" сме издържали огромна армия.Турция естествено също.
Днес такава огромна армия не ни трябва.Истинската армия не е тая,която си мислим.
Първо полицията ни е по-многобройна.
Но и тя не е основната ни въоръжена сила.По стара българска традиция,основнате ни въоръжени сили,доказани през Новата ни История е БЛРС.
Не се смейте!
По груби изчисления наброява около 200 000 цеви.Пет пъти повече от армията ни!
Искате доказателства!
Моля!
Върнете се в историята ни!
По времето на Балканската и междусъюзническата война,както се изразява един наш историк,румънската армия далдисва в боеве със селските пъдари,горски и ловните дружинки.
Далдисва е меко казано.На практика тия дружинки сковават с дни настъплението на уж най-добрата армия в Европа!
Ако искаме и имаме нужда да е защитаваме-ние знаем как!
Останалото са само глупости!
Гробовете на нашите момчета от последните години по тъпи мисии е основния ми аргумент!

firedragon
19-02-2010, 00:06
Гробовете на нашите момчета от последните години по тъпи мисии е основния ми аргумент!

Повече от основателен аргумент.Няма по-важно и ценно от човешкия живот.

dimo
19-02-2010, 00:58
Преди доста години, имаше едно предаване "Наблюдател". С Дмитрий Иванов и Тома Томов.Едно от предаванията им беше с началника на генералния Щаб на турската армия.На въпроса ; Трябва ли и на Бълария НАТО,той сше изрази така.
На БГ не и трябва НАТО, а разбирателство с комшиите.И Гърция е в НАТО, но войната между нас не спира.А виж с вас изяснихме проблемите и свалихме от границите по една армия.Те седяха много години и поглъщаха съвсем ненужно огромни ресурси.Добре, че хората не знаеха,колко точно е голям проблема.
Наострих ушите и се хванах здраво , да не падна.Оказа се , че сме имали сериозен граничен проблем.На граничната река има остров.Границата,според споразумението и подписаните и прошнуровани бумаги, минава по фарватера на реката.Да ама той се мени при всеки порой и острова ту е български -ту турски.Самия остров представлява една нива с кукуруз,която половината е на един турчин, а другата на един българин.На тия двамата естествено им е през дедовия, че има международен спор и кошулука им е за пример,как трябва да се уважават хората.
Та благодарение на този граничен "конфлик" сме издържали огромна армия.Турция естествено също.
Днес такава огромна армия не ни трябва.Истинската армия не е тая,която си мислим.
Първо полицията ни е по-многобройна.
Но и тя не е основната ни въоръжена сила.По стара българска традиция,основнате ни въоръжени сили,доказани през Новата ни История е БЛРС.
Не се смейте!
По груби изчисления наброява около 200 000 цеви.Пет пъти повече от армията ни!
Искате доказателства!
Моля!
Върнете се в историята ни!
По времето на Балканската и междусъюзническата война,както се изразява един наш историк,румънската армия далдисва в боеве със селските пъдари,горски и ловните дружинки.
Далдисва е меко казано.На практика тия дружинки сковават с дни настъплението на уж най-добрата армия в Европа!
Ако искаме и имаме нужда да е защитаваме-ние знаем как!
Останалото са само глупости!
Гробовете на нашите момчета от последните години по тъпи мисии е основния ми аргумент!

я да видим схванах ли какво казваш дотук -не ни трябва НАТО на нас ,нито противоракетен щит защото имаме елитна част на име БЛРС (и ловец съм и рибар съм тара ра-ра ра трара:band: ) това е основната ни ударна сила треперете врагове ... 200 хиляди цеви повечето гладкостволни ижета ,също имаме 1-2 милиона въдици няколко стотин хиляди километра корда и монжество кукички тройки и блесни. А да забравих за бракониерските дивизии но те са строго секретни и няма да ги коментираме .:big_whoops:

Stoyan Georgiev
19-02-2010, 10:30
както са казали, да отидеш с нож на престрелка ;)

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 11:26
я да видим схванах ли какво казваш дотук -не ни трябва НАТО на нас ,нито противоракетен щит защото имаме елитна част на име БЛРС (и ловец съм и рибар съм тара ра-ра ра трара:band: ) това е основната ни ударна сила треперете врагове ... 200 хиляди цеви повечето гладкостволни ижета ,също имаме 1-2 милиона въдици няколко стотин хиляди километра корда и монжество кукички тройки и блесни. А да забравих за бракониерските дивизии но те са строго секретни и няма да ги коментираме .:big_whoops:
Кажи - речи.....руснаците за 20 години не успяха да смачкат талибаните, ти защо си мислиш че американците с всякакви фешън ракети успяха......това че някой мърсол е казал че видите ли, Алфг е наш, всичко е ОК, имаме наш президент и някаква миризлива власт, и нещата найстина са такива.......тамошния БЛРС да не мислиш че има ракети с лазерно насочване, или стелтове.......те имат това което имахме ние като бяхме под турско, и рано или късно ще го постигнат, щото са народ дето не мое да търпи окупатори.......янките могат да турят едно марионетно правителство, да сглобят някаква милиция, но нищо друго - друг народ не могат да присадят......
Така че да - на нас армия не ни трябва, може би 1000 - 2000 калпака за гвардия, за парад или нещо от сорта - с 2 думи - за декорация.......

търтей
19-02-2010, 11:35
Алоу, никой никога не е искал да побеждава талибаните в Афганистан ;)



А че армия не ни трябва е факт. За това си има НАТО :pokey:

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 11:38
Алоу, никой никога не е искал да побеждава талибаните в Афганистан ;)



А че армия не ни трябва е факт. За това си има НАТО :pokey:
По дифалт говорим, все пак уж за света се предполага че искат......иначе те да не са луди да се изгасят огънчето дето ги топли......

rossenvn
19-02-2010, 11:41
А че армия не ни трябва е факт. За това си има НАТО :pokey:[/QUOTE]

Само че НАТО искат и ние да участваме с "нещо", а не да лежим на дясната кълка, че по-лесно. Безплатен обяд нямало :BBQ:

ФЕРАРИСТ
19-02-2010, 12:58
А че армия не ни трябва е факт. За това си има НАТО :pokey:

Само че НАТО искат и ние да участваме с "нещо", а не да лежим на дясната кълка, че по-лесно. Безплатен обяд нямало :BBQ:[/QUOTE]
Е що бре - иракчаните също не са в нато, ама глей половината свят тръгна да ги освобождава от Садам......Кувейт и те не са там, ама пак скочиха натовците......

rossenvn
19-02-2010, 13:11
Прав си, но ние нямаме нефт - няма да има толкова голям наплив на "освободители" ;-).
Иначе ето нещо от Стандарт. За Русия, България и НАТО и т.н. http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-02-19&article=314063

dimo
19-02-2010, 13:49
Кажи - речи.....руснаците за 20 години не успяха да смачкат талибаните, ти защо си мислиш че американците с всякакви фешън ракети успяха......това че някой мърсол е казал че видите ли, Алфг е наш, всичко е ОК, имаме наш президент и някаква миризлива власт, и нещата найстина са такива.......тамошния БЛРС да не мислиш че има ракети с лазерно насочване, или стелтове.......те имат това което имахме ние като бяхме под турско, и рано или късно ще го постигнат, щото са народ дето не мое да търпи окупатори.......янките могат да турят едно марионетно правителство, да сглобят някаква милиция, но нищо друго - друг народ не могат да присадят......
Така че да - на нас армия не ни трябва, може би 1000 - 2000 калпака за гвардия, за парад или нещо от сорта - с 2 думи - за декорация.......

Уважаеми колега ,какво общо има афганистан с евнтуални преговори за разполагане на елементи на противоракетния щит в източно европейски страни ?

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:48 ----------
Пример за страна без армия
Исландия е единственият член на НАТО, който няма своя собствена армия и тези функции са изпълнявани от постоянния американски контингент в страната. Исландия се присъединява към пакта с условието, че няма да се налага да основава своя армия.

търтей
19-02-2010, 14:00
Уважаеми колега ,какво общо има афганистан с евнтуални преговори за разполагане на елементи на противоракетния щит в източно европейски страни ?]


Ти сериозно ли питаш?

morfius
19-02-2010, 14:03
И всъщност въпроса е един... само един... и явно никак не е прост:
- Кое е по-добре/по-зле за нас като народ, нация и държава... про-руска или про-западна ориентация?

Жокер... благата на про-руската ориентация мисля ги опитвахме 45+20 години... на който му допадат, да си каже направо.

търтей
19-02-2010, 14:06
И всъщност въпроса е един... само един... и явно никак не е прост:
- Кое е по-добре/по-зле за нас като народ, нация и държава... про-руска или про-западна ориентация?

Жокер... благата на про-руската ориентация мисля ги опитвахме 45+20 години... на който му допадат, да си каже направо.

Как ще да не е прост въпросът. Отговорът е даден още от Захари Стоянов:

Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка!

По-малък грях е да обереш черква и манастир, отколкото да клеветиш пред олтара на историята и на събитията, че руското правителство имало братски, честни и благородни намерения, когато е стъпило в земята ни да ни освобождава.

morfius
19-02-2010, 14:09
Очевадно е, че за много хора хич не е прост въпроса.

Повече се чудя на очаквания, че САЩ или някой друг в Нато/ЕС ще седне вместо нас да ни решава проблемите, ще мисли вместо нас за нашите интереси и т.н.

dimo
19-02-2010, 14:18
Ти сериозно ли питаш?

Съвсем серозно питам дали стратегически решения по сигурноста трябва да се вземат само заради успеха,респективно неуспеха на руснаци и американци в Афганистан .

търтей
19-02-2010, 14:24
Съвсем серозно питам дали стратегически решения по сигурноста трябва да се вземат само заради успеха,респективно неуспеха на руснаци и американци в Афганистан .

Ми то световната политика в 21 век се върти там

dimo
19-02-2010, 14:37
Как ще да не е прост въпросът. Отговорът е даден още от Захари Стоянов:

Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка!

По-малък грях е да обереш черква и манастир, отколкото да клеветиш пред олтара на историята и на събитията, че руското правителство имало братски, честни и благородни намерения, когато е стъпило в земята ни да ни освобождава.

Захари Стоянов се изучаваше избирателно в училищата ,а Стамболов заради непримиримоста си към имперските претенции на Русия към България го учехме като най големия злодей и диктатор .

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:34 ----------


Ми то световната политика в 21 век се върти там

По скоро в близкия изток като цяло, което включва и други дестинации на военен туризъм някои от тях са по-близо до нас и в даден момент може да се окажат и по неконтролеруеми .
Трябва ли винаги да чакаме руснаците да ни кажат какви да са действията ни в ЕС и НАТО, при положение ,че те не участват там .Въпроса ми е риторичен но пак го задавам сериозно в случай че ме питаш.

Old Fox
19-02-2010, 19:05
И всъщност въпроса е един... само един... и явно никак не е прост:
- Кое е по-добре/по-зле за нас като народ, нация и държава... про-руска или про-западна ориентация?
.
А па най-тъпо е да си про-нещо ориентиран. Мега грешен начин на мислене. Още по тъпо да се водиш от емоции в действията си;-)

morfius
19-02-2010, 20:52
А па най-тъпо е да си про-нещо ориентиран. Мега грешен начин на мислене. Още по тъпо да се водиш от емоции в действията си;-)

Е когато си м/у чука и наковалнята ... трябва да избираш по-малкото зло.
Точно емоциите ползват всички пропагандатори на русофилията.

mordohy
20-02-2010, 02:35
я да видим схванах ли какво казваш дотук -не ни трябва НАТО на нас ,нито противоракетен щит защото имаме елитна част на име БЛРС (и ловец съм и рибар съм тара ра-ра ра трара:band: ) това е основната ни ударна сила треперете врагове ... 200 хиляди цеви повечето гладкостволни ижета ,също имаме 1-2 милиона въдици няколко стотин хиляди километра корда и монжество кукички тройки и блесни. А да забравих за бракониерските дивизии но те са строго секретни и няма да ги коментираме .:big_whoops:
Димо,мислех те за по- умен!Нашите ловджии,освен гладкостволните ИЖ,които са мечта за всеки ловец,защото освен, че пердашат мощно и уверено са и много сигурни, имат и по една истинска пушка.Аз имам Ремингтон с калибър 30 - 06.С нея мога да те прасна от километър в главата.Останалите имат и по- мощни пушки,даже и с калибър 12.7.Тоест 50-ти.Кордата е много добра за спънки,а кукичките имат друга работа.
Не подценявай хората с пушки!
Щото те имат и душа(ПСИХИКА)

Stoyan Georgiev
20-02-2010, 12:50
междуконтитенталните ракети ще ги стреляме докато прелитат с пушките нали ?

абе вие о ред ли сте ?

dimo
20-02-2010, 13:07
Димо,мислех те за по- умен!Нашите ловджии,освен гладкостволните ИЖ,които са мечта за всеки ловец,защото освен, че пердашат мощно и уверено са и много сигурни, имат и по една истинска пушка.Аз имам Ремингтон с калибър 30 - 06.С нея мога да те прасна от километър в главата.Останалите имат и по- мощни пушки,даже и с калибър 12.7.Тоест 50-ти.Кордата е много добра за спънки,а кукичките имат друга работа.
Не подценявай хората с пушки!
Щото те имат и душа(ПСИХИКА)

Не си ме разбрал :) изобщо не коментирам качествата на оръжието за лов .Да поясня какво имам в предвид - Противоракетната отбрана на България,НАТО и ЕС няма нищо общо с ловните и риболовните оръжия освен това темата започва да взема друга посока.
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2787511

mordohy
20-02-2010, 18:50
:thumbup:

mordohy
21-02-2010, 19:03
Не си ме разбрал :) изобщо не коментирам качествата на оръжието за лов .Да поясня какво имам в предвид - Противоракетната отбрана на България,НАТО и ЕС няма нищо общо с ловните и риболовните оръжия освен това темата започва да взема друга посока.
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2787511
Сега видях по линка,какво точно искаш да кажеш!Не разбирам само, ако нямаме елементи от противоракетната отбрана, от какво ще му кипнат(евентуално)на аятолаха лайната , та да изстреля няколко(хипотетични)ракети към България!Защо изобщо ще се занимава с нас, след като има много по-апетитни цели:Израел,Ирак,Пакистан,Индия,а защо не и Египет!?:screwy:

dimo
22-02-2010, 14:15
Сега видях по линка,какво точно искаш да кажеш!Не разбирам само, ако нямаме елементи от противоракетната отбрана, от какво ще му кипнат(евентуално)на аятолаха лайната , та да изстреля няколко(хипотетични)ракети към България!Защо изобщо ще се занимава с нас, след като има много по-апетитни цели:Израел,Ирак,Пакистан,Индия,а защо не и Египет!?:screwy:

По добре да имаш ПРО и да не ти трябва от колкото да ти трябва и да нямаш .

Old Fox
22-02-2010, 16:59
Кажете Вие колега кой е докарал ЕС, щом като сте толкова запознат, че и доста богат - все пак лично плащате за НАТО? Влизането ни в тези организации е доста дълъг процес на убеждаване, че в България има сигурност - политическа, а оттам и икономическа. И да - има връзки м/у ЕС и НАТО, но няма кой да чете. Извинявам се ако постът ми звучи агресивно.
Чак сега виждам този пост. Не звучи агресивно просто звучи-несериозно.
Ти с чии данъци мислиш се купуват, фрегати, Спартани, Кугъри, жипки и Камиони Мерцедес? С чии данъци се пращат мисии на майната си? С чии данъци се плащат безумни пари на кашиците в Афганистан? Ами с моите. Колко струва само полета до Кабул знаеш ли? Верно няма кой да чете, но ще подскажа че 24 часа и Труд не са сериозно четиво.

koolio
22-02-2010, 18:13
Мислех да не се включвам, че да не ме обяви пак янкой за комунист, ама айде обяснете ми реално ква аджеба е ползата на България да е в НАТО?

търтей
22-02-2010, 18:19
Мислех да не се включвам, че да не ме обяви пак янкой за комунист, ама айде обяснете ми реално ква аджеба е ползата на България да е в НАТО?

Мога да ти дам опростенчески отговор. Всеки военен съюз, в който русия не участва, а България да е добър и полезен за страната ни.

Горното е валидно с още по-голяма сила и за икономически съюзи. Изобщо за каквито и да било съюзи.

dimo
22-02-2010, 21:26
Мислех да не се включвам, че да не ме обяви пак янкой за комунист, ама айде обяснете ми реално ква аджеба е ползата на България да е в НАТО?

Ползите са в пъти повече от негативите .

mordohy
22-02-2010, 23:04
Мислех да не се включвам, че да не ме обяви пак янкой за комунист, ама айде обяснете ми реално ква аджеба е ползата на България да е в НАТО?

Ами не ни трябват около 3-4 авиобази,около 800 танка, както и две армии.Вярно едната в намален състав,но напълно окомплектувана от щабове,тил и въоръжение.За флота и там има сигурно нещо, но в тоя район се мотам само да мързелувам и надигам бири!
За издръжката на воените пенсионери не казвам нищо, за да не издребнявам!

koolio
23-02-2010, 13:13
Попитах за обосновани причини, а не тип "кой не е за НАТО е за Русия", "кой не скача е червен" и т.н.

Pinky
23-02-2010, 13:43
Ще ти дам сравнението на Надежда Нейнски (по време на изказването - Михайлова). Доста по евтино и ефективно е една жилищна кооперация да има централно отопление за цялата сграда, от колкото всеки апартамент да се топли поотделно.

morfius
23-02-2010, 14:05
Попитах за обосновани причини, а не тип "кой не е за НАТО е за Русия", "кой не скача е червен" и т.н.

По-добра обосновка от това, че нещо е вредно има ли?
А от съветското/руското управство у нас комай по-вредно за нацията ни не е имало.
Дори и османлиите от съседната тема не са ни затрили религията и националното самосъзнание... нещо което съветите успяха за има няма 40 години.

koolio
23-02-2010, 16:43
По-добра обосновка от това, че нещо е вредно има ли?
А от съветското/руското управство у нас комай по-вредно за нацията ни не е имало.
Дори и османлиите от съседната тема не са ни затрили религията и националното самосъзнание... нещо което съветите успяха за има няма 40 години.

За съжаление си прав. за затриването на религията и самосъзнанието. Но дали въпросното затриване е следствие от комунистическия режим или "народонаселението" прекрасно се е нагаждало към режима е една много широка тема. За амнайсти път ще цитирам любима мисъл на любим историк (реален дисидент, а не ибрикчия) - комунизмът Аспарух го е измислил.

morfius
23-02-2010, 17:54
За съжаление си прав. за затриването на религията и самосъзнанието. Но дали въпросното затриване е следствие от комунистическия режим или "народонаселението" прекрасно се е нагаждало към режима е една много широка тема. За амнайсти път ще цитирам любима мисъл на любим историк (реален дисидент, а не ибрикчия) - комунизмът Аспарух го е измислил.

Народонаселението след поредното затриване на всичко мислещо и можещо (т. нар. "Народен съд" и избитите без съд и присъда) над определено ниво е поставено в стойка партер, на власт чрез чужда армия (не само национална но най-вече местна от най-ниско ниво) идват цървула и каскета, всеки показал различно мислене от дете е смазван (ТВУ, казарма, лагери, откази от образование и работа), а неможещите и незнаещите са въздигнати във власт и позици след избутване на безумни полу-училища, полу-мозъкопромивачки...
Минават си така 2 поколения и половина и ей ни къде сме... там където и османлиите не ни навряха.

Е сега трябва да минат поне още толкова, за да се отърсим от онова преклонение пред цървула, каскета и партийните връзки... поне още толкова от момента в който загърбим и соца и прехода!

dimo
24-02-2010, 10:25
Народонаселението след поредното затриване на всичко мислещо и можещо (т. нар. "Народен съд" и избитите без съд и присъда) над определено ниво е поставено в стойка партер, на власт чрез чужда армия (не само национална но най-вече местна от най-ниско ниво) идват цървула и каскета, всеки показал различно мислене от дете е смазван (ТВУ, казарма, лагери, откази от образование и работа), а неможещите и незнаещите са въздигнати във власт и позици след избутване на безумни полу-училища, полу-мозъкопромивачки...
Минават си така 2 поколения и половина и ей ни къде сме... там където и османлиите не ни навряха.

Е сега трябва да минат поне още толкова, за да се отърсим от онова преклонение пред цървула, каскета и партийните връзки... поне още толкова от момента в който загърбим и соца и прехода!

забравяш за чалга поколенията ..

morfius
24-02-2010, 10:34
Чалга поколението е следствие от цървул поколението :devil:

Stoyan Georgiev
24-02-2010, 14:56
чалгата драги мои набра сила началото и средата на 90те, когато поколение, което наричате "чалга поколение" не е можело да говори като хората все още (някои все още не могат)

dimo
24-02-2010, 17:46
опустушителна като комунизма е тя :Yoda:

morfius
24-02-2010, 18:21
В самата чалга няма нищо опустошително, за това поколение причинно-следствените връзки са други.
И за да се върнем на темата, не си мислете, че в държавите от НАТО и ЕС няма чалга стил - напротив... само дето ние тук на онова дето за тях е чалга се радваме.
Чувал съм достатъчно песни в популярните жанрове които имат същата, че и по-ниска стойност от нашите чалгии.
Та не мислете, че откриваме топлата вода...

Stoyan Georgiev
24-02-2010, 18:55
българинът винаги се е наслаждавал на неща, които не разбира съвсем, или поне не на пръв поглед ;)

fred
24-02-2010, 19:13
Специално за чалгата, още Захари Стоянов пише, че чираците в свободното си време висяли в кафенетата да слушат маанета, а той започнал да ходи по читалища...:native:

mordohy
24-02-2010, 20:28
Проблема не е в чалгата,а в аксесоарите и!

fred
24-02-2010, 20:38
Или в това, че масата, която слуша чалга само това прави:crazy:, демек чалгата й формира мирогледа

Pinky
24-02-2010, 22:10
Както много пъти съм казвал, чалгата не е причината, а следствието от манталитета.

търтей
24-02-2010, 22:17
Аре па вие с тая чалга
Кой не харесва руси с големи цици да си дигне лявата ръка ;)

Не е там проблемът ми е мисълта

dimo
25-02-2010, 00:29
...носи тотално разложение на съзнанието от най-ранна детска възраст и създава крив мироглед ... вместо след края на комунизма да се превърнем в едно нормално общесто се превърнахме в една гротеска .

nhg
25-02-2010, 00:35
Абе не мислех да се включвам, ама тая чалга ме провокира.
Според мен проблемът идва с чалга мисленето - то не е изразено само при чалга поколението; айде кажете чираците, дето ходили да слушат маанета докато Джендо се учил дали няма да имат чалга мислене? Ами 'обикновените' хора, дето бачкат поен часа на ден и после сядат да гледат поредната сапунка с ракийка и салатка? Да споменавам ли и 'много заетите' - днес трябва да се обиколят няколко афенета "в центъра", ама да се мине и през кварталното?
Та мисълта ми е, че чалга мисленето е доста разпространено - съмнителни ценности, изкривени (вкусови) възприятия, липса на собствено мнение и/или готовност да го отстояваш (последното важи ако е различно от тълпата или обкръжението на индивида). Мога да продължавам с харакеристиките, но мисля, че всички ме разбраха; в никакъв случай не казвам, че всички хора от гореспоменатите групи са такива - просто 'нормалните' са прекалено малко...
БТВ: вдигам ръка - аз не 'аресвам руси с големи цици (и не съм 'на левия тротоар')

Pinky
25-02-2010, 15:10
Аре па вие с тая чалга
Кой не харесва руси с големи цици да си дигне лявата ръка ;)

Не е там проблемът ми е мисълта

Точно па тея пластмасовите много не ги харесваме.

bager
25-02-2010, 15:17
Ся ще ви нарека гадни спамери, освен ако не ми докажете че пластмасовите цици имат нещо общо с НАТО! В картинки ако може!

търтей
25-02-2010, 15:21
Ся ще ви нарека гадни спамери, освен ако не ми докажете че пластмасовите цици имат нещо общо с НАТО! В картинки ако може!

Щом искаш в картинки

http://newzeelend.files.wordpress.com/2009/09/tanks-and-boobs-auckland-09.jpeg

:handshake:

Идеята е, че чалгата само по себе си не е вредна. Чалга има навсякъде по света.

Pinky
25-02-2010, 16:46
Вредна е по смисъла на това, че популяризира дадено поведение и мироглед.

rossenvn
25-02-2010, 17:48
Чак сега виждам този пост. Не звучи агресивно просто звучи-несериозно.
Ти с чии данъци мислиш се купуват, фрегати, Спартани, Кугъри, жипки и Камиони Мерцедес? С чии данъци се пращат мисии на майната си? С чии данъци се плащат безумни пари на кашиците в Афганистан? Ами с моите. Колко струва само полета до Кабул знаеш ли? Верно няма кой да чете, но ще подскажа че 24 часа и Труд не са сериозно четиво.

С данъците платени от всички, които си плащат данъците /не са задължително равни на всички, които населяват милата ни родина/. Може и да не знам колко точно струват, но съм се "возил" на някои от тях. И малко несериозно ще ти кажа, че това е част от цената, която България плаща, за да бъде забелязана, че изобщо има такава държава, а не е бивша республика. И всиките тези пари се връщат многократно като инвестиции. Защото другите държави буквално научават, че има такава държава не само когато чуят за Стоичков, а и когато работят заедно с нас. Колкото и грубо и опростенчески да звучи звучи, по този начин ние градим имидж на държава, на която може да се разчита. Че тук има способни хора, а не някакви, които живеят в пещерите. Създават се връзки /не само такива, които пълнят джобовете на отбрани хора/. Противното на това би било някаква изолация и руска телевизия. Не, че имам против, защото говоря руски и имам приятели руснаци .

ФЕРАРИСТ
25-02-2010, 18:19
че това е част от цената, която България плаща, за да бъде забелязана, че изобщо има такава държава, а не е бивша республика. И всиките тези пари се връщат многократно като инвестиции. Защото другите държави буквално научават, че има такава държава не само когато чуят за Стоичков, а и когато работят заедно с нас. .
Това е само на теория така, и се отнася до определени орица само......Ханс от Дрезден, и Манс от Канзас, може и да научат че има БГ поради това че може да се спомене някъде че сме членка на Н, но в икономическия свят, от Ханс и Манс нищо не зависи, и от това че двамата знаят за БГ, Търти и Мордохи тука изобщо нямат нито икономич, нито фактическа изгода или далавера......последните може и да имат файдица, ако да речем две световноизвестни компании пренесат производството си тука, и инвестират някой друг милион.....а тия от който това зависи със сигурност са запознати с макроикономич обстановка по света......и преди да отидат където и да било, гледат не колко известна дестинация е страната, а какво предлага в замяна......
Така че това е малко размита причина....

rossenvn
25-02-2010, 19:22
Идеята ми беше, че влизайки в тези организации ние ставаме предвидими. Съгласяваме се с определени правила и хората са сигурни, че ще ги спазваме /с доста уговорки/. Боли ме мен..... за Ханс. Важното е тези дето са над Ханс да разберат, че като се каже А ще следва Б, а не Й /например/. А смятам, че на големите компании не им се занимава с рискови райони. Никой ли не си задава въпроса защо първо ни приеха в НАТО, а чак после в ЕС? Защо не стана обратното? И защо и още една дузина държави драпат да влязат в НАТО, ако има само загуби от това. Айде ние сме прости, ами и толкова много други ли бе?

ФЕРАРИСТ
25-02-2010, 19:39
ние ставаме предвидими. Съгласяваме се с определени правила и хората са сигурни, че ще ги спазваме /с доста уговорки/.
Ако е за това, то ние сме отдавна станали предвидими, на валутен борд сме, имаме солидни задължения към маса хорица дето държат парите на 90% от света, и съответно контрола върху му, от доста време сме за тях повече от предвидими......

Old Fox
25-02-2010, 19:47
Идеята ми беше, че влизайки в тези организации...
Teзи организации ЕС и НАТО нямат общо не знам как да го обясня. НАТО си е живо надупване от наша страна по всички показатели. Всички пари отишли там са в канала.

rossenvn
25-02-2010, 20:32
Може и да поимват ;-). Доста от най-силните икономики са членки и на двете.

dimo
26-02-2010, 00:03
Teзи организации ЕС и НАТО нямат общо ....
... може би само това- Европейският съюз е политически и икономически съюз между 27 държави, разположени предимно в Европа. Двадесет и една страни от 27 са членки на НАТО.

Old Fox
26-02-2010, 09:39
... може би само това- Европейският съюз е политически и икономически съюз между 27 държави, разположени предимно в Европа. Двадесет и една страни от 27 са членки на НАТО.
И?

dimo
26-02-2010, 10:18
И?

още ли не можеш да разбереш или не искаш да разбереш ?

Yureti
26-02-2010, 14:29
Всеки военен съюз, в който русия не участва, а България да е добър и полезен за страната ни.


С какво по-точно въпросното НАТО е полезно за България ???
Остави Русия настрани за момент...
Конкретно плс ...

търтей
26-02-2010, 14:31
С какво по-точно въпросното НАТО е полезно за България ???
Остави Русия настрани за момент...
Конкретно плс ...

То това е конкретно.
Или си с НАТО или с русия.
И със съответните икономически и политически влияния.
Предполагам е ясно?

Yureti
26-02-2010, 15:38
То това е конкретно.
Или си с НАТО или с русия.
И със съответните икономически и политически влияния.
Предполагам е ясно?
... Аз полезното питах
ама..

mordohy
26-02-2010, 22:43
... Аз полезното питах
ама..
Според мене,трябваше да си зададеш въпроса малко по- иначе!
Не какво е полезното,а какво е нетолкова вредното!:screwy:

Yureti
27-02-2010, 12:09
Според мене,трябваше да си зададеш въпроса малко по- иначе!
Не какво е полезното,а какво е нетолкова вредното!:screwy:

Аз освен че ни карат да им изкупуваме за бесни цифри некви стари и ненужни оръжия, да пращаме войници на майната си абсолютно ненужно, също срещу бесни цифри друго не виждам...
... Или ако не бехме в НАТО, до ся турците да са ни нападнали ?

dimo
27-02-2010, 12:20
Аз освен че ни карат да им изкупуваме за бесни цифри некви стари и ненужни оръжия, да пращаме войници на майната си абсолютно ненужно, също срещу бесни цифри друго не виждам...
... Или ако не бехме в НАТО, до ся турците да са ни нападнали ?

...не виждаш по далече от носа си май ...

mordohy
27-02-2010, 21:47
Пак се отплеснахте! Аз съм ефрейтор от РТВ на ВВС.Там нас ни учеха на стратегия и тактика.Не спах, а се учех!
Нека говорят знаещите,а не лаиците!
Има много достойни офицери във форума ни!

dimo
28-02-2010, 00:08
Пак се отплеснахте! Аз съм ефрейтор от РТВ на ВВС.Там нас ни учеха на стратегия и тактика.Не спах, а се учех!
Нека говорят знаещите,а не лаиците!
Има много достойни офицери във форума ни!

Вероятно , (ако не са успяли да ти промият мозъка с просъветска проаганда разбира се) си научил че НАТО е най мощния военополитически съюз в света .


може да не съм офицер но и аз съм ходил в казармата ...Мл.сержант съм за протокола .

mordohy
28-02-2010, 13:19
Тя пропагандата няма как да ми е промила мозъка,защото не се промива туй що го :choice:няма.

Вярно е, че НАТО е най-мощния военен съюз,но защо имам съмнения около ефективността му .Не рядко страни членки са водили бойни действия помежду си,както и е имало планове дори за ядрени удари по държави членки на НАТО

dimo
28-02-2010, 23:54
Тя пропагандата няма как да ми е промила мозъка,защото не се промива туй що го :choice:няма.

Вярно е, че НАТО е най-мощния военен съюз,но защо имам съмнения около ефективността му .Не рядко страни членки са водили бойни действия помежду си,както и е имало планове дори за ядрени удари по държави членки на НАТО

Те и членовете на едно семейство се карат по между си какво остава за по големи и сложни структори и все пак по голяма сигурност имат държавите членове на нато .

mordohy
01-03-2010, 22:48
Да ама питай французите през 70-те, колко са се чувствали сигурни с насочените към тях балистични ракети на НАТО, които са трябвало така да ударят Франция, че да стане абсолютно безсмислено да я завладяваш!
Много интересна доктрина!

DerMeister
01-03-2010, 23:06
Да ама питай французите през 70-те, колко са се чувствали сигурни с насочените към тях балистични ракети на НАТО, които са трябвало така да ударят Франция, че да стане абсолютно безсмислено да я завладяваш!
Много интересна доктрина!
Това къде го пише?:calc:

dimo
02-03-2010, 00:11
Да ама питай французите през 70-те, колко са се чувствали сигурни с насочените към тях балистични ракети на НАТО, които са трябвало така да ударят Франция, че да стане абсолютно безсмислено да я завладяваш!
Много интересна доктрина!

В НАТО Франция е страна-учредителка, но се отказва от пакта през 1966г., а през 1995г. се присъединява отново защо ли ?
Френската армия нито е малка, нито е лошо въоръжена-притежават собствено производство супер модерни танкове,изтребители ,подводници , Кораби ,които и руснаците нямат и искат да си купят за да останат конкурентни http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=27987331!
Имат Чуждестранния легион и дори Ядрено оръжие и се считат за третата ядрена сила в света! Не приличат на безащитна държава и въпреки това през 1995г. след дълго прекъсване се присъединява отново Към НАТО защо ли ? Вероятно има и друга изгода вървяща ръка за ръка с военната -(аз знам каква е но не ми се занимава да обяснявам защото всичко е казно - четете повече и мислете повече )Това че някой не може да схване каква е ползата или по скоро какви са ползите от НАТО не означава че такава няма ,означава че той не е от най-схватливите или схваща по -бавно или просто го мързи да мисли .Или е проруски настроен демагог .

mordohy
02-03-2010, 23:25
Това къде го пише?:calc:
Ами точно за това излизат от НАТО,защото разбират, че американците са насочили ядрени ракети срещу Франция!Такава е била военната доктрина на НАТО,всъщност на САЩ!Ако руснаците нападнат Западна Европа,Щатите така да я ударят с ядрени ракети, че от нея да не остане нищо!
Чист Маккартизъм!
Като зло куче на кисела джанка.Ни то яде,нито на другите дава!

ФЕРАРИСТ
04-03-2010, 21:53
и дори Ядрено оръжие и се считат за третата ядрена сила в света! .
И бяха основните замесени в спирането на блоковете на АЕЦ-а ни.....

dimo
05-03-2010, 00:40
И бяха основните замесени в спирането на блоковете на АЕЦ-а ни.....
... за АЕЦ междувпрочем има такава тема във форума ето тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36678&highlight=%E0%E5%F6

Crusader
08-03-2010, 11:22
Поздрав...!

http://www.youtube.com/watch?v=Z6VYYzVAS3E

търтей
08-03-2010, 11:25
Поздрав...!

http://www.youtube.com/watch?v=Z6VYYzVAS3E

Даа
руския болен - най-здравия болен. :priest:

nhg
08-03-2010, 13:13
Поздрав...!

http://www.youtube.com/watch?v=Z6VYYzVAS3E

Мдам, така е сега... А навремето какви паради имаше, еейййй.... Толко безмислено нещо няма!

dimo
08-03-2010, 16:44
Поздрав...!

http://www.youtube.com/watch?v=Z6VYYzVAS3E

от кого и за кого е този поздрав ...

Crusader
08-03-2010, 18:36
От мен до бившите колегите, те си знаят кои са !!!

mordohy
20-03-2010, 00:06
От мен до бившите колегите, те си знаят кои са !!!
Да ама , братле те нито разбират,нито искат да знят!
Те това е гадното!

dimo
07-06-2010, 00:25
НАТО се кани да си отвоюва Кандахар в мащабна операция
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3035211:tank:

fred
07-06-2010, 22:33
Дано да успеят