PDA

View Full Version : Перфектната музика



street_vagabont
11-10-2004, 17:26
От Алфите , харесвам най-много 156. Ама като гледам какви цени имат, трябва да почна да играя тото, за да си я взема. На Италфеста имаше една такава, яка музика на AC/DC. Огледах я отвътре, многоооо готина. 2,4 TD , колко коня е ?

Quadrifoglio
11-10-2004, 20:02
Ама пак не успях да взема наградата за най-добро стерео :)
Ами по принцип е 136 но има чип тунинг и би трябвало да е 170 :D

INTEGRALE
11-10-2004, 23:51
На феста си мисля, че я заслужаваше тая награди и гласувах за теб. Наистина по-качествен звук не бях чувал. Много хора си мислят, че щом думка яко баса, значи е супер. А според мен това не е единствен критерий за оценка.
Другият път успех!

KGB
12-10-2004, 00:08
В моята кола седна ли да чуеш....

Утре ще ходя да видя джантите евентуално....аз ще си продвам мойте...за пари или за бартер...искам 16 или 17ки

INTEGRALE
12-10-2004, 00:14
За съжаление не седнах и съжалявам за това. Но като дойдете живот и здраве в Пловдив на италсватбата ще се поправя. :)
Аз говоря на базата на тези, в които чух. Ама черната 156-ца наистина си я бива.

75 2.0 turbo
12-10-2004, 00:30
KGB ako prodava6 kolko konti i kav e razmera na djantite 5x98 sa nali
4e ednata ni 75 se mujdae ot nekvi kapli a tvoite gi gledah na festa i me kefqt!!

Hristo_156
12-10-2004, 09:00
Ама пак не успях да взема наградата за най-добро стерео :)
Ами по принцип е 136 но има чип тунинг и би трябвало да е 170 :D

Пламене, и на мен ми хареса най-много звука от твоята. Цялата звукова картина беше най-мека и колоритна. На черната 147-ца на Сулункин баса беше по-тенекиен. Не трябва да забравяме, че акустиката на седана е по-добро от тази на хечбека - факт.

За гонките - не можах да повярвам на очите си какво направи твоята дизелова машина.

Аз съм със светло-синята 156-ца. То май нямаше други 156-ци на феста.

Предложение за следващия фест за най-добро стерео:
НАДПРЕВАРАТА ТРЯБВА ДА БЪДЕ С ЕДНО И СЪЩО ПАРЧЕ ОТ ЕДИН ДИСК, защото има разлика в звученето - всички го знаете. Ако се подбере парчето добре може да се получи така че някой да вземе приза не заради уредбата а заради добре подбрания саунд!!!
Какво ще кажете пичове?

Kuku
12-10-2004, 09:49
Абе, а кой беше тоя тъпак, дето му се прееба музиката, точно като събра очите на посетителите :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KGB
12-10-2004, 12:42
Hristo156,

Това за хачбека и за седана от къде го измисли....От кола да кола има разлика колкото от земята до небето. Акустиката на една 145тица няма нищо общо с тази на 147мицата....както тази на 166 и на 156.

Куку, ами май беше ти....така е ако аз ти я бях инсталирал нямаше така да стане.... :wink:

WhitePower
12-10-2004, 13:07
Ама пак не успях да взема наградата за най-добро стерео :)
Ами по принцип е 136 но има чип тунинг и би трябвало да е 170 :D

tuka mozeshe mnogo da posporim ;)) ama zakasnjah za festa i dori ne uchasvah

Hristo_156
12-10-2004, 13:46
Hristo156,

Това за хачбека и за седана от къде го измисли....От кола да кола има разлика колкото от земята до небето. Акустиката на една 145тица няма нищо общо с тази на 147мицата....както тази на 166 и на 156.

Ми да де, тя 145-цата не е седан, тя е нещо между хечбек и комби. 147-цата е хечбек, нали така! Точно 166 и 156 са коли тип седан - демек звучат по-добре.

А това, че уретба в седан звучи по-добре, не го измислям просто е така. 8)
Много голямо значение за акустиката имат размерът, формата, разположението на активните мембрани и материалът на пространството/озвучителното тяло. В случая да приемем, че материалите във вътрешното пространство на алфите са почти едни и същи - значи отпада този фактор. Остават само размерът, формата и разположението. Аз по-горе написах, че седанът звучи по-добре - да така е подписвам се с две ръце за тази теза. Лично съм се уверил в по-приятните баси излизащи от коли с отделен багажник. Освен това е факт също така е, че колкото е по-малко помещението то се насища при по-малко налягане на звука, а насити ли се със звук след определена граница всичко започва да изпада във вреден резонанс - причинител на доста неприятни за ухото изкривявания в звуковата картина.
Пример: имах за известно време Опел-Вектра 1,7 Tdi-1993 година. Имаше жесток звук вътре, макар, че уретбата беше серийна (Philips) и нямаше усилвател, туба и други такива (имаше два говорителя на предните врати долу - за басите, на предното табло имаше две пищялки - L/R, на задната кора имаше двулентови говорители на Philips с диаметър не повече 16 см).
Тааа връщам се пак на темата за 156-цата на феста: Усещането за звук извън колата на Пламен просто беше най-добро, въпреки, че на черната 147-ца тубата беше като чели по-яка с два бас-рефлекса и по-голям диаметър на активната мембрана. А ние гласувахме не затова какво виждаме, а какво чуваме. Аз лично чувах от 156-цата по-агресивен звук с по кристални високи честоти.
Но, правя пак уговорката, че отделните коли се състезаваха с различни парчета от различни носители. Не трябва така. За следващия фест, предлагам предварително да решим кое ще е парчето, качваме го на диск и касета и го пускаме от кола на кола. Аз лично бих се заел да отговарям по тази част - какво ще кажеш KGB!?

В подкрепа на горното, ето още един пример: КГБ, вземи един бокс на една и съща марка за тонколони (кеф ти JBL, Jamo, C.Vega и т.н.) с обем 50 литра да кажем с мощност 100W и един от 100 литра обем, но със същата мощност - ами вторият има много по-агресивен саунд отколкото по-малкия бокс. Така е и с багажниците на колите. Хайде на следващия фест, ако трябва ще местим боксовете, те се демонтират лесно! :D

KGB
12-10-2004, 14:09
Ok,

Черната 147мица беше с гадна музика....вътре си беше със стандартните колини които са марка Фаитал...италянска фирма която произвежда предимно хладилна техника.....музикално мощност 20вата пикова 30.

трябва да изчезвам...иначе има какво да поспорим :wink:

Но най-добре.....виждаме се аз ти и Пламен...с един диск и сядаш и слушаш в моята и после в неговата...след това пак в моята и казваш кое ти по харесва без да си пристрастен към 156тица :D

Hristo_156
12-10-2004, 14:51
Ok,
Но най-добре.....виждаме се аз ти и Пламен...с един диск и сядаш и слушаш в моята и после в неговата...след това пак в моята и казваш кое ти по харесва без да си пристрастен към 156тица :D

Но проблемо. :D Съгласен съм, безплатно ли ще слушам или има тарифа? :D Шегувам се.
Предложението ти е, както викат политиците "конструктивно". Сядаме, слушаме и отсъждаме. Обаче не каза нищо за предложението ми за следващия фест.

Hristo_156
12-10-2004, 15:16
...без да си пристрастен към 156тица :D

КГБ, без да обиждам 156-ците, признавам си, че много харесвам 147-цата. Ако бях ерген сигурно щях да си взема 147-ца. Това, към което наистина съм пристрастен вече, това е марката Алфа Ромео като цяло. 8)

alfamilano
12-10-2004, 18:55
Maitapa na strana verno DIZELAKA napravo mi skri shapkata!

p.s. Sory za latinicata

KGB
13-10-2004, 00:43
Относно италфеста, считай че имаш моята подкрепа :wink:

аз това се опитах да направя на този фест....в всяка кола да седнат няколко човека, да чуят едно и също парче...ама някъде ми зачезнаха дисковета...аз бях водещ и се провалих....както и да...

като се има в предвид, че всичко беше импровизирано...мина много добре като за първи път.

Kuku
13-10-2004, 09:08
.....Куку, ами май беше ти....така е ако аз ти я бях инсталирал нямаше така да стане.... :wink:

Петко, то си свиреше нормално, даже много готско, три месеца :lol: 8) и изведнъж си пииип мамата :x
Сега се оказа, че не е от плеъра, а от кабелите, ама от кои кабели... като излезе от сервиз колата ще я закарам да ги прегледат, защото можело да е от инсталацията на колата :roll:

П.П.
Тая тема май не беше точно за това :!:

Bobo
13-10-2004, 10:40
Чушки инсталацията. Званни или на някоя среща ще си взема инструмента и ще го гепиме :wink:

KGB
13-10-2004, 12:52
Ми естествено, че е от кабелите бре :evil: като не се направят със спойки и само са омотаята ей така и малко скоч така става....

Докарай си колата, ще ти я разглоба и ще я оправя....само, че преди това ако има нещо изгоряло ...колана или нещо друго в АвиТел да ти ги сменят

Hristo_156
13-10-2004, 13:43
аз това се опитах да направя на този фест....в всяка кола да седнат няколко човека, да чуят едно и също парче...ама някъде ми зачезнаха дисковета...аз бях водещ и се провалих....както и да...като се има в предвид, че всичко беше импровизирано...мина много добре като за първи път.

Както написахме вече десетки пъти, феста си протече супер, благодарение на организаторите и на многото участници. Нямаше видими провали на събитието. Следващият път дано да е още по внушително.

Предполагам четохте статията за феста в съботния Монитор. Аз си я изрязах за спомен.

Hristo_156
13-10-2004, 13:49
Малиии как сме деформирали темата.

Kolio, къде се загуби бре човече? Какво стана с новата изгора? Тества ли я? Купи ли я? :wink: Нищо не споделяш!

KGB
13-10-2004, 14:15
Kolio,

В момента сигурно не може да се откъсне от своята нова придобивка (дай боже) и не му остава време да се метне до РСто :lol:

Quadrifoglio
13-10-2004, 21:15
Това с една и същата песен не става защото в повечето случи когато една песен звучи супер в една кола в друга не е върха. Особено басса за да бъде качествен трябва да имаш мек и твърд спецялно на феста нямаше някой който да е с 2 :) така че има 2 варяната да свири или меко или твърдо. С меко звъчене са soul, jazz, rap.... а с твърдо хардрок метал.... така че всеки трябва да си подбира песен която пасва на неговото стерео!
Благодаря ви за комплиментите които направихте на колата ми :D
Христо съжалявам, че не се запознахме иначе много добре знам коя ти е алфата. Дори мисля че от членовете на клуба съм 1вия който съм я видял.

krasyb
13-10-2004, 22:24
Имам тестовия диск на Сони, с който обикалят лятото за промоциите на car Stero-то продуктите си. Ако ви свърши работа ???

KGB
14-10-2004, 04:50
Значи, трябва ни един истински оргинален диск....аз има няколко такива.

Теста се прави с една и съща песен....

Перфекентата музика за кола и какво и да било, би трябвало да е настроена на всичко на нула....басове,високи, средни и т.н. Когато въпросният запис е бил правен в студиото, той е направен така, че да звучи както автора иска....с определените високи, средни и ниски...

Quadrifoglio
14-10-2004, 16:19
Ако си говориме за перфектна музика със сигурност има доста неща да се направят (говоря за себе си)

KGB
15-10-2004, 00:56
До перфектната музика ни делят много неща...аз лично трябва да направя още едно нещо което е доста важно със Стефчо :wink:

WhitePower
15-10-2004, 15:56
Perfektna muzika NJAMA
vinagi mozesh da podobrish neshto

street_vagabont
18-10-2004, 21:12
Наистина е най-добре да се запише една и съща песен на диск и касета и така да се определи, коя кола е с най-качествения саунд. :wink:
Защото , ако се пусне песента ДУ ХАСТ на Рамщайн, при еднаква мощност на две уредби, ще заглуши рап или техно. :shock:
Незнам името на пича с червената Алфа 147, но отвън доста думкаше на кухо. Дори и на видео филма съм го записал, пак се чува кухо. Най-добрия саунд беше на Алфа 156, чух я и вътре и отвън. Много качествен звук :!:
Имам усилвател 2х 80w + 1х 100w, бас касата ми е 160w. Слушам ги в комбито си, слагал съм ги и в багажника на Фиата. Чесно да си кажа, във Фиата се чува по-ефекно, макар че разлика в годините на две коли е 14-15 години. Ще Ви демонстрирам , на слеващия Фест.

KGB
19-10-2004, 00:59
Аз съм пича с червената 147мица :D

Отвън няма начин да се е чувало добре....по простата причина, че колата е изолирана...аз съм си правел допълнително изолация. За напред мисля да доизолирам и доста други части на колата....ефект от изолацията е МНОГО добър :wink:

п.с: няма добра музика без такава изолация....въпреки, че в БГ такиви коли са много малко...всеки набляга на SPL не на SQ което аз гоних, за това исках хората да сядат вътре...при затворени врати,стъкла и т.н.

Kostadin
19-10-2004, 10:20
аз влизах във червената 147 демек на KGB в колата и верваите ми че като затворих вратата това което чух беше един много добър саунд и си мисля че затова голяма роля играе изолацията а иначе отвън почти нищо не се чуваше само едно глухо думкане на баса от време на време.

WhitePower
19-10-2004, 11:45
mi taka i trrjabva da e kogato muzikata e hubava
;)) vinachi kacheestvoto e svurzano s moshnost , no zavodskata muzika nikoga ne e dostatuchna , moze i oshte

be daite da si napravim edno nadsvirvane njakoja nedelja i tova e

Bladerunner
28-02-2005, 13:26
Хей, някой да е имал проблеми с озвучението в Alfa 156? Аз съвсем скоро си преместих аудиото (Pioneer MP3 Player) от старата Vectra '90, където междо другото звучеше идеално с оригиналните говорители в колата (Blaupunkt са май). Сега в Alfata... пищялките не отлепват изобщо, а предните говорители звучат така ужасно приглушено, че е направо трагедия. Виж задните говорители се справят чудесно...

Може ли някой да ме посъветва?? :cry:

Quadrifoglio
28-02-2005, 21:32
Да! НО нали знаеш че всичко е свързано с пари. Не знам колко си склонен да дадеш. 156 започва да свири много добре като се сложат хубави преди говорители с пищялки, хубави елипси отзад зад седалките и един субуфер.

Quadrifoglio
28-02-2005, 21:34
А също е доста важно за плеяра ти да може да управлява субуфер тогава се изваждат много хубави настройки :D

Alfa User
28-02-2005, 21:55
Пламене, честно казано не видях друга кола с такъв хубав звук. Не знам каква беше причината старозагорската 147 да вземе толкова награди, при положение че собственика даже не знаеше каква кола кара ... (а и доколкото знам, е пуснал колата за продажба една или две седмици след Феста... това какво ви говори ???)
Аз гласувах за теб, и накарах всички познати (и то без някакви особени молби...) да гласуват също за теб. Съжалявам братле ... Не ми трябваше да сядам вътре за да видя какво означава хубаво звучене.
По отношение на тестовете за най-добра музика - наистина трябва всички участници да пускат едно и също парче от един и същи диск - аз го предложих това на Феста, но никой не ме чу :wallbash:

KGB
28-02-2005, 22:12
Иначе казано...сподели какви пари ти се дават, за да ти предложим решение на проблема и после :dj: :punk:

Bladerunner
28-02-2005, 22:39
Плейъра е Pionner DEH-3630MP - 4x50W без контрол на събуфър. В момента определено не мисла за него така че той отпада. 8)

За парите KGB, прав си трябва да се уточни. Честно казано след като зех колата на скоро финансовия ми хал е малко... никакъв. :cry: Знам че за качествено изпълнение по мои груби сметки не трябва да си мисля за нищо под 1.500-2.000 лв, но определено няма да е дори близо до тях. :cry:

Всичко м-у 100 и 400 лв в момента ми е в спектъра... :whistle:


...ааа и съм фен на Pioneer по принцип (пак Valjo е виновен, както и за Alfa-та :lol: )

KGB
01-03-2005, 01:26
За 1500-2000лв. ще ти направиме колата да гърми прозорците :yes:

Ми моят съвет е малко по-малко да правиш нещата.

1.колони за отпред...евентуално изолация на вратите

2.Усулвател минимум 4 канален за да може да се пуснат предни колони и събуфер като се вземе.

3.Субофер

4.Задни колини ако искаш...сега тука ще започне един спорт...но качествен звук се вади с предни колони и субпфер отзад...задните колони "пречат"...ако решиш да включваш такави трябва да се играеш много с настроиките...обръщане на фази и т.н.

Ако искаш налягане на звука..тоест да не може да се седи в колата и да те чуват от далече слагаш предни и задни колини и суб от по-ниските класове колони и си готов...

АЗ лично ти препоръчвам да чуеш и видиш моята и на колега QV 147мицата и да ти обясним някой неща след това ти решеваш какво искаш и ние помагаме с каквото можеме :wink:

При теб поне лесно се смянат колоните...ако не искаш да изпадаш в неща като изолаций и т.н.

KGB
01-03-2005, 01:36
забравих да ти препорачам марки...

Hertz за колони...Audison за усилвател....

Bobo
01-03-2005, 11:31
Ще взема вкъщи да си сложа колоните само отпред а субуфъра зад гърба :wink: тва за задните колони не си много прав :wink: ма аз имам само да добавя че всеки си има слух и ако ти харесва колата на КГБ, QV или някоя друга по добре я изкопирай наготово :wink: , не за друго ма хората са се бъхтили да ги направят както им харесва :wink: . Няма нужда да откриваш топлата вода :wow:

virusalfa
01-03-2005, 11:36
Добри ли са тонколоните на Херц?-туй е моят въпрос :unsure:

Bladerunner
01-03-2005, 13:37
Прав си, ще трябва да чуя явно. Специялно за задните колони мисля да си ги оставя, свикнал съм на 4колонна музика. За събуфера... ми аз ниамам контрол за него в музиката а за момента ниамам идея (и финанси) да я смениям с по-мощна.

А тези Hertz, прощавай за невежеството, какви са като производител? И как се класират като цифри.. застото ако се окаже че са 150лв говорителя.. x4 .... :oops:

Ако мога да го правя на стъпки ще ми е по-добре. Да кажем първо предни колони, после предполагам ще трябва усилвател + задни.
Събуфера може ли да се контролира от усилвателя или CD-Player-а трябва да поддържа контрол на събуфер?

Междо другото - не искам да слушам музиката си извън колата, т.е. идеята ми е да съм вътре и да не ми се пукат тъпанчетата. Правя аудио за собствено удоволствие а не за показност :yes:

Всички избягахте да дадете мнение за Pioneer като колкони... толкова ли са зле или просто при сравнение price/quality излизат по-лоши от Hertz? :unsure:

Bobo
01-03-2005, 15:03
Според мен Пионеер са си ок като колони в твоя случей :wink:

Kostadin
01-03-2005, 16:41
Добри ли са тонколоните на Херц?-туй е моят въпрос :unsure:
:yes: едни от най-добрите :yes:

gigi
01-03-2005, 17:05
Аз точно в момента имам същите проблеми с музиката. От две седмици се чуда как да я направя по добра. От доста проучвания се насочих към три марки Hertz, Lanzar и Pioneer. . :yes: Значи ако сменяш колоните във вратите цената им варира от 50 до 150лв, като и зависи дали ще слагаш коаксиални или не. хубавите пищялки са от 25-150лв като на мен най ми харесаха Lаnzar DCT за 25лв и Hertz HT 18 за 73лв, но са по добри. Възможно е и да сложиш компонентна с-ма като на Hertz има за 150лв.
За бас също има голям избор и трябва да решиш колко място да ти заема в багажника и какво искаш сила или качество.
на Hertz започват от 118лв за 10-ка (само говорителя) Pioneer 305С като на Бобо също не е лош избор струва 150лв Lanzar-ите започват от 90лв. Бас касите са около 40-70лв.
Най скъп е усилвателя които трябва да прецениш дали да е само за туба или след време ще слагаш и елипси които да се захранят от него.
като цените на новите започват от 150лв за по неизвестни фирми, но ако искаш качество минимум 250лв е усилвателя.
Тези цени са приблизителни по спомен аз не разбирам много така че най добре се консултирай с някои по знаещ. И ти препоръчвам да чуеш на Бобо, Петко и Пламен музиките (Бялата сила също има добра музика с туба като на Бобо). :yes: :whistle:
Пък дано и ние с теб да се похвалим на следващата среща с нещо добро :unsure: :wink:

Bladerunner
01-03-2005, 17:22
Благодаря за съветите, само май не уточних - аз в момента съм с 6 говорителя + 2 пищялки (те не работят но ги има). На предните врати 2x17см., на задните врати 2x17см. и на кората на задния джам 2 елипси които не ги запомних колко са големи...

Въпроса е до колко може да захрани сегащния ми плейър 6 колони без да се слага усилвател? А за връзката май не са коаксиални а стандартни кабелите... :?

Още един въпрос.. 50-150 лв това на говорител или на двойка говорители цена е? :?

Още нещо, ако сложа 3-лентови колни трябва ли ми отделно пищялки (за предните само говоря...)??

И сте прави - при първа възможност трябва да чуя как звучат тези коли :D

WhitePower
01-03-2005, 18:50
Бобо не бъди пристрастен
и при мене всичко е пионер ама С господин Херц не можем да спорим
много са хубави колоните ако става дума за големи воофери
ако е за трилентовите
мисля че няма да усети разликата му пионер или херц ако е бес усилвател

Alfa 156
01-03-2005, 19:12
Аз си сложих 2 елипси Сони отзад, и пак такова дискче. Свири много прилично, само предните оригинални, не са много добри, ама съм ги намалил! По-нататък ще сложа и някакво усилвателче за задните, ама за този ценови диапазон става :whistle: А иначе имам и туба, но много ме боли главата от бумкането :wallbash:

Bobo
01-03-2005, 20:56
Бобо не бъди пристрастен
и при мене всичко е пионер ама С господин Херц не можем да спорим
много са хубави колоните ако става дума за големи воофери
ако е за трилентовите
мисля че няма да усети разликата му пионер или херц ако е бес усилвател

Не съм пристрастен ако искаш пак ми прочети мнението по внимателно! :wink:

П.С. Абсолютно подкрепям gigi в мнението му :yes:

Bobo
01-03-2005, 21:00
Въпроса е до колко може да захрани сегащния ми плейър 6 колони без да се слага усилвател? А за връзката май не са коаксиални а стандартни кабелите... :?

Още един въпрос.. 50-150 лв това на говорител или на двойка говорители цена е? :?

Още нещо, ако сложа 3-лентови колни трябва ли ми отделно пищялки (за предните само говоря...)??


Сегашният ти плеър може да ги захрани само ще трябват два филтъра, ако ги няма стандартно.
Цената е на говорител не на комплект (ако греша поправете ме).
3 лентовите колони ще ти дадат добър звук отзад, но за отпред ти трябват пищялки. Ако отпред сложиш трилентови което ме съмнява като възможност :whistle: няма да имаш нужда от пищялки отделно.

gigi
02-03-2005, 00:11
Въпроса е до колко може да захрани сегащния ми плейър 6 колони без да се слага усилвател? А за връзката май не са коаксиални а стандартни кабелите... :?

Още един въпрос.. 50-150 лв това на говорител или на двойка говорители цена е? :?

Още нещо, ако сложа 3-лентови колни трябва ли ми отделно пищялки (за предните само говоря...)??


Според мен като за начало може да си ползваш плеяра(ако не си маняк и за вбъдеще), за тия отзад на кората е спорно преди да се чуе и сигурно ще е хубаво да минат през усилвател особенно ако са по мощнички елипси.
А коаксиални са говорителите а не кабелите. Значи двулентовите и трилентовите говорители се наричат коаксиални. :wink:
Цената е за двойка говорители а при компонентните с-ми включва мидълбас говорител + пищялки + филтри. точно такива ще ти свършат чудесна работа за отпред.
отзад във вратите слагаш коаксиален с мидълбас и пищялка(двуканален) и ако ти харесва не слагаш нищо повече, защото ще стане много пари.
Може и на тия колони да си сложиш първо туба и ако не ти харесва тогава да сменяш тия във вратите.
Общо взето варянти много на мене ми се подпали главата и още не съм решил :wallbash: Помисли какво желаеш от музиката виж проблема с предните да не е нещо по кабели и т.н защото аз съм чувал оригинална музика в 156 и е доста добре само туба и трябваше.
Като се видим на някоя от срещите ще видиме с колегите как е и ще ти дадем акъл :yes: :yes: тамън и ще чуеш как е в някои от колите.

KGB
02-03-2005, 01:40
Ако трябва да говорим конкретно ти предлагам следната конфигурация;

1.Отпред слагаш Hertz HSK 165 за 275лв. за тези пари получаваш:

2х HV 165 (woofer) peak power 200W...continuous power hadnling 100W...това са истински воофери които ще издържат на 100вата усилвател на канал...и ти гарантирам, че няма да можеш да седиш в колата със затворени прозорци при това почти няма да има изкривяване на звука. Тези фоовери са нещо изключително добро за тази цена. Например Ланзар който вадят подобен звук са около 500лв. и са в горния клас на Ланзар...до като Ланзар в тия пари е доста по зле.

http://www.audison.de/hertz/pics/high-energy/hv165_spez.gif

2х НТ20 (пищялки)...грубо на директно казано тези малко чудовища могат да ти скъсат ушите..усобено както при нас в 147 и 156 пищялките са разположени близо до ухото...нещо което без хубав кроссовер се оправя доста трудно...за това системите на Bose в 147 и 156 ползват двулентови колони и на местото на пищялките няма нищо само едно капаче дето пише Bose на него.

http://www.audison.de/hertz/pics/high-energy/ht20_spez.gif


2x Crossover 2W.20...Кроссовера най-грубо казано играе ролята да разпредаля ниски от високо...в дадени случей това което трябва да стига до пищялките стига и нищо повече...както и това до вооферите. Също така при този кроссовер има възможност за настроика на пищялката, нещо което е много важно при нашето разположение на колоните...и почти винага се препоръчва отрицателна настройка но това си зависе вече от теб. Мен лично почваха да ме болят ушите ако е на пюлс настройка дори да слушам умерено. Много са силни тези пищялки а и са много близко до нас. Но пък за сметка на това след правилна настройка вадят изключителни високи. Чисто и просто е удовоствие да слушаш класическа музика с подобен звук.

http://www.audison.de/hertz/pics/high-energy/2w20_spez.gif

Tова ти решава проблема с предните врати което е най-важното.

Другата по ефтина алтернатива е Херц като на колегата QV които са от по-ниския клас. Но и те свират страшно добре. Модела е ESK 165 и струва 160лв. за....след малко ще допиша темата.[/img]

KGB
02-03-2005, 01:57
ЕSK 165 включва за 160лв:

2х ЕV165 воофери

http://www.audison.de/hertz/pics/energy/ev165s_spez.gif

2x HT18 пищялки

http://www.audison.de/hertz/pics/energy/ht18_spez.gif

и едно съпротивление подобно на запалка което играе ролята на Кроссовер.

KGB
02-03-2005, 02:19
За усилвател ти препоръчвам Аудисон Srx4 за 335лв. като гледам дори са му свалили цената...този усилвател в ЕС беше към 400-500евро преди няколко месеца.

технически данни:

4 x 60 Watt an 4 W
4 x 85 Watt an 2 W
2 x 60 + 1 x 190 Watt an 4 W
2 x 85 + 1 x 170 Watt an 2/4 W
2 x 170 Watt an 4 W

Това им е общо заето един от наи-ефтините усилватели, но свири доста силно и много качествено.

Аз лично бих си взел

Srx3 za 455лв.

2 x 75 + 1 x 250 Watt an 4 W
2 x 65 + 1 x 340 Watt an 4/2 W
2 x 110 + 1 x 220 Watt an 2/4 W
2 x 95 + 1 x 315 Watt an 2 W

Този усилвател е най-добрия в класа си...почти във всички класаций е на първо място.

Усилватела също е носител и на престижната награда от ЕИСА

http://www.elettromedia.it/images/award2.gif

Audison се водя нещо като Феририто при усилвателите за коли...поне така им ги наричат в Американсктие форуми....СРх им е най-ниския от 4 класа усилватели...Другите стигат до към 10 000лв. и мисля, че не са за нас :oops:

Друг много добър тяхен усилвател от по-горния им клас е LRx 2 който струва 400лв. и е 2x80W RMS, но с него при всички положения трябва да вземеш HSK165 или по-горен клас колони на Хертц.

Предните колони плюс усилватела са ти 80% от музиката в колата.Защо е така ще пиша малко по-натам...с две думи...имайте предвид че тук горивиме за стрео звук не за 5.1 или ДТС

Стигнахме до субуфера..ама за него утре, че в момента заспивам :yawn:

търтей
02-03-2005, 09:16
за говорители хубави виж peerelss - по-добри няма :lol:
http://www.pas-bg.com


обаче много зависи каква музика ще слушаш - ако слушаш джаз система която струва над 150 лв (без плейара) е излишно набутване

аа и още нещо - не се лъжи да си купиш готов пасивен кросоувър - те се изчисляват за всеки отделен говорител

KGB
02-03-2005, 14:45
Ми тогава да говориме за FOCAL :wink:

търтей
02-03-2005, 16:19
Ми тогава да говориме за FOCAL :wink:

тук можем да спорим дълго и продължително кои са по-добри ама няма сми :tongue: :lol:

KGB
02-03-2005, 22:50
Да спора е безмислен... :yes:

Но въпроса е какви колони може да се вземат до 300лв. и до 200лв. и до 100лв. И какви ще бъдат като качество.

Иначе аз бих си взел едни ДунаАудио за 2000лв. и ще преключим спора :tongue:

ShoxXx
02-03-2005, 23:18
За 17ска за вратите лично от това, което аз съм чул съм се влюбил в едни Орион за 200лв, от които пода ми се тресеше така, както след това се тресеше като сложих тубата. Ама 200лв комплекта при положение че си имам добър Pioneer....
Иначе имаше и едни мидъл бас за вратите за 140лв малко по-ниск клас, но те нямаха никакви високи.
Иначе за бас, за момента Херц са малко по напред от басовете на другите фирми от същия клас woofer-и. Все пак за оптималност говоря, а не за суми над 5000лв за цялата кола.
Общо взето аз си го сметнах, ама вече хич не ми се прави. В момента съм с нещо ниско от средния клас като музика, но не ми се занимава никак.
Иначе избора ми би бил:
Орион (не им помня модела, но бързо мога да го разбера като се върна в БГ) - 200лв - интересното е че клатят земята без стъпало.
Два баса на Херц по 12" в едно кашонче и двата.
Усилвател за задните колони и тубата (за усилватели просто не ми се говори, защото има 100 варианта) - лично предпочитам JBL, Lanzar и Bose.
Задни говорители - Lanzar.

И всичко това (JBL, Clarion, Alpine, Lanzar, Bose и всички фирми от този клас и нагоре) ако някой ден го правя ще си го изпиша от Америка!

virusalfa
02-03-2005, 23:29
Предлагам да не спорите кое е по-добро(то се знае,че JBL е най-доброто от доброто),а за по-малко пари какво добро може да се купи,дайте някаква цена за елипси ,ако имате(да не е от най-високия клас) :unsure:

ShoxXx
02-03-2005, 23:30
Pioneer-a ми на вратите, който е среден клас свири по-добре от JBL за 190лв. Как си го обясняваш?

gigi
02-03-2005, 23:43
Аз да се включа малко за JBL. И аз си викам JBL са едни от най добрите а Бобо ми вика че не са това което бяха и ниските им класове са зле, ама аз с пренебрежение :unsure: докато оня ден не се обедих, че Jbl в ниските класове хич го няма. :yes:
А между другото днес чух един ланзар 17 и обаждаше много добре за парите си 69лв. говорителя е идеален за предни врати защото е коаксиелен и пищялките са чуваха перфектно, но това на стенд и не знам във вратите как ще е.

virusalfa
02-03-2005, 23:55
Pioneer-a ми на вратите, който е среден клас свири по-добре от JBL за 190лв. Как си го обясняваш? А как си обясняваш факта,че Елит 100мм на 155 на таблото ,просвирвано от Елит мр3 плейър свири по-добре от Сони експлоуд аналогично ,плейъра е Сони1качено нна В4?!

KGB
03-03-2005, 02:10
Гиги,

преди да вземеш каквото и да било виж дали ще ти станат на вратите...на Геле145 взехме стандартни колони и са по-малки...трябваше да си играем малко.

ALFA CORSE
03-03-2005, 16:42
Pioneer-a ми на вратите, който е среден клас свири по-добре от JBL за 190лв. Как си го обясняваш? А как си обясняваш факта,че Елит 100мм на 155 на таблото ,просвирвано от Елит мр3 плейър свири по-добре от Сони експлоуд аналогично ,плейъра е Сони1качено нна В4?!

SONY не правят хубави нито player-и за коли, нито говорители и усилватели. Поне тези в среден и нисък клас. Според мен същото се отнася и за home hi fi продуктите им. Не струват. Може би трябва да се водят бюджетни модели продуктите им, с изключение на някои модели.

Телевизорите и камерите им обаче са друго нещо :).

Bobo
03-03-2005, 16:56
Pioneer-a ми на вратите, който е среден клас свири по-добре от JBL за 190лв. Как си го обясняваш? А как си обясняваш факта,че Елит 100мм на 155 на таблото ,просвирвано от Елит мр3 плейър свири по-добре от Сони експлоуд аналогично ,плейъра е Сони1качено нна В4?!

SONY не правят хубави нито player-и за коли, нито говорители и усилватели. Поне тези в среден и нисък клас. Според мен същото се отнася и за home hi fi продуктите им. Не струват. Може би трябва да се водят бюджетни модели продуктите им, с изключение на някои модели.

Телевизорите и камерите им обаче са друго нещо :).

Би ли се обосновал ????

ALFA CORSE
03-03-2005, 18:07
Би ли се обосновал ????
Да
първо това нещо ми го казаха специалисти, а после се убедих и сам. Точно на Alfa-та съм пробвал само едно Sony X-plod (low end) и се уплаших как свири. Да не говоря как прескачаше на дупките CD-то (вече може и да са усъвършенствали моделите си, но това важи и за другите марки). Ако някой е имал опит с по-старите модели на JVC - положението е същото. Не съм чул много X-plod-ве как свирят около 5-6 само, но това ми беше достатъчно да си изградя такова мнение. Ако го сравнявам със сегашния Kenwood на Alfa-та, SONY-тата от същия клас са надолу в класацията. Специално за колоните им съм ги сравнявал с JVC и Pioneer (не на Alfa-та). Надявах се че поне от JVC-то ще изкарат по-хубав звук ама не ... За дизайна им просто няма да го коментирам. Това нещо може да отива на таблото на Opel Speedster или нещо от сорта, може би някой картинг (в кръга на шегата). Но такова мнение имам за моделите среден и нисък клас (CDX-S1000, CDX-S1000, и по-стари ...). Предполагам че моделите от високия клас CDX-F7700, CDX-F7500 ще свирят доста по-добре или поне излеждат доста добре. Казах бюджетни, защото цените им са по-ниски от тези на Alpine, Pioneer и т. н., т. е. за хора, които искат просто нещо да им свири или думка в колата, не гонят някакво високо качество на музиката.
Общо взето това ми е мнението за марката в тези класове от автомобилната им електроника.

Относно hi fi ако си чувал reciever-и на SONY,а после на Yamaha, Harman/Kardon значи знаеш за какво става въпрос. А за Marantz просто няма да коментирам (AZLK vs Alfa Romeo). Тук отново бюджетни, защото цените са доста по-ниски. Но това си е компромис ако имаш намерение да слушаш качествена музика. (ама това е off topic така че няма да продължавам)

Bobo
03-03-2005, 19:59
Извинявай но мисля че си останал с мнението на специалистите :wink:

Моделите на сони в различните класове са много различни и съответно цената им е много различна но да сравняваш сони с JVC е просто невъзможно имам Sony X-plode в колата си който е стар модел (не е 2004) от който съм страшно доволен, единия усилвател в колата ми също е X-plode. Имам 3 JVC-та една Aiwa един Блаупункт. Единственото по-добро от Сони е може би Clarion i Pioneer но зависи от конкретния модел :yes:

За расиивъри знам доста повече отколкото предполагаш. Няма да коментирам само ще ти кажа че марантц струва минимум 2000 лв а сони и техникс са доста надолу около 3 пъти :wink:. А сега аз да те питам ако си чувал за ONKYO трябва да знаеш за кво става въпрос ако не си ела да ти покажа музика и после ще си говорим :D

П.С. Моля не правете такива крайни изказвания с генерални изводи :wink:

ALFA CORSE
03-03-2005, 20:19
Е разбира се това си е мое мнение. Имал съм наблюдения върху няколко модела от няколко марки в един и същ ценови диапазон и просто SONY не ми харесаха. Знам че Marantz започват от близо 1000$ и затова SONY изглеждат като бюджетни модели пред тях :D .

KGB
03-03-2005, 20:22
Marantz and Harman/Kardon са малко по-добри от ONKYO... :yes:

Между другото Бобо в ония магазин цените са НЕ реални на Марантц...но както и да е...

Мисля, че доста отклонихме темата...

Дайте да се опитаме да предложиме нещо конктретно на човека...не да се изхъврляма...иначе и аз мога да извада книгите от долупа и да ви покажа алфа 156 спортвагон с музика за 20 000 или 40 000лв. не помня вече :whistle:

Аз за JVC Бобо не си прав...не че съм им фен за кар аудио но Сону не са по-добри.

Моля дайте да се върнем на темата...и да помогнем на колегата :wink:

virusalfa
03-03-2005, 21:06
Ей,къде полетяхте,я дайте нещо по-достъпно,за много пари всеки знае,дайте цени и магазини,,ако може да ги сортирате по модели,примерно 165-марка,клас,цена,магазин-така не става ли?

Bladerunner
05-03-2005, 10:18
:D Уау! Сериозен спор заформихте около марките за аудио. :shock:

KGB идеята за Hertz колоните ми се вижда добра особенно модела за 160лв. Смяташ ли че като първа стъпка мога да го взема и да сменя предните говорители + пищялки с него без да ми се наложи да си копувам усилвател??? :unsure:

Ако се окаже че да това е добър вариянт за мен. За момента ще започна с нещо добро и мога после да го доразвия като зема задни колони и усилвател...

Още един въпрос... пищялките на този Hertz ще влезат ли в гнездата на сегашните или ще трябва да се монтират външно? Второто хич не ми се нрави като вариант!!! :?

KGB
06-03-2005, 03:59
Трябва да се видим да ти покажем...

Валджо имаше леко демонстрация ама него го болеше главата така или иначе тогава :tongue:

Да идеята за Херца който е 160лв. едобра като за мембер на клуба може да е по-малко :yes:

Bobo
06-03-2005, 21:34
Другия път ше си купа :haha: JVC вместо Sony ХАХАХА :lol: :lol: :lol: убедихте ме ше знаете :tongue: И искам демонстрация на JVC аз ще демонстрирам Sony :lol: :lol: :lol: Ще ви ЕКСсплодирам Херцчетата :lol: :lol: :lol:

Sorry за офтопика :oops: ма много разбирачи станахме (много баби хилаво бебе) та аз се оттеглям :baby:

Dexer
06-03-2005, 21:45
:D Уау! Сериозен спор заформихте около марките за аудио. :shock:

KGB идеята за Hertz колоните ми се вижда добра особенно модела за 160лв. Смяташ ли че като първа стъпка мога да го взема и да сменя предните говорители + пищялки с него без да ми се наложи да си копувам усилвател??? :unsure:

Ако се окаже че да това е добър вариянт за мен. За момента ще започна с нещо добро и мога после да го доразвия като зема задни колони и усилвател...

Още един въпрос... пищялките на този Hertz ще влезат ли в гнездата на сегашните или ще трябва да се монтират външно? Второто хич не ми се нрави като вариант!!! :?

Аз само искам да кажа, че като си слагах тубата в Авител и пробвах точно тоя модел на херц отрлед на мойта без да ги връзвам към стъпалото и пак свиреха МНОГО по-добре от сегашните ми синя точка.
Пуснах едно ЦД на Гари Мур и високите ги държеше доста чисто.
Лично мнение.

търтей
07-03-2005, 10:53
както знаем идеална музика няма - хеле в кола :tongue:
въпроса е да харесва на слушащия - сотанлато е изилишно робуване на марки
та варианта е слидния -. колегата отделя два дена - обикаля магазините подред слуша едно и също сд и което най му хареса (не бих се учудил да са китайски колони) си ги купува

успех

Bladerunner
25-04-2005, 10:13
KGB - благодарности за съвета!!! Е, не зех HSK 165, но взех и монтирах ESK 165!!!! Е честно казано не вярвах че Pioneer-а ми може да се слуша така! Пищялките вадят много контрастни и чисти високи честоти. В даден момент чак ми идват малко множко... а woofer-ите.. YESSS!!! Много добър звук направо се кефя. На тестовете почна да криви чак на 50+ което е много над всякакви нормални граници на слушане просто при това ниво в колата не се живее (поне аз немога да ги издържа :wow: ).
И това е без усилвател, директно към Pioneer-чето! :wow:

Единтвеното което гъгне сега са задните елипси...

Ще е нахално ли ако поискам съвет и за тях? :unsure:

По каталога на Pioneer задните елипси май са 6x9... Пак ли да се ориентирам към Hertz? Басови ли да са или 3-4-5..xx лентови? :wink:

nan1777
27-04-2005, 08:30
Понеже виждам че тук има много светнати пичове, искам да питам нещо. Изпадна ми едно басче "Lamar" . Пише следните неща: RSW 837, 80-150WATT, 20 OZ, 8 OHM. Не съм технически инвалид и ми е ясно горе долу кое какво значи. Питането ми е дали някой има опит стази марка и дали е добра. Басчето стоешо в един гараж и береше прах. Пича каза че не му трябва и да го взимам. Имам Ланча Капа и стягам качествено озвучаване, не за съзтезани и газария, а да ми гали ушите. Засега съм с оригиналния касетофон :D . Отпред си купих следния модел
http://www.technopolis.bg/big_prod.php? ... =23&f=3885 (http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=305750&cat=23&f=3885)
Задните са си оригиналните, а човека който ще ми го прави, каза че с хубави кабели и стъпало ще изкара супер саунд. Ще ми прави задните за средни, а на таблото имам и пищялки, които не са никак лоши. Естествено и добро РАДИО ще си взема. Интересува ме баса дали е добър. Благодаря!

KGB
27-04-2005, 23:46
Аз лично не съм много запознат с тази марка...но ще ти дам един съвет ако говоритела е седял на прашно място (надявам се не и влажно) го изчисти добре с флакон с въздух под налягане

gigi
27-04-2005, 23:52
Ами Ламар-а е китайски. Един приятел имаше 2 10-ки на кората и не вадеха хубав звук.Сега сложи един Ланзар 12-ка и просто разликата е огромна.А и успя да ги продуха за 1 месец, сега не може да ги продаде и за 10 лв. Моя съвет е да не се мъчиш да правиш Ламар-а ами като посъбереш ниакой лев сложи нещо по марково.