PDA

View Full Version : Въпрос за чейнджър в 156



slavips
26-02-2010, 19:49
В Алфата съм со оригиналното радио,а на него пише CD,интересува ме дали от завода тая кола(98г. TS) излиза с чейнджър и ако да то къде седи че аз нещо не намирам :D Поздрави :waving:

spe4elist
26-02-2010, 20:57
От радиото може да се управлява чейнджър, ако е заводски сложен такъв. Ако нямаш - не търси...

пп Ще те мятам в "Мултимедия"

Jivko7777
26-02-2010, 23:18
В Алфата съм со оригиналното радио,а на него пише CD,интересува ме дали от завода тая кола(98г. TS) излиза с чейнджър и ако да то къде седи че аз нещо не намирам :D Поздрави :waving:

Мойта е така Kenwood касетофон и с чейнджър Kenwood в багажника :), но ако не намираш чейнджър там, по добре си купи едно CD, отколкото чейнджър ;)

Dodo 155
28-02-2010, 10:04
В Алфата съм со оригиналното радио,а на него пише CD,интересува ме дали от завода тая кола(98г. TS) излиза с чейнджър и ако да то къде седи че аз нещо не намирам :D Поздрави :waving:
Свали го, напиши какъв е моделът, за да можем да ти кажем дали управлява чейнджър.
Ако може, тогава бих ти препоръчал USB interface или така наречените X-car link.
Това са "кутийки", които "лъжат" юнита, че има закачен чейнджър. Те възпроизвеждат MP3, WMA и др. аудио формати, чрез карта памет или USB флаш.
Като цени са колкото едно ново CD - 150-160 лв.
Тук ги продава една фирма, но доста скъпо - 240 лв. :humpx:
Така ще запазиш оригиналния вид на таблото, управлението от волана (ако има такова) и ще може да слушаш MP3 ;)

Romko
28-02-2010, 11:07
X-car link и BLUETOOTH/USB INTERFACE са съвместими само с blaupunkt оригиналното радио, което го има в 156 с вътрешен фейслифт от 2002ра година нататък. Не стават за по старите радиа, дори те да имат управление на CD changer. Иначе BLUETOOTH/USB INTERFACE се намира и на цена около 80 лв и предлага добро качество на звука.

Dodo 155
28-02-2010, 23:19
X-car link и BLUETOOTH/USB INTERFACE са съвместими само с blaupunkt оригиналното радио, което го има в 156 с вътрешен фейслифт от 2002ра година нататък. Не стават за по старите радиа, дори те да имат управление на CD changer. Иначе BLUETOOTH/USB INTERFACE се намира и на цена около 80 лв и предлага добро качество на звука.
Говориш за "маймунката" на Блаупункт, а аз има предвид афтърмаркет USB интерфейси, които се ползват от доста марки - Кларион, VDO и т.н.

vladeto_
01-03-2010, 01:11
аиде колеги говорете с факти даите пример за 80лв и за 160лв :tv:

Dodo 155
01-03-2010, 09:16
аиде колеги говорете с факти даите пример за 80лв и за 160лв :tv:
Фактът за 160 лв. ми е в колата 8-)
Донесоха ми го от Германия :drive:

Romko
01-03-2010, 18:59
Говориш за "маймунката" на Блаупункт, а аз има предвид афтърмаркет USB интерфейси, които се ползват от доста марки - Кларион, VDO и т.н.
Дам, доста буквално съм ти възприел думите. Говоря за Blaupunkt USB Interface i X-car link, които са за 156 след 2002 както и 147/GT

аиде колеги говорете с факти даите пример за 80лв и за 160лв :tv:
Пример за 80 имам в моята кола :)
Ето тема от форума
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37895
Вариант за другите марки радиа: В бг съм чувал да се продават XCarLink и AnyCarLink, като второто има варианти за Alpine, Blaupunkt, Clarion, Pioneer и Sony. Цените им са около 200 лв.

pinko
03-03-2010, 12:55
В Алфата съм со оригиналното радио,а на него пише CD,интересува ме дали от завода тая кола(98г. TS) излиза с чейнджър и ако да то къде седи че аз нещо не намирам :D Поздрави :waving:

В моя Вагон в багажника си стои оригиналния чейнджър, май е Кларион, ако го искаш, свиркай.

Аз изобщо не го ползвам, защото съм монтирал Сони с МР3:thumbup:

Jivko7777
04-03-2010, 00:11
В моя Вагон в багажника си стои оригиналния чейнджър, май е Кларион, ако го искаш, свиркай.

Аз изобщо не го ползвам, защото съм монтирал Сони с МР3:thumbup:

Ми аз имам чейнджър Kenwood, но от 2-3 месеца ми изписва error:99 и останах без музика :( Ако наистина не ти трябва може да се разберем нещо!