PDA

View Full Version : Инфо за заводското Босе?



INTEGRALE
05-03-2010, 19:52
Колеги, липсва ми оригиналния събуфер Босе в Панчата. И сега мисля варианти за негов заместител. Един познат ми предлага говорител Пайнер 10" тип Ф за монтаж на кора. За усилвателя Босе в книжката пише, че е 5 канален 4х25W 1 Ом + 1х100W 5 Ом за буфера/. Дали има проблем при свързването на 5 Ома усилвател с 4 Ома говорител и какъв би бил ефекта?
Някакви други предложения?
ПС: Не очаквам велик звук, просто искам да си допълня хубавото звучене на Босе-то с приличен бас.
Балгодаря предварително за отговорите;)

zloster
06-03-2010, 00:13
Колеги, липсва ми оригиналния събуфер Босе в Панчата. И сега мисля варианти за негов заместител. Един познат ми предлага говорител Пайнер 10" тип Ф за монтаж на кора. За усилвателя Босе в книжката пише, че е 5 канален 4х25W 1 Ом + 1х100W 5 Ом за буфера/. Дали има проблем при свързването на 5 Ома усилвател с 4 Ома говорител и какъв би бил ефекта?
Някакви други предложения?
ПС: Не очаквам велик звук, просто искам да си допълня хубавото звучене на Босе-то с приличен бас.
Балгодаря предварително за отговорите;)
Мощността на усилвателя се променя в зависимост от съпротивлението на колоните, към които е вързан. Също така усилвателите са проектирани да работят с колони с определено съпротивление. Най-масово се ползват 4ома колони. Потърси в книжката на усилвателя какво казват за "Load impedance capability". А ако много държат на 5-те ома винаги можеш да запоиш последователно един резистор от 1ом към кабела на буфера.

INTEGRALE
06-03-2010, 12:45
За съжаление няма от къде да видя данните за усилвателя. Тази информация я имам от колеги от Ланча форума.
Но щом става с резисторче направо така ще го направя:)
Благодаря колега за инфото.
И ако някой има някаква друга идея ще се радвам да я сподели.

Sunny
06-03-2010, 15:20
За съжаление няма от къде да видя данните за усилвателя. Тази информация я имам от колеги от Ланча форума.
Но щом става с резисторче направо така ще го направя:)
Благодаря колега за инфото.
И ако някой има някаква друга идея ще се радвам да я сподели.

"резисторче"-то обаче ще трябва да е с размерите показалец горе долу .
Аз бих го направил с последователно свърана бобина или кантал (реотан) 1 Ом .

търтей
07-03-2010, 02:03
Пионера ще тръгне, колегата съни е прав за размера на съпротивлението, но ще се осере звука на босето. Лично аз ти препоръчвам да си потърсиш босе втора ръка. Или поне нещо читаво, щото пионер е ширпотреба. Освен това монтаж на кора и бас е малко като слон и балет.

INTEGRALE
07-04-2010, 19:18
Проблема е решен.
Намерих си Босе втора ръка като за моята кола и вече си слушам Босе-то в пълния му блясък:evil: