PDA

View Full Version : Нов член на форума



raz0r
08-03-2010, 15:09
Здравейте,
От 1 седмица имам Алфа 156, 1.9 JTD '98.

Колата е много приятна, но си има неща за оправяне - климатикът е празен, стрелката за налично гориво не работи, не ми светят доста от нещата по таблото, тръбата от интеркулера към турбото е повредена, пепелникът не работи.

Аз успях да си оправя сам един бутон на радиото - пластинката беше изкривена, смених с такава на по-неупотребяван бутон.

Ключът е оригинален на алфа, но в изключително занемарено състояние. Изчистих го. Бих желал да сменя дръжката. Вътре имаше платка, реших, че е имобилайзер, но се оказа централно. Платката работи, макар, че малкото бутонче е счупено и трябва да се подмени.

Вчера се оказа, че акумулаторът е празен и се наложи днес в това неприятно време да я дърпаме до сервиз. Приключение си беше.

Та още известно време ще трябва, за да я вкараме в идеално състояние.

Jivko7777
08-03-2010, 15:48
Всички проблеми са дребни, затова едно по едно ги оправяй и се радвай на колата :)

spe4elist
08-03-2010, 17:09
Здравейте,
От 1 седмица имам Алфа 156, 1.9 JTD '98.

Колата е много приятна, но си има неща за оправяне - климатикът е празен, стрелката за налично гориво не работи, не ми светят доста от нещата по таблото, тръбата от интеркулера към турбото е повредена, пепелникът не работи.

Аз успях да си оправя сам един бутон на радиото - пластинката беше изкривена, смених с такава на по-неупотребяван бутон.

Ключът е оригинален на алфа, но в изключително занемарено състояние. Изчистих го. Бих желал да сменя дръжката. Вътре имаше платка, реших, че е имобилайзер, но се оказа централно. Платката работи, макар, че малкото бутонче е счупено и трябва да се подмени.

Вчера се оказа, че акумулаторът е празен и се наложи днес в това неприятно време да я дърпаме до сервиз. Приключение си беше.

Та още известно време ще трябва, за да я вкараме в идеално състояние.

Честито за колата и добре дошъл при нас!

Ако нямаш нищо против, ще преместя темата в подходящия раздел.

Ранобудниче
08-03-2010, 17:15
Ха честито и от мен :)
Със здраве да й се радваш точно толкова време, колкото ти е по сърце :)



...
Та още известно време ще трябва, за да я вкараме в идеално състояние.

Чудесно желание - стискам палци да го постигнеш, макар че с нашите капризни глезанки, винаги има поне още една емоция за дооправяне ;)

За добро или лошо, това е част от тръпката :)

kokless
08-03-2010, 17:18
Честито!Много усмивки с италианката!!!

slavips
08-03-2010, 17:19
Пожелавам ти много безаварийни километри ;-)

TishO
08-03-2010, 17:48
Честито!!! Мого безавариини и много щастливи моменти с коптора ;-)

Flame
08-03-2010, 19:20
Честита Алфа,и като оправиш проблемите това да са последните;-)

dr.House
09-03-2010, 02:18
Честито и добре дошъл.Добър избор на автомобил си направил въпреки лошата ходова част ще останеш много доволен от поведението и на пътя.Човек веднъж качи ли се на читава Алфа остава верен на марката.А и между другото много готин цвят и хайде честито и много добри моменти, километри и спомени да си натрупате заедно.

raz0r
09-03-2010, 16:44
Благодаря.
Откъде мога да си купя нова кутия за ключ (атачната снимка)? Искам да си оправя ключа и централното.

Освен това къде мога да подменя минибутона на платката на централното в ключа?

Искам и втори ключ да си извадя, та ако някой ме насочи къде мога да свърша всичко наведнъж, ще съм благодарен.

Търсих такива кутиики в китайските сайтове, но не намерих.

crocodil
09-03-2010, 17:32
На много места предлагат да ти извадят червен ключ, на който може да се сложи чипа на имобилайзера, но те нямат място за платката. Аз съм с отделна аларма.

raz0r
09-03-2010, 19:23
И аз съм с отделно дистанционно за алармата, но в ключа има платка, която чрез проба и грешка открих, че е дистанционно.

Не знам дали в моя ключ има имобилайзер. Как да разбера?

Отде да намеря кутия за платката?

Alfa_Eli
10-03-2010, 19:48
добре дошъл,колега...и аз съм от скоро във форума и това да има с кой да си говориш за любимата колата ,прави притежанието и още по-приятно на Алфа....
:)

bokota
10-03-2010, 21:08
Честитка! Да си я караш с "КЕФ"

EMo0o
11-03-2010, 01:32
И аз съм с отделно дистанционно за алармата, но в ключа има платка, която чрез проба и грешка открих, че е дистанционно.

Не знам дали в моя ключ има имобилайзер. Как да разбера?

Отде да намеря кутия за платката?

Първо добре дошъл при нас и да ти е честита колата.

А сега .. имаш имобилайзер ;) можеш да се убедиш по следния начин - като дадеш на контакт ти светва лампа CODE с ключ над нея , когато лампата изгасне ключа е разпознат и можеш да запалиш :) Колкото до кутийката на ключа - по-добре отиди да ти направят прибиращ се (мисля , че има и с червени кутии ако имаш претенции) :)

raz0r
13-03-2010, 20:10
Първо добре дошъл при нас и да ти е честита колата.

А сега .. имаш имобилайзер ;) можеш да се убедиш по следния начин - като дадеш на контакт ти светва лампа CODE с ключ над нея , когато лампата изгасне ключа е разпознат и можеш да запалиш :) Колкото до кутийката на ключа - по-добре отиди да ти направят прибиращ се (мисля , че има и с червени кутии ако имаш претенции) :)

Здравей, четох Owner's manual и там пишеше точно това за таблото и иконка с CODE светва. При мен няма подобно нещо.

Освен това, платката от ключа стои вкъщи, за да не се повреди и пак си карам. В ключа все пак има нещо мъничко, което може да е RFID карта (знам ли как е направен тоя имобилайзер). Мисля си, че имобилайзерът е спрян.

Много бих се радвал на прибиращ се ключ, откъде мога да си го направя? Колко струва?

П.С. Благодаря на всички за пожеланията. Колата ме изостави на 4тия ден, но след като смених акумулатора (оказа се, че не е сменян никога - 12 годишен) всичко е придоби различен отенък.

Сега ми остава затягането на гърнето - гъгне.

Маркучът от интеркулера към двигателя е снаждан с подръчни материали от стария собственик и не е подменен с нов и тече оттам масло. Идеи откъде мога да намеря нов?

Smeshnika
14-03-2010, 23:08
Те тава е баце !
Да те радва:bouncing_smiley: повеке,от колкото да те нервира :shocking:

danniel
28-03-2010, 22:53
Здравей, четох Owner's manual и там пишеше точно това за таблото и иконка с CODE светва. При мен няма подобно нещо.

Освен това, платката от ключа стои вкъщи, за да не се повреди и пак си карам. В ключа все пак има нещо мъничко, което може да е RFID карта (знам ли как е направен тоя имобилайзер). Мисля си, че имобилайзерът е спрян.


Честито за колата колега,много да те слуша както и ти нея.
Това мъничкото дето е в ключа-точно то е чипа за имобилайзера. Ако го махнеш и пак успееш да запалиш,значи ти е отстранен имобилайзера.