PDA

View Full Version : Wolf или Титан



alfamicin
09-03-2010, 08:33
Вашето мнение за качеството на снегопочистване в София?
Коя от тези фирми се справя по-добре?
Моето мнение е че "Wolf" почистваше по-добре!

Dodo 155
09-03-2010, 08:46
Вашето мнение за качеството на снегопочистване в София?
Коя от тези фирми се справя по-добре?
Моето мнение е че "Wolf" почистваше по-добре!
Нито едната!
Може би предишният снеговалеж беше добре овладян, но откакто се помня, София не е почиствана като хората ... дори и преди 1989 год.
Снегът не трябва да се третира и отхвърля настрани, а да се рине и извозва ... както правят на всякъде.
Наскоро имаше статия, в която се споменаваше, че в Москва работят 15 000 снегорина и до този момент (беше около средата на февруари) са извозени над 400 000 000 тона сняг извън града!
В София работят 100 снегорина, които подместват снега напред-назад ...
Нали се сещаш, ако в Москва или друга нормална столица не почистват по този начин, какво ще се случи? Колапс!
Вчера видях само един снегорин, който седеше под моста на Цариградско шосе - по алея Яворов.
Тъй като споменаваха за положителни температури след сряда, всички са се надявали да се стопи бързо и затова не са си мръднали пръста ... така е всеки път и понеже ние сме с робско мислене и стачкуваме в интернет, нищо няма да се случи!
Снегопочистването в България е бизнес, а не дейност, която обслужва интереси на определен кръг от хора.
Който и да дойде, както и да се казва, трябва да се молим да не пада дълбок сняг.
Помисли какво беше положението във Варна, Бургас, Русе, Силистра, Смолян и т.н. Майката им е***а на хората там! 1-2 седмици газеха сняг, киша, ледове ... и чат-пат го показваха по телевизията.
С дни караха с вериги ... п*д***ст*а работа!

Old Fox
09-03-2010, 08:55
Те в Москва машините тръгват да работят в деня преди да завали според прогнозата за времето. Ама според ББ няма такива препарати дето се пръскат преди снеговалеж. Трябва да спре да вали и тогава да се почисти. Щом ББ казва значи е така. Аз това дето съм го виждал в Москва е инсинуация на Станишев.

alfamicin
09-03-2010, 09:08
То е ясно,че и двете фирми не чистят както трябва и едва ли скоро ще бъдем свидетели на извозване на сняг!
Сега обаче,положението е отчайващо,относно почистването на основни пътни артерии!
Не е нормално в 11 часа,примерно,да има 4 пръста сняг по основни улици и булеварди!

renyx
09-03-2010, 09:13
Колегата dodo155 е прав, а тази година направо прекалиха.

fred
09-03-2010, 09:14
Няма значение кой е, ако не го държат изкъсо от общината.

AR147
09-03-2010, 09:27
Еми докато стойм и си преглъщаме,така ще е .
Кога най-после ще ни писне .

Crusader
09-03-2010, 09:48
Ми трайкайте и се кефете на ББ и хер Флиг, и обяснявайте колко сте добре...
...всеки народ си заслужава управляващите...

morfius
09-03-2010, 10:58
Почистване ли... какво беше това?
И едните и другите са там само да лапат... с протекция от управниците.
А ние ще псуваме на ракийка/клавиатура... сал само това си можем.

Mind_Control
09-03-2010, 11:14
Ех, като заговорите така... Огнян от форума да ви каже дали 1 седмица не можа да си изкара колата от паркинга в Санкт Петербург.

Мен ако питате да резнат от бюджета снегопочистването изцяло за София и да пренасочат парите към запълването на дупките. Тука нито пада чак такъв сняг, нито се задържа дълго. Да има 10 камиона да хвърлят луга и това е..

AR147
09-03-2010, 12:46
Ех, като заговорите така... Огнян от форума да ви каже дали 1 седмица не можа да си изкара колата от паркинга в Санкт Петербург.

Мен ако питате да резнат от бюджета снегопочистването изцяло за София и да пренасочат парите към запълването на дупките. Тука нито пада чак такъв сняг, нито се задържа дълго. Да има 10 камиона да хвърлят луга и това е..
Как ще резнат като трябва да се хранят.
Пресен пример в друга област.
Този сайт: http://mreja.org/
Струва толкова : http://www.novatv.bg/bg/videos/view/2735

Бобби
14-03-2010, 15:20
Поне от 20 години, ако не и от повече почистването на София яко куца....
Едно време си спомням(не искам някой да ме разбира грешно от към политика) всяка сутрин улиците на столицата бяха измити....през ноща обикаляха няколко Зил-а цистерни и зад тях се крепяха по няколко мангали с маркуч.....но беше чисто и не само в центъра....а сега ужким нова техника вкараха почистващите фирми(предимно втора ръка от западна европа)...пак като почистват държът същият маркуч.....но се прави веднъж годишно като затварят цели улици и карета от квартали....абе не е истина яко сме "напреднали" в подържането на чистотата на града в който живеем...изключения правят някой провинциални градчета и села....но всичко е до култура на хората който ги обитават.
Абе, че фирмите не са свет...не са!...ама какво очакваме, като политиката от най високо ниво е да лапаш, а не да правиш нещо с държавните пари.
п.п да не забравяме и самото отношение на хората....у тях да е чисто, а навън лайна да газят....е не ги разбирам, особено като си изхвърлят боклуците от балкони, коли или на самата улица...без да се съобразяват да спазват някакви хигенични норми....

Mind_Control
15-03-2010, 10:25
Поне от 20 години, ако не и от повече почистването на София яко куца....
Едно време си спомням(не искам някой да ме разбира грешно от към политика) всяка сутрин улиците на столицата бяха измити....през ноща обикаляха няколко Зил-а цистерни и зад тях се крепяха по няколко мангали с маркуч.....но беше чисто и не само в центъра....а сега ужким нова техника вкараха почистващите фирми(предимно втора ръка от западна европа)...пак като почистват държът същият маркуч.....но се прави веднъж годишно като затварят цели улици и карета от квартали....абе не е истина яко сме "напреднали" в подържането на чистотата на града в който живеем...изключения правят някой провинциални градчета и села....но всичко е до култура на хората който ги обитават.
Абе, че фирмите не са свет...не са!...ама какво очакваме, като политиката от най високо ниво е да лапаш, а не да правиш нещо с държавните пари.
п.п да не забравяме и самото отношение на хората....у тях да е чисто, а навън лайна да газят....е не ги разбирам, особено като си изхвърлят боклуците от балкони, коли или на самата улица...без да се съобразяват да спазват някакви хигенични норми....

Мърсотията от къде идва? Ами идва от колите спрели по градинките. Така че за да се оправи чистотата, трябва доста други неща да си дойдат на мястото, иначе е харчене на пари на вяръра.

Бобби
15-03-2010, 18:07
Мърсотията от къде идва? Ами идва от колите спрели по градинките. Така че за да се оправи чистотата, трябва доста други неща да си дойдат на мястото, иначе е харчене на пари на вяръра.
..а бе само си приказваме, а по някой път ставаме и марлячи.....ти къде си паркираш колата?
...да попитам:flirt:

Mind_Control
16-03-2010, 11:39
..а бе само си приказваме, а по някой път ставаме и марлячи.....ти къде си паркираш колата?
...да попитам:flirt:

В градинките никога не паркирам. И по тротоарите не паркирам, че ми излиза солено с паяците. За сметка на това понякога ходя 20 мин пеша до офиса, за да си намеря място за паркиране, което не е синя зона или не е забранено.

А и най- малкото, което би ме спряло е калта, в която трябва да стъпя, ако съм паркирал в градинка.