PDA

View Full Version : Леле биби е луд



търтей
09-03-2010, 22:06
Плаши че щял да си подаде оставката ...
хахаха
ми то дори Виденов беше по-умен и кадърен от него

ега му го тургне конь :pain:

koolio
09-03-2010, 22:10
Плаши че щял да си подаде оставката ...
хахаха
ми то дори Виденов беше по-умен и кадърен от него

ега му го тургне конь :pain:

Аз кво ти писах одеве по скупето - "куче с кренвирши да плашиш" !
:fish:

Доко
09-03-2010, 22:14
Ужасссттт, и ко ши прайм ся ??? :sex: Чета Слави Трифонов болен нещо....:pain:

kokless
09-03-2010, 22:17
Двойната коалиция ще е по добре!?
http://store.picbg.net/pubpic/7B/E4/7c41d2700aaa7be4.jpg

morfius
09-03-2010, 22:31
Търтей, не е луд който яде зелника... :hehehm:

Stoyan Georgiev
09-03-2010, 22:47
мали ужаст и пластмаса, жива да не бях !

както го каза неберемедът - конь да му га тургне !

Crusader
09-03-2010, 22:58
Баницата...

Тоя ще ставал емигрант, другия пък се обидил и не ще да пише, третия пък му готино да го клатят /здравно, икономиески и политически.../ къде са сега защитниците на Биби и хер Флиг....

...газят киша до колене и заобикалят дупките, докъто рзсъждават за вдигането на здавните вноски, закриването на болници и увеличаването на данъчната тежест...може да са се зачели у икономическата обосновка за АЕЦ...:big_whoops: много работи ми се ще да Ви разкажа колеги, ама тоя форум не се чете само от филантропи, а пък съм служител на една не много толерантна структура...



Я на капа-та си думам, ей ке дойдете на моя акъл ама...

tanatos
09-03-2010, 23:07
Край....масови самоубийства сред гласоподавателите..Е*ем ти простащините...Кафа от помияри..


ПП: Дойнов, трябва да сменяме едното биби с това Биби...41460

Mirela
09-03-2010, 23:11
Просто отклоняват вниманието на хората за да не видят, че правителството нищо не прави http://www.pic4ever.com/images/funny.gif

Mirela
09-03-2010, 23:17
Тая тема колко е дъвкана вече из форума лелееее...
ама едно е верно ,че нее е луд той щото баницата му я дадоха други :)
А иначе какво се иска да прави правителството ,колежке Мирела?По-добре на ЛС да ми го напишеш да не цапаме темата на Търтея,че усещам ще спорим многооооо дълго понеже от сега искам да ми пишеш конкретни примери :) :) :)

Определено едно от нещата които се иска е да не продължават да се оправдават с предното правителство:)))
Нямам намерение да ти пиша на лично, ако има нещо пчеличката ще ми каже:))

Kuku
10-03-2010, 00:11
Реално, това е избора на глупавия народ, което пък е показателно, колко е глупав народа :idea:

Баси изречението.... :hmm:

morfius
10-03-2010, 00:14
много работи ми се ще да Ви разкажа колеги, ама тоя форум не се чете само от филантропи, а пък съм служител на една не много толерантна структура...


Е никой не иска да разкриваш държавни или военни тайни, просто обоснови гледната си точка.
Все пак на фона на видяното и преразказаното от последните 65 години да ми се казва, че обвързване още по здраво с руската мечка ще ни е от полза... хич не е обосновка.

търтей
10-03-2010, 00:40
ПП: Дойнов, трябва да сменяме едното биби с това Биби...41460
Тя вече е Бри и съм сигурен, че е по-умна.

JORDI
10-03-2010, 12:37
Ами той /ББ/, винаги първо приказва без да мисли, после някой се сеща да му каже да се поправи!:thumbdown: Все издънки! Ама до кога...докато му приемем оставката...може би, едва ли! :gruebel:

venko
10-03-2010, 23:03
Просто отклоняват вниманието на хората за да не видят, че правителството нищо не прави http://www.pic4ever.com/images/funny.gif
"Аз ще правя магистрали, ще правя пречиствателни станции, ще усвоявам милиони и усвоявам от Европейския съюз, ще строя заводи, ще решавам проблемите на хората и това правя в момента. Нямам никакво намерение да си хабя енергията да влизам в подобни битки между институциите", каза още Бойко Борисов.
Как нищо не прави ....:hehehm::hehehm::hehehm:

nhg
11-03-2010, 00:17
Абе сещам се как на Р.Овч оставката беше винаги в джоба... ама така и неразбрах дали изобщо някога излезе оттам?

proper
11-03-2010, 09:50
рев, рев, рев.. още не намирам смисъл в това, но ако намеря, обещавам и аз да почна!

само информативно..снимките съм ги правил преди 3-4 дена в Австия и Германия!

Нормално гледащи хора: хиляди
псуващи и ругаещи: 0
протестиращи за оставки: 0
клаксони натиснати в задръстванията по 30-50км: 0
пререждащи се кретени и "тарикати": 0

Зима е... това е природата... хората гледат нормално напред в живота си, всички да са живи и здрави и търсят позитивното, а не обвиняват за невъзможни неща всеки...

В България, знаем как реагираме.
Не казвам да не си търсим правата, напротив, но понякога вместо да си копаем нашата градина, се чудим как да плюем в общото ни поле.....



Магистралата към Инсбрук.. малко по-нагоре 30км задръстване поради масова катастрофа

http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=646&pictureid=2164

Гармиш-партенкирхен... топ курорта на Германия, със хиляди гости от цял свят за кръга от Световната купа по това време.... само настроение навсякъде.

http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=646&pictureid=2165

Мюнхен през деня..пряка в центъра...красота, усмихнати хора навсякъде и нито един протестиращ за оставка на кмета и тем подобни глупости, както и псуващи таксиметрови шофьори :)

http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=646&pictureid=2166

Мюнхен привечер... красота и щастливи хора!

http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=646&pictureid=2167


Хубав ден на всички :)
Гледайте по-позитивно.

Old Fox
11-03-2010, 09:59
Хубав ден на всички :)
Гледайте по-позитивно.
Благодаря ;-)
Въпрос.
Е ли кмета на Мюнхен мутра, държащ тон на медиите все едно е в квартална кръчма?
Иска ли сътоветния кмет аз лично да му благодаря че е станал министър прецедател(егати безочието)?
Обяснява ли управителя на курорта че не съществуват препарати, нанасящи се преди снеговалежа и че може да се чисти само след края на зимата?
Като закъсам в магистралата за Инсбрук за колко минути идва пътна помощ и за колко дена идва тук? Какъв е данъка тук и там?

proper
11-03-2010, 10:16
Не бих нарекъл някого мутра така лековато и за съжаление не знам кой е кмета на Мюнхен, но сегашният кмет (кметица) на София имам честа да познавам, поради факта, че 7-8 години ми е била преподавателка и не мога да кажа и една лоша дума, а само добри думи за поведението и характера и. Като кмет, за момента все още нямам негативни впечатления. Ако имам, без притеснение ще си ги изплача аргументирано.

Мда на магистралата идват веднага.
Да ти кажа ли колко е гражданската и данъка??? мноооооого
И идват и с хеликоптер даже... тези, които плащат, получават.

А за цените и идването... бързи са...много...но дори с карта за членство в ADAC за 10-12км репатриране зимат над 150 евро.
Имахме Опел Зафира в групата, на който се счупи съединител и скоростна кутия...та знам....

(600 евро за преглед само!!! 4500 евро за ремонтче....)

dimo
11-03-2010, 10:21
Германците са дисциплиниран народ - когато веднъж или два а пъти през зимата им се случи да не смогнат с почистването те го изтърпяват ....ние трябва да го търпим ежегодно и ежедневно .

proper
11-03-2010, 10:34
Понеже предполагам, какви негативи генерирам с мнението си, само искам да кажа, че и аз съм недоволен от много неща в живота, но главно от обществото ни и хората в БГ, а не толкова дори всяко правителство. Защото Правителството е продукт на обществото, то не е самороден орган, който се е пръкнал от нищото.

Материала ни е лош и е време да си го признаем и да работим да го оправим, а не да си заравяме главите.

Ако от 100 души само 10 са класни и нормални, шанса да се избере, което и да е правителство добро е много по-малък.
Ако от 100 души 90 са свестните....огромен.

П.С. Тези дни съвсем в подобен смисъл имах спор: "защо чалгата те прави "шибан" идиот" и деградира обществото ни още повече...
И ми беше трудно, признавам си, да убедя хората, че ако си на 25 или 30 или 50 можеш и да имаш силата да приемеш, че чалгата ти е само забава (макар, че не им е) и я използваш уж основно за онези мизерни мигове на оливане с алкохол, то на едно 10 годишно детенце, което няма силата на съзнанието да прецени това и да отсее, чалгата просто промива мозъка и насажда ЦЕННОСТИ......грешни ценности.... и резултатите си ги жънем всеки ден...

Това са темите за мен, както и много други.... промени себе си и хората, с които контактуваш и избирай нормални хора до себе си, а след това по естествен път и обществото ще се нормализира, ако всеки го прави.

Old Fox
11-03-2010, 10:45
Понеже предполагам, какви негативи генерирам с мнението си,
.
Не генерираш негативи поне спред мен ;-)
Но за мутрата не си прав. Ако едно нещо изглежда като патка, ходи като патка, плува като патка и квака като патка - то е патка.
Не ми отговори обаче за наглото държане и безочието.

dimo
11-03-2010, 10:53
Към чалга имам органическа непоносимост! от нея ми излизат мазоли в ушите .


Обществото ни няма да се нормализира Защото на едно българче се раждат 2 турчета и четери циганчета ,последните още се намират на друго стъпало на еволюцията .
От малкото българчета които остават "материала" да не кажем лош не е от най-качествения .Обществото ни няма да се нормализира ,ще се поляризира но все по трудно ще се утановява баланс . Как ми се иска само да не съм познал и времето да ме опровергае !

proper
11-03-2010, 11:01
Не генерираш негативи поне спред мен ;-)
Но за мутрата не си прав. Ако едно нещо изглежда като патка, ходи като патка, плува като патка и квака като патка - то е патка.
Не ми отговори обаче за наглото държане и безочието.

И да генерирам, не могат да променят вижданията ми. Казах го, защото за секунди получих негативни гласувания в профила, което само ме зарежда позитивно :)

Да, ББ е различен и то много. Не го величая, дори мнозина тук знаят кого лично аз величая (И.Костов), но това, че говори малко по-народно и директно не пречи да казва истини. Нагледах се и се наслушах на "нежни" и "мили" приказки в миналото...ако ме разбираш :)
Признавам си, че единственото, към което бих отправил лека и искрена забележка от към говорене е използването на израза "платил съм", вместо Правителството плати (защото парите , с които се плаща са на народа все пак).

Когато имам критики ще си ги напиша с чиста съвест аргументирано, не съм мишка и не се крия и повечето знаят, че именно това, че имам различно мнение ми е носило и негативи, но не ме е спирало да го правя, когато го мисля!

---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:57 ----------


Към чалга имам оргаическа непоносимост! от нея ми излизат мазоли в ушите .


Колега, аз не визирах никого. Разговора който цитирах беше принципен. А и повечето тук предполагам са пълнолетни и попадат в групата, която може да прецени кое е добродетел и кое не е, но децата на БГ....тези, които след 10-20 години ще пишат по форумите, ще избират правителства.... пак недоволни.....те се формират сега...
А ние какво им даваме... за идоли бандити и комплексари, както и държанки..... и негативизъм в огромни количества.....

mim
11-03-2010, 11:03
германците са един много "бял" народ, който не знам дали някога ще достигнем по мислене, уважение към ближния, търпимост към различията и отстояване на личните права
ако само махнем всекидневните тарикатлъци на дребно по улиците, ще постигнем много, ама уви, не го вярвам

dimo
11-03-2010, 11:03
И да генерирам, не могат да променят вижданията ми. Казах го, защото за секунди получих негативни гласувания в профила, което само ме зарежда позитивно :)

Да, ББ е различен и то много. Не го величая, дори мнозина тук знаят кого лично аз величая (И.Костов), но това, че говори малко по-народно и директно не пречи да казва истини. Нагледах се и се наслушах на "нежни" и "мили" приказки в миналото...ако ме разбираш :)
Признавам си, че единственото, към което бих отправил лека и искрена забележка от към говорене е използването на израза "платил съм", вместо Правителството плати (защото парите , с които се плаща са на народа все пак).

Когато имам критики ще си ги напиша с чиста съвест аргументирано, не съм мишка и не се крия и повечето знаят, че именно това, че имам различно мнение ми е носило и негативи, но не ме е спирало да го правя, когато го мисля!

---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:57 ----------




Колега, аз не визирах никого. Разговора който цитирах беше принципен. А и повечето тук предполагам са пълнолетни и попадат в групата, която може да прецени кое е добродетел и кое не е, но децата на БГ....тези, които след 10-20 години ще пишат по форумите, ще избират правителства.... пак недоволни.....те се формират сега...
А ние какво им даваме... за идоли бандити и комплексари, както и държанки..... и негативизъм в огромни количества.....
колега исках само да кажа че те разбирам и подкрепям

Old Fox
11-03-2010, 11:31
[QUOTE=proper;661828]

Признавам си, че единственото, към което бих отправил лека и искрена забележка от към говорене е използването на израза "платил съм", вместо
[QUOTE]
Говорим за същото нещо явно. Само дето за мен това надхвърля всякакви граници. На фона на всички кретенизми(закриване на болници, увеличаване на пенс. възраст, увеличение на здравните вноски) да ми се говори в стил "Ти кво искаш бе, без мен ще сте по зле" - не мерси. Ми ха да видим пък как ще е без ББ.

dimo
11-03-2010, 11:42
[QUOTE=proper;661828]

Ми ха да видим пък как ще е без ББ.

ми същото като и с него -парите не стигат .
Обаче той наистина вече прекалява с мрънкането време е да се действа- забавянето влошава ситуацията .

morfius
11-03-2010, 11:46
@Proper
Колега, няколко чуденки имам... без негативи :)
- Там дето си минал колко дупки и криви шахти видя?
- Тоя сняг дето са го чистили бяха ли го нахвърляли по тротоарите и спрелите автомобили?
- Колко машини за почистване видя да се разхождат само да отбият номера?
- Колко улици изобщо непипнати защото по тях няма градски транспорт видя?

Инак си прав, правителството не е проблема, проблема е в обществото ... а управлението е резултат от проблемите в обществото.

А реплики от рода - платил съм, показват само как се възприема ББ и останалите управници... не като служители на ръководни постове, а като владетели.

DerMeister
11-03-2010, 12:04
От сто и един клденеца ще донесете вода, ама няма да признаете, че сме най-големите мрънкала на света и най-големите овци. Човекът ви дава пример за почистването, вие питате за дупките и за кмета. Утре ще им вдигнат здравната вноска с 300% и някой ще каже:
- Ама армията им дали не е с най-модерна техника?
:pain:

dimo
11-03-2010, 12:10
От сто и един клденеца ще донесете вода, ама няма да признаете, че сме най-големите мрънкала на света и най-големите овци. Човекът ви дава пример за почистването, вие питате за дупките и за кмета. Утре ще им вдигнат здравната вноска с 300% и някой ще каже:
- Ама армията им дали не е с най-модерна техника?
:pain:

Ние сме сме южен народ - кръвта ни е по гореща :) мрънкането е характерназа южните народи черта и на гърците и на италианците и на испаците .

DerMeister
11-03-2010, 12:12
Ние сме сме южен народ кръвта ни е по гореща :)
Тва ясно. То и аз понякога така почвам да ги извъртам нещата... Ама все пак да си го кажем. :biggrin:

Mind_Control
11-03-2010, 13:09
@Proper
Колега, няколко чуденки имам... без негативи :)
- Там дето си минал колко дупки и криви шахти видя?
- Тоя сняг дето са го чистили бяха ли го нахвърляли по тротоарите и спрелите автомобили?
- Колко машини за почистване видя да се разхождат само да отбият номера?
- Колко улици изобщо непипнати защото по тях няма градски транспорт видя?

Инак си прав, правителството не е проблема, проблема е в обществото ... а управлението е резултат от проблемите в обществото.

А реплики от рода - платил съм, показват само как се възприема ББ и останалите управници... не като служители на ръководни постове, а като владетели.

Не правителството е виновно, че снегорините карат с вдигнати лопати. Дори фирмата за почистване не е виновна. Виновен е шофьора на камиона, а той е един обикновен човек от народа. Дупките по улиците се отварят заради проектантите, изпълнителите и обикновенните работници на пътя, защото те- хората от навода не си вършат съвестно и качествено работата. Градинките са в окаяно състояние не заради правителството, а задари нас самите, които чупиме, хвърляме и т.н.

Някои ще кажат- е да ама на шофьора са му казали да кара с вдигната лопата- аз ще им кажа, да но той е крайната инстанция, която или ще свърши или няма да свърши работата. Можед а го уволнят ако не спазва нареждането- да може, защото има още много мишки, които ще изпълняват нареждания, макар и грешни, а ако ги нямаше тези мишки от народа, от нас демек, нямаше да го уволнят.

Защо масово не се плащат осигуровки върху реалните доходи? Ами заради всеки един от вас- защото всеки е готов да кривне от правия път. Защото винаги има хора готови да работят при условия, които бих дефинирал, като престъпни. Като не искаш да уволняват и така.. И те уволняват, защото масово има, кой да се съгласява на престъпните условия на работодателя.


Истината е, че и Костов да дойде и правителство от вън да ни назначат, няма нищо да се промени, докато всеки един сам за себе си не се промени. Не от утре, а от днес. Докато 50% не си плащат данъка на колата, защото не получавали нищо срещу това, ще сме на това дереже. А те самите замислят ли се дали в работата си са професионалисти, дали помагат на някого, дали са честни граждани, за да имат правото да изискват нещо?

Макар тук повечето хора да са интелигентни, то се вижда, че положението не отива на добре, защото 50% от тези интелигентни хора искат да са тарикати. Е представете си тогава какви са моралните задръжки на един необразован и прост човек, каквито са по- големия % от българите.

Положението е много зле, много...

Kuku
11-03-2010, 13:59
Влади, "Странна птица е петела - пие вОда, а не пИка!", казва един твой познат и приятел на име Иван, по прякор пръчката :lol:
Логично, мрънкането изразява недоволството на народа от това-онова-трето-пето и е повече от нормално да мрънкаш, когато си недоволен, при положение, че си безсилен да направиш друго :idea:
Хранят ни само с чорба, ама не ни пускат да отидем до тоалетната!!!
Та в тоя ред на мисли, ако в България здравната и осигурителната система са наред, образованието и спорта са наред, пътната инфраструктура и земеделието са наред, държавните случители и институциите са наред - и в България никой няма да мрънка за непочистения сняг, нали ;)

morfius
11-03-2010, 14:05
@DerMeister
Колега, твоите изводи малко като тия за кибрита и сексуалната ориентация :hehehm:
Почистването и поддръжката (както и паркирането и движението) са вързани, в него участват 2 страни... в тая се занимаваме с едната... имаше тема и за другата (неподготвени автомобили, летни гуми и т.н.).

@Mind_Control
Кой прави такива конкурси позволяващи такива фирми да печелят?
Кой приема такива закони и наредби даващи право на фирми собственици на тежки машини да разрушават обществена инфраструктура без да я възстановят?
Кой приема закони позволяващи да се строи без наличие на необходимата инфраструктура?
Кой приема такива закони даващи право на контролни органи да извършват държавен рекет?
Кой приема такива актове като идиотията с двойните осигуровки?
Да продължавам ли...

И понеже реши да вържеш това с данъци, осигуровки и сие... плащам си ги, всичките, в реални размери.
И това ми дава право да съм недоволен като виждам какво получавам от другата страна!

nightroller
11-03-2010, 14:17
Значи Влади е прав :) донякъде и Търт е прав донякъде - не ми харесва изказването на ББ щото е малко тъпо така казано от него но пък е типично в негов стил ;) тука въпроса е кой и защо се връзва :) а по повод негативизма - точно пък от това няма смисъл :) нека си приказва човека то е негово право :):) и без тва квото казва - няма да го направи ;)

Mind_Control
11-03-2010, 15:15
@Mind_Control
Кой прави такива конкурси позволяващи такива фирми да печелят?
Кой приема такива закони и наредби даващи право на фирми собственици на тежки машини да разрушават обществена инфраструктура без да я възстановят?
Кой приема закони позволяващи да се строи без наличие на необходимата инфраструктура?
Кой приема такива закони даващи право на контролни органи да извършват държавен рекет?
Кой приема такива актове като идиотията с двойните осигуровки?
Да продължавам ли...

И понеже реши да вържеш това с данъци, осигуровки и сие... плащам си ги, всичките, в реални размери.
И това ми дава право да съм недоволен като виждам какво получавам от другата страна!

Ама чакай сега? Собственика на фирмата ли оправя улиците или обикновенния работник, който си няма идея от това как фирмата му е спечелила конкурса?

Точно това мислене, което ми демострираш исках да покажа, колко е неправилно, но явно не съм успял.

+ това ти явно си от другите 50% потребители на форума.. Но предполагам помниш анкетата- Ще си платя ли пътния данък? И резултатите от нея. И като казвам пътен данък нямам предвид само него, а като цяло какво е мисленето.

morfius
11-03-2010, 15:27
Ама чакай сега? Собственика на фирмата ли оправя улиците или обикновенния работник, който си няма идея от това как фирмата му е спечелила конкурса?

Точно това мислене, което ми демострираш исках да покажа, колко е неправилно, но явно не съм успял.

+ това ти явно си от другите 50% потребители на форума.. Но предполагам помниш анкетата- Ще си платя ли пътния данък? И резултатите от нея. И като казвам пътен данък нямам предвид само него, а като цяло какво е мисленето.

Хм... да не искаш да кажеш, че проблема с дупките е поради липса на ОТК във фирмите извършващи ремонта и поддръжката?
Интересна идея... но за съжаление невярна.
Проблема е в това, че парите за ремонта се усвояват по друг начин... 1 дял се връща обратно на покровителя, 1 дял се връща в определена партийна каса, 1 дял отива за местните величия и 1 дял за самия ремонт.
След това вече, ако може работника знаейки какво става около него гепи и той каквото може... ама от 20-30% които реално са стигнали до пътя.

Old Fox
11-03-2010, 15:41
Ама чакай сега? .

Като е виновен работника, защо общинската ОТК приема обекта? Къде тук е вината на работника? Всеки обект по обществена поръчка се приема от поръчителя.

morfius
11-03-2010, 15:42
Като е виновен работника, защо общинската ОТК приема обекта? Къде тук е вината на работника? Всеки обект по обществена поръчка се приема от поръчителя.

За това 1 дял е за местните, че да приемат...

Mind_Control
11-03-2010, 15:56
Като е виновен работника, защо общинската ОТК приема обекта? Къде тук е вината на работника? Всеки обект по обществена поръчка се приема от поръчителя.

Искам да кажа, че ако работникът е качествен човек, то той ще си свърши работата качествено и ще запълни една дупка, но така, че да не се отвори пак. А на него му е през оная работата как си върши работата.

Или вие като специалисти в областта си, когато видите че парите не стигат, въпреки това карате през пръсти и като ви питат- това не работи, вие казвате- за толкова пари, толкова.. Истинския специалист ще им каже- за тия пари не става, а не след това, за толкова пари, толкова.

Ето това е проблемът на българите.

Собствениците на фирми ламтят за пари, а служителите са мишки и ги е срах да кажат каквото и да било.

dimo
11-03-2010, 16:04
Качесттвен работник не става с некачествени инструменти, без лични предпазни средства и некачествен материал, не навреме платена заплата ,некачествена храна,некачествено здравеопазване ,некачествен алкохол .... :big_whoops:

morfius
11-03-2010, 16:05
Дам, управата ангелчета... мишоците виновни.
Хубава утопийка колега, ама неверна.

Качествения човек работи свястно но до колкото може... а и като го натоварят да върши работа за 5 некачествени и си докара 3 хронични заболявания или се затрива или ако е малко по-умен, сменя местоработата, местоживеенето или направо държавата.

Mind_Control
11-03-2010, 16:10
Качесттвен работник не става с некачествени инструменти, без лични предпазни средства и некачествен материал, не навреме платена заплата ,некачествена храна,некачествено здравеопазване ,некачествен алкохол .... :big_whoops:


Точно така- напълно съм съгласен. А защо хората се съгласяват да работят при такива условия?

---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 14:09 ----------


Дам, управата ангелчета... мишоците виновни.
Хубава утопийка колега, ама неверна.

Качествения човек работи свястно но до колкото може... а и като го натоварят да върши работа за 5 некачествени и си докара 3 хронични заболявания или се затрива или ако е малко по-умен, сменя местоработата, местоживеенето или направо държавата.

Ето сам стигаш до изводите. Но просто в България са малко качествените хора и затова на негово място се намира много бързо някой, който за жълти стотинки е готов да осира всякаква работа.

Kuku
11-03-2010, 16:11
Мииии, за да оцеляват!
А и други условия няма - нямат избор....

morfius
11-03-2010, 16:17
Но просто в България са малко качествените хора и затова на негово място се намира много бързо някой, който за жълти стотинки е готов да осира всякаква работа.

Навсякъде е така колега има свестни, сиви и посерковци... но когато изискванията са на ниво, посерковците не виреят, а тук изискванията на ОТК, било фирмено или държавно липсват - защото част от парите са откраднати.

Old Fox
11-03-2010, 16:24
Искам да кажа, че ако работникът е качествен човек, то той ще си свърши работата качествено и ще запълни една дупка, но така, че да не се отвори пак. А на него му е през оная работата как си върши работата.

Или вие като специалисти в областта си, когато видите че парите не стигат, въпреки това карате през пръсти и като ви питат- това не работи, вие казвате- за толкова пари, толкова.. Истинския специалист ще им каже- за тия пари не става, а не след това, за толкова пари, толкова.

Ето това е проблемът на българите.

Собствениците на фирми ламтят за пари, а служителите са мишки и ги е срах да кажат каквото и да било.
Работника е нает да свърши точно определено нещо. той следва инструкции. Ако бил хубав човек... Няма такова нещо. Казват му кво да прави и го прави. Ти ще държиш ли някого на работа, който работи както смята за правилно, а не както си му наредил? Пък колкото и да е хубав човек като му докараш кофти асфалт и му дадеш норма 10см настилка.. пак същия **й ;-)

Mind_Control
11-03-2010, 16:33
Навсякъде е така колега има свестни, сиви и посерковци... но когато изискванията са на ниво, посерковците не виреят, а тук изискванията на ОТК, било фирмено или държавно липсват - защото част от парите са откраднати.


Не, точно това е грешното в представите ви. Хората в нормалните държави са съвсем различни. И докато чакаме да се променим в следствие на някакви драконовски мерки, то никога няма да се променим.

dimo
11-03-2010, 17:02
Точно така- напълно съм съгласен. А защо хората се съгласяват да работят при такива условия?

За да нахранят и облекат децата си ,да ги изпратят на училище , да помогнат на болните си и възрастни родители да си купят лекарствата за които пенсиите им не стигат,а си платят вноските по ипотечни и други кредити и защото не може всички да станат и да си тръгнат от веднъж . Но го правят постепенно- един по един! други пък поготвят почвата за децата си издържат ги да учат чужбина за да се реализират по лесно в живота там- имиграцията е заложена нищо че е отложена.

търтей
11-03-2010, 17:07
Когато данъците станат бреме, хората спират да ги плащат. Пише го някъде по учебниците за първи курс.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%9B %D0%B0%D1%84%D0%B5%D1%80


В условията на криза + слабо доверие в държавата точката на максимални данъчни постъпления е силно изместена в ляво.

morfius
11-03-2010, 18:41
Не, точно това е грешното в представите ви. Хората в нормалните държави са съвсем различни. И докато чакаме да се променим в следствие на някакви драконовски мерки, то никога няма да се променим.

Колега бре, чети... нали и аз това казвам - хора всякакви.
Въпроса не е в драконови мерки, въпроса е в реални и приложими мерки, а не в отбиване на номера със цел лично облагодетелстване... колкото по-високо е нивото, толкова повече е отбиването.

VFTI
12-03-2010, 10:38
Когато данъците станат бреме, хората спират да ги плащат. Пише го някъде по учебниците за първи курс.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%9B %D0%B0%D1%84%D0%B5%D1%80


В условията на криза + слабо доверие в държавата точката на максимални данъчни постъпления е силно изместена в ляво.


Всъщност го учих точно 2ри курс :) И май всички го разбират, ама правителството не...

А иначе за да потвърдя казано. Вече познавам 2ма човека, които си "замразиха" фирмите след случилите се промени и т.н... Имам някакви съмнения, че няма да спрат да работят, а просто ще получат сив отенък...И нищо чудно...в БГ този отенък е най-рентабилния и никой не го проверява,променя и т.н...

pinko
12-03-2010, 20:25
Когато данъците станат бреме, хората спират да ги плащат. Пише го някъде по учебниците за първи курс.



Явно някои не са си чели учебниците - щяли да облагат с данък и пенсионерите. Току-що казаха по новините.

fred
12-03-2010, 20:32
Облагането с данък не е нещо ново, защото и преди се облагали.Става дума за тези, които работят.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=409313

Но проблемът е друг. У нас пенсионни фондове, отделени от общия държавен кюп са съществували до 1944 г.Социалното осигуряване е било на много добро ниво. Малко след тази дата, по време на социализма това е променено и тези фондове същесвутат, но без отделен закон, в кюпа на общия държавен бюджет.Поради тази причина през 1989 такива на практика пари там няма.Те са източени, а от друга страна редица държванни мега предприятия от типа на Кремиковци и прочее дължат невнесени осигуровки. Чак по времето на Жан се създава НОИ, с отделен бюджет и организация, отново.Поради тази причина и пенсиите не могат да бъдат адекватни.В момента работещи, около 2 милиона издържат 1, милиона пенсионери, най общи цифри.
Така че, от нулата, при ниска събираемост, липса на ефективен контрол и липса на добра реформа в момента крета пенсионната ни система.Необходима е качествена и бърза реформа.

robygas
12-03-2010, 20:49
Явно някои не са си чели учебниците - щяли да облагат с данък и пенсионерите. Току-що казаха по новините.
Някой от знаещите да ми каже - детските вписват ли се за приход?!?

fred
12-03-2010, 20:51
Някой от знаещите да ми каже - детските вписват ли се за приход?!?

Нито едно социално плащане не е приход.Говоря по принцип.

morfius
12-03-2010, 20:55
Облагането с данък не е нещо ново, защото и преди се облагали.Става дума за тези, които работят.


Колега, дори и в момента се облагат само доходите от работа, пенсията не се облага.
Предложението е, когато пенсионер работи, да се облагат и дохода от работа и от пенсия.

pinko
12-03-2010, 20:59
Нито едно социално плащане не е приход.Говоря по принцип.


Споко, хер Флик ще прасне данък и върху тях:shocking:

---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:56 ----------


Колега, дори и в момента се облагат само доходите от работа, пенсията не се облага.
Предложението е, когато пенсионер работи, да се облагат и дохода от работа и от пенсия.

Перфектно, някой пенсионер, дето цяла нощ мръзне като пазач на паркинг за още 200-250 лева, за да може да свъзва двата края (щото със 140 лева пенсия примерно е обречен на тотална мизерия), сега ще дължи и данъци и върху пенсията, и върху "заплатата" си.

Браво, Бойко, браво... Едно от предизборните обещания ти беше да не вдигаш данъците. А сега в рамките на два дни вдигна и осигуровките и обложи с данък и гладуващите пенсионери.

robygas
12-03-2010, 21:00
Нито едно социално плащане не е приход.Говоря по принцип.
Е еее не е късно никога. Жалко, никога не съм ги взимал, пък сега вече няма за кого...

morfius
12-03-2010, 21:04
Браво, Бойко, браво... Едно от предизборните обещания ти беше да не вдигаш данъците.

Ама вие и на предизборни обещания ли вярвате :shocking:
ББ отбира само от маркучи и :paddle:
Въпроса е кой го избута там и какво цели...

Old Fox
12-03-2010, 21:58
Браво, Бойко, браво... Едно от предизборните обещания ти беше да не вдигаш данъците. А сега в рамките на два дни вдигна и осигуровките и обложи с данък и гладуващите пенсионери.
Вчера "Господари на ефира" ме накефиха на макс. Дават един репортаж където ББ супер нахакано и с ацкент казва "Няма да увеличаваме осигурителната тежест. Това е сигурно!!!" и после втори репортаж
"Ще предложим 2% увеличение"
И ги въртят един след друг. Кеф. Кво прайм питам?
Нека сега некой Гербовист да излезе и да напише: "Бойко е мъжкар стига сте мрънкали"

fred
12-03-2010, 21:59
Е еее не е късно никога. Жалко, никога не съм ги взимал, пък сега вече няма за кого...

Ми поне да доживеем до пенсия:drinking:

proper
13-03-2010, 00:03
явно ще съм черната овца и ме нарочиха за "Гербовист" (квото и да значи, не съм), та поне да служа чат пат за трезв поглед за фактите, които си интерпретираме според желанията.


Браво, Бойко, браво... Едно от предизборните обещания ти беше да не вдигаш данъците. А сега в рамките на два дни вдигна и осигуровките и обложи с данък и гладуващите пенсионери.

деликатно казано (от уважение) написаното е НЕистина.
Да не говорим, че второто ще се обсъжда до края на годината... (линк:бтв новините (http://www.btv.bg/videos/novini/video/1496747575-bTV_Novinite__Tsentralna_emisiya__120310_g.html) края на новината 15м и 40 сек.) и предложението не веднъж вече идва и от бизнеса и от Стопанската Камара!

Работещите пенсионери да плащат данък върху пенсията си. Тази идея обсъждат експерти на Националния осигурителен институт, Националната агенция за приходите, работодатели и синдикати, съобщи пред "Дневник" управителят на НОИ Христина Митрева. Същото предложение беше предложено няколко пъти в последните месеци от Българската стопанска камара.
амаааа..... подробности...

В Народното Събрание нито едно от двете не е прието!
Като...тогава..мрън мрън..както си е реда.


"Няма да увеличаваме осигурителната тежест. Това е сигурно!!!"

Погледнато с чисто съзнание...това е вярно. Бяха 10%...8%...10% (хипотетично все още). Доколкото знам промяната би била...0

амаааа..... подробности...

Моето мнение: в този момент особено би било тежест и е добре да не се слага още на пенсионерите данък при работа на договор след пенсия.

Спокоен сън и успешен ден утре на всички.

CBET
13-03-2010, 09:32
явно ще съм черната овца и ме нарочиха за "Гербовист" (квото и да значи, не съм), та поне да служа чат пат за трезв поглед за фактите, които си интерпретираме според желанията.



деликатно казано (от уважение) написаното е НЕистина.
Да не говорим, че второто ще се обсъжда до края на годината... (линк:бтв новините (http://www.btv.bg/videos/novini/video/1496747575-bTV_Novinite__Tsentralna_emisiya__120310_g.html) края на новината 15м и 40 сек.) и предложението не веднъж вече идва и от бизнеса и от Стопанската Камара!

амаааа..... подробности...

В Народното Събрание нито едно от двете не е прието!
Като...тогава..мрън мрън..както си е реда.



Погледнато с чисто съзнание...това е вярно. Бяха 10%...8%...10% (хипотетично все още). Доколкото знам промяната би била...0

амаааа..... подробности...

Моето мнение: в този момент особено би било тежест и е добре да не се слага още на пенсионерите данък при работа на договор след пенсия.

Спокоен сън и успешен ден утре на всички.


Хайде стига с тоя сляп фанатизъм.

Предложението идвало от бизнеса и Стопанската камара. Кой бизнес? Кой е тоя бизнес в тая криза, който още диша и сам ще си сложи клупа на шията? Коя Стопанска камара? Във Варна има една трибуквена фирма, която варненци наричат холдинга. Това, че е "холдинг" дали я прави по-малко страшна?

И като си говорим за социално осигуряване и ставки много удобно цитираме 10%, 8% после пак 10%, ама дали не трябва да цитираме и 6%? Или ако цитираме и 6% се обръща смисъла и картинката става още по-страшна (или това ще го вкараме в графата "ефтин популизъм"). И защо всички ми говорят, че не било страшно повишение само с 2 пункта? Защо никой не казва че повишението е с една четвърт (увеличението е точно 25% от тия 8% до момента)?

Ами за Указание № 24-00-7 / 25.02.2010 какво ли може да се напише?

И за да ви докажа, че съм оптимисти искам да ви припомня оня рекламен слоган на Глобул: "Най-доброто тепърва предстои". ;-)

Old Fox
13-03-2010, 16:20
явно ще съм черната овца и ме нарочиха за "Гербовист" (квото и да значи, не съм)
Чак па черно овца - не, но определен си поддръжник на герб.;-)
Ся сериозно знам че виждаш същите неща които и аз странно защо обаче продължаваш да защитаваш ББ.
Никва стопанска камера и никъв бизнес няма замесени. ББ сам си го каза директно "Ще предложимЕ 2% увеличение"(с грешно спрегнат глагол "предлагам" разбира се;-))
А да вдигаш осигурителното бреме по време на рецесия си е кретенизъм по всички параграфи.

JORDI
13-03-2010, 18:52
Абе ББ не е луд, а просто е некомпетентен,ама много! Така му казват "умниците" от антуража му, така приказва!:dunno:Обаче като се надигнат експертите и той веднага променя мнението си! Така, че трябва да му свикваме на тъпотията!Това е поне до сега истината за политиката! Жалко, че много поразии ще нанесат в социален аспект!:no:

Crusader
14-03-2010, 15:06
Е имаме колега познал резултата, абсолютно вярно, Биби няма мяра на устата си и дрънка глупости и после се отмята като последната к...ва...
На тва народа му вика "фурнаджийска лопата"...като нямаш предтава на къде си тръгнал, какъв е пътя, и каква е целта се получава така...
Истината е че народа е глупав, подвежда се по разни псевдомесии, експерти в кавички, но както се казва в оная поговорка "всеки народ си заслужава оправниците" явно много ни е глупав народа, щото все такива идиоти ни управляват Костов - масовата приебатизация, господин 10%..., Симеон - "есперти" М. Велчев - известен повече с "операцията по външния ни дълг" и хотелите по морето, М. Ковачев - за ради тоя идиот имаме частно енергоразпределение..., Сергей - кукла на конци, крадливи министри, Р.Овч. и оня нашия плевенския пияница П. Петков /тоя го хванаха да пикае в градския фонтан.../ ...Сега - Биби, хер Флиг и Цецко /дето иска да ми гледа мейлите/....
...Боже, пази България!

morfius
14-03-2010, 15:22
@Crusader
Колега, като те чета се чудя... за теб всичко лошо в тая държава ли почва с Костов?
Луканов, Беров, Виденов де ги забрави...

koolio
14-03-2010, 15:28
@Crusader
Колега, като те чета се чудя... за теб всичко лошо в тая държава ли почва с Костов?
Луканов, Беров, Виденов де ги забрави...

То почва, ама не през 1997-ма, а през 1992-ра, ама тоя период удобно се пропуска от феновете на Бай Мангау.

morfius
14-03-2010, 15:54
То почва, ама не през 1997-ма, а през 1992-ра, ама тоя период удобно се пропуска от феновете на Бай Мангау.

А от феновете на цървулите и каскетите с намордник и каишка в СССР още по-удобно се забравят много неща.

koolio
14-03-2010, 15:57
А от феновете на цървулите и каскетите с намордник и каишка в СССР още по-удобно се забравят много неща.

Надявам е, че не визираш мен ?!?

JORDI
14-03-2010, 17:38
А от феновете на цървулите и каскетите с намордник и каишка в СССР още по-удобно се забравят много неща.

Колега, нали не искаш да споменаваме и виновните за Националната катастрофа през времето на войните?:repuke: Все пак темата е за ББ и това, че не е с всичкия си!:|

Crusader
14-03-2010, 20:04
@Crusader
Колега, като те чета се чудя... за теб всичко лошо в тая държава ли почва с Костов?
Луканов, Беров, Виденов де ги забрави...


За Луканов грешите всички, за съжаление по спомени архивите са засекретени за 20 години, а за другите двама мушмуроци не съм забравил, същите недоносчета както и по горе изброените, а Виденов даже беше и глупак, него го изпързаляха от собствената му партия...
Ти колега май си забравил, кой продаде /подари, разбира се срещу съответната комисионна/ икономиката на тая държава, е единия вече не между живите...10% толкоз ли е трудно да осъзнаете че всичко идва от беднотията, а дойде с ликвидирането на промишлеността и селското стопанство, то не бе приватизация, то не баха ликвидационни съвети...
...има една такава сентенция, че който забравя историята си е осъден да я повтори, ние я повтаряме 4 пъти, питам се колко е глупав тоя народ!
Преди не подкрепях подобна теза, но напоследък ми харесват идеите на крайните екстремисти, може би цялата политическа класа трябва да бъде ликвидирана буквално и да се започне от начало!


А от феновете на цървулите и каскетите с намордник и каишка в СССР още по-удобно се забравят много неща.

По форумите е лесно да се правиш на тежък, на живо надали щеше да си позволиш подобен език

fred
14-03-2010, 21:43
Луканов си е подлога на КГБ и ДС и умря, както заслужава, според делата си.Всички подаръци или както и да ги наречем са продукт на комунистическата колхозна система, аналогична с тая на развития робовладески строй :drinking:Покойния Божков, за който намеква колегата нищо не е напривил в тази насока, за разлика от комунистическата клика, която продаде България за жълти стотинки ...Комуниста няма родина и морал, той е престъпник по рождение, това е истината.
тая продажна клика, която приватизира тя, същата, децата на селяните с каскети и калпаци, България за жълти стотинки се направи и на морален стожер и раздава лъжливи квалификации и обвинения.Хора родени в простотия, израсли без молрал, издават присъди от позицията си на парвенюта, натрупали пари на гърба на тъпия българин.
Затова като чуя Костов се радвам, цялата комунистическа, общноста да я нарека по-меко, се размърдва, да ни е жив и здрав и да им бърка по задниците дълго време:metal:

JORDI
15-03-2010, 11:25
Смешно ми става,когато не се знаят факти за научните трудове на Костов за Априлския пленум на БКП /1956г./! :crazy:Та нали и спи до бивш партиен секретар! :flirt:Абе говорете за съвременни работи... за ББ например!:clap2:

koolio
15-03-2010, 12:39
Смешно ми става,когато не се знаят факти за научните трудове на Костов за Априлския пленум на БКП /1956г./! :crazy:Та нали и спи до бивш партиен секретар! :flirt:Абе говорете за съвременни работи... за ББ например!:clap2:

Българския народ, подобно на руския, много обича да си избира някого за "бащица". По същия начин си избра и Биби.

morfius
15-03-2010, 13:12
@koolio, @Crusader - колеги, нищо лично срещу вас... спора за лицата на една сбъркана система не означава, че визирам вас с тях.
А за това от кой сме патили най-малко през тия 20 години, явно няма да излезем на едно мнение :online2long:

proper
15-03-2010, 15:08
От уважение, че тук ни събира нещо съвсем различно, смятам да не участвам повече в дискусията, защото преценявам, че се избягва корена на проблемите и емоциите рядко са основа за трезви съждения в дълбина.
Както и да е. Ако някой ме е разбрал неправилно, да ме извини.


http://www.clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=646&pictureid=2172

koolio
15-03-2010, 17:25
@koolio, @Crusader - колеги, нищо лично срещу вас... спора за лицата на една сбъркана система не означава, че визирам вас с тях.
А за това от кой сме патили най-малко през тия 20 години, явно няма да излезем на едно мнение :online2long:

Не знам какво е твоето мнение, но моето е, че през последните 20 години си патим от същите лица, от които и през предишните 45. Само че някои от тях са сменили боята.

търтей
15-03-2010, 17:32
Стига обръщали всяка тема за и против Костов де. Дъвкано е достатъчно.

Иеята ми беше, че биби къде ни пуаши сите со отстафка трее да е луд. Или по-скоро сите му привърженици трее да са за диспансера.

Kuku
15-03-2010, 17:37
Или и трите.... според мен!
Да сА маща изневиделица и да изчезва безкрайно.....

CBET
15-03-2010, 19:22
"ДА СЕ МАЩА" ама пуска ли се тоя кокал дето го е лапнал ...? Иначе вижте как хубаво забавляват народа вече една седмица с Жорката Първанов, че и продължават.

JORDI
15-03-2010, 19:26
Аз не видях на Дянков белия байрак!:dunno: Цитирам лудия!:crazy:

Crusader
15-03-2010, 19:30
Ам че как, важно е да гледаме в друга посока, за да не виждаме че сме бедни като църковни мишки...ех пустата димна завеса...

ZemuS
15-03-2010, 22:22
Стига обръщали всяка тема за и против Костов де. Дъвкано е достатъчно.

Иеята ми беше, че биби къде ни пуаши сите со отстафка трее да е луд. Или по-скоро сите му привърженици трее да са за диспансера.


Има защо да ни плаши.Фърли ли си оставката фесовете идват пак на власт.Ако това,че една мюсюлманска партия дърпа конците на България не те плаши,или изявлението "Властта е в моите ръце" не те плаши,незнам кое може да те изплаши.

pinko
15-03-2010, 22:37
Има защо да ни плаши.Фърли ли си оставката фесовете идват пак на власт.Ако това,че една мюсюлманска партия дърпа конците на България не те плаши,или изявлението "Властта е в моите ръце" не те плаши,незнам кое може да те изплаши.

Мен най-много ме плаши полуграмотната мутра, дето си няма идея какво прави и защо го прави...

morfius
15-03-2010, 22:41
Има защо да ни плаши.Фърли ли си оставката фесовете идват пак на власт.Ако това,че една мюсюлманска партия дърпа конците на България не те плаши,или изявлението "Властта е в моите ръце" не те плаши,незнам кое може да те изплаши.

ДПС не е типична ислямска партия... ДПС е създадена и управлявана от кадри на ДС на НРБ

А ти колега си от ония за които цялата пропагандна машина е преназначена, хората които първо разчитат на емоционално възприятие.
А всъщност зад всичко това има един простичък принцип - кой има интерес!

ZemuS
15-03-2010, 22:41
Колега склонен съм да вярвам,че човек прекарал толкова години до Тодор Живков и вече 10 години в политиката е доста по грамотен от 99.9% от хората пишещи тук така,че НЕМА СЕ ПЛАШИШ.

търтей
15-03-2010, 22:41
Мен най-много ме плаши полуграмотната мутра, дето си няма идея какво прави и защо го прави...

Мен още повече ме плашат неговите кукловоди ...

morfius
15-03-2010, 22:44
Колега склонен съм да вярвам,че човек прекарал толкова години до Тодор Живков и вече 10 години в политиката е доста по грамотен от 99.9% от хората пишещи тук така,че НЕМА СЕ ПЛАШИШ.

Е тук вече печелиш скункса ... без конкуренция.
ТЖ разбирал от политика :lol:
Тоя хитрец на дребно с манталитет на Андрешко нямаше да стигне до никъде ако зад него не бяха съветите.
А ако с гледане се ставаше нещо... кучетата щяха всичките да са касапи!

ZemuS
15-03-2010, 22:45
ДПС не е типична ислямска партия... ДПС е създадена и управлявана от кадри на ДС на НРБ

А ти колега си от ония за които цялата пропагандна машина е преназначена, хората които първо разчитат на емоционално възприятие.
А всъщност зад всичко това има един простичък принцип - кой има интерес!


Колега отиди да живееш в родобите или силистренско пък после ми обяснявай каква партия е ДПС.Ше ме извиняваш много!Някой неща не са ви много ясни.Споко след 10-тина години процесите ще стигнат и до София.Тогава дупе да ви е яко.

morfius
15-03-2010, 22:45
Мен още повече ме плашат неговите кукловоди ...

Това е всъщност най-важното в случая, кои го избутаха там и какво целят...

търтей
15-03-2010, 22:48
Това е всъщност най-важното в случая, кои го избутаха там и какво целят...

Кои го набутаха е ясно. Виж, какво целят ...

Към колегата земус - опитай се да не се заяждаш и да влезеш в тона на раздела, както и мини отвъд първосигналното, иначе по-добре не пиши тук. Благодаря.

morfius
15-03-2010, 22:51
Колега отиди да живееш в родобите или силистренско пък после ми обяснявай каква партия е ДПС.Ше ме извиняваш много!Някой неща не са ви много ясни.Споко след 10-тина години процесите ще стигнат и до София.Тогава дупе да ви е яко.

Родолюбецо, я се научи първо да пишеш на български... пък тогава се опитвай да ни изясняваш неща дето ги знаеш само от съветски учебници и ДС пропагандатори.

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:49 ----------


Кои го набутаха е ясно. Виж, какво целят ...

Е не всички му знаем миналото и връзките на ББ... та да ни е ясно кои са.
Но какво целят май никои още не успява да отгатне, ББ така се върти, че е замязал на пумпал.

ZemuS
15-03-2010, 22:54
Колега за разлика от теб идвам в София от 1 от гореспоменатите региони и за разлика от теб нещата,които знам са от личен опит.И пак повтарям процесите ще стигнат до тук.Тогава дупе да ни е яко.А явлението Бойко Борисов е най доброто нещо случващо се на България през последните години.

morfius
15-03-2010, 22:58
И в ония региони ли видя как ББ се учи от Живков на политика?

ZemuS
15-03-2010, 23:04
Не но в тези региони видях как се образува първия частен турски град,как частната телевизия е турска,как радиото е турско,как кмета е турчин,как всички държавни позиций се заемат от турци,как се дискриминира човек в собствената му държава и още доста примери.
А и точно сега за пръв път виждам Доган извън властта от доста години насам.

morfius
15-03-2010, 23:07
Не но в тези региони видях как се образува първия частен турски град,как частната телевизия е турска,как радиото е турско,как кмета е турчин,как всички държавни позиций се заемат от турци,как се дискриминира човек в собствената му държава и още доста примери.
А и точно сега за пръв път виждам Доган извън властта от доста години насам.

Колега, много бъркаш нещата, на мене в министерство са ми говорили на турски, знам му номерата на Доган.
Това което ти не знаеш е какво стои зад него и защо става така.

ZemuS
15-03-2010, 23:17
Колега не ме интересува какво стои зад него и защо става така.Интересува ме само това да се чувствам спокоен в собствената ми държава.Да не могат хора с които водя словестен спор да ми казват,че никой Българин не можел да бъде сигорен,че е Българин,защото дядо му ИЗНАСИЛВАЛ,която си поиска Българка по времето на робството.При,което човека изрекъл тези думи си получава заслуженото,но после се връща с още 20 човека и познай кво става.Както и да е да не навлизам в подробности защото ще започна да звуча много расистки.Ще подкрепям всяко правителство,което успее да изкара Доган от властта дори да ме докара до просешка тояга,само и само такива хора като горепосочения да не се чувстват толкова уверени.

Old Fox
16-03-2010, 08:55
.А явлението Бойко Борисов е най доброто нещо случващо се на България през последните години.
:brickwall: Пич. Молив ти са прочети цялата тема. Отвчера си тук - почнал си я от средата. Виж какво сме писали всички. Да си извадиш главата от д-то е болезнен процес, но съм сигурен че после ще останеш доволен.

Mind_Control
16-03-2010, 09:15
Колега, много бъркаш нещата, на мене в министерство са ми говорили на турски, знам му номерата на Доган.
Това което ти не знаеш е какво стои зад него и защо става така.

Защо говорите винаги с недомлъвки? Кажете, кой стой зад Бойко Борисов? Или поне кажете къде да прочетем достоверни източници, защото доста различни неща се пишат по въпроса.

Crusader
16-03-2010, 09:37
ДПС не е типична ислямска партия... ДПС е създадена и управлявана от кадри на ДС на НРБ

.........А всъщност зад всичко това има един простичък принцип - кой има интерес!


И двете са верни, НО помислете за другия сценарий - държавата /службите/ не си мърда пръста, идва един чалмалия от близкия изток /пълен с петродолари/ и създава партия....поне на две войни съм присъствал в резултат на тоя сценарий /айде една, Ирак не се брои щото там новите "братшки" я почнаха/ но и там се нагледах на разкъсани тела в резултат на религиозен фанатизъм...
Създаването на ДПС е един от най-умните ходове на ДС и се молете турското малцинство да бъде контролирано...

Дааа интересите, ми най общо новите ни приятели имат интерес от изрядна финансова система /нали си плащаме дълговете/ при нас да са мръсните производства - ми то останаха само химически заводи у тая държава /някой да е бил в бившия МДК Пирдоп, Враца, Девня, то и "Стомана" и "Кремиковци" щеше да ги бъде, но поради кризата новите ни приятели трябва да затворят някоя стоманолеярна в Германия да кажем.../
Трябва да сме бедни /но не прекалено/ щото ще отсвирим ЕС, трябва да сме безработни, дотолкова че да осигуряваме ресурс от евтина работна ръка, трябва да нямаме земеделие, за да купуваме "батър" от Германия и млекце на "Мегле"...
Колегата Морфиус е абсолюно прав а поговорката е "Ако някой то говори нещо - то става дума за за пари"

Pinky
16-03-2010, 10:51
Само да потвърдя, че колегата говори "неистини" за силистренско. Мафията е икономическа, не политическа в региона. В Дулово, често спряган за частен, просто има повече турци, та е логично мафията да не се води от етнически българи, както е по другите градове на изток от Правец.

proper
16-03-2010, 11:53
добре де готини, а не осъзнавате ли колко много "фанатизъм" и крайности има само този форум (раздел)????? само недомлъвки и високопарни съждения от типа "нали разбираш кой", "всички знаем кои са"...... бабите пред блока ми са по-смели в мненията си, честна дума....
А видяхме и политагитаторите, колко отидоха на митинга който подстрекаваха....само 2-3 си подкрепиха думите с дела и евала, макар и да не споделям идеята в тази и форма е достойно и уважително да си отстояваш и на дела идеите.

Тук различно мнение не се толерира и нещо повече, безнаказано се залива с обиди и определения, без изобщо да се допуска съществуването на различна позиция по въпросите.....

Модератора дори обижда съвсем съзнателно и след това призовава, да се влезе в правилния тон на раздела.....кой е правилния тон на раздела??? "запълни живота си с омраза ли" ???????
Ами ако не ми се мрази? ако не споделям вижданията Ви?? извън тона ли съм и аз??

Трябва ли щом не мразя някого и не споделям анонимното оплюване, да търпя да ме характеризират, като "поддръжник" или "агитатор" на някой си???? ами не! не съм и няма да го търпя.

Така че модератора да следи и тези нарушения, ако уважава демокрацията и реда.

За сведение на хората, които гледат на живота тесногръдо.....да не мразиш и хулиш някой, не означава че го харесваш или обожаваш!!!! децата правят дори тази разлика.... стига с тези крайности от комунизма наследени.... ако не си с нас, си с врага ни....

JORDI
16-03-2010, 12:20
добре де готини, а не осъзнавате ли колко много "фанатизъм" и крайности има само този форум (раздел)????? само недомлъвки и високопарни съждения от типа "нали разбираш кой", "всички знаем кои са"...... бабите пред блока ми са по-смели в мненията си, честна дума....
А видяхме и политагитаторите, колко отидоха на митинга който подстрекаваха....само 2-3 си подкрепиха думите с дела и евала, макар и да не споделям идеята в тази и форма е достойно и уважително да си отстояваш и на дела идеите.

Тук различно мнение не се толерира и нещо повече, безнаказано се залива с обиди и определения, без изобщо да се допуска съществуването на различна позиция по въпросите.....

Модератора дори обижда съвсем съзнателно и след това призовава, да се влезе в правилния тон на раздела.....кой е правилния тон на раздела??? "запълни живота си с омраза ли" ???????
Ами ако не ми се мрази? ако не споделям вижданията Ви?? извън тона ли съм и аз??

Трябва ли щом не мразя някого и не споделям анонимното оплюване, да търпя да ме характеризират, като "поддръжник" или "агитатор" на някой си???? ами не! не съм и няма да го търпя.

Така че модератора да следи и тези нарушения, ако уважава демокрацията и реда.

За сведение на хората, които гледат на живота тесногръдо.....да не мразиш и хулиш някой, не означава че го харесваш или обожаваш!!!! децата правят дори тази разлика.... стига с тези крайности от комунизма наследени.... ако не си с нас, си с врага ни....

Съгласен съм 100% с колегата,защото всичко това съм го споменал в ен на брой постове,обаче освен цензура и леко подсказване за заплахи от страна и на колеги не намирам! За това по някога се отказвам да споря,защото това се възприема като ерес, а не като демократично право на мнение на каквото всеки има право!:icon_frown:

търтей
16-03-2010, 17:19
Правилният тон, драги ми Влади, е да се гледа отвъд първосигналната реакция от типа турчин=изверг.
Няма омраза, няма различни виждания.
Ако не го разбираш (в което се съмнявам), толкова по-зле.

proper
16-03-2010, 17:42
Правилният тон, драги ми Влади, е да се гледа отвъд първосигналната реакция от типа турчин=изверг.
Няма омраза, няма различни виждания.
Ако не го разбираш (в което се съмнявам), толкова по-зле.


аха аха разбирам...

имаш предвид нещо, като определението (толерирано охотно наоколо тук)
охранител=тъп=лош=некадърен ..... (дет се казва WTF?)

ама разбираемо е...
та на същите ни тези страници четем и тези от типа, че хем е тъп и няма идея какво прави, но в същото време участва в страшен пъклен план и много хитра пресметлива комбинация :)))))))))) LMAО

Обещавам всяка нощ преди сън да следя темата за да си поддържам хумора на ниво.

търтей
16-03-2010, 17:51
аха аха разбирам...

имаш предвид нещо, като определението (толерирано охотно наоколо тук)
охранител=тъп=лош=некадърен ..... (дет се казва WTF?)

ама разбираемо е...
та на същите ни тези страници четем и тези от типа, че хем е тъп и няма идея какво прави, но в същото време участва в страшен пъклен план и много хитра пресметлива комбинация :)))))))))) LMAО

Обещавам всяка нощ преди сън да следя темата за да си поддържам хумора на ниво.

Не, не разбираш или се опитваш да си интересен примерно, или пък нещо трето.

Пиноките е противопоказно да са умни. И да сам няма идея кво прави, което не пречи да прави квото му кажат. Нал тъй?

dimo
16-03-2010, 17:52
Ако закона тежи еднакво и за всички във всеки един свой аспект , то тогава и само тогава няма значение българин ли си , турчин ли си, циганин ,негър или ескимос .Това важи и за политическите и религиозните различия .