PDA

View Full Version : Подробности около разни ремонти на 159

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7

Z:)m
03-10-2011, 14:05
Искам да попитам един може би банален за повечето от вас въпрос, чийто отговор за мен обаче е неизвестен.
От няколко дена, на борда ми излиза съобщение за смяна на двигателното масло. Същото съм го сменял преди по-малко от 6000км. Естествено, тук няма кой да ми нулира километража на борда при всяка смяна на маслото.
Това съобщение ще изчезне ли след определено време, или ще има и някакви др последствия?

dilian alfa gtv
03-10-2011, 14:26
Искам да попитам един може би банален за повечето от вас въпрос, чийто отговор за мен обаче е неизвестен.
От няколко дена, на борда ми излиза съобщение за смяна на двигателното масло. Същото съм го сменял преди по-малко от 6000км. Естествено, тук няма кой да ми нулира километража на борда при всяка смяна на маслото.
Това съобщение ще изчезне ли след определено време, или ще има и някакви др последствия?

Последствия едва ли,но винаги ще ти стои като съобщение,дори и да спре да изписва всеки път преди да запалиш,ще стои долу във левия ъгъл на борда ключето напомнящо за сервиз.Аз също така смених маслото и си карах,но започна да ме дразни и ходих го занулих.

Mury
10-10-2011, 17:11
Някой да има проблеми с чистенето на шофьорската чистачка,ако е така знам къде е проблема,просто се чупи шибания механизъм на чистачките на едно място,тези дни предстои измисляне на решение.Естествено като го свалих,познайте какво пише отдолу,няма да ви казвам,ще чакам ........................ :dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa:

Stoyan Georgiev
10-10-2011, 17:24
Някой да има проблеми с чистенето на шофьорската чистачка,ако е така знам къде е проблема,просто се чупи шибания механизъм на чистачките на едно място,тези дни предстои измисляне на решение.Естествено като го свалих,познайте какво пише отдолу,няма да ви казвам,ще чакам ........................ :dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa:

BOSCH?

made in germany?

нещо такова ще е

Mury
10-10-2011, 17:40
BOSCH?

made in germany?

нещо такова ще е

Първия успя да познае,печелиш дъвка с косъм...........:innocent::innocent::innocent:

antonyonkov
23-10-2011, 18:01
От няколко дни чувам тък-тък при бавни обратни и доста големи завои. Май дойде времето и на кормилния накрайник /доколкото разбирам :)/

briliantnia
05-11-2011, 18:07
KAZAXA MI 4E ET REIKATA.NQKOI IMA LI IDEQ KOLKO STRYVA NOVA,I KOLKO RECIKLIRANA.I IMA LI GARANCIQ RECIKLIRANATA.?

RPWWD
06-11-2011, 15:29
KAZAXA MI 4E ET REIKATA.NQKOI IMA LI IDEQ KOLKO STRYVA NOVA,I KOLKO RECIKLIRANA.I IMA LI GARANCIQ RECIKLIRANATA.?

Тук в БГ ги рециклираха за около 300-350 лева и няма ядове. Новата беше скъпичка, но рециклирането е вече проверен и добър вариант.

antonyonkov
07-11-2011, 19:33
Аз утре ще сменям рейка. Тракането ми било от нея.
Новичка е ОТНОВО ненормално скъпа част. Представителите а и доста магазини я продават над 2 000. Най-добра цена ми даде Guzzi /Вентура/ - доста под 2000. Но аз я намерих втора употреба и ми написаха даже гаранция да я върна ако не е ок /била на 10 000 км, ще я видим тази работа/ и си я взех оттам за 500.

briliantnia
07-11-2011, 19:54
ne mi raboti music pleura.znae li nqkoi kolko stryva nov orginalen za kolata mi

fnt
07-11-2011, 21:31
Колеги, някой знае ли какво означава тази грешка Р2015 Вихрова клапа-грешка в честотата

Mury
08-11-2011, 11:24
Колеги, някой знае ли какво означава тази грешка Р2015 Вихрова клапа-грешка в честотата

Ем честито баце,трябва да се сваля колектора за ремонт на клапите,или премахване,ако искаш повече подробности,ми звънни :hehe::hehe::hehe::hehe:

alfageorgi
08-11-2011, 18:43
Я кажете някой изолирал ли е ЕГР-клапана си.Явно освен механичното затапване ще трябва да се отстрани и софтуерно за да не дава грешка.Къде и кой я прави тази операция , че втори път за една година ми се налага да го свалям и чистя поради блокиране което води до неприятни ситуации и то без предупреждение.

fnt
08-11-2011, 19:11
Ем честито баце,трябва да се сваля колектора за ремонт на клапите,или премахване,ако искаш повече подробности,ми звънни :hehe::hehe::hehe::hehe:

Благодаря ти, ще ти звънна :handshake:

09-11-2011, 13:57
Предвид започващия зимен сезон, ми се налага да подменя чистачките си с нови такива. Сегашните мажат доста.
Някой може ли да даде насоки за марки, цени, качество... и пр.?

Mury
09-11-2011, 16:48
Предвид започващия зимен сезон, ми се налага да подменя чистачките си с нови такива. Сегашните мажат доста.
Някой може ли да даде насоки за марки, цени, качество... и пр.?

Само не взимай Бош Аеро туин,за 70 лв. изкарват макс 1 година и са за кофата.Аз сега експериментирам с едни марка Гард за по 8-9 лв. бройката/преди на други коли съм карал с тях,и съм супер доволен/,то обще взето няма много алтернативи,едната е шампион,ма те са май доста скъпи/нещо около и над 90 лв.,което си е лудост/.Другия вариант,който знам е пера от Фв Кади,били същите дължини,и са някъде около 30 лв. :unsure::unsure::unsure:

Bobo
09-11-2011, 18:07
Я кажете някой изолирал ли е ЕГР-клапана си.Явно освен механичното затапване ще трябва да се отстрани и софтуерно за да не дава грешка.Къде и кой я прави тази операция , че втори път за една година ми се налага да го свалям и чистя поради блокиране което води до неприятни ситуации и то без предупреждение.

Изолира се без проблем ;) За инфо на ЛС ;)

briliantnia
09-11-2011, 18:31
za spravka v Atina STELKATA ZA BAGAZNIKA:ranting: sA 45 EVRO

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

NOVA ORGINALNA REIKA NA RIKAMBI STRYVA 715 EVRO.NAPRAVO NI .....V BULGARIA:ranting:

Tsetso Milanov
10-11-2011, 00:58
Другия вариант,който знам е пера от Фв Кади,били същите дължини,и са някъде около 30 лв. :unsure::unsure::unsure:
За перата от Фолксваген Кади потвърждавам - към 28 лева са и чистят уникално добре, от 4-5 месеца съм с тях. Само едно уточнение - не са същата дължина, трябва малко да се отрежат, но не е болка за умиране :)

Sev
10-11-2011, 17:58
в представителствата на VW продават много видове пера
всички би трябвало да стават
разликата между различните каталожни номера са капачките - в комплекта има и капачки за чистачките
примерно тези за Голф 6 са същите като на Браво
...и аз съм с такива пера
не намирам разлика с фабричните, т.е. идеални са

реално животът им може да се удължи двойно - след като започнат да мажат и/или шумят - просто самите пера се обръщат наобратно

11-11-2011, 17:12
Благодаря за съветите!
Явно ще трябва да се насоча към моделите не ВАГ групата ;)

gadimir
13-11-2011, 08:42
нови притеснения.........снощи колата заработи като трактор....голямо тракане,чак се паникьосах......на първо четене ми казаха-денферна шайба или нещо такова......прогнози?съвети?
в понеделник или вторник ще се гледа делото за определяне на присъдата.......:sad::sad::sad::sad:

15-11-2011, 14:38
нови притеснения.........снощи колата заработи като трактор....голямо тракане,чак се паникьосах......на първо четене ми казаха-денферна шайба или нещо такова......прогнози?съвети?
в понеделник или вторник ще се гледа делото за определяне на присъдата.......:sad::sad::sad::sad:

А след като поработи известно време и загрее автомобила, тракането изчезва ли?

gadimir
15-11-2011, 20:49
не......400 лв.шайбата+30 лв труд.......

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

не......400 лв.шайбата+30 лв труд.......офффф

gadimir
16-11-2011, 18:07
вече съм ок.......

Stoyan Georgiev
16-11-2011, 18:23
вече съм ок.......

искам да те питам, при намаляне с предавки дали ти проскърваше нещо отпред ?

gadimir
17-11-2011, 07:48
не мога да кажа защото,тракането беше толкова силно че нищо друго не чувах......:horror::horror::horror::horror:

Stoyan Georgiev
17-11-2011, 10:55
не мога да кажа защото,тракането беше толкова силно че нищо друго не чувах......:horror::horror::horror::horror:

а ок, че се притесних :D

gostenka
25-11-2011, 17:27
Колеги имам сериозен проблем с моята любима 159-ка.Днес както си карах нормално и ми светна лампата за маслото(индикацията беше ниско налягане загасете мотора).Някой да е имал подобен проблем?При повторно палене няма промяна продължава да свети а мотора си работи както обикновенно.

Mury
25-11-2011, 17:40
Колеги имам сериозен проблем с моята любима 159-ка.Днес както си карах нормално и ми светна лампата за маслото(индикацията беше ниско налягане загасете мотора).Някой да е имал подобен проблем?При повторно палене няма промяна продължава да свети а мотора си работи както обикновенно.

Трябва да се провери датчика.................:yawn::yawn::yawn:

gostenka
25-11-2011, 17:47
Маи не качва масло защото отвихме масления филтър и беше сух.

Mury
25-11-2011, 18:05
Маи не качва масло защото отвихме масления филтър и беше сух.

Това вече не е добре :shutup::shutup::shutup::shutup:

gostenka
25-11-2011, 18:08
Някакви идеи освен маслена помпа?

alfageorgi
25-11-2011, 19:50
Ако наистина е сух масления филтър друга причина освен помпа няма т.к. само тогава няма налягане.Все пак може да завиете на мястото на датчика манометър да видите дали въобще прави налягане в маслените магистрали и да сте сигурни , че няма запушване от нещо.Ако е помпата пък звука на мотора би трябвало да се промени.Не че съм оптимист , но ако има налягане може клапана в самия филтър да е сдал багажа , но тогава трябва до филтъра да отива малсо , а казваш , че е сух???При всички случаи не трябва да държиш колата в това състояние защото следващото е лагери , колянов вал и въобще пълен блокаж.

Mury
25-11-2011, 20:47
Ако наистина е сух масления филтър друга причина освен помпа няма т.к. само тогава няма налягане.Все пак може да завиете на мястото на датчика манометър да видите дали въобще прави налягане в маслените магистрали и да сте сигурни , че няма запушване от нещо.Ако е помпата пък звука на мотора би трябвало да се промени.Не че съм оптимист , но ако има налягане може клапана в самия филтър да е сдал багажа , но тогава трябва до филтъра да отива малсо , а казваш , че е сух???При всички случаи не трябва да държиш колата в това състояние защото следващото е лагери , колянов вал и въобще пълен блокаж.

То на наще коли филтъра е елемент,и клапана седи в конзолата за филтъра,която си е част от мотора.:shutup::shutup::shutup:Задължително трябва се премери налягането и да се търси проблема по-бързо и никакво каране на колата.Я кажи мотора не трака ли повече,защото би трябвало да е така

gostenka
25-11-2011, 20:53
Не работи както обикновенно никаква промяна в работата на мотора.Какъв зор да виде пък тая помпа само това се питам.....

Mury
26-11-2011, 08:04
Не работи както обикновенно никаква промяна в работата на мотора.Какъв зор да виде пък тая помпа само това се питам.....

Чакай сега,щом работи нормално без странични шумове,моя съвет е първо да измерите налягането на маслото/това трябва да стане в сервиз/и е хубаво да се огледа турбината,да не губи налягане маслото някъде от нея..................:busted_cop::busted_cop::bust ed_cop::busted_cop:

gostenka
27-11-2011, 00:27
Днес я отворихме маслената помпа и двете колела са на парчета. Не мога да си обясня какъв зор е видяла!

Mury
27-11-2011, 06:38
Днес я отворихме маслената помпа и двете колела са на парчета. Не мога да си обясня какъв зор е видяла!

Хм тва е лошо,ако видиш зор с намирането на помпа,пиши л.с.,мога да помогна.............:pimp::pimp::pimp:

gostenka
29-11-2011, 21:19
Колеги трябва ми турбо за 2.4 200к.с. Ще съм благодарен някой ако помогне!

Mury
29-11-2011, 21:21
Колеги трябва ми турбо за 2.4 200к.с. Ще съм благодарен някой ако помогне!

Тва па защо сега,тая кола е станала на салата бремкакво и се е случило

gostenka
29-11-2011, 21:27
Днес качихме маслената помпа колата работи супер! Ама турбината вие и дрънчи "ужас" . Направо ми се плаче!

Mury
29-11-2011, 21:34
Днес качихме маслената помпа колата работи супер! Ама турбината вие и дрънчи "ужас" . Направо ми се плаче!

Може някое парче от помпата да е стигнало до турбината,лошо.............:brickwall::brickwall:: brickwall::brickwall:

gostenka
29-11-2011, 21:39
Или защото работи малко като ми светна лампата.Някой беше писал тука че има. Този от който взех помпата има но иска 1000лв малко много ми се виждат.

Mury
29-11-2011, 21:41
Или защото работи малко като ми светна лампата.Някой беше писал тука че има. Този от който взех помпата има но иска 1000лв малко много ми се виждат.

Много са за турбина втора ръка,уф неможах да помогна за помпата,ма ти сам разбра че нова няма никъде в Бг,но утре ще питам на едно място за турбина и ще ти пиша...................:flirt::flirt::flirt::flirt :

gostenka
29-11-2011, 22:03
Ок.Тя тази която ти казвам за 1000лв е от 209 коня незнам дори дали ще стане.

Mury
30-11-2011, 07:49
Ок.Тя тази която ти казвам за 1000лв е от 209 коня незнам дори дали ще стане.

А твойта 200 ли е.............:goodnight::goodnight::goodnight::go odnight:

gostenka
30-11-2011, 09:37
200 коня е моята!

drigata
30-11-2011, 16:51
Имам чисто нова оригинална турбина.За инфо 0888 232 484 ;)

damyanov
05-01-2012, 18:52
Да се включа и аз като нов във форума.
Съвсем скоро си взех една 159-ка 2,4 JTDm и още докато я разучавах ето ти и първия проблем - при палене започна да ми изписва ABS not available, които надпис изчезваше като заработи двигателя.
Дотук добре, както казвал падащия от 10-я етаж, но вчера освен този надпис ми изписа, че липсват и VDC, ASR и Hill Holder-a, и този път надписа си остана, светнаха и индикаторите на таблото.
Закарах я на майстор и се оказа, че си е заминал предния десен датчик на ABS-a. Всичко много хубаво, но се оказа, че магазините които обиколих такъв датчик няма наличен, а само по поръчка която траела поне месец, а пък не ми се кара в това време така.
Въпросът е - има ли магазин където се поддържат наличности от части или всичко става с поръчка?

Bobo
05-01-2012, 20:14
Съвсем скоро си взех една 159-ка 2,4 JTDm и още докато я разучавах ето ти и първия проблем - при палене започна да ми изписва ABS not available, които надпис изчезваше като заработи двигателя.
Дотук добре, както казвал падащия от 10-я етаж, но вчера освен този надпис ми изписа, че липсват и VDC, ASR и Hill Holder-a, и този път надписа си остана, светнаха и индикаторите на таблото.
Закарах я на майстор и се оказа, че си е заминал предния десен датчик на ABS-a. Всичко много хубаво, но се оказа, че магазините които обиколих такъв датчик няма наличен, а само по поръчка която траела поне месец, а пък не ми се кара в това време така.
Въпросът е - има ли магазин където се поддържат наличности от части или всичко става с поръчка?

Не ми се вярва да е от датчика, но все пак имам такъв датчик и струва стотина лева ;)

Mury
05-01-2012, 20:38
По-скоро от акумулатора :tongue2::tongue2::tongue2:

NightRider
08-01-2012, 09:26
Харесвам 159 (но предпочитам фаровете на 156 фейс) и започнах да се позаглеждам и тук. И виждам същото - купуват се коли на старо и се започват от едни проблеми, които са ясни още при купуването. Един от тях е, е колите обикновено се продават със скапани - не, с много скапани акумулатори. И всеки се услушва да го смени. А после идват грешка тук, грешка там, смени това, смени онова ... И проблемът остава
А после Алфите били скапани

antonyonkov
09-01-2012, 00:43
На мен това ми се случи преди 2 седмици. Датчика беше проблема. В специализираните сервизи го има.

damyanov
19-01-2012, 15:21
Не ми се вярва да е от датчика, но все пак имам такъв датчик и струва стотина лева ;)

По-скоро от акумулатора :tongue2::tongue2::tongue2:

Баш датчика си беше проблема. Беше протрита платстмасата на корпуса му и е дал накъсо.:thumbup:

bouncer
20-01-2012, 10:33

и на мен ми светва така АБС-а по абсолютно същия начин! Ще се гледа датчика!

Bobo
20-01-2012, 18:40
Баш датчика си беше проблема. Беше протрита платстмасата на корпуса му и е дал накъсо.:thumbup:

Това си е изключение приятелю някой бездарник е убъркал нещо ;)

Mury
21-01-2012, 08:04

Най-вероятно,същите работи се случват и с предните машинки за фаровете,някой бездарник като Обърка планката,и се чупи биалетката :tooth::tooth::tooth::tooth:

damyanov
21-01-2012, 14:48

:th_up: Сигурно си прав, знам ли... Бездарникът тогава е работник от завода-производител

Mury
21-01-2012, 14:55
:th_up: Сигурно си прав, знам ли... Бездарникът тогава е работник от завода-производител

Ти какво си мислиш,че там няма такива ли..............:th_up::th_up::th_up::th_up:

DJraceman
21-01-2012, 15:11
Има, има и то много!

21-01-2012, 15:45
Да използвам темата, за да попитам нещо...
До сега не ми е правило впечатление, но онзи ден забелязах, че когато включа на контакт, всички уреди по таблото светват и стрелките им показват текущите стойности на параметрите, които мерят - гориво, температура на охл. течност и пр. Единствено бууст метъра показва стойности над нулата, въпреки, че двигателя не е стартиран и няма налягане.
Когато после стартирам двигателя, и заработи на празен ход, стойностите на бууст метъра остават същите, както при неработещ двигател (не се променят). При подаване на газ, вече започва да отчита разни стойности. Максималната стойност, която ми е отчитал бууст метъра е около 1,5 бара.
Това ли е нормалния начин на работа на този уред?

Mury
21-01-2012, 16:05
Да използвам темата, за да попитам нещо...
До сега не ми е правило впечатление, но онзи ден забелязах, че когато включа на контакт, всички уреди по таблото светват и стрелките им показват текущите стойности на параметрите, които мерят - гориво, температура на охл. течност и пр. Единствено бууст метъра показва стойности над нулата, въпреки, че двигателя не е стартиран и няма налягане.
Когато после стартирам двигателя, и заработи на празен ход, стойностите на бууст метъра остават същите, както при неработещ двигател (не се променят). При подаване на газ, вече започва да отчита разни стойности. Максималната стойност, която ми е отчитал бууст метъра е около 1,5 бара.
Това ли е нормалния начин на работа на този уред?

Абсолютно,той показва само надналягане а не абсолютно налягане :th_up::th_up::th_up::th_up:Демек не показва атмосферното

NightRider
22-01-2012, 10:12
Ти какво си мислиш,че там няма такива ли..............:th_up::th_up::th_up::th_up:
Едно време Максим Бановски (Аутогама - първият вносител на Алфа в Бг) ми каза - не си взимай не по поръчка кола и такава произведена в понеделник и петък:rotfl:

DJraceman
22-01-2012, 10:37
Абсолютно не бууст метъра и той трябва да не показва нищо когато колата не работи, тоест да си е във вертикална позиция и само при подаване на газ при запален двигател да показва различни стойности.

gadimir
29-01-2012, 20:46
Да продължа темата за датчика...........светнаха ми всички ABS,Hill Holder и др.в търново предната седмица..Посъветвах се с Bobo -вероятно датчик.В сервиза във Варна при Вихрен при диагнистиката-показа преден десен датчик....дотук добре.Оставих колата пред нас и пътувах за София с друга...като се върнах от студ ли,от лед ли вече 3 дни нито свети нито нищо....Всичко си работи както преди!!!! А сега кажете какво да правя?:dunno::dunno::dunno:

stelt
29-01-2012, 21:08
Как какво - подавай газ.

gadimir
29-01-2012, 22:00
това -ясно,ама като светне па?или да му мисля като светне....

DJraceman
30-01-2012, 10:10
Смени си акумулатора там е отговора на всичките въпроси при по слаб се получават всички тези работи.

gostenka
30-01-2012, 13:04
И според мен проблема е от акумулатора.При мен също светкаха понякога и миналата седмица смених акумулатора и сега няма никви ядове!

Bobo
30-01-2012, 18:42
Смени си акумулатора там е отговора на всичките въпроси при по слаб се получават всички тези работи.

Мдаа и това го посъветвах колегата ;)

gadimir
30-01-2012, 22:46
смених го и засега съм ок........

31-01-2012, 09:42
Тази сутрун при мен се появи странен проблем.
Както си пътувах към службата, в движение, борд-компютъра подаде един звуков сигнал и изписа на дисплея - "engine have checked" + светна жълто-оранжевия знак за "смукач" (не знам как друго яче да го опиша).
Работата на двигателя видимо с нищо не се промени.
Когато пристигнах, загасих двигателя, изчаках една-две минути и пак го стартирах. Запали си без никакви проблеми, работи си нормално, но "грешката" пак се изписа на дисплея.
Каква може да е причината за това?
Някой имал ли е вече подобен проблем?

me_to_u
31-01-2012, 22:12
Тази сутрун при мен се появи странен проблем.
Както си пътувах към службата, в движение, борд-компютъра подаде един звуков сигнал и изписа на дисплея - "engine have checked" + светна жълто-оранжевия знак за "смукач" (не знам как друго яче да го опиша).
Работата на двигателя видимо с нищо не се промени.
Когато пристигнах, загасих двигателя, изчаках една-две минути и пак го стартирах. Запали си без никакви проблеми, работи си нормално, но "грешката" пак се изписа на дисплея.
Каква може да е причината за това?
Някой имал ли е вече подобен проблем?

Абсолютно същия, преди 3 дни. Не бях палил колата си от 3 месеца-> много разреден акумулатор, не успях да стартирам. След пълно зареждане и двукратно разкачане на "-" се оправи. Не се е появявала повече. Истината е в акумулатора...

01-02-2012, 10:26
Абсолютно същия, преди 3 дни. Не бях палил колата си от 3 месеца-> много разреден акумулатор, не успях да стартирам. След пълно зареждане и двукратно разкачане на "-" се оправи. Не се е появявала повече. Истината е в акумулатора...

Дано да си прав колега, защото грешката се появи в движение, при това - няколко минути след като вече бях запалил колата. А преди това също я бях карал и температурата на двигателя вече беше към 60-70 градуса.
Все пак ще разкача и ще дозаредя акумулатора, защото същата сутрин, при първото палене на автомобила, докато още въртеше на стартер, за миг на дисплея се показа съобщение за "ABS failure", но след това изчезна и повече не се появи.

Абе ще пробвам, щото така се нетрае.
Тази сутрин по баира, който при нормални условия го изкачвам на 4-та, днес едва го изкачих на 3-та, защото явно ЕКУ-то пази двигателя и не позволява да се натовари и не мога да стигна и 2000 об/мин.

После ще пиша за резултата.

Mury
01-02-2012, 16:30
Дано да си прав колега, защото грешката се появи в движение, при това - няколко минути след като вече бях запалил колата. А преди това също я бях карал и температурата на двигателя вече беше към 60-70 градуса.
Все пак ще разкача и ще дозаредя акумулатора, защото същата сутрин, при първото палене на автомобила, докато още въртеше на стартер, за миг на дисплея се показа съобщение за "ABS failure", но след това изчезна и повече не се появи.

Абе ще пробвам, щото така се нетрае.
Тази сутрин по баира, който при нормални условия го изкачвам на 4-та, днес едва го изкачих на 3-та, защото явно ЕКУ-то пази двигателя и не позволява да се натовари и не мога да стигна и 2000 об/мин.

После ще пиша за резултата.

Нормално,колата е в авариен режим,затова щади мотора,не ти дава да даваш газ,при теб не е лошо да се закачи на компютър,да се види каква е грешката,може да имаш някакъв проблем..........:thumbup::thumbup::thumbup::thumb up:А това че като си запалил е изписала грешка за АБС-а,е знак за умиращ акумулатор :thumbup::thumbup::thumbup:

01-02-2012, 16:30
Е, днес откачих акумулатора, дозареждах го още над 3 часа и пак го монтирах в колата.
Резултата - няма ефект. Щом запали двигателя, след 1-2 сек се появи отново същат грешка на дисплея.

Някой да има други идеи - филтри-милтри и прочие...?

Mury
01-02-2012, 17:43
Е, днес откачих акумулатора, дозареждах го още над 3 часа и пак го монтирах в колата.
Резултата - няма ефект. Щом запали двигателя, след 1-2 сек се появи отново същат грешка на дисплея.

Някой да има други идеи - филтри-милтри и прочие...?

Диагностика,няма как да стане с откачане на акумулатора :sad::sad::sad::sad:Може да е ДПФ,може да е ЕГР

02-02-2012, 09:20
Диагностика,няма как да стане с откачане на акумулатора :sad::sad::sad::sad:Може да е ДПФ,може да е ЕГР

Ако е задръстен ДПФ-а, няма ли да свети друг символ на борда - изобразяващ, нещо подобно на крайно гърне?

gostenka
02-02-2012, 09:29
Колега като караш ако е ДПФ-а трябва да ти е по мудна колата а иначе само тази лампа светка като се задръсти. Ако имаш възможност карай я 15мин над 3000 оборота да се изчисти. Моята прави понякога такива номера и като я задържиш на по високи обороти се изчиства а лампата загасва след няколко дни чак. Като я запалисх първоначално върви ли над 2500оборота? Но е хубаво да идеш да ти я прочетат там се вижда най-добре дава колко % е задръстен и ако имат програма ще ти пуснат едно сервизно регенериране и си ок. Ако това е проблема естествено.Но като се вземе предвид какви температури са навън и по колко време работят на място колите и ако си карал предимно в града бавно сигурно това ще излезе.

02-02-2012, 10:43
Колега като караш ако е ДПФ-а трябва да ти е по мудна колата а иначе само тази лампа светка като се задръсти. Ако имаш възможност карай я 15мин над 3000 оборота да се изчисти. Моята прави понякога такива номера и като я задържиш на по високи обороти се изчиства а лампата загасва след няколко дни чак. Като я запалисх първоначално върви ли над 2500оборота? Но е хубаво да идеш да ти я прочетат там се вижда най-добре дава колко % е задръстен и ако имат програма ще ти пуснат едно сервизно регенериране и си ок. Ако това е проблема естествено.Но като се вземе предвид какви температури са навън и по колко време работят на място колите и ако си карал предимно в града бавно сигурно това ще излезе.

Аз 3000 об/мин в момента посмъртно не мога да вдигна... Тя едва достига 2000 об/мин.
Но наистина, докато все още е студена колата, като че ли се развърта до по-високи обороти... или поне до 2000 сякаш се развърта по-лесно. Колкото повече загрява обаче, толкова по-зле става динамиката й.
Ако я изкарам на пътя и покарам на 2-ра предавка с 2000 об/мин за около 10-тина минути, дали сама ще стартира процедурата по регенерирането на ДПФ-а?

gostenka
02-02-2012, 10:52
Не няма иска да се кара минимум 15 мин над 3000 оборота и като рашиш да го правиш гасиш чакаш 1мин после като я настапиш не я пускаш поне 15мин за да има ефект защото ако я пуснеш под 2000 оборота се осеща и веднага минава в авариен режим. Времето е гадно сега и ако питаш мен иди до някой сервиз да ти пуснат сервизна регенерация става за 10мин и няма да струва повече от 30,40лв. При мен като ми светне вадя я на магистралата и 30км я карам 190,200 после е като самолет.Но пак ти казвам иди да я прочете някой защото може и нещо друго да е да не си отвориш беля.

Mury
02-02-2012, 19:35
Аз 3000 об/мин в момента посмъртно не мога да вдигна... Тя едва достига 2000 об/мин.
Но наистина, докато все още е студена колата, като че ли се развърта до по-високи обороти... или поне до 2000 сякаш се развърта по-лесно. Колкото повече загрява обаче, толкова по-зле става динамиката й.
Ако я изкарам на пътя и покарам на 2-ра предавка с 2000 об/мин за около 10-тина минути, дали сама ще стартира процедурата по регенерирането на ДПФ-а?

Каза ти се вече,човек неможе на тази кола да се прави диагностика във форума,не става.Закарай я в сервиз да я закачат на комп,сама ще си каже.Аз лично залагам на ДПФ или ЕГР.Изкарай колата малко на извънградско и я мъчи на 2-3 предавка с повечко газ,покарай както каза колежката поне 15-20 мин. така и ако не се оправи,бегай на сервиз.................:hvala::hvala::hvala::hvala :

03-02-2012, 13:18
Каза ти се вече,човек неможе на тази кола да се прави диагностика във форума,не става.Закарай я в сервиз да я закачат на комп,сама ще си каже.Аз лично залагам на ДПФ или ЕГР.Изкарай колата малко на извънградско и я мъчи на 2-3 предавка с повечко газ,покарай както каза колежката поне 15-20 мин. така и ако не се оправи,бегай на сервиз.................:hvala::hvala::hvala::hvala :

Колата тази сутрин принудително влезе в сервиз.
Пътувайки към службата - пътя е все нагоре, държах оборотомера на 3000 об/мин, на 2-ра предавка, с умерена газ. Уви, по едно време взе да губи мощност и свалих на 1-ва и измина още 100-тина метра и спря. Работи само на място и се форсира мудно на място. Реша ли да тръгна - гасне. Изтеглихме я до най-близкия сервиз. Диагностиката показа - Филтър за твърди частици.
Момчетата в сервиза решиха да свалят филтъра и да го почистят с пароструйка.
Този вариант ще роработи ли?
Има ли някакви тънкости, за които да внимаваме?

Очаквам мнения и идеи.

Bobo
03-02-2012, 13:24
Колата тази сутрин принудително влезе в сервиз.
Пътувайки към службата - пътя е все нагоре, държах оборотомера на 3000 об/мин, на 2-ра предавка, с умерена газ. Уви, по едно време взе да губи мощност и свалих на 1-ва и измина още 100-тина метра и спря. Работи само на място и се форсира мудно на място. Реша ли да тръгна - гасне. Изтеглихме я до най-близкия сервиз. Диагностиката показа - Филтър за твърди частици.
Момчетата в сервиза решиха да свалят филтъра и да го почистят с пароструйка.
Този вариант ще роработи ли?
Има ли някакви тънкости, за които да внимаваме?

Очаквам мнения и идеи.

Ако го изчистят внимателно ще стане временно но имай предвид че няма да е за дълго ;) Ако имате начин го нагрейте сериозно да изгори и извади саждите ;)

dilian alfa gtv
03-02-2012, 13:42
Ако не го изчисти сама колата,най добре е наистина да се направи принудителна регенерация на място,иначе със водоструйка няма смисъл според мен.

V_A_N_K_A_T_A
03-02-2012, 16:06
Ако не го изчисти сама колата,най добре е наистина да се направи принудителна регенерация на място,иначе със водоструйка няма смисъл според мен.

Най-вероятно вече няма да може дори и принудително да се пусне регенерацията...Виждал съм такава затлачена,на която не пожела да и се пусне принудителната регенерация.
Работата май върви на премахване :)

Mury
03-02-2012, 16:15
Най-вероятно вече няма да може дори и принудително да се пусне регенерацията...Виждал съм такава затлачена,на която не пожела да и се пусне принудителната регенерация.
Работата май върви на премахване :)

Не ми се вярва,ако е така щеше да е светнала отдавна,трябва да се опита с регенерация.Няма да е лошо колегата да каже на колко % е задръстен,щом виждат грешка на диагностиката трябва да виждат и това,по това ще се познае дали ще стане или не 8-)8-)8-)8-)

boian
04-02-2012, 20:09

А нещо друго трябва ли да се предприеме за консервиране на колата като не се ползва толкова дълго време?

me_to_u
04-02-2012, 20:44
А нещо друго трябва ли да се предприеме за консервиране на колата като не се ползва толкова дълго време?
Да, да се засили към някой дере :tongue: :grandpa: Наистина ли е въпрос, Бояне или само ме бъзикаш:pokey: Лично аз, когато я оставя за известно време, моля баща ми да я припалва поне два пъти седмично, но се сещаш, че за акумулатора това не е достатъчно. Мислил съм да го махам, но той все пак човека си има и друга работа, да ми слага/сваля акумулатора постоянно. Трябва да сменям работата...

DJraceman
04-02-2012, 21:31
Решение има! При продължителен период когато автомобила не се използва просто откачайте "–" на акумулатора и всичко ще е наред.

boian
05-02-2012, 10:10
Сериозно питам. От октомври съм я заврял в гаража и като се сетя й зареждам акумулатора. А питането ми е относно превенции срещу запушване /клеясване/ на дюзи, сухи цилиндри, ръждясали спирачни дискове и т.н. Едно време на старите коли като не ги карах дълго им сипвах по малко масло в цилиндрите през дупките на свещите, откачах акумулатора, резервоара поне до половина пълен и така.

Bobo
05-02-2012, 15:19
Момчета отговора в продължителното стоене на кола се крие в поддръжката на Мотоциклетите;)Нали се сещате че моторите цяла зима си почиват;) Продават се устройства които се закачат на акумулатора и го поддържат до 6 месеца ;)

Mury
05-02-2012, 17:58
Момчета отговора в продължителното стоене на кола се крие в поддръжката на Мотоциклетите;)Нали се сещате че моторите цяла зима си почиват;) Продават се устройства които се закачат на акумулатора и го поддържат до 6 месеца ;)

Да има такива джажди,даже вече за по 20 кинта :unsure::unsure::unsure::unsure:

06-02-2012, 10:13
Да докладвам относно развитието по запушения филтър за твърди частици.
- в събота беше свалено гърнето, в което се помещава филтъра, а до колкото разбрах и катализатора. Оставихме го на автомивката за промиване с парострука.
След някой друг час, гърнето бе монтирано и колата си запали и заработи съвсем нормално. Дори ми се струва, че е по-безшумна работата на двигателя спрямо преди, а и "дърпа" от малко по-ниски обороти.

Mury
06-02-2012, 11:35
Да докладвам относно развитието по запушения филтър за твърди частици.
- в събота беше свалено гърнето, в което се помещава филтъра, а до колкото разбрах и катализатора. Оставихме го на автомивката за промиване с парострука.
След някой друг час, гърнето бе монтирано и колата си запали и заработи съвсем нормално. Дори ми се струва, че е по-безшумна работата на двигателя спрямо преди, а и "дърпа" от малко по-ниски обороти.

Супер,но беше хубаво да се погледне пак на диагностика,колко е затлачен филтъра,да не стане мяу след 2-3 дена пак,сега ако може да се пусне регенерация:Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley:

07-02-2012, 11:17
Супер,но беше хубаво да се погледне пак на диагностика,колко е затлачен филтъра,да не стане мяу след 2-3 дена пак,сега ако може да се пусне регенерация:Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley:

Първото нещо, което направих след монтажа на почистения ДПФ, беше да изкарам колата на извънградско и с постоянни обороти м/у 3500-4000 на 3-та предавка, изминах около 36 км.
Мисля, че каквото е имало да се изчисти, се е изчистило. Повече от година, откакто карам колата, до сега не съм я усещал така динамична и тиха, както е в момента.
Да видим до кога ;)

NightRider
07-02-2012, 15:02
Да попитам - кога си прави регенерацията и можеш ли принудително? Някъде бях чел. Тези последни две впръсквания винаги ли ги има или само в режим на регенерация?

Mury
07-02-2012, 15:21
Да попитам - кога си прави регенерацията и можеш ли принудително? Някъде бях чел. Тези последни две впръсквания винаги ли ги има или само в режим на регенерация?

Прави си регенерация,когато достигне определено задръстване/мисля че 85 %/,когато се прекъснат определен брой регенерации,и достигне 300 % колата забива и трябва да се направи принудителна регенерация.5-те впръсквания ги има в определени режими,а за принудителната регенерация се вдига времето на впръскване и се променя аванса,за да се вдигне температурата в изпускателния колектор.................:Lkingsmiley::Lkingsmiley ::Lkingsmiley::Lkingsmiley:

П.С.Колата може да се познае кога прави регенерация,по леко високите обороти и надув 0.2/това се вижда на буустметъра/ :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley:

NightRider
08-02-2012, 21:37
Прави си регенерация,когато достигне определено задръстване/мисля че 85 %/,когато се прекъснат определен брой регенерации,и достигне 300 % колата забива и трябва да се направи принудителна регенерация.5-те впръсквания ги има в определени режими,а за принудителната регенерация се вдига времето на впръскване и се променя аванса,за да се вдигне температурата в изпускателния колектор.................:Lkingsmiley::Lkingsmiley ::Lkingsmiley::Lkingsmiley:

П.С.Колата може да се познае кога прави регенерация,по леко високите обороти и надув 0.2/това се вижда на буустметъра/ :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley:
Скоро Сатаната май беше поместил една разлика м/у М_Jet и JTDm. Ta вторите правеха 7 впръсквания като последните две бяха горе-долу точно за прочистване и за да вдигнат еврото. Та затова попитах

Gecata
16-02-2012, 09:20
Ще използвам темата за да попитам, някой знае ли за какво е показаната от мен "джвъчка" на панела на навигацията?
http://media.snimka.bg/s1/0066/026377022.jpg?r=0

me_to_u
16-02-2012, 09:38
Ще използвам темата за да попитам, някой знае ли за какво е показаната от мен "джвъчка" на панела на навигацията?

Слот за СИМ карта. :coolio:

DJraceman
16-02-2012, 10:45
Грешка! Това не е слот за сим карта а слот за SD картaта на навигацията при по старите модели. Интересното е, че при по старите модели всяка карта за различен регион е трябвало да се купува отделно.

Gecata
16-02-2012, 10:50
Мерси!
А нещо за SD карта с мп3?

me_to_u
16-02-2012, 11:30
Грешка! Това не е слот за сим карта а слот за SD картaта на навигацията при по старите модели. Интересното е, че при по старите модели всяка карта за различен регион е трябвало да се купува отделно.
:coolio: Не споря, само отбелязвам, че това е слот за СИМ карта за телефона, нещо, в което съм сигурен, тъй като си го ползвам всеки ден. :coolio: Навигацията за съжаление върви с ЦД. Именно за пре-обновените модели

DJraceman
16-02-2012, 12:13
Е за да се ползва трябва непрекъснато да се вади Сим картата от телефона и да се поставя в навигацията? На по новите модели няма СД и те са с SD карта а телефона си се ползва като се връзва за системата автоматично.

BO
16-02-2012, 23:38
Е за да се ползва трябва непрекъснато да се вади Сим картата от телефона и да се поставя в навигацията? На по новите модели няма СД и те са с SD карта а телефона си се ползва като се връзва за системата автоматично.
Ами това показано на снимката си е за СИМ картата.
И да, трябва да си сложиш СИМ карта там.
Този модел, който е показан въобще няма слот за СД карта. Навигацията си минава през стандартните дискове.

Mury
17-02-2012, 07:48
Ами това показано на снимката си е за СИМ картата.
И да, трябва да си сложиш СИМ карта там.
Този модел, който е показан въобще няма слот за СД карта. Навигацията си минава през стандартните дискове.

Ми я тая като гледам снимката е старичка,с най-стария климатроник е :devil::devil::devil:

Gecata
17-02-2012, 17:16
По какво се познава кой климатроник е стария?

Mury
17-02-2012, 17:47
По какво се познава кой климатроник е стария?
Че няма копче офф,а трябва го спираш с копчето за вентилатора :-):-):-)

Sev
29-02-2012, 11:45

взимаш си втора СИМ карта със същия номер (в М-Тел може, сигурно и при другите оператори може)
слагаш я в колата
като ти звънне някой - звъни и телефона и устройството в колата
ти решаваш от къде ще говориш

DJraceman
29-02-2012, 13:42
Схемата е страшна.

damyanov
29-02-2012, 18:25
Само в М-тел има тази услуга за extra SIM за съжаление. И да добавя, че при мен системата си работи нормално, само дето не разпознава имената при входящите повиквания, но предполагам че това е от оператора.

NightRider
29-02-2012, 22:19
Само в М-тел има тази услуга за extra SIM за съжаление. И да добавя, че при мен системата си работи нормално, само дето не разпознава имената при входящите повиквания, но предполагам че това е от оператора.
А имаш ли в СИМ картата телефоните и имената? Щот вече всички си ги пишем в телефонния указател, ама на телефоните и СИМ картите са ни празни

Bobo
29-02-2012, 22:22
А имаш ли в СИМ картата телефоните и имената? Щот вече всички си ги пишем в телефонния указател, ама на телефоните и СИМ картите са ни празни

Не е това проблема от оператора не ги показва ;)

NightRider
01-03-2012, 08:21
??? Много се изпльоска тук:haha:
Нашите оператори излъчват номерата, освен ако не си го е скрил обаждащия се. Да не говорим за по света. Няма такъв вариант да не го излъчват
:cheers:

damyanov
01-03-2012, 19:56

??? Много се изпльоска тук:haha:
Нашите оператори излъчват номерата, освен ако не си го е скрил обаждащия се. Да не говорим за по света. Няма такъв вариант да не го излъчват
:cheers:

Номерата ги бях вкарал в телефонния указател и не ми ги показваше. Реших, че проблема е точно както както казва NightRider и ги преместих в Сим-картата, но ефекта беше нулев. И преди и сега ми показва анонимно обаждане. Другото което ми направи впечатление, е че няма регистър на входящите обаждания.

daskaloff
02-03-2012, 13:32
пробвайте номерата да не са вкарани с 08*** а с +359.. на Айфоните им беше това болката преди..

NightRider
02-03-2012, 20:26
пробвайте номерата да не са вкарани с 08*** а с +359.. на Айфоните им беше това болката преди..
Това също го има, бях го забравил.

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

Номерата ги бях вкарал в телефонния указател и не ми ги показваше. Реших, че проблема е точно както както казва NightRider и ги преместих в Сим-картата, но ефекта беше нулев. И преди и сега ми показва анонимно обаждане. Другото което ми направи впечатление, е че няма регистър на входящите обаждания.Ако дори не ти изписва и номер, няма да имаш и регистър. И при телефоните е така. Но и не знам каква е организацията на това чудо.

Bobo
03-03-2012, 01:47
Това също го има, бях го забравил.

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

Ако дори не ти изписва и номер, няма да имаш и регистър. И при телефоните е така. Но и не знам каква е организацията на това чудо.

Сега кой е изпльоскания :tooth:

NightRider
03-03-2012, 08:29
Сега кой е изпльоскания :tooth:
И дума за сравнение няма - операторът ги подава винаги с +359ххх, но проблемът е в софтуера на приемното устройство дали прави разлика м/у входящия с +359ххх и записаното с 08ххх в телефонния ти указател. Спамер такъв :bangin::gayfight:

Bobo
05-03-2012, 02:12
И дума за сравнение няма - операторът ги подава винаги с +359ххх, но проблемът е в софтуера на приемното устройство дали прави разлика м/у входящия с +359ххх и записаното с 08ххх в телефонния ти указател. Спамер такъв :bangin::gayfight:

Проблема е съвсем другаде ма аз съм спамер извинете ;)

oem
05-03-2012, 09:30
Проблема е съвсем другаде ма аз съм спамер извинете ;)

Тука малко като "крадеца вика дръжте крадеца" :rotfl:

По темата: ако не изписва номер значи апарата не може да го види, не че не се изпраща.

NightRider
05-03-2012, 14:16
Тука малко като "крадеца вика дръжте крадеца" :rotfl:

По темата: ако не изписва номер значи апарата не може да го види, не че не се изпраща.
Това вече е казано, не повтаряй ако обичаш. И недей да нападаш Бобо, щот като те гледам и ти не си специалист по мобилни телефони. Апаратът вижда всичко, ала зависи какво казва софтуерът му да прави и какво да изобразява. И научи кога се пише пълен член

---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

Проблема е съвсем другаде ма аз съм спамер извинете ;)Не по-голям от някои други, моля. Искам си първото място
А колкото до проблема на колегата - нека си намери ръководството и да види кое какво е и как. И да опише малко по-подробно какво изобразява когато му звъни някой от указателя и когато не е

V_A_N_K_A_T_A
07-03-2012, 00:35
За протокола,днес пробвах телефона на 159-ката с М-тел-ска карта.
На сим картата телефоните бяха записани с +359.
При звънене се изписваше и името, и телефона с +359,както на големия дисплей,така и на малкия.

Според мен е напълно възможно да има значение каква е версията на софтуера на навигацията.Може да се познае по цвета.Старите са в сиво-черно,новите са в синьо-оранжево.При мен е новия.

DJraceman
07-03-2012, 13:52
При звънене се изписваше и името, и телефона с +359,както на големия дисплей,така и на малкия.

Според мен е напълно възможно да има значение каква е версията на софтуера на навигацията.Може да се познае по цвета.Старите са в сиво-черно,новите са в синьо-оранжево.При мен е новия.

Напълно вярно зависи от версията. А най-новата навигация сама си копира целия телефонен указател от телефона като има възможност да ти го показва на малкия дисплей и просто да си избираш на кой желаеш да се обадиш без телефона да ти излиза от джоба.

Bobo
07-03-2012, 22:23
Напълно вярно зависи от версията. А най-новата навигация сама си копира целия телефонен указател от телефона като има възможност да ти го показва на малкия дисплей и просто да си избираш на кой желаеш да се обадиш без телефона да ти излиза от джоба.

Ваще са хакнати затва сигурно :upsidedwnsmiley:

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

Тоз кензеф и телефон ли има бре :shock: ;)

NightRider
07-03-2012, 23:12
Ваще са хакнати затва сигурно :upsidedwnsmiley:

Стига бе хакер, това си е стандарт. Те не са заключени към оператор както едно време беше. А и що не питат в Милано моторс за ъпдейт на софтуерите

Bobo
07-03-2012, 23:13
Стига бе хакер, това си е стандарт. Те не са заключени към оператор както едно време беше. А и що не питат в Милано моторс за ъпдейт на софтуерите

Щот едната вече съм я ъпдейтвал а в милано моторс немат карти ;)

NightRider
07-03-2012, 23:13
Щот едната вече съм я ъпдейтвал а в милано моторс немат карти ;)
картите са друга бира. Не ги смесвай с телефона

Bobo
07-03-2012, 23:16
картите са друга бира. Не ги смесвай с телефона

Е като ми я ъпдейтнат а нямам карти за там дето ми трябва кел файда :chair:

NightRider
07-03-2012, 23:19
Е като ми я ъпдейтнат а нямам карти за там дето ми трябва кел файда :chair:Те ще ти ъпдейтнат или само телефонния софтуер, или цялото. А после ти ще си качиш картите

Bobo
07-03-2012, 23:21
Те ще ти ъпдейтнат или само телефонния софтуер, или цялото. А после ти ще си качиш картите

Тая навигация немож и качи карти може само от диск да ги чете ;) демек трябва да си купиш диска с новия софт и карти ;) Така че стига философства :)

NightRider
07-03-2012, 23:48
Тая навигация немож и качи карти може само от диск да ги чете ;) демек трябва да си купиш диска с новия софт и карти ;) Така че стига философства :)Аз ли философствам, философе? Картите са на диск и са консуматив един вид. Докато софтуера надали ще ти го дадат да пипаш сам

Bobo
07-03-2012, 23:50
Аз ли философствам, философе? Картите са на диск и са консуматив един вид. Докато софтуера надали ще ти го дадат да пипаш сам

Не им го ща имам си го и си базикам, аре спри се :tongue2:

DJraceman
08-03-2012, 00:28
Старите карти на диск бих казал, че са доста скъпи за консуматив и нищо няма на тях. Новата е с SDкарта и по интересното е, че за 159ката за цяла Европа картата е безплатна а за Джулиетата се плаща но и двете показват всичко.

antonyonkov
14-03-2012, 19:47
Днеска си взех колата след двуседмично отсъствие. Сменях глава на двигател и там съпътстващите го с това елементи.
Преди 2 седмици започна да прегрява. Изведнъж на 130 градуса и съответно съобщения да я спра. Това ми се случи извън БГ и нямаше какво да я правя. Погледнах всичко си беше наред уж по антифриза и двигателя, не беше кипяло отгоре поне. Оставих я леко да изстине и я пуснах по инерция и взе, че се оправи. Напънах я на 3500 оборота да видя за всеки случай няма ли да се случи пак, нямаше проблеми. После в БГ на връщане към Варна пак ми го направи, но вече беше и леко кипяло. Закарах я в сервиза. Диагнозата единия цилиндър нещо духал навънка /извинявам се ако нещо неправилно се изказвам, не разбирам от коли/ и това водело до прегряването, като това било свързано и с главата на двигателя. Разглобиха я и наистина главата цялата беше напукана по цилиндрите /почти нямаше кръг по който да няма пукнатина/.
Нова глава /втора употреба, чисто новата реже човешки глави направо, като цифра/, пилене по нея, почистване на двигателя от нагари и други почиствания по елементите и мога да кажа, че колата е много, много по-добре. Разликата е осезаема. Двигателя доста по-тих. Направо съм в нова кола :online2long:.
За цифри не ми се говори, щото пак хвръкнаха една камара пари.

Jivko7777
14-03-2012, 21:17
на колко км е тая кола как е карана чак недоумявам ?

Bobo
14-03-2012, 21:35
на колко км е тая кола как е карана чак недоумявам ?

Карана е сума ти време с оригиналната водна помпа и те ти сюрприз ;)

antonyonkov
14-03-2012, 22:23
Карана е сума ти време с оригиналната водна помпа и те ти сюрприз ;)

Колата е на 165 000 км. Аз я взех на 78 000 км. Бързо карам доста рядко, когато съм сам в колата. Иначе нормалната скорост, която подддържам е 150-160 /говоря за извънградско, в града съм бабичка/. За тази кола не мисля, че е тези скорости са прекалено високи.
Ангренаж и водна помпа сменям на 40 000 км. За гледане на колата питайте в сервиза на Алфа във Варна, едва ли ще намерите по гледана от моята.
Но докато попадне в моите ръце може и да не е било така.

Bobo
14-03-2012, 22:32
Колата е на 165 000 км. Аз я взех на 78 000 км. Бързо карам доста рядко, когато съм сам в колата. Иначе нормалната скорост, която подддържам е 150-160 /говоря за извънградско, в града съм бабичка/. За тази кола не мисля, че е тези скорости са прекалено високи.
Ангренаж и водна помпа сменям на 40 000 км. За гледане на колата питайте в сервиза на Алфа във Варна, едва ли ще намерите по гледана от моята.
Но докато попадне в моите ръце може и да не е било така.

Колега главата се нацепва така при редовно прегряване на колата, което от своя страна на този мотор може да се получи или от адски теч или от водна помпа ;) Има и още една преспектива - и тя е скапан ДПФ но щеше доста да посвети преди да прегрее ;)

antonyonkov
14-03-2012, 22:39
До случая, който описах никога не ми е прегрявала колата. Стрелката застава на 90 и не мърда каквото и да я правя. Антифриза го проверявам доста често и винаги си е бил в норма, нищо не съм губил.

Tsetso Milanov
15-03-2012, 01:14
Антоне - като ходих миналата и тази седмица я видях твоята хубавица в сервиза разколачена (моите съболезнования, но главата наистина беше спукана на няколко места). Обаче Вихрен каза, че сега като е изчистена би трябвало да върви като самоУет :). Плз кажи няколко реда доколко мислиш, че това почистване е отпушило колата че и при мена нагарите са бая (може и на лично)

dilian alfa gtv
15-03-2012, 08:16
Аз също бях свидетел на ремонта няколко пъти докато ходих да отремонтираме на жена ми Бравото,ще споделя че стоях доста и момчетата се постараха доста със почистването на нагара от буталата,също и главата е лъснаха като сувенир,всъщност няколко дена си играха със новата глава,абе знаят си работата със две думи,но тази кола не ми е ясно каква е причината да прегрее така че да напука толкова главата,много неприятно,важното е че лесно сте намерили глава иначе е бахти цифрата.

Поздрави на колегата и дано тази година не влиза повече във сервиза..!!!

antonyonkov
15-03-2012, 09:18
Антоне - като ходих миналата и тази седмица я видях твоята хубавица в сервиза разколачена (моите съболезнования, но главата наистина беше спукана на няколко места). Обаче Вихрен каза, че сега като е изчистена би трябвало да върви като самоУет :). Плз кажи няколко реда доколко мислиш, че това почистване е отпушило колата че и при мена нагарите са бая (може и на лично)

В момента колата върви много по-леко, плавно и тихо. Вибрацията в колата, тя най се усеща, като стоиш на светофар примерно, също намаля осезателно. Вчера излизах извън града и набирането става една идея по-бързо. Аз лично си мисля едно такова почистване да си правя редовно на смяна на ангренаж и водна помпа.

---------- Post added at 09:18 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

Аз също бях свидетел на ремонта няколко пъти докато ходих да отремонтираме на жена ми Бравото,ще споделя че стоях доста и момчетата се постараха доста със почистването на нагара от буталата,също и главата е лъснаха като сувенир,всъщност няколко дена си играха със новата глава,абе знаят си работата със две думи,но тази кола не ми е ясно каква е причината да прегрее така че да напука толкова главата,много неприятно,важното е че лесно сте намерили глава иначе е бахти цифрата.

Поздрави на колегата и дано тази година не влиза повече във сервиза..!!!

Като нови станаха елементите. Наистина доста се постараха и ефекта е осезателен. Аз още от миналата година ми се искаше да го направя това почистване ама сега даде и повод, макар и неприятен.
Надявам се и аз да не влизам повече в сервиз тази година, че ми писна последните 6 месеца.

Jivko7777
15-03-2012, 18:20
В момента колата върви много по-леко, плавно и тихо. Вибрацията в колата, тя най се усеща, като стоиш на светофар примерно, също намаля осезателно. Вчера излизах извън града и набирането става една идея по-бързо. Аз лично си мисля едно такова почистване да си правя редовно на смяна на ангренаж и водна помпа.

ами сам си отговори, щом сега върви по меко и по добре от преди, значи още като си я взел вече е била придала бого дух... важното е че сега си я оправил!

gadimir
17-03-2012, 09:17
Пак ме налазиха ядове......Накратко:от няколко месеца съм почти всяка седмица в столицата и се прибирам петък,събота и неделя......В четвъртък си тръгвам от обекта-съединител,1-ва,отлепям съединителя,подавам газ и след 5 метра-шах!!!!!!Колата стои на скорост,съединителя е пуснат(като го натисна педала се връща нормално),подавам газ и колата нито гасне,нито мърда....В понеделник Бобо ще я прегледа и ще види проблема.....

Mury
17-03-2012, 09:19
Пак ме налазиха ядове......Накратко:от няколко месеца съм почти всяка седмица в столицата и се прибирам петък,събота и неделя......В четвъртък си тръгвам от обекта-съединител,1-ва,отлепям съединителя,подавам газ и след 5 метра-шах!!!!!!Колата стои на скорост,съединителя е пуснат(като го натисна педала се връща нормално),подавам газ и колата нито гасне,нито мърда....В понеделник Бобо ще я прегледа и ще види проблема.....

Диференциал,полуоска :shutup::shutup::shutup::shutup:

damyanov
19-03-2012, 16:08
Благодарение на управниците в държавата (и в частност на тези отговарящи за пътищата), ще трябва да сменям един куп джунджурии по окачването. Има ли смисъл да слагам полиуретанови тампони и какви са предимствата, съответно недостатъците им?

Mury
19-03-2012, 22:12
Благодарение на управниците в държавата (и в частност на тези отговарящи за пътищата), ще трябва да сменям един куп джунджурии по окачването. Има ли смисъл да слагам полиуретанови тампони и какви са предимствата, съответно недостатъците им?

За 159 за долните носачи,няма как според мен да се направят полиуретанови тампони,задния е доста голям,пък предния е маслен :no::no::no: за горните може,но обикновенно 159-те не страдат от тампони а от шарнири :gruebel::gruebel::gruebel:

damyanov
19-03-2012, 23:08
Шарнирите са друга бира, там е ясно че са за подмяна/рециклиране. Питам обаче за тампоните, защото от моята гледна точка на лаик, ми се струва, че колкото по твърд е един тампон(а полиуретановите са такива), толкова по-голяма е вероятността да разбие леглото където е и да направи повече поразии отколкото ползи. Поправете ме, ако греша

Mury
20-03-2012, 07:06
Шарнирите са друга бира, там е ясно че са за подмяна/рециклиране. Питам обаче за тампоните, защото от моята гледна точка на лаик, ми се струва, че колкото по твърд е един тампон(а полиуретановите са такива), толкова по-голяма е вероятността да разбие леглото където е и да направи повече поразии отколкото ползи. Поправете ме, ако греша
Шарнирите на 159 се сменят с целия носач,така че като сложиш нов носач,въобще не ти требе полиуретан :lol::lol::lol::lol:

gadimir
21-03-2012, 16:29
проблема се оказа изтървала зегерка някъде и просто невинно откачане......олекна ми много....

nicola 59
24-03-2012, 12:00
Колеги понеже на 2 ма познати колите алфа 159 им падаха тези лопатки дето са в колектора и после правиха мотор.Колите бяха 1.9 та питам и на 2.4 ли падат тези лопатки.

Mury
24-03-2012, 18:40
Колеги понеже на 2 ма познати колите алфа 159 им падаха тези лопатки дето са в колектора и после правиха мотор.Колите бяха 1.9 та питам и на 2.4 ли падат тези лопатки.

На 2.4 даже по често и по принцип и по рано.Тва дето го казваш са малко измислици,или са ги излъгали приятелите ти,на италианските мотори,клапите немогат да паднат в колектора,защото осите им първо са захванати извън колектора,второ-отвора е конус,трябва да се счупи оста та да се превърти и да изпадне.

П.С.Зависи кой 2.4 е,210 коньовия е с новия колектор,който е направен доста по-добре.Ремонта се състои в сваляне на колектора,премахване на всичко,слагане на хубави тапи на дупките и газзззззззззззззз:Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bo lt:

nicola 59
24-03-2012, 19:32
На 2.4 даже по често и по принцип и по рано.Тва дето го казваш са малко измислици,или са ги излъгали приятелите ти,на италианските мотори,клапите немогат да паднат в колектора,защото осите им първо са захванати извън колектора,второ-отвора е конус,трябва да се счупи оста та да се превърти и да изпадне.

П.С.Зависи кой 2.4 е,210 коньовия е с новия колектор,който е направен доста по-добре.Ремонта се състои в сваляне на колектора,премахване на всичко,слагане на хубави тапи на дупките и газзззззззззззззз:Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bolt::Bo lt:

На едната кола лично видях с очите си свалената глава и счупени отгоре кубилици или както се казват Италиянците им викат везнички.А за другата само чух че е имала подобен проблем,ама питам понеже сега се возя с тази 2.4 200 коня и ми мина идеята да не се окоти,и понеже е стягам за издаване на краен клиент ,а неможе да ги изхвърля тези клапи понеже няма да мога да я продам трябва ли да се сменяват ,като консуматив ,понеже знам че на други марки коли на около 100 000 километра трее се сменя колектора.Ако ида да питам в Алфа задължително ще кажат че са за сменяване та да докачат пари,и затова питам вас.

nicola 59
26-03-2012, 19:15
Колеги никой ли незнае дали трее се сменяват тези клапи .

Mury
26-03-2012, 21:46
Колеги никой ли незнае дали трее се сменяват тези клапи .

Te не се сменяват клапите бате,а или целия колектор или се махат самите клапи :afro::afro::afro: А дали трябва да се сменя/ремонтира си требе диагностика :afro::afro::afro:

nicola 59
27-03-2012, 03:00
Te не се сменяват клапите бате,а или целия колектор или се махат самите клапи :afro::afro::afro: А дали трябва да се сменя/ремонтира си требе диагностика :afro::afro::afro:

Мерси колега диагностиката не казва нищо според нея клапите са о.к ,аз имах предвид да не е колектора да има определен пробег километри и здрав или не да се сменява задължително.

Mury
27-03-2012, 07:18
Мерси колега диагностиката не казва нищо според нея клапите са о.к ,аз имах предвид да не е колектора да има определен пробег километри и здрав или не да се сменява задължително.

Не прави се когато започне да се разпада рейката отгоре и спре да движи клапите,колата почва да губи мощнст,абе има си симптоми :th_up::th_up::th_up:

nicola 59
27-03-2012, 14:10
Не прави се когато започне да се разпада рейката отгоре и спре да движи клапите,колата почва да губи мощнст,абе има си симптоми :th_up::th_up::th_up:

Благодаря колега за отговора значи за момента няма от какво да се притеснявам.:waving:

29-03-2012, 11:05
Искам да попитам, къде се намира датчика за външната температура, която се изписва на дисплея и влияят ли показанията на същия този датчик в/у работата на двигателя?
Все си мисля, че не би трябвало да влияе, но питането ми е породено от факта, че тази сутрин датчика отчиташе минус 7 градуса околна температура и в същото време средния разход - около 14л/100км, при условие, че по същия маршрут, при подобни климатични условия (като днешните) е показвал м/у 9.6-10.3 л/100км.

Очаквам вашите предположения и съвети.

*става въпрос за 159 1,9 JTDm 16кл

29-03-2012, 13:59
Имам и още едно питане.
Поръчах си комплект филтри за 159-кта, за да ги сменя, при смяната на маслото.
Проблема е обаче, че не знам някои от филтрите за къде са.
Въздушният филтър (оранжевия на снимката) е ясен, филтъра за купето е ясен, горивния филтър (металния корпус в горния ляв ъгъл на снимката) също ми е ясен и масления филтър - този който е в синята пластмасова кутийка.
Остава въпроса - филтрите с черната и жълтата пластмаса за къде са?

stelt
29-03-2012, 14:19
Нещо са се объркали като са ти давали филтрите.
Единия малък, който е хартиен е маслен филтър, не знам дали обаче е за 159.

Mury
29-03-2012, 15:05
Имам и още едно питане.
Поръчах си комплект филтри за 159-кта, за да ги сменя, при смяната на маслото.
Проблема е обаче, че не знам някои от филтрите за къде са.
Въздушният филтър (оранжевия на снимката) е ясен, филтъра за купето е ясен, горивния филтър (металния корпус в горния ляв ъгъл на снимката) също ми е ясен и масления филтър - този който е в синята пластмасова кутийка.
Остава въпроса - филтрите с черната и жълтата пластмаса за къде са?

Тези филтри са маслени,дали са ти два,защото за 159 1.9 са два модела :crazy::crazy::crazy::crazy:този другия маслен,може да го подариш на някой,не е за твойта кола :lol::lol::lol:

---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:00 ----------

Искам да попитам, къде се намира датчика за външната температура, която се изписва на дисплея и влияят ли показанията на същия този датчик в/у работата на двигателя?
Все си мисля, че не би трябвало да влияе, но питането ми е породено от факта, че тази сутрин датчика отчиташе минус 7 градуса околна температура и в същото време средния разход - около 14л/100км, при условие, че по същия маршрут, при подобни климатични условия (като днешните) е показвал м/у 9.6-10.3 л/100км.

Очаквам вашите предположения и съвети.

*става въпрос за 159 1,9 JTDm 16кл

Абе по принцип няма логика,ЕКУ-то да гледа външната температура от лявото огледало/там се намира датчика/,ма да ти кажа не си първия който пита,даже има хора които твърдят че колата зимата подгрявала по малко,когато показва по висока външна температура,и съответно повече като показва по-ниска :angry1::angry1::angry1::angry1: Ся ще го погледна в Е-лърна да видим той какво казва :plane::plane::plane:

stelt
29-03-2012, 15:08
Между другото, този масления филтър с черната основа ми прилича на същия с който е добло 1.3 мултиджета.

29-03-2012, 16:01
Между другото, този масления филтър с черната основа ми прилича на същия с който е добло 1.3 мултиджета.

Е, аз комплекта филтри го поръчах заедно с един к-т и за FIAT Doblo Multijet 1.3, но за него всичко си дойде по бройка...

---------- Post added at 13:01 ---------- Previous post was at 12:59 ----------

Абе по принцип няма логика,ЕКУ-то да гледа външната температура от лявото огледало/там се намира датчика/,ма да ти кажа не си първия който пита,даже има хора които твърдят че колата зимата подгрявала по малко,когато показва по висока външна температура,и съответно повече като показва по-ниска :angry1::angry1::angry1::angry1: Ся ще го погледна в Е-лърна да видим той какво казва :plane::plane::plane:

...е, а дано ти откриеш някакъв смислен отговор, че явно за "италианките" да мислиш логически и правилно са две различни неща :)

09-04-2012, 11:04
От събота съм с друг проблем по автомобила.
Давам хронологичния ред на събитията.
Събота сутринта станах с идеята да закарам 159-ката на диагностика, защото се беше появило някакво странно придърпване при плавно ускорявне в зоната на 1500 об/мин. Пристигнах в сервиза, загасих колата и я заключих с дистанционното - заедно с това се включва и алармата. Когато дойде ред да я придвижа напред за да я закачим на диагностиката - цъкам с дистанционното да я отключа - никакъв ефект. Реших, че е изтощената батерията на дистанционното. Сменихме я - пак без резултат. Отключих колата с ключа, колата се разпищя, въпреки всичко сложих електронния ключ в леглото му, но изписа грешка че не разпознава ключа.
Решихме, че е от алармата - оказа се, че е слагана от официалния дилър (Gemini) - и затова я изключихме - пак без резултат.
Тогава открихме, че при гасене на автомобила със старт/стоп бутона изгаря бушона на имобилайзера. Това се случва само при гасенето на работещ двигател, но не и при включване и изключване на контакт.
Имате ли някакви идеи?

Stoyan Georgiev
09-04-2012, 11:26
може би при придърпването се получава ситуация сходна с гаснене на мотора в движение, от там да е изгорял имобилайзера

а относно придърпването, вече не знам дистанционно как може да предположим, но сигурно е свързано с покачения разход и грешната температура

да не би нещо някой от компютрите да заминават, па ба ли го ?!

Mury
09-04-2012, 12:05
От събота съм с друг проблем по автомобила.
Давам хронологичния ред на събитията.
Събота сутринта станах с идеята да закарам 159-ката на диагностика, защото се беше появило някакво странно придърпване при плавно ускорявне в зоната на 1500 об/мин. Пристигнах в сервиза, загасих колата и я заключих с дистанционното - заедно с това се включва и алармата. Когато дойде ред да я придвижа напред за да я закачим на диагностиката - цъкам с дистанционното да я отключа - никакъв ефект. Реших, че е изтощената батерията на дистанционното. Сменихме я - пак без резултат. Отключих колата с ключа, колата се разпищя, въпреки всичко сложих електронния ключ в леглото му, но изписа грешка че не разпознава ключа.
Решихме, че е от алармата - оказа се, че е слагана от официалния дилър (Gemini) - и затова я изключихме - пак без резултат.
Тогава открихме, че при гасене на автомобила със старт/стоп бутона изгаря бушона на имобилайзера. Това се случва само при гасенето на работещ двигател, но не и при включване и изключване на контакт.
Имате ли някакви идеи?

Погледнете мотора за заключване на волана,напоследък има случаи на блокирал мотор,връща 12 в в бодито и затова може да гори бушона.:throw::throw::throw::throw:

09-04-2012, 12:19
Погледнете мотора за заключване на волана,напоследък има случаи на блокирал мотор,връща 12 в в бодито и затова може да гори бушона.:throw::throw::throw::throw:

Има резон в това обяснение. Ще изкараме буксата на моторчето и ще проверим какъв ще е резултата.
Мен обаче ми се върти и една др мисъл в главата.
Знаете ли как точно става гасенето на двигателя? Да не би да спира захранването на помпата за високо налягане и по този начин да спира подаването на гориво? Размишлявам в тази посока защото се опитвам да го свържа и с придърпването... Да не е нещо по ел. верига за управление на помпата?!

09-04-2012, 17:01
Така... докладвам:
- Част от проблема се реши с почистването на буксата, която е за заключването на волана. Не сме я изтръгвали изцяло, защото през нея минава управлението и на разни други неща... В момента колата си пали и гасне без проблем, заключва се и се отключва. Единствен проблем остана алармата - тя пищи постоянно и не се изключва. Може би ще иска някакво разпознаване или обучение... не ги разбирам много.
Важното е, че вече сме в движение :)

NightRider
09-04-2012, 17:45
Така... докладвам:
- Част от проблема се реши с почистването на буксата, която е за заключването на волана. Не сме я изтръгвали изцяло, защото през нея минава управлението и на разни други неща... В момента колата си пали и гасне без проблем, заключва се и се отключва. Единствен проблем остана алармата - тя пищи постоянно и не се изключва. Може би ще иска някакво разпознаване или обучение... не ги разбирам много.
Използвай ФЕС за алармата. Тя ти е част от боди компа

daskaloff
09-04-2012, 21:06

Mury както разбра вече не разбирам от тоци ама от напрежение няма как да изгори предпазителя :-P
П.П: там със стъпково моторче или соленоид е заключването - че БМВ-тата много страдат от проблем с този модул и струва една торба пари

Mury
10-04-2012, 07:29
Mury както разбра вече не разбирам от тоци ама от напрежение няма как да изгори предпазителя :-P
П.П: там със стъпково моторче или соленоид е заключването - че БМВ-тата много страдат от проблем с този модул и струва една торба пари
Има и още как,когато е високо напрежение,и не е изчислено като ампераж за бушона...................:crazy::crazy::crazy::cra zy:

---------- Post added at 07:29 ---------- Previous post was at 07:28 ----------

Така... докладвам:

Такаааа,начи тряяя почерпиш,иначе не е лошо да свалите мотора/знам че е шибано/и да видите дали работи адекватно,приятел колега в бранша,вече се е сблъсквал с две коли с такъв проблем. :stumm::stumm::stumm::stumm:

daskaloff
10-04-2012, 09:31
а това високо напрежение от къде ще дойде - при положение, че след предпазителя трябва да имаш диод ( казвам че трябва, но магнет марели може и да са го пропуснали )....

NightRider
10-04-2012, 10:38
Има и още как,когато е високо напрежение,и не е изчислено като ампераж за бушона...................:crazy::crazy::crazy::cra zy:

А дали не връща обратно напрежение и затова да се получава претоварването. Че много индукции станаха, а релетата в колите нямат защитни диоди, ако не са част от електрониката, а входовете на ЕКУ-та са яко защитени

Mury
10-04-2012, 11:11
А дали не връща обратно напрежение и затова да се получава претоварването. Че много индукции станаха, а релетата в колите нямат защитни диоди, ако не са част от електрониката, а входовете на ЕКУ-та са яко защитени

Aми Цецко,аз това казах по-нагоре,ма ти пак не си прочел всичко,връща обратно напражение от мотора на волана :lol::lol::lol::lol::lol:

---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 11:10 ----------

а това високо напрежение от къде ще дойде - при положение, че след предпазителя трябва да имаш диод ( казвам че трябва, но магнет марели може и да са го пропуснали )....

Ники,като знам вие как правите таблата на Пежата/да не се обидиш сега ей/,нищо чудно Марели да са забравили да сложат диод/все пак май унгарци правят таблата на Марели/ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:И вземи се откажи от тез лъвчета,сам разбра че не стават..........................

10-04-2012, 11:43
Използвай ФЕС за алармата. Тя ти е част от боди компа

Добре!
Само, моля те, ако може да ми разясниш абревиатурата на това ФЕС, че на мен нищо не ми говори. С други думи - обясни ми го като на прост човек ;), че съм много на Вие с електрониката...

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 08:40 ----------

Такаааа,начи тряяя почерпиш,иначе не е лошо да свалите мотора/знам че е шибано/и да видите дали работи адекватно,приятел колега в бранша,вече се е сблъсквал с две коли с такъв проблем. :stumm::stumm::stumm::stumm:

Ами да почерпя бе Танасе, защо да не ;).
Стига само като имаш път към нашия край (а научавам, че от време на време наминаваш насам) да вземеш да се обадиш.
Но пък от своя страна все още чакам обещаното от теб инфо за температурния датчик на външната температура - щеше нещо да гледаш в и-лърн'а?!

Благодаря на всички отзовали се!

NightRider
10-04-2012, 11:47
ФЕС- FiatEcuScan
http://fiatecuscan.net/

daskaloff
10-04-2012, 11:52
Относно автомобилните релета....... релето може да няма диод в него ( по евтини са) ... но на Бодито има в паралел сложен диод.... и този диод е да пази управляващия транзистор.... и даже и да ги няма напрежението което се връща е с много висока енергия за малко време и няма как да падне предпазителя от него...
Mury - таблото на 159 е VDO ( Siemens) а боди-то е Магнет Марели, а ние от 307 нататък за Пежо рядко правим табла ( за пример на 308 таблото е Магнет Марели ) но странични кори на 159 на вратите са наши, а май и седалките...
и относно пежата - съмнява ме и че 159-ка няма да издържи да моето темпо ( а пежака изкара 170к без проблеми - но след 170к стана страшно )

Mury
10-04-2012, 12:08
Добре!
Само, моля те, ако може да ми разясниш абревиатурата на това ФЕС, че на мен нищо не ми говори. С други думи - обясни ми го като на прост човек ;), че съм много на Вие с електрониката...

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 08:40 ----------

Ами да почерпя бе Танасе, защо да не ;).
Стига само като имаш път към нашия край (а научавам, че от време на време наминаваш насам) да вземеш да се обадиш.
Но пък от своя страна все още чакам обещаното от теб инфо за температурния датчик на външната температура - щеше нещо да гледаш в и-лърн'а?!

Благодаря на всички отзовали се!

Tърсих,но май нищо не открих,само разбрах че датчика на огледалото май участва във определянето на времето на подгрев,само тва.Ако идвам към твоя край,ще звънна,имам приятели там,но не съм ходил отдавна........:drunk::drunk::drunk:

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:06 ----------

Относно автомобилните релета....... релето може да няма диод в него ( по евтини са) ... но на Бодито има в паралел сложен диод.... и този диод е да пази управляващия транзистор.... и даже и да ги няма напрежението което се връща е с много висока енергия за малко време и няма как да падне предпазителя от него...
Mury - таблото на 159 е VDO ( Siemens) а боди-то е Магнет Марели, а ние от 307 нататък за Пежо рядко правим табла ( за пример на 308 таблото е Магнет Марели ) но странични кори на 159 на вратите са наши, а май и седалките...
и относно пежата - съмнява ме и че 159-ка няма да издържи да моето темпо ( а пежака изкара 170к без проблеми - но след 170к стана страшно )

ОК Ники,съгласен съм с теб,а и няма да споря по тази тема,ти все пак се занимаваш с тва.С очите си обаче съм виждал на 2 147-и изгорял контролер за мигачите,заради лоши връзки и късо съединение в крушката.................:lol::lol::lol::lol::lol:

П.С.За корите и седалките може да са ваши,аз имам оплакване към тях,но ще ти кажа като се видим :drunk::lol::lol:

daskaloff
10-04-2012, 12:43
мигачите и светлините се правят с чипове вече BTS5030 или BTS5080 или некой сходен, а не с релета ( а звука от релето се прави с говорителче и от процесора) а на чиповете си пише Short-circuit detection и т.н. - ама не винаги сработват както трябва...

Mury
10-04-2012, 12:47
мигачите и светлините се правят с чипове вече BTS5030 или BTS5080 или некой сходен, а не с релета ( а звука от релето се прави с говорителче и от процесора) а на чиповете си пише Short-circuit detection и т.н. - ама не винаги сработват както трябва...

Знам бре човек,2 147 сме направили с нови контролери,обаче Фиатите например/за Добло знам 100 %/ са с релета,а не с контролери,явно е по евтино :lol::lol::lol::lol: За звука обче не съм съгласен,поне при 147 си идва от реле :pp::pp::pp::pp:

daskaloff
10-04-2012, 13:08
може...... ако е преди 2004-5-та.......
най голямата простотия която сме виждали - клиента иска автентични звук от реле - слага едно реле което само да цъка без да комутира нещо а за звук.... а самите мигачи са през чипове....

04-05-2012, 13:48
Поредното от мен питане.
Онзи ден, както си карах из града, изведнъж от педала на съединителя започна да се чува един дразнещ звук - "щрак-щрак", при всяко натискане и пускане на педала.
Спрях да огледам и видях в/у стелката под краката ми да се мъдри едно бяло пластмасово парченце.
В последствие се оказа, че в това парченце лагерува единия край на пружината на педала на съединителя. От единия край на този елемент има зъбчета, които явно закопчават в леглото си, но са се счупили и е изпаднало от мястото си.
Знае ли някой дали се продава това като резервна част и дали подмяната му с ново е сложна?

Stoyan Georgiev
04-05-2012, 14:14
гарантирам ти на 99.99% че без останалите чарколяци и сигурно и самия педал на съединителя няма да си го намериш това....

тука з апоследната половин година на няколко от колите някакви такива дреболии им се чупят и примерно за едно мааалко пластмасово зъбче на държача на прозореца, ако не си го оправиш с подръчни материали трябва да изсипеш парите за целия механизъм барабар с ел. мотора и всичките му п*** майни

казвам ти го просто да си подготвен....

11-05-2012, 14:32
гарантирам ти на 99.99% че без останалите чарколяци и сигурно и самия педал на съединителя няма да си го намериш това....

тука за последната половин година на няколко от колите някакви такива дреболии им се чупят и примерно за едно мааалко пластмасово зъбче на държача на прозореца примерно, ако не си го оправиш с подръчни материали трябва да изсипеш парите за целия механизъм барабар с ел. мотора и всичките му п*** майни

казвам ти го просто да си подготвен....
...хм!
Обещаха ми, че ще ми го доставят.
Като пристигне пратката ще ви информирам по-подробно , какво точно е дошло.

---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

Искам малко да се върна към един мой предишен пост, където споменах, че датчика ми за външната температура, показва каквото си иска.
Не знам дали е съвпадение, но:
- Възможно ли е, ако в системата на климатика няма фреон, датчика за външна температура да показва нереални стойности?
- ...а стойностите на датчика за външна температура, оказват ли влияние в/у управлението на компресора на климатика?

Защо задавам такива въпроси?
Миналата седмица заредих системата с фреон, защото беше празна. Не присъствах на самото зраждане, но момчето в сервиза каза, че е проверил система и на вакуум и под налягане. След като я зареди обаче климатика работеше точно 1 (един) ден. При последващ оглед се установи проблема - сцепен (пръснат) маркуч.

Не знам дали си въобразявам, но или докато системата е била пълна, датчика за външна температура показваше нормални стойности, или докато този датчик е показвал нормални стойности, климатика си е бачкал нормално и когато датчика пак се е бъгнал, е повлиял на работата на компресора на климатика (т.е. не го е спрял при достигане на критично налягане) и системата се е пренадула, а съответно - макуча се е сцепил.

Перефразирано - чудя се кое е първопричина и кое е следствие?

stelt
11-05-2012, 14:51
Температурния датчик не влияе на налягането в системата.

NightRider
11-05-2012, 14:53
...хм!
Обещаха ми, че ще ми го доставят.
Като пристигне пратката ще ви информирам по-подробно , какво точно е дошло.

---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:13 ----------

Искам малко да се върна към един мой предишен пост, където споменах, че датчика ми за външната температура, показва каквото си иска.
Не знам дали е съвпадение, но:
- Възможно ли е, ако в системата на климатика няма фреон, датчика за външна температура да показва нереални стойности? НЕ
- ...а стойностите на датчика за външна температура, оказват ли влияние в/у управлението на компресора на климатика? ДА

Защо задавам такива въпроси?
Миналата седмица заредих системата с фреон, защото беше празна. Не присъствах на самото зраждане, но момчето в сервиза каза, че е проверил система и на вакуум и под налягане. След като я зареди обаче климатика работеше точно 1 (един) ден. При последващ оглед се установи проблема - сцепен (пръснат) маркуч.

Не знам дали си въобразявам, но или докато системата е била пълна, датчика за външна температура показваше нормални стойности, или докато този датчик е показвал нормални стойности, климатика си е бачкал нормално и когато датчика пак се е бъгнал, е повлиял на работата на компресора на климатика (т.е. не го е спрял при достигане на критично налягане) и системата се е пренадула, а съответно - макуча се е сцепил.

Перефразирано - чудя се кое е първопричина и кое е следствие?
Датчикът не може да ти повреди климатика. За да ти се пръсне маркуч има няколко варианта - протъркан или нещо от този сорт, блокирало ТРВ на компресора, проблем с датчика за следене налягането в системата

11-05-2012, 16:44
Датчикът не може да ти повреди климатика. За да ти се пръсне маркуч има няколко варианта - протъркан или нещо от този сорт, блокирало ТРВ на компресора, проблем с датчика за следене налягането в системата

Преди да заредим системата с фреон, бяхме закачили колата за диагностика и там имаше записана грешка - датчик налягане АС (air condition).

Значи да търся проблема в този датчик?
...но преди това да заредя пак системата?

Mury
11-05-2012, 18:16
Преди да заредим системата с фреон, бяхме закачили колата за диагностика и там имаше записана грешка - датчик налягане АС (air condition).

Значи да търся проблема в този датчик?
...но преди това да заредя пак системата?

Точно така :arrow::arrow::arrow:

NightRider
11-05-2012, 18:33
Точно така :arrow::arrow::arrow:Мисля, че и ТРВ-то му може да е блокирало

Mury
11-05-2012, 20:33

Имай предвид,че тази грешка може да я запише и от липса на фреон,демек може да се окаже,че маркуча просто се е пробил,изтекъл е фреона,записало е грешката и си останал без климатик :arrow::arrow::arrow:

Bobo
11-05-2012, 21:37

Тц не е точно така може да си зареди системата датчика се сменя без да се изпуска фреон ;)

---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

Имай предвид,че тази грешка може да я запише и от липса на фреон,демек може да се окаже,че маркуча просто се е пробил,изтекъл е фреона,записало е грешката и си останал без климатик :arrow::arrow::arrow:

А може и да е вдигнала прекомерно налягане и тогава да го е записала, съответно и от това да думне маркуча ;)

12-05-2012, 23:36
А може ли някой да ми каже, какъв е нормалния работен диапазон на налягането в системата?

t-1000
13-05-2012, 00:42
Работното налягане в системата варира като максимално е около 20 бара но когато пуснеш на максимално изстудяване. Щом на вакум и надуване не са хванали теч(надуват с азот на 10 бара за проба) значи пробива е малък дано да са ти сложили оцветител за да намерите течът с УВ лампа.

NightRider
13-05-2012, 07:58
Тц не е точно така може да си зареди системата датчика се сменя без да се изпуска фреон ;)Я кажи как става тоя номер?

---------- Post added at 07:58 ---------- Previous post was at 07:54 ----------

Работното налягане в системата варира като максимално е около 20 бара но когато пуснеш на максимално изстудяване. Щом на вакум и надуване не са хванали теч(надуват с азот на 10 бара за проба) значи пробива е малък дано да са ти сложили оцветител за да намерите течът с УВ лампа.По-хубаво е със звуков датчик да търсят. Огледай си радиатора за климатика дали има мазно петно по него. Но най-добре си е на майстор

didod
13-05-2012, 20:21
Я кажи как става тоя номер?

Напоследък монтират вентилчета под пресостата - сваляш го и вентила затваря. Монтираш новият пресостат примерно - той натиска вентила.

NightRider
13-05-2012, 23:31
Напоследък монтират вентилчета под пресостата - сваляш го и вентила затваря. Монтираш новият пресостат примерно - той натиска вентила.Научих нещо, благодаря. А и браво на тях, най-после нещо практично

Mury
14-05-2012, 07:39
Тц не е точно така може да си зареди системата датчика се сменя без да се изпуска фреон ;)

---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

А може и да е вдигнала прекомерно налягане и тогава да го е записала, съответно и от това да думне маркуча ;)
Teзи неща ги коментирахме вече,ма кой да чете,няма смисъл.Ясно ми е ,че датчика може да се смени на място без да се точи,той знае какво да прави..........:razz::razz::razz:

14-05-2012, 14:41
Рапортувам, относно развитието на казуса.
В събота заредихме системата.
На момчето, което зарежда системата обаче му направи впечатление, че предписаното количество фреон не беше още достигнато, а в същото време в работен режим налягането на системата надхвърляше 20 бара. Дори при форсиране на двигателя до към 2000 об/мин, налягането скачаше до 22 бара.
При това положение ме накара да си измия на водоструйка радиатора на климатика.
Резултата - работното налягане падна м/у 10 -15 бара. Последва дозареждане на системата и за сега всичко си работи нормално.

Извода:
- явно първия път системата е заредена с предписаното количество фреон и следствие на прекомерно замърсения радиатор и недоброто охлаждане, системата е пренадула и маркуча се е сцепил, преди да се разтовари системата от предпазния клапан.

Рапорт даден!
;)

Mury
14-05-2012, 15:53
Рапортувам, относно развитието на казуса.
В събота заредихме системата.
На момчето, което зарежда системата обаче му направи впечатление, че предписаното количество фреон не беше още достигнато, а в същото време в работен режим налягането на системата надхвърляше 20 бара. Дори при форсиране на двигателя до към 2000 об/мин, налягането скачаше до 22 бара.
При това положение ме накара да си измия на водоструйка радиатора на климатика.
Резултата - работното налягане падна м/у 10 -15 бара. Последва дозареждане на системата и за сега всичко си работи нормално.

Извода:
- явно първия път системата е заредена с предписаното количество фреон и следствие на прекомерно замърсения радиатор и недоброто охлаждане, системата е пренадула и маркуча се е сцепил, преди да се разтовари системата от предпазния клапан.

Рапорт даден!
;)

Браво,всичко е добре,когато свършва добре,виж за радиатора никой не беше сетил......:innocent::innocent::innocent:

NightRider
14-05-2012, 18:34
Браво,всичко е добре,когато свършва добре,виж за радиатора никой не беше сетил......:innocent::innocent::innocent:
Мъри, явно там де е ходил първия път, са били не толкоз майстори. Аз където ходя, когато евентуално ходя, преди да пуснат теста ми мият радиаторите, Това е основно правило! И явно май ТРВ-то му тръгва

gadimir
16-06-2012, 11:04
Така........във вторник през нощта някой е направил някои поразии по колата...........
1.опитал се е да отвори вратата(предна дясна)и е изкъртил дръжката(сега стои във вдигнато положение и не работи)
2.счупил ми е халогена(десния)?????(може би от яд)
3.мислех че е счупил и двата,но се оказа че другият е бил пукнат преди това(просто не съм забелязал),застрахователя по показа снимка......интересно защо не ми казаха като са го снимали.Сигурно не им е работа,ама все пак.......
Освен това десен заден прозорец не се отваря(машинката работи,явно-скъсано жило)и май няма да се справя сам с това жило.Някакви съвети как се стига до него и как се сменя?
П.С.Само да уточня,че действието се развива в столицата....да им изсъхнат ръчичките на идиотите от Овча Купел ...........

Mury
16-06-2012, 20:41
Така........във вторник през нощта някой е направил някои поразии по колата...........
1.опитал се е да отвори вратата(предна дясна)и е изкъртил дръжката(сега стои във вдигнато положение и не работи)
3.мислех че е счупил и двата,но се оказа че другият е бил пукнат преди това(просто не съм забелязал),застрахователя по показа снимка......интересно защо не ми казаха като са го снимали.Сигурно не им е работа,ама все пак.......
Освен това десен заден прозорец не се отваря(машинката работи,явно-скъсано жило)и май няма да се справя сам с това жило.Някакви съвети как се стига до него и как се сменя?
П.С.Само да уточня,че действието се развива в столицата....да им изсъхнат ръчичките на идиотите от Овча Купел ...........

Бате това 100 % са някои от така наречените собственици,демек си спрял на мястото на някой/той сам си е определил че е негово/.Иначе в Сф има магазин,в който продават резервни части за механизми за ел.стъкла за 90 % от марките и моделите автомобили,ако е само жило може да се направи,но едва ли ще се справиш сам.Иначе се стига по обичайната процедура,сваляш кората внимателно,после се оглеждаш хубаво и ще разбереш как да го разглобиш/сега немога да си спомня как беше,трябва да го видя пред очите си/:cheers::cheers::cheers::cheers:

NightRider
17-06-2012, 03:54
П.С.Само да уточня,че действието се развива в столицата....да им изсъхнат ръчичките на идиотите от Овча Купел ...........Махни колата от това място и започни да наблюдаваш кой най-често паркира там нощем. Така ще хванеш мизерника

gadimir
19-06-2012, 14:40
инцидентно бях паркирал там за през нощта.......просто се запихме с мачовете и се прибрах с такси......така или иначе няма да паркирам вече там........относно жилото като намеря време ще се занимавам......
Сега сменям масла и филтри,обаче пробката се оказа като залепена(може и да е)............ на майсторите им побеля косата.......

Mury
20-06-2012, 07:36
инцидентно бях паркирал там за през нощта.......просто се запихме с мачовете и се прибрах с такси......така или иначе няма да паркирам вече там........относно жилото като намеря време ще се занимавам......
Сега сменям масла и филтри,обаче пробката се оказа като залепена(може и да е)............ на майсторите им побеля косата.......

Чакай сега то досега не си сменял масло ли кво,та незнаеш за състоянието на пробката,или мислиш че последните са се насрали :unsure::unsure::unsure::unsure:

gadimir
20-06-2012, 21:50
второто.......след люта битка операцията приключи успешно......

136
22-06-2012, 17:38
Ако е от Италия има райони където не се сменя масло само доливане :) Прецакали сте колата сега :)

gadimir
29-06-2012, 15:01
счупен водач на стъклоповдигащият механизъм(една пласмасова джуджавка)..дали някъде се предлага само тази част без целия механизъм?

Mury
29-06-2012, 17:44
счупен водач на стъклоповдигащият механизъм(една пласмасова джуджавка)..дали някъде се предлага само тази част без целия механизъм?

В София има магазини,които продават резервни части за стъклоповдигащи механизми,но във Варна незнам............:idea::idea::idea:

fnt
29-06-2012, 19:23
В София има магазини,които продават резервни части за стъклоповдигащи механизми,но във Варна незнам............:idea::idea::idea:

Кажи къде да отида, че и на мен ми трябва за задна лява

dilian alfa gtv
29-06-2012, 21:22
Моят го лепих,явно проблема със тази пластмаса на стъклоповдигача е при всички.

kolio dimitrov
30-06-2012, 00:46
Колега аз миналата година имах същия проблем и поръчах от Александър ауто цял механизъм струваше около 120лв но го чаках 1 месец.....

gadimir
01-07-2012, 18:36

колега,ако намериш магазина бих бил много благодарен да провериш за тази пластмасова джиджавка.......и нещо адрес,телефон,сайт на магазина?

Mury
02-07-2012, 07:40

Ми знам че е някъде на Симеоновско шосе,но незнам точен адрес,тези дни ще разуча и ще пиша :punk::punk::punk:

gadimir
04-07-2012, 15:08
някой нещо да намери за този магазин?Че съм в столицата и мога да проверя на място.........

dilian alfa gtv
04-07-2012, 16:16
някой нещо да намери за този магазин?Че съм в столицата и мога да проверя на място.........

Точно вчера ме подмина на път за столицата мисля,преди Девня бях спрял да говоря по телефона.
Твойта ли беше сивата 159-ката.

gadimir
04-07-2012, 16:41
не съм аз.....пътувах с друга кола......аз остъргах хуууубаво кората отдолу(чак се заметна наобратно)и я оставих да я поглезят малко...:waving:
P.S.има друг колега със същият цвят......бая се ококорих когато спря зад мен на една бензиностанция.....

gadimir
17-07-2012, 15:02
пак да питам за този магазин някаква информация?????колеги софиянци помагайте....

bager
17-07-2012, 16:06
пак да питам за този магазин някаква информация?????колеги софиянци помагайте....

Колега, не знам точно къде се намира магазина, защото не съм ходил, но потърсих в нета и намерих етотова обяснение за местоположението му:

"магазин на Лада на Симеоновско шосе в София, намира се межу автокъща А2 и Околовръстното, има една бензиностанция Петрол на Симеоновско, ако се върви от центъра посока Околовръстното малко преди Петрола в дясно се намира магазинчето"

Трябва да е някъде тук:
А точния адрес е " Бул Авто - Лада" - Симеоновско шосе 118
029622155 - Можеш да им звъннеш да не се разкарваш излишно.

gadimir
18-07-2012, 13:53
Звъннах,но за съжаление за модела нямат нищо в каталога-нито водач,нито цял механизъм.....Благодаря все пак,ще мислим други варианти......

code
24-07-2012, 17:52
Заради една изгоряла крушка май ще трябва да свалям задния номер със стойката и пломбата :chair:

dilian alfa gtv
24-07-2012, 18:15
Заради една изгоряла крушка май ще трябва да свалям задния номер със стойката и пломбата :chair:

Принципно и аз по този начин съм си сменял крушката на номера.:humpx:

Mury
25-07-2012, 07:47
E aз пък заради това,а и защото ме кефи повече,махнах пластмасата на номера и го хванах с 6 нита за бронята,стана супер и няма мъка при смяната на габаритите на номера :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

code
25-07-2012, 08:08
E aз пък заради това,а и защото ме кефи повече,махнах пластмасата на номера и го хванах с 6 нита за бронята,стана супер и няма мъка при смяната на габаритите на номера :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Я пусни една снимка да видим :new_Eyecrazy:

code
25-07-2012, 10:08
След проведени консултации с бояджия (бат Нас - да си жив и здрав) се установи, че тоя нит на нашите пластмасови брони е пълен майтап и с леко надигане излиза от бронята и стойката без проблеми. :tooth:

пп за да не си играете да режете нита после може само леко да разширите дупката с дрелка ;)

Mury
25-07-2012, 13:19
След проведени консултации с бояджия (бат Нас - да си жив и здрав) се установи, че тоя нит на нашите пластмасови брони е пълен майтап и с леко надигане излиза от бронята и стойката без проблеми. :tooth:

пп за да не си играете да режете нита после може само леко да разширите дупката с дрелка ;)

Ма ти чак сега ли разбра,той е бошлав работа само за красота,но е хубаво да се залепи с каноколит за номера отзад,защото има случаи на изпаднал нит,после разправии..................

П.С.Сега нямам снимки,иначе и предния си го направих така и стана много яко...........

NightRider
26-07-2012, 10:58
Е, не го разкарвайте отвора, просто натиснете нита по-ячко и той после си се държи

code
26-07-2012, 14:34
Е, не го разкарвайте отвора, просто натиснете нита по-ячко и той после си се държи

Нита отзад е два пъти по-раздут от дупката в номера ;) т.е. не може да падне никога от номера, както и не можеш да го вкараш обратно в бронята без да разшириш дупката ;) иначе мерси за съвета.

NightRider
26-07-2012, 14:40
Нита отзад е два пъти по-раздут от дупката в номера ;) т.е. не може да падне никога от номера, както и не можеш да го вкараш обратно в бронята без да разшириш дупката ;) иначе мерси за съвета.
Можеш, няколко пъти съм го правил на различни коли. Снощи също на 147-та

code
26-07-2012, 16:05
Така като те чета, почвам да се съмнявам аз ли съм си гледал отзад нита или ти :wierdo:

NightRider
26-07-2012, 19:31
Така като те чета, почвам да се съмнявам аз ли съм си гледал отзад нита или ти :wierdo:
Ами вярвай ми. Ако искаш да ти докажа

code
27-07-2012, 08:45
Ще пропусна ..

bouncer
08-08-2012, 11:12
Някакви идеи за подмяна на задната чистачка на спортвагона? За оригиналдъ искат около 80 кинта мамицата им. Толкова струват двете предни от Бош.

Доко
08-08-2012, 11:19
Някакви идеи за подмяна на задната чистачка на спортвагона? За оригиналдъ искат около 80 кинта мамицата им. Толкова струват двете предни от Бош.

Смени само перото. ;-)

bouncer
08-08-2012, 11:21
мислих го този вариант, но не съм сигурен, че ще стане щото е някаква адски ръмбава история отзад.... та за тва питам

Mury
08-08-2012, 11:52
мислих го този вариант, но не съм сигурен, че ще стане щото е някаква адски ръмбава история отзад.... та за тва питам

Айде от мен да мине,вземи си задно перо за 145 пасва 1:1,на Оборище е 6-7 лв. на Шампион,хихихихи аз отдавна съм с такова,даже вече пак е за смяна :innocent::innocent::innocent::innocent:

П.С.Ако неможеш да се справиш със смяната,ела ще ти го сменя

Доко
08-08-2012, 11:58
С перата се светнах когато ми се наложи да сменям чистачките на ГТВ-то преди две години. Свалих ги да си търся нови, но като видях оригиналния надпис Alfa Romeo ми се досвидя да ги хвърля. Има пера с всякакви профили. ;-)

Mury
08-08-2012, 12:06
С перата се светнах когато ми се наложи да сменям чистачките на ГТВ-то преди две години. Свалих ги да си търся нови, но като видях оригиналния надпис Alfa Romeo ми се досвидя да ги хвърля. Има пера с всякакви профили. ;-)

Верно ли си открил топлата вода преди 2 години,та аз си сменям перата и на оригиналните предни чистачки на 159-та,малко е трудоемко но става с пера от ФВ Кади :yes::yes::yes::yes:

dilian alfa gtv
08-08-2012, 12:16
Верно ли си открил топлата вода преди 2 години,та аз си сменям перата и на оригиналните предни чистачки на 159-та,малко е трудоемко но става с пера от ФВ Кади :yes::yes::yes::yes:

Така е,истината е че оригинални пера от кади чистят най добре,след като ги смених вече имам хубави чистачки.Цената беше около 25лв

Доко
08-08-2012, 13:01

Хаха, ми преди това не съм сменял, сменях колите преди да захабя чистачките. :-)

bouncer
08-08-2012, 13:32
Такаааааа,

вече се обзаведох с нова задна чистачка Champion от Т и Н на Оборище. Продават цялото рамо за 145-ца, което е 1:1 с 159-ката. Единствената разлика е в пластмасата, която покрива самата чистачка и тя е визуална - на 159 е малко по-обла, а на 145 е по-ръбата. Аз си смених перата, защото ме мързеше да развивам болта на рамото. Цената е 22 лв с отстъпката, иначе е към 28 лв. Чисти разкошно!

Mury
08-08-2012, 13:34
Такаааааа,

вече се обзаведох с нова задна чистачка Champion от Т и Н на Оборище. Продават цялото рамо за 145-ца, което е 1:1 с 159-ката. Единствената разлика е в пластмасата, която покрива самата чистачка и тя е визуална - на 159 е малко по-обла, а на 145 е по-ръбата. Аз си смених перата, защото ме мързеше да развивам болта на рамото. Цената е 22 лв с отстъпката, иначе е към 28 лв. Чисти разкошно!

Виж как се оправяш и без да задаваш пластмасови въпроси.............:yes::yes::yes:

bouncer
08-08-2012, 14:01
да де, ама ако не бях задал пластмасовия въпрос нивгаш нямаше да се сетя да сравня рамената на чистачките на 145 и на 159. А те са еднакви пич....тва ФИАТ са бахти измекярите! Разровят склада и къвто чарколяк намерят го слагат на новия модел.

Mury
08-08-2012, 14:03
да де, ама ако не бях задал пластмасовия въпрос нивгаш нямаше да се сетя да сравня рамената на чистачките на 145 и на 159. А те са еднакви пич....тва ФИАТ са бахти измекярите! Разровят склада и къвто чарколяк намерят го слагат на модел.тПогледни предната страница,написах ти го малко след последният ти пост,аз съм с такова перо вече 2 г. и пак е за смяна.............:innocent::innocent::innocent:

morfius
09-08-2012, 10:12
Малко офф ако позволите :)
Щом има рамена от 145 ... дали имат и задно за 146 (с пружината), че съвсем е омекнало?

bouncer
09-08-2012, 11:13
Имат.