PDA

View Full Version : Alfa Romeo 145 1.4 TS



kocta
17-03-2010, 22:11
Няма да започна с някакви невероятни извадки от динота или времена от писти.Ще започна с думите ,че това е колата която повече от година и половина ме кара всеки път когато я погледна или седна зад волана й да се усмихвам.Това е колата която ми отвори очите.
Може да не е най-хубавата , най-бързата,най-уникалната и тн . но си носи идентичност,персоналност и я обожавам!Самия факт е,че до ден днешен е останала с базов 1.4ТС мотор говори много за автомобила и за това което ми дава реално...

Главната цел на темата е НЕ да се похваля какъв съм "тунингист" или нещо от този сорт,главната цел е да си помагаме взаймно!!!Не твърдя,че знам много и ,че съм безгрешен.Твърдя,че трябва да си помагаме и подкрепяме и да нямаме тайни ,и да сме Човечни преди всичко!

Alfa Romeo 145 1997-ма година , 1.4TS 103hp , 124NM.
Още когато беше закупена имаше известни проблеми с дебитомер,сонда и другите нормални болежки за модела.Когато я купувах си нямах ни най-малка представа за колата.Просто ми хареса."1.4 е си казах аз,перфектна ежедневна количка за София"
Воритя ми думи бяха "Не,няма да я подобрявам,само ще си я подържам и карам"... да , добре ...
Точно 1 месец след това й беше първото състезание Time Attack на Плевен. И се започна...

В момента автомобила е в цивилната си версия 1.4тс мотор(Cold Air Intake,генерация,284мм перфорирани предни дискове,2 оборота рейка,задни дискови с големите апарати от 164-ка за 251мм диск,окачване с дебели щанги,17 джанти и пълен набор интериор). Повечето я знаят в този й вид или без интериор с корито и 6 точков колан,но малцина знаят за какво реално се подготвя в момента автомобила.

Предстой трансплантация на 2.0 турбо 8в мотор (усилен) с интеграле трансмисия и превръщането й в изцяло състезателно насочен автомобил,без компромиси! Всичко в момента е налично и пробно зглобено ,седи и си чака купето.
Мотор Ланчия Дедра Интеграле (рейсинг лагери , гарнитура и шпилки.Нови бутала и сегменти.T3/T4 турбина,255литра помпа,250kpa MAP и Ostrich 2.0 електроника).
Трансмисия Скоростна кутия и централен диференциял Ланчия Дедра Интеграле,заден диференциял + полуоски Ланчия Делта 8в интеграле (Torsen Type).Съединител: 6 лъчева керамика с усилен притискател и лагер за 500+ nm...
Колата както казах е изцяло пистово насочена и си я правя абсолютно сам с информационната помощ от няколко приятеля, за което съм им адски благодарен!
Цел към която се стремя до известно време:Coilover-Type Suspension,310mm предни и 284мм задни дискове,регулируемо по ъгли предно и задно окачване, 1.5 бара боост и тегло около 1100кг с предпазната клетка.
Автомобила в стреет варянта си(гуми,мотор,интериор,окачване) миналата неделя даде 65 секундно време на калояново което беше главно за сверка след това...
А сега прилагам малко снимков материял след толкова много текс...

http://kocta.snimka.bg/automobiles/alfa-145.482824.all
По-новички снимки от последния месец и нещо ,и разни стари от мероприятия.Поразбъркани са.

Стари клипове...
http://www.youtube.com/watch?v=ZiECAa76f2k
http://www.youtube.com/watch?v=SkkIS4lAlkE
http://www.youtube.com/watch?v=TJ6lEmJYZdU
http://www.youtube.com/watch?v=tE0tvLDXegY
http://www.youtube.com/watch?v=9OStwnhHEzA
http://www.youtube.com/watch?v=h97oCsGALNI
http://www.youtube.com/watch?v=ACQcnala-EA
http://www.youtube.com/watch?v=gETK_OVUYLg
http://www.youtube.com/watch?v=ZMxz-SdkRLE

abart_
17-03-2010, 22:28
Е тук манията е пълна

а и гледам си с правилния мотор вече 8)

само неразбрах с какви дюзи мислиш да караш.....

успех с "бегачката"-ще следя темата ;)

dellltata
18-03-2010, 08:57
здравей колега.хубава идея ..браво.само едно неразбрах добре .ако може поясни ми .колко време си дал на калояново? 65 сек това е минута 05.тоест 1.05ако е така ми се струва адски бавно.за колата която описваш..нищо лично .просто ...прегледах едни други времена ..нна моята стокова ланча 1.6 103 коня..на калояново.
успех от мен.колата ще радва окото ...и да ти прави много кеф

zdravio
18-03-2010, 09:16
здравей колега.хубава идея ..браво.само едно неразбрах добре .ако може поясни ми .колко време си дал на калояново? 65 сек това е минута 05.тоест 1.05ако е така ми се струва адски бавно.за колата която описваш..нищо лично .просто ...прегледах едни други времена ..нна моята стокова ланча 1.6 103 коня..на калояново.
успех от мен.колата ще радва окото ...и да ти прави много кеф

65 секунди дава 145цата с двигател 1.4 т.с. двигателя с който я купи Коста. ;)

kocta
18-03-2010, 11:01
Е тук манията е пълна

а и гледам си с правилния мотор вече 8)

само неразбрах с какви дюзи мислиш да караш.....

успех с "бегачката"-ще следя темата ;)
Абе ориентирам се аз :D
Дюзите за момента ще са тези с повишено налягане на бензина и намален боост... криза.
По-натам ще взема нещо 440cc+ и трябва да се оплете един хубав изпускателен,че този дава няма такива загуби.

---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:48 ----------


здравей колега.хубава идея ..браво.само едно неразбрах добре .ако може поясни ми .колко време си дал на калояново? 65 сек това е минута 05.тоест 1.05ако е така ми се струва адски бавно.за колата която описваш..нищо лично .просто ...прегледах едни други времена ..нна моята стокова ланча 1.6 103 коня..на калояново.
успех от мен.колата ще радва окото ...и да ти прави много кеф
Мерси колега за пожеланията.Дано да е така.
Ако имате някакви въпроси питайте на воля за каквото и да било... Това е главната идея на темата!

MUROMAN
18-03-2010, 16:07
Аз искам да ти пожелая УСПЕХ пич.

toki4a
18-03-2010, 18:44
и от мене ;)

tokata_pz_flex
18-03-2010, 20:24
Ее , супер :) Успех с начинанието :) Винаги съм харесвал 145-ци , особено бравени . Мотора сток ли ще го слагаш , или ще го подсилиш с разни карантий ?

PE4E
18-03-2010, 20:26
Брао брат,сомо така!:cheers: Имам едно питане,ако си намеря Q4 за донор на моито QV,голяма ли ше е драмата покрай присождане на скорости,кардани,дифове и прочие? Мерси предварително и ти пожелавам успехи,ааа и забраих да кажа само алфа!!!:devil:

kocta
18-03-2010, 20:40
Мерси много колеги!!!
Днес малко размисли имаше и ровене по чужди сайтове.
Та предстой направата на ей тез чудесии. Powerflex-а за писта не е удачен варянт (мек е и мени геометрията след време) за това най стругар и полиамид навсякъде.
Свещи вече избрах NGK b8egv... по-студенки така...
За спирачките за сега сигурно ще карам така 284мм отпред 251мм отзад. След това спрямо финансите ще се мисли дали ще е 305мм на 28мм отпред или 330мм на 32мм,за отзад от сега май е ясно... 284мм на 22мм (сегашните предни). Предсотящи неща са едно МАП-че коси 3 бара или в по-лошия случай кучково 2.5,кулер,бов и някви дреболии...
Тези дни се занимавам с разчистване на скрапта в сервизчето и подреждане.Гледам и времето се оправя и ще се почват най-накрая асемблациите!
http://kocta.snimka.bg/automobiles/alfa-145.482824.17863538

kocta
18-03-2010, 21:21
Брао брат,сомо така!:cheers: Имам едно питане,ако си намеря Q4 за донор на моито QV,голяма ли ше е драмата покрай присождане на скорости,кардани,дифове и прочие? Мерси предварително и ти пожелавам успехи,ааа и забраих да кажа само алфа!!!:devil:

Всичко ще стане директно единствената драма ще е отзад резервоара или по-скоро пода на багажника понеже на q4 - dedra няма легенче за резервната гума а там е резервоара заради диференцияла...
Ако стигнеш до там и не вземеш цяла Q4-ка 155-ца ще ти кажа кой части ти трябват точно...

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:19 ----------


Ее , супер :) Успех с начинанието :) Винаги съм харесвал 145-ци , особено бравени . Мотора сток ли ще го слагаш , или ще го подсилиш с разни карантий ?
Мотора е ребилднат от миналия собственик.
Демек с рейсинг лагери е,нови бутала и сегменти,рейсинг гарнитура и болтове за глава,т3/т4 турбина.Всичко е в завидно състояние , само валовете разпределителните незнам какви са слагани но предполагам,че не са атмосферни...

Васил Петров
19-03-2010, 02:46
Евалата :big_bow_down: :bravo:

kocta
20-03-2010, 23:41
Мерси Василе. Сондата свърши ли работа или се оказа вярно предположението ми за дебитомер или смучене на въздух от гумените тръби около него?

След като си уточних по окачването какви мизерии ще правя премерих и коиловер пружини ще станат и те ...
Се замислих над въпроса с интеркулера,пътищата и проблема с вместимоста и защитеноста му...
И аз се най-кефя на фронт маунт (челен) но идва проблема
1. Трябва да се реже или модифицира предната греда,което аз крайно не желая да става.
2. Даже и да се събере по някакъв начин ще е доста ниско и рискувам при някое почукване,взимане по-агресивно на високите кърбовете,излитане от пистата или хапване на гуми да остана без кулер.
3. Въздушните пътища се удължават много... и от там лаг-а и плетеницата е голяма.

Бях гледал едно клипче с Уно 840коня 2000цц с нос и се сетих и много ми хареса как го бяха измислили.Погледнах и при мен и разбрах,че е приложимо.С малко мъдрене къде трябва да се резне,къде да се изолира с ламарина от двигателя къде да м усе направи заборник от предната брония го измислих.Видях и как да завъртя студения охлюв на турбото за да стане оптимално и да дойде всичко на мястото.Сега остава да подбера и правилния кулер.Намерих си 2 само трябва да измеря с рулетката кой е точно моя. Ако се направи всичко добре може цялата дължина на въздушните пътища (като не бройме питата на кулера) да излезе по-малко от 40см ... Абе щом при тях подържа тези коне адекватно защо и при мен да не подържа 3 пъти по-малко (на колелата) към които се стремя...

http://media.snimka.bg/5815/017884856-big.jpg

Bobo
20-03-2010, 23:49
За подобен монтаж най подходящ е кулер с водно ;) Поразгледай из нета мисля че ще ти хареса ;)
Стандартния е Air to Air ти търси Water to Air ;)

kocta
20-03-2010, 23:59
Знам но много се усложнява и ускъпява всичко. Виждал съм на Росен Коларов е30-ката лично но там е манджа с грозде.Забили са радиатора на водното охлаждане в дупка на пода на задната седалка и през цялата кола маркучи ,помпа и тн...
Мисля да наклоня леко водния радиатор и да стане нещо като V Mount ...
http://images.google.bg/images?q=v%20mount%20intercooler&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=bg&tab=wi
Ще го мисля но идеята е да е простичко и бързо за смяна и лесен достъп...
Мерси все пак за идеята.То при мен докато не се направи нищо не е за последно така,че не се знае. Повечето неща се решават на място в дадения момент. (то си ми личи де)

ivanko_rs
21-03-2010, 13:40
Коста ето ти снимки на интегралето на Феликс Пайлер да видиш как е монтиран неговия кулер по същия начин ;-)

kocta
21-03-2010, 13:51
Истината е някъде там ... Мерси много за снимките...
Вече май го измислих :drunk:
Ванко позна ли си джантите? :D Ако щеш вярвам карам я всеки ден така още с онези гуми с които ги прати ... :shutup:

Разбрах,че мога дфа си прехвърля прасето от делта диф-а в дедровия и няма да се налагат някви шмекерлъци с греди планки и тн. :clapping:

Bobo
21-03-2010, 15:19
Истината е някъде там ... Мерси много за снимките...
Вече май го измислих :drunk:
Ванко позна ли си джантите? :D Ако щеш вярвам карам я всеки ден така още с онези гуми с които ги прати ... :shutup:

Разбрах,че мога дфа си прехвърля прасето от делта диф-а в дедровия и няма да се налагат някви шмекерлъци с греди планки и тн. :clapping:

Абе те шмекерлъците не са наложителни а препоръчителни ;)

SGB
11-06-2010, 03:15
Има ли развитие, до колкото чувам двигателя е в колата :-) .

soldier
12-06-2010, 00:14
До мен стигнаха слухове, че е почти готова :choice:

kocta
12-06-2010, 23:43
От къде са ви информаторите? :D Човек едно нещо тайна неможе да скрие от вас :respect:
Колата е на 90% Готова само два гадни пина на еку-то ме мъчат! 24-ти и 25-ти на IAW. 5 дена немога да преборя еку-то да пусне сигнална маса към комутатор!

grale
13-06-2010, 10:39
с ел. инсталацията от Дедрата ли си?

kocta
14-06-2010, 20:53
Имам проблем:
Инсталацията на мотора е оригиналната 2.0 8в турбо с мап,кнок и селеноид IAW 473 еку.
Сложил съм IAW 4q4 ecu от купе 2.0 16в ,направил съм прехода за комутатор и бобина от инсталацията на купето на дедрата (контактен ключ и сигнал оборотомер) , вързали сме захранване от ЕКУ към купе за бензинова помпа. Всичко работи(датчици,жици,комутатор+бобина),еку-то си пуска по 34 и 35-ти пин 2.75в,когато ги окъся си дава искра.Пробвах с 2 различни еку-та и с Острич 2 нищо! Проблема е ,че няма искра от бобината ,демек не идва сигнал на комутатора!Не окъсява еку-то 24 и 25 пин и незнам защо!
Ако някой знае или препдолага за проблема да казва моля! Вече почнах да се замислям за варянти да сложа мегаскуирт!От 6 дена немога да запаля колата понеже нямам искра (гориво има и подава всичко и оправлява и помпа и мотор празен ход и тн и тн)!

голямата риба
14-06-2010, 21:07
имаш някъде грешка във връзването на инсталацията за ЕКУ-то
При купе ЕКУ-то управлението на комутаторите става директно
не минава през инсталацията на автомобила

предполагам знаеш, че е с 2 комутатора и 2 бобина на изгубена искра

къде е колата ако можем да помогнем

ако нямаш ето ти полезно инфо
http://coupeweb.net/16vt/index.html

ivanko_rs
14-06-2010, 21:46
имаш някъде грешка във връзването на инсталацията за ЕКУ-то
При купе ЕКУ-то управлението на комутаторите става директно
не минава през инсталацията на автомобила

предполагам знаеш, че е с 2 комутатора и 2 бобина на изгубена искра

къде е колата ако можем да помогнем

ако нямаш ето ти полезно инфо
http://coupeweb.net/16vt/index.html


ЕКУ-то е от атмосферно Купе,така че не е с дв бобини и два комутатора ;)

Коста както ти писах и във Фиат форума ЕКУ-то е с имобилайзер,така че май трябваше да ти пратя и ключа :innocent:

kocta
15-06-2010, 01:16
Значи да отлагам да си режа вените :D :D :D Тамън наострих ножа :D
Значи утре взимам една инсталация за мотора от атмосферно купе 16в за да съм сигурен във всичко и да мога да направя връзката м/ъ еку-то и имобилайзер системата.На 8в турбо инсталация няма връзка за имобилайзер и няколко пина са различни.
Много съм отчаян.Dнес даже се замислих да махна и острич и мапове , и чудо... вече се замислях за мега :D
Кажете сега ако сложа острича предплагам няма да ми реши проблема с имобилайзера (вече пробвах). Аз си пазя оригиналната система на 145-цата 1.4ТС как да процедирам сега за да тръгне кочинката???

голямата риба
15-06-2010, 07:59
добре де
а какво не ти харесва на еку-то на дедрата турбо
сменяш мап-а и с един ремап няма да имаш никакви ядове
с острича трябва да е лесно

за да подкараш ЕКУ с имобилайзер или трябва да имаш имобилайзерната кутия и ключа
или да се пише по вградената памет на процесора на ЕКУ-то

ivanko_rs
15-06-2010, 09:23
добре де
а какво не ти харесва на еку-то на дедрата турбо
сменяш мап-а и с един ремап няма да имаш никакви ядове
с острича трябва да е лесно



Няма му го ЕКУ-то оригиналното от Дедра-та,някой добросъвестен гражданин го е лепнал.

Ми значи да ти пращам и ключа с кутията на имобилайзера :roll:

kocta
15-06-2010, 10:39
Няма му го ЕКУ-то оригиналното от Дедра-та,някой добросъвестен гражданин го е лепнал.

Ми значи да ти пращам и ключа с кутията на имобилайзера :roll:
Еми то трябва и инсталацията на мотора значи за да направиме прехода от имобилайзер към еку. Уф филма явно е доста голям. Сигурни ли сте ,че не е по-добре да разпродам острич,мапове и тн и да не си ръгна една мега с две двойни бобини? Ама то ще стане дълго и широко...
А си мислех,че ми остава само настройки и кулер! ужас :(

kocta
15-06-2010, 12:11
Пуска инжектори и чудесии.Единственото логично обяснение е някакъв дублаж в някой пин на еку 4я4 и инсталация на 473... днес ще пробвам с инсталация на мотор от купе 16в. Ако не стане се беся :)

kocta
16-06-2010, 20:33
Нарочно не пускам подробни снимки :) Когато стане готова на 100% тогава :)

kocta
21-06-2010, 00:40
Взех компютър и мап от дедра 2.0 турбо.
Почна да си дава искри и всичко но нещо е збъркано в този мотор.Уж е на белези,подредих му и свещи,кабели и тн като хората.Има гориво но пак никакъв шанс да запали... Даже не се прокашля!Вече почвам да си мисля само лоши неща.Утре ще проверя когато е на 1-ви цилиндър в горна мъртва къде идва палеца и как са абсолютно всички белези.Вече немога да си обясня защо не пали ... Ако някой може да помогне ще съм благодарен! Вече и аз се изчерпвам от към търпение.

ivanko_rs
21-06-2010, 10:21
Взех компютър и мап от дедра 2.0 турбо.
Почна да си дава искри и всичко но нещо е збъркано в този мотор.Уж е на белези,подредих му и свещи,кабели и тн като хората.Има гориво но пак никакъв шанс да запали... Даже не се прокашля!Вече почвам да си мисля само лоши неща.Утре ще проверя когато е на 1-ви цилиндър в горна мъртва къде идва палеца и как са абсолютно всички белези.Вече немога да си обясня защо не пали ... Ако някой може да помогне ще съм благодарен! Вече и аз се изчерпвам от към търпение.

Коста ,ако не знаеш да ти кажа,че както този мотор,така и 16 клапановия се зацепват на 4-ти цилиндър ;-)

kocta
21-06-2010, 11:24
Отивам да приложа наученото благодаря :)
btw тези дни ще ти пратя еку-то

kocta
22-06-2010, 01:16
С голeми благодарности към Иван и Илиян за търпението и съветите!

ICI
22-06-2010, 21:01
С голeми благодарности към Иван и Илиян за търпението и съветите!

айде, подкарвай я по пистите да отсрамваш сектата и да я засилиш подобаващо за по-нататъка :)

kocta
23-06-2010, 20:53
айде, подкарвай я по пистите да отсрамваш сектата и да я засилиш подобаващо за по-нататъка :)
Почти е готова :) Остават някакви стотинки в сравнение с общята сметка която е дадена до тук и я пускам по пистите. :big_love:

kocta
24-06-2010, 19:44
С още малко довършителна дейност:
Официялно ви представям Alfa Romeo 145 HF Integrale
http://www.youtube.com/watch?v=aRsybbtEmfk

MogaTa
24-06-2010, 21:05
несравнимо... моите поздравления :big_bow_down:
сега остава в движение да се види!

SGB
24-06-2010, 23:58
Браво на вас евала, че най-накрая я подкарахте :static: .

racer666
25-06-2010, 15:21
Абе да не си оставил балансиращите да се въртят?? Много вие. :)

kocta
25-06-2010, 20:37
Телефона усилва явно високите честоти.
В реалност не се чува изобщо :)
Остана да прекарам кабел и да направя кутия за акумолатора и резервоара(да ги отделя пряко от купето),да се направят 2 фланчета м/у външно каре и шенкел (сложил по-дълги носачи и вътрешното каре с малко се отделя от скоростната),да монтирам кулер(утре идва) и да навържа турбо пътища и да закача един манометър за да се настрой налягането на горивото (някой си е въртял както му е кеф).И така... :)
Проблема с цялото забавяне беше ,че някой преди мен си беше играл на майстор... смених почти всички букси,датчици. Най-лошото беше,че шайбата на алтернатора беше завъртяна на 90 градуса и някой беше зацепвал ангренажа по нея ... грозна гледка. И така... Филма е голям. На първо време ще си я карам сток. Събрал съм си части за Stage 2 (само инжектори ми остават) но не трябва да се прибързва.Като се има на предвид какви разултати даваше със 60коня на колелата :) :) :)

голямата риба
26-06-2010, 00:48
ако си решил да се заиграваш с окачването
имам един комплект шенкели и амортесьори от ку4-ката в повече

Abar7h
26-06-2010, 10:59
Страхотен проект, поздравления!!! :holiday: Като знам с 1.4 мотора какво правиш на писта, не мога да си представя сега какво ще е:big_bow_down:

tokata_pz_flex
26-06-2010, 11:47
Браво ! Заслужаваш я тая кола ... :big_bow_down:

kocta
26-06-2010, 12:43
ако си решил да се заиграваш с окачването
имам един комплект шенкели и амортесьори от ку4-ката в повече
А какви са ползите от шенкелите и амортесьорите от ку4-ка понеже не съм виждал до сега? Ще оправят ли проблема с изкачащите вътрешни карета?

голямата риба
26-06-2010, 13:38
А какви са ползите от шенкелите и амортесьорите от ку4-ка понеже не съм виждал до сега? Ще оправят ли проблема с изкачащите вътрешни карета?
ами това е най усиленото окачване което се предлага на тази база
може би трябва да го видиш на живо за да направиш сравнение

проблема с изскачащите карета няма да се оправи
но такива полуоски се намират лесно, и няма да е нужно да слагаш подложки

kocta
26-06-2010, 14:07
От какво да търся полуоски?

kocta
29-06-2010, 01:54
Още малко :)

ivanko_rs
29-06-2010, 20:25
Коце,какъв размер е кулера?
Ако искаш можеш да изрежеш долния обърнат край на гредата под фаровете и да вдигнеш кулера до горния и край,вероятно е по-добре понеже ще се качи по-нагоре и ще е по защитен.
Моя е поставен както си сложил твоя сега пробно само че обърнат наобратно,с изхода и входа от долу,не горе.Ноооо си е ниско,не е много добре така,трябва да го преправям.

kocta
29-06-2010, 22:00
Той кулера идва по-нависоко и е над нивото на радиатора.Та щом радиатора е здрав все още би трябвало и кулера да няма проблеми. Иначе размерите са 550*140*65 на питата. :)

ICI
29-06-2010, 22:25
трябваше един на 180мм височина да грабнеш, като се завие в гредата, долният му край е точно на нивото на радиатора ;)

kocta
30-06-2010, 13:32
Kаквото такова :) Нямах пари за повече да си призная...
За сега мисля,че и този ще върши работа.

kocta
01-07-2010, 00:48
Ъп :)

ivanko_rs
01-07-2010, 22:49
Аве как не те беше срам да го сложиш тоя надпис бре :crazy:

kocta
02-07-2010, 12:56
:blush:

kocta
22-08-2010, 22:06
http://www.youtube.com/watch?v=gxRl7Zx9lsk
Скоро и клипче от тест драйв-а на ниско налягане 1.2 бара :) Леко е шумничка и пукаща и хвърляща огньове но аз точно така си я обичам :big_bow_down:

Hassel
22-08-2010, 23:34
здравей колега.хубава идея ..браво.само едно неразбрах добре .ако може поясни ми .колко време си дал на калояново? 65 сек това е минута 05.тоест 1.05ако е така ми се струва адски бавно.за колата която описваш..нищо лично .просто ...прегледах едни други времена ..нна моята стокова ланча 1.6 103 коня..на калояново.
успех от мен.колата ще радва окото ...и да ти прави много кеф


Приятелю ако според тебе 1:05мин е твърде бавно за 1.4ТС в напълно стоков вариант, а ти с твоята 1.6 атмо Ланча ала бала даваш по-добро време, то това е малко нереално като цяло. В смисъл в спорта съм от много време и ще ти кажа че тези твои времена или са плод на твоята фантазия или транспондера ти е бил увреден или ти не си гледал добре времената на таблото а ако наистина времената са ти мноого по-добри, то ти си следващият Кими Райконен, зарежи всичко с което се занимаваш и започни да се занимаваш само с автомобилен спорт :)) 1:05 е страхотно време за 103к.с автомобил с тегло над 1000кг, поздравявам колегата, наистина е направил добро каране. Аз със атмосферна кола съм правил 1:04:45мин, Кадет на дросели и Рисе валове с незнайно какъв ход и градус, ноо отдавна се отказах от атмосферките, истината е тука където колегата се е ориентирал. Успех с проекта ти желая приятелю и много приятни мигове с машината и все по-добри времена по пистите :)

ПС: На клипчето горе, това резервоар от Трабант ли е :) Едно време и ние ги използвахме тия :)
ПС2: Гледам, че караш на 17"-ски, остани си на този размер, няма смисъл да слизаш надолу, за 17" по-лесно се намират използвани сликове. Относно спирачките мини направо на 310мм отпред и 284-288мм отзад. Използвай Алфа 166 за донор, тези с 3.0 моторите бяха с големите апарати - 4 бутално Брембо, много е истински да знаеш :)
Ако помпата на 145 се окаже слаба , пак вземи такава от 166 за да ти създава достатъчно налягане в системата и използвай Goodrich метализирани маркучи, всичко останало е компромис в този ценови клас, а на най-истинските цената им ще те ужаси :)
ПС3: За тези Ланчи нямаше ли унибални връзки?

Поздрави

kocta
23-08-2010, 00:13
Мерси много за топлите думи и пожелания.
Да резервоара е от трабант понеце не стана интегралския от дедра заради по-късата задница на 145-цата. Шанс :) :) :)
Иначе за времето от 65сек на един опън дей какво да кажа... можеше й по-добре но с гуми и читав мотор.
Последно когато я мерихме изкара 60 коня на колелата (дебитомер и сонда аут) и карах на телове на тежки 17-ки. На итал трак дей-я сложихме 2 корита,махнахме задната седалка (пак бях с 75 амперчаса акумолатор+климатик) и сложихме 16-ки джанти със сликове по 35лева бройката ... незнам си коя употреба. Времето което дадох тогава беше 1.02.88 по спомен.Бях същевременно доволен и недоволен.Незадоволството идваше от факта,че карах и със счушема скоростна кутия и непрекъснато държах лоста с една ръка което в комбинация с отдалечения волан не ми позволяваше оптимално да целя траекториите особено при комбинаците от два противопосочни завоя.Просто найстина си беше жива мъка макар отвън да изглеждаше,че всичко е прекрасно. Недеоволен съм от факта,че губех от траектории и респонс и съм сигурен,че времето щеше да е още надолу но да не прекалявам.
За сега целта е до 27-ми колата да е довършена и с отстранени 1-2 проблемчета които изкочина на първия тест. Знам ,че ще трябва да карам с еку от дедра 2.0 турбо с катализатор с откачена сонда , предни накладки симер за 30лв и задни изпечени на 4 години без феродо + старите сликове но не колата дава времената все пак :) Надявам се да се получи добър трак дей на 27-ми.
А колкото до колегата с ланчията аз нямам нищо напротив :) Даже много се радвам ако е така и му пожелавам успех.
п.с.: няма търпение да покарам най-накрая 4х4 на калояново и се надявам да бия личния си рекорд от 59.00 сек с бмв е30 2.5 на стреет сликове 195-ци на мокро :respect:(малко шоуофф) :D

За спиракчите съм замислил точно това което казваш. 310мм отпред с 166 апарати а сегашните предни ми отиват отзад.
За 17"-ките точно по тази причина карам на такъв размер но все не ми остават средства за 4 слика 3-та ръка и карам с едни 16-ки на приятел.
Спирачната помпа на 145 е същата като на интегралето(дедра) и от чуждестранни форуми си я ползват даже и с 310мм и 4 бутални отпред.Ще разгледам в някой каталог отново информативно на по-истинските коли колко мм е диаметъра на цилиндърчето на помпата. За маркучите за съжаление проблема е ясен ... липса на каквито и да било средства.
Унибалните връзки са на делтата (имам такъв мост) но той не става на типо платформата. За сега ще е така пък по-натам ще го преправяме. Идей имам много :)

ne0
23-08-2010, 00:33
Не бързай да се хвърляш на големи спирачки отзад ;)

kocta
23-08-2010, 00:38
Има време , това е просто идея занапред. И все пак не забравяй,че вече отзад има двигателен мост и съм непрекъснато 4х4 :) Утре ще ти снимам с какви спирачки съм в момента и колко от площта им е ефективна :D

ne0
23-08-2010, 01:14
Има време , това е просто идея занапред. И все пак не забравяй,че вече отзад има двигателен мост и съм непрекъснато 4х4 :) Утре ще ти снимам с какви спирачки съм в момента и колко от площта им е ефективна :D

това може и да не ми го снимаш, имам си три де вариант :):):)

Hassel
23-08-2010, 12:23
Чудесно приятелю. Уникален автомобил си правиш. Напомня ми на Sunny GTR, къса база с 4х4 и турбо мотор, е тва ако не е "тайм атак" автомобил, здраве му кажи. Отново ти пожелавам само приятни изживявания с автомобила и ще ти следя проекта с интерес :)

Поздрави :)

kocta
24-08-2010, 00:30
Днес създадох малко смут по околовръстното но мерихме налягане в рейката :) :) :)
Малко е мудничка и се развърта на 2 етапа (до 0.6 бара и след това до 1.2) Малък самолет е :) :) :)
Има доста за дооправяне и главно настройка.
Изпробвах на айдъл 4.2 бара налягане на горивото както и 3.5 бара ефекта е един и същ. В началото диганалягането. На 0.6 бара е 4-4.1 бара което е в нормите но мине ли 0.6 бара почва да спада и на 1.2 бара боост налягането на горивото в рейката е едва 3 бара което не е много добре ... Трябва да взема назаем някоя широколентова да видя със смесите какво става но най-вероятно картинката е същата.Общо взето трябва да открия начин да намаля боост-а за да ми е по-спокойно ,че така ... :) По-натам ще сложа направо острич-а и ще мога да се настрой стабилно на 1.2 бара холд но за сега особенно за петъка ще съм както днес (ако не успея да направя някоя магия ид а смъкна бооста на 0.6 - 0.7 бара).
И така :)
А щях да забравя... карахме на сликове защото нямаше в момента 4 еднакви по размер гуми :D
Идиоти пълни. Понапънах я по околовръстното на 5-та даже в боост незнам колко съм дигнал понеже нито километраж имам нито оборотомер само температура на вода и боост :D Ама доста се позасили :D
Рапорт даден :)

kocta
26-08-2010, 09:44
Проблема е установен.Запекъл гейт , откачен акутатор с крива ос.Днес отиваме да се борим като за последно с колата с надеждата да е в максимална кондизия за утрешния трак дей.

WhitePower
29-08-2010, 21:05
ти щеше да се обаждаш за шитроколентовата сонда ....
ти настрой ли я въобще или ще караме на слух

а и некви парички имам да ти давам

kocta
30-08-2010, 20:46
ти щеше да се обаждаш за шитроколентовата сонда ....
ти настрой ли я въобще или ще караме на слух

а и некви парички имам да ти давам
Така я карах ... и ме режеше на има няма 5000 оборота заради бооста и тн.За паричките не ги брой ;)
Ще се обадя тези дни когато се прибера в Сф и почна да дооправям проблемчетата които изникнаха на трак дея. :) :) :)

WhitePower
02-09-2010, 00:33
е сега какво е излязло ???
дай да удрям едно рамо с малко мозък поне

kocta
02-09-2010, 01:14
е сега какво е излязло ???
дай да удрям едно рамо с малко мозък поне

Айде ще ти звънна направо утре да ти обясня предположенията ми :)

WhitePower
04-09-2010, 12:45
ко напрай бе , ти си като археолог , като се зарвовиш да търсиш нещо и се изчезнеш ;)

kocta
15-09-2010, 11:20
Още не съм стигнал до финните настройки :D
Трябва да направя и една генерация,че ще се запаля.
Вчера си поиграх малко с окачването отпред и се получи това:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs307.ash2/58780_1321624295568_1679640340_655063_7161453_n.jp ghttp://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs632.snc4/59272_1321621575500_1679640340_655056_3233542_n.jp g

Оказа се,че и преден десен амортисьор си е заминал и скоро време ще се сменя с нещо по-твърдо ама кога и с какво не се знае :)

vegatta
15-09-2010, 12:54
ти с кой шенкел си

Furious 155
15-09-2010, 17:54
Вчера си поиграх малко с окачването отпред и се получи това: :) с този камбър ще трябва на платформа да стига до Калояново, че гумите по магистралата ще стават на въжета!
Успех желая и с решаването на проблема с турбонадува. Свиркай ако има нужда от каквато и да е помощ!

kocta
15-09-2010, 18:23
Шенкелите и рейката са ми от 146ti , носачите са ми 145-цовите (който са по-дълги от дедровите) и съм с 8мм фланци м/у карето и лагера на главината за да се приберат вътрешните шлици на полуоските в кутията.
Отзад дедровия мост е по-тесен от 145-цовия с поне 10мм от страна и ще се наложи да слагам фланци за да изнеса отново джантите на ръба на калника.
В момента цялата стъпка отзад ми е 164мм а отпред 174мм с еднакви гуми (205-ци) и джанти по размери.
В най-скоро време трябва да сменя предните амортисьори ,че са оригинални изпуснали и да подменя тампоните с полеретанче.
За сега сила повече не ми трябва само да я закрепя стабилно и в целия си диапазон да работи без режене.
Основно съм се насочил към окачване и някакви читави спирачки за отзад ,и хубави накладки за отпред понеже карам със симер в момента :crazy:
И най-важното да си взема най-накрая едни сликове 2,3-та ръка ,че сегашните заминаха на кино вече.

kocta
28-09-2010, 23:59
Няма мероприятия и си човъркам по-малко. Оправям проблеми и навързвам разни неща.
Много отдавна бях си махнал задната чистачка с механизми и всичко и ми беше останало само маркучето за прускане и ми хрумна идея. С подръчни матеряли от разглобени италянки (3ник с клапан,2 пръскалки и малко маркучета) си направих когато се бутне лостчето напред на чистачките да се пръска вода на радиятора и така да се охлажда.
btw. смених радиятора с някакъв с по-фешън пита.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs707.snc4/62728_1333915642844_1679640340_679139_1959953_n.jp g
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs684.snc4/62389_1333915922851_1679640340_679140_2410039_n.jp g
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs328.ash2/60798_1333916042854_1679640340_679141_8309577_n.jp g

WhitePower
30-09-2010, 10:17
е това с водата на радиатора не намирам много логика за чии ти е , да го беше напълни казанчето с метанол и да беше боднал една джюза с комутатор и една бензинова помпа в казана за чистачки и те ти метанолова инжекция

racer666
30-09-2010, 13:11
Има смисъл ако пръскат интеркуулера обаче. Виждал съм подобни решения по бегачките.

Ma7e4k0
01-10-2010, 02:03
Има смисъл ако пръскат интеркуулера обаче. Виждал съм подобни решения по бегачките.

Има една Импреза от старите ако не се лъжа, заводски имаше пръскалки на интеркулера.

kocta
01-10-2010, 17:01
Ще сложа и на кулера днес го гледах как може да стане но това ще е другата седмица.
Въпроса е защо мислите,че няма смисъл от пръскалки на водния радиятор. Все пак там температурата е от рода на 85-90 градуса а водата в казанчето е приблизително 25-30 в зависимост от външната температура. Средната температура на кулера е да кажем 35 градуса.Аз лично не виждам надежда много в охлаждане с 5до 10 градуса по-студена течност. А на импрезата се налага това охлаждане заради позицията на кулера и ,че се намира над двигателя... там нещата седят по друг начин. А идеята ми за охлаждане на радиятора е от едни колеги от дрифт средите,поне на 3 коли съм го виждал приложено.

От седмица и нещо съм се замислил по 2 важни теми.
1-вата е окачването , 2-рата е аеродинамиката(даунфорс и обтекаемост).
За окачването ще е на червени Полиуретанови Тампони отпред , задни амуниниеви.Койловер пружини отпред и отзад и някакви регулируеми амортисьори за отпред. Колебая се още за замяна на биалетките с унибали.

trustworthy
01-10-2010, 17:27
Ще сложа и на кулера днес го гледах как може да стане но това ще е другата седмица.
Въпроса е защо мислите,че няма смисъл от пръскалки на водния радиятор. Все пак там температурата е от рода на 85-90 градуса а водата в казанчето е приблизително 25-30 в зависимост от външната температура. Средната температура на кулера е да кажем 35 градуса.Аз лично не виждам надежда много в охлаждане с 5до 10 градуса по-студена течност. А на импрезата се налага това охлаждане заради позицията на кулера и ,че се намира над двигателя... там нещата седят по друг начин. А идеята ми за охлаждане на радиятора е от едни колеги от дрифт средите,поне на 3 коли съм го виждал приложено.

Температурата на водата не те бърка много-много колко е, защото идеята е, че се отнема отплина при ИЗПАРЕНИЕТО на тази вода от повърхността на кулера ;) Затова ги пръскат.

kocta
01-10-2010, 17:44
Температурата на водата не те бърка много-много колко е, защото идеята е, че се отнема отплина при ИЗПАРЕНИЕТО на тази вода от повърхността на кулера ;) Затова ги пръскат.
Чак пък за голямо изпарение при челен алуминиев интеркулер незнам дали може да говориме. Все пак не карам на 2 бара за да се вдига чак толкова голяма температура от згъстяването на въздуха. Но и така да е щом има ефект в/у интеркулер с ниски градуси представиси какъв ефект би имало в/у воден радиятор.
Все пак ще сложа и на кулера но според мен ефект няма да открия. Малко скептично настроен съм :)
Виж ако беше воден кулер и да го натъпчеш със сух лед ... друга бира е.

trustworthy
01-10-2010, 23:05
Чак пък за голямо изпарение при челен алуминиев интеркулер незнам дали може да говориме. Все пак не карам на 2 бара за да се вдига чак толкова голяма температура от згъстяването на въздуха.

Можем, можем да говорим естествено ;) Особено при челен кулер. Защото той се обдухва от насрещния въздух. При обдухването водата се изпарява и следвайки физичните закони, отнема топлина от кулера. Идеята е не да вариш водата, а да я изпаряваш ;). На същия принцип съхне и прането на простира, без да му трябва висока температура.

marian2784
02-10-2010, 00:25
аз не разбирам много ,о водата върху интркулера има ефект точно заради по-ниската температурна разлика с кулера.представи си колко вода имаш в радиатора при това на 90 градуса да речем,пръскалките ще са като капки в морето,защото енергията на радиатора е МНОГО по-голяма от тази на водата дето ще пръснеш по него.все едно да капеш вода във вряща тенджера.има и формули по-въпроса,но отдавна съм ги забравил,но смисъла е този де.

Da_Fuse
03-10-2010, 12:03
Ефект ще има и на водния радиятор, като за кулера е изпитано на 75-цата , тъй като при нея обдухването е много лошо. При впръскване по кулера охлаждането е сериозно осезаемо дори с ръка(което значи, че имаме понижаване на темперетурата поне със 8-10 градуса). При водния радиатор според мен също ще има резултат, тък като течността спомага за темперетурната конвекция, чрез която въздуха отнема от топлината на водният радиатор. :)

kocta
03-10-2010, 12:59
Гледам ,че хората си го правят с помпа от кафе машина и дюза. Постига се много голямо налягане с доста добро разпрашаване.
Само не ми харесва ,че се ползва инвертор към 220в. AC но е неизбежно заради помпата.
Иначе за водния смятам,че ще има ефект и там. Все пак искам да му сваля температурата с не повече от 5-7 градуса.
Утре ще пробвам и ще ви кажа за резултата...
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_eau_montage.jpg
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_eau_marche2.jpg
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_eau_pieces.jpg
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_nozzle.jpg

trustworthy
03-10-2010, 13:05
аз не разбирам много ,о водата върху интркулера има ефект точно заради по-ниската температурна разлика с кулера

100% ли си сигурен в това?

marian2784
03-10-2010, 14:02
ами имах впредвид че натрупаната енергия в кулера е по-малка от тази в радиатора.тя е зависима от масата и температурата доколкото си спомням.сигурно това имаш в предвид,ако не обясни,както казах така мисля аз

голямата риба
03-10-2010, 14:37
ne ти трябва инвертор
в 155-цата е направено с 2 помпи за пръскалки на фаровете

WhitePower
04-10-2010, 10:08
Чудя се що не се охлаждаш принудително с перките вместо с това сложно произведение но ти си знаеш

пък тази хубава дюза да е пъхнеш В кулера

ivanko_rs
04-10-2010, 11:58
Чудя се що не се охлаждаш принудително с перките вместо с това сложно произведение но ти си знаеш

пък тази хубава дюза да е пъхнеш В кулера

Защото не е достатъчно.На майския тракдей при постоянно включени перки примерно моята бивша Дедра вървеше на 93-97 градуса на водата :unsure:

П.П.Тоя мотор дали 8 или 16 клапана си грее и по принцип е общоизвестно че оригиналния радиатор не стига до никъде.

П.П.Коста ,както каза и бате Еньо,кучката има спрайт система на кулера,така че деиствай.

ФЕРАРИСТ
04-10-2010, 16:09
Защото не е достатъчно.На майския тракдей при постоянно включени перки примерно моята бивша Дедра вървеше на 93-97 градуса на водата :unsure:

И при мен толкова показваха водите, ама масълцето няколко пъти стигна 115 градуса.....при по екстремно каране за по дълго време е по идеино по мое мнение да се бодне един маслен кулер, отколкото нещо за охлаждане на водата.....

ivanko_rs
04-10-2010, 19:25
И при мен толкова показваха водите, ама масълцето няколко пъти стигна 115 градуса.....при по екстремно каране за по дълго време е по идеино по мое мнение да се бодне един маслен кулер, отколкото нещо за охлаждане на водата.....

Мда,и масления радиатор е малък,бях се замислял за монтирането на вентилатор на масления радиатор който да се включва заедно с вентилатора на водния радиатор.
При още по топло време съм стигал до 135-145 градуса на маслото и 100 градуса на водата,пак на Калояново разбира се.

kocta
05-10-2010, 00:32
Имам си маслен радиятор 15 редов.Обдухва се от отвора за десния халоген а отзад съм изрязал подкалника за да излиза все някъде топлото.
Имам само още 1 възможност за по-голям и това е този.
http://racing-mania.com/browse/product/id/363/Masl%D0%B5n+Radiator+19+r%D0%B5da
19 реда но не мисля,че за сега си заслужава. Има много по-важни работи преди това. Сега съм на седмичен ред генерация. Ще е на 63мм с 1 резонаторно и ще е изведена на десния заден калник над прага. Мислих и така ми се видя най-разумно...

ФЕРАРИСТ
05-10-2010, 12:17
Имам си маслен радиятор 15 редов.Обдухва се от отвора за десния халоген а отзад съм изрязал подкалника за да излиза все някъде топлото.
Как и през какво си го вързал - в смисъл вход и изход?

grale
05-10-2010, 12:25
Как и през какво си го вързал - в смисъл вход и изход?

Дедртата си има вход и изход за маслен радиатор

kocta
05-10-2010, 12:28
Как и през какво си го вързал - в смисъл вход и изход?
Заводско си излиза с маслен радиятор този мотор.
Чакай ще ти нахвърлям няколко снимки и една схема за 16в турбо на маслените "потоци и течения" :D
Мисля,че ставаше и от марея дизел поне такъв спомен имам,че ИЦИ беше писал.

ivanko_rs
05-10-2010, 12:38
Как и през какво си го вързал - в смисъл вход и изход?

Той този мотор си има заводски такъв радиатор,просто го е монтирал.
Цялата конзола заедно с масления филтър е изработена така,на нея самата си има извооди за маркучите.

ФЕРАРИСТ
05-10-2010, 17:49
Пф, да бре, по инерция си мисля че тва е ТС......не съм в час с темата.....

голямата риба
05-10-2010, 22:52
Как и през какво си го вързал - в смисъл вход и изход?
Ники теб ти трябва такова:)
http://hfhpe.clubalfaromeo.com/dedra/jtd/09072010.jpg

ICI
07-10-2010, 00:23
Сега съм на седмичен ред генерация. Ще е на 63мм с 1 резонаторно и ще е изведена на десния заден калник над прага. Мислих и така ми се видя най-разумно...

Мисли за бъдещето, не се ограничвай с тез мижавите 63 мм :strong:

kocta
07-10-2010, 11:03
Мисли за бъдещето, не се ограничвай с тез мижавите 63 мм :strong:
То и на мен ми се иска нещо 76-ца ама място отдолу няма :) :) :) Трябва да преправям стари щитове за генерация ако не искам да изпека бензиновите пътища и тампоните на кардана. Малко е гърч долу ,е ти знаеш много добре де какво ти обяснявам :D
Иначе за вбъдеще демек догодина целта е 1.5 бара бууст холд. И незнам 63-ката дали ще й стигне дебита?
То изхода на турбината ми към даунпайпа си е на 63мм по спомен. Незнам Вие ще кажете дали 63мм стига без гърнета само с проходно резонаторно или си трябва нещо от 70 нагоре?! :)

drigata
07-10-2010, 13:26
За такъв сетъп рестрикцията ще ти дойде от турбината и сток колектора,а не от 63 генерацията.

63 генерация е за сетъп 300+,така ,че преценяй.8-)

kocta
07-10-2010, 14:30
Еми аз повече от 300 нейскам :D
Май засега ще си продължа просто генерацията на 63мм която е от даунпайпа още пък ако ми омалее някой ден ще мисля нещо друго :) Пък и така ще ми е по-лесно от към място и изолация. Иначе за 1.5 бара холд имам всичко без тръбен колектор и дюзи около 500цц.
Тази зима докато седи ще й зглобиме една клетка и малко ще преправиме по купето и окачването. Мисля догодина в началото да си я покарам със сегашния сетъп за да свикна първо с окачване и тн. пък после ще гоня и сила. То се е видяло,че колата си е само за трак дейове и забави и няма да се кара по улицата. То аз от последния италянски трак дей не съм я и изкарвал даже.
За това направо ако е гарга да е рошава.

ivanko_rs
07-10-2010, 20:54
За такъв сетъп рестрикцията ще ти дойде от турбината и сток колектора,а не от 63 генерацията.

63 генерация е за сетъп 300+,така ,че преценяй.8-)

Аз съм напълно съгласен,
мойта дедра беше на 1,5 бара холд бууст,пак с такива промени като на Коста,т.е. челен кулер,голяма помпа,даже имах и тръбен колектор.До 1м. преди края бях на 63мм,а този метър беше на 76мм заедно с проходно гърне пак на толкова по простата причина че го зех от Ици от Типо-то.
Смятам че няма да имаш никакви проблеми с генрация на 63мм,мойта даже не можеше да държи дори на 4-та след 5500 , 1,5 бара бууст.

kocta
08-10-2010, 02:49
Май е време да си лягам :D Много се застоях на този компютър... не е полезно. Лоши неща ми ражда болната глава.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs738.snc4/65820_1342506577612_1679640340_693343_4998627_n.jp g

MUROMAN
08-10-2010, 10:20
Лягай си бързо.:bored:

Furious 155
08-10-2010, 11:01
...много гот! Само това монстър отстрани което е на вратите, може да го сложиш на задния панел след вратата и да е с наклон лекичко настрани ;) Тъкмо ще има още място за облепяне.
ето така:

Pastora
08-10-2010, 11:15
Как мислиш да правиш надписа и рисунката на капака, с аерограф или лепенка ? Може да се помогне, ако си се спрял на рисуване.

detelazurno
08-10-2010, 13:01
Май е време да си лягам :D Много се застоях на този компютър... не е полезно. Лоши неща ми ражда болната глава.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs738.snc4/65820_1342506577612_1679640340_693343_4998627_n.jp g

A защо да копираш на Кен Блок шарениите като може да си направиш индивидуален и уникален проект? :)

kocta
08-10-2010, 14:17
Защото не съм способен сам да си измисля в момента нещо пъкй и ми харесва как седи електриково зелено на черно :)
Ако някой има йдея съм отворен за предложения :)

1912
08-10-2010, 20:33
моята идея е ни я барай колата ,,,,,

kocta
10-10-2010, 14:34
Мисля да заложа на тези свещи?
Коменат или съвет? :)
http://lanciahf.eu/images/spark_plugs_NGK_B8EGV_2.jpg

drigata
10-10-2010, 14:53
Това са свещи за много агресивни коли и за много големи налягания,натоварвания и прочие.

Слагаш си свещи с едно число по студени от оригиналните и си пееш.

kocta
10-10-2010, 14:59
Давам ми оригинално 6-ци аз сега съм със 7-миц и на 1.2 бара запалването издъхва.
Все пак тази кола се кара на 1.1+ холд а догодина на 1.5 холд
В чуждестранни сайтове ги дават тези свещи препоръчителни даже само след ремап 1.2 бара боос.
И все пак тази кола я карам само по състезания вече. Работа в ниски температури на мотора не ме интересува. Важното е да може да дава някаква искра докато загрее :D

subarkata
10-10-2010, 23:24
Аз карам със същите, и на студено работят добре. Както мислиш да караш на 1,5 холд направо са си задължителни.

kocta
10-10-2010, 23:36
Еми значи другата седмица ще ги поръчам от английско :) Ще отскоча до топспееда да видя за кабели на метър за да си сменя моите.Ще взема нова капачка и палец за делкото и се надявам да се подобри запалването.
Ще направя 1-2 теста и ако пак имам проблем с късното развъртане и тн ще прегледам да не изпуска BOV-а в което малко се съмнявам ако не явно селенойда си е заминал или не се правлява адекватно и ще бъде заменен с кранче колкото и да не ми се иска.
Ако всичко е по план ще направия ендо грубо замерване 0-100 , 1/4 миля за да видя къде съм точно :)

ICI
11-10-2010, 00:45
Защото не съм способен сам да си измисля в момента нещо пъкй и ми харесва как седи електриково зелено на черно :)
Ако някой има йдея съм отворен за предложения :)

те от Монстър ако ще дадат някой лев за рекламата няма да е никак зле :)

DiStefano
11-10-2010, 07:41
те от Монстър ако ще дадат някой лев за рекламата няма да е никак зле :)

и Кен Блок да намине да я тества :bouncing_smiley:

detelazurno
11-10-2010, 10:21
Защото не съм способен сам да си измисля в момента нещо пъкй и ми харесва как седи електриково зелено на черно :)
Ако някой има йдея съм отворен за предложения :)

Давай да помагаме в такъв случай :) Все ще докараме нещо уникално :) В това е идеята :wow:

kocta
11-10-2010, 11:47
и Кен Блок да намине да я тества :bouncing_smiley:
Да бе,да ми съсипе колата. Я да бяга да си кара там фордчето... :D
Иначе вече един от българските дрифтъри е подкрепен от монстер сиреч Алекс матрикса :)
В общи лини който даде рамо той ще е ,за сега никой :)
Днес съм на лов за глави или иначе казано ще обикалям на търся някоя тиква от 2.0 16в,че ици пак ми пусна енди мухи в моята тиква...

WhitePower
11-10-2010, 12:25
като знам тея мойте изроди дето карат на по 2 бара ми е чудно как на 1.4 с седмици свещи издъхва запалването ???
по скоро ти идъхва качеството на горивната смес

xctr
11-10-2010, 14:06
Днес съм на лов за глави или иначе казано ще обикалям на търся някоя тиква от 2.0 16в,че ици пак ми пусна енди мухи в моята тиква...

16ка ли ще става?! :choice:

kocta
11-10-2010, 21:01
Ако намеря глава да...

голямата риба
12-10-2010, 23:22
добре де мен друго ми е интересно
тя колата в момента не върви като хората
ти искаш в следващият филм да се вкараш

kocta
13-10-2010, 13:37
Проблема й беше ,че миналия ден преди калояново смених всички вакум маркучи но забравих да им сложа свински опашки. бяха изкочили 3 броя , не разтоварваше и таванеше МАП-а на 4000 и няколко оборота. Карах я на половин газ до 4500 оборота слагах на следваща предавка и чаках половината права да влезе отново в налягане. Сега всичко е оправено.
Зимата искам да сложа 6 лъчевата керамика,250кпа мап-а,острич-а ,задния торсен дифф и ще купя едни 450-550 дюзи. Целта е към 1.4-1.5 бара холд. При това налягане комбинация с т3/т4-ката загубите ще са доста големи от 8 клапановата глава особенно след 4000 оборота където аз с тази турбина тамън се развъртам.

Rado145QV
26-10-2010, 21:59
имам цял обурудван мотор и скорости от капа 2.0 16 турбо ако искаш главата звънкаи

kocta
26-10-2010, 22:43
Еми ще ми трябва дам.Ако може барабар с електрониката и инсталацията ще стане чудно понеже съм с еку от дедра турбо на предно с катализатор и е някво мазало от към настройки. И аз незнам кво става там а нямам широколентова и не ме бива много в мапването иначе имам електроника Острич 2. Та като се прави да е на веднъж :) Може и буталата да ги спазариме вместо да нося на стугар мойте да ги модифицира. Пусни едно Лс с телефон или инфо,че не си спомням дали го записах твоя онзи път на калояново.

kocta
31-10-2010, 14:01
http://www.youtube.com/watch?v=j31tGSFrHaE

Вчера я поразкарахме малко из София и по околовръстното но явно проблема си е запалване,пък и съединителя си буксува здраво.Фулл боост-а от 1.15 бар е на 4100-4200 иначе почва още от 3 да прави някакви малки налягания.Зимата ще се сменят доста неща и мисля направо на тейдж 2 да мина (6 лъчевата керамика,задния торсен дифф,250кпа мап-а,свещи,кабели,дюзи,острич 2).Иначе сега не става за каране с това запалване.Карам я с половината газ и пак не става направо свещите,кабели и ново захранване на помпата и ще свържа директно акутатора за изхода на турбото понеже явно селеноида не си върши работата.
Направиха й една бърза замерка с една програмка на И-фон с тези проблеми (половин газ режене на 4600 оборота,боксуващ съединител) и не съм много радостен от резултатите ест. 0-100: 7+ сек , Макс ускорение 0,56G ,1/8 миля 8+сек, 1/4 миля високи 14-ки и терминална по спомен около 150 но като ми пратят графиакта ще се види. Явно си трябва вече другия съединител , хубаво запалване и НАСТРОЙКИ! Мисля за сега да не инвестирам в железа.Нека накарам тези да работят нормално. Иначе зададохме 1250кг тегло с 2-ма човек (явно е доста по-тежка,тези дни ще отида на кантар да я премеря) и изкара 125конски сили на колелата.

kocta
03-11-2010, 23:41
Знам,че не ви е интересно ама аз да си дам рапорта.
Генерацията е готова. Звука е 1:1 с този
http://www.youtube.com/watch?v=BZ-i7UurGn8
Във високите леко се различава но минимално.
Само се чудя дали да не преправя края на генерацията при бронията и да не прикапя някъв накрайник.
Свързах си и уреда за температура на маслото,пуснах ново захранване на помпата.

Abar7h
04-11-2010, 00:12
Знам,че не ви е интересно ама аз да си дам рапорта.
Генерацията е готова. Звука е 1:1 с този
http://www.youtube.com/watch?v=BZ-i7UurGn8
Във високите леко се различава но минимално.
Само се чудя дали да не преправя края на генерацията при бронията и да не прикапя някъв накрайник.
Свързах си и уреда за температура на маслото,пуснах ново захранване на помпата.
Как не ни е интересно бе, ти пък :D Супер става колата, генерацията е...интересна:clap2:

kocta
04-11-2010, 00:26
Цялата е на 63.5мм има една мека връзка и едно резонаторно проходно и това е... гледам да е максимално права и най-остряи завой да е на 45 градуса. Мен ми харесва как стана а звъка е веднъж!!! Жалко,че нямам читав микрофон на телефона за да се чуе.

abart_
04-11-2010, 09:07
Идеално става ;)

А и има общо моя кош: гледам и ти си сложил външен оборотомер тип "водомер"

Моята тръба също е на 63мм но съм без проходни гърнета,само с едно задно от тия с тапите,а звука без тапата наистина прилича от части на тоя от клипчето, без гърмежа ест :sniper:

Отказа ли се от 16 В глава?

kocta
04-11-2010, 11:55
Няма конкретна оферта пък искам парите да ги вложа в хубави свещи , кабели ,дюзи и настройка за да почне да работи адекватно.Направо ми се иска да се мап-не на 1.5 холд. Така ще се кара за начало през сезон 2011 по мероприятията.Все пак не всичко е двигател,трябва да взима предни амортисьори,коиловер пружини,червени тампончета,накладки,армирани маркучи,фланци 20-30мм,едно велурено воланче с куик релиис ,че този в моемтна го хващам с изпънати лакти и шиканите се карат на магия на калояново.

kocta
07-11-2010, 22:54
Смених алтернатора (хиляди благодарности на Еньо!!!).
Това нещо откачи. Време е да сменя и съединителя,че някви 911-ки турбо по околовръстното ама няма да ми повярвате :) Много боксува. Иначе колата найстина доста,доста добре потръгна значи си е искала ток и това си е :D

Da_Fuse
08-11-2010, 00:26
Я тука аз да серазнюхам, с какъв смяташ да го сменяш...?! :wc:

kocta
08-11-2010, 16:36
Я тука аз да серазнюхам, с какъв смяташ да го сменяш...?! :wc:
Ей това ми седи у нас от маса време + 250кпа мап марели! Керамиакта е старата от една черна Делта 550нм. Просто ме мързи да го сменя заради сложнотията около интегралето но вече няма начин.
http://media.snimka.bg/5799/017852774-big.jpg

kocta
11-11-2010, 21:43
Търся платформа за Неделя?!

1912
12-11-2010, 19:06
кажи че трябва да е от софия

kocta
12-11-2010, 23:53
София - Калояново - София :)

kocta
16-11-2010, 19:20
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs946.snc4/73910_166426426722210_122517751113078_396749_41784 62_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1166.snc4/150888_166426530055533_122517751113078_396753_4021 115_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs909.snc4/72285_166419813389538_122517751113078_396659_26357 84_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs576.ash2/149816_166419830056203_122517751113078_396660_3612 717_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs889.snc4/72244_166419836722869_122517751113078_396661_83391 66_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1173.snc4/154589_166419863389533_122517751113078_396662_4082 919_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1169.snc4/154140_166419886722864_122517751113078_396663_2411 122_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs483.ash2/75602_166420796722773_122517751113078_396705_94523 8_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs465.ash2/73822_166420816722771_122517751113078_396706_79892 3_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs942.snc4/73514_166420860056100_122517751113078_396708_56699 3_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs926.snc4/73956_166420886722764_122517751113078_396710_50026 18_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs898.snc4/73101_166421023389417_122517751113078_396717_74005 27_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs984.snc4/75721_166421143389405_122517751113078_396722_41854 33_n.jpg

Rado145QV
22-11-2010, 21:41
няма ли ,он борд, от теста на калояново

kocta
22-11-2010, 22:55
Няма. Липсваше ни снимачна техника. Пък и честно казано не се представих добре или по-скоро автомобила.
Трябва да си купя хубави накладки,че карам отпред със симер за 30лв а отзад със старите на Живко от кучката. Гумите съвсем свършиха и се нацепиха и разкъсаха. Все пак са от преди 7 години :) . Окачването е пълен леш, Оригинални тампони на,оригинални амортисьори изпуснали отпред,пружини -40мм за 1.4ТС и отворена предница. По това главно трябва да работя зимата. Подмяна на всичко по окачването. Срамота е с тази кола да правя 1.02 все пак! Много се излагам и се ядосвам още повече.

Керамиката поне е 6+ ;)

ivanko_rs
22-11-2010, 23:00
Коста,направи нещо с тази дъъълга кутия,щот кат та гледах и имах чувството че си автомат :shocking: другото ши го опрайш,ама тия предавки с тоз ЛАГ .... :roll:

1912
22-11-2010, 23:01
издава ли ти странни звуци при тръгване от ниски обороти
тая керамика

kocta
22-11-2010, 23:10
Коста,направи нещо с тази дъъълга кутия,щот кат та гледах и имах чувството че си автомат :shocking: другото ши го опрайш,ама тия предавки с тоз ЛАГ .... :roll:
Екстра ми е кутията само лага да го пребориме,че половината права чакам да дойде налягането... Иначе кроасана си го взимам на 3-та а излизането на правата точно удрям прекъсвач на 2-ра и още на кърба слагам 3-та. Карам със 610 сликове незнам каква скорост е това с мойте скорости. Иначе да свалям пак скорости ... ще ми се разкаже играта. Иначе на правата почти изпълвам 4-та и по километраж го дава кажи речи 170 и малко като излезна добре и спра по-късно.Сигурно ако нямаше лаг можеше да кача и някой др километър отгоре.

Аз не чувам някви шумове ама то вътре ак ознаеш къв хаус е ...

kocta
23-11-2010, 22:25
Дайте съвет какви джанти да си купя. 15-16-17"
15-ката ще влезе в момента но ако направя ъпгрейд на спирачките забравям за нея. 16-ката търпи спирачки до 305-310мм но трудно се намират сликове на този размер но гумите са по-евтини отколкото на 17-ката.
17-ките хем седят хубаво,хем има сликове бол за тях по 80-100лв парчето но са тежки... Помагайте,че тези дни трябва да пазарувам...

ne0
23-11-2010, 22:27
ти сега бърза или гъзарска кола искаш????

хвани сметни предавателните числа и джантите какво става и така...

и пак те питам за какво са ти по-големи спирачки?????

ivanko_rs
23-11-2010, 22:44
и пак те питам за какво са ти по-големи спирачки?????

Хе Нено,ти явно си другия освен мене който мисли че няма нужда от излишно големи спирачки.


Коста,аз ти казах още тогава ,ма не чуваш.Аз минах по тази пътека,повече 17 цола нивгаж,освен ако съм над 330 коня на колелата.Няма такава разлика в поведението ,т.е. динамиката на автомобила с 15 и 17 цола жанти,а както писах и в темата на колегата и 2 литра разход на долу :???:

kocta
23-11-2010, 22:46
Еми трябва да се мисли и за напред... То сега може да е супер спряла и едвам да прави 170 накрая на правата ама някой ден вземе се науча и я направя бърза :D
Немога да разбера какво м ие главното предаване. Аз го смятам за късия диф , Ванко казва,че съм с дългия. Нещо сметките с дългия диф просто не ми излизат. По тях значи ,че на правата излизам със 110км/ч а финиширам за левия с близо 190-200 а не е така. Реално излизам с не повече от 85-90 и финиширам с 165-170 което точн оси съответства на 3.561 главно. Иначе до сега карах със 16-ки оз рейсинг на приятел а със 17-ки при тестове из града и полигонни глупости.

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

Има ли смисъл да се оглеждам за 15-ки изобщо? Понеже там има гуми до макс 205-ци

1912
23-11-2010, 22:49
аз съм си на 17"и е перфектно ама не съм пък4по4
ако имаш път към плд ела да ги тестваш хем са на сликове 225

ne0
23-11-2010, 23:06
1. "Края на правата" въобще не е миродавен дали една кола е бърза или не извън дисциплината драг, а и там има аномалии

2. Тия ми ти дискове ще си ги носиш и в завоите ;)
Най-елементарно спирачките .... основно превръщат "нещо" в топлина и се изхожда оттам ;)

3. За предавателните числа и джантите сметките са елементарни, хвани и смятай правилно. В интернет има хиляди таблици колко разстояние трябва да изминава дадена кола (тип) за определени обороти на мотора и т.н.... темата е дълга ама инфо има колкото искаш за планиско, рали, за писта за 4х4 за извънземни и т.н.......

4. Не забравяй за регулирането на колелата и осите на колата със 17'' и повече от 7J

kocta
23-11-2010, 23:19
Смятам аз от край време. Въвел съм всичко и си отговаря баш на 3.561 главно предавателно със 610 сликове.
Спирачки ми трябват просто хубави за сега. Главно инвестиция в накладки.
Последно какво предлагате , 16-ки ?

ne0
23-11-2010, 23:21
аз съм за 15'' 190/580 .....

Furious 155
23-11-2010, 23:36
4. Не забравяй за регулирането на колелата и осите на колата със 17'' и повече от 7J
може ли повече инфо за това?

ne0
24-11-2010, 23:09
елементарно казано, увеличават се размери (рамена, лостове наричо както ти е по-разбираемо), оттам, активна площ на гумата, ъгъл на Акерман, сходимост и прочие

ICI
25-11-2010, 00:22
аз съм за 15'' 190/580 .....

теснички ще дойдат за тия интегралета, много тежат и много претоварват гумите.
Лично на мен ми се иска да карам поне с 245, това като минимум, преди като имах 17-ки бях така.

kocta
25-11-2010, 00:28
Говорете ми в завойте и при спиране как ще е. Манете го това ускорение :D Аз бърза кола никога не съм имал.

ne0
25-11-2010, 22:49
теснички ще дойдат за тия интегралета, много тежат и много претоварват гумите.
Лично на мен ми се иска да карам поне с 245, това като минимум, преди като имах 17-ки бях така.

S1600 карат на 170 мм гуми ;)

ICI
27-11-2010, 23:47
S1600 карат на 170 мм гуми ;)

те явно имат ограничение на размера, ние като нямаме трябва да шляпаме колкото може да се носи, ето примерно Mr.G с евото на последният трак дей е дал 58 сек. с неговите улични гуми размер 265мм -време достойно за кола със сликове.

kocta
28-11-2010, 14:14
Значи всичко е ясно :) :) :)

kocta
08-01-2011, 19:24
Ако на някой му се кара количката само сега за сумата от 4500лв с коментар!
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56016

kocta
07-05-2011, 20:57
Вече с нови свещи...
http://www.lanciahf.eu/images/spark_plugs_NGK_B8EGV.jpg
17-ски джанти ,4 слика 225/625/17 и 16 чистонови болтове за джанти.
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229095_1587976954218_1679640340_1066683_6433880_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227538_1587977154223_1679640340_1066684_1702024_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225054_1587976794214_1679640340_1066682_6730760_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/226976_1587976634210_1679640340_1066681_2140967_n. jpg

kocta
08-05-2011, 18:48
Завърших и генерацията до края. Остана само да сложа една алуминиева плочка на бронията,че я е стопило.
Главната задача е да прехвърля касетата от делта за 23-ти и да купя някакви по-хубави накладки ,че съм със симер отпред а отзад със старите от Q4-ката на j1v барабар с апаратите и дисковете.
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225606_1589053941142_1679640340_1068036_3059885_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228181_1589053461130_1679640340_1068034_3326946_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/223229_1589053781138_1679640340_1068035_73930_n.jp g
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/223477_1589054061145_1679640340_1068037_6083210_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/222126_1589054221149_1679640340_1068038_6970560_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226459_1589054381153_1679640340_1068039_2328186_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/221699_1589054501156_1679640340_1068040_455818_n.j pg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226878_1589054661160_1679640340_1068041_5968677_n. jpg

Bobo
08-05-2011, 19:07
И накрая кви 17-ки събра че аз съм пред грамадна дилема с тия гуми?

kocta
08-05-2011, 19:42
Побраха се без проблем: 225/625/17
При макферсона има още малко място (но при теб този проблем го нямаш).

DJ_STIVAN
08-05-2011, 21:27
Това не са ли 17-ките от на Киро БМВ-то ?

kocta
08-05-2011, 21:44
Същите :) Нали минава на 5х120.

Bobo
09-05-2011, 15:37
Побраха се без проблем: 225/625/17
При макферсона има още малко място (но при теб този проблем го нямаш).

Да ве бацко ма като завивам опират в прага :dunno:
Май ще я режа с флекса:Topic-is-closed-bg:

kocta
09-05-2011, 22:30
Ти за един праг ли си?! :)

Малко снимки от днес :flamingdevil::devil2::evil:
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/230192_1590915747686_1679640340_1070881_1356777_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/223329_1590916867714_1679640340_1070882_432290_n.j pg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/224735_1590919107770_1679640340_1070885_790659_n.j pg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225857_1590920067794_1679640340_1070886_4871695_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/230895_1590923027868_1679640340_1070889_6800129_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227416_1590924387902_1679640340_1070890_2284679_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229381_1590924867914_1679640340_1070891_1529058_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/223422_1590925587932_1679640340_1070892_4956257_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/226432_1590926907965_1679640340_1070894_1773629_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/222004_1590927227973_1679640340_1070896_3641024_n. jpg

ne0
09-05-2011, 22:59
пак с тия мегаломанщини :):):) иначе вала ви прая че на тия типота слагате валяци

kocta
09-05-2011, 23:28
Ще видиме дали има файда на трак дея. :innocent:

ivanko_rs
09-05-2011, 23:40
Брех,кога и тури седалките бре,шъ става ежедневкъ ли :clap:
По въпроса за гумите,аз последните 2 години съм карал само на 17 цола и то с абсолютно същия слик като размер - 225 625 17 .Вярно сешуара ми е оригиналния,но за сметка на това дифа ми е по-къс,и въз основа на това което съм усетил от карането и това което усетих от возенето в твойта кола и от гледането как въртиш обиколки,мога да ти кажа че ще приключиш,т.е. времената ти ще се влошат.По-добре ще стоиш по завоите,но ще си бавен,просто тия валяци много товарят 4х4,а като сметнем и факта че си с дългия диф и 8 клапанов мотор работата става зле.Ма покарай де,най-точно ще разбереш като завъртиш някоя и друга обиколка,меже и да бъркам :flirt:
Аз от 2008 година за първи път ще карам на 15 цола и то стриит гуми. Миналата година на майския тракдей бях на 17,но със стриит поотрити гуми,така че ще може да се правят директни сравнения от миналата година,щото други промени нямам :-D

kocta
11-05-2011, 00:24
Ще покараме и ще видим. За сега положението е такова. Няма мърдане и крачка на страни. Колкото даде , даде.
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226623_1592664471403_1679640340_1073115_6416395_n. jpg

Bobo
11-05-2011, 18:27
Брех,кога и тури седалките бре,шъ става ежедневкъ ли :clap:
По въпроса за гумите,аз последните 2 години съм карал само на 17 цола и то с абсолютно същия слик като размер - 225 625 17 .Вярно сешуара ми е оригиналния,но за сметка на това дифа ми е по-къс,и въз основа на това което съм усетил от карането и това което усетих от возенето в твойта кола и от гледането как въртиш обиколки,мога да ти кажа че ще приключиш,т.е. времената ти ще се влошат.По-добре ще стоиш по завоите,но ще си бавен,просто тия валяци много товарят 4х4,а като сметнем и факта че си с дългия диф и 8 клапанов мотор работата става зле.Ма покарай де,най-точно ще разбереш като завъртиш някоя и друга обиколка,меже и да бъркам :flirt:
Аз от 2008 година за първи път ще карам на 15 цола и то стриит гуми. Миналата година на майския тракдей бях на 17,но със стриит поотрити гуми,така че ще може да се правят директни сравнения от миналата година,щото други промени нямам :-D

Абсолютно съм съгласен за предавателното отношение с твоите разсъждения;) Ма от моя опит със 17-ки и нагоре ако имаш силна кола да ги стоплиш е доста по-добре от 15-ки ;)

ivanko_rs
11-05-2011, 21:42
Абсолютно съм съгласен за предавателното отношение с твоите разсъждения;) Ма от моя опит със 17-ки и нагоре ако имаш силна кола да ги стоплиш е доста по-добре от 15-ки ;)

Бобо,аз пък съм съгласен с тебе ,повече коне - по-голям цолаж и по-широка гума :coolio:

Bobo
11-05-2011, 21:47
Бобо,аз пък съм съгласен с тебе ,повече коне - по-голям цолаж и по-широка гума :coolio:

Ще пусна снимки реших да е на 18-ки и флекса е сигурен:)

ICI
11-05-2011, 23:11
Ще пусна снимки реших да е на 18-ки и флекса е сигурен:)

и под 8J на джантата и 225 на гумата не се признават :)

kocta
11-05-2011, 23:48
Сила ли нямала колата... дълги й били скоростите ...
17-ските й били голями и тежки...
От старт до края на 1-ва върти и 4-те и прави змйорки по асфалта...

Bobo
12-05-2011, 17:33
Сила ли нямала колата... дълги й били скоростите ...
17-ските й били голями и тежки...
От старт до края на 1-ва върти и 4-те и прави змйорки по асфалта...

Е така трябва да е когато е в час ;) А 3-та как ти идва за калояново ?

kocta
12-05-2011, 21:37
Е така трябва да е когато е в час ;) А 3-та как ти идва за калояново ?
Ако се настрой мотора и се преборя с лаг-а ще ми идва перфектна. Аз и в момента минавам кроасана на 3-та но бооста идва по-късно. Просто трябва да сложа острич 2-ката и да се настрой като хората колата,че сега е направена колкото да работи в общи лини.

ludkanar
12-05-2011, 23:27
Колата е трепач и много ми се изка да карам и аз такъв автомобил.Мощност и 4 задвижващи колела-мечта :mrgreen:

Bobo
13-05-2011, 14:05
Ако се настрой мотора и се преборя с лаг-а ще ми идва перфектна. Аз и в момента минавам кроасана на 3-та но бооста идва по-късно. Просто трябва да сложа острич 2-ката и да се настрой като хората колата,че сега е направена колкото да работи в общи лини.

Испоред мен проблема ти е в настройки с тая турбина не трябва да имаш лаг;) А точно това ми беше въпроса - ако на трета си точно където се развърта турбината не е добре за калояново аз бях така до сега и беше мъка ;) Сега кутията е с малко по къса трета и е чук ;)

kocta
14-05-2011, 16:55
Ще бориме по-висока скорост в завой.
Иначе моторя трябва да се просвети със стребоскоп и да се погледнат картите. Сега върви добре във високи но съм сигурен,че може много по-добре. Примерно на десния завой на излизане от кроасана веднъж ми удари овербоост на 3-та и колата с 4 загряли слика 225 тръгна да се слайдва към стената. Това показва,че не е чак толкова умряла но върви само във високи в един определен диапазон а това за писта не ме устройва.
Иначе за калояново е по-добре по-късите но и с дългите ак овсичко е наред може да се кара спокойно.

Bobo
14-05-2011, 17:31
Ще бориме по-висока скорост в завой.
Иначе моторя трябва да се просвети със стребоскоп и да се погледнат картите. Сега върви добре във високи но съм сигурен,че може много по-добре. Примерно на десния завой на излизане от кроасана веднъж ми удари овербоост на 3-та и колата с 4 загряли слика 225 тръгна да се слайдва към стената. Това показва,че не е чак толкова умряла но върви само във високи в един определен диапазон а това за писта не ме устройва.
Иначе за калояново е по-добре по-късите но и с дългите ак овсичко е наред може да се кара спокойно.

С какви валове е колата?

kocta
14-05-2011, 22:02
Nqmam predstava.Motora ne sum go pravil az.Samo znam,4e e s novi lageri,segmenit,stock butala,klapani+guim4ki,metalna garnitura i T3/T4 ot astrata na Genata. r.punto go e tvoril.

kocta
19-05-2011, 18:13
Относно преминаването през кроасана с дългите скорости на 3-та: http://www.youtube.com/watch?v=CC2dBXe-_So

kocta
20-05-2011, 23:45
Днес си поиграх и със скоростния лост.
Удължих го с към 15 см и му скъсих хода напред/назад.
Вече е много по-удобно.Остана само да монтирам фоотреста и да приближа волана с малко към мен!
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227876_1609673096608_1679640340_1092117_3038878_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/230333_1609674136634_1679640340_1092118_6190030_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/231105_1609675176660_1679640340_1092120_6507815_n. jpg

kocta
21-05-2011, 19:57
Вече сме готови за Понеделника:
http://www.youtube.com/watch?v=mvwXui1iczo
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250627_1610795324663_1679640340_1093635_5676377_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228002_1610795444666_1679640340_1093636_7070709_n. jpghttp://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229259_1610795644671_1679640340_1093637_8278442_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/230164_1610797284712_1679640340_1093639_7144653_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/225543_1610797604720_1679640340_1093641_1627338_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227396_1610797684722_1679640340_1093642_7733536_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/226630_1610798644746_1679640340_1093648_7535565_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/227102_1610798844751_1679640340_1093649_245245_n.j pg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250581_1610799164759_1679640340_1093651_7713812_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/229011_1610799444766_1679640340_1093653_6094054_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250129_1610799564769_1679640340_1093654_1595671_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/249125_1610799684772_1679640340_1093655_1057780_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248646_1610799884777_1679640340_1093657_1114205_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226338_1610800084782_1679640340_1093659_1242136_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/229499_1610800444791_1679640340_1093662_8300489_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/226848_1610801484817_1679640340_1093664_1618219_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/229457_1610801884827_1679640340_1093667_3928040_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/249021_1610802044831_1679640340_1093668_507613_n.j pg

kocta
05-06-2011, 00:33
Реших от това да става кола най-накрая и я почнах по-сериозно. Вече работя над проблема със запалването и скоро се надявам да е отстранено всичко глобално.
Другото с което се занимавам е да пооправя оптиката и в това време да си пооправя стъпката wide body.
На снимката стъпката от край до край е 170см отпред а отзад доста по-малко.За това ще се разшири с 10-12см на мост.
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/249465_1626196549684_1679640340_1114080_3980070_n. jpg

Ето малко снимки от процедурата. Още съм на етап обмисляне и експерименти.
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254171_1631725927915_1679640340_1119511_5850626_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/255784_1631727567956_1679640340_1119515_6819734_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250878_1631728247973_1679640340_1119516_4253104_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250063_1632158498729_1679640340_1120028_512021_n.j pg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/248502_1632158898739_1679640340_1120029_2357547_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/251622_1632159418752_1679640340_1120032_1072494_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248479_1632160498779_1679640340_1120035_3324943_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250741_1632160738785_1679640340_1120036_845362_n.j pg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/255623_1632161218797_1679640340_1120038_4741633_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254460_1632161858813_1679640340_1120042_5571373_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/246781_1632162018817_1679640340_1120043_5156371_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250326_1632247980966_1679640340_1120088_6890809_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/255314_1618275271657_1679640340_1103600_293254_n.j pg

Мерих и за едни други неща но за тях когато му дойде времето. Все още съм на фаза планиране.

kocta
06-06-2011, 23:31
Днес след работа отидох до сервиза с нагласата да си пастирам 166-цата но не стигнах до там. Ето какви ги надробих ...
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/255123_1635470061516_1679640340_1123824_3493628_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/252532_1635470701532_1679640340_1123827_8245987_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251006_1635471221545_1679640340_1123831_3199130_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/252423_1635471541553_1679640340_1123833_7916150_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250509_1635471781559_1679640340_1123834_6326680_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/248378_1635472261571_1679640340_1123836_4688242_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253704_1635472461576_1679640340_1123838_4888955_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/247891_1635472741583_1679640340_1123840_463784_n.j pg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/249397_1635473461601_1679640340_1123844_4554314_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/249986_1635473901612_1679640340_1123846_6630457_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/246826_1635474261621_1679640340_1123848_939069_n.j pg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/246922_1635474581629_1679640340_1123850_3963386_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254520_1635475021640_1679640340_1123852_1939390_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/254893_1635475261646_1679640340_1123854_7717849_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253560_1635475901662_1679640340_1123859_3525562_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253948_1635476701682_1679640340_1123864_5935778_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251030_1635476941688_1679640340_1123867_351440_n.j pg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/255059_1635477301697_1679640340_1123869_210432_n.j pg

abart_
06-06-2011, 23:43
Абре хората,режат....махат килограми от всякъде -а ти товариш :)

майтапа настрана,бая разширение на задната "следа" ще иска май :shock:

kocta
06-06-2011, 23:46
4-5см фланци ще има :)
Иначе останах много очуден когато демонтирах предната врата... това нещо тежи 30+ кила с всичките й глупости.
Утре ще видя какво толкова тежи там... и ще си довърша предния калник и една друга глупост която съм замислил.

btw. отзад си е с дедровия мост а отпред с 145-цовите носачи и спейсъри на полуоските,че нямах тогава от купе. За това разликата е толкова фрапираща!

xctr
07-06-2011, 00:22
Сега това да го свалиш и започни да полагаш фибростъкло и смола! :dark2::wink:

kocta
07-06-2011, 00:34
С такива неща немога да работя :) Пък и не мисля,че е здраво. Чак толкова голями прагове от смола ще се напукат от какво ли не.

Furious 155
07-06-2011, 01:48
А на крик как ще се вдига с тия прагове жестоки?
И с големи фланци отпред, колко пробег ще имат лагерите?

kocta
07-06-2011, 22:26
Ето и от днес пак следработно време :)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/249508_1636898257220_1679640340_1125218_810444_n.j pg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250440_1636977219194_1679640340_1125234_4072415_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/247323_1636977539202_1679640340_1125235_1199581_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251372_1636977979213_1679640340_1125237_6522740_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/246736_1636978299221_1679640340_1125238_4358427_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/249864_1636978499226_1679640340_1125239_7611389_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254948_1636978819234_1679640340_1125240_2348170_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/247531_1636980179268_1679640340_1125244_3931770_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248873_1636981939312_1679640340_1125250_7856381_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251021_1636982219319_1679640340_1125251_2672741_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/248639_1636982619329_1679640340_1125253_214642_n.j pg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/248337_1636982819334_1679640340_1125254_5300450_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250045_1636983299346_1679640340_1125255_2904746_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/246839_1636983619354_1679640340_1125257_7897590_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/248304_1636983899361_1679640340_1125258_5959500_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253735_1636983979363_1679640340_1125259_7889414_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/247801_1636985139392_1679640340_1125261_4633886_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/252487_1636985659405_1679640340_1125263_1326491_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/247396_1636985939412_1679640340_1125264_3337964_n. jpg

badmadafaka
07-06-2011, 23:01
Това дет си го започнал по визията, ако имаш нервите да го довършиш както си трябва, това ще стане ултимативната белла макина :respect:

ne0
07-06-2011, 23:15
ЕВАЛА!!!!!!

kocta
07-06-2011, 23:47
Предлагайте матерял за преден сплитер?!

ne0
08-06-2011, 00:10
Предлагайте матерял за преден сплитер?!

звънни ми подготевил съм готово решение... не си го виждал още беше ти изненада
ахахах

kocta
08-06-2011, 00:16
Да не е като в топ гиър... дъска? :D

ne0
08-06-2011, 00:18
Да не е като в топ гиър... дъска? :D

бе ко искаш мааа.. кат ми завидиш... тогава щи дам....

kocta
08-06-2011, 00:25
http://www.youtube.com/watch?v=gsqBRyPs1HU
Утре ще те мъча по телефоните тогаз :)
Лека от мен!

ICI
08-06-2011, 02:26
ей тоя Коста, опасен :)
направи го мотора да върви, после раздувките

между другото да загатна леко, че вече имам идея за преработка на стабилизиращите щанги в регулируеми като втвърдяването им ще е към 50% още, мисля ще се решат проблемите със лошото прехвърляне на тежест по завоите.

Bobo
08-06-2011, 23:05
Давай с раздувките смело много добре става, гледам те внимателно че ме чака точно същото ;-)

kocta
08-06-2011, 23:23
Давам смело. Днес подхванах леко предния капак и доста отзад.Тези дни чакам да ми дойдат и матерялите и да си направя задния дифузьор и десния праг.
Абе с глупости се занимавам ама и без това ми е мечта от край време ...
Ето от днес някакви мътни...
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/247423_1638499137241_1679640340_1127364_2428393_n. jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/252868_1638501297295_1679640340_1127372_490179_n.j pg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/250133_1638502537326_1679640340_1127378_7405928_n. jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253813_1638503577352_1679640340_1127382_1000460_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251323_1638503937361_1679640340_1127384_2466961_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/247538_1638504217368_1679640340_1127385_6081373_n. jpg

Bobo
08-06-2011, 23:25
Аве сложи ли другия диф?

kocta
08-06-2011, 23:31
Утре ще ги мъча. Днес решух да си тръгна по-раничко.

abart_
08-06-2011, 23:52
Ще я "подкъсяваш" ли ? :)

kocta
09-06-2011, 00:24
Ще я правя като на картинка от дъвка Турбо :D
Леко раздуване както се вижда,сплитерче отпред,дифузьорче отзад (премахване на леген и чудеси),олекотяване отвътре,премахване на оригиналните огледала и замяна с моторджийски и едно ново крило отзад. Абе ще има и други глупости но в общи линии е това грубо външно. Иначе още съм на кръстопът какво да правя с тази електорника и настройките. Приемам прелдожения. Единия варянт е да махна всичко и да сложа мега другия е да я мъча така с острича. Другото е подмяна на задния диф с шпер от делта 8в,танкче за горивото да няма въздух Fuel swirl pot,още една бензинова помпа бош 910,16в глава и едни 440+ инжектори. Идеята е да тръгне да работи кочината нормално и стабилно на налягане около 1-1.2 бара холд. Друго не ми трябва :)

PEPI-2ALFA
09-06-2011, 11:38
В тия големи прагове можеш да вкараш ауспуха.

mitaka_cs
09-06-2011, 15:35
И от мен един глас за ауспуха в прага, стига да не пречи нещо по пода и да не пада много ниско.
Задната издувка е супер. Не знам на какъв цолаж искаш да я караш, но според мен на тази визия особено отзад едни 15-ки (не задължително лети) с голям борд и 8+ J ще стоят добре, а и така фланците няма да са космически дебели.
:super:

ne0
09-06-2011, 17:40
по принцип тия прагове ша са разбият яко бързо... не бързай с крайните решения.. трябват си тестове. И МНОГО РАЗГЛЕЖДАНЕ НА СНИМКОВ МАТЕРИАЛ

Bobo
09-06-2011, 18:34
Ще я правя като на картинка от дъвка Турбо :D
Леко раздуване както се вижда,сплитерче отпред,дифузьорче отзад (премахване на леген и чудеси),олекотяване отвътре,премахване на оригиналните огледала и замяна с моторджийски и едно ново крило отзад. Абе ще има и други глупости но в общи линии е това грубо външно. Иначе още съм на кръстопът какво да правя с тази електорника и настройките. Приемам прелдожения. Единия варянт е да махна всичко и да сложа мега другия е да я мъча така с острича. Другото е подмяна на задния диф с шпер от делта 8в,танкче за горивото да няма въздух Fuel swirl pot,още една бензинова помпа бош 910,16в глава и едни 440+ инжектори. Идеята е да тръгне да работи кочината нормално и стабилно на налягане около 1-1.2 бара холд. Друго не ми трябва :)


Не барай електрониката си е чук настройва се с острича и заспива ;)

kocta
09-06-2011, 21:49
аз както умея да настройвам ... :D

Bobo
09-06-2011, 21:59
аз както умея да настройвам ... :D

Споко нали съм ти обещал ;)

kocta
14-06-2011, 01:16
Само е започнат... Закрепен е с 4 болта към купето и ще има доста елементи още по него. Накрая и боя!
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/249552_1646662261314_1679640340_1137289_7150279_n. jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/248632_1646695942156_1679640340_1137327_2808822_n. jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253590_1646696862179_1679640340_1137328_8078018_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253810_1646727902955_1679640340_1137357_5727853_n. jpg

kocta
14-06-2011, 20:41
бета :)
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251601_1648635110634_1679640340_1139641_3430938_n. jpg

п.с. Отзад дифузьора целия е от алуминии и се демонтира с 4 леснодостъпни болта от към багажника:
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253743_1648387584446_1679640340_1139480_3755120_n. jpg

mik mik
15-06-2011, 01:50
Много арна браво :big_bow_down::big_bow_down:
п.с. Само да не стане ако огънеш прага да неможеш да отвориш вратата и да излизаш през прозореца или багажника, не че не е вариант де :mrgreen::mrgreen:

xctr
15-06-2011, 15:22
Много арна браво :big_bow_down::big_bow_down:
п.с. Само да не стане ако огънеш прага да неможеш да отвориш вратата и да излизаш през прозореца или багажника, не че не е вариант де :mrgreen::mrgreen:

А ето и още един аргумент защо праговете трябва да се от материал който се начупва а не да те затисне като си по таван например. Иначе и на мен ми харесва и седи много агресивно ама пак смятам, че щеше да е по-добре ако са от стъклопласт с правилната дебелина така че да не се пука.

kocta
19-06-2011, 22:01
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/252818_1658314432611_1679640340_1150503_8225361_n. jpg

За пробва направих един бърз колаж на 17-ски brock b1 , 8.5j et13 . Тъкмо да не правя някви фланци по 4-5 см ...

btw. Праговете са от 0.8мм ламарина. Аз стигна ли до там да съм по таван това дали прагче от 0.8 мм се е изкривило и ми е запряло вратата няма да ми е най-голямия проблем :)

AntiLuuP
19-06-2011, 22:25
Айде са глупости... по таван и т.н. такива работи даже не трябва да се мислят. Много радва, а като се пръсне ще е чудовище!

Flame
20-06-2011, 10:24
Тя толкова раздута не може да се обърне бе:party:

kocta
21-06-2011, 17:07
Смених концепцията за задния калник.
Вече сме един стил с предния :)
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/262612_1660705612389_1679640340_1153828_5463359_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254182_1660706012399_1679640340_1153830_7408253_n. jpg

kocta
30-06-2011, 21:10
Сменихме алфата с БМВ :hehehm::hehehm::hehehm:
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/268799_1708292202024_1679640340_1172644_6568671_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/269719_1708081756763_1679640340_1172247_5907175_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/263831_1708290801989_1679640340_1172639_2812289_n. jpg

А сега по същество.
Отляво е на 90% готова. Направихме и единична напълно функционална чистачка с преправяне на механузъма. Почнахме я отдясно.Преден калник е готов и се направи макет на генерацията която ще излиза от десния праг. Пробвах и едни зимни 15-ски :strong: Снимки отново.
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/267249_1708291282001_1679640340_1172641_929422_n.j pg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/260031_1708291682011_1679640340_1172642_8065632_n. jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/264944_1708291842015_1679640340_1172643_1286518_n. jpg
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/260412_1708292442030_1679640340_1172645_5554180_n. jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267776_1708292842040_1679640340_1172647_5114939_n. jpg

kocta
29-07-2011, 16:42
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/283304_1758586939361_1679640340_1232799_7485679_n. jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/189378_1758587099365_1679640340_1232800_2791470_n. jpg

Crimson
19-10-2011, 21:00
Цялата работа ми напомня на http://www.youtube.com/watch?v=dGpo7KRzTyI ...
Визуално ще стане върха! :cheers:
Радвам се, че има такъв ентусиазъм на фона на кризата.
Успех и лека работа ;)

subarkata
20-10-2011, 09:35
Само купето остана от тоя проект, двигателя и трансмисията са по други коли вече.

Jivko7777
23-10-2011, 21:18
Цялата работа ми напомня на http://www.youtube.com/watch?v=dGpo7KRzTyI ...
Визуално ще стане върха! :cheers:
Радвам се, че има такъв ентусиазъм на фона на кризата.
Успех и лека работа ;)

Колата е разпродадена на части...

Crimson
04-11-2011, 16:18
Много жалко...

bobi_kz
04-12-2011, 18:19
въпрос?? трансимисята може ли да пасне на 146 1.8 ТС?? или няма никакъв шанс...? :)

Da_Fuse
04-12-2011, 19:42
Вече е правено на 2.0 ТС От бобо от екстриим на неговата 145-ца. :)

abart_
04-12-2011, 20:13
въпрос?? трансимисята може ли да пасне на 146 1.8 ТС?? или няма никакъв шанс...? :)

Точно ТАЯ трансмисия няма никакъв шанс,щото се вози в друга 145-ца вече ...

инъче има шансове попринцип,но неискам да си мисля колко ще умре 1.8 атмосферка с тая трансмисия .............

ivanko_rs
04-12-2011, 20:17
Точно ТАЯ трансмисия няма никакъв шанс,щото се вози в друга 145-ца вече ...

Нищо не си разбрал,не е в 145-ца ,а в Ланча Дедра и то по черноморието,т.е. на близо до тебе ;-)

abart_
04-12-2011, 20:20
Нищо не си разбрал,не е в 145-ца ,а в Ланча Дедра и то по черноморието,т.е. на близо до тебе ;-)

Да ве, ама че съм заплез,аз за мотора си мисля-трансмисия пиша ......много мелези станаха вече :D

п.п и мотора е около мене,даже по-близо,ама немога да го открия още :)

ICI
04-12-2011, 23:04
В Търговище е пак мотора, няма да може да се засечете по твоя край ;)

bobi_kz
05-12-2011, 00:03
да разбирам ли че ако намеря трансмисия мога да я бодна на мойта 146 с 1.8 мотор ?? :) :calc:

acko88
05-12-2011, 18:51
да разбирам ли че ако намеря трансмисия мога да я бодна на мойта 146 с 1.8 мотор ?? :) :calc:

Да,но с този мотор,единствения плюс е че зимата ще драпаш по добре,иначе колата ти ще стане по бавна като цяло.

bobi_kz
05-12-2011, 23:17
ясно трея да има и охлюв отпред :)

policevidin
25-05-2015, 19:34
Гледам ,че хората си го правят с помпа от кафе машина и дюза. Постига се много голямо налягане с доста добро разпрашаване.
Само не ми харесва ,че се ползва инвертор към 220в. AC но е неизбежно заради помпата.
Иначе за водния смятам,че ще има ефект и там. Все пак искам да му сваля температурата с не повече от 5-7 градуса.
Утре ще пробвам и ще ви кажа за резултата...
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_eau_montage.jpg
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_eau_marche2.jpg
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_eau_pieces.jpg
http://lanciahf.eu/images/Intercooler/intercooler_nozzle.jpg



Колега, от къде взе дюзата??? Дай ГСМ да ти звънна.

Bobi_33
25-05-2015, 19:55
Колега, от къде взе дюзата??? Дай ГСМ да ти звънна.

Колега, забеляза ли от коя година е поста, който си цитирал. Коста отдавна няма италианска кола и отдавна не влиза в тоя форум. От поне 3 години, та ако не и 4.