PDA

View Full Version : Катин



търтей
20-03-2010, 23:36
Гледахте ли филма?

mordohy
21-03-2010, 00:02
Не!

търтей
21-03-2010, 00:04
Не!

А трябваше. На поляците поне им стиска да правят такива филми (и не само). Ашколсун.

И ако ми простите волността да перефразирам Ботев

а ний... ний сме идиоти!

mordohy
21-03-2010, 00:11
Ми дай линк или нещо такова!
То историята я знам много добре!

Crusader
21-03-2010, 00:15
Историята я познавам, но филма още не съм гледал - жестоки времена са били, но тава се случва и до днес и то в Европа, ще припомня само масовите гробове и от двете страни по време на войната в бивша Югославия.
Поляците имат късмета да се намират в централна Европа и за тях се говори, а 5000 кюрди избити от Саддам с химически снаряди в близкото минало - нямат този късмет

Както казах в една друга тема и по друг повод - трябва да познаваме историята, иначе сме осъдени да я повторим...!

търтей
21-03-2010, 00:21
Бате, теб като те знам как обиаш сиганити, а кюрдите варвай ми са по-зле от наште мангали. И не говоря на изуст. Е+м съм го учил и имам диплома ем снимки мога да пусна ... Демек еби го заеби ...

Мисълта ми е, че на поляците не им пука и си преследват националните интереси, а ние сме идиоти и отваряме бузки ...
Включително армията ни ...
Има пресен случай с 3и март ...
Сешше за ко говоря
Немаме дупе
е тва ме вбесява мама му и прасе ...
Тва модерния бългярине насран нихилист ...
Драйфа ми се и секи ден се чуда чий го дърва още тука ....

Crusader
21-03-2010, 00:42
За бузките си прав...
Тъпото е че и аз си задавам подобни въпроси от известно време и все се оправдавам пред себе си, че имам семейство...
[...]

morfius
21-03-2010, 00:48
Не, даже не се сетих в първия момент от къде ми е познато това (добре, че Гугъл помни имена по-добре от мен).
Много точно го е казал поета... и вярно и днес!

---------- Post added at 00:48 ---------- Previous post was at 00:48 ----------


Ся ще се обезпаразитява ме ли или ще попържаме дружно кретените в правителството!:Silent:

Питанката е кои са най-големите паразити...

fred
21-03-2010, 20:32
Не гледах филма, защото знам какво е станало.Но сутринта се събудих рано, както винаги :flamingdevil: и хванах финала, филма е много добре направен...
Винаги към казвал /не че съм го измислил / че най-уродливите прояви тъмна страна на човешката същност проявяват свота същност при фашизма и комунизма.И двете системи са абсолютно идентични и жестоки.И двета трябва да бъдат клеймени завиниги, редовно.Факта че, СССР е била държава от антифашистката коалиция позамаза тоя факт и световната реакция срещу тая уродлива система, наречена комунизъм.По ирония на съдбата, тези които се мразеха много изградиха абсолютно идентични държави, с еднакви античовешки прояви.КомунизмЪт, който просъществува по-дълго изтреби много повече хора.Малка преди Катин, грузинското джудже избива по подобен начин офицерския състав на Червената армия, една от причините, поради които Русия дава впоследствие толково много жертви във Втората световна война, ама още има кратуни, които се кланят на лика
Това трябва да се гледа от кратуните, които плямпат като папагали пропагандните клишета на комунистистическа партия.Дано се разбере от повече заблудени личности.

Derry
21-03-2010, 22:40
Бате, теб като те знам как обиаш сиганити, а кюрдите варвай ми са по-зле от наште мангали. И не говоря на изуст. Е+м съм го учил и имам диплома ем снимки мога да пусна ... Демек еби го заеби ...

Мисълта ми е, че на поляците не им пука и си преследват националните интереси, а ние сме идиоти и отваряме бузки ...
Включително армията ни ...
Има пресен случай с 3и март ...
Сешше за ко говоря
Немаме дупе
е тва ме вбесява мама му и прасе ...
Тва модерния бългярине насран нихилист ...
Драйфа ми се и секи ден се чуда чий го дърва още тука ....

Не ти ли минава през акъла, че тия кюрди специално на тебе може да са ти братовчеди. Израза май беше дали имаш топки, дупета всички си имаме.

търтей
21-03-2010, 22:57
Не ти ли минава през акъла, че тия кюрди специално на тебе може да са ти братовчеди.

М? Защо?

Derry
21-03-2010, 23:18
Беше споменал, че дядо ти заедно с братовчедите му са участвали в движението за освобождение от турско робство, но част от тях отпътували за диарбекир, та там мисля, че има кюрди, пък дядовците може би не са били мирни с тамошните моми и може да се е пръкнало някое далечно братовчедче.

търтей
21-03-2010, 23:25
Ако е опит за обида е нескопосан. :)
Що се отнася до расистките изказвания - докато съм модератор в този форум съм циганин, турчин, евреин и още нещо. Та кротко.

Derry
22-03-2010, 12:23
Не :) нямам подобни намерения, просто направих връзка /нескопосана/ между темите.

mordohy
22-03-2010, 20:54
Не ти ли минава през акъла, че тия кюрди специално на тебе може да са ти братовчеди. Израза май беше дали имаш топки, дупета всички си имаме.
Предположението ти е вярно!
Кюрдите, според мнозина светила на науката са наши първи братовчеди!
Освен многото общи думи, имаме и много общи битови мотиви!
При тях също е запазен култа към Тангра, както при нас!
За шевици и носии не говоря, защото те са били причината за едно доста обширно изследване на наши историци!