PDA

View Full Version : Моля за помощ .



Instruktor
07-04-2010, 00:35
Шефа ми си купи чисто нова 3.2JTS
4x4. Всички екстри 260 коня . Един прекрасен ден - преди 2 седмици колата просто изгасна по време на движение и дотам . На секундата я издърпахме в Милано Моторс и се започна драмата . Втора седмица не могат да я запалят. С цялата си наглост главния там специалист ми вика - Техника е , чупи се. Аз му разправям, чупи се, ама сме броили 73.000 лв . А той - ми незнам, правим всичко възможно да я оправим . Въпроса ми е има ли някакъв срок, в който трябва да ни оправят колата, защото си ни трябва а идват и балове, и сме обещали да возим хора, а шанс да я оправят няма . Към кого да се обърнем и какво да направим - Благодаря Ви предварително колеги.

Stoyan Georgiev
07-04-2010, 01:30
комисия за защита на потребителите, в същия момент някой да им се развика като ядосана мечка и да ги заплаши със съд...

боклуци....

napoli
07-04-2010, 01:53
Оборотен автомобил същия.

boian
07-04-2010, 11:51
Брех, маа му. Как така ще изгасне? Прочетете си договора за продажба и гаранционните условия, може да изскочи нещо. Нали има някаква гаранция за мобилност на нов автомобил

Bobo
07-04-2010, 12:57
Случва им се на тези да загасват по разни причини и то все тъпи ;) Давайте зор там да работят ще я оправят :)

Instruktor
07-04-2010, 14:37
Последни новини - не идвало гориво към дюзите. В момента нямали оборотна кола и чакаме, ама ще изчакаме още малко щото другия майстор вика че компютъра бил причината и щели да търсят друг такъв. Колата е закупена преди 1 месец от магазина, вие си правете сметката - цакали сме 73 хиляди лева.

Stoyan Georgiev
08-04-2010, 00:50
ташак братле...

morfius
08-04-2010, 21:56
При електрониката има 1 месец срок за гаранционен ремонт по закон, но не знам важи ли и при автомобилите.

OgyG
09-04-2010, 00:33
срока е 45 дни. И се отнася, доколкото си спомням, за всички оф. станции обслужване.
Ако не се справят - трябва да предоставят нова кола.иат и
Също действа, ако напишете писмо до Фиат и пратите копие на дилера.

alfageorgi
09-04-2010, 22:42
Е заради такива тикви страда реномето на марката.Пълни некадърници.Никога не бих стъпил при тях.Имах проблем с моята 159-ка-1.9-дизел-150 коня .И тя така изгасна на паркинг и умниците от Ауто Италия -официален сервиз -в Плевен ми викат /след 2 дни диагностика!!!/, че ми заминали всички дюзи и трябвало да се сменят.Искаха да ми разглобят мотора , че да ми монтират нови , познайте на каква цена.Направо я изкарах на 2-та минута защото ми стана ясно , че са пълни дилетанти и просто се учат.Обадих се на Бобо по телефона и човека от 160 километра и без да види колата ми обясни какво да се търси при диагностика.Едното от тия неща се оказа проблема-филтъра за твърди частици.Човек в огромния град Белене който има диагностичната апаратура и е в час за 20 мин. оправи всичко и сега си се движа безгрижно.

sen7
09-04-2010, 22:55
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29537&highlight=%C0%F3%F2%EE+%C8%F2%E0%EB%E8%FF

това е една от мн. теми във форума.Пусни едно търсене "Instruktor"

Instruktor
13-04-2010, 20:11
След доста разправии и олелии, май ще се пуска жалба до самата централа в Италия . Това си е подигравка, пък и незнам каква е тая кола дето на 2 седмици, закупена от магазина - умря . Мисля че завинаги приключихме с Италиянските "автомобили" . След доста консултации и запитвания, ще се минава на японско май . Като гледам за тези пари какви Хонди и Субару-та има, чак незнам с кой акъл купихме това нещо наречено кола .:shoot:

Dodo 155
13-04-2010, 20:37
След доста разправии и олелии, май ще се пуска жалба до самата централа в Италия . Това си е подигравка, пък и незнам каква е тая кола дето на 2 седмици, закупена от магазина - умря . Мисля че завинаги приключихме с Италиянските "автомобили" . След доста консултации и запитвания, ще се минава на японско май . Като гледам за тези пари какви Хонди и Субару-та има, чак незнам с кой акъл купихме това нещо наречено кола .:shoot:
Ти наясно ли си какво е положението в сервиза на Хонда или Субару :screwy:
В БГ няма качествен, компетентен и т.н. официален сервиз :nono:
Моят съвет е да ги накараш тия идиото-олигофрени от АИ или ММ, както се наричат там, да ти платят пътна помощ до Серес или Солун, за да може да ти оправят колата.
След това ... ако искаш я пусни в някоя река и си вземи друга ... това няма да означава, че ще случиш на качествен автомобил или свестен официален сервиз 8)
Стискам палци скоро да си караш колата :thumbup:

Stoyan Georgiev
13-04-2010, 20:54
След доста разправии и олелии, май ще се пуска жалба до самата централа в Италия . Това си е подигравка, пък и незнам каква е тая кола дето на 2 седмици, закупена от магазина - умря . Мисля че завинаги приключихме с Италиянските "автомобили" . След доста консултации и запитвания, ще се минава на японско май . Като гледам за тези пари какви Хонди и Субару-та има, чак незнам с кой акъл купихме това нещо наречено кола .:shoot:

и ето по този начин излиза "доброто" име на италианските автомобили :)

пък тея хонди и субару-та - бухихихихи хондите как да е солидни са, ама нагрухтяните версии на новите японки от типа на сти, врц и т.н. ще те накарат да плачеш като опре до сервизиране :)

Instruktor
13-04-2010, 21:00
Колега Додо, идеята ти за Серес ми хареса, утре ще им звъним да ни пращат към Гръцко. Между другото сега това си говорим с жена ми - представяте ли си тия да правеха самолети осен коли - популацията в световен мащаб щеше да е - не 7 милярда души - а 7 милиона. Явно господ си знае работата, като не им е позволил да затрият света . :shoot: :shoot: :shoot:

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:56 ----------


и ето по този начин излиза "доброто" име на италианските автомобили :)

пък тея хонди и субару-та - бухихихихи хондите как да е солидни са, ама нагрухтяните версии на новите японки от типа на сти, врц и т.н. ще те накарат да плачеш като опре до сервизиране :)
Колега Стоян, ами Алфа Ромео не ни ли накараха да плачем още на втората седмица . Ами ако бяхме закъсали на път ( не в София ) ? И това на 2-рата седмица откакто е излязла от магазина ? Не намирам база за сравнение между японец и италиянец. Хайде да бъдем реалисти .

Stoyan Georgiev
13-04-2010, 21:09
Колега Додо, идеята ти за Серес ми хареса, утре ще им звъним да ни пращат към Гръцко. Между другото сега това си говорим с жена ми - представяте ли си тия да правеха самолети осен коли - популацията в световен мащаб щеше да е - не 7 милярда души - а 7 милиона. Явно господ си знае работата, като не им е позволил да затрият света . :shoot: :shoot: :shoot:

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:56 ----------


Колега Стоян, ами Алфа Ромео не ни ли накараха да плачем още на втората седмица . Ами ако бяхме закъсали на път ( не в София ) ? И това на 2-рата седмица откакто е излязла от магазина ? Не намирам база за сравнение между японец и италиянец. Хайде да бъдем реалисти .

явно много нови италиански и японски коли имаш :)

в семейството имаме 2 нови италиански коли, имаме 1 нова японска и ИМАХМЕ 2 други нови японски

до момента италианските коли са нямали и 1 дефект по двигател/ходова част/електроника ;) което си е си е - на моята интериора се е поразскърцал за година и половина на 2-3 места, ама то и аз тежа 95 кила и се джаскам по седалката като сядам - но са все неща, които за 20 минути се оправят в сервиза :)

а японските коли ИМАХМЕ, защото рядко се чупеха ама за сметка на това чакахме по 2 месеца за части и бяха по 4-5 пъти отгоре като цени :) авенсиса дето го имаме все още (от японските е , не от турските) на третата седмица угасна а пък на втория месец му се запуши някаква тръба и гледай как великата японска кола банско-софия изгори САМО 50 литра нафта :)

тая въпросната италианска кола ми е интересно колко време е стояла преди да я продадат, на колко КМ я взехте и т.н.

питам, защото за 72 хил да вземете кола, която принципно е към 80-90 може би има някаква уловка или дори и аларма няма ;) :)

Instruktor
13-04-2010, 21:25
Така - първо Авенсис турски НЯМА, НЯмА и Японски - правят ги в Англия . Незнам какво си имал, ма и ти май незнаеш . Алфата е закупена чисто нова за 73.000 лева с ДДС . Не искам с никой да се заяждам, но в нашата фирма повече Италиянска кола няма да припари по никакъв повод. Предупредили сме и нашите контрагенти с които работим за случая и гарантирам, че за последната 1 седмица минимум 120 човека вече няма да погледнат Италияно супер карс. Ако (дано) всичко приключи с тая кола, който се интересува му я даваме веднага за 70.000 лв.

Smeshnika
13-04-2010, 22:46
Така - първо Авенсис турски НЯМА, НЯмА и Японски - правят ги в Англия . Незнам какво си имал, ма и ти май незнаеш . Алфата е закупена чисто нова за 73.000 лева с ДДС . Не искам с никой да се заяждам, но в нашата фирма повече Италиянска кола няма да припари по никакъв повод. Предупредили сме и нашите контрагенти с които работим за случая и гарантирам, че за последната 1 седмица минимум 120 човека вече няма да погледнат Италияно супер карс. Ако (дано) всичко приключи с тая кола, който се интересува му я даваме веднага за 70.000 лв.

Няма да е зле и ти да забравиш за италянските форуми и да си направиш регистрация при японците ! ! !
Вие забравяте за нас,а ние вас !
Те тава е баце ! ! ! :kissy:

stelt
13-04-2010, 23:53
Инструктора, спи си спокойно, не се пали толкова. Остави шефа си да си реши проблемите с новата си кола. Случват се такива работи.

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 01:14
Така - първо Авенсис турски НЯМА, НЯмА и Японски - правят ги в Англия . Незнам какво си имал, ма и ти май незнаеш . Алфата е закупена чисто нова за 73.000 лева с ДДС . Не искам с никой да се заяждам, но в нашата фирма повече Италиянска кола няма да припари по никакъв повод. Предупредили сме и нашите контрагенти с които работим за случая и гарантирам, че за последната 1 седмица минимум 120 човека вече няма да погледнат Италияно супер карс. Ако (дано) всичко приключи с тая кола, който се интересува му я даваме веднага за 70.000 лв.

:) добре

Jivko7777
14-04-2010, 01:19
Така - първо Авенсис турски НЯМА, НЯмА и Японски - правят ги в Англия . Незнам какво си имал, ма и ти май незнаеш . Алфата е закупена чисто нова за 73.000 лева с ДДС . Не искам с никой да се заяждам, но в нашата фирма повече Италиянска кола няма да припари по никакъв повод. Предупредили сме и нашите контрагенти с които работим за случая и гарантирам, че за последната 1 седмица минимум 120 човека вече няма да погледнат Италияно супер карс. Ако (дано) всичко приключи с тая кола, който се интересува му я даваме веднага за 70.000 лв.

Аз не мога да разбера за какво се палиш толкова много ;) Просто трябваше директно да си я заведеш в Гърция колата и до сега отдавна щаше да си я караш с кеф и не само нямаше да забравип за италиянските коли ами просто нямаше да си помислиш за друга освен тази ;)

Dodo 155
14-04-2010, 08:06
Колеги, не го нападайте човека!
Има право да е недоволен, дори бесен при положение, че са дадени 73 000 лв. в тази криза за кола, която на 2-та седмица влиза в сервиз за 2 месеца!
Аз лично до сега да бях запалил цялата сграда на Ауто Юнион ... по-големи идиоти от тия няма :nono:
Доста хора знаят как се работи в онзи сервиз и не бих се учудил, ако тази 159-ка е била донор за части на други, преди да бъде продадена. Тъй като ИА не поддържат много части на склад, когато влезе кола с проблем и те не могат да го диагностицират, свалят части от новите коли, за да пробват кое, как и т.н. и е възможно да са засрали тази кола!
Лошото в цялата работа е, че заради такава анти реклама излиза много лошо име на марки, не само на Алфа Ромео, а от друга страна няма значение каква кола ще купиш, защото във всички официални сервизи са некадърници :screwy:
Да не ви разказвам колко са "добри" в Порше или други скъпи сервизи 8)

Към колегата с 159-та:
Натискай ги да я откарат в Гърция или да ви върнат парите! Ако колата е лизингова и имаш познати в банката, помоли ги и те да натискат вносителя. След това си карайте колата за обслужване САМО в Гърция!
При тия за нищо на света не трябва да стъпвате!
Радвам се, че си направил анти реклама на марката, за да може хора, които купуват нови коли, да не купуват Алфа, ФИАТ или Ланча и тия олигофрени да им вземат оторизацията и правото да се докосват до италянска кола! :surrender:

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 11:20
Радвам се, че си направил анти реклама на марката, за да може хора, които купуват нови коли, да не купуват Алфа, ФИАТ или Ланча и тия олигофрени да им вземат оторизацията и правото да се докосват до италянска кола! :surrender:


виж за това съм съгласен

Георги Савов
14-04-2010, 12:44
Инструктор,доколкото виждам от поста ти ,правиш доста прибързани заключение и абсолютно неверни!Не наричай Алфа Ромео "Това нещо" ,пък и доколкото разбирам колата не си я плащал ти ,та да ревеш!На всеки може да се случи!Купи си Субару или Хонда и като отидеш в сервиза ,са не говорим за БМВ-сваляне на двигател и отваряне-1200 лв,ремонт -7000 лв.Ще виеш като самоковска мечка!Айде със здраве!:Tease::screwy:

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 12:49
пък нова тройка дизел ко земеш ше ти гледам сеира :D не на втората седмица ми сигурно на втория ден ще е в сервиза и ще я гледат като объл камък, но ще те таксуват подобаващо за сметка на това ;D

bouncer
14-04-2010, 17:30
аз лично съм виждал чисто ново Пежо 307 на 1,5 км със счупен на две колянов вал. Пинко преди време разказваше за един форестър дето на тестдрайва му умрял в ръцете. Един колега има последната Ц класа и на 30 000 км цялото му задно окачване е на гъз. Служебна Тойоти Авенсис имаме 2 с подменено предно окачване на 10 000 км и една с блокирал двигател на 16 000 км. Имахме един служебен джип Волво, който 3 дно след изтичане на гаранцията умря на един светофар, а преди това 3 пъти троши скорости.

Пич, всички марки дават дефекти - просто не сте имали късмет.

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 17:40
аз лично съм виждал чисто ново Пежо 307 на 1,5 км със счупен на две колянов вал. Пинко преди време разказваше за един форестър дето на тестдрайва му умрял в ръцете. Един колега има последната Ц класа и на 30 000 км цялото му задно окачване е на гъз. Служебна Тойоти Авенсис имаме 2 с подменено предно окачване на 10 000 км и една с блокирал двигател на 16 000 км. Имахме един служебен джип Волво, който 3 дно след изтичане на гаранцията умря на един светофар, а преди това 3 пъти троши скорости.

Пич, всички марки дават дефекти - просто не сте имали късмет.

ам оди обяснявай :)

santo_traficante
14-04-2010, 17:44
леле добре че не си купих 159:Bolt:

Instruktor
14-04-2010, 20:21
Така, днес се обадиха, че колата е готова, отиваме - диагностика я пали и - УГАСНА. 1-ви опит за запалване -ТЦ, 2-ри опит -ТЦ . Колата си остава при тях докато не я оправят веднъж завинаги. Но при всички положения ще го отнесат много здраво.
П.С. - Санто Трафиканте като гледам какви коли караш, май не си хич глупав. И ние се ориентираме вече натам .

Stoyan Georgiev
14-04-2010, 20:40
Така, днес се обадиха, че колата е готова, отиваме - диагностика я пали и - УГАСНА. 1-ви опит за запалване -ТЦ, 2-ри опит -ТЦ . Колата си остава при тях докато не я оправят веднъж завинаги. Но при всички положения ще го отнесат много здраво.
П.С. - Санто Трафиканте като гледам какви коли караш, май не си хич глупав. И ние се ориентираме вече натам .

ахахах качествено обслужване, евалата :D

тея са пълен ташак, дано фалират та да влезе един свестен дилър :)

Mury
15-04-2010, 10:10
леле добре че не си купих 159:Bolt:

Хахахаха от трън та на глог 8-)8-)8-)8-)8-) знам ги тея китайски Мерцедеси

santo_traficante
15-04-2010, 11:53
Хахахаха от трън та на глог 8-)8-)8-)8-)8-) знам ги тея китайски Мерцедеси
ама не струва 15000лв след 3години:haha:

Stoyan Georgiev
15-04-2010, 12:10
ама не струва 15000лв след 3години:haha:

ама е 100 бона като нова :clapping:

Георги Савов
15-04-2010, 13:03
В Германия тези Мерцедеси са по 15000-16000 евро вече!Много държат цена!:bravo:А иструктора иска да каже,че ние сме глупаци като караме Алфи!

tanatos
15-04-2010, 13:09
Нормално е една кола след 3-4 години да е на 1/3 от цената си...Това, че мерцедеса струва сега около 40к е така щото като нов е струвал 110-120..Алфа 159 като нова струва 60-70 сега са по 20-25...Така е с всеки модел масов автомобил.

Stoyan Georgiev
15-04-2010, 14:36
Нормално е една кола след 3-4 години да е на 1/3 от цената си...Това, че мерцедеса струва сега около 40к е така щото като нов е струвал 110-120..Алфа 159 като нова струва 60-70 сега са по 20-25...Така е с всеки модел масов автомобил.

е то и а8ца струва 40 хил лева, нищо че преди 4 години е струвала 160 :D:D:D

нали е а8ца и е по-скъпа от алфата ;D

JAMAL
15-04-2010, 17:04
Две чисто нови, служебни жипки Volvo XC60, на първата седмица се върнаха при дилъра с дефекти. Тия поне имаха оборотни коли. И тва преди Волво да бъде закупен от китайския концерн.

santo_traficante
15-04-2010, 18:20
ама е 100 бона като нова :clapping:
гледам А8-чка ти се кара:laughing1:
мноо бързо ти мина мерака за 159:Tease:

alex37
15-04-2010, 18:52
Купи си АЛФА 164 2.0 V6 TB 240hp+ overbust
моята модел 1994 си я взех след 248000км сега са 256000км засега неме е оставила по път , на сервиз , на майстор не съм ходил , ако стане нещо аз я ремонтирам , евтина я взех

tanatos
15-04-2010, 18:55
е то и а8ца струва 40 хил лева, нищо че преди 4 години е струвала 160 :D:D:D

нали е а8ца и е по-скъпа от алфата ;D

Да и хич да не е и а8цита като алфите са пълни с дефекти :D А Волво хич неща и да ги коментирам, нема такива коли..как нема да са обявени за едни от най-сигурните..просто са толко сигурни щото стоят я в сервиза, я в гаража.. Няма нови коли без дефекти, въпроса къде са и как се проявяват. Като не искате ядове, вземате си Дачия 1,5 дци и кефффффф.

Flame
15-04-2010, 21:29
Дачиа Логан не се чупи,защото няма какво да се счупи-:respect:,ма аз не мога да разбера кво се купуват тия алфи-тва коли ли са въобще,сега плъзнаха 166-ците,като 156 миналата година,и 159-ки купуват...:no_no_no:

Stoyan Georgiev
16-04-2010, 03:07
гледам А8-чка ти се кара:laughing1:
мноо бързо ти мина мерака за 159:Tease:

мерака хич не ми е минал, по неизвестни за теб причини искам да сменям, нямащи много общо със самия автомобил ;)

Instruktor
27-04-2010, 23:35
Стана страшна драма. Вдигна се такъв скандал, че тия ще го помнят май до края на дните си. Ако до 10 дена колата не е готова си взимаме парите и чао и никогда Алфа, никогда Италиано. Проблема е отнесен в централата на Алфа Ромео и остана още малко мъки и тегоби.:sniper:

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 00:29
Стана страшна драма. Вдигна се такъв скандал, че тия ще го помнят май до края на дните си. Ако до 10 дена колата не е готова си взимаме парите и чао и никогда Алфа, никогда Италиано. Проблема е отнесен в централата на Алфа Ромео и остана още малко мъки и тегоби.:sniper:

правилно, подкрепям те за търсенето на правата !

Stefan Caromov
28-04-2010, 06:39
Е баси каръшката кола треа да е това .....Амо тук някой го каза доста правилно ,колкото по-ново ,толкова по-некачествено..ма пък чак толкова.......

Mury
28-04-2010, 09:59
ама не струва 15000лв след 3години:haha:

E струва 30 000 ма кат нов е бил 100 000,така е раотата е същата:nono::nono::nono:само дет ти караш китайска кола:kissy::kissy::kissy:

Stoyan Georgiev
28-04-2010, 10:04
E струва 30 000 ма кат нов е бил 100 000,така е раотата е същата:nono::nono::nono:само дет ти караш китайска кола:kissy::kissy::kissy:

математиката е прекалено трудна понякога

иначе 15 000 след 3 години струват блъсканите и изтърваните лизинги ;)

RPWWD
28-04-2010, 20:21
E струва 30 000 ма кат нов е бил 100 000,така е раотата е същата:nono::nono::nono:само дет ти караш китайска кола:kissy::kissy::kissy:

Тъй де ,той си е фен далекоизточните легени ;-)

santo_traficante
28-04-2010, 20:29
Тъй де ,той си е фен далекоизточните легени ;-)по добре китайски мерцедес отколкото 159 която срува 15000лв на 4год:Bolt::Bolt: нали Мъри:kissy:
А сега може да започнеш да сравняваш мерцедес с алфа:)ама нали знаеш че извън този форум всеки ще ти се смее:evil:

RPWWD
28-04-2010, 20:40
по добре китайски мерцедес отколкото 159 която срува 15000лв на 4год:Bolt::Bolt: нали Мъри:kissy:
А сега може да започнеш да сравняваш мерцедес с алфа:)ама нали знаеш че извън този форум всеки ще ти се смее:evil:

А колко да струва, като 1,9 JTDM струва 51-53 000 чисто нова?!? Тоя Мерджан за колкото и да си го купил ще струва точно наполовина след 2 години, и изобщо не ми говори за конвертируемост на марката, че леля ми вече си колекционира две С класи и едната(2001 набор) се продава от от точно 3 години, а и за втората (2003) хич не са наредили на опашка ;-)

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:37 ----------


Стана страшна драма. Вдигна се такъв скандал, че тия ще го помнят май до края на дните си. Ако до 10 дена колата не е готова си взимаме парите и чао и никогда Алфа, никогда Италиано. Проблема е отнесен в централата на Алфа Ромео и остана още малко мъки и тегоби.:sniper:

Я говори с шефа ти, като си вземете колата от сервиза, да вземе да ми го подари тоя кошник, че да ви отърва и двамата от мъките ;-)

vaklinator
28-04-2010, 21:19
Моята баба е почти на 20 години и аз не съм я карал до момента в сервиз:nono:

Instruktor
28-04-2010, 22:39
Ха, вижте какво намерих на сайта на Милано Моторс - Цитат : "За разработването на Alfa 159 са вложени над 900 млн. евро и усилен изследователски труд в продължение на 50 месеца. Резултатът е впечатляващ. Alfa 159 е много по-практична и тиха в сравнение с предшественика си 156."
Наистина това е най-тихата кола в света, просто не издава никакъв шум. Стои си на едно място и си трае.

santo_traficante
28-04-2010, 22:44
Ха, вижте какво намерих на сайта на Милано Моторс - Цитат : "За разработването на Alfa 159 са вложени над 900 млн. евро и усилен изследователски труд в продължение на 50 месеца. Резултатът е впечатляващ. Alfa 159 е много по-практична и тиха в сравнение с предшественика си 156."
Наистина това е най-тихата кола в света, просто не издава никакъв шум. Стои си на едно място и си трае.купете си шумен китайски мерцедес:)поне няма да му затягаш болтчетата като го купиш в магазина:)и поне ще движи повече от вашия "паметник":Bolt::evil:

Instruktor
28-04-2010, 22:53
Аааа ма той вече не е наш тоя паметник - ще връщат пари, па който иска да го взима и да го " кара " .:shoot:

dilian alfa gtv
28-04-2010, 22:56
купете си шумен китайски мерцедес:)поне няма да му затягаш болтчетата като го купиш в магазина:)и поне ще движи повече от вашия "паметник":Bolt::evil:
Колега ако обичаш стига си плюл в този форум просто престани да пишеш в него и не се надявяй някой да ти купи ксеноните с този тон.....!?Като не ти харесва марката стига си писал и си се обяснявал и убеждавал каква е алфата което мисля тук се знае няма да отвориш очите тук на всички да подкарат мерцедес или субаро просто не се хаби нервите няма смисъл карай си квото ти е кеф и това стига си плюл марката не е приятно да знаеш държиш се като хлапак а мисля че си голям човек.Тук си има фенове от които ти не си защото да караш алфа не е лесно и не е за всеки определено за теб не е -но ако обичаш не разваляй кефа на феновете които обичат марката......!?
На много хора тук не им пука колко им струва алфата просто обичат марката и карат алфа ако не си разбрал.аз също можех да подкарам като твойта скучна очиларка даже за по малко пари но уви немах късмет подкарах 159.
Поздрави :kissy:

Instruktor
28-04-2010, 23:02
Диляне, нали не сравняваш Алфа със Субару? .......... не, сторило ми се е. извинявай. А и друго - пиши грамотно, има препинателни знаци и пунктоация. Изречението се започва с главна буква.

dilian alfa gtv
28-04-2010, 23:11
Диляне, нали не сравняваш Алфа със Субару? .......... не, сторило ми се е. извинявай. А и друго - пиши грамотно, има препинателни знаци и пунктоация. Изречението се започва с главна буква.
Не сравнявам спокойно ама ти пък кога си имал или пък карал алфа или шефа ти е дал да я закараш до сервиза и вече разбираш от паметни алфи да питам аз.........!?неграмотен съм за тва пиша така междудругото от теб се уча колега.и още нещо колега не се притеснявай толкова за парите на шефа си защото на дали на него му пука толкова дали ти стига заплата до колкото ти се притесняваш за колата му ..........сори амма ми писна от такива като вас философи тука и не се сдържах.

koolio
28-04-2010, 23:54
Диляне, нали не сравняваш Алфа със Субару? .......... не, сторило ми се е. извинявай. А и друго - пиши грамотно, има препинателни знаци и пунктоация. Изречението се започва с главна буква.

Колега, разбирам те, че си афектиран и те поздравявам за това, че си си потърсил правата и то успешно, ама кажи само какво общо имат качествата на колата с качествата на вносителя и на фирмения сервиз?

mochko1
29-04-2010, 03:53
Диляне, нали не сравняваш Алфа със Субару? .......... не, сторило ми се е. извинявай. А и друго - пиши грамотно, има препинателни знаци и пунктоация. Изречението се започва с главна буква.

Приятелю ,моля те дай една ,две снимки на тоя паметник дето му викаш ,ама гледай да са с дата ,че нещооооо мноооого ме съмнява истинността на твоите твърдения и личност :alien:

Mury
29-04-2010, 09:38
Диляне, нали не сравняваш Алфа със Субару? .......... не, сторило ми се е. извинявай. А и друго - пиши грамотно, има препинателни знаци и пунктоация. Изречението се започва с главна буква.

Защо да не сравнява,всички знаем що за коли са Субару:nono::nono::nono::nono:Проблема господин шофьорче,е че когато Алфа са правили спортни и всякакви коли,другите марки все още са слагали барабанни спирачки отпред:surrender::surrender::surrender:

Instruktor
29-04-2010, 11:15
Това за барабанните спирачки може и да е истина, не отричам. Те и Ситроен са измислили първи колата с предно задвижване, та даже и самите дискови спирачки.

Jivko7777
29-04-2010, 11:40
Приятелю ,моля те дай една ,две снимки на тоя паметник дето му викаш ,ама гледай да са с дата ,че нещооооо мноооого ме съмнява истинността на твоите твърдения и личност :alien:

Точно това взех да се замислям и аз...Да не би просто да се мъчи да прави някаква антиреклама...То още като видиш на шефа колата пък само "Инструктора" се ядосва, абе нещо и на мене не ми се връзва ;)

RPWWD
29-04-2010, 12:38
Точно това взех да се замислям и аз...Да не би просто да се мъчи да прави някаква антиреклама...То още като видиш на шефа колата пък само "Инструктора" се ядосва, абе нещо и на мене не ми се връзва ;)

Аз затова го бъзикам да ми я подарят с шефа му тая "тиха" Алфа...Пък може и освен шеф да му е и любовник-спонсор, та затова така се е закахърил за парите му :bouncing_smiley:

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 12:45
има хора, дето взимат присърце работата и шефа си, така че не е нужно да му се подигравате на човека без да сте наясно точно за какво става въпрос

RPWWD
29-04-2010, 12:49
има хора, дето взимат присърце работата и шефа си, така че не е нужно да му се подигравате на човека без да сте наясно точно за какво става въпрос

Да не би ти да си наясно? Би ли ни осветлил по въпроса?

bouncer
29-04-2010, 12:51
Пичове спора е излишен. Имаме един пич, който за пръв път попада на алфа. Колата е чисто нова, скъпа и красива, но също така и дефектна. Случва се на всички и на Алфа и на Мерцедес и на Ферари и на Дачия. Тъпото в случая е че вносителитеи официалните представители са гъзове и се ебават с човека. Та пича реве и поради факта, че това е единствения му сблъсък с марката я намразва за цял живот и плюе. Няма лошо. Явно не ти върви с Алфа и не сте дин за друг.
Имаме втори пич, който е имал някога някаква алфа, ама я е продал и си е купил Субару и Мерцедес. Съответно вече се чувства мутра и гъзар и държи да покаже на смотанчците дето карат алфи какво кенефи са им колите. Ок - браво. Ама това действие се развива във форима на алфа ромео и някак си дразни и не е особено културно. Обаче дреме ти - ти си продължавай да се тупаш по гърдите и да викаш "Булгар, булгаааар!" секунди преди да се изфлющиш в басена за ужас на всички (ак мога да ползвам визуалната асоциация с един предкасен филм и една прекрасна книга). Пич безсмислено е. Нито ще ни убедиш, че караме кенефи, нито ние яе те убедим че си супер неприятен образ тип "гъз космат". пиеме по една студена вода и продължаваме нататък.

ай стига драми и филми, че Хуаните е бременна от чичо си Армундо!!!!

RPWWD
29-04-2010, 12:58
Имаме втори пич, който е имал някога някаква алфа, ама я е продал и си е купил Субару и Мерцедес. Съответно вече се чувства мутра и гъзар и държи да покаже на смотанчците дето карат алфи какво кенефи са им колите. Ок - браво. Ама това действие се развива във форима на алфа ромео и някак си дразни и не е особено културно. Обаче дреме ти - ти си продължавай да се тупаш по гърдите и да викаш "Булгар, булгаааар!" секунди преди да се изфлющиш в басена за ужас на всички (ак мога да ползвам визуалната асоциация с един предкасен филм и една прекрасна книга). Пич безсмислено е. Нито ще ни убедиш, че караме кенефи, нито ние яе те убедим че си супер неприятен образ тип "гъз космат". пиеме по една студена вода и продължаваме нататък.

ай стига драми и филми, че Хуаните е бременна от чичо си Армундо!!!!

Мисля, че пичът предпочита да набляга на лексусчето, че Субаруто е вече на 10 годинки ;-)

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 13:02
Да не би ти да си наясно? Би ли ни осветлил по въпроса?

ми не съм наясно, ама не съм и предубеден :)

RPWWD
29-04-2010, 13:40
ми не съм наясно, ама не съм и предубеден :)

Не става въпрос за предубеденост или не. Просто някакъв тип, появил се изневиделица във форума почва да се тюхка за колата на шефа си, че била дефектна и да кълне всичко италианско и в частност АР.
Мога да ти кажа, че абсолютно никой наемен работник не взима присърце проблемите на своя началник по простата причина, че в България няма заплати от рода на 2500 евро месечно, още повече пък за прост шофьор на нещо различно от ТИР ;-) Естествената реакция в случая би била да злорадства как "оня стиснат гъз си купува кола за 73 бона, пък няма пари да ми плаща 1000 лв. месечно, хак да му е сега" ;-)
Затова ми е крайно съмнителен и според мен е някакъв малоумник, фен на чалга марките, който прави черен PR в нашият форум.

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 14:31
малииии

без да се обиждаш, ама ти от гестапо по-големи заключения направи

от 2 неща, които дори не са ясни дали са така и сигурно вече и цвета на очите и болестите му знаеш ?

върни се малко по-назад в темата да видиш в какво го критикувам въпросния. в същата предубеденост, която виждам и в теб.

не бързай толкова със стереотипите и клишетата.

пък за това, което казваш за подчинените си далеч от истината, ама явно не си попадал на хора ;)

pr_00f
29-04-2010, 15:30
Така като гледам темата се изчерпа.