PDA

View Full Version : Задържане по руски



Pepo
15-04-2010, 17:29
Така го правят в там!

Организирана престъпна група, за която се знае - обир на банка, убит човек, втори ранен, но вероятно починал по-късно. Предполага се, че са въоръжени.

Коментирах го с няколко души, които изразиха несъгласие с начина - нарушени били правата на задържаните. Дали?

Погрешно задържане на първия автомобил, но вижте какво се случва при втория:

Клик (http://englishrussia.com/index.php/2009/04/22/sorry-wrong-car/)

Old Fox
15-04-2010, 18:19
Кои точно права са нарушени според твоите хора?
Ти му викаш на животното "легни по корем" то седи свито като охлюв.
В САЩ даже можеше леко да го позастрелят на третото повторение.

Stoyan Georgiev
15-04-2010, 18:21
виж, дори на оня чичака дъртия му наметна якето да му е топло, че и по главата го тресна да я сгрее, все пак плешив е човека

Pepo
15-04-2010, 18:25
Обратна на твоята бе тезата на мой колега. Та според него у щатско ги задържали много убаво и без 'Ох', видиш ли 'професионално'.
Това ме провокира да пусна темата. Като лаик, смятам че няма по адекватен начин, когато съществува вероятност вратите на автомобила да се отворят и отвътре да щръкнат 4-5 дула.

Old Fox
15-04-2010, 18:28
В щатско са по-големи параноици и от руснаците(а това само по себе си е рекорд). Тоя непослушния щеше да е мъртъв още като се опита да се изправи съвсем лекичко.
В автомобила не щръкнаха дула. Щръкна една шокова граната и после ги разтовариха като зелки, пък всички останали си реагираха съвсем според инструкциите;-)

Stoyan Georgiev
15-04-2010, 18:31
аз съм очуден как не го разтреляха верно, честа пракитка сред спецназ и отдела има за борба с орг. престъпност, какви работа са ми разказвали , тея направо лекинката се разминаха :)

друг е върпоса, че са все още заподозряни и като нищо може да гръмнат някой невинен, като тези от първия кайен

какъв е извода ? кат си много курназ и караш кайен ще лежиш с белезници по една или друга причина ;D:D:D

Pepo
15-04-2010, 18:35
Зат'ва нема си купя Кайен :lol:

Old Fox
15-04-2010, 19:25
друг е върпоса, че са все още заподозряни и като нищо може да гръмнат някой невинен, като тези от първия кайен

А тия от първия Кайен са най-големите каръци на всички времена.:-) На тях място щях курбан да правя всяка година на тая дата.

fred
15-04-2010, 20:34
Хубаво ги задържат, ама след това е и добре да ги осъдят, ако трябва, поне у нас това е по рядко явление

Kuker
15-04-2010, 21:03
Тия пичове са под огромно напрежение докато чакат, в повечето случаи нямат никаква информация за това кой, кога, къде и защо.Нищо чудно че натупаха тия от втория джип.

PEPI-2ALFA
15-04-2010, 21:12
А тия от първия Кайен са най-големите каръци на всички времена.:-)
И нашите "специални" взимат пример от братушките. Преди малко в новините гледах как нахлули в къщата на оня човека-глас :Tease: След като разбрали, че са в друга къща са се извинили мнооого учтиво. Дали ще пуснат видео от това нахлуване :no_no_no: Операция "Недосегаемите" - мъка, мъка...

tanatos
15-04-2010, 21:29
Идентично описание на колите, почти идентични номера..Стават грешки.Има процедури при задържане и когато некой заподозрян не изпълнява това което му се казва е нормално да бъде репресиран(свален на земята, настъпван и квото там се сетите).Мисля, че не е нужно да разяснявам защо..

А иначе за грешките в България..Човека глас много отдавна треаше да го арестуват заради пеенето му. По последните арести във Варна..На Гуцанов му объркали къщата и влезнали при съседите от горната страна..Просто щото къщата била същия цвят. Нахлули пичовете с качулки, а домакинята готвила на мъжа си, а той се разхойдал по боксерки...Та спец. службите питали нея в коя къща треало да влезнат...Яката работа...

Pepo
15-04-2010, 21:39
Хубаво ги задържат, ама след това е и добре да ги осъдят, ако трябва, поне у нас това е по рядко явление
Ааа, тук най-много да осъдят следователя поради "превишаване на права при неизпълнение на служебни задължения" :Tease:

Crusader
15-04-2010, 21:43
При задържането на първия джип си беше като по учебник - тренирал съм го в Пловдив, докъто номер 1 държи на прицел водача, номер 3 чупи с клин стъклото за да предотврати заключване на вратите, а и за да отвори врата, докъто водача си държи ръцете на волана...
....на втори джип действаха малко спонтанно, но все пак импровизираха бързо, викането е за психологически ефект, издават се кратки отривисти команди на висок глас и със заповеднически тон...глупака дето се свиваше като охлюв имаше шанс да получи куршум, не им стигаха хора за толкова задържани - трябва да има поне 2-3 задържащи за едно задържано лице - това говори за неточна информация за бройката на хората в джипа, а неточната оперативна информация може да им изиграе лоша шега...
...разбира се аз съм го тренирал за други условия, където ако някой се свива така - има шанс да носи ИВУ, и такъв е по добре първо да се простреля...
...а бе трбва да видите поляците, колко бият при задържане...тия бяха най-страхливата нация!

Pepo
15-04-2010, 21:48
...а бе трбва да видите поляците, колко бият при задържане...тия бяха най-страхливата нация!
Бият здраво, ама ич не са страхлива нация : )

Доко
16-04-2010, 00:24
За руснаците не знам, но ето какво е длъжна да прави българската полиция когато ни арестува( да не се налага да разбираме). Защо в мен се заражда едно чувство, че ще има доста спечелени дела от арестуваните последните месеци в Страстбург. А най-ме е яд, че бат ви Гойко ще плати с мойте и вашите пари от данъците, 'ма кво му пука, и на Краси Аврамов клипа ще платим сега. Ето, прочетете го внимателно да си знаете правата: http://iphone.dnevnik.bg/bulgaria/2010/04/15/887884_kakvo_e_dlujna_da_pravi_policiiata_kogato_n i_arestuva/

mochko1
16-04-2010, 03:07
Kаквото посееш ,такова жънеш ! Много хубаво си ги арестуваха и оритаха ,не трябва да има никаква прошка за престъпниците :guillotine:

Stoyan Georgiev
16-04-2010, 04:05
...а бе трбва да видите поляците, колко бият при задържане...тия бяха най-страхливата нация!

соравка: втората световна

не знам колко са били най-страхливата нация ;)

Pinky
16-04-2010, 11:30
Kаквото посееш ,такова жънеш ! Много хубаво си ги арестуваха и оритаха ,не трябва да има никаква прошка за престъпниците :guillotine:

Да де, трябва да има наказание за престъпниците. Но дали някой е виновен или не, не се определя от органите на МВР, а от съда. Не е добре, когато служители, които не са квалифицирани да определят това, а често са и просто значително по-глупави, изземват функциите на знаещите какво правят.

PEPI-2ALFA
16-04-2010, 12:02
...Ето, прочетете го внимателно да си знаете правата: http://iphone.dnevnik.bg/bulgaria/2010/04/15/887884_kakvo_e_dlujna_da_pravi_policiiata_kogato_n i_arestuva/

"Моментът не е подходящ за въпроси"

Получихме устен отговор от пресцентъра на МВР, че не е възможно засега да осигурят служител за искания разговор, моментът не е подходящ. Висш служител на министерството каза неофициално, че подобен разговор "ще продължи да нагнетява напрежение, което не е желателно в момента".
Овикновено един разговор проведен от разумни хора разрежда напрежение, но... ще чакат по-подходящ момент.

Доко
16-04-2010, 12:28
"Моментът не е подходящ за въпроси"

Получихме устен отговор от пресцентъра на МВР, че не е възможно засега да осигурят служител за искания разговор, моментът не е подходящ. Висш служител на министерството каза неофициално, че подобен разговор "ще продължи да нагнетява напрежение, което не е желателно в момента".
Овикновено един разговор проведен от разумни хора разрежда напрежение, но... ще чакат по-подходящ момент.

Направо си е за нова тема - Превръщаме ли се в полицейска държава ? Методите на Б.Борисов почват леко да будят безспокойство. Интересно от последните медийно-рейтингови операции по-задържане на супер, мега, яките престъпници колко са останали в ареста, май 90% са вънка?:waving:

nhg
16-04-2010, 15:47
Ами за да е сеира пълен следващата 'показна акция' ще се казва Криминале ('щото няма как да се преведе Pulp Fiction) и забавлението и одобрението ще се получи и от други социални прослойки...
(По някакви новини казаха, че тези акции имали одобрението на по-нискоинтелигентните българи и тези от по-малките населени места - демек ние, простаците от село; да, ама мен нещо не ме кефи...)

mochko1
16-04-2010, 15:54
Да де, трябва да има наказание за престъпниците. Но дали някой е виновен или не, не се определя от органите на МВР, а от съда. Не е добре, когато служители, които не са квалифицирани да определят това, а често са и просто значително по-глупави, изземват функциите на знаещите какво правят.

Прав си. Понякога стават и грешки (първото порше) ,но за разлика от съдилищата ,които не винаги си вършат работата както трябва ,тея момчета направиха точно това което им е наредено и бяха безупречно добри в изпълнението на задачата си.

Pepo
16-04-2010, 15:55
Това с показността е по цял свят.
Повъртете каналите на кабелната - редовно се излъчват гонки и задържане на престъпници.
Определено има ефект... Със съмнителна стойност.

Pinky
16-04-2010, 16:09
Прав си. Понякога стават и грешки (първото порше) ,но за разлика от съдилищата ,които не винаги си вършат работата както трябва ,тея момчета направиха точно това което им е наредено и бяха безупречно добри в изпълнението на задачата си.

Казваш, че органите на МВР си вършат работата както трябва винаги? Аз лично имам повече вяра в съдебната система, от колкото на полицията.

mochko1
16-04-2010, 17:10
Казваш, че органите на МВР си вършат работата както трябва винаги? Аз лично имам повече вяра в съдебната система, от колкото на полицията.

Казвам ,че полицаите в този случай си свършиха работата :doctor: Аз нямам вяра на почти никого и подлагам всичко под съмнение.

Crusader
16-04-2010, 22:35
соравка: втората световна

не знам колко са били най-страхливата нация ;)

Говоря за личен опит и то в една доста по-скорошна война...трябва да видите как реагират на вика "мине..." изпокриват се кат мишоци, обаче като вържат 1-2 иракчанина стават големи мъже и бият като за световно..то някои бивши мои колеги /и аз / имаме опит до колко може да се разчита на поляците в засада - изчезват със скоростта на бити педераси...

Ivan_Calibra
17-04-2010, 00:54
Много хубаво си процедират братушките-бой до посиняване.

mordohy
17-04-2010, 00:55
:respect: Но с германците тия пролеми не съществуват.Стоят швабите и не мърдат. Знаеш, че гърба ти е сигурен!Много лоялни копелета!Евала!
А колкото за задържанията- ами нищо не е такова, каквото изглежда!Има си правила и колкото и да изглеждат репресивни, на 50% са за защита на задържания.Колкото и гадни да изглеждат от страни!
Май се оляхме и ще ни привикат!:big_whoops::big_whoops: