PDA

View Full Version : Гръцкия премиер плаши гърците с България



Galeano
28-04-2010, 23:16
http://annews.blog.bg/novini/2010/04/13/gryckiia-premier-plashi-gyrcite-s-bylgariia.527603

:static: Оставям коментара на вас

achkar
28-04-2010, 23:18
Ми не е ли прав?

thecleaner
28-04-2010, 23:20
http://annews.blog.bg/novini/2010/04/13/gryckiia-premier-plashi-gyrcite-s-bylgariia.527603

:static: Оставям коментара на вас

Прав е мамка му византийска.

AlfaFen145
28-04-2010, 23:26
Човека е АБСОЛЮТНО прав според мен! ! !
..винаги когато има проблем ,този проблем най-добре се вижда от 3то лице!
Остави само дупките и боклуците,по-лошото е манталитета ни!

nhg
28-04-2010, 23:35
Изкушавам се и ще цитирам една-две фрази:
"... българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую"
"Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки!Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! "
И може би квинтесенцията: "Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?"

No comment...
p.s. Май трябва това да се постне и в темата за ББ и 'новите..'

търтей
28-04-2010, 23:40
Абе тая новина нещо ми прилича на фишинг

Galeano
29-04-2010, 08:51
http://neverojatno.wordpress.com/2010/04/28/premier-2/

Ето и нещо по свежо по темата. Тук вече нахранва и бат бойко :laughing1:

Незнам до колко са достоверни тези статии !

nhg
29-04-2010, 09:12
В дясната част на страницата пише, че това е 'художествена измислица'.
Ама никой не може да ме убеди, че нещата не са така, както ги пише в първата статия, без значение дали ги е казал гръцкия премиер или някой-си-там...

pr_00f
29-04-2010, 09:35
Абе то е ясно че е измислица и не го е казал той.
Лошото е че е истина.

ФЕРАРИСТ
29-04-2010, 10:49
Като цяло това е вярно, само че един премиер, било то и на Гърция не би си позволил да каже тва публично, щото го чака един красив дипломатичен скандал.....
Така че тва са измислици...

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 11:34
не се ли научихте да ги виждате измислиците.... т.е. да различавате, кое е измислено, иначе все истини са казани

AR147
29-04-2010, 11:50
Винаги ги коментираме тези новини.
И винаги всички твърдим ,че казаното е така и че живеем в мизерия ,ама все пак продължаваме да стискаме зъби ,да броим стотинките,да си затваряме очите и да се мерим със сеъседа.

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 11:58
Винаги ги коментираме тези новини.
И винаги всички твърдим ,че казаното е така и че живеем в мизерия ,ама все пак продължаваме да стискаме зъби ,да броим стотинките,да си затваряме очите и да се мерим със сеъседа.

аз не съм така

не стискам зъби, не се меря със съседа, поддържам чистота около себе си, не паркирам непозволено, не хвърлям боклуци никъде другаде освен кофите за боклук, плщам си данъците, които трябва да плащам. и вярвам, че не съм единствения и че все повече хора почват да го правят.

капка по капка дъжд става.

Kuku
29-04-2010, 12:09
Ми то и Бойко в новините снощи каза по повод ДДС-то, че няма да позволи България да стане Гърция, каквото и да значи това :?

AR147
29-04-2010, 12:11
аз не съм така

не стискам зъби, не се меря със съседа, поддържам чистота около себе си, не паркирам непозволено, не хвърлям боклуци никъде другаде освен кофите за боклук, плщам си данъците, които трябва да плащам. и вярвам, че не съм единствения и че все повече хора почват да го правят.

капка по капка дъжд става.
Малко са като теб колега,вярно е че на хората почва да им писва,ама тоя балкански буен нрав го демнстрират само в дискотеки ,барове и на улицата.

Казваш че не стискаш зъби,но като ти дигнат данъка ,къде демонстрираш недоволството си ?

Old Fox
29-04-2010, 12:23
Ми то и Бойко в новините снощи каза по повод ДДС-то, че няма да позволи България да стане Гърция, каквото и да значи това :?
Нищо не означава, щото утре ще излезе и ще каже, трябва да станем точно като в Гърция;-)

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 12:40
Казваш че не стискаш зъби,но като ти дигнат данъка ,къде демонстрираш недоволството си ?

демонстрирам го като отида да гласувам - единственият реален шанс.

с протести шанса е минимален, пък и вероятността да се събере ефективен митинг вмомента клони към 0 - само се говори никой нищо не прави

AR147
29-04-2010, 12:46
само се говори никой нищо не прави
Дойдохме си на думата.

С протест може да не успееш,но ще покажеш гражданската си позиция,ще покажеш че имаш мнение,че не си съгласен с това което се случва и че си готов да го браниш.
В Италия ,дори когато им вдигнаха цената на "Пастата" се вдигнаха на символичен протест.

Stoyan Georgiev
29-04-2010, 12:52
Дойдохме си на думата.

С протест може да не успееш,но ще покажеш гражданската си позиция,ще покажеш че имаш мнение,че не си съгласен с това което се случва и че си готов да го браниш.
В Италия ,дори когато им вдигнаха цената на "Пастата" се вдигнаха на символичен протест.

тея символичните неща са точно "символични"

както ти казах - гражданската си позиция я показвам, когато мога да си изкажа мнението и когато гласувам.

имам "честта" да познавам някой друг народен представител, ама първо съм много малък и в изключително редките случаи, когато се случи да се видим или не ме взимат на сериозно или не им пука.

но когато дойде време да пусна бюлетината в урната не вярвам на кухи обещания и кебапчета, а на интелигентни доводи, аргументи и доказан опит на истински политици, а не самозванци, разчитащи на ПР базиран на хляб и зрелища ;)

Crusader
30-04-2010, 21:11
Ми то и Бойко в новините снощи каза по повод ДДС-то, че няма да позволи България да стане Гърция, каквото и да значи това :?

Майка му мечка...как ми се иска биби да ни "позволи" да станем като в Гърция...ей тоя човек да няма психически отклонения бе....?!?

Old Fox
30-04-2010, 23:13
Майка му мечка...как ми се иска биби да ни "позволи" да станем като в Гърция...ей тоя човек да няма психически отклонения бе....?!?
Психическото отклонение налага наличието на психика, която е функция на съзнанието, което не може да се породи без наличието на мозък.
От друга страна гореупоменатия не е нужен за дуенето на мускули и започването на абсолютно всяко ш***но изречение с "Аз".

Mind_Control
05-05-2010, 16:38
Психическото отклонение налага наличието на психика, която е функция на съзнанието, което не може да се породи без наличието на мозък.
От друга страна гореупоменатия не е нужен за дуенето на мускули и започването на абсолютно всяко ш***но изречение с "Аз".

А какъв е проблемът, че започва всяко изречение с Аз? В една фирма, шефа казва- аз ще ти дам оферта, аз ще ти направя доставката, аз това, аз онова, и го казва не защото той е физическият извършител, а защото той поема грижата да го избута това до край или отговорността съответно.

Ама вие верно си нямате работа, ми се хващате за дреболии.

Crusader
05-05-2010, 18:15
Колегата имаше в предвид "нарцисизма" на Биби, но пък това е добре до някъде, щото мишките се крият зад понятието "ние", което в определени случаи е релативно на "никой"

Доко
05-05-2010, 18:16
А какъв е проблемът, че започва всяко изречение с Аз? В една фирма, шефа казва- аз ще ти дам оферта, аз ще ти направя доставката, аз това, аз онова, и го казва не защото той е физическият извършител, а защото той поема грижата да го избута това до край или отговорността съответно.

Ама вие верно си нямате работа, ми се хващате за дреболии.

Ето това е големия проблем, България не е частна фирма. :sad:

Stoyan Georgiev
05-05-2010, 20:41
Ето това е големия проблем, България не е частна фирма. :sad:

тоа па тоа

оти работи за малцина тогиз ?

Доко
05-05-2010, 20:56
тоа па тоа

оти работи за малцина тогиз ?

Кво работи...???:roll:

Old Fox
05-05-2010, 23:08
А какъв е проблемът, че започва всяко изречение с Аз? В една фирма, шефа казва- аз ще ти дам оферта, аз ще ти направя доставката, аз това, аз онова, и го казва не защото той е физическият извършител, а защото той поема грижата да го избута това до край или отговорността съответно.

Ама вие верно си нямате работа, ми се хващате за дреболии.
Благодаря ви за този въпрос:-)
Това ти твърдение издиша по всички възможни показатели
1) Бойко не е шефа. Аз съм шефа и ти също. Той получава заплата от мен, за да свърши моя работа. Никой от моите служители не може да ми държи тон, особено такъв който не върши работа, а само се надува
2) Всеки средно интелигентен мениджър дори и от най-високо ниво съзнава, че е част от екип. Няма аз има "ние", ние ще произведем, "ние винаги мислим за".
"Аз ще проуча" - така да, но всичко останало е ние. "Аз съм платил". Платил бил, кво си платил бе катил?
3) Да се провежда фискална маркополитика на корпоративен принцип е крайна тъпанарщина. Казаха го вече "България не е фирма"

pavlin
06-05-2010, 02:37
Какви са тия понятия фискална политика на корпоративен принцип. Звучи ми малко като " дай една гаща плява да яде нашто магаре".

Stoyan Georgiev
06-05-2010, 12:32
"Аз съм платил". Платил бил, кво си платил бе катил?



тва като го каже и направо издивявам и изпитвам желание да го ползвам за боксова круша, го и в нещастника

Old Fox
06-05-2010, 15:48
Какви са тия понятия фискална политика на корпоративен принцип. Звучи ми малко като " дай една гаща плява да яде нашто магаре".

Ми именно написал съм че е кретенщина.

mordohy
09-05-2010, 02:57
Сега попрочетох темата и истински се развеселих!
Мнозина от нас смятат, че Гърция е цъфнала та вързала.
Наблюденията ви , колеги са от Солун и Атина!
Явно не сте ги виждали осрани от поредната стачка или ако сте ги виждали сте си мислели, че е временно явление.
Боклука и те си го хвърлят където им падне, като е стара традиция да си запалят селското бунище и да се давят в пушеци.
Колкото за емигрантите- ами по мои наблюдения, няма село, на което поне 10% да не работи в чужбина.Гръцки диаспори има навсякъде.
А сега ,малко за стандарта!
Факт е, че от 20-25 години, стандарта им е рязко повишен, но това е една илюзия, за която могат да платят много скъпо по всички правила на икономиката, но духът е пуснат от бутилката и хич не ми се вярва това да стане.
Каквото и да се приказва, пак ще им дадат пари и ще им се опростят дълговете.
Гърция няма друга икономика, освен туризъм, маслини, портокали, мрамор, канабис и други фуражи.
Безкрайните оргии на островите:Родос, Лесбос, Самотраки и други, да не ги изброявам, са нещото, заради което много политици пак ще си развържат кесиите и там нямат пръст фермерите, а техните протести са само удобен повод.
60% са полунеграмотни, а 30 напълно неграмотни!
Човек с основно образование се счита за много напредничав!
Факт е, че болшинството от децата започват работа на 10-12 годишна възраст! Говоря за работа на пълен работен ден
Факт е, че имат огромни територии, които са без електричество!
Факт е, че имат области, където спят в началото на миналия, че и на по-миналия век!
Факт е, че децата им се друсат яко, защото ги привикват още от бебета.Дават им афион, за да не им пречат!
Вендетата е още на мода!
Това Екология!?
Забравете!
От див селянин, не може да очакваш нищо!
Той гледа днеска да се наплюска и нищо повече.
Та те дори не могат да гледат един филм.Устойчивото им внимание е около 10-15 секунди.Колкото на тригодишно дете!
Ядене, пиене и сране.Това са им приоритетите!
Ще ви дам още няколко неща за размисъл , пък вие си направете извода, дали сами са постигнали тоя илюзиорен стандарт или някой им го е подхвърлил, с определена цел.
В техния език се набиват на очи две думи.Ксенос и бастардо.
Първата означава чужденец, но и враг!
Това заслужава отделен анализ!Има върху какво да се помисли!
Втората означава копеле, но и педераст!
Първото, както и да е.Селска психика.Всеки чужденец е и враг, но втората!?...
Оказа се, че по стара традиция, щом момчето няма баща, останалите се считат за длъжни да го изнасилват, когато им падне!Обществото им не бих казал, че е търпимо към тия неща.По-скоро, ги насърчава с пълното си безразличие или просто скотско мислене.
В Н.Хори имаше един баща, който изнасилваше 15 годишната си дъщеря!Всички знаеха, но никой не го имаше за нещо особено.Какво да прави човека!? Умряла му жената и за да не води мащеха, я е подкарал от 12 годишна!
Засипах ви с тия гадости, за да разберете, че няма начин, как едно такова общество изведнъж да си повиши стандарта , без външна намеса. Няма начин и как само да го задържи! В такава безнравственост и бездуховност е невъзможно да се роди нещо позитивно.
С парите, които им дадоха си построиха криви магистрали, луксозни болници, накупиха си ненужни трактори и комбайни, коли и нови къщи, а в икономиката им се наляха пари само там , където бяха просто изядени и не доведоха нито до модернизация на производството, нито до модернизация на селското стопанство.Просто потънаха в бетона и асфалта.
Ако бяхме ние, да са ни продали банките на парчета, но за тях пак ще има.
Защо ли!?
Ами Оргията трябва да продължи!

Stoyan Georgiev
09-05-2010, 11:57
грешка

mordohy
09-05-2010, 20:24
грешка
Поживеи 10-12 години там, научи езика така, че да можеш да положиш 5 часов писмен и устен изпит, за да си защитиш дипломата, кръсти дете на твой приятел,погреби приятел, опознай се с генерал от полицията и с бивш(тогава настоящ) министър на отбраната и тогава си помисли, дали приказвам глупости, породени от алкохолен делириум!
Това е малък щрих
, гарниран с бегла усмивка!
Истината е много по-жестока!

Mind_Control
09-05-2010, 21:20
грешка

Защо мислиш така? Аз лично нямам представа, грешка ли е или не, но ми е интересно, защо да не е.

Galeano
09-05-2010, 21:59
Сега попрочетох темата и истински се развеселих!
Мнозина от нас смятат, че Гърция е цъфнала та вързала.
[/B]

Е, по добре са от нас със сигурност поне 100пъти. Подобни факти не липсват и на българите, от тези които си посочил .Народът им е единен, не прилича на нашето население. Що се отнася до инфраструктурата им, поне не пилича на "Припят", за разлика от нашата.

Stoyan Georgiev
09-05-2010, 22:01
ох не ме разбрахте

просто писах едно съобщение тук, и това беше грешка - беше за друга тема

извинявам се за недоразумението :no:

pent
09-05-2010, 22:13
грешка

И аз мисля, че Стоян е прав... доста крайно и едностранно мнение за гърците изказа колега по-горе.

Аз от тях като приятели и като посрещане на гости лошо не съм видял. Преди два дни се върнах от Санторини където за пореден път изкарах прекрасна почивка. Домакинята беше повече от любезна да ни кара където си поискаме и да ни предоставя всичко което си поискахме допълнително.

В ресторантите из целия остров беше достатъчно да кажем само името й за препоръка и веднага ни се намираше маса и получавахме максимално добро обслужване.

Като цяло са дооооста по-напред във ментално отношение към туриста. Типичен пример - отиваме на екскурзия с кораб около Санторини. Да, но кораба е препълнен - при отказа ни да се качим - веднага се извика втори кораб за да се разпределят пътниците. Нещо на което в България само ще ти вдигнат рамене и ще ти кажат да се оправяш :)


Като цяло Гърция винаги е била галеника на Европа и е била политически закриляна - така ще се случи и сега. Затова политическите и икономическите сравнения между нашата страна и Гърция са немислими. Нека си гледаме в собствената паница и не съдим комшиите :)

mordohy
10-05-2010, 23:22
И аз мисля, че Стоян е прав... доста крайно и едностранно мнение за гърците изказа колега по-горе.

Аз от тях като приятели и като посрещане на гости лошо не съм видял. Преди два дни се върнах от Санторини където за пореден път изкарах прекрасна почивка. Домакинята беше повече от любезна да ни кара където си поискаме и да ни предоставя всичко което си поискахме допълнително.

В ресторантите из целия остров беше достатъчно да кажем само името й за препоръка и веднага ни се намираше маса и получавахме максимално добро обслужване.

Като цяло са дооооста по-напред във ментално отношение към туриста. Типичен пример - отиваме на екскурзия с кораб около Санторини. Да, но кораба е препълнен - при отказа ни да се качим - веднага се извика втори кораб за да се разпределят пътниците. Нещо на което в България само ще ти вдигнат рамене и ще ти кажат да се оправяш :)


Като цяло Гърция винаги е била галеника на Европа и е била политически закриляна - така ще се случи и сега. Затова политическите и икономическите сравнения между нашата страна и Гърция са немислими. Нека си гледаме в собствената паница и не съдим комшиите :)
Каза за добрите страни, които никога не съм ги отричал.При внимателен прочит ще ги откриеш дори и в по-горния ми пост.Има много какво да учим от тях или по-точно да си припомняме!