PDA

View Full Version : Изчезна предна и задна линия. Само Тубата се чува???



Ramsezsh
16-05-2010, 17:06
Здравейте колеги. Днес сменях колоните в задните врати. Покарах колата малко и звучеше страхотно. Сега слязох до нея за малко и се оказа, че в момента звучи само тубата от багажника!!! Дали СДто нещо прецака? Сигурен съм че съм звързал колоните правилно (+ и -). Някой сблъсквал ли се е с този преблем? Преди малко сложих един стар касетофон, за да проверя дали проблема не идва от СДто, но и с него не работи. Дали някъде няма някое бушонче?

tonov
16-05-2010, 19:36
Колоните на усилвателя на ЦД-то ли си ги вързал? Ако е така, явно не работи усилвателя му. Може някоя от колоните да дава накъсо. Огледай най-вече около клемите на говорителите, често се случва на неоригиналните колони някоя клема да се допре до маса.

Ramsezsh
17-05-2010, 19:35
Колоните на усилвателя на ЦД-то ли си ги вързал? Ако е така, явно не работи усилвателя му. Може някоя от колоните да дава накъсо. Огледай най-вече около клемите на говорителите, често се случва на неоригиналните колони някоя клема да се допре до маса.


Благодаря колега! Оказа се точно така. Понеже магнита на говорителя е доста по голям от оригиналния опираше в ламарината. Сега го навих обилно с изолирбанд и си мисля че това повече няма да се случи. Още веднъж благодаря за инфото.