PDA

View Full Version : Разбиха ми колата



antonyonkov
17-05-2010, 21:08
Здравейте,

тази нощ са ми разбили патрона на колата и са влезли вътре. Откраднали са CD-то, един Антирадар от жабката и най-интересното ЧЕТЕЦА за ключа. Таблото, което е на CD-то и Климатика е на мармалад. Къртили, разбивали, чупили, варварска работа. Всичко е мръсно, незнам как са къртили, отвътре някъде ли идва тази мръсотия не мога да разбера.
Виках полиция и там тем подобни истории днес цял ден, не вярвам нещо да стане с тяхна помощ.
Бих ви помолил, ако на някой се случи да му предложат CD оригинално да ми пише на ЛС.
Но по ме притеснява факта, че четеца го няма. Това е нещото, което сега леко ме вкарва във филми.

M.Gruev
17-05-2010, 21:40
Хаха, добре дошъл в клуба. На мен преди няколко месеца ми се случи същото. Откраднаха ми СиДи-то като естествено бяха разнебитили цялата средна конзола. Айде все ми е тая за него, но после ми отне половин ден труд да си оправя конзолата. Най-големия куриоз в случая беше, че тези мишки ми бяха откраднали и 2 диска с музика от жабката и забележете ПОЛОВИН ПАКЕТЧЕ ДЪВКИ ОРБИТ!!! Направо бях объркан след това. :roll2:

OgyG
17-05-2010, 21:48
Много неприятно колеги - съчувствам ви.
Много неприятна работа.
На такива да им откъснеш ръцете.
А за четеца на ключа е странно наистина - съмнявам се самата програма/декодер или каквото е да е, приемаща кода на ключа също да е там(ако това са търсили), но си е гадно от всички страни, както и да погледнеш.

raiders
17-05-2010, 21:49
Кофти колега, дано по-бързо си оправиш щетите, и надявам се бъдат платени от колегите застрахователи. За другото не знам, да каже някой по-компетентен.

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 22:31
това с четеца ми набива следния филм: евентуално да пооткраднат няколко 159ки ???

OgyG
17-05-2010, 22:39
това с четеца ми набива следния филм: евентуално да пооткраднат няколко 159ки ???
лоши работи-на ebay ключове за 159 се продават понякога!
Лоши мисли!

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 22:45
досега това ми беше най-последната мисъл, някой да я открадне... точно пък 159 кой ще тръгне да ти краде.....

RPWWD
17-05-2010, 22:49
това с четеца ми набива следния филм: евентуално да пооткраднат няколко 159ки ???

А стига бе, простите ни автоджамбази се отворили на нещо различно от продуктите на ВАГ груп и БМВ?!?

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 22:53
А стига бе, простите ни автоджамбази се отворили на нещо различно от продуктите на ВАГ груп и БМВ?!?

надявам се да не е така...

antonyonkov
17-05-2010, 22:55
Като мисля реално, това CD незнам за какво ще им свърши работа, като дори не е и МП3. При положение, че във Варна сме 6-7 159-ки и всички почти се познаваме, незнам къде ще го пласират. Гледал съм в 147, там май не пасва. Да беше навигация разбирам, но имаше още ценни работи вътре не са ги пипали. Само количката на детето ми в багажника стурва 400 лв. И все повече се навеждам на мисълта, че кражбата на CD-то си е за заблуда, да си кажа, че са някви мършояди, но може би нещата са съвсем други.

Stoyan Georgiev
17-05-2010, 23:15
а алармата включила ли се е въобще ?

освен това е напълно възможно наистина да е за заблуда...

antonyonkov
17-05-2010, 23:22
Не съм чул, нито аз нито някой е дошъл да ми каже, а всички наоколо знаят на кого е колата. Днес чак в 13:30 като излизах от нас я видях.

ODB
17-05-2010, 23:33
Щетите предполагам ще ти се покрият от застраховка.. Иначе много кофти да ти разбият колата... На полицията верно няма какво да се чака... Може да са били аматьори и да са искали да я крадът, и ако не са успели да са взели това което са решили.. Преди години се опитаха да гепят на баща ми колата, и като не са успели да я запалят, бяха откраднали касетофон,акумулатор,бастун за заключване на волана , тефтерче с писани кога какво е правено по колата.. две аудио касетки :Д едно юбилейно медалче ... патрона беше леш блъскан с центърче с какво ли не и само заключения волан май ги е отказал..и копчето за прекъсване на тока де :) ... Гадна работа..такъв ако го видиш как ли ще се стърпя да не го гръмна от прозореца ...

dilian alfa gtv
18-05-2010, 09:19
Аз мисля че и кражба да е целта пак е глупаво защото няма 159-ка която да не е застрахована и ако я крадат с цел откуп незнам кой ще я потърси защото оценката и е примерно над 40х. лв остава друг вариянт за части или да пренабиват номера което се случваше през 90-те години.:screwy:
Много кофти работи наистина като са разкъртили таблото защото е трудно поправимо аз моята е държа по принцип в гараж но съм я оставял навън вечер и то в кв."Владиславово" където си е кофти квартал и бяха се мъчили да чоплят емблемите и от тогава кагото колата нощува навън задължитилно на паркинг или като няма евентуално карам ГТВ-то и то нощува навън но и него да го пипнат пак е кофти работи.

adv_petrov
18-05-2010, 13:06
Според мене това е някаква група дето краде CDта от нови коли за пласмент някъде другаде, защото на едно аверче тук във Варна с нова Гранд Витара, паркирана над Реаната, преди 4-5 дена пак така му разбили патрона на шофьорската врата и смъкнали от централната конзола cd-то с навигацията...разкъртено, кабели висят, абе грозна работа. И той това вика, на кой ще го пробутат тук като са 10ната такива коли само и половината си имат такива екстри...

DJ Vladic
18-05-2010, 20:11
ХМ.. .. във Варна има явно няква ударна група може и да са няколко, защото една приятелка от там имала неблагоразумието да си оставя спретнатото Пунто със Цд-то вътре. Културно е отворена колата взето цд-то после затворено и заключено! Под седалката имаше и Айподче... и то изгърмяло! Лоша работа!

Mury
19-05-2010, 10:32
Това 100% е поръчка за друга кола,с този четец немогат да запалят никоя кола ако нямат ключ за нея.Самия имобилайзер е вътре в боди компютъра и върви с ЕКУ-то на колата.Предполагам,че колата е застрахована,и няма да е проблем да се поръчат тези неща и да с есменят по застраховка,друг е проблема колко са сериозни официалния сервиз на Аутоиталия във Варна,могат да те бавят няколко месеца:sister3::sister3::sister3::sister3::sister3 :

antonyonkov
19-05-2010, 17:56
Вече и ние сме на мнение, че е поръчка, сигурно не за Варна, но пак ще се оглеждам. Тъпото е, че са направили щети за над 6 000 лв и само се надявам застрахователите да не почнат нещо да се дърпат.

boian
01-06-2010, 09:07
Чета и ми се реве! ИЗРОДИ! Дано по-бързо се върне на пътя красавицата! Мойта заради това е на платен паркинг. И въпреки това, за има няма два три часа пред блока- хоп една драскотина на вратата, после някакви пешлемета, не знам от къв зор ми набутаха с пръстчета датчика на парктроника, добре че падна на кората.

Коки
01-06-2010, 10:45
това с четеца ми набива следния филм: евентуално да пооткраднат няколко 159ки ???

И на мен тази мисъл ми минава...

---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:43 ----------


А стига бе, простите ни автоджамбази се отворили на нещо различно от продуктите на ВАГ груп и БМВ?!?

Те не го крадат за себе си, а работят на "ишлеме". Имали са поръчка.

achkar
01-06-2010, 14:54
Да, аз я видях на сервиза на Алфа във Варна и направих 1 снимка с моята до нея, ама въобще не помислих, че чак такъв е бил проблема. И наистина многоо грозно беше отваряна, изкривени ламарини под патрона, вътре калабалък.. тъпа работа. Но си мисля, че когато Алфа Ромео ти е зад гърба като лизингов собственик няма да има проблем със застраховката. Стискаме палци!...

boian
03-06-2010, 19:50
Колега, оправи ли я? Днес я видях на същия паркинг ,където нощува и мойта.

Sunny
03-06-2010, 19:52
Това да не е 159-ката която стоеше в района на ул.Калитин ?

antonyonkov
04-06-2010, 00:48
Големи дивотии тези седмици с тази кола. Какъвто карък можеше да се случи, се случи. Частите са пуснати с DHL да идват на 21-ви май, оттогава не е истина за какво чакане става на въпрос. 1 седмица, по-късно в софия пристигна новия ключ и гнездото, от таблата няма и помен. Този понеделник, пичагата в софия забравил да ги прати и ги пуснал във вторник, та във варна бяха в сряда. Нищо, че е можел да го направи още в петък. Трябваше да загрявам и аз телефони, че да ми се пуснат най-накрая нещата. А таблата, нещо са оплескали и от Италия още даже не са пратени. Каква е причината никой не знае, в софия псуват италианците и казват, че е в тях, а аз тука псувам всички наред. Като компнесация ми казаха, че няма да плащам DHL, но аз така или иначе една стотинка за DHL нямаше да им дам. И таблата сега чакаме следващата седмица да ги пуснат от Италия, защото имали празници до края на седмицата, а не са пуснати нито понеделник нито вторник. Въобще трагедия пълна. Незнам кой или кои са за е....е, но определено има някой.
И сега си карам колата от днеска без табла, гнездото и старт бутона стоят някакси в празното пространство, гледка страшна, но поне си карам колата. Трябва и дръжката да правя следващата седмица, луда работа просто.
А определено колата вече ще е на паркинга, няма да си правя експерименти пред блока. На никой не пожелавам тези простотии, с които се занимавах последните 2-3 седмици. Тези дето са я разбили, незнам каква им е идеята с кражбата на гнездото, но мога да им кажа, ако четат, че е напълно безполезно, и единствено ми създадоха адски големи главоболия с него. Това чудо не им върши никаква работа, та дори и да имат електронния код на колата /ръчичките да им изсъхнат/.

Instruktor
09-06-2010, 01:07
Не се ядосвай колега, важното е да сме живи и здрави.

boian
11-06-2010, 20:28
:thumbup::dance:.Btw: днес я видях

antonyonkov
15-06-2010, 00:56
Да, оправихме я вече :notworthy:, сега да видим застрахователите, как ще приемат нещата.

boian
15-06-2010, 07:45
Имаш лично.

boyansky
15-06-2010, 08:09
И на мен ми разбиха Алфа 155, TS 1.8, 93 г. преди месец.

На шоф.врата изкъртиха ключалката и е дупка нa нейно място като от голяма занба или секач. Не са я отворили оттам обаче и счупили малкото триъгълно прозорче на вратата зад шофьора.
Опитали да я палят- неуспешно зaради паднал акумулатор и оригиналната заводска аларма, която блокира запалването също.

В колата няма CD или друго-вижда се че е дупка на конзолата за касетофона.
Колата беше без застраховка и имаше изгорял лак на предния капак, което на външен вид не буди интерес като на лъсната кола. За какво им е не зная- сигурно за части. Напоследък взели да крадат по-стари автомобили за да ги предавали на скрап и за части ми казаха- на мои съседи откраднали микробус Фолксваген 84г....който ги зрязал на пътя при гара Бов заради свършило гориво и проблем с токовете и сега му направили каско и застраховка собствениците, което никой не е вярвал че ще се наложи за толкова стар автомобил.

Боян

antonyonkov
16-06-2010, 00:36
Луда работа, народа огладня и гледай вече какви работи правят. Аз тази алфа я имам от края на август 2008-ма и тогава да кажем още беше доста нов и рядък автомобил, като винаги съм я паркирал пред блока и проблеми не съм имал никакви, е разбира се като изключим надрасквания и други подобни.
Но след тази случка само по платени паркинги спирам, че мани тези главоболия дето бяха.

RPWWD
17-06-2010, 21:02
И на мен ми разбиха Алфа 155, TS 1.8, 93 г. преди месец.

На шоф.врата изкъртиха ключалката и е дупка нa нейно място като от голяма занба или секач. Не са я отворили оттам обаче и счупили малкото триъгълно прозорче на вратата зад шофьора.
Опитали да я палят- неуспешно зaради паднал акумулатор и оригиналната заводска аларма, която блокира запалването също.

В колата няма CD или друго-вижда се че е дупка на конзолата за касетофона.
Колата беше без застраховка и имаше изгорял лак на предния капак, което на външен вид не буди интерес като на лъсната кола. За какво им е не зная- сигурно за части. Напоследък взели да крадат по-стари автомобили за да ги предавали на скрап и за части ми казаха- на мои съседи откраднали микробус Фолксваген 84г....който ги зрязал на пътя при гара Бов заради свършило гориво и проблем с токовете и сега му направили каско и застраховка собствениците, което никой не е вярвал че ще се наложи за толкова стар автомобил.

Боян

Крадат ги за транспорт при извършване на друго престъпление.

nmushnikov
20-06-2010, 09:33
Но след тази случка само по платени паркинги спирам, че мани тези главоболия дето бяха.

Дали това не е причината за причинените "малко" щети? Преди години до нас разбиваха редовно един автобус, защото не искал да паркира на паркинга на едни хорица...

antonyonkov
22-06-2010, 01:14
Версии всякакви, но определено си пазете колите, че все по често чувам за такива неща, и то само на скъпи коли.

stkazakov
27-09-2010, 20:32
Колега,
как са нещата със застрахователите, платиха ли всичко ? Надявам се всичко да бъде наред и не го пожелавам на никого тази гадост...

AntiLuuP
29-09-2010, 00:52
Искрено ти съчувствам, мойта кола която е по евтина от твоето табло я разбиваха 2 пъти посред бял ден.Първия път ЦД-то замина и натрошено табло,ключалка и крива ламарина, а втория път само другата ключалка и ламарината.... И като цяло повече се дразня от самото действие от колкото от пречинените щети. Ама всеки път си казвам "Всичко се връща" и "Всяко зло за добро" и продължавам ... няма какво да направя по въпроса. В крайна сметка здраве да е!!! И дано на никой не се случват такива гадости - тръпката е много кофти като си видиш колата изнасилена !!!!

Satanism
29-09-2010, 18:31
Пазете се, не оставяйте съблазнителни неща на показ, напоследък ден не минава без да видя някоя разбита кола с отворена жабка и изкормена среда...особено по центъра на София(около ст.Васил Левски и Гурко)

Kiber
04-10-2010, 18:41
Дори само поставка за GPS да видят на стъклото и разбиват да ровят в жабката. Застрахователите като Алианз, дори са пуснали вече отделна клауза, специално за аудио-система в автомобила.

antonyonkov
07-10-2010, 02:03
От цялата работа съм доста назад. Не ми платиха доста неща, а имах доста добро мнение за ДЗИ. Стигнахме даже до пазарене какво да ми платят и какво не, с кого ли не разговарях. Няма да пиша подробно, защото вече са ми ясни тънкостите и как стават работите, а не се знае кой чете. Лошото в БГ е, че всеки трябва да разбира от всичко иначе си прецакан навсякъде и по всякъкъв повод.