PDA

View Full Version : Каква кутия за Магнат АД300



DarkKnight
21-05-2010, 12:24
Такааа имам го тоз Magnat AD 300 Series I (http://www.magnat.de/index.php?id=2224&L=1) от доста време и си имам една шестоъгална кутия, коята според мен му е малка. Захранвам го с усилвател Magnat Edition Four Limited (http://www.magnat.de/index.php?id=2946&L=1). Иска ми се да му направя нова кутия, но се чудя дали да бъде тази от упътването или друга. Лошото е че имам достъп само до ПДЧ 18 и 25 см, а препоръчителното е 22 см.
Та питанката ми е дали с 25 см ще се получи добър резултат и дали има смисъл да търся друг проект.

Sergey_gigov
22-05-2010, 13:27
колега - тази кутиуя , която я дават на чертежа е 49.89л това е добър литраж за този говорител , впрочем не е задължително да я правиш правоъгалник ,можеш да я направиш по самата седалка , за да заема по- малко място само литража е важен .от чертежа само фазоинвертора не ми допада много мисля ,че ако е 25 сантиметра ще се предтавя по- добре

DarkKnight
31-05-2010, 23:51
колега - тази кутиуя , която я дават на чертежа е 49.89л това е добър литраж за този говорител , впрочем не е задължително да я правиш правоъгалник ,можеш да я направиш по самата седалка , за да заема по- малко място само литража е важен .от чертежа само фазоинвертора не ми допада много мисля ,че ако е 25 сантиметра ще се предтавя по- добре

Мерси колега твоят отговор ме накара да го осъщества... и сега баса думка доста по-добре от преди, само където сега пали трудно и гасне в движение :(

А за да не отварям нова тема искам да попитам за някакви съвети как да накарам задната кора да спре да дрънчи... :roll:

Sergey_gigov
02-06-2010, 09:35
Битопласт А5 и А10 - Битопласт е полиуретанова пяна от “отворен” тип, пропита с уникална смес. Проектиран да предотврати скърцане и тропане на пластмасовите части в автомобила. Препоръчителен за изолация на всички пластмасови части. Не се препоръчва за под.Самозалепващ и водоустойчив.
http://briad-audio.com/thumb/%D0%9010_9b27f4dff0dbe8181557d1eaf4b519e6.jpg

Бимаст Стандарт - битумен материал покрит с тестил. Вибро и звуко изолиращ, поглъща резонанси. Подходящ за под, странични панели, калници и др.



само където сега пали трудно и гасне в движение :(-кое пали трудно - колата ли ?или усливателя

DarkKnight
02-06-2010, 14:07
Битопласт А5 и А10 - Битопласт е полиуретанова пяна от “отворен” тип, пропита с уникална смес. Проектиран да предотврати скърцане и тропане на пластмасовите части в автомобила. Препоръчителен за изолация на всички пластмасови части. Не се препоръчва за под.Самозалепващ и водоустойчив.
http://briad-audio.com/thumb/%D0%9010_9b27f4dff0dbe8181557d1eaf4b519e6.jpg

Бимаст Стандарт - битумен материал покрит с тестил. Вибро и звуко изолиращ, поглъща резонанси. Подходящ за под, странични панели, калници и др...

Мерси на заплата ще потърся да купя, че задната кората направо ме побърква...




...само където сега пали трудно и гасне в движение :(-кое пали трудно - колата ли ?или усливателя

Колата. А от вчера и усилвателя нещо гасне и не мога да хвана кой кабел не прави хубав контакт. След 10-15 мин, работа на макс изключва... а не е загрял достатъчно, че да се задейства защитата...

Sergey_gigov
02-06-2010, 18:03
ето къде можеш да си купиш в софия

Сервиз

Монтажният център R&B audio се намира на ул. Индустриална 9 (срещу х-лен завод Мраз). озвучителни системи за автомобили, поставяне на ксенони, аларми, радари, изолация, навигации, устройства "свободни ръце" Bluetooth, фолио за тониране на стъкла и др.

www.rnb-audio.com

а относно проблема с паленето и гасенето на усилвателя - я кажи с колко мм/кв захранващ кабел си - другото което ми идва на ум е не добре затегната маса също така и ремоута от радиото нещо може да ти прави проблем -търси там

DarkKnight
02-06-2010, 18:33
ето къде можеш да си купиш в софия

Сервиз

Монтажният център R&B audio се намира на ул. Индустриална 9 (срещу х-лен завод Мраз). озвучителни системи за автомобили, поставяне на ксенони, аларми, радари, изолация, навигации, устройства "свободни ръце" Bluetooth, фолио за тониране на стъкла и др.

www.rnb-audio.com (http://www.rnb-audio.com)

а относно проблема с паленето и гасенето на усилвателя - я кажи с колко мм/кв захранващ кабел си - другото което ми идва на ум е не добре затегната маса също така и ремоута от радиото нещо може да ти прави проблем -търси там


А да те питам как се поставя? Върху кората ли се лепи...

А за ремоута от радиото не се бях сещал да проверя кабелчето :)

Благодаря ти :)

Sergey_gigov
04-06-2010, 17:44
http://tuning.bg/forum/download/file.php?id=259529&mode=view

http://tuning.bg/forum/download/file.php?id=259530&mode=view

ето от тея снимки би трябвало да ти стане ясно как се лепят и 2-те работи ,макат да не е за кората .
Предварително почисти с корселин -да няма прах и мазни петна и ти гарантирам доживотно ползване -без скърцане и тракане

DarkKnight
09-06-2010, 16:26
http://tuning.bg/forum/download/file.php?id=259529&mode=view

http://tuning.bg/forum/download/file.php?id=259530&mode=view

ето от тея снимки би трябвало да ти стане ясно как се лепят и 2-те работи ,макат да не е за кората .
Предварително почисти с корселин -да няма прах и мазни петна и ти гарантирам доживотно ползване -без скърцане и тракане

Все се каня да питам и все забравям :blush:
А това ще накара ли кората да спре да се бие в джама, или на мен само ми се струва, че се бие в него...

Оказа се, че не е и от този кабел и сега остава само да пусна една маса до акомулатора и ако пак гасне вече :angry1: За щастие обаче не и издържам на макс та я намалявам и когато е намалена не изключва (май се поулях със силата :roll:)

Sergey_gigov
11-06-2010, 20:54
няма дв пускаш маса до акомулатора -по добре пусни маса от акомулатора до мястото където ти е хваната оригинално масата на колата - само че със сечение =на дебелината на захранващия кабел ;)

а щом казваш че като е намалено си свири не е от това -погледни дали не е прегрял усилвателя когато включи защитата-бая топло си е навън и може да се случват тея работи

DarkKnight
12-06-2010, 01:23
няма дв пускаш маса до акомулатора -по добре пусни маса от акомулатора до мястото където ти е хваната оригинално масата на колата - само че със сечение =на дебелината на захранващия кабел ;)

а щом казваш че като е намалено си свири не е от това -погледни дали не е прегрял усилвателя когато включи защитата-бая топло си е навън и може да се случват тея работи

Не е топлинната защита... и аз вече не знам какво е. Може и усилвателя да е слаб, защото е увеличен до край :blush:

Sergey_gigov
12-06-2010, 13:52
Не е топлинната защита... и аз вече не знам какво е. Може и усилвателя да е слаб, защото е увеличен до край :blush:

това с усилването до край не е много добре - най - вероятно става въпрос за не много добре настроена система - от там също е възможно да става това нещо .

можеш ли да направиш една две снимки на говорителите във вратата - обясни по какъв начин си ги вързал - погледни да не се допира някоя клема на говорителите във вратите на метал - търси за някое къси -от това също ще сработва защитата , а ако да речем си изолирал клемите и изолацията се е претъркала се получава точно това което ми обясняваш
когато усилиш да сработва защитата - абе най добре снимай това което си правил и го постни тука да поумуваме

DarkKnight
12-06-2010, 21:05
това с усилването до край не е много добре - най - вероятно става въпрос за не много добре настроена система - от там също е възможно да става това нещо .

можеш ли да направиш една две снимки на говорителите във вратата - обясни по какъв начин си ги вързал - погледни да не се допира някоя клема на говорителите във вратите на метал - търси за някое къси -от това също ще сработва защитата , а ако да речем си изолирал клемите и изолацията се е претъркала се получава точно това което ми обясняваш
когато усилиш да сработва защитата - абе най добре снимай това което си правил и го постни тука да поумуваме


Утре ще го наснимам, но на усилвателя са вързани само 2 пищялки и баса и всички кабели са добре изолирани.
За настройките - ами всичко е докрай на усилвателя само филтера ограничава на около 150-200 Hz. Намалявам го от исхода на касетофона защото има някои песни, на които не мога да издържам силата му (или по-точно ме дразни как се чува само бас). Странното е че го прави само при запалена кола и свирене на 100% за около 5-10 мин. Преди време ми го прави същия номер и беше от масата (просто я бях вързал на кофти място).

DarkKnight
14-06-2010, 22:52
Вчера не ми остана време и за това снимах усилвателя днес

Sergey_gigov
15-06-2010, 10:51
1 снимка 1 и 2 -виждам че от баса излиза кабел през фазата -това нещо можеш да му сложиш 1 конектор и да не ти свиси самия кабел .
след това виждам че е залепен самия кабел за нещо ,което не мога да определя от какъв материал е , но там точно виждам клеми , които не са изоплирани -изолирай ги и пусни по - дебел кабел
2 снимка 3 тоя ремоут с едножилен мостов проводник ли си го пуснал ?- постарай се да стане многожилен проводник
3Снимка 4 -ААААУУУУУУУ -тая маса както си я сложил направо се чудя ,как тоя усилвател бачка - взимаш една клема стягаш я по възможно най добрия начин за проводника ,ако трябва даже и ще я запоиш ,след това прекарваш кабела в купето и под седалката на мястото за коланите ще я стегнеш доста добре и нещата ще потръгнат

Друго - мисля че каза че си вързал и пищялки на усилвателя -я обясни как си ги вързал чв така като гледам имаш само 1 чинч ,който най вероятно е за баса -ако си ги вързал на мястото от където си вързал баса - тогава е разбираемо защо спира .

DarkKnight
15-06-2010, 11:17
1 снимка 1 и 2 -виждам че от баса излиза кабел през фазата -това нещо можеш да му сложиш 1 конектор и да не ти свиси самия кабел .
след това виждам че е залепен самия кабел за нещо ,което не мога да определя от какъв материал е , но там точно виждам клеми , които не са изоплирани -изолирай ги и пусни по - дебел кабел
...

Това нещо е конектора за кутия (макар да не се вижда хубаво) ама трябва да му направя дупка на кутията, но чакам един приятел да се върне от провинцията, защото аз нямам такъв накрайник за бормашина. Още довечера ще сложа по-дебел кабел :)


....
2 снимка 3 тоя ремоут с едножилен мостов проводник ли си го пуснал ?- постарай се да стане многожилен проводник
...

Многожилен е. Просто са 2 жила вързани едно за друго :blush:


...
3Снимка 4 -ААААУУУУУУУ -тая маса както си я сложил направо се чудя ,как тоя усилвател бачка - взимаш една клема стягаш я по възможно най добрия начин за проводника ,ако трябва даже и ще я запоиш ,след това прекарваш кабела в купето и под седалката на мястото за коланите ще я стегнеш доста добре и нещата ще потръгнат
...

Знаех си че масата не е добре, но не се бях сетил за клема да сложа и да го вържа под седалката...


...
Друго - мисля че каза че си вързал и пищялки на усилвателя -я обясни как си ги вързал чв така като гледам имаш само 1 чинч ,който най вероятно е за баса -ако си ги вързал на мястото от където си вързал баса - тогава е разбираемо защо спира .

Ами усилвателя има 3-канален режим. Прикачих и схемата на свързване. За вбъдеще имам намерение да сложа елипси на задната кора за среди и високи, но за сега финансово не мога да си го позволя, както и да пусна още едни чинчове до усилвателя, ако не ми хареса как свири в този режим и за това е вързан така усилвателя

Sergey_gigov
15-06-2010, 13:08
а плеъра какъв е - да не да пускаш само ниски честоти на високите - това принципно се прави с още един чинч за да свирнат и да можеш да ги отделиш от задната линия тея пищяли .
по- добре помисли за предна линия ,която да я натовариш през усилвателя - качеството на звука ще се подобри много повече от колкото със задна линия (забрави за тея елипси )

DarkKnight
15-06-2010, 14:35
а плеъра какъв е - да не да пускаш само ниски честоти на високите - това принципно се прави с още един чинч за да свирнат и да можеш да ги отделиш от задната линия тея пищяли .
по- добре помисли за предна линия ,която да я натовариш през усилвателя - качеството на звука ще се подобри много повече от колкото със задна линия (забрави за тея елипси )

Ами идеята ми беше когато имам пари да сменя говорителите във вратите и те да се захранват от усилвател под пасажерската седалка. Отделно на този усилвател да са вързани елипси и тубата.

Касетофона ми е SONY CDX-GT620U (http://www.sony.bg/product/ica-in-car-usb-and-made-for-ipod/cdx-gt620u#pageType=Overview). Много ми се иска да го сменя с ALPINE CDA-9886R (http://www.alpine-europe.com/bulgaria/products/details/cd-head-units/cda-9886r.html), но в момента не мога да си го позволя.

А твоето предложение до колкото схващам е на първо време да сменя говорителите в предните врати и да ги захранвам с усилвателя или...

Sergey_gigov
15-06-2010, 15:05
това сони не е много лошо - недостатъка му е че като усилиш малко преди макс започва да криви ,но като цяло алпайна е много ама много по- добре от него -така че се мятай смело на него

а моето предложение е да си останеш само на предна линия и бас - в този случай излизат най сполучливо музиките , съответно свирят най- вярно и най - добре -слагането отзад на елипси ще направи мазало само и нищо повече - имаш си достатъчно добро басче за да го разваляш с елипси
достатъчно е да имаш една стабилна предна линия и да се настрои добре ,така че да ти оформи сцената отпред -басчето да допълва ниските тонове и повярвай ми ще останеш много доволен
малко по- нагоре в темата кой каква музика има в колата си съм пуснал един линк към моята система в колата - ако искаш разгледай да видиш аз какво съм правил - и там е 3 канална музика

DarkKnight
15-06-2010, 15:47
това сони не е много лошо - недостатъка му е че като усилиш малко преди макс започва да криви ,но като цяло алпайна е много ама много по- добре от него -така че се мятай смело на него

а моето предложение е да си останеш само на предна линия и бас - в този случай излизат най сполучливо музиките , съответно свирят най- вярно и най - добре -слагането отзад на елипси ще направи мазало само и нищо повече - имаш си достатъчно добро басче за да го разваляш с елипси
достатъчно е да имаш една стабилна предна линия и да се настрои добре ,така че да ти оформи сцената отпред -басчето да допълва ниските тонове и повярвай ми ще останеш много доволен
малко по- нагоре в темата кой каква музика има в колата си съм пуснал един линк към моята система в колата - ако искаш разгледай да видиш аз какво съм правил - и там е 3 канална музика

Най вероятно ще те послушам за елипсите отзад, а сонито криви доста (особено над 20), бедно е от към настройки (има 3 канален еквалайзер, лауднес и останалото е само за заблуда на копувача) и при първа възможност ще го махна.
По принцип съм намислил за предните врати да сложа ALPINE SPR-17S (http://www.alpine-europe.com/bulgaria/products/details/type-r-speakers/spr-17s.html), а за задните - Magnat Selection 216 Reference (http://www.magnat.de/index.php?id=3540&L=1).

Твойте говорители също не изглеждат никак зле. В интерес на истината алпайна не съм го чувал никога но ми изглежда много добре като характеристика, а магнатчетата свирят доста прилично. А при теб на задните седалки не се ли чува малко глухо - аз пробвах с сегашните говорители да изключа на задните врати и на задните седалки не звучи добре?

Лошото е, че все като се наканя да започна с нещо й изниква нещо да и правя и все не стигам до музиката, а сумата за влагане не е никак малка (поне за мен, особено след като наскоро се изнесох и имам и други разходи).

Sergey_gigov
15-06-2010, 16:24
Р-тайпа на алпайн -ами не свири лошо , но за тея пари мисля че Р6А на ДЛС ще се справят много по добре -
ИСТИНАТА . Алпайн Р тайп Свири доста мощно (това е говорител , който изисква страшно много повер - и колкото повече е той толкова по- добре , но не свири много вярно .)
Р6А -за тоя говорител каквото и да кажа ще е малко (сега другите ще ме обвинят че съм пристрастен и няма да са много далече от истината , но този говорител за парите си прави невероятни неща )
естественно не е само алпайн и длс има и много други марки съответно има говорители и на по добри цени - поразгледай малко - набележи си нещо и питай мисля чемога да дам мнение за повечето говорители на пазара

ПП. за тоя магнат четох много добри отзиви -братята руснаци се изказаха много ласкаво за него . съжалявам само че аз още не съм имал удоволствието да го чуя

DarkKnight
18-06-2010, 22:06
Р-тайпа на алпайн -ами не свири лошо , но за тея пари мисля че Р6А на ДЛС ще се справят много по добре -
ИСТИНАТА . Алпайн Р тайп Свири доста мощно (това е говорител , който изисква страшно много повер - и колкото повече е той толкова по- добре , но не свири много вярно .)
Р6А -за тоя говорител каквото и да кажа ще е малко (сега другите ще ме обвинят че съм пристрастен и няма да са много далече от истината , но този говорител за парите си прави невероятни неща )
естественно не е само алпайн и длс има и много други марки съответно има говорители и на по добри цени - поразгледай малко - набележи си нещо и питай мисля чемога да дам мнение за повечето говорители на пазара

ПП. за тоя магнат четох много добри отзиви -братята руснаци се изказаха много ласкаво за него . съжалявам само че аз още не съм имал удоволствието да го чуя

Явно ще се отложи купуването на нови говорители :(

Но взех маса от този болт и пак гасне, но вече открих закономерност - когато са пуснати фаровете гасне, ако не са няма проблем. Освен това когато усилвателя е свързан антената ми не хваща добър сигнал. Май трябва да пусна друг кабел. Освен това забелязах че когато е увеличен докрай напрежението на акомулатора играе с 0,05V, ако не са пуснати фаровете, а когато ги пусна - с 0,1V.

Sergey_gigov
18-06-2010, 22:43
Явно ще се отложи купуването на нови говорители :(

Но взех маса от този болт и пак гасне, но вече открих закономерност - когато са пуснати фаровете гасне, ако не са няма проблем. Освен това когато усилвателя е свързан антената ми не хваща добър сигнал. Май трябва да пусна друг кабел. Освен това забелязах че когато е увеличен докрай напрежението на акомулатора играе с 0,05V, ако не са пуснати фаровете, а когато ги пусна - с 0,1V.

а ти зачисти ли мястото -така че да няма никаква боя ?

DarkKnight
19-06-2010, 02:01
а ти зачисти ли мястото -така че да няма никаква боя ?

Дам даже и запоих кабела за клемата. Нещо странно се случва :screwy:

Sergey_gigov
19-06-2010, 11:38
а когато спре да работи - защитата включва ли се ?(светва ли червения диод)
друго :

позициите на чинча са ти на канал 1 и 2 - а виждам че си пуснал нискочестотния филтър на 3 и 4 -премести чинчовете на 3 и 4 -ти канал
гейна - го сложи на средата
x-ower -този тример ти реже честотата - направи му позицията малко преди средата -как да го обясня -да сочи 10 часа
Bass boost - предполагам че си го избустил до край - намали го до половината на половината - така че да сочи 9 часа

Пробвай така да видим дали пак ще изключи

Я снимай захващането на кабела за усилвателя от акумулатора да го видя и него

Друго което да провериш - ако имаш мултицет - свали кабела на баса ОТ усилвателя и премери колко Ом-а съпротивление дава самия бас

DarkKnight
19-06-2010, 15:18
а когато спре да работи - защитата включва ли се ?(светва ли червения диод)
друго :

позициите на чинча са ти на канал 1 и 2 - а виждам че си пуснал нискочестотния филтър на 3 и 4 -премести чинчовете на 3 и 4 -ти канал
гейна - го сложи на средата
x-ower -този тример ти реже честотата - направи му позицията малко преди средата -как да го обясня -да сочи 10 часа
Bass boost - предполагам че си го избустил до край - намали го до половината на половината - така че да сочи 9 часа

Пробвай така да видим дали пак ще изключи

Я снимай захващането на кабела за усилвателя от акумулатора да го видя и него

Друго което да провериш - ако имаш мултицет - свали кабела на баса ОТ усилвателя и премери колко Ом-а съпротивление дава самия бас

Да светка диода. Лошото е че потенциометрите прават повече от 1 оборот и трудно се преценятва - но ще спре със сигурност защото дори ако намаля от касетофона изхода и не гасне. Иначе намалих всичко още вчера, но все още гасне... Довечера ще си играя с тях, ще видя съпротивлението на баса и ще какво се е получило

DarkKnight
19-06-2010, 22:39
Оказа се че не правят повече от еди оборот... нз какво съм си мислил :mrgreen:

Намалих ги, но разказах играта на звученето - утре ще си играя с еквалайзера на касетофона

Sergey_gigov
20-06-2010, 11:43
Оказа се че не правят повече от еди оборот... нз какво съм си мислил :mrgreen:

Намалих ги, но разказах играта на звученето - утре ще си играя с еквалайзера на касетофона

със сигурност ще свири много по добре сега от колкото преди -сега ако ти е слабо -може да поусилиш малко само гейна !!!но никога до край !!!

сложи една клема и н а захранването

DarkKnight
20-06-2010, 15:27
със сигурност ще свири много по добре сега от колкото преди -сега ако ти е слабо -може да поусилиш малко само гейна !!!но никога до край !!!

сложи една клема и н а захранването

ОК мерси много. Забравих да кажа, че съпротивлението на баса е 3.1 ома. Освен това развързах пищялките и резултата беше потресаващо добър. Сега ще гледам да събера пари за предна линия и ще пусна още едни чинчове до усилвателя.
Ако идваш на 100 годишнината на алфа роме ще се радвам да ти покажа резултата на живо :)

Sergey_gigov
21-06-2010, 12:04
много ми се иска да дойда , но за съжаление ще пропусна , на 12-ти юли имам разкарване до софия за един ден и евентуално за тогава може да се разбереме нещо
3.1 Ом-а ако отчетеме и грешка на уреда мисля че е добре

DarkKnight
21-06-2010, 15:54
много ми се иска да дойда , но за съжаление ще пропусна , на 12-ти юли имам разкарване до софия за един ден и евентуално за тогава може да се разбереме нещо
3.1 Ом-а ако отчетеме и грешка на уреда мисля че е добре

Може стига да е след 5 защото съм на работа :)

Sergey_gigov
21-06-2010, 17:08
след 5 ще съм на път обратно за с.Сливен :)

DarkKnight
21-06-2010, 17:11
след 5 ще съм на път обратно за с.Сливен :)

Еми другия вариант е да измислим нещо през обедната почивка :)

Sergey_gigov
24-06-2010, 14:51
Еми другия вариант е да измислим нещо през обедната почивка :)

а тя кога е , че главната задача за която отивам до там ми е точно в 13 часа
:(

DarkKnight
24-06-2010, 19:51
а тя кога е , че главната задача за която отивам до там ми е точно в 13 часа
:(

От 12:30 до 13:30 :?

DarkKnight
04-08-2010, 10:26
Развитието е че с тази кутия свири нереално хубаво :)
Лошото е че след като смених всички кабели, сложих кабелни обувки усилвателя пак гасне :( имам чуството че баса дърпа повече от колкото усилвателя може да даде защото гасне на силен и отсечен бас... :help:

Sergey_gigov
04-08-2010, 11:58
вземи да скочиш до моите приятели от R&B сервиза там ще ти обърнат доста повече внимание ,от колкото аз мога по нета

mordohy
08-08-2010, 11:15
Изчетох темата и стигам до извода, че проблема е в динамото, а не в баса.Просто не може да захрани усилвателя и се разрежда акумулатора.Напрежението пада и той изключва.Позната история!
Замери и виж, като включиш усилвателя на макс, дали не спада напрежението на акумулатора под 13 волта!

DarkKnight
16-08-2010, 09:43
Изчетох темата и стигам до извода, че проблема е в динамото, а не в баса.Просто не може да захрани усилвателя и се разрежда акумулатора.Напрежението пада и той изключва.Позната история!
Замери и виж, като включиш усилвателя на макс, дали не спада напрежението на акумулатора под 13 волта!

Не пада - когато падне колата придърпва на 3000 оборота.
Май просто усилвателя е слаб за баса :|