PDA

View Full Version : 164 2.0 ts първоначално палене



zagato-1
28-05-2006, 12:35
от 2 дена при първоначално запалване независимо дали е сутрин или следобед двигателя запалва много усобенно сякаш нешто затяга за момент и после запалва с нещо като детонация все едно че палиш дизел със спрей през зимата после 100 пъти пали гаси няма никакъв проблем работи си нормално никакви излишни шумове

Boby
28-05-2006, 15:25
Провери маслото да не е рядко и стартера.

Bobo
28-05-2006, 19:34
Определено са втулки на стартера :idea: Колегата със затягащите лагери ме разби :rotfl: Колега мотора със затегнали лагери звучи като фуражомелка и определено изкарва максимум 700-800км :wink:

zagato-1
28-05-2006, 20:32
със сигурност маслото е с добър вискозитет стартера също е супер - - доста ремонти през годините на разни комиони съм правил такава ми е работата. по скоро нещо или горивната смес е много богата за тези жеги или нещо някъде лъже. да допълня че модела е с две делка и без ламбда сонда иначе колата си върви перфектно горе-долу я поддържам добре тя ми е 3-та алфа и ми е слабост

GMC
01-06-2006, 16:17
имах проблем със паленето и се оказа температурния датчик на двигателя - иди на доктор да провери

virusalfa
01-06-2006, 16:53
Колега,ако разбра намека на Бобо,ти в първото си мнение описа ,че върти трудно и затяга,а това няма връзка с липсата на гориво.

zagato-1
02-06-2006, 15:19
за какво гориво става дума нещо не мога да разбера коментара -колата палеше по начина който съм описал, но този рпоблем вече е решен - а как точно няма да описвам защото пак ще триеш ... извинявай че вчера не ти честитих празника но не бях убеден във възрастовата граница - сега вече съм сигурен

virusalfa
02-06-2006, 16:02
от 2 дена при първоначално запалване независимо дали е сутрин или следобед двигателя запалва много усобенно сякаш нешто затяга за момент и после запалва с нещо като детонация все едно че палиш дизел със спрей през зимата после 100 пъти пали гаси няма никакъв проблем работи си нормално никакви излишни шумовеАз пък установих,че помниш колко кокошките-2 минути! Виж шо си писал,бе,ей!А за твоя празник аз няма да забравя да ти честитя,не се притеснявай! Сега админите ще го сметнат за лични нападки,ама ти си го търсиш с боринка,брат ми! :evil: