PDA

View Full Version : Атака на Израел срещу международен хуманитарен конвой за Газа



CBET
01-06-2010, 08:24
Цък (http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=536888)


Кой какво мисли по въпроса?

Lucky
01-06-2010, 09:02
Ми нормално за Израел.Те винаги са действали по принципа Израел пръв навсякъде и за винаги.Щом смятат че има заплаха те си правят каквото смятат,за добре.

fred
01-06-2010, 09:23
Цялата организация на тоя поход е добре организирана провокация от страна на Хамаз и други ислямисти /не случайно тук се включи активно и Турция, страна членка на НАТО, но управлявана от ислямистко правителство с доста консервативни възгледи/ това.Единствената грешка на Израел е, че трябваше да избегне жертви.Но пак има едно Но-войниците /израелските/ са били нападнати от араби с железни пръти, а и някои са имали огнестрелно оръжие.Както виждате провокацията е налице.
Но Израел е бил съгласен да пусне конвоя, но да мине през израелско пристанище, с цел проверка на товара /да няма оръжие/.Защото е ясно, че покрай тези коновои, които няма да преминават през никаква проверка ще бъдат доставяни оръжия за ислямиститите.След като не се подчиняват на разпоредбите на изралските власти е атакуван въпросният кораб.
Целта на арабите от една страна, тези конвои да пренасят покрай помощите и оръжие, а пък на Израел да предотвратява това.
Като цяло съм на страната на Израел.Не съм расист, но смятам че Европа и Израел трябва ясно да кажат НЕ на ислямската напаст.

Stoyan Georgiev
01-06-2010, 09:42
най-логично ми се струва това да е било провокация... трябвало е да ги отклонят по някакъв друг начин, сега се случи точно, това което би обслужило целие на всякакви екстремисти...

franki1
01-06-2010, 09:50
Евреите нямат място в Газа. Те са окупаторите на Палестина, а тук ни насаждат за разни палестински терористи-Те си бранят територията от еврейските ОКУПАТОРИ. Да не забравяме че са нова държава от 1948г. С откупени земи с парите на Ротшилдови.

bager
01-06-2010, 10:02
Евреите нямат място в Газа. Те са окупаторите на Палестина, а тук ни насаждат за разни палестински терористи-Те си бранят територията от еврейските ОКУПАТОРИ. Да не забравяме че са нова държава от 1948г. С откупени земи с парите на Ротшилдови.

Айде стига, в един момент всеки е бил окупатор! ВСЕКИ!!!
Същите турци, които сега реват, влизат в Ирак често, често, нали, а на Кипър какво правят, а?
Провокация, за съжаление много успешна- това е!

fred
01-06-2010, 10:18
Евреите нямат място в Газа. Те са окупаторите на Палестина, а тук ни насаждат за разни палестински терористи-Те си бранят територията от еврейските ОКУПАТОРИ. Да не забравяме че са нова държава от 1948г. С откупени земи с парите на Ротшилдови.

Как са окупатори, след като са живеели там много преди нововата ера?Не знам дали знаеш, че това са еднии същи племена с различна религия.Еврейската държава е съществувала точно по теми места още преди да има Римска империя или камо ли България.


Айде стига, в един момент всеки е бил окупатор! ВСЕКИ!!!
Същите турци, които сега реват, влизат в Ирак често, често, нали, а на Кипър какво правят, а?
Провокация, за съжаление много успешна- това е!

Ами турците пък са окупирали сегашна Турция някъде през 13-14 век :)

dimo
01-06-2010, 10:58
Може да е имало и провокация но-
Евреите много да внимават да не настъпят котето по опашката и да се здърпат с турчолята които са една сериозна сила ,не като ония мангали с камъните ...тук нещата могат много лошо да загрубеят .

Old Fox
01-06-2010, 11:03
Дали са били нападнати от арабите или не, никой не може да каже. Това го твърдят еврейте. Имало един арабин подпиращ се на прът и айдеееее....
А чий са го крепели еврейте на кораба?

bager
01-06-2010, 11:23
Дали са били нападнати от арабите или не, никой не може да каже. Това го твърдят еврейте. Имало един арабин подпиращ се на прът и айдеееее....
А чий са го крепели еврейте на кораба?

http://www.youtube.com/watch?v=0LulDJh4fWI&feature=player_embedded#!

fred
01-06-2010, 11:30
Може да е имало и провокация но-
Евреите много да внимават да не настъпят котето по опашката и да се здърпат с турчолята които са една сериозна сила ,не като ония мангали с камъните ...тук нещата могат много лошо да загрубеят .

САЩ ще ги оправят и двете, не смятам, че ще се стигне до нещо сериозно.

Stoyan Georgiev
01-06-2010, 11:36
http://www.youtube.com/watch?v=0LulDJh4fWI&feature=player_embedded#!

смятай маймуните как скачат на войници...

DerMeister
01-06-2010, 11:45
Абсолютна тъпотия и от двете страни...
Израел са си в правото в случая, но много тъпо са решили да изпращат командоси един по един при тия абсолютни малоумници, фанатици и т.н. То се вижда за какво стадо става въпрос.

adv_petrov
01-06-2010, 12:27
Аз не знам израелците да са направили нещо някога без причина, ей така. Харесвам им това, че когато се месят в световната политика (изключая техните спорни земи) гледат да преследват парите, не толкова кървавите сблъсъци. Като гледам клипчето заключавам, че ако аз съм на кораб и нахълтат до зъби въоръжени войници с хеликоптери, не бих ги бил с пръти, ако ми е чиста работата. Също и 99 % от цивилните европейци не биха го сторили. Смисъл турците завалиите може да не са виновни, но покрай турците като щъкат, винаги минават с тях и опасни екстремисти, ислямисти, радикали, терористи, и каквото си щете там. Нищо чудно и на тоя кораб да е имало такива, аз не подценявам МОССАД, щом са направили цяла операция...Само ние лековерните хорица си мислим че като събираме кораби с хуманитарни помощи, всички са се хванали за ръце и с усмивка ни помагат безкористно и не използват това за да си прокарват техните интереси.

fred
01-06-2010, 12:39
Абсолютно вярно, тия гръмки фрази за мир и помощи, всщъност често са прикрития за много далавери.Само да припомня,че покойния Ясер Арафат, стана милионер покрай това че бе несменям лидер на палестинците десетилетия наред.
Отделно, интересен факт е, че този райо, палестниския е бил до Първата световна война под владение на Турция и сега тя отново се опитва да възвърне влияните си там, най малко.

ФЕРАРИСТ
01-06-2010, 12:45
Тия са гадове, и си мислят че могат да правят каквото си искат, и с чиста съвест им пожелавам на тях да им се случи това, което те сега причиняват на другите.....баси наглото племе и държава......

Коки
01-06-2010, 13:06
Евреите нямат място в Газа. Те са окупаторите на Палестина, а тук ни насаждат за разни палестински терористи-Те си бранят територията от еврейските ОКУПАТОРИ. Да не забравяме че са нова държава от 1948г. С откупени земи с парите на Ротшилдови.

Палестина е територия на евреите отпреди 3500 години. Всеки българин (ако не е помак) би трябвало да чете Библията поне за обща култура. Историческите факти, описани там, са потвърдени от множество историци, археолози и др. учени.

Подкрепям Фред на 100%:


Цялата организация на тоя поход е добре организирана провокация от страна на Хамаз и други ислямисти...
...Като цяло съм на страната на Израел.Не съм расист, но смятам че Европа и Израел трябва ясно да кажат НЕ на ислямската напаст.

И като стана дума за провокация с пръти, брадви и (може би) огнестрелно оръжие, се сетих за онзи филм, в който Самюел Джаксън трябваше да евакуира американския посланик заради размирици, хората му откриха огън, стана скандал и взеха да го съдят, а Томи Лий Джоунс му беше защитник. Не се сещам заглавието, но е много интересно да се види. През целия филм не ставаше ясно дали е имало или не е имало огнестрелно оръжие, респ. заплаха, и зрителят трябва да си вади заключения на базата на противоречива информация от двете страни.

bager
01-06-2010, 13:12
Тия са гадове, и си мислят че могат да правят каквото си искат, и с чиста съвест им пожелавам на тях да им се случи това, което те сега причиняват на другите.....баси наглото племе и държава......

На тях им се е случило в пъти повече, от това, което се случва сега! Не може да не си чел поне малко история. Те (сегашните евреи)са резултат и последица от всичко досега, което явно "не ги е убило, а ги е направило по-силни".
Не симпатизирам особено на тоя народ, но все пак харесвам палестинците още по-малко.
Прочети набързо и накратко историята им и ще разбереш защо са такива.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B8

Коки
01-06-2010, 13:13
...тук ни насаждат за разни палестински терористи-Те си бранят територията от еврейските ОКУПАТОРИ...

А какво ни насаждаха преди 1989 г.? Бай Тошо се целуваше с Арафат по устата - гледал съм го по телевизията. ООП имаше посолство, без държава (?!).

И да питам аз:

1. Християнството от юдаизма ли произлиза или от исляма?

2. Нас кои са ни ебали 500 години - евреите или мюсюлманите?

Stoyan Georgiev
01-06-2010, 13:21
не мога да не се възхищавам на Израел за начина, по който отстоява интересите на държавата, на народа и начинът, по който ВЪОБЩЕ не дават вид да им бръсне от останалата част от света когато стане въпрос за неприкосновеността на държавата и защиата на националните интереси и гражданите

fred
01-06-2010, 14:11
....
И като стана дума за провокация с пръти, брадви и (може би) огнестрелно оръжие, се сетих за онзи филм, в който Самюел Джаксън трябваше да евакуира американския посланик заради размирици, хората му откриха огън, стана скандал и взеха да го съдят, а Томи Лий Джоунс му беше защитник. Не се сещам заглавието, но е много интересно да се види. През целия филм не ставаше ясно дали е имало или не е имало огнестрелно оръжие, респ. заплаха, и зрителят трябва да си вади заключения на базата на противоречива информЕация от двете страни.

Конкретните детайли може да са всякакви, но това са две общества които воюват и ситуацията е като на фронт, евреи и палестинци


Това за евреите... виж тук. http://mj12.hit.bg/ifandiev.html
...

Тоя Ифандиев и от СКАТ даже го изгониха, според мен освен че е антисемит е и луд

Old Fox
01-06-2010, 14:12
http://www.youtube.com/watch?v=0LulDJh4fWI&feature=player_embedded#!

Шшш верно ги емнаха с прътите. Тъпанари кво са очаквали тогава?
Остана само въпроса еврейте къв го крепят на кораба.

Коки
01-06-2010, 14:27
Това за евреите... виж тук. http://mj12.hit.bg/ifandiev.html
...

С този 3-километров пост няма да ни убедиш нито в "световната конспирация", нито в антисемитските си възгледи. По твоята логика, ако изкараме една книга за българската организирана престъпност, ще излезе, че и нашата нация е за изтребване.

Защо не обърнеш внимание на факта, че тази земя е пустеела в ръцете на палестинците, а еврейските заселници с трудолюбие и акъл са я превърнали в плодородна градина?

DerMeister
01-06-2010, 14:29
Сега ще се навъдят последователите на световния заговор с 12-те еврея в подводница...

Хората са във война от десетилетия и това е поредният й епизод. Кой кога е отишъл пръв и кой кого е окупирал е история по-стара от света, важното е кой е силният в момента. Гърците досега да бяха окупирали Истанбул и всичкото западен бряг на Анадола сто пъти, ама май нещо ги спира...

Коки
01-06-2010, 14:30
...Тоя Ифандиев и от СКАТ даже го изгониха...

Може би сега се подвизава в нашия форум под ника franki1 :)

Да вкарам и аз малко конспирейшън :new_Eyecrazy:

bouncer
01-06-2010, 14:40
Ако се замислим сериозно, няма как да са виновни само едните или само другите. Евреите предупредиха преди 2 седмици, че ще спрът конвоя. Корабите обаче тръгнаха въпреки това. С журналисти и международни наблюдатели на борда. Да, това би могло да се разглежда като провокация, но не и военна. Просто е абсурдно дори да се мисли, че на корабите са превозвали оръжие, защото самите протестиращи са знаели много добре, че ще бъдат атакувани и спрани - поради тази причина има репортери с камери на борда, за да заснемат насилието срещу тях. Много дообър тактически ход. Никой не е прост, че да провали цялата операция с пратки с оръжие. Другото много интересно нещо е, че по време на израелската атака корабите са се намирали в международни води, което автоматично прави акцията акт на международен тероризъм срещу кораб на държава членка на НАТО. Сещате ли се на къде отиват нещата? Чалмалиите могат с чиста съвест да кажат, че са били нападнати в международни води от въоръжени терористи и са се защитавали. И от законова гледна точка ще са прави. За сега Израел е в шах.

franki1
01-06-2010, 14:43
Следващите ти подобни постове ще ти доведат продължителен бан.

Pinky
01-06-2010, 15:31
А какво ни насаждаха преди 1989 г.? Бай Тошо се целуваше с Арафат по устата - гледал съм го по телевизията. ООП имаше посолство, без държава (?!).

И да питам аз:

1. Християнството от юдаизма ли произлиза или от исляма?

2. Нас кои са ни ебали 500 години - евреите или мюсюлманите?

Това е много грозна провокация. Разочарован съм.

Само за протокола, трите споменати религии са с общ корен и са, общо взето, различни тълкования на едно и също нещо. Мога да ти заема Библия и превод на Корана за справка.

DerMeister
01-06-2010, 15:48
Направо вижте Zeitgeist I по повод религиите.
При този конфликт обаче религита не е водеща.

franki1
01-06-2010, 16:03
Следващите ти подобни постове ще ти доведат продължителен бан.
Такива факти има и за двете враждуващи страни...и се съгласям с всички други мнения.
Относно редакцията. Тук май има цензура!

http://vbox7.com/play:ff937226


Да, има цензура. Това, че не си прочел правилата не те извинява. Ако искаш да продължиш участието си тук се старай да спазваш правилата.

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

Още една тухла в СТЕНАТА

http://vbox7.com/play:f9285278

---------- Post added at 16:03 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

OK. ЩЕ ПРОЧЕТА ПРАВИЛАТА.

ФЕРАРИСТ
01-06-2010, 16:22
Евреи е едно, Израел е друго - религията трето.....
История.....?????......историята и преразказа и след всяко изминало столетие е нещо коренно различно от това което всъщност се е случвало....

CBET
01-06-2010, 16:32
Много омраза бе колеги!
До момента нито едно безпристрастно мнение. Под безпристрастно разбирайте неповлияно от историческата неприязън м/у нас и турците/мюсулманите или на крайно противоположно мнение скинарски изказвания.

Само искам да ви припомня на всички, че преди малко повече от седмица-две едни други хора в международни води взеха на абордаж кораб плаващ под български флаг в Аденския залив. Тях ги наричат сималийски пирати!

И за да не ме разберете погрешно смятам, че ако Израелците са искали просто да проверят въпросните кораби можеха да ги изчакат да влязат в териториални води, там с бързоходни катери и друга подходяща техника (това с командосите спуснати от вертолета си беше просто щурм/абордаж) можеха да ги блокират и проверят, като кръвопролитието щеше да се предотврати. В настощият случай просто се подведоха на провокацията, за което сега ще трябва да си "сърбат попарата".

Това мисля аз и на никого не искам да налагам мнението си.

adv_petrov
01-06-2010, 16:39
Бидейки ясно че фронта е между палестинци и израелци, следва да биде и ясно и че всяка от двете страни ще "впрегне" де що международно внимание се сети, за да се изкара "онеправданата" и да получи по-силни позиции. Израел отдавна обяви, че ще спира кораби към Газа, както каза момчето по-горе, и пак се бутат "хуманитарни" некви флотилии. Не знам дали е религиозен конфликта им, но евреите вместо здрасти казват че на тази "Обетована земя", т.нар. Ханаан, са дошли, водени от Моисея още от време оно на Стария Завет. Библията сочи Моисей като основна фигура в така наречения Изход - преселението на евреите от Египет в Ханаан, както и в консолидирането на еврейските племена около култа към Яхве.
Без да споря кой прав, и имайки едно наум че и евреи, и араби се борят със всички световни позволени или не средства за икономическо, политическо, парично и квото щете надмощие, в моите очи покрай Газа евреите спират част от арабското настъпление, защото ако го няма израелския "агресор", войнствените араби познай къде ще насочат погледа си (това за "Световния мир" само не го пробутвайте на братята араби, борещи се с петрол и злато worldwide) , като на изток там са си техните. А евреите не знам някъде другаде да се бият - навсякъде се нагаждат към обществото и работят според съответните правила на играта. Така е защото аз поне в еврейските учения не съм срещал "джихат"-а от Исляма, например.
Един интересен факт - израелските отбори играят в евротурнирите и досега не знам на някой да са навредили с това. За разлика например от някой евротурнирен мач в Истанбул - в страна, биеща се в гърдите да е "демократична" и бясно бореща се да е бъдещ член на евросъюза. Въпрос на възпитание на етноса, смятам аз.

Коки
01-06-2010, 16:43
Това е много грозна провокация. Разочарован съм...

Не е провокация. Изказах лично мнение, но не ща да влизаме в тая тема тук. Може да го обсъдим в Пийпълс.


Само за протокола, трите споменати религии са с общ корен и са, общо взето, различни тълкования на едно и също нещо. Мога да ти заема Библия и превод на Корана за справка...

НЕма нужда да ми заемаш, имам си.

Също за протокола, за общия корен и т.н. не твърдя обратното, но взаимовръзките между 3-те са малко по-сложни отколкото ги описваш. Понякога, както казват американците "дяволът се крие в детайлите".

Mind_Control
01-06-2010, 16:47
смятай маймуните как скачат на войници...

Те тия си слязоха долу, за да ги набият... Гледай, че през 20 секунди се спуска по един. За това време трябваше да има 20 войници на палубата минимум.

---------- Post added at 13:47 ---------- Previous post was at 13:44 ----------


А какво ни насаждаха преди 1989 г.? Бай Тошо се целуваше с Арафат по устата - гледал съм го по телевизията. ООП имаше посолство, без държава (?!).

И да питам аз:

1. Християнството от юдаизма ли произлиза или от исляма?

2. Нас кои са ни ебали 500 години - евреите или мюсюлманите?

То и сега има посолство :) имат една лъската Е класа, за да возят посланника. А освен в България имат посолства в доста държави. И все още нямат официално държава...

Коки
01-06-2010, 16:55
Много омраза бе колеги!
До момента нито едно безпристрастно мнение. Под безпристрастно разбирайте неповлияно от историческата неприязън м/у нас и турците/мюсулманите или на крайно противоположно мнение скинарски изказвания...

Колега, ако беше чел внимателно темата, щеше да видиш, че повечето мнения са безпристрастни.

Признавам, че изказването ми за 500-те години беше малко провокативно. Целта беше да подчертая, че българите ако сме християни, следва поне да уважаваме евреите, ако не да ги подкрепяме.

Тези, които четат този раздел, знаят позицията ми по въпроса за турците, а и за толерантността изобщо.

CBET
01-06-2010, 16:58
Колега, ако беше чел внимателно темата, щеше да видиш, че повечето мнения са безпристрастни.

Признавам, че изказването ми за 500-те години беше малко провокативно. Целта беше да подчертая, че българите ако сме християни, следва поне да уважаваме евреите, ако не да ги подкрепяме.

Тези, които четат този раздел, знаят позицията ми по въпроса за турците, а и за толерантността изобщо.

Колега,

противоречиш ли си нещо или само така ми се струва?

П.С. За протокола: винаги чета повече от внимателно преди да постна нещо, където и да било, по каквата и да било тема!

pavlin
01-06-2010, 17:07
Евреи е едно, Израел е друго - религията трето.....
История.....?????......историята и преразказа и след всяко изминало столетие е нещо коренно различно от това което всъщност се е случвало....

Така като отричаш всичко, какво се опитваш да докажеш.

Коки
01-06-2010, 17:11
Колега,

противоречиш ли си нещо или само така ми се струва?

Май сменихме ролите, а? Така ти се струва.


...За протокола: винаги чета повече от внимателно преди да постна нещо...

Знам.

pavlin
01-06-2010, 17:14
Много омраза бе колеги!
Израелците са искали просто да проверят въпросните кораби можеха да ги изчакат да влязат в териториални води, там с бързоходни катери и друга подходяща техника

Тези кораби са можели въобще да не влязат в израелските териториални води. И омразата най-вече идва от палестинците май.

bouncer
01-06-2010, 17:23
Колега, ако беше чел внимателно темата, щеше да видиш, че повечето мнения са безпристрастни.

Признавам, че изказването ми за 500-те години беше малко провокативно. Целта беше да подчертая, че българите ако сме християни, следва поне да уважаваме евреите, ако не да ги подкрепяме.

Тези, които четат този раздел, знаят позицията ми по въпроса за турците, а и за толерантността изобщо.

В случая, колега, не става въпрос за толериране или не. Става въпрос, че фактите сочат следното. Мирни кораби, намиращи се в международни води, са станали обект на насилие от страна на официални армейски части на друга държава и има загинали в резултат на това. Фактите сочат, че по всички международни закони и правила този акт се тълкува като откровен тероризъм. Освен това въпросните кораби са арестувани В МЕЖДУНАРОДНИ води и са насилствено откарани в Израелска територия, а пасажерите са задържани, което от своя страна е отвличане. Повечето от пътуващите на тези кораби са задържани в затвор, а международните наблюдаващи и журналисти са пуснати. Това е дискриминация и грубо погазване на човешките права.
Отделно конвоят е предвождан от кораб плаващ под турски флаг. Това означава, че въпросния кораб е територия на р. Турция и акт на агресия срещу него от страна на израелската армия е акт на агресия срещу Турция. Всеки сам може да си направи изводите. Това са фактите.

Сега мнението ми: Това беше много хитра, но лесно предвидима провокация. Израел залагаха на това, че САЩ са им зад гърба и ги покриват (както и стана), а провокаторите разчитаха, че на израелците им трябва малко, за да сътворят поредната простотия. Обаче за сега е 1:0 за провокаторите, защото Израел по необясними причини извърши нападение над мирен плавателен съд в международни води. Шах. Не казвам какво стои зад идеята за тази провокация и не защитаван никоя кауза, но в случая Израел грубо погазиха международното право и се осраха.

а колега pavlin както сам казваш, ако тези кораби изобщо не влезнат в израелски териториални води какво правим? какво им е основанието да атакуват невоенен кораб в международни води?

ПС: Всеки, който има поне елементарна военно-тактическа обща култура знае, че докато командосите се спускат по въжето техен колега ги прикрива отгоре, а и скоростта на спускане е абсурдна. Ами че те пуснаха единия юнак и буквално изчакаха да го пребият докато пуснат втория. Абсурд.

Коки
01-06-2010, 17:33
В случая, колега, не става въпрос за толериране или не. Става въпрос, че фактите сочат следното...

Досега изобщо не съм обсъждал фактите, казал съм само кого подкрепям в епичния конфликт.

Това за толерантността беше реплика към колегата СВЕТ относно тона в темата, а не относно същността й.

CBET
01-06-2010, 17:35
И какъв е тона?

pavlin
01-06-2010, 17:39
Основанието е че има подозрение за незаконен трафик на оръжие. Все едно америцанците ако засекат лодка с наркотици идваща от Бахамите какво биха направили. Най вероятно биха се опитали да я задържат. Пиратите защо ги гонят в международни води с военни кораби. Защото ги подозират че правят нещо незаконно.

Коки
01-06-2010, 17:42
И какъв е тона?

Заяждаш ли се?

Твърдение:


Много омраза бе колеги!
До момента нито едно безпристрастно мнение. Под безпристрастно разбирайте неповлияно от историческата неприязън м/у нас и турците/мюсулманите или на крайно противоположно мнение скинарски изказвания...

Реплика:


...повечето мнения са безпристрастни.

Признавам, че изказването ми за 500-те години беше малко провокативно...

Твърдиш, че тонът е остър, аз твърдя, че не е.

DerMeister
01-06-2010, 17:43
Дреме им на евреите в какви води, с какъв флаг и кой се вози на тия кораби. Те толкова резолюции на ООН не спазват и продължават да се разпореждат самоволно в окупирани територии, че това им е най-малкото провинение. Просто има равни и по-равни в света и винаги е било така. Кой е прав в техния вековен спор вече е друга тема.

bouncer
01-06-2010, 17:50
Основанието е че има подозрение за незаконен трафик на оръжие. Все едно америцанците ако засекат лодка с наркотици идваща от Бахамите какво биха направили. Най вероятно биха се опитали да я задържат. Пиратите защо ги гонят в международни води с военни кораби. Защото ги подозират че правят нещо незаконно.

тук лееееко не си прав. Ако американците заподозрят, че даден плавателен съд пренася опасни и забранени стоки ще го арестуват и проверят....когато влезне в техни териториални води. В международни води никой не може да напада безпричинно или по подозрения чужди плавателни съдове.В международни води американците нямат никаква юрисдикция, освен ако не ги нападнат и тогава не отвърнат на огъня. Просто закона е такъв. А и подозрение не означава, че има незаконен трафик на оръжие! мислиш ли, че ако на кораба имаше пушки, никой нямаше да отвърне на огъня?!?? близо 450 протестиращи, от тях 10 убити, над 40 настатанени в болница. А и пак казвам никой не е толкова тъп, че да качи на борда оръжие при все, че са наясно че конвоя ще бъде спрян. Имали са официално предупреждение. В случая Израел много, ама много се осраха.

Stoyan Georgiev
01-06-2010, 17:55
bouncer: съгласен съм за тактиката

направо бях възумен от флегматичните действия

при все, че съм виждал точно израелските спец. части да слизат от 4 въжета едновременно е непонятно за мен защо слизаха един по един през такъв огромен интервал....

dimo
01-06-2010, 17:55
Признавам, че изказването ми за 500-те години беше малко провокативно. Целта беше да подчертая, че българите ако сме християни, следва поне да уважаваме евреите, ако не да ги подкрепяме.

Тези, които четат този раздел, знаят позицията ми по въпроса за турците, а и за толерантността изобщо.

Като християни за кое да ги уважаваме евреите, за това че са предали Исус Христос ли ? Или за това че са го разпънали на Кръста? Или че са организирали преследване и гонения на християните ?
Християнството не учи хората да харесват един народ повече от друг .
Личната ми позиция винаги е била следната :
Преди всичко трябва да се оценяват хората-по това какви човеци са какви са делата и постъпките им и тогава по расов,религиозен,политически, национален,сексуалнаориентация,и така нататък признаци..
и за да не се отдалечавам много от темата Аз не харесвам като цяло нито един от трите основни етноса замесени в тази афера по начина по който не харесвам и педалите нямам нищо против тях стига обаче да не мисе натрапват и да не ме замесват в игрите си че тогава ..:indian::spam_laser::tank::shoot: а тук идеята е май повече хора да се замесят в тази игра !

pavlin
01-06-2010, 18:05
тук лееееко не си прав. Ако американците заподозрят, че даден плавателен съд пренася опасни и забранени стоки ще го арестуват и проверят....когато влезне в техни териториални води. В международни води никой не може да напада безпричинно или по подозрения чужди плавателни съдове.В международни води американците нямат никаква юрисдикция, освен ако не ги нападнат и тогава не отвърнат на огъня. Просто закона е такъв. А и подозрение не означава, че има незаконен трафик на оръжие! мислиш ли, че ако на кораба имаше пушки, никой нямаше да отвърне на огъня?!?? близо 450 протестиращи, от тях 10 убити, над 40 настатанени в болница. А и пак казвам никой не е толкова тъп, че да качи на борда оръжие при все, че са наясно че конвоя ще бъде спрян. Имали са официално предупреждение. В случая Израел много, ама много се осраха.

Ами то е имало огнестрелно оръжие на борда. Доколкото знам може да се преследва кораб в международни води по подозрение че върши нещо незаконно.

Коки
01-06-2010, 18:10
...за кое да ги уважаваме евреите, за това че са предали Исус Христос ли ? Или за това че са го разпънали на Кръста? Или че са организирали преследване и гонения на християните ?...

Тези клишета ме убиват! А Исус Христос какъв е? Да не е арабин случайно?

Все едно да кажа: аз тебе не те уважавам, защото си българин, а българите са предали Левски.

CBET
01-06-2010, 18:26
Заяждаш ли се?

Твърдение:



Реплика:



Твърдиш, че тонът е остър, аз твърдя, че не е.

Колега,

никой не твърди, че тонът е остър още по-малко се заяжда! Всеки има право на мнение и е хубаво да го отстоява! Аз само намекнах, че няма безпристрастни мнения на което ти реагира в стил гузен негонен бяга.

Мир де'т се вика.

Old Fox
01-06-2010, 18:38
Ами то е имало огнестрелно оръжие на борда. Доколкото знам може да се преследва кораб в международни води по подозрение че върши нещо незаконно.
Тц не може.
Все едно сега във вас да влетят 10 израелци с качулки и да кажат:
"Пърдон мислехме че имаш оръжие, което смяташ да внесеш в Газа. Объркахме се сори."
И това ще ти се види нормално нали? Няма проблем? Кораба е суверенна територия.

franki1
01-06-2010, 18:38
Тук ще пусна едно линкче;

http://vbox7.com/play:bb82cfb4

Слушането на музика не е лошо все пак.

pavlin
01-06-2010, 20:11
Тц не може.
Все едно сега във вас да влетят 10 израелци с качулки и да кажат:
"Пърдон мислехме че имаш оръжие, което смяташ да внесеш в Газа. Объркахме се сори."
И това ще ти се види нормално нали? Няма проблем? Кораба е суверенна територия.

Да обаче може, понеже е имало официално обявена блокада в този район която се е контролирала от израелския флот.

Old Fox
01-06-2010, 20:51
Израелския флот не може да блокира международни води. Иначе мое да си обявяват официално квото си щат.

RPWWD
01-06-2010, 21:13
Изобщо не ми пука как едни тарамбуки са пречукали десетина други тарамбуки. Всички от този регион са ми неприятни, а и да не забравяваме, че макар и от две различни религии, всички те са семити.

Derry
01-06-2010, 21:55
Израелския флот не може да блокира международни води. Иначе мое да си обявяват официално квото си щат.

Правото е винаги на страната на по-силния пък ако ще и в космоса да е.

ФЕРАРИСТ
01-06-2010, 21:58
Така като отричаш всичко, какво се опитваш да докажеш.
Аз не отричам всичко, просто се съмнявам в това което се опитват да пробутат......не предпочитам да избера нещо, само и само за да кажа че имам избор......

fred
01-06-2010, 22:11
Основанието е че има подозрение за незаконен трафик на оръжие. Все едно америцанците ако засекат лодка с наркотици идваща от Бахамите какво биха направили. Най вероятно биха се опитали да я задържат. Пиратите защо ги гонят в международни води с военни кораби. Защото ги подозират че правят нещо незаконно.

Да не говорим пък какви са отношенията на турците и кюрдите или руснаците и разните им бивши републики, които те бяха прилапали в мечешката предгърдка на СССР.

търтей
01-06-2010, 22:11
Тц не може.
Все едно сега във вас да влетят 10 израелци с качулки и да кажат:
"Пърдон мислехме че имаш оръжие, което смяташ да внесеш в Газа. Объркахме се сори."
И това ще ти се види нормално нали? Няма проблем? Кораба е суверенна територия.

Е къ да не може? Войната в Ирак втората кво е?
А молив ви са.

От вас кой е бил в Израел, Палестина или някъде на 100 км околовръст да вдигне ръка. Кой има бегла представа кво точно става там? Кой си е дал труд да се запознае с проблема в детайли?
Винаги са ме кефили мнения падащи от нищото :evil:

ПП Ако слушате кви тъпотии говори Чуков по телевизора далеч няма да стигнете.

fred
01-06-2010, 22:16
ПП Ако слушате кви тъпотии говори Чуков по телевизора далеч няма да стигнете.
Вярно, че освен тоя Чуков друг никой нищо не е казал /изключая разни борци за независимост от сорта на Дърева/Къде се загубиха арабисти от сорта на Киряк Цонев :grandpa:, лично аз предпочитам примерно мнения на Иван Кръстев или Огнян Минчев, не че са арабисти, ама поне не са комунисти :evil:

търтей
01-06-2010, 22:25
Киряк и арабист е малко като слон и балет ...
Чуков ... ми то фамилията муе показва къф чук е ...

Това са хора които познавам лично и професионално, та и затва си позволявам да давам оценки за стойността им като специалисти, а тя клони към нулата. Изобщо за капак на ситуацитя, във външно специалисти по Близък изток няма, затова и например проблемът с мед. сестрите се точи толкова време.

fred
01-06-2010, 22:26
Киряк и арабист е малко като слон и балет ...
Чуков ... ми то фамилията муе показва къф чук е ...

Е аз за Цонев това имах предвид, ама явно не съм се изразил точно :) А името му е точно като на Киряк Стефчов да речем :),

търтей
01-06-2010, 22:29
Е аз за Цонев това имах предвид, ама явно не съм се изразил точно :) А името му е точно като на Киряк Стефчов да речем :),

Тряа да го видиш на две ракии как разправя, че е виждал Садам Хюсеин гол :drums:

old alfist
01-06-2010, 22:50
А, бе евреите са обявили предварително, че пускат хуманитарна помощ само след проверка.
Турчолята пък се правят на много велики и се опитват да се правят много хитри.
Всичко това са провокации и показване на зъби.
Играят се игри, които ще видим как ще се разиграят.

Old Fox
01-06-2010, 22:55
Е къ да не може? Войната в Ирак втората кво е?.
Същото
-Вие имате такова и такова оръжие
- Не нямаме заповядайте, моля проверете.
- А не не имате, на ви ся едни танкове.

Ма къде е противоречието? Щом САЩ го прави, значи и Израел няма проблем да го направи?

fred
01-06-2010, 22:56
Тряа да го видиш на две ракии как разправя, че е виждал Садам Хюсеин гол :drums:
А как ли се развина това след третата :horror: :)


А, бе евреите са обявили предварително, че пускат хуманитарна помощ само след проверка.
Турчолята пък се правят на много велики и се опитват да се правят много хитри.
Всичко това са провокации и показване на зъби.
Играят се игри, които ще видим как ще се разиграят.

Ами ето - от Малта тръгва сега друг кораб с пропалестински активисти, целта е да се разбие блокадата...., корабът бил ирландска собственост....провокацията набира нови сили

old alfist
01-06-2010, 22:57
Чичо Сам стои и зад двете страни - при всички случаи ще има изгода ако стане нещо сериозно.

fred
01-06-2010, 23:04
Същото
-Вие имате такова и такова оръжие
- Не нямаме заповядайте, моля проверете.
- А не не имате, на ви ся едни танкове.

Ма къде е противоречието? Щом САЩ го прави, значи и Израел няма проблем да го направи?

Да заключим че и Руснаците го правят в Грузия например, Чечня, Беларус и т.н, Турците в Кюрдистан тоже и т.н

търтей
01-06-2010, 23:13
Да заключим че и Руснаците го правят в Грузия например, Чечня, Беларус и т.н, Турците в Кюрдистан тоже и т.н

Именно. Каквото и да се лъжем, истината е една - правото е на страната на силния. По ред причини в конкретния случай, аз лично, предпочитам Израел.

old alfist
01-06-2010, 23:23
Именно. Каквото и да се лъжем, истината е една - правото е на страната на силния. По ред причини в конкретния случай, аз лично, предпочитам Израел.
Колкото и да са ми неприятни и аз - просто да обявили нещо предварително и държат на него.

dimo
02-06-2010, 00:48
Тези клишета ме убиват! А Исус Христос какъв е? Да не е арабин случайно?

Все едно да кажа: аз тебе не те уважавам, защото си българин, а българите са предали Левски.

Май нещо друго те убива - аз исках да ми кажеш какво точно мен като християнин би ме накарало да уважавам повече евреите защото това ти го твърдиш и просто исках да се обосновеш , защото ми стана интересно .
А иначе Христос не е арабин а е Син Божи !


'Всички хора са създадени равни … те са надарени от своя Създател с някои неотменими Права, между които са правото на Живот, Свобода и търсене на Щастие.“ написа някога в декларацията за независимоста робовладелецът Томас Джеферсън третия американски президент .

franki1
02-06-2010, 08:12
Какво ли би станало ако територията на Израел не е само 27 799 km²,ами да речем колкото Франция например?
Един въпрос към 'Търтей' - Ти не разбра ли какво се е случило на този кораб...ИЗВЪРШЕНИ СА УБИЙСТВА В МЕЖДУНАРОДНИ ВОДИ НА 60КМ. ОТ БРЕГА
ЗАЩО ВИНАГИ? цитат: истината е една - правото е на страната на силния

fred
02-06-2010, 09:36
Ако всеки ден ce правят атентати и сe обстрелва територията на една държва, всяка потърпевша държава би постъпила така-да се защити, да спре даже и с цената на убйство кораби, на които би могло да има оръжие, след като те не се подчиняват и се държат агреисвно.Така трябва да постъпят и със следващите кораби.
Русия навлезе пък в Грузия само и само заради интересите си, без нападение и претенции за нейната територия и също уби хора. Такава политика провежда и в Чечня. Същото това прави и Турция, непризнавайки териториалните претенции на кюрдите, отделно пък окупира навремето незаконн половин Кипър и си седи там.

pavlin
02-06-2010, 13:12
Само да спомена че относно Русия, провокацията беше от страната на Грузия подтиквана от други големи сили. В спорната област половината от населението бяха руски граждани

Коки
02-06-2010, 13:30
...аз исках да ми кажеш какво точно мен като християнин би ме накарало да уважавам повече евреите...

Тази дискусия не е за тази тема и не искам да влизам в религиозни спорове. Отговорът е в Библията.


...защото това ти го твърдиш и просто исках да се обосновеш ...

Казах го за да обоснова позицията си. Нямам желание тук да обосновавам и обосновката си.


...А иначе Христос не е арабин а е Син Божи !...

Който сам нарича себе си и Човешки син, роден в Израел от еврейка от племето Юда, проповядвал евангелието на евреите и намерил мнозина последователи евреи. А първите християни, които са били гонени от евреите са били евреи.



...Всички хора са създадени равни...

Включително и евреите. Както и арабите, разбира се. Аз нямам нищо против арабите, турците или който и да било народ. Просто казах, че според мен е нормално християните да подкрепят Израел, както правят САЩ. Това е мое мнение и повече няма да го обосновавам.

dimo
02-06-2010, 13:42
Половината от населението са еди какви си и за това е добре да изтрепем другите ми звучи абсурдно!
В Швейцария например никой никого не трепе а има(според WIKIPEDIA) 4 основни етноса и 4 официални езика – немски, говорен от 64% от населението в северните и централните части, френски, говорен от 19% от жителите на запад, италиански, говорен от 8% от населението на юг и реторомански, говорен от малък брой хора (<1% от жителите) Най-разпространената религия в Швейцария е католицизмът, чиито последователи са 47,6% от населението, 44,3% са протестантите. Има и имигранти, изповядващи исляма около 4%, също и православни (2%). Останалата част от населението принадлежи на различни малцинствени религиозни групи или не принадлежат към никоя религия.
Няма и религиозни конфликти за сега! не мога да се закълна обаче че това статукво ще се запази ако броя на изповядващите исляма рязко скочи с 10-15 % подобно съмнение явно са получили и други там и затова забраниха Строежа на нови минарета виж тук http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=297100

dimo
02-06-2010, 14:05
Тази дискусия не е за тази тема и не искам да влизам в религиозни спорове. Отговорът е в Библията.



Казах го за да обоснова позицията си. Нямам желание тук да обосновавам и обосновката си.



Който сам нарича себе си и Човешки син, роден в Израел от еврейка от племето Юда, проповядвал евангелието на евреите и намерил мнозина последователи евреи. А първите християни, които са били гонени от евреите са били евреи.




Включително и евреите. Както и арабите, разбира се. Аз нямам нищо против арабите, турците или който и да било народ. Просто казах, че според мен е нормално християните да подкрепят Израел, както правят САЩ. Това е мое мнение и повече няма да го обосновавам.
Това което а казвам в никакъв случай нозначава не подкрепяй израел и аз не съм антисимит нито религиозен фанатик - да съдим хората според делата им не по религиозен и расов признак ..
Това което аз казвам Израел се издъниха с тази акция можеше да я проведат техни териториални води и тогава нещата щяха да стоят по съвсем друг начин другото което ми идва на ум от военна гледна точка е командира на операцията е некомпетентен понеже с действията си изложи на излишен риск живота на подчинените си както и живота на на цивилни.

fred
02-06-2010, 14:33
Само да спомена че относно Русия, провокацията беше от страната на Грузия подтиквана от други големи сили. В спорната област половината от населението бяха руски граждани

Но нокой не ги заплашваше с нещо, всъщност тези незаконни "държави" области и прочее, се цепеха подстрекавани от Русия, но те са част от Грузия, иначе утре си представи как Кърджали примерно решава да се отцепи, защото повече от половината са турци и иска да се присъедини към Турция....

morfius
02-06-2010, 14:49
Явно виждаме поредното потвърждение на тезата, че войната е най-добрия бизнес.
Жалко за загиналите и загиващите в подобни войни по целия свят.
Останалото е игра с емоциите на масата...

franki1
02-06-2010, 19:40
Няма и религиозни конфликти за сега! не мога да се закълна обаче че това статукво ще се запази ако броя на изповядващите исляма рязко скочи с 10-15 % подобно съмнение явно са получили и други там и затова забраниха Строежа на нови минарета виж тук http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=297100


Кога и в България ще се случи това?

Stoyan Georgiev
02-06-2010, 20:06
това ли е начинът....

търтей
02-06-2010, 20:07
това ли е начинът....

За кое?

fred
02-06-2010, 20:26
Кога и в България ще се случи това?
Това може да се случи в България, ако се управлява от комунистическата клика, която чувства че ще бъде изритана завинаги от тоталната си власт, така, както се случи в Югославия например, тоест смятам това почти за невъзможно и по ред други причини, вече сме членове на НАТО и ЕС и т.н., а и комунистите също членуват в разните му евросоц организации, така че отговорът ми е-за щастие никога.
НО, наистина, тезата на Димо е много правилна, но това е и проблем на цяла Европа, почти неосъзнат все още.Ето вижте реакцията на Европа, за това,което сега дискутираме.Абстрахирайки се от клишетата "мир"насилие"свобода и т.н.Защо клишета-ами защото се използват от хора, които винаги са били и са против тези състояния на обществото.

Stoyan Georgiev
02-06-2010, 20:29
За кое?

за забраната на строеж на минарета...

или ти ме питаш за начинът за правене на какво?

ако е за второто

това ли е начинът на ограничаване на религиозните междуособици...

не е ли по-скоро изкарване на яве на манипулаторите, прекратяване на фундаментализмът и религиозно разбирателство (по-скоро мирно съжителство)

fred
02-06-2010, 20:37
Въпросът не е към мен, ама да си кажа мнението :busted_cop:
Религията за съжаление е по+печеливша и от войната, а съчетана със слабо образовани маси, тук визирам пряко мюсюлманските, става много опасна.
Другото е невъзможно, както и комунизмА....

търтей
02-06-2010, 20:47
М не е еднозначно.
религията всъщност не е опасна. Опасни са тълкувателите й.
Веднага давам пример - Повечето то вас като чуят джихад си представят свещенна война. Е да ама не. Джихадът всъщност е път към личностно извисяване.
Но само да не превръщаме темата в за и против исляма, че накрая сигурно и себе си ще трябва да банна :tv:

franki1
02-06-2010, 20:54
Ха комунистическата клика[/COLOR]-та нали и те управляваха...и то с ДПС

JORDI
02-06-2010, 21:05
Факти!:director:
1.Подготвена е междунардна хуманитарна помощ от цял свят и всичко е съгласувано с ООН!
2.Корабите са в международни води!
3.Никоя държава /съгласно действащата конвенция/, няма право да атакува кораби в тези води!
4.Почти цял свят осъди тази провокация от страна на Израел/дори и САЩ с "половин уста"/!
5.Този гаф се признава и от Израел като"грешка"!

Е какво правим сега...и за какво спорим след като и "боговете мълчат"?! :dunno:
Я по-добре си пийте бирата!:cheers:

franki1
02-06-2010, 21:13
НАЗДРАВЕ

fred
02-06-2010, 21:16
Наздраве и от мен, че при мюслманите и това го няма, майтап ди :)
А както е отбелязъл Търтея, тълкователите са опасни, но те са винага и навсякъде, тоест има ги във всяка една религия.
А това ООН не знам за чии служи, защото и Иран си прави каквото си иска и братята Северно Корейци и т.н., една безмислена организация

Pinky
02-06-2010, 22:22
Само да отбележа за Швейцария. Забранени са строежите на нови минарета, а не на джамии. Което е донякъде логично, защото наистина дразни, ако постоянно си наоколо и си принуден да слушаш.
Не се изказвам за или против.

ФЕРАРИСТ
02-06-2010, 23:35
Русия навлезе пък в Грузия само и само заради интересите си, без нападение и претенции за нейната територия и също уби хора. Такава политика провежда и в Чечня. Същото това прави и Турция, непризнавайки териториалните претенции на кюрдите, отделно пък окупира навремето незаконн половин Кипър и си седи там.
Това не значи че са в правото си.....сърбите се опитаха същото за да спасят разпада, но понеже са никои глобално, ги обявиха за окупатори и нашественици.......

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:33 ----------


защото и Иран си прави каквото си иска
Какво толкова правят?

Pastora
02-06-2010, 23:48
То проблема не е локален, а глобален. Първо - кой кого лобира, второ - кой с кого си оправдава парите, трети - превъоръжава, сфери на влияние... 80% от американските финанси в частния сектор са под еврейско влияние и самите евреи се самоподкрепят, като подхранват конфликта със собствени оръжия и пари. Малко е безсмислена темата - няма нищо случайно в големия бизнес, ако има му се казва "феномен" и в повечето случаи и той е изкуствено предизвикан.

pavlin
03-06-2010, 01:46
То проблема не е локален, а глобален. Първо - кой кого лобира, второ - кой с кого си оправдава парите, трети - превъоръжава, сфери на влияние... 80% от американските финанси в частния сектор са под еврейско влияние и самите евреи се самоподкрепят, като подхранват конфликта със собствени оръжия и пари. Малко е безсмислена темата - няма нищо случайно в големия бизнес, ако има му се казва "феномен" и в повечето случаи и той е изкуствено предизвикан.

Браво колега, току що разкри още една световна конспирация която в основата си се оказва много елементарна.

---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:39 ----------


Но нокой не ги заплашваше с нещо, всъщност тези незаконни "държави" области и прочее, се цепеха подстрекавани от Русия, но те са част от Грузия, иначе утре си представи как Кърджали примерно решава да се отцепи, защото повече от половината са турци и иска да се присъедини към Турция....

Само че грузинците първи започнаха да обстрелват руските войници като очакваха че американците ще им застанат зад гърба обаче не се получи.

sa6o_roman
03-06-2010, 04:33
Израел са се изложили, ето как се прави абордаж:

http://www.youtube.com/watch?v=jiWYhgpY8iM

Не мога да разбера защо израелците са се направили на толкова тъпи:
1. Грешно място (международни води)
2. Грешни мерки - изпращат се катери, които спират и ескортират кораба, а не това което са сторили в случая.
3. Акцията им е пълна пародия на военно действие.

... а изрелските спецчасти, в действителност са много по-кадърни отколкото излизат в този случай. Има нещо гнило.

Действията на другата страна са също абсурдни, нали са хуманитарни дейци, защо използват сила? Пределно ясно им е кой ги напада (не пирати, а военни). Като от НСБОБ нахлуят в някоя дискотека и кажат "всички на пода!", лягаш на пода, охраната на дискотеката също ляга.

ФЕРАРИСТ
03-06-2010, 08:46
Снощи слушах по Слави жалкия израелки посланик, разправящ как някакви моряци, въоръжени с метални прътове, отнели оръжието на командосите на една от най елитните армии в света, и открили огън......затва и те отвърнали.....

fred
03-06-2010, 09:04
---------- Post added at 22:46 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

[/COLOR]

Само че грузинците първи започнаха да обстрелват руските войници като очакваха че американците ще им застанат зад гърба обаче не се получи.

Най-вероятно са били руснаци в Грузинска униформа.Руснаците винаги са били провокатори от класа.А и не знам кой какво е започнал, но Грузия е самостоятелна държава, явно не в главите на руските мечоци

Pastora
03-06-2010, 09:11
Прекрасен сарказъм, но това не променя фактите и не определя финансовата политика.

fred
03-06-2010, 10:09
Много интересни статия в дневник за това, кой е организирал конвоя:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/06/02/910923_koi_organizira_konvoia_za_gaza/

И тук-любопитни имена:

http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/06/02/910910_ljubopitni_imena_vuv_flotiliiata_na_svoboda ta/

Коки
03-06-2010, 10:17
...80% от американските финанси в частния сектор са под еврейско влияние...

Тези статистически данни къде са публикувани?


Браво колега, току що разкри още една световна конспирация...

+1

Само че тази е стара - 300 евреи управляват целия свят и един мармот загъва шоколада в станиол :) http://media.snimka.bg/6393/019041644-thumb.jpg

franki1
03-06-2010, 10:53
Тук http://grigorsimov.blog.bg/politika/2009/04/19/viktor-marsden-quot-evreite-v-rusiia-quot.324564 има една интересна статия може да се прочете за обща култура.

Коки
03-06-2010, 11:09
...А това ООН не знам за чии служи...

За дедовия ;) Наистина става все по-безсмислена тая организация.

DerMeister
03-06-2010, 11:29
Тук http://grigorsimov.blog.bg/politika/2009/04/19/viktor-marsden-quot-evreite-v-rusiia-quot.324564 има една интересна статия може да се прочете за обща култура.
Стига с това промиване на мозъци, еврейски заговори и "световна сатанинска мафия". Много е лесно болни хора да вадят невероятни недоказани и избираеми факти и твърдения от преди хилядолетия, защото единствената цел в комплексирания им живот е да просветят всички за световния заговор. Евреите винаги са били на върха на световния елит, защото са много по-напред в развитието си от варварите, необразованите, крепостните селяни и т.н. и т.н. Винаги някакви групи от хора са управлявали и водили цивилизацията към прогрес, естествено и с цената на лични облаги. От Рим се прехърляме на Русия. А останалото време и останалия свят? Там кой е лошият, който бърка в очите на бедните и комплексирани, нищо непостигнали хора? Марсианците може би? Те са се слели с нас и подготвят света за нашествието си.

Прочетете линк-овете от fred. Доста интересни факти, които дават обяснение за "странното' поведение на Израел. А Турция със сегашното си правителство се закопава в Ориента повече от всякога.

---------- Post added at 11:29 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

http://dnevnik.bg/sviat/2010/06/03/910964_video_novi_kadri_za_sblusuka_na_koraba_za_g aza/
Последното видео е потресаващо. Ако някой не е виждал как се наръгва в гърба човек да гледа... Не знам колко тренировка и обучение трябва да преминеш, за да не му пръснеш главата от упор на секундата.

bager
03-06-2010, 11:42
Провокацията е налице, това е ясно, единствения проблем е, че Израел трябваше да ги остави още някоя миля да изминат. Тогава можеше да им пръснат задниците на всички "активисти". А сега си вкараха автогол.
Ислямистите намират все по-голяма подкрепа, за съжаление.

franki1
03-06-2010, 11:59
Да... в "чуждо село и керемидите падат"- да бяха изчакали да навлезнат в техни териториални води. Тогава да правят каквото сметнат за добре.

търтей
03-06-2010, 13:14
Те Израел само автоголове си вкарват от 45а насам, и накрая все се оказва, че печелят ;)

Коки
03-06-2010, 13:50
Те Израел само автоголове си вкарват от 45а насам, и накрая все се оказва, че печелят ;)

Израел съществува от 48-ма, ама за плюс-минус 3 години няма да правим проблем ;)

търтей
03-06-2010, 13:53
Израел съществува от 48-ма, ама за плюс-минус 3 години няма да правим проблем ;)

Активните действия на Хагана са от тогава ;)

Тя съществува от 1920, нали, ако ще се изпитваме по история.

DerMeister
03-06-2010, 14:01
Или па от преди новата ера с прекъсване към 2000 години...

Коки
03-06-2010, 14:07
Активните действия на Хагана са от тогава ;)

Тя съществува от 1920, нали, ако ще се изпитваме по история.

Ей, да не се избъзика човек!


Или па от преди новата ера с прекъсване към 2000 години...

Сегашната държавата Израел е от 48-ма. Другото вече го казах:


Палестина е територия на евреите отпреди 3500 години...

fred
03-06-2010, 19:51
Провокацията е налице, това е ясно, единствения проблем е, че Израел трябваше да ги остави още някоя миля да изминат. Тогава можеше да им пръснат задниците на всички "активисти". А сега си вкараха автогол.
Ислямистите намират все по-голяма подкрепа, за съжаление.

Това е така, а иначе винаги мъглявите изрази като свобода, мир и тн., са били подкрепяни от вкретенените западни демократи и разни левичари.

Pastora
03-06-2010, 23:31
Тези статистически данни къде са публикувани?
Не е в този материал, но ще има замисляне - “Израелското лоби и американската външна политика” от Джон Миршаймър

DerMeister
03-06-2010, 23:36
http://dnevnik.bg/sviat/2010/06/03/911443_eksperti_deistviiata_na_izrael_sa_juridiche ski/
Тия гадни евреи, а? :kiss:

pr_00f
08-06-2010, 11:25
Ще става май интересно :
от дир.бг
Иран се намесва в конфликта за Газа




Нажежените страсти около израелската блокада на ивицата Газа са достигнали кулминация, твърдят експерти, цитирани в руското издание "Комерсант".

Това поставя света на ръба на пълномащабна война в Близкия изток, прогнозира изданието, цитирано от БТА.
Вестникът коментира вчерашното съобщение на иранския Червен полумесец, че тази седмица ще изпрати в Газа първите два от общо три кораба и един самолет с хуманитарна помощ, доброволци - хуманитарни работници, и медицински екипи.

Междувременно духовният лидер на Иран и същевременно главнокомандващ въоръжените сили аятолах Али Хаменей предложи иранският военен флот да съпровожда чуждестранните хуманитарни мисии, пътуващи за Газа, посочва вестникът.

Това е много рискован ход, но Иран е напълно способен да го стори. След историята с превземането на хуманитарния конвой в международни води Техеран има силно желание да сложи Израел на мястото му, коментира политологът Раджаб Сафаров.

Иран заявява, че е готов да осигури пълна проверка на товара от международни хуманитарни структури, които ще могат да се уверят, че там няма никакво оръжие. Според Техеран, това би трябвало да свали от дневен ред всички въпроси около характера на мисията, добавя той.

Наблюдателите обаче са убедени, че Израел не ще допусне блокадата на ивицата Газа да бъде пробита, камо ли вдигната. Израел засега не е отговорил официално на иранските планове.

Израел обаче би се озовал в доста трудно положение, тъй като Иран със сигурност ще бъде подкрепен от ливанската радикална групировка Хизбула, от палестински екстремистки организации като Хамас, а също и от Сирия. Освен това, опонентите на Израел разчитат, че в случай на военен сблъсък САЩ няма да се застъпят за Израел, допълва анализаторът за "Комерсант".

Отношенията между Иран и Израел в последно време и без това се изостриха сериозно. Специалистите отдавна споменават, че е възможен пряк военен сблъсък между двете държави, но опасността още никога не е била толкова реална, добавя "Комерсант".

Междувременно снощи стана ясно, че Израел ще назначи две комисии, които да разследват случая с превземането от израелски командоси на корабите от Флотилията на свободата миналия понеделник, когато загинаха девет души - осем турски граждани и един турчин с американско гражданство, съобщи израелското радио, цитирано от агенция ИТАР-ТАСС.

Решението бе взето след предложението на ООН за създаване на международна комисия, която да бъде съставена от представители на Израел, САЩ и Турция и да разследва случая. Въпреки международния натиск Израел не отстъпи и не прие това предложение, заявявайки, че има право сам да разследва какво се е случило.

dimo
08-06-2010, 11:54
Чалмалиите в близкия изток се активизират замирисва
лошо .

fred
08-06-2010, 15:28
Израел би могъл да се справи с всчики тия вкупом, но е по-добре да не се стига до подобни действия.

търтей
08-06-2010, 15:47
Израел би могъл да се справи с всчики тия вкупом, но е по-добре да не се стига до подобни действия.

Що? Три войни водят ако не бъркам
я кво яко става после :laser:
Ххахаха

fred
12-06-2010, 22:50
Що? Три войни водят ако не бъркам
я кво яко става после :laser:
Ххахаха

Точно така, мисълта ми само да не стане по голяма война, а иначе ако е между Израел и арабите работата е ясна я :laughing1:

търтей
12-06-2010, 23:03
Точно така, мисълта ми само да не стане по голяма война, а иначе ако е между Израел и арабите работата е ясна я :laughing1:

Е по-голяма, колко по-голяма.

Турция а се е намесила, а е издухала ЕС много яко. Ердоган, обаче, ясно заяви, че ЕС членството остава приоритет.

Другият възможен играч е Иран. Само дето само им липсва една война с Израел и тотално ще ги обявят за страна подкрепяща тероризма и ще им спретнат една бърза пустинна буря 3 :respect:

Та в момента всички са извадили пишкометъра и лаят смело.
Ма за хапането се иска дупе. Голямо дупе.

dimo
13-06-2010, 00:23
..ще им спретнат една бърза пустинна буря 3...

Тея мангали все повече сигнали дават че единствено от това разбират !
Спомням си в момента едно гнусно и варварско убийство от преди една година по време на протестите след съмнения(какво съмнение само малоумен би повярвал на това) за фалшифициране на изборите в Иран .
Нейното име беше Неда Султан на 27 години и дори нямаше пряко отношение към протестите http://www.youtube.com/watch?v=b5KBrsz1oxs&feature=related
Не мога да повярвам че тук има хора склонни да защитават действията на тея гнусни убийци на невинни хора .......между другото един от главните подръжници на терора В Иран,Ирак ,Афганистан,Сомалия,Судан Ливан,Палестина ,северна Корея и прочие е матушка Русия- за това нашите комунисти са нащрек и са готови щом в Москва пръднат тук веднага да се насерат

Derry
13-06-2010, 12:21
Що па русия да е подръжник на терора?

fred
13-06-2010, 17:11
Понеже и изнася, а може и оръжие да попробута и т.н.

Derry
13-06-2010, 17:30
Аха, ясно същото както и при американците пък те борци против тероризма се пишат.

fred
13-06-2010, 22:52
Мда, ама с тая разлика, че руската попара сме я сърбали и за нищо не става, виж как две Германии ядоха от различни паници, а в края на краища едната отиде при другята, по добрата мисля.Половин Европа избяга от Русия, републиките и също се разбягата, то и половин Русия отиде в САЩ де :)

Derry
13-06-2010, 22:55
Миграция :) нещо като великото преселение на народите в съвременен вариант.

dimo
13-06-2010, 23:42
миграция но в посока на запад никой не иска в съветския сюз

fred
14-06-2010, 11:30
Даже не миграция, ами направо си е бягство

Derry
14-06-2010, 19:18
Пък в русия не ми се струва да са зле, имам две приятелки едната е в Москва другата в Тюмен и са доволни от живота там.

fred
14-06-2010, 19:40
А, то има и и милиардери-ей го, има-няма Путин за два мандата стана такъв:)), затова и промени конституцията за да изкара и трети.Тълпи от емигранти заливат границите, за да мият поне чинии и да паркират лади, негри, чукчи, китайци, и американци са готови на всичко, само и само да стъпят с единя крак на руската земя за да добият статут на Имигранти,а руската дума обмисля нови и по-високи критерии за предстоящото пускане на очакваните с трепет от цял свят зелени карти.Да не говорим за студентски бригади, участниците в които за няколко хилядарки, в зелено /цветът на новата рубла/, чистят сьомги от чер хайвер или лъскат темето на Ленин в мавзолея.Руската демокрация и икономическа стабилност съотвестват и на валутата и-рублата е завладяла света и с нея можеш да си купиш всичко във всяка една точка на света, отделно всички говорят руски...
Сериозно казано-всеки може да се доволен от живота си, но това не значи че страната е доволна, образно казано.

Derry
14-06-2010, 22:12
Сериозно казано-всеки може да се доволен от живота си, но това не значи че страната е доволна, образно казано.

Е, че то доволна държава няма. Това е като да намериш умна, красива, добра и работлива жена. :)

---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:11 ----------


А, то има и и милиардери-ей го, има-няма Путин за два мандата стана такъв:)), затова и промени конституцията за да изкара и трети.Тълпи от емигранти заливат границите, за да мият поне чинии и да паркират лади, негри, чукчи, китайци, и американци са готови на всичко, само и само да стъпят с единя крак на руската земя за да добият статут на Имигранти,а руската дума обмисля нови и по-високи критерии за предстоящото пускане на очакваните с трепет от цял свят зелени карти.Да не говорим за студентски бригади, участниците в които за няколко хилядарки, в зелено /цветът на новата рубла/, чистят сьомги от чер хайвер или лъскат темето на Ленин в мавзолея.Руската демокрация и икономическа стабилност съотвестват и на валутата и-рублата е завладяла света и с нея можеш да си купиш всичко във всяка една точка на света, отделно всички говорят руски...


Като почнем тунела под Шипка ще ги подбием.

dimo
14-06-2010, 23:33
Пък в русия не ми се струва да са зле, имам две приятелки едната е в Москва другата в Тюмен и са доволни от живота там.

Доволни е твърде относително понятие много от тях нямат дори домашни телефони обаче са доволни -
те и талибаните са доволни от живота в афганистан ...
и Севернокорейците са доволни в живота в Северна Корея където е супер обаче в Куба е ще по яко от миналата година им разрешиха да се оплакват от ладите да притежават мобилни телефони ,микровълнови и компютри :thumbdown:

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

фред ми взе думите от устата

fred
23-06-2010, 22:34
Е ние сме си от една порода :waving:

pavlin
24-06-2010, 03:09
Доволни е твърде относително понятие много от тях нямат дори домашни телефони обаче са доволни -
те и талибаните са доволни от живота в афганистан ...
и Севернокорейците са доволни в живота в Северна Корея където е супер обаче в Куба е ще по яко от миналата година им разрешиха да се оплакват от ладите да притежават мобилни телефони ,микровълнови и компютри :thumbdown:

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:32 ----------

фред ми взе думите от устата

Колега, Руската икономика е много по-развита от нашата и Москва като стандарт на живот е много по-добре от където и да е в България. Не знам къде тръгна да сравняваш Русия с талибаните.

fred
24-06-2010, 09:20
Абсолютно не съм съгласен, руската икономика ествено е по развита, след като имат всичко, но е съпътствана от ниско качество на труда и производството, руска стока и качесто са несъвместими неща, не говоря за танкове и ракети, а и стандартът на живота не е по добър от този в България.Не бъркай живота в голмите градове. Общият жизнен стандарт е доста нисък.
Показателно е че и ти не си емиграл там колега, като гледам :)

ето една статия
Среден живот по руски стандарт
Теги: В Русия, Коментари, Санкт-Петербург, пари, автомобили, образование, информационни технологии, социология, население, Медии

РИА Новости
Какъв е той, новият бит на нова Русия, формирали се в периода на високите цени на нефт? Такъв въпрос задава списание „Итоги". Социолози от Европейския университет в Санкт-Петербург изследваха три основни аспекта: трансформация на жизнените стратегии, промяна на домашното пространство и потребителските практики, я също иновациите на сексуалното поведение.
Обект на изследването стана населението на големи градове, по-точно, най-подвижната и възприемчивата на промени негова част - т.н. средна класа, която се формира в периода на високите цени на нефт. Кои са тези руски „нови средни"? Според социолозите, за представителите на авангардния сегмент на новата руска средна класа са характерни четири базови признака: висше образование, регулярна работа, нефизически характер на труда, управленски позиции. Представителите на „новите средни" са заети в такива сфери като туризма, IT, телекомуникациите, медиите и образованието. Какви са техните приоритети? Първо, "новите средни" са офисен тип на заетост. Техният идеал - минимум началство и контрол, максимум свобода и самостоятелно разпореждане със собственото си работно време. Второ, това са хора, които умеят да ценят своето и чуждото време. За бързина и качество те са готови да плащат повече, отколкото струват стоките или услугите на средно равнище. Това означава, че постепенно се измества сегмента на низко то качественото потребление, процъфтяло през бурните 90-те години. За това у „новите средни" пари има. През последните 10 години два пъти повече станаха онези, които са в състояние да изхранят и облекат себе си и семействата си. Лошата новина е , че че успехите на мнозинството свършват с това. Само 16% от руснаците, ако се вярва на данните на социолозите, днес могат да бъдат причислени към средната класа. Те могат да си позволят класическия атрибут на „среднокласника" - кола. Равнището на доходите на „новите средни", заявени от самите анкетирани, като правило има занижен характер и варира в рамките на 12,000 рубли (около 410 долара) месечно за всеки член на семейството. При това еталонното качество на живота, според руснаците, изисква заплата от 42,000 рубли.

pavlin
24-06-2010, 13:12
От руската икономика има още много да се желае но да тръгнеш да сравняваш стандарта на живот на руснаците с този на талибаните е малко пресилено. Конкретно в тази дискусия ставаше въпрос за живота в Москва и Тюрмен ако не се лъжа.

CBET
24-06-2010, 16:38
Колеги нещо сте избягали от темата.

fred
24-06-2010, 18:42
Идеята на Димо е, че всеки може да си харесва живота, ама не значи, че стандартта на живот е изключителен, по тази причина.
А и както казва колегата Свет, темата е друга

pavlin
24-06-2010, 22:44
Ами тогава да отворим нова тема за това колко развита е руската икономика.

CBET
24-06-2010, 22:56
Аз съм "за"! :)