PDA

View Full Version : Дайте малко съвети за тая джаджа...



ФЕРАРИСТ
01-06-2010, 22:07
.....значи една аверче се връща от Ингланд, и може да ми вземе за около 100 лв - (125 лв с кабелите), ей тоя усилвател......интересува ме заслужава ли си, това само към бас каса ли се вързва, или и към останалите колони, изобщо каква работа мое да ми свърши - мислех за малко ъпгрейд на музиката поне в едната кола, имам някакви фешън колони дето взех от една "англичанка" с пищялки към тях даже, но нямам суб.....както и да е.....
Съвети и мнения....
http://www.theloudest.co.uk/?sectionid=2&page=view_product&product_id=104
http://cgi.ebay.co.uk/3000w-Car-Amplifier-4-Channel-Amp-for-sub-6x9-ice-cd-/290378120530?cmd=ViewItem&pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GP S_Car_Amplifiers_PP&hash=item439be27d52

Dodo 155
01-06-2010, 22:34
.....значи една аверче се връща от Ингланд, и може да ми вземе за около 100 лв - (125 лв с кабелите), ей тоя усилвател......интересува ме заслужава ли си, това само към бас каса ли се вързва, или и към останалите колони, изобщо каква работа мое да ми свърши - мислех за малко ъпгрейд на музиката поне в едната кола, имам някакви фешън колони дето взех от една "англичанка" с пищялки към тях даже, но нямам суб.....както и да е.....
Съвети и мнения....
http://www.theloudest.co.uk/?sectionid=2&page=view_product&product_id=104
http://cgi.ebay.co.uk/3000w-Car-Amplifier-4-Channel-Amp-for-sub-6x9-ice-cd-/290378120530?cmd=ViewItem&pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GP S_Car_Amplifiers_PP&hash=item439be27d52
Този изглежда на параметри доста сериозен :horror:
За тия пари си заслужава, според мен ;)

Ilko Ivanov
01-06-2010, 23:52
Така, като го гледам не е с нещо по-различен от масовите марки(Тъндър, Блаупункт, Бушмен и всички производни) в този ценови клас на нашия пазар. Цената е добра и щом те кефи да го купиш от там - взимай.
Може да го включиш по различни начини - 2, 3 или 4 канала. Пример - събуфер плюс две тонколони. Или два суба... или 4 колони със съответните настройки за различните типове свързване.

П.П. Не надценявайте аудиотехниката внесена от "Европата". И там като и в БГ качествените компоненти струват мн.пари. Това не значи , че евтините не вършат работа де...

ФЕРАРИСТ
02-06-2010, 08:29
Това че е 4 канален, по принцип значи че могат освен суб към него да се закачак и 2 колони да речем, така ли?

zdravio
02-06-2010, 09:07
Да както решиш можеш да го ползваш 4 колони, 1 субуфер + 2 колони, 2 субуфера или както прецениш. Дават му 4 x 210w на 2 ома което е доста сериозна цифра(ако са реални)

Kamen666
02-06-2010, 09:32
Ники,усилвателя си струва,немога да го разбера точно дали е с реални параметри и бушона неможех да видя колко ампера е,но определено за 125 лв с кабелака е идеален.
Може ли да вземем два ? :)
Мое направят дискаунт за повече от един :)

ФЕРАРИСТ
02-06-2010, 13:02
Мне, само един е, аверчето вече го е взело, но няма да му пасне и затва го взимам аз - той пък го взел от някакъв дето тъкмо си го взел и си халосал колата......

mordohy
03-06-2010, 22:35
Ники, усилвателя е супер и повярвай ми, плащаш му само кутията.
В тоя клас усилватели, вече почти не се правят. освен от сериозните играчи.
Звука му е изключителен, но изисква и добри говорители. На практика ще го използваш на не повече от 10%. Моя е подобен и въпреки, че е по-слаб, пак не му използвам пълните възможности.Не е и необходимо.
Можеш да го свързваш, както ти хрумне!
На късо- взимай го и не го продавай никога!!!

ФЕРАРИСТ
13-06-2010, 18:40
Взех "тая джаджа", взех и втора ръка тоя суб с тая каса, но получих доста противоречиви мнения за това дали на самата бас каса трябва да има отвор или не......иначе засега усилвателя е само към него, колоните в вратите ми са някакви Рейнбоу незнамсикакво с две пищялки даже към тях, свалих ги от една англичанка, видях че са фешън и си ги взех, не знам дали е добре да ги вържа към усилвателя - http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/3966.html
Но като за начало ме вълнува дали на кутията да дупча дупка или не....

DarkKnight
14-06-2010, 09:46
Дали да има дупка се определя от обема и от това какъв резултат искаш - да думка повече или да го разлива ;)

Sergey_gigov
14-06-2010, 11:18
предната линия е дбре а суба какъв е ? , че огледах темата ма нещо не видях суба .

ФЕРАРИСТ
14-06-2010, 11:27
предната линия е дбре а суба какъв е ? , че огледах темата ма нещо не видях суба .
Моя грешка, мислех че съм атачнал снимките, но съм пропуснал......
http://i1020.photobucket.com/albums/af327/ferrarist75/th_IMAG03.jpg (http://s1020.photobucket.com/albums/af327/ferrarist75/?action=view&current=IMAG03.jpg)

Дали да има дупка се определя от обема и от това какъв резултат искаш - да думка повече или да го разлива ;)
Как е с дупка и как - без?

Sergey_gigov
14-06-2010, 11:34
б - не мога да повярвам тва Пайнер 305 ц ли е ?
или 10'' говорител
кутията ми прилича на около 20 22 литра - ако е 10-ка остави го така не го пипай

от говорителя зависи в каква каса ще свири ,(следващото което ще кажа е много образно и повърхностно )-когато е с Фазоинвертор говорителя слиза по- надолу
а когато е без фаза е доста по бърз (има и изключения ,но тая тема за фазата е доста дълга )

ФЕРАРИСТ
14-06-2010, 13:15
Като на индианец да кажеш как да разбера размера " какъв е?
Пайнер е, хайвана дето ги слага ми гарантира за него, каза че ако не ми ареса мога да го върна и ала бала.....

Sergey_gigov
14-06-2010, 15:11
мериш с ролерката диаметъра на баса
25 см /2.54=10''
30 см / 2.54=12'' (''-инч)

за размера на касата -мериш ширина -дълбочина !!!(горе и долу - събираш 2-та размера и делиш на 2-получава се средно дълбочината на кутията ) и височина
след това мериш колко е дебелината на материала и го вадиш от всички - след като си ги извадил умножаваш
ШхВхД=литража на касата

Пример
Ширина -40см -(4см това е дебелината на материала )=36см
Дълбочина -Горе 13см +Долу 27 =40см/2--=средно 20(-4см дебелина на материала )=16см
Височина -34см -4см =30см
Умножаваш Ш х Д х В = ?
36 х 16 х 30 = 17.3 литра

Предполагам че ще се справиш - хайде успех и дано съм помогнал .

DarkKnight
14-06-2010, 16:24
...

Как е с дупка и как - без?

Ами според мен се определя от това какъв стил музика слушаш и какъв бас искаш да получиш. Аз като слушам предимно ретро, денс и някое друго комерсиалче не обичам да думка, а да разлива баса/да става един мек дълбок и плътен/, демек да не прави "бум", а да прави "буууум" :)

Другото колегата Sergey_gigov ти го е казал доста по-добре отколкото аз бих могъл. Основното е, че обикновено ако искаш хубав резултат, по-добрия вариант е да направиш нова кутия отколкото да преработваш старата ;)

Sergey_gigov
15-06-2010, 13:11
колега какво стана - сметна ли си обема на касата и размера на говорителя - ако не си - смятай и дай да видиме дали ще пее или не :)

ФЕРАРИСТ
15-06-2010, 16:59
Абе тя и ся си лумка добре, предполагам че тоя дето я е правил(изглежда кадърно направена) предполагам се е занимавал със смятането, аз чак толкова време нямам да отделя за това, сега просто мисля да прекарам колоните на задните врати през усилвателя, че са 120 ватови и цдто им е май слабо, и с това да приключа с музиките.....