PDA

View Full Version : Газова Уредба



SNAIPERIST
02-06-2006, 09:52
Значи колеги реших да си сложа газова уредба на 146-цата си че не се издържа на разхода на този дзвер.Проучих въпроса и разбрах че ще ми струва около 500 кинта.Четох и за газовия инжекцион(ама май ще мина без него :big_money: ).Та въпроса ми е, дали някои има газова и как е ?Дали няма да падне доста мощността(нема да има инжекцион)...подхожда ли на T.S-двигатели.

Lucky
02-06-2006, 10:24
Колега за 500 кинта само ядове си навлечеш на главата :roll: :!: :idea:

vladu
02-06-2006, 11:26
Значи колеги реших да си сложа газова уредба на 146-цата си че не се издържа на разхода на този дзвер.Проучих въпроса и разбрах че ще ми струва около 500 кинта.Четох и за газовия инжекцион(ама май ще мина без него :big_money: ).Та въпроса ми е, дали някои има газова и как е ?Дали няма да падне доста мощността(нема да има инжекцион)...подхожда ли на T.S-двигатели.

според мен нема Алфа дет да иска газ - ще те намрази. Подходящ е само Голф МОНОИНЖЕКЦИЯ.

SNAIPERIST
02-06-2006, 11:58
Колега за 500 кинта само ядове си навлечеш на главата :roll: :!: :idea:Ами аз не съм наясно много със цените но мисля че са си по толкова инсталациите :?
Знам че газовата разваля двигателя, но все пак не бих могъл да смогна с горивото.Надявам се, че има някой от форума с алфа на газ,който би претеглил + и - на газта ??Въпреки всичко съм решил де!

търтей
02-06-2006, 12:01
Въпреки всичко съм решил де!
е щом си решил слагай
иби в брц или при робертино

SNAIPERIST
02-06-2006, 12:10
Въпреки всичко съм решил де!
е щом си решил слагай
иби в брц или при робертино
Тъй като не съм от София адрес да посочиш?

търтей
02-06-2006, 12:12
http://www.brc.hit.bg/indexbg.html

на робертино не го знам как се води адреса - додо като се появи ще ти го каже

BatVas
02-06-2006, 12:13
Колега за 500 кинта само ядове си навлечеш на главата :roll: :!: :idea:

Все пак ако си решил - поне сложи газов инжекцион - е вярно че е над 1000 ама това е по-добрия вариант :idea: :!: :wink:

MONI
02-06-2006, 12:17
Колега само първо си направи сметка колко километра минаваш на година за да видиш дали ше ти се върже сметката за АГУто и ремонтите произтичашти от нея и тогава действай.

Второ има доста теми по въпроса така че разгледай и по назад.

SNAIPERIST
02-06-2006, 12:18
Колега за 500 кинта само ядове си навлечеш на главата :roll: :!: :idea:

Все пак ако си решил - поне сложи газов инжекцион - е вярно че е над 1000 ама това е по-добрия вариант :idea: :!: :wink:
Газовият инжекцион към инжекциона на бензина ли се връзва по някакъв начин или е отделно, и какво е точно предимството му пред обикновенната инсталация(по-голяма мощност ли ?) :?: :?: :?: :question:

търтей
02-06-2006, 12:20
Газовият инжекцион :?: :question:
колега ма почети малко де - дал съм ти линк;)

на кратко ако си с пластмасови колектори забрави за нещо различно от газов инжекцион

SNAIPERIST
02-06-2006, 12:26
Бях забравил за линка, благодаря за него сега ще го видя,а за колекторите-не са пластмасови :lol:

Crusader
02-06-2006, 21:12
Брей-брей.. много баби бе :lol: -> споко скачай колега, тва дето приказват че АГУ и TS са несъвместими неща е мит, обаче умната със сервиза дето ще я монтира и не се скъпи за симулаторите /макар единият да е почти излишен - на ламбдата/ обаче тоя на дюзите е задължителен, там кихалки и други шукарийки ->слагай. Ламбда контрол е по желание, обаче ако го искаш цената скача с поне 200 кинта /ама пести около литър на 100/
Подготви се раз разход 9-10 на дълго и 10-13 градско /ма бива на тая цена на газа, па и тва е с посръчкване/ Ако има друго ->питай :wink:

SNAIPERIST
02-06-2006, 22:51
не се скъпи за симулаторите /макар единият да е почти излишен - на ламбдата/ обаче тоя на дюзите е задължителен, там кихалки и други шукарийки ->слагай. Ламбда контрол е по желание, обаче ако го искаш цената скача с поне 200 кинта /ама пести около литър на 100/
Подготви се раз разход 9-10 на дълго и 10-13 градско /ма бива на тая цена на газа, па и тва е с посръчкване/ Ако има друго ->питай :wink: Много не съм на ясно какво е симулатор и ламбда контрол но благодаря за съветите, очертава се до 1 месец да е на лице уредбичката :lol: относно сервиза ще го избирам стриктно 8)

Dodo 155
03-06-2006, 21:47
Въпреки всичко съм решил де!
е щом си решил слагай
иби в брц или при робертино
Тъй като не съм от София адрес да посочиш?
А от къде си :roll: :?:
Доколкото знам във Велинград и Плевен, както и в Русе има доста добри газаджии :wink:

п.с. Робертино последно (преди 6-7 месеца) беше още зад БИЛА в Емил Марков :wink:

SNAIPERIST
03-06-2006, 22:57
От Петрич съм и София ми е по-близо от Русе и Плевен, но днес проучих нещата и открих и тука един сервиз, поразпитах и ми казаха че е добър :lol:

Dodo 155
05-06-2006, 00:23
От Петрич съм и София ми е по-близо от Русе и Плевен, но днес проучих нещата и открих и тука един сервиз, поразпитах и ми казаха че е добър :lol:
Е щом си от Петрич пусни едно ЛС на virusalfa и той ще ти каже за един майстор близо до Благоевград, който бил много добър :idea:

ZoE23
08-06-2006, 23:09
АЗ съм с гаЗов инжекцион и определено има раЗлика между карането на бенЗин и на гас! :wink: Но мисля че с обикновена гаЗова наистина ще имаш само дертове,но ти си решаваш в крайна сметка?!?!

kolioto
12-06-2006, 00:59
Има и в Сандански добри(не само по характер) газаджии.И са доста компетентни - пък и колкото по-близо са до теб - по-добре - можеж да им досаждаш по-често то да не се налага ама...

malibu_sl500
21-10-2011, 23:34
здравейте колеги. Намислил съм да слагам газ на Алфата 146 боксер , имали начин да не е газов инжекцион че е мн пара. и наред ли ще е всичко ако е със стандартна уредба. мерси предварително

robygas
21-10-2011, 23:40
здравейте колеги. Намислил съм да слагам газ на Алфата 146 боксер , имали начин да не е газов инжекцион че е мн пара. и наред ли ще е всичко ако е със стандартна уредба. мерси предварително

Няма проблем да е с обикновена уредба.
Между другото има доста такива теми във раздела.