PDA

View Full Version : Дневната дозичка новини...



VFTI
23-06-2010, 19:01
Пускам една темичка с цел да се пускат някакви такива "дребни" темички и проблеми, които доста бързо ще изчезнат в публичното пространство....

Когато става въпрос за политика и икономика, аз чета 1-2 сайта и то не всеки ден, но благодарение на форума съм се хващал да научавам доста интересни и важни новини за деня...Таа предполагам и много хора като мен следят повече форума, отколкото стотиците и-нет страници с новини,кои нужни, кои ненужни и преувеличени...А и има много новини, които биват пропуснати по телевизиите..

Това е идеята на темичката...Хем новини, хем по някое коментарче...А и ще има едно хубаво събиране на линкове към други сайтове :)

Ако няма приемственост и не се хареса идеята за темата, спокойно може да литне към кошчето:waving:


Ето нещо от мен...
Държавата дава с над 30% повече пари за строителството на „Люлин“
http://www.investor.bg/news/article/101638/332.html

VFTI
30-06-2010, 15:40
http://www.dnes.bg/bulgaria/2010/06/30/sini-i-cherveni-obviniavat-gerb-v-lobizym.93672,3


Законът за собствеността на земеделските земи задължава собствениците да продадат нивите си първо на арендатора. Ако той не желае да ги купи, тогава могат да ги продадат на друг.

Вторият закон – за опазване на земеделските земи, ограничава рязко възможността те да се използват за ветрогенераторни паркове. Според текста „не се допуска изграждането или разширението на обекти за производство на електрическа енергия върху земи от първа до четвърта категория” (най-плодородните).

:humpx::humpx:

morfius
30-06-2010, 16:05
Законът за собствеността на земеделските земи задължава собствениците да продадат нивите си първо на арендатора. Ако той не желае да ги купи, тогава могат да ги продадат на друг.



Отдавна се канеха някои да изкупят земята на едро...

Stoyan Georgiev
30-06-2010, 16:32
кур тате баница.....

ги таковам в манафите

от какъв ще ми казват дали мога или не мога да си продавам на който си искам земята ?

айде това за ветрогенераторите малко от малко го разбирам (макар, че един ветреогенератор реално му трябват около 10 на 10 метра за основата и не ти пречи да гледаш нещо под него) най-малкото може да се наруши еко-равновесие


но от какъв че по дяволите ще ми казват те на кой аз аджеба ще си продавам земята?! ми може да са некадърни арендаторите, а аз да искам да я дам на някой, който наистина ще се грижи за нея, ко прайм тогава ?!


поредния поръчан закон !!!!!

VFTI
01-07-2010, 10:52
Бабата дава 100дка земя...Всяка година и намалят арендата...криза,земята вече се поизчерпвала, лош добив...бля..бля..Сега с тоя закон хич ще спрат да плащат...или ще трябва да я продаде на безценица или пак да не получаваш нищо....


Ауууу колко мазно и гнусно говорят...лелеййй как се издразних...
http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/828243637-Desislava_Taneva_Shte_se_saobrazim_s_mnenieto_na_b ranshovite_organizatsii_v_zemedelieto.html

bass
01-07-2010, 11:10
но от какъв че по дяволите ще ми казват те на кой аз аджеба ще си продавам земята?! ми може да са некадърни арендаторите, а аз да искам да я дам на някой, който наистина ще се грижи за нея, ко прайм тогава ?!

Губиш една година евентуално, прекратявайки договора с арендатора. След което продаваш на когото си искаш, защото няма арендатор, на когото си длъжен да я предложиш.

Което не променя факта, че това са... "манафски" ли каза?... изпълнения. Милиционерски решения като това с цените на такситата, ама да не подхващам друга тема.

ФЕРАРИСТ
01-07-2010, 11:35
Губиш една година евентуално, прекратявайки договора с арендатора. След което продаваш на когото си искаш, защото няма арендатор, на когото си длъжен да я предложиш.
Абсолютно, нашите имат на две места земи по тая схема, и на двете договора с арендатора се подновява година за година, между другото това отдавна е в сила, както и хиляди други абсурди......медиите масово пишат на кой как зели апартамента, но никой не пише колко народ изгоря покрай тая земя, щото пенсиите на село и хабер си нямат от закони, и разни мърсоли им взимат земята както им кефне.......и готиното даже е че всичко е законно.....

S_G_M
01-07-2010, 12:10
automedia :notworthy:
Чудесно е, ама нито е икономика, нито политика.

bass
02-07-2010, 17:27
По повод увеличаването на съдебните такси, в частност тези по делата на граждани срещу държавата:
http://dnevnik.bg/analizi/2010/07/01/926687_redakcionen_obiknoven_cinizum/

RPWWD
02-07-2010, 18:21
айде това за ветрогенераторите малко от малко го разбирам (макар, че един ветреогенератор реално му трябват около 10 на 10 метра за основата и не ти пречи да гледаш нещо под него) най-малкото може да се наруши еко-равновесие

поредния поръчан закон !!!!!
Пък аз не го разбирам!
Това не е заради ветрогенераторите, а заради фотоволтаичните електроцентрали - те наистина заемат големи площи, но законът е пълно безумие, защото независимо от категорията на земята, тя преимуществено пустее, отколкото да се обработва. От какъв зор нивята масово ще пустеят, само и само да не може да се развиват ВЕИ върху тях?!? Хич не е случайно, че законът визира земите от 1-ва до 4-та категория, които са разположени преимуществено в източната част на страната - район с подходящи слънцегреене и сила на вятъра. ТЕЦ-овото и атомно лоби се намесва сериозно, а ние си мислихме че комунистът Овчаров е основният им застъпник ;-)

didod
02-07-2010, 18:35
Не знам дали това за земята ще мине чисто правно погледнато. Ама щом са решили...

nikolaaaay
02-07-2010, 22:09
Милиционерски решения като това с цените на такситата, ама да не подхващам друга тема.
Това с цената на такситата трябваше да стане много отдавна. Най-накрая да се махнат тия нагли лентяи, дето киснат на летището за да излъжат някой заблуден чужденец, при това законно. Е, сега вече няма да е законно.

bass
05-07-2010, 10:59
Това с цената на такситата трябваше да стане много отдавна. Най-накрая да се махнат тия нагли лентяи, дето киснат на летището за да излъжат някой заблуден чужденец, при това законно. Е, сега вече няма да е законно.

ОК, няма да е законна цената над максимума. Но разходките от летището до Радисън за по-направо през Банкя и Бояна няма да са незаконни. Да видим сега кога ще се сетят да сложат лимит и на километрите, които едно такси може да изминава с един клиент. Или да разпишат законово всички възможни разрешени маршрути в града, за да няма измамени заплеси.

Тия ментеливи таксиджии могат да бъдат гонени по много от същестуващите законови разпоредби, един човек като е мошеник, то е завинаги - със сигурност крият и данъци, сводничат и т.н.

Не е държавата тази, която да ти казва на колко да оценяваш труда си. Днес са таксиджиите, утре някой ще ревне срещу твоята или моята професия, че много скъпо взимаме. Еврочиновниците така решават проблема с глобалната криза - ограничават бонусите на банкерите - гениално просто....
Затва е дебилна мярката - първосигнален опит за справяне с последствията от един проблем, а не генералното му решаване, от което произтичат само допълнителни проблеми (за кой ли път го пиша това).

Тия всичките измекяри (не само таксиджии) нямаше да са в бизнеса, ако общината си вършеше работата по контрала на разпоредбите, които сама е написала.

А най-чистият и пазарен вариант би бил да изчезнат тия дето вървят и спят, па после плачат, ама не би - тях всички ги пазят. Чудя се дали щяхме да еволюираме от маймуни изобщо, ако едно време някой беше сложил лимит на саблезъбите тигри колко маймуняка имат право да изядат за един ден...

Satanism
05-07-2010, 11:04
Ето ви още една:
Държавата дава 25млн лв годишно на МВР за подслушване....а тази година бюджета на СУ ще бъде орязан с 8млн!!! до 27млн.....

morfius
05-07-2010, 12:02
Това с цената на такситата трябваше да стане много отдавна. Най-накрая да се махнат тия нагли лентяи, дето киснат на летището за да излъжат някой заблуден чужденец, при това законно. Е, сега вече няма да е законно.

Това не се решава с лимит на цените, а с оправия на правилото за защита на марките/емблемите... за да не могат да имитират други фирми и така да подвеждат клиентите.
Защото това е услуга и всеки има право да я предлага на каквато иска цена, това което беше измамното беше имитацията на фирми с известни цени за да се подведе клиента.

Pinky
05-07-2010, 12:44
Принципно е грешно да бориш злоупотребите по този начин, ама е факт, че всичките с надутите цени са мошеници, ни един читав няма. Предполагам, ако излезе някоя супер луксозна марка, която реално си струва името и парите, мярката може да бъде променена. Естествено, много по-важно би било орегламентирането на имитирането на марките и емблемите.

nikolaaaay
05-07-2010, 23:22
Това не се решава с лимит на цените, а с оправия на правилото за защита на марките/емблемите... за да не могат да имитират други фирми и така да подвеждат клиентите.
Защото това е услуга и всеки има право да я предлага на каквато иска цена, това което беше измамното беше имитацията на фирми с известни цени за да се подведе клиента.
Имитирането е друг проблем. Тук става дума за тия дето слагат 10 лв. на километър на стикера на стъклото и докато се усетиш, сметката ти е 50 кинта примерно. Вярно, че намесата с лимита е груба и не е хубаво държавата да се меси така, ама нещо тряя да се направи. Такива лимити има на много стоки и в БГ и по света.
За бакшишите също е по-добре, защото сега много хора се страхуват да вземат такси, за да не бъдат измамени. Ако клиентите са спокойни, че това няма да се случи - оборотът им ще се вдигне.

bass
07-07-2010, 18:19
Европата ще смачака дори и нас в дисциплината "Административен и регулаторен дебилизъм" (еврототалитаризъм?) :-(

По повод бонусите на банерите... (http://www.dnevnik.bg/evropa/evropeiski_parlament/novini_za_ep/2010/07/07/929318_ep_odobri_merkite_za_ogranichavane_na_banke rskite/)

Данъкоплатците били платили цената за "културата на краткосрочни рискови бонуси" (?!?!) - ми да, защото чиновниците изляха парите на данъкоплатците в гнили финансови институции, които трябваше да фалират, а не да бъдат спасявани (за да си продължават по същия начин). Ама нали трябва да остане нещо за регулиране, какво ще правят иначе толкоз еврочиновници...


След като банките се провалиха в опитите си да се реформират сами, сега ние го правим вместо тях

Истински се плаша вече накъде отиваме, честно. Тези хора май тепърва ще откриват комунизма и плановата икономика.

bouncer
07-07-2010, 19:08
Пък аз не го разбирам!
Това не е заради ветрогенераторите, а заради фотоволтаичните електроцентрали - те наистина заемат големи площи, но законът е пълно безумие, защото независимо от категорията на земята, тя преимуществено пустее, отколкото да се обработва. От какъв зор нивята масово ще пустеят, само и само да не може да се развиват ВЕИ върху тях?!? Хич не е случайно, че законът визира земите от 1-ва до 4-та категория, които са разположени преимуществено в източната част на страната - район с подходящи слънцегреене и сила на вятъра. ТЕЦ-овото и атомно лоби се намесва сериозно, а ние си мислихме че комунистът Овчаров е основният им застъпник ;-)

има много силна логика да не се отнема от държавния земеделски фонд. В момента много земи пустеят и не се обработват, но има много програм и инициативи, които ти позволяват да развиваш земеделски бизнес. Аз лично смятам, че това е един от основните отрасли, които предстои да се развият у нас за вбъдеще. Иначе винаги може да се използват за ВЕИ централи изостравени индустриални терени, които да се рекултивират.

RPWWD
09-07-2010, 00:27
има много силна логика да не се отнема от държавния земеделски фонд. В момента много земи пустеят и не се обработват, но има много програм и инициативи, които ти позволяват да развиваш земеделски бизнес. Аз лично смятам, че това е един от основните отрасли, които предстои да се развият у нас за вбъдеще. Иначе винаги може да се използват за ВЕИ централи изостравени индустриални терени, които да се рекултивират.
Лошото е, че в Радомир или Кремиковци да речем, условията за ВЕИ като подходящо слънцегреене или средна скорост на вятъра, не са като в ямболско или каванренско ;-) За да развиваш успешен земеделски бизнес ти трябвят площи от 3000 декара нагоре, плюс земеделска техника на стойност две Ламборгинита. Ако се надяваш на програми по еврофондовете, трябва да се приготвиш за въпроса колко процента комисиона ще трябва да дадеш за да бъде одобрен точно твоят проект от съответните гладници в съответното министерство...

VFTI
09-07-2010, 11:29
Русите знаят какво да правят...

Газпром стана най-печелившата компания в света през 2009 г.
http://www.investor.bg/news/article/102392/335.html

търтей
09-07-2010, 11:32
Русите знаят какво да правят...

Газпром стана най-печелившата компания в света през 2009 г.
http://www.investor.bg/news/article/102392/335.html

Знаят тръшки. Прочети статията внимателно :static:

VFTI
09-07-2010, 11:36
Знаят тръшки. Прочети статията внимателно :static:


Прочетох я и ми е ясно...сигурно ако намалят алкохола ще направят много повече и без ексона да е на загуба, ама и това не е малко...Просто им трябва още такива като нас да цакат и готово:static: С такова управление имат такива резултати, па ако бяха кадърни не ми се мисли....

pavlin
09-07-2010, 20:09
Знаят тръшки. Прочети статията внимателно :static:

Това по никакъв начин не омаловажава успеха на Газпром, които са най-печелившата компания в света за 2009г. Останалото свързано с това кой има печалби и кой има загуби му се казва пазарна конюктура.

fred
02-08-2010, 21:11
Това по никакъв начин не омаловажава успеха на Газпром, които са най-печелившата компания в света за 2009г. Останалото свързано с това кой има печалби и кой има загуби му се казва пазарна конюктура.

А руската ракета е най крива пък в целия космос, щото и той е крив:afro:, от руснак нищо добро не можеш да очакваш, камо ли компания, те продават нещо за цент, а производството им струва долар

koolio
02-08-2010, 23:31
Как никой вестник не посвети специално издание или поне повече от една страница на откриването на мощите на Свети Йоан Предтеча !

Pinky
03-08-2010, 00:10
Да ти имам и възмущението.

koolio
03-08-2010, 00:42
Да ти имам и възмущението.

Що?

bass
03-08-2010, 15:56
И новобранците в КФН тръгнаха да реанимират финансови трупове:
Спасяване на "бълбукнали" инвеститори с парите за пенсии (http://dnevnik.bg/analizi/2010/08/02/941270_spasiavane_na_bulbuknali_investitori_s_pari te_za_pensii/)

fred
04-08-2010, 15:34
Що?

Съгласен съм, че трябваше да има новина за тази находка.

А ето и от мен една новина, поне за мен по интересна и важна от редовните простотии, с които ни заливат родните ни медии.

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6850334&nt=4

Pinky
09-08-2010, 09:50
Знае се от няколко дни, но все пак.
Марк Хърд "напусна" HP (http://www.zdnet.com/blog/btl/hp-ceo-mark-hurd-resigns-amid-sexual-harassment-investigation-company-raises-full-year-guidance/37759)

JORDI
27-08-2010, 12:20
http://dnes.dir.bg/news/novi-dokumenti-samolichnost-6977843?nt=4
Ако са 17 грешките, то основната 18-та е , че на снимките въобще не си приличаме...с тоя печат на лицето! :bg:

Da_Fuse
27-08-2010, 14:22
Друс, друс, друс - пак ни раздруса земетресение в София... И отново с епицентър тук в София, така хубаво си подскокнах нагоре - надолу в леглото...

pr_00f
27-08-2010, 23:13
Eто това е яко

http://novini.dir.bg/news.php?id=6982895

При спецакция хванаха един пиян и седем водачи без книжки
Blagoevgrad24.bg - 27 Август 16:20
Служители на сектор “Пътна полиция“ при ОД МВР проведоха СПО на територията на РУП Сандански, съобщават от пресцентъра на ОДП-Благоевград. На 26.08.10г от 18.00ч до 22.00ч на територията на община Сандански бяха извършени проверки по контрола на безопасността на движението. Проверени са 147 ППС като са констатирани 68 нарушения. В хода на операцията е установен един пиян водач и 7 неправоспособни шофьори. Пътните полицаи са съставили 48 бр. акта и 12бр. фиша, от движение е спрян 1 автомобил, а 12 водачи са предупредени.

kokless
27-08-2010, 23:16
Eто това е яко

http://novini.dir.bg/news.php?id=6982895

При спецакция хванаха един пиян и седем водачи без книжки
Blagoevgrad24.bg - 27 Август 16:20
Служители на сектор “Пътна полиция“ при ОД МВР проведоха СПО на територията на РУП Сандански, съобщават от пресцентъра на ОДП-Благоевград. На 26.08.10г от 18.00ч до 22.00ч на територията на община Сандански бяха извършени проверки по контрола на безопасността на движението. Проверени са 147 ППС като са констатирани 68 нарушения. В хода на операцията е установен един пиян водач и 7 неправоспособни шофьори. Пътните полицаи са съставили 48 бр. акта и 12бр. фиша, от движение е спрян 1 автомобил, а 12 водачи са предупредени.

Една проста сметка подсказва, че са прибрали 8 рушвета :tooth:

koolio
28-08-2010, 00:04
Eто това е яко

http://novini.dir.bg/news.php?id=6982895

При спецакция хванаха един пиян и седем водачи без книжки
Blagoevgrad24.bg - 27 Август 16:20
Служители на сектор “Пътна полиция“ при ОД МВР проведоха СПО на територията на РУП Сандански, съобщават от пресцентъра на ОДП-Благоевград. На 26.08.10г от 18.00ч до 22.00ч на територията на община Сандански бяха извършени проверки по контрола на безопасността на движението. Проверени са 147 ППС като са констатирани 68 нарушения. В хода на операцията е установен един пиян водач и 7 неправоспособни шофьори. Пътните полицаи са съставили 48 бр. акта и 12бр. фиша, от движение е спрян 1 автомобил, а 12 водачи са предупредени.

Определено да. Щото в тоя район принципно така си карат ...

PEPI-2ALFA
30-08-2010, 02:51
Определено да. Щото в тоя район принципно така си карат ...
:paddle:
Eх ако бяхме в по-долните раздели как щях и аз да си поспамяяя ...:disgust:

bass
01-09-2010, 10:54
По повод закона за потребителския кредит и начините за формиране на лихвите:
http://dnevnik.bg/analizi/2010/08/31/954016_lihvite_v_bulgariia_ili_zakonut_sreshtu_pot rebitelia/

bass
07-09-2010, 11:15
Чиновници ще казват на превозвачите къде има и къде няма смисъл да возят. Без директни линии до населени места с население под 30000 души.
http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/09/06/956528_prevozvachi_gotviat_protesten_pohod_kum_sof iia/
Освен да рециклирам комсомолската книжка, че иде комунизъмът пак. Ебати олигофрените, кога ще отмрат бееее....

И цялата работа е да спасяват поредния мъртвец-мастодонт, гълтащ пари и генериращ загуби - БДЖ. Следващата стъпка е да забранят и движението на тирове.
Все се каня да питам - какво прави в такава ситуация човек, който не е склонен към физическо елиминиране на идиота, не е гласувал за избирането му, не иска да плаща с данъците си за подобни кретенизми и за заплатите на творящите ги!? Псуването не се брои, търсим нещо с практически ефект.

koolio
07-09-2010, 11:28
Все се каня да питам - какво прави в такава ситуация човек, който не е склонен към физическо елиминиране на идиота, не е гласувал за избирането му, не иска да плаща с данъците си за подобни кретенизми и за заплатите на творящите ги!? Псуването не се брои, търсим нещо с практически ефект.

Ако намериш отговор, свирни - може и на лични, че и аз отдавна си го задавам тоя въпрос! :stumm::heavy_cry:

търтей
07-09-2010, 12:11
Все се каня да питам - какво прави в такава ситуация човек, който не е склонен към физическо елиминиране на идиота, не е гласувал за избирането му, не иска да плаща с данъците си за подобни кретенизми и за заплатите на творящите ги!? Псуването не се брои, търсим нещо с практически ефект.

Опитва се да обясни на кретените избрали биби и подобни нему, защо са кретени и защо не е добре за всички да избират такиви юроди.

koolio
07-09-2010, 13:29
Опитва се да обясни на кретените избрали биби и подобни нему, защо са кретени и защо не е добре за всички да избират такиви юроди.

Мишън импосибъл. Все едно да го обясниш на тия, дето гласуват за БСП (к).

търтей
07-09-2010, 13:55
Мишън импосибъл. Все едно да го обясниш на тия, дето гласуват за БСП (к).

Не баш. Български Свободни Професии (к..ви) имат програма. биби е мекере и нагаждач и плямпало.

pavlin
07-09-2010, 19:52
Чиновници ще казват на превозвачите къде има и къде няма смисъл да возят. Без директни линии до населени места с население под 30000 души.
http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/09/06/956528_prevozvachi_gotviat_protesten_pohod_kum_sof iia/
Освен да рециклирам комсомолската книжка, че иде комунизъмът пак. Ебати олигофрените, кога ще отмрат бееее....

И цялата работа е да спасяват поредния мъртвец-мастодонт, гълтащ пари и генериращ загуби - БДЖ. Следващата стъпка е да забранят и движението на тирове.
Все се каня да питам - какво прави в такава ситуация човек, който не е склонен към физическо елиминиране на идиота, не е гласувал за избирането му, не иска да плаща с данъците си за подобни кретенизми и за заплатите на творящите ги!? Псуването не се брои, търсим нещо с практически ефект.

A на теб, каква ти е ползата от съсипването на БДЖ за сметка на някои полулегални превозвачи. Навсякъде има регулиране на този бизнес и е нормално и в България да се опитат да въведат някакви правила.

bass
07-09-2010, 20:03
A на теб, каква ти е ползата от съсипването на БДЖ за сметка на някои полулегални превозвачи
Съсипването на БДЖ няма нищо общо с никакви превозвачи и пазара като цяло - то си е чиновнически акт, при това целенасочен. Съществуването на този вмирисан труп в сегашния му вид е изгодно само на същите тези чиновници и партийни мекерета, които точат пари от нея. Това е една антипазарна структура (като Кремиковци, фонд "Тютюн" и подобни), даже още по-лошо - монополна! Клиентите избират кое има право на съществуване и кое - не. Щом ги кефи повече с автобус, значи БДЖ-то не е адекватно - или да се промени, или да го приватизират/ликвидират най-после.
Изобщо няма какво да се вглеждаме в детайли тука кой е сив и кой е бял - самата идея някой си да казва каква да е икономическата логика на един бизнес е див комунизъм, който уж бяхме загърбили.

pavlin
07-09-2010, 20:26
Съсипването на БДЖ в голяма степен е резултат на липсата на правила и нелоялната конкуренция на частните превозвачи. В цял свят има държавни железници и навсякъде са с преференции и дотации.

Pinky
07-09-2010, 20:50
^ [citation needed]

А иначе, просто е глупаво и недемократично, незвисимо как е изпълнено другаде.

koolio
07-09-2010, 21:14
Съсипването на БДЖ в голяма степен е резултат на липсата на правила и нелоялната конкуренция на частните превозвачи. В цял свят има държавни железници и навсякъде са с преференции и дотации.

Но пропускаш момента, че са реално конкурентни на останалите превозвачи.

pavlin
07-09-2010, 21:46
БДЖ държи една от най-важните държавни инфраструктури, така че не може да се остави да се занимари или унищожи. Освен това с ниските цени на услугите изпълнява и обществена функция. Тези промени може би не са инициатива само на Бойко, ами са и някакво изискване от ЕО.

Ramsezsh
07-09-2010, 23:14
Съсипването на БДЖ в голяма степен е резултат на липсата на правила и нелоялната конкуренция на частните превозвачи. В цял свят има държавни железници и навсякъде са с преференции и дотации.

Проблема с нелоялната конкуренция се решава като се създадат правила, които правила се спазват. Проблемите не се решават с някакви генерални решения, които са не са в полза на обществото, а са само в полза на дадения превозвач.

Old Fox
07-09-2010, 23:24
Ти Павлине май винаги сам си говориш.
Кво общо има легалноста с това да ги ограничиш превозите на теритриален принцип? На глава от населението?
Те полулегалните пътуват само до 30 000 селища, нали? За останалите сите са легални.
ЕО нямат никави изисквания ограничаващи превозите от/до дадено населено място в зависимост от броя на жителите му!!!
Къде е това навсякъде? Щото има страни с по няколко съвсем частни железници.
А никой тук не отрича необходимоста от жп превоз. Но БДЖ просто не работи. Явно проява на некадърност е от един ествен монопол да не можеш да генерираш печалба. БДЖ в този си вид не работи и не трябва да го има.
Съсипването на БДЖ се дължи главно на неговото досегашно управление.

pavlin
07-09-2010, 23:57
Многознайко, аз не си говоря сам, ами си изказвам мнението и къде са тези страни с частни железници.

bass
08-09-2010, 00:04
...и къде са тези страни с частни железници.

Питай например съседа си във Флорида къде са... Тъкмо ще му обясниш какво е държавна железница, когато те попита.

Old Fox
08-09-2010, 00:09
Многознайко е човек, който знае много, нали.
А да пишеш адрес USA и да ме питаш къде са частните железници и повече от смешно- жалко е.

Тъкмо ще му обясниш какво е държавна железница, когато те попита.
Ахам и после мое да обясни на железничарите - колко е номрално държавата да ги дотира.

pavlin
08-09-2010, 00:31
Във Флорида железниците не са частни, многознайко.

търтей
08-09-2010, 00:38
Само Амтрак е държавна.

Като цяло в САЩ железниците са частни. Ма с Павлин не ми се водят спорове та затова прекратявам участие :)

pavlin
08-09-2010, 05:25
Да и Амтрак е единствената железница която покрива цялата територия на САщ и има предимство да ползва всички железопътни линии в стараната пред останалите превозвачи. частните железопътни компании са предимно в областта на превозите на товари. Като цяло, железопътният бизнес е силно регулиран от правителството и напоследък се обсъждат значителни държавни инвестиции за подобряване на инфраструктурата.

---------- Post added at 01:25 ---------- Previous post was at 01:13 ----------



ЕО нямат никави изисквания ограничаващи превозите от/до дадено населено място в зависимост от броя на жителите му!!!


ЕО има изискване за подобряване на инфраструктурата, а това се постига с въвеждане на ред и организиране на транспортната дейност като цяло. Съществуването на безброй малки полулегални превозвачи се контролира трудно.

Old Fox
08-09-2010, 09:39
Между контролирам/регулирам и притежавам разлика правиш ли?
За ЕО нищо не каза. Повтаряш заучени фрази от новините.
Пак ща попитам барем схванеш. Как ще се легализират превозите като ги забраниш? Егати коми подхода Има линии има проблем, няма линии до там няма проблем. Понеже не може да ги контролираме - дай да ги спрем. Що за малоумие?

търтей
08-09-2010, 10:45
Отваряме уикито и четем:

It operates passenger service on 21,000 miles (34,000 km) of track primarily owned by freight railroads

Изобщо пак сме пет за четири.

pavlin
08-09-2010, 14:15
Отваряме уикито и четем:

It operates passenger service on 21,000 miles (34,000 km) of track primarily owned by freight railroads

Изобщо пак сме пет за четири.

Обаче, има изключителните права да ги ползва с предимство пред останалите по закон. А това че повечето релси са частни е заварено положение преди да се създадат държавните железници.

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:07 ----------


Между контролирам/регулирам и притежавам разлика правиш ли?
За ЕО нищо не каза. Повтаряш заучени фрази от новините.
Пак ща попитам барем схванеш. Как ще се легализират превозите като ги забраниш? Егати коми подхода Има линии има проблем, няма линии до там няма проблем. Понеже не може да ги контролираме - дай да ги спрем. Що за малоумие?

Казах, ама ти явно четеш между редовете и ти да не би информацията да я вземаш директно от министерството на транспорта. Дори и в развитите демократични страни държавата изпълнява определени функции с изключителни сфери на влияние. Подходът, да разрушим всичко държавно не е от най-градивните.

Pinky
08-09-2010, 14:24
Пичове, що се връзвате на избутването на темата встрани?
Фактът е прост: глупаво и вредно е да пробутваш една услуга, ограничавайки изкуствено конкурентна услуга. Независимо дали има и други тоталитаристки настроени идиоти по света, или няма.

bass
08-09-2010, 17:43
Нещо като обобщение по транспортната тема (http://dnevnik.bg/analizi/2010/09/07/957074_redakcionen_s_diasno_ramo_naliavo/)

morfius
09-09-2010, 18:21
Днес един коментар по темата ми хареса:
- Ако това влезе в сила, просто ще пътуваме с автомобилите си.
Нещо подобно се случва в София с бастисването на градския транспорт преди години за да се уредят маршрутките и такситата... изведнъж огромна група хора се преориентира и започна да се движи приоритетно с автомобили.
Резултата не закъсня, в момента в София имаме прекрасни тапи и чудесен хаос.
Както се казваше в една реклама, сега в София - скоро и в други градове.

На печелившите честито.

Stoyan Georgiev
11-09-2010, 18:47
павлине, а даваш ли си сметка, че железниците се изхранват предимно от товари, а не превоз на пътници

pavlin
11-09-2010, 19:03
павлине, а даваш ли си сметка, че железниците се изхранват предимно от товари, а не превоз на пътници
И какво от това. Аз исках да кажа, че навсякъде държавните железници ползват предимства и се субсидират защото ползват инфраструктура стратегическа за държавата и обществото.

Pinky
11-09-2010, 20:21
Пак изтиквате темата, но:
Правиш ли разлика между подпомагане и тормоз на конкуренцията? Подсказвам, едното е социалистически метод, другото - мутренски.

pr_00f
15-09-2010, 10:31
Хммм,
Я как сте го подкарали само.

Да се отклоним от ЖП истерията :)


http://dnes.dir.bg/news/snimka-kameri-hora-patishta-7083899?nt=6

Furious 155
16-09-2010, 22:27
А това - http://www.dnes.bg/business/2010/09/15/gorivata-poskypvat-s-nad-1.98914

И това - http://www.dnes.bg/business/2010/09/15/petrolyt-nadolu-za-vtori-den-zaradi-skoka-v-zapasite-na-sasht.98868

ПИСНА ми да пишат че пазара на горива е либерализиран, а монополиста да си прави каквото си иска!!! :sick1:

Old Fox
27-09-2010, 10:56
Това се класира в личния ми топ 10 за всички времена

Президентският кортеж причинил катастрофа близо до Ловеч
http://www.btv.bg/news/katastrofi-incidenti/story/1340080977-Prezidentskiyat_kortej_prichinil_katastrofa_blizo_ do_Lovech.html

bass
28-09-2010, 11:17
Временното орязване на болничните става постоянно (http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/09/27/966937_vremennoto_oriazvane_na_bolnichnite_stava_p ostoianno/)

Доплащането в болниците ще стане официално (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/09/27/966422_doplashtaneto_v_bolnicite_shte_stane_oficia lno/)

Престъпление е не невнасянето на данъци, а изрядното им внасяне за поддържане на тази здравно- и социалноосигурителна система години наред. Не се сещам как да се изразя по-законосъобразно относно намеренията си оттук нататък.

п.п. Напоследък се натрупаха новини (и вътрешни, и европейски), които може би ще събера в отделна тема. Поставени една до друга образуват картина на чудовищен тоталитаризъм, некомпетентна, но войнстваща бюрокрация и направо феодални регулации. Вече съм европесимист. Официално.

Pinky
28-09-2010, 12:00
Всичко е до прочита. Чувал си за евангелието.
Но си много прав за чудовишната некомпетентност. Аз, върл костовист, бих предпочел БСП, пред тази безкрайна лумпениада.

Pinky
28-09-2010, 16:31
В други новини,
http://stroimedia.bg/news/index.pcgi?material_id=1111

Почвам да се отчайвам. Наистина ще ми е тъжно, ако няма къде да отида на българското черноморие. Можеше да остане маааалко незастроен плаж, ей така, за цяр да има.

pavlin
28-09-2010, 17:07
Временното орязване на болничните става постоянно (http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/09/27/966937_vremennoto_oriazvane_na_bolnichnite_stava_p ostoianno/)

Доплащането в болниците ще стане официално (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/09/27/966422_doplashtaneto_v_bolnicite_shte_stane_oficia lno/)

Престъпление е не невнасянето на данъци, а изрядното им внасяне за поддържане на тази здравно- и социалноосигурителна система години наред. Не се сещам как да се изразя по-законосъобразно относно намеренията си оттук нататък.

п.п. Напоследък се натрупаха новини (и вътрешни, и европейски), които може би ще събера в отделна тема. Поставени една до друга образуват картина на чудовищен тоталитаризъм, некомпетентна, но войнстваща бюрокрация и направо феодални регулации. Вече съм европесимист. Официално.

В САЩ работодателя плаща болничните които са ограничени за годишен период и никой не ти търси болничен лист. За престоя в болницата, минималната здравна застраховка няма как да го покрие.

Pinky
28-09-2010, 17:30
Да, и САЩ е пример за неработеща здравна система.

VFTI
28-09-2010, 17:59
Сещам се....на едно стачкуване на бизнеса(скоро си беше), как всички викахме "не на рекета"...Ама сега осъзнавам, че онова не беше рекет, а той тепърва започва....:falos2:

Ето нещо за феновете на цифрите:calc:
http://www.investor.bg/news/article/105934/85.html

pavlin
28-09-2010, 18:27
Да, и САЩ е пример за неработеща здравна система.

Да ама болничните не са част от здравната система, ами част от трудовите придобивки.

търтей
28-09-2010, 19:40
В САЩ работодателя плаща болничните които са ограничени за годишен период и никой не ти търси болничен лист. За престоя в болницата, минималната здравна застраховка няма как да го покрие.

Да, ама нищо от това дето си написал не е вярно :director:

pavlin
28-09-2010, 20:40
Да, ама нищо от това дето си написал не е вярно :director:

Кое не е вярно. Би ли пояснил.

VFTI
29-09-2010, 14:07
С 5,6% скачат осигурителните прагове
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3295011

:Suicide::Suicide:

PEPI-2ALFA
29-09-2010, 15:45
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3295311
Здравният министър Анна-Мария Борисова подаде оставка, а Бойко я прие.

stkazakov
29-09-2010, 15:49
http://news.ibox.bg/news/id_1309238739

kolev
29-09-2010, 16:17
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3295311
Здравният министър Анна-Мария Борисова подаде оставка, а Бойко я прие.

и добра и лоша новина. сега остава да видим БиБи ще си ходи ли.

koolio
29-09-2010, 16:42
Не го закачайте Биби! В момента е някъде по пътя за Търново в търсене на нов министър!

Ramsezsh
29-09-2010, 21:15
ВМРО иска трудова повинност за циганите.
http://news.ibox.bg/news/id_523946648

bager
30-09-2010, 14:21
Не е кой знае каква новина, но мнението на тази майка в отвореното писмо, съвпада напълно с моето, а сигурен съм и на други от вас мнение.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3290031

dimo
01-10-2010, 16:34
ВМРО иска трудова повинност за циганите.
http://news.ibox.bg/news/id_523946648

ВМРО каквото и да кажат е популизъм .Освен това никога нищо не казват без да им е казано от партията майка .

pent
01-10-2010, 17:53
Не е кой знае каква новина, но мнението на тази майка в отвореното писмо, съвпада напълно с моето, а сигурен съм и на други от вас мнение.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3290031

Много си прав! Това писмо циркулира из ФБ от няколко дни и набира все по-голяма популярност.

Подкпрепям го напълно!!!

Крайно време е някой в държавата да си свърши работата. Този евтин популизъм не прави нищо освен да дразни.

'Креативността' на бТВ и Нова е без коментар. Съжалявам дори 'известните' личности които водят или в някаква степен участват в тези проекти.

търтей
01-10-2010, 18:11
битиви не е държавна и могат да си правят каквото поискат за пари - щото на тях целта им е да изкарват пари - това мисля е ясно на всички. Дайте да не бъркаме понятията и отговорностите.
А тази майка ако се научи да пише кратко, може би повече хора биха разбрали какво иска да каже.

pent
01-10-2010, 18:28
Съгласен, че са частни - тоест могат да правят каквото си искат. Но с конкретните предавания освен негативизъм нищо друго няма да пожънат. Видяхме им приходите от предишните години, повече пари щяха да спечелят ако въобще не си губят времето в популизъм и директно дарят хонорарите на 'звездите' си на домовете.



"И тъй, когато правиш милостиня, не тръби пред себе си, както правят лицемерите по синагогите и по улиците, ..." (Матея 6:2)

търтей
01-10-2010, 18:37
Мисълта ми е, че си е тяхна работа. Като не ти харесва битивито на културана не го гледаш - толкова е просто. Ама не може да обвиняваме частна телевизия за проблемите в държавата.

pent
01-10-2010, 18:46
Мисълта ми е, че си е тяхна работа. Като не ти харесва битивито на културана не го гледаш - толкова е просто. Ама не може да обвиняваме частна телевизия за проблемите в държавата.

Подкрепям напълно гражданското мнение и позиция на жената, че една национална телевизия(гледана от над 2 милиона) може много повече да помогне по проблемите на децата от реализацията на тези предавания.

търтей
01-10-2010, 18:52
Подкрепям напълно гражданското мнение и позиция на жената, че една национална телевизия(гледана от над 2 милиона) може много повече да помогне по проблемите на децата от реализацията на тези предавания.

Може.
Но може и да не помага.
Не са длъжни и не им е работа.


Работа на държавата е да помага в такива случай, даже нещо повече, работа на държавата е да няма такива случаи.

Ама тази другарка сигурно е гласувала за биби.

JORDI
01-10-2010, 20:43
...

Ама тази другарка сигурно е гласувала за биби.

Щом казваш, "сигурно" е така!!!Ха...:upsidedwnsmiley:

Pinky
02-10-2010, 09:58
Алфисткото общество търпи ли развитие след време на търтеизъм?

Капитал излязоха с една сравнително лесно смилаема тема на броя.
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/10/01/970116_nenujnite_zatvornici/

koolio
02-10-2010, 11:20
Много хубава статия. Тези присъди за "наркодилърите" бяха заради безумния чл.354А от НК, с който беше криминализирана еднократната доза. Спомням си, че точно през 2006-та бях на стаж в Софийския градски съд и 3/4 от делата, които гледаха наказателните колегии, бяха за цигари марихуана.

fred
02-10-2010, 21:07
Това, че един престъпник с пари, се третира от различно от друг престъпник не е добре, лиично аз съм за такива с 180 гр марихуана да потърката наровете.
От 100 грама тютюн се правят 140 цигари, тоя със 180 грама /и да са по тежки цигарите с мираухана/ си е жив дилър на дребно, да си търка наровете и да не писка, като си е сложил гъза в търговията с наркотици.

dimo
03-10-2010, 01:11
подкрепям казаното от фред 100%

Ramsezsh
03-10-2010, 02:21
Алфисткото общество търпи ли развитие след време на търтеизъм?

Капитал излязоха с една сравнително лесно смилаема тема на броя.
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/10/01/970116_nenujnite_zatvornici/

Честно казано съм на мнение, че с наркотиците шега не бива. Човекът е сбъркал - ще си понесе наказанието. Когато става дума за тоя бич на обществото съм на мнение, че не трябва да има и капка толерантност или разбиране. Всеки има глава на раменете! Ако не я използва - пробема си е негов.

Pinky
03-10-2010, 11:21
Демек, не търпи.

dimo
04-10-2010, 18:40
Демек, не търпи.
Демек на теб не ти е удобно значи е погрешно и не търпи развитие това ли се опитваш да кажеш ?

bass
06-10-2010, 11:44
Борисов прехвърли тежестта на кризата върху частния сектор (http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/10/05/972072_borisov_prehvurli_tejestta_na_krizata_vurhu _chastniia/)

Old Fox
06-10-2010, 12:01
Борисов прехвърли тежестта на кризата върху частния сектор (http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/10/05/972072_borisov_prehvurli_tejestta_na_krizata_vurhu _chastniia/)

Б.Б.
"До 17 ч. часа искам да приключа и с пенсионната реформа. Желая ви да сте живи и здрави
"
Айсиктир а? Таки бързо работи момчето, и до края на седмицата ще сприключи със всичко възможно и на седмия ден ще си почива....

viki
08-10-2010, 00:28
Много си прав!
Една интересна статийка :)

Тлъстите "каузи" на българските "звезди" (http://www.webcafe.bg/id_1939834348_Tlastite_kauzi_na_balgarskite_zvezdi )

nhg
08-10-2010, 01:33
Една интересна статийка :)

Тлъстите "каузи" на българските "звезди" (http://www.webcafe.bg/id_1939834348_Tlastite_kauzi_na_balgarskite_zvezdi )

Има една универсална цинична фраза: "Нещо, което не се купува с пари се купува с много пари!" (писал съм го много пъти май...)
Та не виждам защо каузите на нашите "звезди" и изобщо самите "звезди" да са нещо различно?!

viki
08-10-2010, 18:28
Лицемерието продава,за жалост.
Хубавото е,че добрите хора на тази земя никога няма да се свършат:):):)Винаги ще има такива,които ще помагат от сърце и ще го правят,без да очакват да получат нещо в замяна :):):):)

nhg
08-10-2010, 18:46
Лицемерието продава,за жалост.
Хубавото е,че добрите хора на тази земя никога няма да се свършат:):):)Винаги ще има такива,които ще помагат от сърце и ще го правят,без да очакват да получат нещо в замяна :):):):)

Мисля си, че ако наистина помагаш от сърце няма да се интересуваш дали някой-си знае за това... да не говорим да очакваш нещо в замяна.
Определено споделям мнението!

fred
08-10-2010, 22:38
Както е казал Христос, когато едната ръка дава, другата не трябва да разбере

mim
12-10-2010, 12:17
"Нищо не можем да направим"
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=634313

Pinky
12-10-2010, 23:51
Една по-различна кауза... (http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/10/12/974755_edna_po-razlichna_kauza/)

Коментарите също са интересни.

bager
13-10-2010, 12:47
Една по-различна кауза... (http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2010/10/12/974755_edna_po-razlichna_kauza/)

Коментарите също са интересни.

Хаха, тая кауза е ...
Българи да "топят" българи че не обичат цигани!?!
Нямам думи! По-светци от Папата са някои, май?
А каква кауза е да искаш законите да се спазват, независимо дали някой е мангал, или не?
Предатели са за мен такива хора!


Ето нещо, което е обезпокояващо и засягащо всеки:
http://www.dnes.bg/health/2010/10/13/bum-na-zaboleli-ot-rak-na-belite-drobove.101091

Pinky
13-10-2010, 12:56
А каква кауза е да искаш законите да се спазват, независимо дали някой е мангал, или не?


Моля, обясни!

bager
13-10-2010, 13:11
Моля, обясни!

Какво има за обясняване тук? Това е каузата на всеки нормален човек, живеещ в тая държава.
А тук някаква групичка от някакви си, решила да:
"
Ето защо
решихме да съберем няколко примера за подобно поведение и да изпратим сигнал до Софийска районна прокуратура - компетентният държавен орган да извърши разследване по случая. Такъв сигнал изпратихме и до главния секретар на МВР Калин Георгиев."

защото

"Дадохме
си сметка, че това, което виждаме в интернет, е показателно за все по-широкото толериране от страна на обществото на този тип дискриминационно поведение."

Какво да кажа освен, че "този тип дискриминационно поведение" е следствие на, а не причина за проблема и с такъв тип доноси и искания няма да се оправят нещата.

Каузата е предателска - това е!

Pinky
13-10-2010, 13:28
Продължавам да не те разбирам, честно. Предателство е да изискваш спазването на законите ли?

gigi
13-10-2010, 21:21
Аз съм навит да се спазва закона, когато обаче няма двоен стандарт в прилагането му. Щото 95% от Бай Мангау не плаща ток, вода, данък, билетче градски транспорт, осигуровки. Само че като се повдигне там въпроса и се почва с дискриминацията. 90% пък не искат да се образоват, камоли да работят. Докато сами не се помъчат да оправят нещо е съвсем нормално всеки да ги мрази, плюе и обижда.:starwars:

pavlin
13-10-2010, 23:07
Продължавам да не те разбирам, честно. Предателство е да изискваш спазването на законите ли?

Ha някои хора им трябва време или пък нещо друго за да разберат същността на проблема.

veli
14-10-2010, 11:03
АКЦИЯ "ПУШЕК" МЕРИ НИВАТА НА ВРЕДНИТЕ ЕМИСИИ ОТ КОЛИТЕ
http://www.blitz.bg/news/article/89937

pr_00f
14-10-2010, 17:23
Разгеле , и за тази и за горната :)

http://dnes.dir.bg/news/ubiystvo-spetzializiran-sad-sakraten-protzes-7261194?nt=9

thecleaner
15-10-2010, 00:25
;)

Pinky
15-10-2010, 03:09
Това в никакъв случай не е за тук, а по мое лично мнение, изобщо няма място във форума.

thecleaner
15-10-2010, 03:12
Това в никакъв случай не е за тук, а по мое лично мнение, изобщо няма място във форума.

Стори ми се смешно защото се глупости ма май наистина е дебелашка шега. :)

veli
15-10-2010, 10:58
Рибата от магистралата - непозната на света
http://dnes.dir.bg/news/riba-Avtomagistrala-lulin-vkamenelost-7266123?nt=4

bass
15-10-2010, 15:33
Забележете къде е публикувана новината за наш журналист с европейска награда :-) В текста се намеква защо.
http://mamkamu.blog.bg/politika/2010/10/13/nash-jurnalist-vze-evropeiskiia-pulicyr.619822

dimo
19-10-2010, 02:06
За първи път германски лидер прави толкова смело признание. Само по себе си то потвърждава сериозността на проблемите с интеграцията, за които някои продължават да си затварят очите.
http://focus-news.bg/?id=n1451273

Pinky
19-10-2010, 17:20
За мен, това е популистко изказване, целящо да спечели консервативно настроените.

morfius
19-10-2010, 17:59
Това не пречи да е голата истина... мултикултурата работи при условие, че компонентите и имат желание за подобна.
1 или повече групи се самозатваря... и мултикултурата се превръша в двоен стандарт и социален цирей.
А в момента в който някои почне да говори за малцинства, дискриминация и т.н... вече ясно, че мирише на пари и интереси.

dimo
19-10-2010, 19:24
За мен, това е популистко изказване, целящо да спечели консервативно настроените.

Консервативно настроените не сме ли хора ? Нашето мнение няма ли право на изразяване ?

На мен лично ми е писнало дами обясняват противоестествени неща как трябва да обичаме друговерци,чужденци и малцинства повече от себе си и че педалите са едни много приятни хора и няма нищо по-хубаво от това да си обратен и тем подобни нихилистични и крайно либерални простотии .
Разбира се обратната крайност с нищо не е по-добра за това трябва да има един разумен баланс и нещата да се наричат с истинските им имена и да следват естествения си ход като в случая с Меркел .

AlfaMan
21-10-2010, 18:19
Ами дали за добро или лошо, няй-накрая някой трябваше да го каже и Европа да си признае недалновидната политика, която е водила десетилетия наред в това отношение. Дали е популистко или не, в случая е без значение, защото важното е, че най-накрая някои се престраши и изказа първата еретична мисъл. Разбира се, че единственото правилно нещо е този, който отиде някъде, той да се опита да се приобщо и да се нагоди към местния начин на живот. Затварянето на общностите в себе си е нещо пагубно и ние се сблъскваме всекидневно у нас с него - в лицето на бай Мангал

Old Fox
22-10-2010, 09:57
Официално изказване - "Молим се да не падне сняг"
http://www.dnes.bg/bulgaria/2010/10/21/molim-se-sniag-da-ne-padne.101824

Миналата година ББ се кара, кара на почистващите фирми пред камерите. Ся да излезе да им се накра пак едноо убаво, че да си дойде сичко на мястото.

morfius
22-10-2010, 12:41
Запасявайте се с трайни хранителни продукти... че ще има непроходими дни явно тая зима :moon:

nhg
22-10-2010, 12:44
Запасявайте се с трайни хранителни продукти... че ще има непроходими дни явно тая зима :moon:

Aз ш' си правя снегоходки... Гледам, че и тука няма официално снегопочистване :Silent:(не че като го имаше беше много проходимо, пък и алфата е нисичка..)

bager
26-10-2010, 11:04
Не е неочаквана новина, но все пак...задържаха журналист... (http://dnes.dir.bg/news/tzvetan-tzvetanov-zhurnalist-galeria-atakata-tzvetanov-7328516?nt=4)

infernus
26-10-2010, 11:16
Неможа така сульо и пульо да снима където му падне и да застрашава националната сигурност :)

Old Fox
26-10-2010, 12:34
Мчи така ами. Какво то туй.
Иначе летят едни хеликоптери да снимат луксозни имоти, ама то тва не важи за всички.
Честит ви комунизъм.

morfius
26-10-2010, 13:19
Не е неочаквана новина, но все пак...задържаха журналист... (http://dnes.dir.bg/news/tzvetan-tzvetanov-zhurnalist-galeria-atakata-tzvetanov-7328516?nt=4)

С бодра стъпка да вървим... грешките да повторим!
(Ония от миналото дето не се и поучихме от тях).

bager
28-10-2010, 11:08
Лошо, много лошо...
Кога един фармацевтичен пазар расте??? Ами тогава, когато хората страдат!
Мда, даже положителна нотка долавям че са сложили в новината.
Скоро очаквам и с развитието и разрастването на погребалния бизнес да се похвалят!
Има добри новини, кой казва че няма?

http://www.dnes.bg/business/2010/10/28/farmacevtichniiat-pazar-u-nas-prodyljava-da-raste.102323

morfius
28-10-2010, 11:33
Лошо, много лошо...
Кога един фармацевтичен пазар расте??? Ами тогава, когато хората страдат!
Мда, даже положителна нотка долавям че са сложили в новината.
Скоро очаквам и с развитието и разрастването на погребалния бизнес да се похвалят!
Има добри новини, кой казва че няма?

http://www.dnes.bg/business/2010/10/28/farmacevtichniiat-pazar-u-nas-prodyljava-da-raste.102323

С тоя начин на живот, с боклуците дето ги ядем и обличаме, с последствията от Чернобил... направо се чудя как не са обявили фармакопанацея у нас.

Old Fox
28-10-2010, 12:43
Aз забелязах че се споменават само стойности- демек стойностоно нараства, а това може само от повишение на цени да са го докарали;-)
......разумният аналгетик....

morfius
28-10-2010, 12:45
Не съм забелязвал качествен скок в цените на лекарствата ... за разлика от други продукти.
Но има и друго... покраи прекрасната ни медицинска система все повече хора се самолекуват и експериментират с лекарства, което води до повишаване покупките на (ненужни в конкретен случай) такива.

Pinky
28-10-2010, 13:13
Не съм съвсем съгласен с изводите. До съвсем скоро (в глобален аспект), истински лекарства не са съществували, а е имало епидемии, унищожили почти половината от населението на отделни континенти. До преди едва 100 години, детската смъртност е била 75% !!!

morfius
28-10-2010, 13:17
"Пандемията" от свински грип да ти напомня нещо?
Не бъркай постиженията с търговията :)

Pinky
28-10-2010, 14:37
Такава пандемия у нас не е наблюдавана.

dimo
28-10-2010, 19:08
Лошо, много лошо...
Кога един фармацевтичен пазар расте??? Ами тогава, когато хората страдат!
Мда, даже положителна нотка долавям че са сложили в новината.
Скоро очаквам и с развитието и разрастването на погребалния бизнес да се похвалят!
Има добри новини, кой казва че няма?

http://www.dnes.bg/business/2010/10/28/farmacevtichniiat-pazar-u-nas-prodyljava-da-raste.102323

Ами май си прав в района където работя отварят поредната погребална агенция.
Вече в радиус 500 метра са поне три .....

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 17:56 ----------

Миналогодишната Пандемия за вас лъжа за мен истина.
На мен ми се случи миналата година да преболедувам от въпросния пандемичен грип и стигнах до болница където имаше над 300 подобни случая и някои от тях не оцеляха не ми се влиза в подробности че само като си спомня и ми се изправя косата нито един грип не е за подценяване независимо какъв е .

veli
29-10-2010, 11:39
Невероятно копие от дърво на двигателя Ferrari 365GTB V12
http://it.dir.bg/2010/10/27/news7336423.html

bass
29-10-2010, 14:15
По предишно-сегашната лобистка верига (http://dnevnik.bg/analizi/2010/10/28/983886_redakcionen_po_predishno-segashnata_lobistka_veriga/)
Нещо им се изчерпа квотата за "отстраняване" на съпартийци със спорен морал сякаш...

morfius
29-10-2010, 14:22
По предишно-сегашната лобистка верига (http://dnevnik.bg/analizi/2010/10/28/983886_redakcionen_po_predishno-segashnata_lobistka_veriga/)
Нещо им се изчерпа квотата за "отстраняване" на съпартийци със спорен морал сякаш...

Имаше в тоя раздел една тема с кавички в заглавието... що ли...

А тия дето още си мислят, че ББ и ЦЦ правят нещо смислено ... да помислят пак, щото и на децата стана ясно... кръга около Т.Живков се надцаква с кръга около А.Луканов... на наш гръб, вече над 20 години!

AlfaMan
10-11-2010, 17:40
Баси аджамийската работа. До вчера с пяна на уста обясняваха за ползата от данък "Лукс"
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3393331
Толкова ли не може преди да вдигнеш голям шум да си провериш нещата? Или просто говирим за класическа форма на популизъм на управляващите ни.

morfius
10-11-2010, 18:16
Или просто говирим за класическа форма на популизъм на управляващите ни.

Имаме участник познал верния отговооор :calc: :clapping:

Old Fox
10-11-2010, 20:24
Лукс отпадна и съвсме между другото тавана на данък сгради се вдигна от 2.5 на 4.5 промила.

pent
11-11-2010, 13:18
популярната статия днес е от Ню Йорк Таймс :)

Standoff in Bulgaria With Organized Crime

http://www.nytimes.com/2010/11/11/world/europe/11bulgaria.html?_r=1&src=twrhp&scp=1&sq=galev&st=cse

Като се абстрахираме от факта, че ние знаем за какво става въпрос и познаваме в детаили ситуацията... думите звучат силно. Добива се впечатление, че сме страна от 3-тия свят или в най-добрия случай бивша съветска република....


Zlatomir (The Beret) Ivanov, a heavily tattooed man in his late 30s who is charged with murder and drug trafficking, was released by the Sofia Court of Appeals last week and put under house arrest after he complained about stress and a urinary infection following surgery.


All of these would-be politicians failed to win seats, but their efforts raised the question of what could have happened to their court cases if they had won and qualified for immunity.

търтей
11-11-2010, 13:26
Добива се впечатление, че сме страна от 3-тия свят или в най-добрия случай бивша съветска република....

Че не е ли така?

dimo
11-11-2010, 18:34
Путин ще пристигне в България, за да присъства лично на капитулацията на тази страна пред "Южен поток".
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3396574

pent
23-11-2010, 11:49
Айде време им беше :) Честито на печелившите:

N. Korea fires on S. Korea, killing 1 and injuring 15

http://edition.cnn.com/2010/WORLD/asiapcf/11/23/nkorea.skorea.military.fire/index.html?hpt=T1

http://edition.cnn.com/video/world/2010/11/23/bpr.korean.tensions.cnn.640x480.jpg

dimo
23-11-2010, 15:26
Айде време им беше :) Честито на печелившите:

N. Korea fires on S. Korea, killing 1 and injuring 15

http://edition.cnn.com/2010/WORLD/asiapcf/11/23/nkorea.skorea.military.fire/index.html?hpt=T1

http://edition.cnn.com/video/world/2010/11/23/bpr.korean.tensions.cnn.640x480.jpg

... виждам само губещи тук .....

Furious 155
25-11-2010, 22:46
... виждам само губещи тук .....само дано конфликта не прерастне, че...

VFTI
26-11-2010, 00:18
Ами те от доста време си се стрялкат...ама сега имаше 2 жертви и повече медиен шум...Едва ли ще се разрастне...

AR147
26-11-2010, 00:19
Ами те от доста време си се стрялкат...ама сега имаше 2 жертви и повече медиен шум...Едва ли ще се разрастне...
Той медийния шум сам по себе си разраства "проблема" :hitbycupid:

morfius
26-11-2010, 00:22
Споко бре, нали трябва наследника да се изфука... а то с друго не му е останало, та за това с артилерия.

bass
26-11-2010, 17:24
По принцип гледам да не пускам голи линкове без коментар, но тук сдадох :-)

Путин към Европа: С дърва ли ще се топлите? И те са в Сибир (http://dnevnik.bg/sviat/2010/11/26/1000895_putin_kum_evropa_s_durva_li_shte_se_toplit e_i_te_sa_v/)

morfius
26-11-2010, 17:28
Те в Европа са си прави да се страхуват от руската мечка.
Проблема не е в това, проблема е в двойни стандарти ако това което Путин говори е вярно.
Инак Европа да спре да се почесва и да се хваща сериозно да си прави стратегиите, щото така разкрачена м/у САЩ и Русия ... да не се окажем удобно надупени за някой трети играч.

koolio
27-11-2010, 00:42
Те в Европа са си прави да се страхуват от руската мечка.
Проблема не е в това, проблема е в двойни стандарти ако това което Путин говори е вярно.
Инак Европа да спре да се почесва и да се хваща сериозно да си прави стратегиите, щото така разкрачена м/у САЩ и Русия ... да не се окажем удобно надупени за някой трети играч.

Той третият играч отдавна го е извадил един четвъртит и жълт, ако ме разбираш ;).

pavlin
27-11-2010, 22:48
Ами затова трябва да си гледаме собствените интереси а не да се водим от разни реваншистки или про-политически интереси. Колкото и малки да сме, това което сами не си направим, никой друг няма да го направи за нас. Относно Русия, те ще намерят начин да си продават газта и нефта.

veli
01-12-2010, 11:40
Идва ли краят на стареенето?
http://www.dnes.bg/index/2010/12/01/idva-li-kraiat-na-stareeneto.105008

pr_00f
02-12-2010, 19:29
http://dnes.dir.bg/news/mvr-bujet-ministerstva-7544394?nt=4


Бюджетът ще е най-щедър за МВР

(http://dnes.dir.bg/gallery.php?id=7544394)Средствата за здравеопазване, култура и образование са най-дискутираните теми по време на обсъждането на субсидиите
Сн.: БГНЕС

С 1 006 000 000 лева ще разполага МВР през 2011 г., реши парламентът като прие на второ четене Закона за държавния бюджет.
В бюджета на министерството има повишение с около 60 млн. лева, които са за изплащане на обезщетенията на пенсионираните и освободените от системата служители. Държавната субсидия за МВР е 907 000 000 лева, а собствените приходи са 99 000 000 лева, съобщи БТА.

Разходите на държавните органи, министерствата и ведомствата през следващата година ще бъдат 5 815 997 300 лв. Предвидено е приходите да бъдат 1 241 695 200 лева, субсидията от централния бюджет е 4 801 668 300 лева, а трансферите - 25 831 300 лева. Бюджетното салдо и финансирането са 253 197 500 лева.

Парите за Министерството на отбраната и социалното министерство също са около 1 милиард лева. За военните сумата е 990 630 000 лв., от които субсидията е 950 240 400 лева. МТСП ще получи от държавата 917 120 800 лева, а предвидените разходи на ведомството са 951 270 800 лева.

Разходите на Министерството на здравеопазването за 2011 г. са 712 000 000 лева, като собствените приходи са 40 000 000 лева, субсидията от бюджета е 347 800 000 лева, а трансферите към министерството са 324 200 000 лева.
Разходите на образователното министерство ще бъдат 422 322 600 лева, а на културното - 104 569 100 лева.
От агенциите и комисиите най-много средства са предвидени за ДАНС - 85 340 000 лева и за Държавната агенция "Държавен резерв и военновременни запаси" - 75 617 800 лева.

Депутатите отхвърлиха предложения от левицата, ДПС и Синята коалиция за увеличаване на парите за образование, здраве и култура. Това бяха най-дискутираните теми в пленарна зала.

Резервът на НЗОК ще бъде използван за харчове извън системата на здравеопазването, става ясно от текстовете на Закона за държавния бюджет, съобщи БГНЕС. Зам.-финансовият министър Владислав Горанов обясни, че с резерва на касата от около 1,5 млрд. лева ще бъдат финансирани държавни разходи, като от парите ще има и за здраве, и за други пера. Според него това е по-добрият вариант от вземането на заем, който ще струва до 100 млн. лева допълнително на държавата от лихви.

Хасан Адемов от ДПС и Мая Манолова от левицата възразиха срещу предвидения трансфер от 340 милиона лева от НЗОК към бюджета на здравното министерство. Съдбата на осигурителните вноски за здраве е разписана в закони и тези пари могат да се управляват и да се изразходват единствено от здравноосигурителната каса, посочи Адемов.

Според Манолова 200 милиона лева ще отидат в общините за дейности, делегирани от държавата, като училищни лекари и детски ясли и градини. Като се извадят тези пари, бюджетът на МЗ остава 512 милиона лева - най-малкото пари за здраве, отделяни през последните няколко години, заяви депутатката.

Даниела Дариткова от ГЕРБ отговори, че бюджетът на МЗ е 712 милиона лева, което е повече в сравнение с миналата година. Парите няма да се използват за спешна и психиатрична помощ, а за детските ясли и училищни лекари са предвидени пари в бюджетите на общините, обясни тя.

От левицата възразиха и срещу парите за образование и настояха те да бъдат увеличени. Валентина Богданова посочи, че издръжката на студент е намалена с над 300 лева. Според нея субсидията трябва да е 693 лева на студент, а за това са необходимо поне още 24 милиона лева.

Стефан Данаилов от левицата настоя да има повече пари за култура. Той посочи, че в никоя друга сфера няма съкращения с 50 процента, както в киноиндустрията. Съпредседателят на ПГ на ГЕРБ Красимир Велчев обаче изнесе данни как е субсидирано българското кино от 2000 г. насам. Той изброи, че през 2001 г. за кино са предвидени 1 300 000 лева, през 2007 г. - 6 600 000 лева, за 2010 г. - 9 100 000 лева, а за следващата са предвидени 10 100 000 лева.


МВР/ДАНС.....

gigi
03-12-2010, 01:05
То хубаво ще има повече пари за тия тъпаци, но защо аз не виждам поне да се използват за нещо смислено. Проститутките по центъра си стоят, кражбите и по домовете и по колите са си на 6, на пешоходните пътеки продължават да не спират..........
Боли ме шпека че Бидона вкарвал наркотици и те го подслушвали (щот е конкуренция), те подслушват всеки втори а доколкото познавам такива хора тях пък и извънземните ги слушат.
А обучението, здравеопазването и културата за кво са ни то като останат тука само МВР-ици.
Фандупкува щяла да вдига данъците а предизборно друго обещаваше, Банишора (стар работнически квартал) ще стане като Бевърли Хилс и на кво отгоре че на половината улица аз съм правил тротоара или че 4 пъти купувам и права уличното осветление и от днес пак нищо не свети.......а те наще се возкат на служебните коли за да намажат жсиемчета....
Ай у задниа им двор на всички:dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_kenefa::dyrvo_v_ken efa:

pr_00f
06-12-2010, 18:14
http://banks.dir.bg/2010/12/06/news7565178.html


(http://i3.dir.bg/CMS/2010/12/06/jbkgfi.jpg) Expert.bg - Всички новини
Цените на винетките остават без промяна




Няма промяна на цените на винетните стикери за 2011 г. Това стана ясно на пресконференция в Агенция “Пътна инфраструктура“, предаде агенция Фокус. През 2011-та година АПИ ще предложи за разпространение общо 16 вида винетни стикери. От днес започва разпространението на винетките в пунктовете за продажба в цялата страна.

Разпространението ще продължи до 19 декември. Разпространителните пунктове за 2011 г. са 3300. Най-съществената промяна за 2011г. е в в дизайна на винетката, съобщават от правителствената агенция. С цел засилване на контрола от 2011г., на всички видове винетни стикери има вградено поле за собственоръчно вписване на Рег. номер на автомобила. Това се налага, предвид изключително големия брой граждани, които притежавайки повече от един автомобил сменят винетния стикер, в зависимост от автомобила, който ще използват. От 1 януари до края на ноември в агенция “Пътна инфраструктура“ са постъпили над 191 млн. лв. приходи от продажбата на 5 859 341 винетни стикера, стана ясно по време на конференцията.

За същия период на 2009 г., са продадени 5 110 783 броя винетки за 12 млн. лева по-малко. Преди 1 година Агенция “Пътна инфраструктура“ обяви обществена поръчка за 3 годишен договор за дистрибутиране на винетни стикери. Същият беше спечелен от ГД ЗЗД “Разпространение на винетни стикери“. Договорът беше подписан на 8 януари 2010г.


Яко а ?

VFTI
06-12-2010, 18:18
Ако трябва да съм честен...се радвам на тази новина...Не ми се иска пак да има дискусията "пътищата ни с дупки, няма да им плащам", ама така или иначе на моята кола и на другите коли, които карам(пак мои под някаква форма) всяка си има винетка+ че си плащам данъка чинно и законно (192лв./г да ги тръшне чумата ), току виж най-после с тази промяна се съберат повече кинти в тая хазна и нещо се промени към по-добро....


ЕДИТ: Положителното е че ще могат да бъдат купени още тази година...а не човек да трепери дали на 2ри януари няма да отнесе 100лева глоба...и да търчи и да търси...

Морфи прав си, ама какво друго освен да се надяваме ни остава на този етап...

morfius
06-12-2010, 18:24
Направо култово, аз какво да направя като клавиатурата ме отучи да пиша на ръка... да ползвам освен джаджата с която си надписваме машините и шкафчетата :-D

Сериозната част... а какво са свършили с тия пари и колко са отишли за комисионни някой да покаже?
Май няма... познайте защо.
Изключая магистралните напъни на ББ, другите пътища кото съм видял да оправят свястно е все било по програми или със съвместно финансиране.

Още по-интересна ще е статистиката за "Паркинги и гаражи".

Инак връзването на винетката и автомобила се очакваше, след напъните да искат гражданска и данък и за автомобили паркирани в дворове.
Примката се затяга... очаквам изравняване на цените на горивата (така, че в градски цикъл да е все едно с какво гориво си - да ти струва едни пари на 100 км.).

endeavour
07-12-2010, 11:56
Добре де, ама аз като използувам едната кола, другата си стои,така че пак ползвам една винетка - нещо не ми е ясен кристалния милиционерски замисъл... Или просто става въпрос за поредния данък "колиба" или "електромер" - данък "евентуална възможност за ползване на повече от една кола извън населеното място"?

WhitePower
07-12-2010, 13:18
Боли ме шпека че Бидона вкарвал наркотици

не си баш прав , проблема в момента в училищата са наркотоците ( и то огромен проблем ) вярвай ми щото моя пубер сега е на 15 и знам за какво става дума .Цифрата е 80 % че са ползвали или употребявали наркотици

kolev
07-12-2010, 13:24
аааааааа , за временните винетки които трябваше да бъдат за 1-2 години и които гаджето на биби ни задължава да си купуваме ли говорите.
аз не виждам какъв е проблема ако имаш 2-3 коли и 1 винетка за всичките. нали с нея плащаш нещо като данък път само когато се движиш извън населено място , а повечето хора не могат да карат повече от една кола едновременно. :-D
то в цялата държава само престъпници бе, начело с бременните жени които се осигуряват 6 месеца на по-висока заплата.
с допълнителните пари , биби ще трябва много готин подарък да получи за коледа от гаджето.

bass
09-12-2010, 11:28
Кабинетът бетонира монопола на здравната каса (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/12/08/1007771_kabinetut_betonira_monopola_na_zdravnata_k asa/)

"Правителството на Бойко Борисов окончателно се отказа от идеята за конкуренция между обществения и частните здравни фондове и възможността пациентите да избират къде да се осигуряват, която фигурираше в предизборната програма на ГЕРБ."

dimo
09-12-2010, 12:09
Нищо не става от това правителство и скоро ако не се направят нужните смени ще трябва да се сменя цялото .....малко тавтология се по получи тук ....

morfius
09-12-2010, 12:13
Кабинетът бетонира монопола на здравната каса (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/12/08/1007771_kabinetut_betonira_monopola_na_zdravnata_k asa/)

"Правителството на Бойко Борисов окончателно се отказа от идеята за конкуренция между обществения и частните здравни фондове и възможността пациентите да избират къде да се осигуряват, която фигурираше в предизборната програма на ГЕРБ."

След като този монопол им даде възможност да заграбят 1.5 млрд. от здравните ни вноски, щях много да се учудя да го бяха разбили.
Цялата смрад и помия която ни залива напоследък крие доста добре истинските действия и същност на кликата на живковистите.

dimo
09-12-2010, 12:14
леле това нещо не знам как да го коментирам изобщо
Събарят остъкления балкон на жена във Варна
http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/reportazhi/story/1081253503-Sabaryat_ostakleniya_balkon_na_jena_vav_Varna.html

morfius
09-12-2010, 12:21
Коментара е ясен, за кон - няма закон, за кокошка - няма прошка.
Замитат ни очите с подобни акции докато сериозните нарушители не ги закачат.

dimo
09-12-2010, 12:30
Положението е е трагично това е извратена работа гнус ме е от хора които се занимават с доноси и от администрация която върши подобни неща :sick1::censored:

VFTI
10-12-2010, 11:35
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3464731

Според мен трябва да вкарат поправка в закона, според която като навършиш 60г. изобщо да нямаш право да живееш....Или ако имаш право да си плащаш вноска "живот" примерно и то накуп за 1г. :x:x

---------------------
А този линк е за всички, които все още не са разгледали Балкан-лийкс:
http://balkanleaks.eu

Аз попрочетох някои неща и не съм задълбавал, и все още незнам какво да мисля за достоверността на сайта...По-скоро ми се чини да е нов политически инструмент...

търтей
10-12-2010, 11:48
Не е точно новина (все още, ама като валне сняг ще стане)

ТАЗИ СЪБОТА И НЕДЕЛЯ ЩЕ ВАЛИ СНЯГ! 90% от живеещите в София да сложат това в профила си. Не бъди от оставащите 10% и предупреди Фандъкова, която така или иначе ще остане изненадана...ФАНДЪКОВА, ЧУ ЛИ?! ЧУЙ, ЧУЙ! СНЯГ ЩЕ ВАЛИ!!!

bass
10-12-2010, 11:51
...предупреди Фандъкова, която така или иначе ще остане изненадана...

Тя вече Е изненадана - НЕ валя сняг нощес, както тръбяха синоптиците (тяхната семка ментелива). Некои са седяли цяла на полусъединител, псувайки :tooth:

Ramsezsh
10-12-2010, 13:46
За пореден път снега ни изненада!
Следващия път, като ни изненада ще е когато наистина завали!

morfius
10-12-2010, 19:29
Орязват с 50 на сто парите за спешна помощ!!! (http://dnes.dir.bg/news/speshna-pomosht-bolnitzi-zdravna-reforma-7590155?nt=4)

Честито на печелившите, паразитите не плащат осигуровки и минават само през спешната, за това ще лишим всички от спешна помощ.
То осигуровките вече ги свиха... сега и парите от спешното ще пренасочат за милиционерщини.

Old Fox
10-12-2010, 22:44
Това ми се връзва пирфе на фона на новината от вчера - бърза помощ идва след 5 часа, поставя грешна диагноза и най-вероятно оскатява завинаги една възрастна женица.
А бабичката една такава миличка, с бяла, коса кръгло лице. Сълзи ми напираха от яд.

morfius
10-12-2010, 22:56
Тия новини вече не знам да им вярвам ли... особено ако са били по бТв
Не мога да открия новината по новинарските сайтове, линк?

Old Fox
11-12-2010, 01:12
Точно по бтв беше, днес даваха продължение на темата. Ама линк...

morfius
11-12-2010, 01:29
Не мога да го открия сериозно, а на бТв вярвам все по-малко.
Ще следя тия дни ... че нещо твърде много ми стават съвпаденията, лекари "убиват бебе" и 1.5 млрд от касата са усвоени, спешните ги няма 5 часа и омазват диагноза и парите за спешно на половина.
Може да параноясвам, ама познати от сферата ме карат да се замислям дали скоро няма да се наложи да ходим в чужбина да се лекуваме.

pent
11-12-2010, 12:14
между другото тези дни когато направиха скандалите с докторите от ГО, бременната Калина и другите 'новини' депутатите гласуваха всеки ден.

да живее бюджета на милицията!!!

VFTI
11-12-2010, 12:17
Цветелина Бориславова: Не виждам логика в решението за АЕЦ "Белене"

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3468491

Нова игра или нова политическа фигура? Някой от по-знаещите да каже :)

gigi
11-12-2010, 12:51
Споко всичко ще лъсне още малко. То кат нямаш акъл не можеш да скриеш какво става. Имат пропуски не са взели всички тетрадки на бай Тошо. И целия бюджет за МВР да отиде то няма един читав който да го използва както трябва. Лошото е че взеха да се сещат че следващите пък ще ги разцепат тях и нещо им стана едно такова.......:online2long:

morfius
11-12-2010, 12:55
Цветелина Бориславова: Не виждам логика в решението за АЕЦ "Белене"

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3468491

Нова игра или нова политическа фигура? Някой от по-знаещите да каже :)

Цък, банкерката просто се е ориентирала към новия монополен сектор с държавно наложена висока цена - възобновяеми източници.
И нов АЕЦ сериозно ще подкопае нуждата от такива, макар да помня, че имаше някакви евро директиви за %

Инак самия АЕЦ и цирковете около него са друга тема...

Furious 155
15-12-2010, 18:57
Експортното мито на руския петрол може да се увеличи с 13,7 долара от 1 януари 2011 г.

http://www.focus-news.net/?id=n1471722

bass
17-12-2010, 11:52
Бай Тошо, ти ли си бря? Аз та мислиф за умрял!?

Ветеринарите започват проверки за цените на храните (http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/12/16/1012559_veterinarite_zapochvat_proverki_za_cenite_ na_hranite/)

Разкулачване или идиотски PR?

(http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/12/16/1012722_redakcionen_razkulachvane_ili_idiotski_pr/)Държавните и общински фирми може да печелят процедури без конкурс (http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/12/16/1012806_durjavnite_i_obshtinski_firmi_moje_da_pech eliat/)

Да не отвори човек вестник вече...

morfius
17-12-2010, 12:04
ТЖ може и да е умрял... тодорживковизма не е.
Той ББ си го каза в прав текст, ама стадото вместо да се стресне продължи да рупа...
Имаше 1 лаф - може да извадиш свинята от кочината, но кочината от свинята не.
Та да се гласим за още подобни...

VFTI
22-12-2010, 12:33
AАйдее... верижни катастрофи...

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3493531


Ще кажете к'во толкова..нали поредните катастрофи в Сф, ама не...Това се случва на "перфектния" новоткрит булевард Брюксел... Булеварда който старите не можаха да направят за 10години,а самия Мухобойко построи с двете си ръце за 1 месец...

Два дена ми се наложи да мина през него и отводняването е ОТВРАТ...Незнам какъв асвалт и как са направили отводняването, но върху асвалта остава многооо фин слой водичка, който после става на ледче и дори и с 20км. да караш завъртането,понеже има и наклон ти е гарантирано...

Вчера и един колега от форума ми се оплака че се е овъртял и той...късмет, че е било само спукана броня и мигач...


П.П Според мен Мухобойко има проблем с пътища...Ама голям проблем...НЕ МОЖЕ ДА НАПРАВИ НИТО ЕДИН ПЪТ КАТО ХОРАТА!...Честно казано предпочитах да правя слаом между дупките на стария бул.Брюксел, отколкото да се чудя сега дали ще успея да се завъртя и да ме натресат 50автомобила..... Ако и явно и магистралите ще са му такива, по-добре да не ги строи и само да се хвали....По-добре да си купя жип и да си карам по старите пътища без да мисля постоянно за живота си дали новата магистрала ще свърши в нищото, или новия асвалт е некъв мУдерен с "антисцепеление" гладък като стъкло. Тук за пример може да се даде и едно участъче от м.Хемус...

starata alfa
22-12-2010, 12:44
аз утре трябва да ходя до летището и дано нямам тези проблеми
пп до колкото знам това летище е правено от нацистите по време на войната и е избран най мъгливия район на софия за да не се вижда при бонбандировки и предназначението му е за военно летище а ние си го ползваме за гражданска авиация:heavy_cry:

pent
22-12-2010, 12:47
Специално по новият Брюксел ми се наложи да мина около 8 пъти в последните седмици - никакъв проблем! Булеварда си е супер!

Това, че 20 души са се наковали в мъглата си е техен проблем! ЗКУ-то е важно :)

morfius
22-12-2010, 12:48
Ама вие защо мислите е това натискане за инфрастурктура, от там най-лесно се отклоняват средства.
Проблема е, че после ще го плащаме в некролози това отклоняване или в катаджийски рушвети, щото няма да оправят недомислиците... ще набодат знаци 30.
ББ и пътища:
- Цариградско море
- Околомръсен канал
- Драгичевско къдраво
- Бяла закръглена
Изобщо да не изреждам...
Радвайте си му се, щом ви влече!

Old Fox
22-12-2010, 12:57
до колкото знам това летище е правено от нацистите по време на войната и е избран най мъгливия район на софия за да не се вижда при бонбандировки и предназначението му е за военно летище а ние си го ползваме за гражданска авиация:heavy_cry:
Едно вярно нещо няма тук. Да не говорим, че е пълно с противоиречия. Не вярвай на такива простотии;-)

търтей
22-12-2010, 13:07
боНбандировки?
Това вероятно е когато се пускат бонбони?

Иначе, през 1937 г. с Указ на цар Борис ІІІ е определен терен за изграждане на летище в източните покрайнини на столицата.
Кви нацисти кви пет лева къф кон на втория етаж.

VFTI
22-12-2010, 13:15
Специално по новият Брюксел ми се наложи да мина около 8 пъти в последните седмици - никакъв проблем! Булеварда си е супер!

Това, че 20 души са се наковали в мъглата си е техен проблем! ЗКУ-то е важно :)

Изобщо не е само до ЗКУ-то...отводняването е кофти и е видимо...Има 2ма приятели които работят там и единия ударил се е един от тях...И аз минавах няколко пъти...Единия път си беше само тънък слой водичка, ама в другия случай точно този тънък слой водичка беше станал на лед когато минавах тия дни...

Асвалта е много странен и някак си и задържа тънък слой вода и става стъкло...Тия дни е по-топличко, но при кофти отводняване и това че водата не може да се изпари вечерта си става тънък приятен слой лед...Като сложим че и никой не "осолява" и става приятно...
Другите примери за пътища на ББ са изброение от Морфи по-горе...

Mind_Control
22-12-2010, 17:11
Специално по новият Брюксел ми се наложи да мина около 8 пъти в последните седмици - никакъв проблем! Булеварда си е супер!

Това, че 20 души са се наковали в мъглата си е техен проблем! ЗКУ-то е важно :)

Да не говориме, че медиите преекспонират. Много ме дразнят, как от мухата правят слон.

mim
22-12-2010, 17:12
преди 20мин бул. Брюксел още беше затворен
след дъжд качулка наръсен със сол

Mind_Control
22-12-2010, 17:14
Асвалта е много странен и някак си и задържа тънък слой вода и става стъкло...Тия дни е по-топличко, но при кофти отводняване и това че водата не може да се изпари вечерта си става тънък приятен слой лед...Като сложим че и никой не "осолява" и става приятно...
Другите примери за пътища на ББ са изброение от Морфи по-горе...

Ей, няма угодия.. Направиха ви хубав асфалт хората, сега пък бил прекалено гладък... Неслучайно сме най- нещасния народ, както показа едно проучване. Сами си навиваме на пръста, че можело и по- добре. Нали знаете- по- хубавото е враг на хубавото.

DarkKnight
22-12-2010, 17:26
Ей, няма угодия.. Направиха ви хубав асфалт хората, сега пък бил прекалено гладък... Неслучайно сме най- нещасния народ, както показа едно проучване. Сами си навиваме на пръста, че можело и по- добре. Нали знаете- по- хубавото е враг на хубавото.

Има още доста време докато сами си го правим. Хубаво са сложили нов асфалт (според мен най-долнопробният, но поне няма ями) ама като стане поледица какво правим? Нормално е да искаме да се поддържа пътя - все пак даваме солидна сума пари за данъци, винетки, застраховки...

starata alfa
22-12-2010, 19:09
Едно вярно нещо няма тук. Да не говорим, че е пълно с противоиречия. Не вярвай на такива простотии;-)
нее ли това най мъгливата част на софия колега,защо да не вярвам това летище е правено за военно време,а нациските инженери никак не са били глупави

Old Fox
22-12-2010, 21:21
нее ли това най мъгливата част на софия колега,защо да не вярвам това летище е правено за военно време,а нациските инженери никак не са били глупави
Търтея ти писа кога и как е създадено летището.
А да се твърди че и избран мъглив район за да се скрие летище е кретенско. Повярвай знам за какво говоря когато иде реч за летища.

starata alfa
22-12-2010, 22:52
еми аз не разбирам от летища,ама да избереш най-мъгливия район на софия за гражданско летище ми се струва нелогично:grandpa:

veli
27-12-2010, 10:58
Да, и аз съм се чудил защо е там летището.

JORDI
27-12-2010, 12:54
Дали ще направят поредна грешка с построяването на нов стадион пак там някъде в мъглата..?:roll:

veli
28-12-2010, 11:38
Ако има здрава мъгла (като миналата седмица в Сряда) не знам дали и от първия ред на стадиона ще виждат играчите, а тези от по-горните редове въобще не ги мисля.

VFTI
28-12-2010, 11:42
Еми идеално...за какво да се гледа, така или иначе повечето мачове са платени и се знае резултата:biggrin::biggrin:

JORDI
29-12-2010, 09:53
Еми идеално...за какво да се гледа, така или иначе повечето мачове са платени и се знае резултата:biggrin::biggrin:

Това е ясно! Но до аерогарата се движат около 2-3хиляди за ден, то какво ще стане ако 50-60 хиляди се юрнат в пиков момент за важен мач и има мъгла...мале,мале!:new_Eyecrazy:

dimo
30-12-2010, 12:09
:big_whoops:Първият ценови удар идва на 1 януари, пише "24 часа". Бензин с цена под 2,20 лева за литър през 2011 г. няма да има. http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3509051:cussing:

mdterziev
31-12-2010, 13:04
Да, и аз го четох това. Въпреки всичко за мен проблемът не е в цената на горивата или на стоките като цяло, а в цифрите накрая на фиша.

VFTI
15-01-2011, 21:54
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3542811
Протест на румънците относно горивата.


Така като гледам Румнъците здраво си дърпат напред и май май с още няколко млн. дачийки ще догонят "белите" страни, а ние ще продължим да си тънем тука...Ама няма лошо де...едно бързо преселване в Румъния и готово...хем цивилизована страна ще стане, хем ще сме близо до всички баби и лели...поне по моему...

digitalundgrd
15-01-2011, 22:06
Ми ние тука и без да протестираме си зареждаме за жълти стотинки :)

thecleaner
24-01-2011, 18:48
Взрив на летище в Москва, десетки жертви и ранени
http://dnes.dir.bg/news/rusia-vzriv-domodedovo-7850699?nt=4

Коментара ми е : изроди.

pavlin
25-01-2011, 00:02
Най-вероятно е работа на муджихаджините където се преселиха в чечня от Авганистан и още не знам си къде.

mdterziev
25-01-2011, 10:08
За съжаление сред загиналите има и българин - ето информацията:

http://dnes.dir.bg/news/letishte-vzriv-atentatite-moskva-domodedovo-7853615?nt=13

VFTI
26-01-2011, 15:20
"Галерия" огласи още записи на разговори на Ваньо Танов

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3567791

Ще става все по-интересно...

Old Fox
11-02-2011, 21:55
Взрив на летище в Москва, десетки жертви и ранени
http://dnes.dir.bg/news/rusia-vzriv-domodedovo-7850699?nt=4
Коментара ми е : изроди.
Днес се върнах от Москва - Домодедово. Всички следи са заличени от залата. Нищо не подсказва, че е станало нещо. Нищо освен детекторите още на входа, частите на ОМОН и огромните немски овчарки из цялото летище...

fred
12-02-2011, 13:17
Относно тероризма-още през 1985-1988 четох, как бъдещите заплахи на човечеството са две-тероризма и екологията.Под екология визирам най-вече повсеместното изсичане на горите, особено тези в тропическите зони, както и на други места разбира се, замърсяването на водите в реките и после в световните океани от промишлената дейност.
А тероризма, естстествено се свързваше и тогава с исляма, защото тероризмът, в ЕВропа, подхраван от СССР и компания бе на изчезване.Въпреки че и САЩ и СССР, вече Русия, се опариха от ислямистите, също и някои европейски държави все още няма единна стратегия над 30 години по този въпрос /както и по екологичния, въпреки мижавите конференции на които се набляга най вече на въглеродния двуокис с и то най вече с цел нови печалби от определени среди, чрез различни скъпоструващи и според мен безмислени технологии/ .
Тероризмът също не е само заради идеи и там в крайна става въпрос за пари и влияние, но много по лесно се управлява тъпоглавата ислямистка маса.
Та да видим дали някога ще се постигне нещо по тия въпроси.

Mind_Control
15-02-2011, 14:20
Тероризмът също не е само заради идеи и там в крайна става въпрос за пари и влияние, но много по лесно се управлява тъпоглавата ислямистка маса.
Та да видим дали някога ще се постигне нещо по тия въпроси.

"Тъпоглавата ислямска маса" се управлява по- лесно поради една много проста причина- те са бедни и няма какво да губят. Айде накарай някой богат мюсулманин да си вдигне задника да взривява метрото в Англия.

Ramsezsh
18-02-2011, 23:20
Поредна простотия (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/02/18/1046168_srubskite_vlasti_ne_puskat_jelaeshtite_da_ pochetat/) на "братята" сърби.
Направо съм възмутен от шовинистичната злоба на това племе.

pr_00f
19-02-2011, 01:04
Абе то и аз със възмутен.
Ама все пак един въпрос от прост и необразован човек.
За чии чеп трябва някой да ходи да почита паметта на Апостола там?
Аз лично бих го направил на лобното му място.
Ама разни хора - разни идеали.
Следващият път може и на луната да отидат... хем ще има бой и скандали с Македонците нали си изконна тяхна земя :)

VFTI
20-02-2011, 19:32
Полицаи крадът....

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3628691

:biggrin1::biggrin1::biggrin1::biggrin1::biggrin1:

Ramsezsh
20-02-2011, 21:41
Полицаи крадът....

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3628691

:biggrin1::biggrin1::biggrin1::biggrin1::biggrin1:

Нищо ново под слънцито.

JORDI
28-02-2011, 14:05
http://olddnes.dir.bg/news/tok-tzeni-evn-uvelichenie-8095515?nt=4
А Бойко обеща, че ще инспектира методиката на ценообразуването на енерго дружествата, че ще им разкопае кабелите да види дали са подменени,че токът ще е наполовина по-евтин... Демагогия,демагогия,...ама до изборите!:angry:

Pastora
15-03-2011, 02:17
http://olddnes.dir.bg/news/tok-tzeni-evn-uvelichenie-8095515?nt=4
А Бойко обеща, че ще инспектира методиката на ценообразуването на енерго дружествата, че ще им разкопае кабелите да види дали са подменени,че токът ще е наполовина по-евтин... Демагогия,демагогия,...ама до изборите!:angry:

Боко на вид е мъжага, но на думи е по-хлъзгав и от женски цикъл. Сори за израза.

RUNNING WILD
15-03-2011, 17:10
охрана на Живков,охрана на Царя,главен на МВР остана му Премиер на Републиката...ама добре че е той да има с кой да се смееме поне лафове пуска другите са скучни и намусени той поне ни ухажва преди да ни нагъзи...е пак е нещо.

Pastora
15-03-2011, 22:29
охрана на Живков,охрана на Царя,главен на МВР остана му Премиер на Републиката...ама добре че е той да има с кой да се смееме поне лафове пуска другите са скучни и намусени той поне ни ухажва преди да ни нагъзи...е пак е нещо.
Сега се расърди, заради протеста с горивата, като малко дете...

daksy
18-03-2011, 11:27
Дойде ми до гуша от тая голяма глава "Боко-Тиквата"... Постоянно и навсякъде казва:Дадох пари за това,дадох пари за онова,дадох пари за...От твоя джоб ли си ги вадиш бе,тикво?дал си.....Извинявам се за спама:blush:

nhg
23-03-2011, 03:49
цък (http://pravna.info/%D0%BD%D0%B0%D0%BF-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0)

Прочетох едно такова писмо и си зададох само няколко въпроса:
-кой ще достави модеми за тази онлайн връзка
-през кой оператор ще минава трафика, колко ще струва и кой ще го плаща
-има места където няма обхват - вероятно някой ще тича да чукне една касова бележка до най-близкото място, където ще има връзка с НАП
-колко точно ще струва на търговеца цялата 'радост'
-каква точно измама ще се прекрати или предотврати с цялата тази дивотия
...
Да не изброявам всичко.
Не знам тези безумия ще свършат ли скоро...?!
пс: За протокола: аз нямам фирма и не съм лично ощетен от тази мярка

VFTI
20-04-2011, 00:30
Не че е нещо ново...Ама нито един коментар не чух по този въпрос...Дори си мисля, че е удачно тема да се пусне...

Става въпрос за Евро+
http://www.infostock.bg/infostock/control/news/details/30477