PDA

View Full Version : Поти ми се фара



ganeca
09-06-2006, 17:46
Поти ми се фара при дъжд и изобщо при миене. капачките на крушките са малко счупени но са закачени здраво и май не е от тях. кажете от какво може да е освен капачките

IXIBIT
09-06-2006, 19:59
Сваляш фара,почистваш(измиваш) каналчето между стъклената 4аст и пластмасовата и го запълваш хубавичко с прозрачен силикон......като изсъхне го слагаш пак. За да излезе влагата отваряш пластмасата която покрива крушката за да се проветри :wink:
и повече никога няма да видиш влага в този фар :wink:

ganeca
09-06-2006, 20:31
мерси
дано стане :D

ganeca
09-06-2006, 22:28
сега го чакам да изсъхне :lol: :lol:

Peicho
10-06-2006, 11:33
Като гледам от снимката на 164-та ти иамш каско. Заведи си щета и взимай нов фар направо...

Grigor
18-06-2006, 02:36
фара не е лепен с силикон!

На самото стъкло има гумирана рамка, която се разлепва. Самото стъкло се държи на 6 щипки. Според мене преди да циментираш фара е добре да провериш дали въпросното уплътнение се е разлепило или втвърдило до толквоа, че да не уплътнява повече. Ако само се е разлепило - залепи го него...

п.с.
Горното се отнася за Супер моделите с лупи. Предполагам, че и на старата е така, но не съм ги отварял.. още :-)

ganeca
12-07-2006, 16:20
Сваляш фара,почистваш(измиваш) каналчето между стъклената 4аст и пластмасовата и го запълваш хубавичко с прозрачен силикон......като изсъхне го слагаш пак. За да излезе влагата отваряш пластмасата която покрива крушката за да се проветри :wink:
и повече никога няма да видиш влага в този фар :wink:

вече няма ядове. дъжд сняг слънце фара си е сух
още едно голямо благодаря