PDA

View Full Version : почиствне на охладителната система



hf hpe
27-10-2004, 00:15
някой от форума предлагаше химий за колите

интересувам се от нещо което да прочиства охладителната система, и най-вече такова което да премахва гадостите при омешване на вода и масло

споделете също така някой ползвал ли е нещо подобно и какви са били резултатите

WhitePower
27-10-2004, 12:15
hahah E tochno az moga da ti pomogna
Otkrehnaha me edni maistorcheta
Slagash v Vodata Megle - edno takova julto - obezmaslitel se vodi v tubichka kato pruskalka za stukla
pali 10-20 min Iztochvash
i taka 3 puti
i vsichko e izmito veche ;))

търтей
27-10-2004, 12:44
Holts Radflush
сега не съм го пробвал лично, но от тествали познати съм чувал че е чудесно

virusalfa
27-10-2004, 18:28
i az mislja,4e produkta na Holts bi trjabvalo da svar6i rabota-az pisah za Radweld na sa6tata firma ,koeto e za te4ove-pravilno vi naso4va kolegata :wink:

BBorisoff
27-10-2004, 18:50
интересувам се от нещо което да прочиства охладителната система, и най-вече такова което да премахва гадостите при омешване на вода и масло

споделете също така някой ползвал ли е нещо подобно и какви са били резултатите

Сменях термостат на Типо-то и профилактично промих цялата система преди да налея антифриз от OMV. За промиване използвах химия на WYNN'S (http://www.wynns.be/). Налях течността смесена с минерална вода, 15-20 мин. работа на място или по-добре около 25-30 км, източваш и наливаш новата течност. Не мога да кажа дали премахва маслени остатъци, но тръбите светеха след промивката.
Поздрави

virusalfa
27-10-2004, 18:52
e,bravo,mnogo se radvam,4e e vsi4ko nared,dano njama te4ove :wink:

Nikiboy
28-10-2004, 09:29
Holts - SPEEDFLUSH - той е за почистване. Бъркаш името с RADWELD, който е за течове.

Цени на сайта на www.cmi.bg (http://www.cmi.bg) - в БГ версията. Осигурявам за клуба остъпка иначе е 9 лв. Има ги във всяка бензиностанция.

За продукта:
Премахва ръжда и котлен камък. Не вреди на гумените съединения и всички метали, включително и алуминий. Използвайте го преди да сипете антифриз.
Начин на употреба: 1) Източете радиатора, промийте и напълнете до половина. Изсипете съдържанието на бутилката и допълнете до нормалното ниво с вода
2) Оставете SPEEDFLUSH в охладителната система за 40-50 км пробег или форсирайте двигателя за 10 мин. при работна температура 3) Оставете да изстине, източете, промийте и напълнете отново с вода или антифриз.
Разфасовки: 250мл.

Dexer
12-11-2004, 17:07
Искам да споделя с останалите от форума ефекта след като си промих охладителната система с Holts - SPEEDFLUSH:

1. След като го източих беше събрал много етайки и мръсотии
2. Най - важното - температурата ми падна с десетина градуса - ако досега при нормално загряване моторът държеше 90 градуса, сега не се качва над 80, което на мен ми харесва много, защото моята кола по принцип е податлива към прегряване.
3. Друга интересно - имах проблеми при студено време - не ми духаше топло в купето - сега се оправи и почва да духа топло много преди да ми вдигне работната температура.
4. В момента новият антифриз си седи син на цвят вече над 300 км каране.


Доволен съм!

hf hpe
12-11-2004, 18:54
веднага ще пробвам
по принцип аз питах точно за да промия системата на VM-a