PDA

View Full Version : Максимална дълбочина на монтаж - предни говорители за 156ца



flame2009bg
02-08-2010, 14:59
Здравейте колеги,

От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?

thecleaner
02-08-2010, 15:43
Здравейте колеги,

От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?

Ето тези Херцове http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile/speakers/17cm_speakers/ecx_165/ се опитах да монтирам на 156цата и резултата беше отрицателен колега :)

flame2009bg
02-08-2010, 20:13
Мерси! Явно няма да са херцове.

Sergey_gigov
03-08-2010, 11:21
не би трябвало да е много голям проблем -може би ще трябва да се позакриви ламарината на мястото на отвора за говорителите под кората

svetlastf
03-08-2010, 12:57
Здравейте колеги,

От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?
Опира конуса на говорителя отстрани в ламарината за която е хванато пласмасовото гнездо. С пилене може и да стане. Иначе на дълбочина нямат проблем.

stefoo
08-09-2010, 11:48
Здравейте колеги,

От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?


колега аз съм с такива херцове и не дълбаеш нищо http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/6724.html
ЕСК 165 S те са слим и влизат перфектно

darad
21-09-2010, 10:47
За да не пускам нова тема искам да попитам тук.Вчера си купих СД за колата ,защото като я купих нямаше никакво.Оказа се,че предните (май фабрични) говорители свирят доста добре,и ето къде идва питането.Съвсем случайно разбрах ,че имам и говорители в задните врати,но те се чуват много по-слабо от предните.Въпроса ми е нарочно ли са настроени така или просто са заменени с някакви по-слаби?Между другото те не са свързани към предните,защото като задам настройка от СД-то да свирят само задни се чуват ,но много слабо.Дали са настроени нарочно така,че с едни елипси отзад да се получи някакъв съраунд ефект?:blush:

rossenvn
21-09-2010, 14:18
За съжаление са същите като предните, просто така се чуват. Ако сложиш елипси без задни е по-добро решение - поне ще има нещо като бас :-) Ако сложиш и задни и елипси е много вероятно плейъра да се окаже слаб /поне при мен е така/ и да ти трябва усилвател.

darad
21-09-2010, 14:36
Ясно просто се чудех дали мога да ги използвам някак.

Jivko7777
25-09-2010, 20:39
За да не пускам нова тема искам да попитам тук.Вчера си купих СД за колата ,защото като я купих нямаше никакво.Оказа се,че предните (май фабрични) говорители свирят доста добре,и ето къде идва питането.Съвсем случайно разбрах ,че имам и говорители в задните врати,но те се чуват много по-слабо от предните.Въпроса ми е нарочно ли са настроени така или просто са заменени с някакви по-слаби?Между другото те не са свързани към предните,защото като задам настройка от СД-то да свирят само задни се чуват ,но много слабо.Дали са настроени нарочно така,че с едни елипси отзад да се получи някакъв съраунд ефект?:blush:

Заблуждаваш се! Еднакви са си и еднакво си свирят, просто отпред имаш и пищялки ;) и така ти се струват че свирят повече, но не е така ;)