PDA

View Full Version : Скапа се сервото на волана



Hristo_156
21-06-2006, 06:26
Днес като я запалих волана си остана твърд като камък. Палих и гасих 100 пъти ама нищо. Последния път всичко си беше наред. И нещо друго - чува се странен шум нещо като виене от посока на помпата за сервото на волана. Ремъкът е наред проверих го.
Някой може ли да каже какво става?

georgievst
21-06-2006, 09:16
Днес като я запалих волана си остана твърд като камък. Палих и гасих 100 пъти ама нищо. Последния път всичко си беше наред. И нещо друго - чува се странен шум нещо като виене от посока на помпата за сервото на волана. Ремъкът е наред проверих го.
Някой може ли да каже какво става?

Погледни дали не ти е изтекла хидравличната течност. Върху контейнера има знак с формата на волан. На мен скоро ми се случи това. Оказа се спукан маркуч.

Hristo_156
21-06-2006, 10:02
Това го проверих маслото е почти на максимума. друго е.

Dexer
21-06-2006, 11:37
Това го проверих маслото е почти на максимума. друго е.
ако маслото седи в съда, наи вероятно проблема е в помпата, която по някаква причина не създава налягане, сигурен ли си че помпата ВЪРТИ? Ремъкът не е единственото условие за това. Огледай помпата.

Hristo_156
21-06-2006, 21:26
Благодаря за съветите!
Обаче...
Днес, с доста зор се добрах до Ванто трейд. Воланът беше като на Зил.
Оказа се, че има запушване в блендата на хидравличната система. Тази бъзикня поддържала постоянно налягане в системата. Някакъв боклук и тиня са запушили това нещо. То май не беше сменяно маслото от как е излязла от завода. Почистили са го местото и са сложили ново масло.
Абе гледах го аз моето, че е сиво и мътно. То и новото май е леко мътничко ама е поне е розово. Та в крайна сметка май беше малкият дявол. Минах с около 60лева. Направо чудо, като се има предвид че нова помпа била поне 600. В крайна сметка няма гаранции, че няма пак да се запуши. Така ми казаха.
Да пази Бог.

Krasi86
21-06-2006, 21:48
Може ли някои да ми каже адреса на Ванто трейд и телефон ако има Благодаря предварително ето ми емаила ако тука неможе да се прави реклама krasi86@abv.bg

valjo
21-06-2006, 22:00
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=632

ето ги