PDA

View Full Version : Парно



Alfa33
22-01-2004, 00:02
Значи тия дни точно преди да се затопли ми писна да мръзна в алфата
и реших да сваля парното,
първо започнах с промиване и накисване на радиатора, ефект нулев
второ реших да го отворя, и какво да видя вътре от 16(шеснадесет)
тръбички само през 2(две)минава вода, всичко друго запушено
оправих всичко и сега за 10 мин. става жега в колата
всичко това ми струваше 3.95лв. (един силикон)

LRN
22-01-2004, 20:30
Много ще съм ти благодарен, ако споделиш по-подробно. Като разглобих таблото за да видя какво става и разбрах че е от затегнатото жило, стигнах до един капак, който освен с болтове беше и залепен със силикон (предполагам). Достраша ме тогава, да не ми се отвори повече работа, обаче ако дадеш кураж...,така или иначе ще трябва да се направи коректно.

ivboje
22-01-2004, 22:22
откъм мотора. Закрепено е с 4 болта, които се отвиват изпод арматурното табло(без нищо да разглобяваш по него).Вади се целия блок, заедно с жилата и панела с врътките(закрепен с два винта и една мет. пластина към "барчето", като предварително се откачат маркучите. Не е много трудно!

twin spark
22-01-2004, 23:27
Значи тия дни точно преди да се затопли ми писна да мръзна в алфата
и реших да сваля парното,
първо започнах с промиване и накисване на радиатора, ефект нулев
второ реших да го отворя, и какво да видя вътре от 16(шеснадесет)
тръбички само през 2(две)минава вода, всичко друго запушено
оправих всичко и сега за 10 мин. става жега в колата
всичко това ми струваше 3.95лв. (един силикон)

за този пост печелиш едно от мен. молбата ми е наистина да напишеш по-подробно какво точно си направил и какъв е модела на Алфа33, защото има разлика в моделите.

Alfa33
24-01-2004, 21:45
значи модела е Алфа33 86г. 1500сс 4с златна детелина 105к.с.
аз започнах с разглобяването на таблото най горната му част(таблото е от три части) свалих таблото след това една кутия с клапа която разпределя въдуха (нагоре и/или назад) там има няколко уплатнения от дунапрен който не приличаха на нищо.
после свалих парното от него са откачени жилата (иначе трябва да се разглабя още доста от таблото за да се свали с панела с врътките )
извадих радиатора и моторчето
моторчето го смазах с малко масло и зафуча като ново
двете страни на парното се свалят (там където се закачат маркучите)
аз отворих само от едната
много внимателно с отверка и клещи се вдигат пластините които са стиснати върху пласмасата(много е чуплива)
вътре се виждат трабичките които минават през радиатора във всяка от тях има по една спирала
с тънки клещи се изваждат всички спирали
всичко се почиства и се зглобява по обратния ред

LRN
25-01-2004, 17:22
Е нямам късмет. Моята е 33-93г. с климатик, с което затруднява нещата. Здраве да е. лятото ако ме стегне шапката, Ще подходя радикално и каквото сабя покаже. Но доколкото знам старите 33 са само с механика, докато при мен е пълно с лостове, кото се задвижват с ел.моторчета. Естествено ако разглобиш лостова система ти трябва да настроиш след това ъглите между рамената, а на мен хич не ми се занимава.

Bobo
26-01-2004, 10:15
Niama motorcheta dori e po lesno ot na staria model!

LRN
27-01-2004, 21:56
Ееееее, поне това се вижда. Има моторчета и то не само моторчета а мотор-редукторчета. Доколкото разбрах, това са фиатови тъпни, които са внедрени на много малко серии и създават грижи точно с разцентроване на лостовете на собствениците и сервизите.

Bobo
28-01-2004, 09:48
Iskash da kajesh 4e motorcheta dvijat klapite znachi niamash jila a potenciometri taka li ? ako niakoi e vijdal takova neshto da kaje az lichno sum razglobiaval tri 33-ki i takova neshto za purvi pat chuvam. Edinstvenno na edna Q4 94' sum vijdal edno motorche na klapata za vunshen vazduh no to niama obshto to se komandva ot otdelen buton kato na 145, 155 i 164 s klima.

LRN
28-01-2004, 18:00
Има две жила. Едното контролира потока топъл въздух-постепенно, а другото превключва клапата, която разделя потока към стъклото и централните три дюзи. Едното моторче превключва някаква клапа която затваря притока от вън , за да се върти въздуха само вътре, а другато превключва положенията - към краката, към лицето или и двете. Сега как е организирана цялата кинематика, не мога да ти кажа, но това е по управлението. При положение че съм и с климатик, всичко е така наблъскано, та затова трябва поне някаква схема да имам, та да се заема с нещата.

Bobo
29-01-2004, 11:55
Blagodaria che potvardi tova koeto znam - motorcheto e samo na klapata vanshen vatreshen. Mislia che ako se stopli navun moje da ti doide muzata i da ne se plashish tolkova ne e slojno :wink: