PDA

View Full Version : Провал



търтей
11-08-2010, 00:20
Този раздел, за мое най-голямо съжаление и разочарование се оказа провал. Личен мой.
След повече от година писане и стремеж да покажа какво е то демокрация и гражданско общество се оказва, че никой не възразява срещу взимането на безпардонни еднолични решения.

Въпреки това ми беше много приятно да чета мненията на практически всички участници тук.
Някои дори започнаха да пишат правилно :devil:

И така. Сбогом.
На който му се обсъждат подобни теми може да ме намери четвъртък в Пипълс и всеки ден скайпа.

pent
11-08-2010, 00:36
разсърди ли се сега?

nhg
11-08-2010, 00:38
разсърди ли се сега?

Абе май идеята за раздела отначало беше по-друга... виж първите теми

ne0
11-08-2010, 00:38
Евала с теб сме!
Мъжко е да се откажеш!

old alfist
11-08-2010, 00:39
Този раздел, за мое най-голямо съжаление и разочарование се оказа провал. Личен мой.
След повече от година писане и стремеж да покажа какво е то демокрация и гражданско общество се оказва, че никой не възразява срещу взимането на безпардонни еднолични решения.

Въпреки това ми беше много приятно да чета мненията на практически всички участници тук.
Някои дори започнаха да пишат правилно :devil:

И така. Сбогом.
На който му се обсъждат подобни теми може да ме намери четвъртък в Пипълс и всеки ден скайпа.
Я, вземи се стегни малко и продължи да си пишеш - на мен лично ми е много приятно да си се заяждаме.
Това, че някой не те е разбрал не значи, че никой не те е разбрал. Като не си модератор - голям прас/з/.
Разбирам стремежа ти за грамотно писане, но не можеш с магическа пръчка да научиш толкова много хора при положение че им се губи нещо, което не са придобили в училище и семейството - трябва постоянност и твърдост, но човек не винаги може да прецени докъде и доколко може да стигне. Тупай си топката и си пиши тук - на много хора ще им е приятно.

pent
11-08-2010, 00:39
Абе май идеята за раздела отначало беше по-друга... виж първите теми

и коя тема не е по идеологията на раздела?

Pinky
11-08-2010, 00:47
Не става въпрос за темите, а че само теоретизираме, а комунизма си остана. Нали, спете както можете, деца.

pent
11-08-2010, 00:49
Не става въпрос за темите, а че само теоретизираме, а комунизма си остана. Нали, спете както можете, деца.

ти въстание ли очакваше?

nhg
11-08-2010, 00:53
ти въстание ли очакваше?

...не разбира се
Ама раздела стана нещо като СПАМ-2 (без да искам да засягам някой колега ми се струва, че просто си чешем езиците тук)

Pinky
11-08-2010, 00:55
Знам ли. Очаквах поне минимално противопоставяне.
Има ли стокхолмски синдром в политиката?

pent
11-08-2010, 00:58
Очаквах поне минимално противопоставяне.

значи си си взел бележка да не тръгваш с големите очаквания... това е форум :) интернет?

Pinky
11-08-2010, 01:03
Не само. Това е клуб от съвсем реални хора, много от които са приятели помежду си.

thecleaner
11-08-2010, 03:41
Този раздел, за мое най-голямо съжаление и разочарование се оказа провал. Личен мой.
След повече от година писане и стремеж да покажа какво е то демокрация и гражданско общество се оказва, че никой не възразява срещу взимането на безпардонни еднолични решения.

Въпреки това ми беше много приятно да чета мненията на практически всички участници тук.
Някои дори започнаха да пишат правилно :devil:

И така. Сбогом.
На който му се обсъждат подобни теми може да ме намери четвъртък в Пипълс и всеки ден скайпа.

И сега се очаква "кретените" да ревнат за тебе ли? На мене лично ми е адски кеф. :) Добре дошъл при простосмъртните!
п.п. Правилно ли го написах ?

Ранобудниче
11-08-2010, 07:54
Демокрацията.. и палачинките (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/showthread.php?p=648673#post648673).

BaiJedi
11-08-2010, 08:08
Този раздел, за мое най-голямо съжаление и разочарование се оказа провал. Личен мой.
След повече от година писане и стремеж да покажа какво е то демокрация и гражданско общество се оказва, че никой не възразява срещу взимането на безпардонни еднолични решения.

Въпреки това ми беше много приятно да чета мненията на практически всички участници тук.
Някои дори започнаха да пишат правилно :devil:

И така. Сбогом.
На който му се обсъждат подобни теми може да ме намери четвъртък в Пипълс и всеки ден скайпа.

Ами чудесно! Поздравявам те за това решение! Жалко,че вече няма кой да ми обясни колко е добър Иван Костов,колко тъпи са руснаците,колко са гадни селяните,какви олигофрени са потребителите в този форум и т.н. Ще ми липсват и патриотично-истеричните изцепки и псевдо-историческите тълкувания на най големия експерт тука! Със здраве и дано си намериш по-подходяща трибуна!

fred
11-08-2010, 09:12
Еми какво пък, не беше лошо разделчето, нека да си съществува, друг въпрос е как, без контрол :).
Ценното на такива форуми, е че може и на някой, който папагалства и повтаря комунистическите лакардии да му проблесне нещо в мозъка.Дано има такива. Но за съжаление, като цяло, тиква, която е плод на друга такава, промивана с десетилетия, съчетано и с това, че не е чела нищо, освен учебници и вестници, няма как да се развие.Иначе може да научи висша математика и 5-6 езика даже, ама пак няма да може да мисли.
Мисленето е харктерно за по образованите и развити индивиди, а по - простите мразят да мислят.По тази причина у Македония например в днешни дни си мислят, че са македонци, а не българи.

Ето един типичен индивид, представител на тази "школа":


Ами чудесно! Поздравявам те за това решение! Жалко,че вече няма кой да ми обясни колко е добър Иван Костов,колко тъпи са руснаците,колко са гадни селяните,какви олигофрени са потребителите в този форум и т.н. Ще ми липсват и патриотично-истеричните изцепки и псевдо-историческите тълкувания на най големия експерт тука! Със здраве и дано си намериш по-подходяща трибуна!

pavlin
11-08-2010, 15:06
Еми какво пък, не беше лошо разделчето, нека да си съществува, друг въпрос е как, без контрол :).
Ценното на такива форуми, е че може и на някой, който папагалства и повтаря комунистическите лакардии да му проблесне нещо в мозъка.Дано има такива. Но за съжаление, като цяло, тиква, която е плод на друга такава, промивана с десетилетия, съчетано и с това, че не е чела нищо, освен учебници и вестници, няма как да се развие.Иначе може да научи висша математика и 5-6 езика даже, ама пак няма да може да мисли.
Мисленето е харктерно за по образованите и развити индивиди, а по - простите мразят да мислят.По тази причина у Македония например в днешни дни си мислят, че са македонци, а не българи.

Ето един типичен индивид, представител на тази "школа":

Индивидът въобще не е тиква, ами нормално мислещ човек и нека да не месим комунизма навсякъде. Някои хора май се дразнят когато им кажат истината в очите. Стига вече с криво разбраната солидарност. Аз също не бях очарован от дебелашките на моменти похвати с които се регулираше този раздел, човек трябва да осъзнае, че за да се води дискусия първо трябва да се уважава и приема мнението на другите.

mim
11-08-2010, 15:15
търтей, сякаш не си очаквал да са такива нещата и у тоя раздел, я се вземи в ръце
голям си бил идеалист, да превъзпитаваш хора на стари години, кога им се е втвърдила черепахата
разделът си е интересен

fred
11-08-2010, 15:29
Индивидът въобще не е тиква, ами нормално мислещ човек и нека да не месим комунизма навсякъде. Някои хора май се дразнят когато им кажат истината в очите. Стига вече с криво разбраната солидарност. Аз също не бях очарован от дебелашките на моменти похвати с които се регулираше този раздел, човек трябва да осъзнае, че за да се води дискусия първо трябва да се уважава и приема мнението на другите.

Отношението към комунизма е мерило за интелигентността на човека, казал го е Йосиф Бродски, аз съм напълно съгласен с него, съмнявам, че цитата, на човека, който използвах в моя пост е чувал кой е този Бродски например, а и да е чувал, полза няма.
Уважение може да има, както казваш ти, когато има дискусия, а когато слушаме безкрайните клишета на червените другари, няма какво да се дискутира.
А форум без контрол става говорилня и анархия, винаги е така, няма начин, да няма контрол.

pavlin
11-08-2010, 15:49
Отношението към комунизма е мерило за интелигентността на човека, казал го е Йосиф Бродски, аз съм напълно съгласен с него, съмнявам, че цитата, на човека, който използвах в моя пост е чувал кой е този Бродски например, а и да е чувал, полза няма.
Уважение може да има, както казваш ти, когато има дискусия, а когато слушаме безкрайните клишета на червените другари, няма какво да се дискутира.
А форум без контрол става говорилня и анархия, винаги е така, няма начин, да няма контрол.

Това дали някой е чувал за Йосиф Бродски, въобще не е мерило за интелигентност и защо всички трябва да споделяме мнението на един човек. Съгласен съм, че контрол трябва да има но не и демонстриран по циничен начин на моменти. За мен тема от рода "Идвайте ми още селяни в родното ми село" или да наричаш потребителите на форума кретени е израз на не добро възпитание или неспособност да си владееш емоциите.

Stefo
11-08-2010, 15:57
Търтей, прав си ама не си ;)
Не може да мислим еднакво, къде отива тогава разнообразието в природата.
П.С. пак много говорящо заглавие си сложил на темата ...

fred
11-08-2010, 16:08
Това дали някой е чувал за Йосиф Бродски, въобще не е мерило за интелигентност и защо всички трябва да споделяме мнението на един човек. Съгласен съм, че контрол трябва да има но не и демонстриран по циничен начин на моменти. За мен тема от рода "Идвайте ми още селяни в родното ми село" или да наричаш потребителите на форума кретени е израз на не добро възпитание или неспособност да си владееш емоциите.

Йосиф Бродски е казал, че мерилото за интелигетност е отношението на човек към комунизма, с което съм съгласен и аз. Както отбелязва и колегата morfius това важи за и за двете ни познати в последното столетие системи.А ако някой не го е разбрал, значи е дурак......
Иначе, какво да се прави, никой не е съвършен, в това число и ние с теб и търтея.Ясно е, че ако има модератор ще е привърженик на едно или дурго нещо, теза и т.н.

morfius
11-08-2010, 16:20
Провал е липсата на какво във форума/раздела?

И за да е по темата за политиката и икономиката - не само комунизма, отношението към всеки подобен строй е мерило за интелекта на човека.
Колкото и това да не се харесва на някои ... комунизма и фашизма са две страни на една и съща монета.
Но едната страна е забранена, а другата всячески се опитват да я реабилитират.

fred
11-08-2010, 16:44
Провал, е според Търтея, е че никой не възроптал срещу едноличните му решения, аз така го поразбрах

old alfist
11-08-2010, 17:02
Това да си модератор си е много хлъзгава работа.Един го свалят защото не наложил наказания, друг защото искал да наложи, трети пък защото е наложил - изобщо страшна работа.

morfius
11-08-2010, 17:18
Провал, е според Търтея, е че никой не възроптал срещу едноличните му решения, аз така го поразбрах

Че да бяхме свиквали комисия като в парламента за всяко решение тогава :evilsmiley:

търтей
11-08-2010, 18:17
Едно уточнение.

Разбрах, че писанието ми звучи като нападка към участиците тук. Напротив, много съм задължен на всички, които бяха активни тук, защото този раздел нямаше да е това което е без пишещите в него. Благодаря ви.

Не съм и очаквал, че някой ще възразява срещу едноличните ми решения, просто защото позицията мод налага взимането на такива. Кога добри, кога лоши.

Най-интересно е, че хората, които откровено ме мразят като че ли най-добре са разбрали, какво имам предвид. Омразата, явно, води до изострено шесто чуство към своя обект. ;)

Ако реша, че има смисъл (което на база настоящия момент няма да стане - спете спокойно деца) ще попиша детайлно в членския раздел кой как какво.

spe4elist
11-08-2010, 18:53
...Ако реша, че има смисъл (което на база настоящия момент няма да стане - спете спокойно деца) ще попиша детайлно в членския раздел кой как какво.

Пиши, стига си мързелувал, Търтей такъв ... :twisted:

pavlin
11-08-2010, 19:00
Аз бих казал, че разделът е интересен и ползата от него е да могат хората да си кажат откровенно мнението по дадени теми. Ако разделът е имал някакви политически цели, това не е най-подходящата и единствена форма за постигането им.

BoxerPower
11-08-2010, 21:06
Сефте чета тема и не мога да взема решение какво става :shocking:

fred
11-08-2010, 21:48
Че да бяхме свиквали комисия като в парламента за всяко решение тогава :evilsmiley:

Абсолютно, плюс водка и закуски, а може и семинар да се беше провел.... :mrgreen:

Derry
11-08-2010, 22:40
Сефте чета тема и не мога да взема решение какво става :shocking:

Ко да става? Учим се да пишем грамотно, някой се депресирал, един-двама със смесени чувства - това са резултатите.

На мен не ми се вижда провал или пък успех, има си раздел пишем си, кчетата си лаят кервана си върви.

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:39 ----------


Абсолютно, плюс водка и закуски, а може и семинар да се беше провел.... :mrgreen:

На водката не държа, но виж за коктейлчета можеше да се напънем.

И да попитам: Защо или комунистите или ББ или пък циганите са виновни?

Коки
12-08-2010, 15:28
На мен пък не ми се струва да има някакъв провал. Фактът, че има една немалка група хора, които редовно четем и пишем тук, означава, че разделът си е добър и интересен. Фактът, че често сме на различни мнения и се получава нелоша дискусия, означава, че разделът е постигнал целта си. Според мен това е реалната оценка на работата на раздела, а не кой на кого решил да спре модераторските права. Оценката я даваме ние, участниците в този раздел - щом участваме и му се кефим, значи всичко е ОК. Ако не ни кефеше, нямаше да влизаме и разделът щеше да си умре - това вече би било провал.

fred
12-08-2010, 16:41
Ко да става? Учим се да пишем грамотно, някой се депресирал, един-двама със смесени чувства - това са резултатите.

На мен не ми се вижда провал или пък успех, има си раздел пишем си, кчетата си лаят кервана си върви.

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:39 ----------



На водката не държа, но виж за коктейлчета можеше да се напънем.

И да попитам: Защо или комунистите или ББ или пък циганите са виновни?

Може и коктейли :)
Иначе, ситуацията у наса е такава, защото всичко което се случи досега е в резултат на управляващите през последните 50-60 години, ама тая тема е друга

old alfist
12-08-2010, 18:14
Добре де, кажете сега каква е връзката на комунистите със събитията станали наскоро във форума - все такива работи ви се въртят в главите.
Дайте сега тези които намекват за тази връзка да вземат и да напишат - има ли комунизма почва у нас и неговото влияние върху действията на хората взимащи решения в този форум.
Няма само да говорите с недомлъвки.

raoccars
12-08-2010, 22:29
Алеко Константинов е по стар от комунизма,не бойте се:baby:
''Никой не ни е виновен за това което сме''
-raoccars-

Crusader
12-08-2010, 22:41
Ей на някои хора все комунизма им виновен /е бе както на други Станишев/ ай измислете нещо ново че вече е скучно....!

Търтей, не се ядосвай брат, след време ще установиш че българина върви в правилната посока само ако го ръчка остена, пий една бира и ръчкай...ааа а за комунизма, прехваленият ЕС е тръгнал с широки крачки натам, а ние си имаме "диктатура на пролетариата"


И преди поредният "мозъчен донор" да почне със словедните си изпразвания, моля да се протоколира - няма да влизам в безмислени спорове!

fred
12-08-2010, 23:02
Ами какво да му мислим, то е измислено, ама трябва мозък, а не празна кофа вместо глава, пълна с изрезките от вестник Раб.дело и производните му.
Иначе вярно, че темата се изроди, тъй че и аз спирам-с една забележка, остена трябва да ръчка на запад от Трънско:Topic-is-closed-bg:.

pent
13-08-2010, 00:08
ей, аз предлагам да не намесваме повече комунягите, че току виж още някой спре да пише :)

Pinky
13-08-2010, 14:31
Най-важното е да се мълчи, независимо дали е гръмнала централа. Като не знаят хората, ще са щастливи и нищо няма да им стане, нали?

morfius
13-08-2010, 14:48
Най-важното е да се мълчи, независимо дали е гръмнала централа. Като не знаят хората, ще са щастливи и нищо няма да им стане, нали?

E тая наглост не знам как я преглъщат червено бетонираните тикви - та това си е геноцид с/у собствения народ:stumm:

голямата риба
13-08-2010, 16:42
Най-важното е да се мълчи, независимо дали е гръмнала централа. Като не знаят хората, ще са щастливи и нищо няма да им стане, нали?ха
намерил се кой да го каже

Grigor
13-08-2010, 16:56
Търтея и Пинки съвсем неуместно намесиха политиката (защото така си мислят че изглеждат по интересни)... Търтей, демокрацията е измислила правилата в форума... ти просто стана тяхна жертва, защото (според мен) започна да се държиш все едно си над тях...

Pinky
13-08-2010, 17:11
ха
намерил се кой да го каже

Честно казано, идея нямам какво имаш предвид.


Търтея и Пинки съвсем неуместно намесиха политиката (защото така си мислят че изглеждат по интересни)... Търтей, демокрацията е измислила правилата в форума... ти просто стана тяхна жертва, защото (според мен) започна да се държиш все едно си над тях...

Кои правила, бе, червена шапчице? Покажи ми текст или цитирай нещо, каквото и да е.
А че битието определя съзнанието, доказателства твърде много.
Демокрацията си е демокрация, тоталитаризма си е тоталитаризъм. Ще отречеш ли, че подкрепяш и харесваш бившия строй, както си споменавал не веднъж в частни разговори?

renyx
13-08-2010, 18:05
E тая наглост не знам как я преглъщат червено бетонираните тикви - та това си е геноцид с/у собствения народ:stumm:

Неговорят по този въпрос-ето как.

CBET
13-08-2010, 19:41
Абе хора, 'що не се погледнете в огледалото преди да кажете за N-ти път: "******** е виновен!"? Най-смешното, което същевременно е и трагично, как хора под 25-30 годишна възраст, коментират времето от преди 1989 година в първо лице единствено число!

koolio
13-08-2010, 21:11
Абе хора, 'що не се погледнете в огледалото преди да кажете за N-ти път: "******** е виновен!"? Най-смешното, което същевременно е и трагично, как хора под 25-30 годишна възраст, коментират времето от преди 1989 година в първо лице единствено число!

Ами защото например тия хора сега понасят последствията от това време?

fred
13-08-2010, 22:20
Кольо, имаш бира от мен, га се видим някой път, помни :)
А иначе, излезе че заради демокрацията Търтея пострада, виж, ако нямаше демокрация щеше да е модератор, докато пак, както се случва у нас, същото лице прецени, че не трябва.
Но за всичко е виновен Костов и американците /естествено и 4 рите годишни времена/.
Аз предлагам де се баннат всички, които не изповядват, чеБКП/БСП, Станишев, непостроения АЕЦ Белене са светините на България, и че българо-съветската дружба е необходима за нас, така, както въздуха за всяко живо същество.
Може и да им се секвестират алфите и да се предоставят на верни другари.
ПП.Впоследствие разбрах, че причината за махането правата на Търтея е тоя раздел.......

bager
13-08-2010, 22:23
Аз съм емоционален тип! Обаче от доста време насам забелязвам че се променям, ставам по ...разумен, така да го нарека т.е. все повече мисля преди да кажа или направя нещо. Смятам това за регрес, за загуба на идентичност, за промяна на "моята същност"...но живота ме принуждава(сори за клишето). Както и да е.
Няколко пъти досега щях да пиша в темата, но се спирах.
Нивото...нивото остана същото(същото като в останалата част на форума, това имам предвид), за това е провал!
Аз така го разбирам. Търтея искаше да има един наистина сериозен раздел, с по-високо НИВО, ниво на изказване, ниво на писане, ниво на МИСЛЕНЕ....
Не всеки така го разбра, аз също не съм сигурен дали съм го разбрал правилно, но аз толкова си мога ;) !
Дойнов е емоционален тип(което от своя страна не води до извода, че е неразумен), интелигентен и добре образован младеж( ся за младеж ще ме черпи, ама за другото как да обясня че не съм му рекламен агент :) и начина му на изказване е нетипичен в повечето случаи, но рядко обиден!
Та идеята ми беше( и аз вече почити не си я хващам след толкова бира)- този раздел е един плюс за форума ни и Търея има голяма "вина за това"!

п.п.
Не ми се сърдете, продължавам с бирата.

голямата риба
13-08-2010, 23:09
Честно казано, идея нямам какво имаш предвид.



Кои правила, бе, червена шапчице? Покажи ми текст или цитирай нещо, каквото и да е.
А че битието определя съзнанието, доказателства твърде много.
Демокрацията си е демокрация, тоталитаризма си е тоталитаризъм. Ще отречеш ли, че подкрепяш и харесваш бившия строй, както си споменавал не веднъж в частни разговори?
за мен е смешно човек който подтикваше към това да си затворим очите да говори за гражданско общество

fred
13-08-2010, 23:16
Като се заговори за демокрация, не ми става ясно къде са правилата и кой определя, че те са нарушени???Както и обратното-че не са нарушени.
Ако няма правила и организация или нещо си там, което следи за това, всичко друго, което се изкава под предлог, че се нарушало нещо си е глупост и тоталитаризъм.То е ясно, че такова нещо няма де.Не разбирам, какво общо има гражданското общество с форума???
Гражданското общество се състои от структури на граждани, които оказват влияние на различни държавни и общински органи, органи на самоуправление и так дале по различни въпроси.Гражданска структура може да се нарече клуба, но там си има устав, процедури и прочее.
Е Търтея, ако представител на такъв орган, обществена струткутура, как е накърнил правата на някакво гражданско сдружение??Да кажем ги е вкарал в затвора ли, какво ли:gangstah:
Абе още малко и Народен съд да се спретне остава :knock:Я да му опнем кожата на оградата направо, респективно в раздел ОБщи приказки, или да му резнем главата с меча :Yeeeehaaa::torch:

Pinky
13-08-2010, 23:33
Определената от УС на КАРБ структура е такива решения да се вземат с гласуване на глобалните модератори. А именно, профа, спечелиста и олд фокс. Аз тяхно становище още не съм видял по темата.

голямата риба
13-08-2010, 23:46
Определената от УС на КАРБ структура е такива решения да се вземат с гласуване на глобалните модератори. А именно, профа, спечелиста и олд фокс. Аз тяхно становище още не съм видял по темата.
ма ти още ли вярваш че форума е на КАРБ?

mordohy
13-08-2010, 23:48
Въпреки, че за мнозина Търтея е страшният мод с безкраен капацитет, все пак е обикновенно момче, но с богата обща култура. освен това е и сапиенс! Мисли добичето!
Имаме такъв раздел-общи приказки, благодарение на него!
другите форуми нямат такъв!
Ако искате хептен да профанирате форума и да стане типично комерсиален- просто го кажете!
Явно това е новата линия!
Я обяснете, каква е!
Искам отовор!
Едит: На италфеста ще повдигна пак въпроса.Там няма как да не ми отговорите!
Не може модовете да се избират по финансовата им комерсиалност, въпреки сблъсака на интереси.
Това не са си го позволили нито Бобо, нито Лисан нито другите стари членове на форума!
Оставката на един глобален , беше първия сигнал.

Ако сте толкова принципни, я да питам, колко пъти старата лисица пое отговорност и как назначихте пак Птоповедника за глобален мод, след като го свалихте без обяснения.
И някой да ми деактивира наистина правата, че чета простотии, без да мога да отговоря!

mordohy
14-08-2010, 00:44
Търтея и Пинки съвсем неуместно намесиха политиката (защото така си мислят че изглеждат по интересни)... Търтей, демокрацията е измислила правилата в форума... ти просто стана тяхна жертва, защото (според мен) започна да се държиш все едно си над тях...
Я да те питам аз тебе, защо ника ти е още в зелено!
На какво си мод, че не мога да се сетя!
След като осра така общ технически, че не можах да го оправя 6 месеца, с каква мутра все още пишеш.Да не вадя поста ти, с който наказа Търтейо, щото имам накакви скруполи, но не можеш да критикуваш мод на общи приказки с израз" в форума"
Пише се ВЪВ ФОРУМА!
Ебати самозабравилите се келеши!

pavlin
14-08-2010, 01:06
Търтея и Пинки съвсем неуместно намесиха политиката (защото така си мислят че изглеждат по интересни)... Търтей, демокрацията е измислила правилата в форума... ти просто стана тяхна жертва, защото (според мен) започна да се държиш все едно си над тях...

Подкрепям, в определени моменти господинът се посамозабравяше. Умишлено или не, не знам.

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:01 ----------


Кольо, имаш бира от мен, га се видим някой път, помни :)
А иначе, излезе че заради демокрацията Търтея пострада, виж, ако нямаше демокрация щеше да е модератор, докато пак, както се случва у нас, същото лице прецени, че не трябва.
Но за всичко е виновен Костов и американците /естествено и 4 рите годишни времена/.
Аз предлагам де се баннат всички, които не изповядват, чеБКП/БСП, Станишев, непостроения АЕЦ Белене са светините на България, и че българо-съветската дружба е необходима за нас, така, както въздуха за всяко живо същество.
Може и да им се секвестират алфите и да се предоставят на верни другари.
ПП.Впоследствие разбрах, че причината за махането правата на Търтея е тоя раздел.......

Колега, ставаш смешен с този комунизъм. Те и немците не одобряват фашизма, ама не го коментират под път и над път.

Derry
14-08-2010, 09:56
Колега, ставаш смешен с този комунизъм. Те и немците не одобряват фашизма, ама не го коментират под път и над път.

Срам ги е швабите затова си траят, пък може тайничко да си го харесват.

CBET
14-08-2010, 11:17
Ами защото например тия хора сега понасят последствията от това време?


Кольо, имаш бира от мен, га се видим някой път, помни :)
А иначе, излезе че заради демокрацията Търтея пострада, виж, ако нямаше демокрация щеше да е модератор, докато пак, както се случва у нас, същото лице прецени, че не трябва.
Но за всичко е виновен Костов и американците /естествено и 4 рите годишни времена/.
Аз предлагам де се баннат всички, които не изповядват, чеБКП/БСП, Станишев, непостроения АЕЦ Белене са светините на България, и че българо-съветската дружба е необходима за нас, така, както въздуха за всяко живо същество.
Може и да им се секвестират алфите и да се предоставят на верни другари.
ПП.Впоследствие разбрах, че причината за махането правата на Търтея е тоя раздел.......


Абе защо си мислите, че като повторите една история 10000000000..... пъти и тя ще стане историческа истина?

Никога не съм се определял като комунист, демократ, шовинист, пацифист и т.н., ама това е проблем на такива като Вас, които си мислят: "След като не е с нас - е против нас!"

Никой не оспорва приноса на Търтея към форума (правопис, без ругатни и т.н.)! За мен той имаше просто един сериозен недостатък, а именно, че не признаваше чуждото мнение и държеше да се наложи независимо дали защитава правилната кауза или не.

trustworthy
14-08-2010, 11:41
Ако сте толкова принципни, я да питам, колко пъти старата лисица пое отговорност и как назначихте пак Птоповедника за глобален мод, след като го свалихте без обяснения...

А откъде я имаш тази секратна информация за 'проповедника'? щото нито проповедникът, нито който и да е друг, посветен в тайните на админстраторско-модераторска структура на форума, го знае това. И простата причина е, че НЕ СЪМ ГЛОБАЛЕН МОДЕРАТОР понастоящем, а обикновен локален, от какъвто тръгна 'шеметната' ми мод кариера в този форум :). Желанието да не съм глобален мод си беше изцяло мое и беше депозирано преди много, много време (повече от година-две, ако не се лъжа). Ако не бях предявил сам желание, най-вероятно щях да съм още глобален. Обяснения от мод екипа няма какво да се дават.
Предварително благодаря на теб и всеки друг, който като теб се опита да ме намеси или има такова желание, за усилията да не го прави.

koolio
14-08-2010, 12:47
Абе защо си мислите, че като повторите една история 10000000000..... пъти и тя ще стане историческа истина?

Никога не съм се определял като комунист, демократ, шовинист, пацифист и т.н., ама това е проблем на такива като Вас, които си мислят: "След като не е с нас - е против нас!"

Никой не оспорва приноса на Търтея към форума (правопис, без ругатни и т.н.)! За мен той имаше просто един сериозен недостатък, а именно, че не признаваше чуждото мнение и държеше да се наложи независимо дали защитава правилната кауза или не.

Не разбрах за каква история и историческа истина говориш? Ти се учудваш, че по-младите хора могат да имат мнение за тоталитаризма, аз ти обяснявам защо могат да имат. Ако става въпрос и аз никога не съм бил с леви убеждения, нито одобрявам комунистическия режим, но не изпадам в крайности и не плюя и не отричам всичко.

Ако прочетеш и другите теми в раздела ще забележиш, че и с Търтея, и с Фред често сме били на различни мнения, което не пречи да се уважаваме взаимно и да сме в добри отношения.

fred
14-08-2010, 12:56
Подкрепям, в определени моменти господинът се посамозабравяше. Умишлено или не, не знам.

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:01 ----------



Колега, ставаш смешен с този комунизъм. Те и немците не одобряват фашизма, ама не го коментират под път и над път.

Колега може и да съм смешен, за тия, чиито родители са били комунисти, .Мен пък ми е смешно, как децата им също не се научиха на нещо по различно, с малки изключения-Евгени Дайнов например.А точно пък фашизма в Германия се коментира под път и над път.
Сложи си една значка и излез в Германия с нея да видиш какво ще ти се случи, от страна на властите имам предвид.

---------- Post added at 04:53 ---------- Previous post was at 04:52 ----------


Определената от УС на КАРБ структура е такива решения да се вземат с гласуване на глобалните модератори. А именно, профа, спечелиста и олд фокс. Аз тяхно становище още не съм видял по темата.

Ами,то работата е ясна.

---------- Post added at 04:56 ---------- Previous post was at 04:53 ----------


Абе защо си мислите, че като повторите една история 10000000000..... пъти и тя ще стане историческа истина?

Никога не съм се определял като комунист, демократ, шовинист, пацифист и т.н., ама това е проблем на такива като Вас, които си мислят: "След като не е с нас - е против нас!"

Никой не оспорва приноса на Търтея към форума (правопис, без ругатни и т.н.)! За мен той имаше просто един сериозен недостатък, а именно, че не признаваше чуждото мнение и държеше да се наложи независимо дали защитава правилната кауза или не.

Това с повторението е факт, прилагат от фашисти и комунисти, ето ти си точно плод на повторението на разни такива постулати.
Не знам какво значи да се признава чуждото мнение?И в случая с Търтея-като не го признава, какво правеше?
А иначе, ти си имаш твоето мнение и не признаваш моето също, е значи ли че си тиранин.

DanewRomeo
14-08-2010, 13:16
Защо пишете за колегата търтей в минало време? Да не би да се е споминал?

CBET
14-08-2010, 15:16
Не разбрах за каква история и историческа истина говориш? Ти се учудваш, че по-младите хора могат да имат мнение за тоталитаризма, аз ти обяснявам защо могат да имат. Ако става въпрос и аз никога не съм бил с леви убеждения, нито одобрявам комунистическия режим, но не изпадам в крайности и не плюя и не отричам всичко.

Ако прочетеш и другите теми в раздела ще забележиш, че и с Търтея, и с Фред често сме били на различни мнения, което не пречи да се уважаваме взаимно и да сме в добри отношения.


Чакай, чакай! Аз не съм казвал, че не уважавам тоя или оня. Просто всички сме хора и правим грешки, които за съжаление ние самите не виждаме и трябва да се вслушваме какво говорят околните. А иначе мнение може да има всеки, но не и да го споделя от първо лице след като не е бил пряк свидетел на съответните времена!




Това с повторението е факт, прилагат от фашисти и комунисти, ето ти си точно плод на повторението на разни такива постулати.
Не знам какво значи да се признава чуждото мнение?И в случая с Търтея-като не го признава, какво правеше?
А иначе, ти си имаш твоето мнение и не признаваш моето също, е значи ли че си тиранин.


Колега, с безкрайното ми уважение към факта, че си по-голям от мен само искам да ти напомня как една БГ естрадна певица в първите години на "демокрацията" наляво и надясно тръбеше как била репресирана, понеже баща и лежал в беленският затвор. После се оказа, че въпросният баща е бил там за блудство с малолетна, но някак си малко хора разбраха за това!

А иначе и аз мога да кажа:

"Комунистите са виновни за парниковият ефект и озоновата дупка!!! Който не е с мен е ченге!!! Костов е виновен за кризата!" ... и т.н.

П.С. Аз бях дотук! Заминавам на море и от там на вилата, където ще си кося кротко райграса, ще пия бира и ракийка, като мезя с на жената салатите и ще псувам управляващите! :)

П.С.С. Темата започна да се изражда в "Другарко/Госпожо пък кажете му понеже той/тя ми изяде десерта!".

nhg
14-08-2010, 18:11
........ Темата започна да се изражда в "Другарко/Госпожо пък кажете му понеже той/тя ми изяде десерта!".

Eй т'ва е наистина вярно... Колеги, що не пийнете и не мезнете (както ще направи СВЕТ) и после да си намерим нещо друго, за което да поспорим?!...
Айде аз тръгвам за Бургас, да видя дали б_ангелов има достатъчно студена бира!

spe4elist
14-08-2010, 19:39
Определената от УС на КАРБ структура е такива решения да се вземат с гласуване на глобалните модератори. А именно, профа, спечелиста и олд фокс. Аз тяхно становище още не съм видял по темата.

Становища има. Да не пускам линкове от модераторския раздел. Можеш да провериш в темата на Григор по отстраняването на Търтея.

Speeder
14-08-2010, 19:57
Компанията, много виртуално го раздавате. :busted_cop:
Едва ли на живо Алфистите се банват и разжалват.
Говорете си за Алфи и ще ви мине, явно вашите са спряли да се развалят и е настанала скука.

Който иска да се отърси от напрегнатия виртуален живот да заповяда на среща в Пловдив, утре от 18.00.

Поздрави!

pavlin
14-08-2010, 20:18
Колега може и да съм смешен, за тия, чиито родители са били комунисти, .Мен пък ми е смешно, как децата им също не се научиха на нещо по различно, с малки изключения-Евгени Дайнов например.А точно пък фашизма в Германия се коментира под път и над път.

---------- Post added at 04:53 ---------- Previous post was at 04:52 ----------





---------- Post added at 04:56 ---------- Previous post was at 04:53 ----------

[/COLOR]


Колега, никога не съм бил комунист и в семейството ми не е имало комунисти. Напротив, аз и моят баща и дядовци сме страдали от комунистите. Смятам че това не ми дава право да ги споменавам като причина за всяка една неудача в този живот. Уважавам мненията ти когато са насочени професионално, но с този комунизъм като че ли малко прекаляваш.
Голяма част от комунистите едно време си бяха обикновени мошеници, които сега се представят за търговци или предприемачи. Проблемът на обществото в България е в това че хората трябва да изразяват нетърпимост към тези мошеници а не да се препират за това кой е бил комунист и кой не.

Pinky
15-08-2010, 02:34
Становища има. Да не пускам линкове от модераторския раздел. Можеш да провериш в темата на Григор по отстраняването на Търтея.

Не, не мога.

fred
15-08-2010, 12:45
Колега, никога не съм бил комунист и в семейството ми не е имало комунисти. Напротив, аз и моят баща и дядовци сме страдали от комунистите. Смятам че това не ми дава право да ги споменавам като причина за всяка една неудача в този живот. Уважавам мненията ти когато са насочени професионално, но с този комунизъм като че ли малко прекаляваш.
Голяма част от комунистите едно време си бяха обикновени мошеници, които сега се представят за търговци или предприемачи. Проблемът на обществото в България е в това че хората трябва да изразяват нетърпимост към тези мошеници а не да се препират за това кой е бил комунист и кой не.

Може колега, странна ми беше тая любов към Русия и прочее, ама ти си знаеш.
Относно другото-тоя манталитет, простотията, арогатността, липсата на духовности и т.н са плодове комунистическия режим наслоени за периода, през който властваха.
Как да си изразяваш нетърпимостта към тези хора, като една огромна част от обществото ги е възприела за нормално явление.Даже го харесват и не стига и това, ами дават тон на общественето и икономическо развитие.Дали внучката на Хитлер е била депутат в Райхстага и е давала интевюта колко е направил дядо и за Германия и т.н,Или пък внука или на Гьобелс е бил премиер на Германия...
Та и от там иде това, че няма как да не ги споменаваме.

---------- Post added at 04:45 ---------- Previous post was at 04:44 ----------


Компанията, много виртуално го раздавате. :busted_cop:
Едва ли на живо Алфистите се банват и разжалват.
Говорете си за Алфи и ще ви мине, явно вашите са спряли да се развалят и е настанала скука.

Който иска да се отърси от напрегнатия виртуален живот да заповяда на среща в Пловдив, утре от 18.00.

Поздрави!

Е и това е вярно де, ама, какво да се прави, в тоя раздел сме така :)- иначе няма да мога да дойда за срещата, но ви пожевалам приятно прекарване.

koolio
15-08-2010, 20:16
Дали внучката на Хитлер е била депутат в Райхстага и е давала интевюта колко е направил дядо и за Германия и т.н,Или пък внука или на Гьобелс е бил премиер на Германия...
Та и от там иде това, че няма как да не ги споменаваме.

---------- Post added at 04:45 ---------- Previous post was at 04:44 ----------



Е и това е вярно де, ама, какво да се прави, в тоя раздел сме така :)- иначе няма да мога да дойда за срещата, но ви пожевалам приятно прекарване.

На Хитлер не, ама на Мусолини ...
И както винаги съм казвал, най-лошата последица от просъветския режим е не друго, а начинът на мислене.

fred
15-08-2010, 20:23
На Хитлер не, ама на Мусолини ...
И както винаги съм казвал, най-лошата последица от просъветския режим е не друго, а начинът на мислене.

Е аз за Германия имах предвид, понеже и колегата беше споменал там за герамниците.Вярно е че на Мусолини е в парламента, а иначе с другото съм съгласен, с една добавка и Хитлер а и Мусолини не са правили такива градниозни промени в икономиката и собствеността, каквито се извършиха в соц. лагера.

DJ Vladic
15-08-2010, 20:49
Мен ме е яд че ''губим'' ценен кадър като Търтея.

marian
15-08-2010, 20:54
Мен ме е яд че ''губим'' ценен кадър като Търтея.
Не го оценихте когато трябваше:no:

JORDI
15-08-2010, 21:13
Не го оценихте когато трябваше:no:
Струва ми се Търтея не оцени всички онези, които в правото си да изразят собствено мнение / различно от неговото/,бяха заплашвани с Бан или уроци по граматика!:paddle: И ако се е оттеглил доброволно, му прави чест! Но ако са го отстранили, то това е чест за админите!:grandpa:

marian
15-08-2010, 21:22
Струва ми се Търтея не оцени всички онези, които в правото си да изразят собствено мнение / различно от неговото/,бяха заплашвани с Бан или уроци по граматика!:paddle: И ако се е оттеглил доброволно, му прави чест! Но ако са го отстранили, то това е чест за админите!:grandpa:
Ами,не съм съгласен:no:Колко бана е сложил Търтея?Според мен не трябваше да се отказва.

toki4a
15-08-2010, 22:03
Ами,не съм съгласен:no:Колко бана е сложил Търтея?Според мен не трябваше да се отказва.

и аз съм на същото мнение:prescription:
лошото е ,че останаха малко като него!!!

---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:55 ----------

малко отстрани от темата ама
викам Пазарджишката агитка да му идем малко на гости:evil:

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 18:57 ----------


Евала с теб сме!
Мъжко е да се откажеш!

Нео невиждам нищо колегиално
все пак сте приятели . или бехте!
защо не го направите както преди!!

fred
15-08-2010, 22:52
Колега, с безкрайното ми уважение към факта, че си по-голям от мен само искам да ти напомня как една БГ естрадна певица в първите години на "демокрацията" наляво и надясно тръбеше как била репресирана, понеже баща и лежал в беленският затвор. После се оказа, че въпросният баща е бил там за блудство с малолетна, но някак си малко хора разбраха за това!

А иначе и аз мога да кажа:

"Комунистите са виновни за парниковият ефект и озоновата дупка!!! Който не е с мен е ченге!!! Костов е виновен за кризата!" ... и т.н.

П.С. Аз бях дотук! Заминавам на море и от там на вилата, където ще си кося кротко райграса, ще пия бира и ракийка, като мезя с на жената салатите и ще псувам управляващите! :)

П.С.С. Темата започна да се изражда в "Другарко/Госпожо пък кажете му понеже той/тя ми изяде десерта!".

За положението у нас, като цяло са виновни единствено и само комунистите-никога, след 2 национални катастрофи, България не е била в такова положение, да не говорим за моралните последици, които ще бъдат по трайни и от икономическите.Не казвам, че България или българина щяха да са примерно Япония, но това, да ни мине една загубена Гърция или Сърбия, като стандарт е смешно и жалко.За твоя пример - кой за какъв се предствя и не е друга работа /не знам за коя певица говориш, ама ако е Б.Карадочева много бъркаш.И защо принципните комунисти не пратиха в Белене внука и синът на бай Тошо, внука си беше и изнасилвач.Те да бяха осъдили и сега поне един за банковата криза, ама нейсе, всичките са милионери на гърба на простия ни народ. Знаеш ли иначе, че Народния съд у нас е издал много повече смъртни присъди от Нюрнбергския процес, ама ще спра дотук.
Иначе тая тема край няма, то е ясно, благодаря за уважнието, в крайна сметка и аз се стремя да уважавам всеки, особено, когато се стреми да мисли, като теб.
Приятна почивка, само не ми е ясно това косене що за кеф, ама ти си знаеш, другото го приемам :)

old alfist
15-08-2010, 23:00
Не четох всички мнения в детайли, но смятам че намесването на някакъв минал обществен строй не е уместно в случая.
В случая се е наложило взимане на Соломоновско решение, което винаги може да бъде тълкувано двуяко.
Търтея си е пич, но в интерес на истината в случая беше меко казано арогантен.
Нека не забравяме, че едно от правилата е уважение към личността на всички пишещи.
От друга страна неграмотно пишещите хора не могат да придизвикат уважение у него.
Отделен въпрос е дали случката е повод за отстраняването му или е причина - това го знаят само хората взимащи решение в този форум.

mordohy
17-08-2010, 21:15
Като гледам, наплюхме се добре, сега е време да си седнеме на задниците и да осмислим, какво става и защо!Не знам конкретния случай на Търтея, но виждам какво става. Модовете, които работят най-много, изгарят първи!
Логично е!
Те работят за форума, а не за да са им оцветени в зелено никовете.
Водени от това, че им пука за съответния раздел, те непрекъснато провокират юзерите и ги тласкат напред.
Кога с провокативна тема, кога с някое наказание, но такива не съм засякал да злоупотребяват съзнателно с правата си.
Явно е , че форума търпи реорганизация и тепърва ще видим, какво ще се получи!
Като знам племето какво е, май нищо ново няма да стане!
Единственото, което ме притеснява е да не имаме бот-модератори, стриктно спазващи всяка буква, защото от това се затриха доста, иначе симпатични форуми с потенциал.
Всяка свръхактивност води до изхабяване!
Може би трябва да се помисли за мандатност на модовете! Давам само идея на управата.
Времето е горещо, та е по-добре да се оборудваме с по една студена бира и охладиме страстите!
Аз след малко товаря таратайката и заминавам на северното Черноморие!
Все пак, всеки е модератор на собствените си простотии!

Derry
17-08-2010, 22:18
Момчето пчела не трябва да се отказва толкова лесно, хубаво не е модератор - голяма работа. Има познания в много области и широка обща култура, нивото му е високо, но за съжаление си гледа от високото и не прави опити да лети на ниско. Най лошото е, че сякаш не може да губи, а няма да е лошо да се научи. В живота достойната загуба е по-важна от нечестната победа.

---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:15 ----------



Може би трябва да се помисли за мандатност на модовете! Давам само идея на управата.


Да и сами да си ги избираме, с гласуване и прочие.

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:17 ----------



...
Все пак, всеки е модератор на собствените си простотии!

Е някой за глобален модератор си имат жени :neko:.

old alfist
17-08-2010, 22:31
Да и сами да си ги избираме, с гласуване и прочие.
Или някакви временни БАН-ове за да не се самозабравят, но да не се губят стойностните хора.

mordohy
17-08-2010, 23:54
---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:15 ----------



Да и сами да си ги избираме, с гласуване и прочие.
Дери, това не е много полезно, защото мнението на мнозинството е винаги погрешно. Ако мода се харесва на всички, значи има нещо збъркано!
А няма да стане, защото и клуба и форума са частни и в края на краищата, други решават и определят правилата.
С тях сме се съгласили още при регистрацията!

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

Derry
18-08-2010, 00:38
---------- Post added at 19:17 ---------- Previous post was at 19:15 ----------



Да и сами да си ги избираме, с гласуване и прочие.
Дери, това не е много полезно, защото мнението на мнозинството е винаги погрешно. Ако мода се харесва на всички, значи има нещо збъркано!
А няма да стане, защото и клуба и форума са частни и в края на краищата, други решават и определят правилата.
С тях сме се съгласили още при регистрацията!

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

Щях да напиша малко глупости, но се сетих за стария номер с четенето до 10, зададох си няколко въпроса и си отговорих. Гласуването отпада.

Не съм съгласен само с мнозинството греши, едно решение дали еднилично или колективно единствено времето го проверява и пак има доста условности.

pavlin
18-08-2010, 03:56
В цялата тази шумотевица май има намесени фирмени права и отговорности. Нает ли си да представляваш обществен форум, какъвто е един модератор, не може да си приказваш каквото си искаш. В последствие може да се стигне до правни проблеми за организацията. На там, като че ли вървят нещата.

Коки
18-08-2010, 11:22
...Нает ли си да представляваш обществен форум, какъвто е един модератор, не може да си приказваш каквото си искаш...

Може, но също така може и да те махнат когато си искат.

viki
18-08-2010, 11:38
О,
съвсем
нормално е да не го разбират Търтея.Малко хора са му на нивото:magic:
“Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете”- Фр.Петрарка
п.п.
Провал да,но не и личен ,драги :grandpa:
Напротив.

old alfist
18-08-2010, 12:03
Ако ще вадим цитати аз ще се включа с този от Матея свето Евангелие Глава 7 точка 6 : " Не давайте светинята на псетата, и не хвърляйте бисера си пред свините, за да го не стъпчат с краката си и като се обърнат, да ви разкъсат".Само да не ни обвинят в култ към личността.

pavlin
18-08-2010, 16:51
О,
съвсем
нормално е да не го разбират Търтея.Малко хора са му на нивото:magic:
“Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете”- Фр.Петрарка
п.п
Провал да,но не и личен ,драги :grandpa:
Напротив.

Те ако цветята имат такова отношение, не знам от бурените какво да очакваме. Пак се намесва криворазбраната солидарност и намеците за някакви си нива. Нека, ако някой е сбъркал, да си поеме последствията и в края на краищата, незаменими хора няма.

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:45 ----------


Може, но също така може и да те махнат когато си искат.

Съвсем нормално за една частна организация, когато си нарушил правилата.

spe4elist
18-08-2010, 16:58
Съвсем нормално за една частна организация, когато си нарушил правилата.

Същото важи и за останалите потребители :afro:

Коки
19-08-2010, 10:06
...Съвсем нормално за една частна организация, когато си нарушил правилата.

Нормално е дори и когато не си ги нарушил.

viki
19-08-2010, 15:28
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/Schwarzspecht.jpg/250px-Schwarzspecht.jpg

Кълвачът е... (http://www.zoomania.org/ptitzi/drugi/2569-kalvach)

:drums::evil:

Derry
19-08-2010, 21:31
О,
съвсем
нормално е да не го разбират Търтея.Малко хора са му на нивото:magic:
“Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете”- Фр.Петрарка
п.п.
Провал да,но не и личен ,драги :grandpa:
Напротив.

Е ще се обиждаме ли сега, той цвети - нии тръни :evil: бравос, бравос.

viki
20-08-2010, 10:16
Как не си разбрал нарцистичното ми послание не знам.http://www.foxes2.be/k/girl_blum2.gifhttp://pic4ever.com/images/157fs409780.gif

Бобби
22-08-2010, 16:20
Няма ли някоя привлекателна блондинка с големи "очи", която да разбира от политика, икономика и т.н.....за да върне Пчелата в раздела:dunno:..... :))))

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:17 ----------

...нали все още е ерген...:dunno:...крайно време е да се пенсионира, тоез бракува...за да не се занимава с....:Topic-is-closed-bg:

old alfist
22-08-2010, 16:33
...нали все още е ерген...:dunno:...крайно време е да се пенсионира, тоез бракува...за да не се занимава с....:Topic-is-closed-bg:
И след като се венчае за някоя млада и привлекална дама ще получи подарък от форума - възстановяване на модераторските права, но тогава пък няма да има възможност да си ги ползва.

Бобби
22-08-2010, 16:54
И след като се венчае за някоя млада и привлекална дама ще получи подарък от форума - възстановяване на модераторските права, но тогава пък няма да има възможност да си ги ползва.
:))))...тия права не му трябват....:dunno:..така и нерзбрах, какво е станало...без значение е, но му пожелавам по големи да мачка...дори и силиконови да са:))
Както казват в махалата убав човек е Пчелата!

old alfist
22-08-2010, 17:13
:)))) пожелавам по големи да мачка...дори и силиконови да са
A, силиконови - не. Може да са увиснали, но естествени - има хора които така ги предпочитат.

Бобби
22-08-2010, 17:21
A, силиконови - не. Може да са увиснали, но естествени - има хора които така ги предпочитат.
А..бе не е баш така....ще разкопчае някой напръщял сутиен и ще го затрупа някоя лавина....:noooo:

old alfist
22-08-2010, 17:32
Поздравявам Търтея с пожелание да се заслушва малко повече в блуса и рока :

Васко Кръпката - Ден След Ден (http://vbox7.com/play:632e7eda)

търтей
22-08-2010, 21:42
Тва е една от любимите ми песни.

Derry
23-08-2010, 01:08
Мен друга ми е любима сега ама нейсе включи се :respect: и ти най сетне.

п.с. Def Leppard - Too Late For Love ииии Bon bonbon Jovi - Give Love A Bad Name

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:07 ----------


Тва е една от любимите ми песни.

Да вземеш та да преведеш какво пише там на латински, не, че ме интересува ама все пак... любопитно ми е.

spe4elist
23-08-2010, 01:15
Ей, спамери! Нахокаха ме, че форума е заприличал на клоака.

Затова - предупредил съм ви, скарал съм ви се и отивайте да си лягате! Засрамете се!

В противен случай - ще трябва да ви наказвам с точки и после да давам обяснения на червеното килимче!

Айде! ;)

mordohy
29-08-2010, 12:46
Адаш, оценявам ентусиазма и загрижеността ти, но все пак си има правила и както знаеш ги знам много добре, защото никой не ги е нарушавал както мен в името на племето.
Ти си глобален мод и не ти е от ранга да се занимаваш с кухнята и кенефа на един раздел!
Раздела е безстопанствен, до като не му се намери законен мод!
Това означава, че съвсем законно можем да си пишеме всякакви простотии!
Пък ако някой те притиска, просто си кажи!
Можеме да го направиме пешеходец за неопределено време. И други законни гадории!
Ще се радвам, ако ти станеш мод на Общи, ама да не стане като целувката на дявола

Old Fox
29-08-2010, 16:27
Отсъствието на назначен модератор не отменя правилата на форума. Нека не говорим глупости.

Stoyan Georgiev
29-08-2010, 22:34
брех какъв диамант съм изпуснал в периода, в който съм бил баннат!


като цяло подкрепям лаконичното изказване на Нено...


търтей, разбирам, че си разочарован от постигнатия резултат (аз пък не съм), също така макар и рядко съгласен винаги с интерес съм чел тази част от мненията ти, които си аргументирал като нормален човек.

мисля, че сега е удобен момент да набележа, някои неща, които според мен са нередни и други, които подкрепям

- доста често не допускаш дори и аргументирано различие на мнение различно от твоето
- немалко пъти си се държал неуважително с членове на форума, па макар и да не си единствения, който го прави ("води с примера си" ?)
- мисля, че не осъзнаваш (може би бъркам, но такова впечатление оставяш), че когато някой има погрешно мнение то това го прави по-малко умен... така казано звучи глупаво може би - вмомента не съм в муза за развлекателно писане
- позволявал си си произволи с модераторският ти статут

и към негативните неща едно последно недоумение от моя страна - искаш от нас да търсим истината и да възроптаваме към взети решения, а в същия момент самия ти когато ти е оттървало си бил невероятно стриктен към забраната за коментари на модераторската дейност

към положителните

- рядко начетен си, както казах - наистина е удоволствие човек да чете тези постове, в които си решил да си аргументиран
- успяваш да провокираш дискусия, макар и понякога със спорни методи ;)
- в противоречие с това, което казах преди малко - хем не си и хем си отворен към нови идеи, па макар и да си скептичен немалко пъти (което само по себе си не е лошо качество)
- чуство за хумор - все по-рядко срещано качество у затъпяващата ни нация

това са моите 2 стотинки за темата...


ПП: мразя комунистите и комунизма - по лични причини, не защото съм прочел 5 книги по темата!