PDA

View Full Version : Low Pass филтър - какви точно са функциите му ?



vaskoni
11-08-2010, 22:27
Здравейте колеги,

Интересува ме каква е разликата м/у CD плейър със и без споменатия филтър. Човек който е уж запознат ми каза че този филтър е от значение само ако се ползва
при контрол на субуфер и ако CDто разполага с отделен контрол за суб.При положение че аз не ползвам допълн. суб, освен четирите колони ще има ли някаква полза - примерно по добър бас или по малко изкривявания при ниските честоти - това ли е всъщност функцията на този low pass, или? Поне аз така си го обяснявам като
нискочест. филтър но не съм компетентен, знам че имаше колеги занимаващи се с кар аудио и се надявам да отговорят.

Благодаря предварително!

oem
12-08-2010, 00:22
Този филтър както и Highpass случат за орязване на даден честотен диапазаон. Нещо като crosover. Lowpass филтъра оставя само ниските честоти към даден канал/говорител. Примерно при тубата при някои плеиъри може дори да се зададе от коя честота на долу да пропуска. И можеш да си го налгасиш например да свири до 80 hz. на горе да не пуска. Обратното е при Highpass. Да оставиш сао среди и високи да речем. Общо взето много полезни екстри когато се налага да се ползват. Иначе са безполезни.

търтей
12-08-2010, 09:44
Този филтър както и Highpass случат за орязване на даден честотен диапазаон. Нещо като crosover. Lowpass филтъра оставя само ниските честоти към даден канал/говорител. Примерно при тубата при някои плеиъри може дори да се зададе от коя честота на долу да пропуска. И можеш да си го налгасиш например да свири до 80 hz. на горе да не пуска. Обратното е при Highpass. Да оставиш сао среди и високи да речем. Общо взето много полезни екстри когато се налага да се ползват. Иначе са безполезни.

Е ти нищо не каза :kiss:

oem
12-08-2010, 09:53
Що бе?:calc:

търтей
12-08-2010, 10:10
Еми щото нещо си чел, нещо си чул, ама бая повърхностно. :)

oem
12-08-2010, 10:15
E какво повече да обеснявам? Човека пита просто и аз така му отговарям. Нали не мислисш, че се интресува от амплитуди, падове и прочее? Нали не мислиш, че аз съм профи в тази област? Каквото знам тва е. :) Ти ако знаеш повече кажи.

търтей
12-08-2010, 10:26
Е па си засегателен, бе. :)

oem
12-08-2010, 10:50
Е па си засегателен, бе. :)

Не съм бре :)

S_G_M
12-08-2010, 11:39
От 8 поста 6 спама :big_whoops: .. евалааааааааа
оем : описанието ти е много точно , на който му трябва повече инфо да гледа в Google :)
П.С. нека моето не се брои като 9ти спам

Sergey_gigov
12-08-2010, 17:56
а ти си седмия:baby:

Kamen666
12-08-2010, 21:22
Айде сега се самонакажете :)
Няма да оакваме и най-чистия раздел тук я ;)