PDA

View Full Version : Днес не е първи април, но..



Ранобудниче
15-08-2010, 19:28
май чувсвото за хумор не избира дати.. (http://dnes.dir.bg/news/severna-koreja-%D1%8Ezhna-koreja-mun-bak-6912502?nt=4)

TMAX
15-08-2010, 19:38
Май май наистина не избира:rotfl:

fred
15-08-2010, 19:43
Това в крайна сметка е като обединението на двете части на Германия, рано или късно ще стане, ама да видим при кой любим вожд ще падне престъпния режим в Северната Корея.Иначе новината наистина е първоаприлска:neko:

Ранобудниче
15-08-2010, 19:47
...Иначе новината наистина е първоаприлска:neko:

И как няма да е.. само няколко дни след това (http://football.actualno.com/news_309062.html)..

fred
15-08-2010, 20:01
Мда, ама ако знаеш горкия какво му се пише.То звучи невинно, ама дупе да му е яко.
Иначе може да ти разкажа за посещението на един колега, преди бая години, имаше там младежки фестивал, в северната, за форума е дълго.

Ранобудниче
16-08-2010, 00:13
Мда, ама ако знаеш горкия какво му се пише.То звучи невинно, ама дупе да му е яко.
Иначе може да ти разкажа за посещението на един колега, преди бая години, имаше там младежки фестивал, в северната, за форума е дълго.

Изобщо не звучи невинно. Написаното е само онази част на леденото блокче, прилична на карфичен връх. Не завиждам на човечеца. И дори подобни прояви (http://www.dnevnik.bg/sport/futbol_sviat/2010/06/15/917401_trenyorut_na_kndr_niama_severna_koreia_nie_ sme/) няма да спасят споменатата от теб негова част.

nhg
16-08-2010, 00:23
И как няма да е.. само няколко дни след това (http://football.actualno.com/news_309062.html)..

Мдам, даже в изправителен лагер са го пратили (или нещо подобно).
По-интересно е, че е получил една камара държавни отличия след като се класират за финалите на Световната купа за пръв път от сума ти години (1974 е предното, ако не ме лъже паметта)
Та ... комунизъм, братя. Ей заради такива простотии никога няма да просъществува дълго такъв строй.
Всъщност, аз възприемам една друга гледна точка (може и да съм го прочел някъде, ама може и сам да съм си го измислил, не помня): не може да уеднакваяваш хората, те просто си се раждат различни - естествени клонинги няма!
пс: абе някой от моето поколение дали помни един факт...имам спомен, че в Северна Корея нямат свободно обръщение на пари - разплащанията стават по друг начин, не си спомням точно каква беше схемата (това се учеше по История, някъде 7-8 клас...не помня)

Ранобудниче
16-08-2010, 00:35
Мдам, даже в изправителен лагер са го пратили (или нещо подобно).
По-интересно е, че е получил една камара държавни отличия след като се класират за финалите на Световната купа за пръв път от сума ти години (1974 е предното, ако не ме лъже паметта)
Та ... комунизъм, братя. Ей заради такива простотии никога няма да просъществува дълго такъв строй.
Всъщност, аз възприемам една друга гледна точка (може и да съм го прочел някъде, ама може и сам да съм си го измислил, не помня): не може да уеднакваяваш хората, те просто си се раждат различни - естествени клонинги няма!
пс: абе някой от моето поколение дали помни един факт...имам спомен, че в Северна Корея нямат свободно обръщение на пари - разплащанията стават по друг начин, не си спомням точно каква беше схемата (това се учеше по История, някъде 7-8 клас...не помня)

Не, Ники.
Това не е комунизъм. Това е представата на определена група хора (в конкретния случай) за комунизма, в комбинация с начин за налагане на тази представа.
Писах нещо по тоя повод в темата на Роби за родовата памет. Идеята за комунизъм надали има много общо с еднообразните опити за реализацията й, където и да било по света. Затова, когато някой ми заговори за комунисти, фашисти или следовници на друго верую, ще ме прощаваш, ама все си мисля, че работата се свежда до "случайността" колко на брой (хипотетично) келемета ще се намърдат в една или друга партия и доколко монетният звън ще приспи остатъците човешко у тях и у останалите, за които наистина конкретната идея има значение и смисъл.

nhg
16-08-2010, 01:06
Добре де, веднага бих се съгласил с тебе, ако обаче ми посочиш само един пример, при който нещата са се случили на практика различно!
Да, съгласен съм, че на теория това няма нищо общо с комунизЪма; практически обаче е ясно какво става...
бтв: дори и в Китай нещата не са съвсем комунистически на практика; пак да си кажа тезата: хората се раждат различни и са различни (Слава Богу!), не може да създаваш 'естествени клонинги'..

Ранобудниче
16-08-2010, 01:15
Различни са, разбира се.

Това, което исках да ти кажа, може да се събере точно в две изречения:

Отдавна хората не служат на идеите. Понастоящем (и не само) идеите обслужват частните интереси на шепа индивиди, наричащи себе си "човешки същества".

Валидно е за всички посоки, без изключения (ляво, дясно, център и разни междинни, околни и гравитиращи).

nhg
16-08-2010, 01:25
Виж с това няма как да не се съглася... Направо си е за темата с любими цитати.
Така или иначе всичко се комерсиализира, защо пък идеите и 'службата' към тях да не се комерсиализират и те?! Не, и мен не ме кефи, ама идеалистите не виреят...
А, и да допълня: написаното от теб е валидно не само в политически смисъл, а май навсякъде.

Ранобудниче
16-08-2010, 01:26
...Не, и мен не ме кефи, ама идеалистите не виреят...
А, и да допълня: написаното от теб е валидно не само в политически смисъл, а май навсякъде.


Да.

fred
17-08-2010, 20:22
Не, Ники.
Това не е комунизъм. Това е представата на определена група хора (в конкретния случай) за комунизма, в комбинация с начин за налагане на тази представа.
Писах нещо по тоя повод в темата на Роби за родовата памет. Идеята за комунизъм надали има много общо с еднообразните опити за реализацията й, където и да било по света. Затова, когато някой ми заговори за комунисти, фашисти или следовници на друго верую, ще ме прощаваш, ама все си мисля, че работата се свежда до "случайността" колко на брой (хипотетично) келемета ще се намърдат в една или друга партия и доколко монетният звън ще приспи остатъците човешко у тях и у останалите, за които наистина конкретната идея има значение и смисъл.

Аз да не подемам темата, ама точно така наречения комунизъм /и братчеда му фашизма/, дават най голяма трибуна за намърдване и приспиване на човешкото в наши дни.Не случайно там, в далечна Азия се появиха достойни последователи на Хитлер и Мао, режима в Сев Корея, червените кхмери и тн.
Винаги хората на служели на парите и мамона, както се казва :) Единици са били тия, които са били идеалисти, но пък и не случайно те са запомнени най много.Например действията на Христос удрят много силно кликата на фарисеите, за които религията и тогава, какот и сега де, е най печелившия бизнес.Имаше много интересен такъв документален филм по Нешанъл географик, джеогарифик и каквото е :).Тоест, действията му бяха представяни като последствия, ако бяха извършени в днешно време.Та винаги времето е едно и също, както и човек, както обичам да казвам аз.
Много интересна статия четох и за Митьо Цветков, /дано не бъркам името, не ми се рови в нета/.За съдбата на човека в чиято къща е създаден Врачанския революционен комите, който е участвал в закупуването на оръжието за Ботев и съдбата му след това, включително след Осбождението.
Свестните у нас считат за луди е казал Ботев, но не само у нас де.Което пък не значи, че имената им се помнят вечно, защото паметта на хора тачи такива "луди".
Откакто сме мръднали от пещерите нищо ново под слънецето в човешкото поведение.Но определени обществени строеве свалят всичко човешко в общството за нула време.
Ма няма да споря повече, че ще се появи някой завършил ПУЦ и сержантско у-ще да ми обяснява откъде извира мармалада .....:)

Ранобудниче
17-08-2010, 22:32
Фреди, пак липсва разграничаване на цел от начин за нейното постигане. По подобна схема спокойно може да обявим Бог за гадно копеле, заради Светата инквизиция. Ама едно и също ли е?
Не знам дали комунизмът е нещо добро или лошо, защото никога не съм го виждала. Не знам дали и демокрацията е добро или лошо, защото откакто е избухнала, все гледам нечии представи за нейния образ.

Това, което съм разбрала, е: кофти изпълнение на инак велико произведение (не само на изкуството) може да те остави (минимум) с блудкав вкус в устата.




А инак.. Изброил си част от причините, поради които така и не съм привикнала с лафа "Целта оправдава средствата". А както изглежда, няма и да привикна.

old alfist
17-08-2010, 22:44
Свестните у нас считат за луди е казал Ботев, но не само у нас де.
Считат се за луди когато се стигне до крайности - именно те създават илюзията за лудост.

fred
17-08-2010, 22:54
Фреди, пак липсва разграничаване на цел от начин за нейното постигане. По подобна схема спокойно може да обявим Бог за гадно копеле, заради Светата инквизиция. Ама едно и също ли е?
Не знам дали комунизмът е нещо добро или лошо, защото никога не съм го виждала. Не знам дали и демокрацията е добро или лошо, защото откакто е избухнала, все гледам нечии представи за нейния образ.

Това, което съм разбрала, е: кофти изпълнение на инак велико произведение (не само на изкуството) може да те остави (минимум) с блудкав вкус в устата.

А инак.. Изброил си част от причините, поради които така и не съм привикнала с лафа "Целта оправдава средствата". А както изглежда, няма и да привикна.


Фреди, пак липсва разграничаване на цел от начин за нейното постигане. По подобна схема спокойно може да обявим Бог за гадно копеле, заради Светата инквизиция. Ама едно и също ли е?
Не знам дали комунизмът е нещо добро или лошо, защото никога не съм го виждала. Не знам дали и демокрацията е добро или лошо, защото откакто е избухнала, все гледам нечии представи за нейния образ.

Това, което съм разбрала, е: кофти изпълнение на инак велико произведение (не само на изкуството) може да те остави (минимум) с блудкав вкус в устата.

Не, за Господ :) Но когато едно обществено устройство създава абсолютна власт, да.Всяка власт корумпира, но абсолютната власт корумпира абсолютно.Та каквото и да е, щом се крепи на някаква свята истина и властта не се предава по някакъв демократичен път, е обречено да бъде извратено-защото, този, който се е докопал до нея гледа никога да не я изпусне.По тази причина в цял свят тези обществени модели са едни и същи.Та този комунизъм няма как да бъде видян по тази причина.Навремето е имало утописти социалисти, а комунизма се водеше при нас "научен"-е и той е една утопия, поне на земята.Тоест, ако има рай, той би могъл и да се нарече някакъв вид комунизъм.
А принципно с последното съм съгласен, пак с една уговорка-че този блудкав вкус е неизбежен в някои случаи :neko:
Но пък всеки има мнение, аз затова предлагам, за това да не говорим, защото си се въртим в един безкраен кръг.Засега бай :)

[QUOTE=old alfist;751917]Считат се за луди когато се стигне до крайности - именно те създават илюзията за лудост.
Ами то и крайността е твърде субективна за "нормалния".ЕДно време са считали за луди, тия, които са смятали че Земята е кръгла.Но винаги, когато някой отхвърля един популярен обществен модел, в който живее болшинството, бива смятан за луд, каквото и да значи това.

old alfist
17-08-2010, 23:29
Ами то и крайността е твърде субективна за "нормалния".ЕДно време са считали за луди, тия, които са смятали че Земята е кръгла.Но винаги, когато някой отхвърля един популярен обществен модел, в който живее болшинството, бива смятан за луд, каквото и да значи това.
Е, ми тогава стигаме до това, че висшета форма на капитализма е комунизъм.

nhg
18-08-2010, 00:31
Колеги, като чета как си хортувате и си допивам бирата ми се струва, че сме на една маса :-)
Как да го кажа: съгласен съм с всички, ама Фред най-добре го каза - въртим се в кръг, на всички ни е ясен маршрута!



....
Тоест, ако има рай, той би могъл и да се нарече някакъв вид комунизъм.
....
Ей т'ва нещо ме изкефи максимално, особено като знам от какъв колега излиза!!!:oops:

mordohy
18-08-2010, 01:30
Колеги, като чета как си хортувате и си допивам бирата ми се струва, че сме на една маса :-)
Как да го кажа: съгласен съм с всички, ама Фред най-добре го каза - въртим се в кръг, на всички ни е ясен маршрута!


Ей т'ва нещо ме изкефи максимално, особено като знам от какъв колега излиза!!!:oops:
Съгласен с бирата и кръчмата, ама след малко излитам!
Комунизъм или каквото там да го наречат равенство и благополучие си е пълна утопия, защото някой все пак трябва да рине и лайната, а на хората от които зависи да стане това, съвсем не им се ринат!
Иначе, материалната база я има отдавна. Икономиката страда от излишъците, а не от недостига. Просто сме монетарно общество, а не това на ресурсите, а то е монетарно точно, защото на управляващите не им се извършват някои дейности!
Фекалната тема е само бегъл пример!

fred
18-08-2010, 10:08
Е, ми тогава стигаме до това, че висшета форма на капитализма е комунизъм.
Това е едно от твърденията на марксизма между другото :)
---------- Post added at 02:07 ---------- Previous post was at 02:06 ----------

Колеги, като чета как си хортувате и си допивам бирата ми се струва, че сме на една маса :-)
Как да го кажа: съгласен съм с всички, ама Фред най-добре го каза - въртим се в кръг, на всички ни е ясен маршрута!

Ей т'ва нещо ме изкефи максимално, особено като знам от какъв колега излиза!!!:oops:
Истината е в кръчмата, но там не трябва да се говори за политика :)
---------- Post added at 02:08 ---------- Previous post was at 02:07 ----------

Съгласен с бирата и кръчмата, ама след малко излитам!
Комунизъм или каквото там да го наречат равенство и благополучие си е пълна утопия, защото някой все пак трябва да рине и лайната, а на хората от които зависи да стане това, съвсем не им се ринат!
Иначе, материалната база я има отдавна. Икономиката страда от излишъците, а не от недостига. !
Така е

Ранобудниче
18-08-2010, 13:09
...


Ей т'ва нещо ме изкефи максимално, особено като знам от какъв колега излиза!!!:oops:

Хм.. принципно и мен ме изкефи, ама такива подаръци (http://dnes.dir.bg/news/todor-zhivkov-6928073) не ща :tooth: