PDA

View Full Version : монтаж усилвател 156 SportWagon



CTOMAHATA
23-08-2010, 00:49
Намислил съм смяна на предните колони с Hertz ESK 165, но ще се нуждая от усилвател за тях. Въпросът е къде да го монтирам? Разбира се в багажника е най-логично, поради наличието на повече място. Но колата е 156 SportWagon и има следните условия:
1) Гърба на седалките отпадат като възможност, тъй като ми се налага да ползвам целия обем сваляйки облегалките напред.
2) Между калника и задната част на багажника има повечко пространство, но начина по който е оформено ми се струва доста неудобно за монтиране на плоско тяло с приблизителни размери 25x35x6
3) Ако го покрия по-добре ще си спестя обяснения пред жената

Някой монтирал ли е усилвател на друго място? Мислих варианти за:
1) под шофьорскатата/пасажерската седалка, но растоянието до въздуховодите за задните пътници е твърде малко. А и през лятото не е гот да ти пече нещо под дупето.
2) под жабката и вентилатора, но не съм го дообмислил. Струва ми се че ще се вижда от пасажерското място и ще създава неудобство в краката на "навигатора"
3) в двигателния отсек с това голямо JTD16v не мога да си представя и един услилвател. А и там е по-мръсно, топло, понякога мокро...

Има ли по-малки компактни модели? Освен предните колони мисля и за задна линия. Тоест усилвателя трябва да е 4 канален.

Всякакви съвети биха били от полза.

CTOMAHATA
27-08-2010, 11:57
Май комбитата наистина са за улегнали хора, които не слагат яка музика :(
Явно никой не е монтирал нищо подобно.

DarkKnight
29-08-2010, 17:38
Колега много зависи какво искаш да постигнеш... Кажи и с какви пари разполагаш защото у8силватели има от 10 лв до 3 000 ;)

Иначе един от вариянтите е под жабката ;)

CTOMAHATA
30-08-2010, 09:34
Искам да постигна качествен звук, който да остане на ниво дори и при по-високи децибели. Искам плътен бас и отчетливи високи честоти. За това съм се насочил към Hertz. Както писах монтажа трябва да е прикрит за да можа да ползвам цялото си багажно отделение.

Парите които мога да отделя за услилвател са между 200 и 400лв. Целия бюджет е около 800лв.

@DarkKnight, виждал ли си монтаж под жабката на някоя 156ца?

DarkKnight
30-08-2010, 15:18
Искам да постигна качествен звук, който да остане на ниво дори и при по-високи децибели. Искам плътен бас и отчетливи високи честоти. За това съм се насочил към Hertz. Както писах монтажа трябва да е прикрит за да можа да ползвам цялото си багажно отделение.

Парите които мога да отделя за услилвател са между 200 и 400лв. Целия бюджет е около 800лв.

@DarkKnight, виждал ли си монтаж под жабката на някоя 156ца?

Не но знам че има място за високия клас на Alpine и за това попитах за финансите ;) Иначе има кора която крие електрониките и под нея има място за нещо с не много големи размери. При двигателя на мокро и мръсно не е подходящо място за усилвател. Мисля че и тъндер имаха малки усилватели, но не помня модел.
Относно магазините - тези хипермаркети не са най-подходящото място за търсене на музика. По-добре разгледай по-малките магазини които са специализирани само за авто музика.
Разгледай и сайтовете на производителите и виж дали ще си харесаш нещо като параметри, визия и цена. Така можеш да си го купиш от вносителя и да няма големи надценки.
Имай предвид че дълбочина и плътност на баса се постига с туба в багажника. С говорителите в предните врати ще имаш добър резултат при по-слаби децибели. Задължително ще трябва и да уплатниш вратите.


П.П. Кажи от кой квартал си за да пробвам да ти препоръчам магазин в близост, за да можеш да ги разгледаш наживо :)

CTOMAHATA
01-09-2010, 00:54
Привет

Развръзката на дилемата ми бе в Авител. Показаха ми възможностите, огледаха колата и предписаха присъдата - в багажника. Сам се убедих, че под седалката не влиза дори и най-малкия модел усилвател. Под жабката категорично отказаха монтаж поради възможни електромагнитни смущения от вентилатора.

Точното мястото на монтажа е в нишата зад десния калник. По мое изискване направиха сриваш капак с черна тапицерия. Получи се почти като фабрично.

Избрах двуканално стъпало Hertz EP2 и говорителите, които писах по-горе - Hertz ESK 165. Направено е уплътнение на вратите Пищялките идеално влязоха на мястото на фабричните.

Идеята бе сигнала да дойде от фабричното CD, което има изводи за усилвател. Но ми казаха, че са го пробвали и сигнал от там не излиза. За това взели сигнал от изхода за колоните :( Това не било проблем за усилвателя, защото има вход за високо ниво. Въпреки, че свири доста по-прилично от старите колони останах леко неудоволетворен.


В бъдеще може да сменя плеъра или да се опитам да изкарам неусилен сигнал от този... Отново в бъдеше ще сменя и задните колони, но ще се хранят от плеъра. Въртят ми се идеи да ги пусна през същия усилвател като прецакам баланса предни-задни, но ще видим.

За суббуфер съм харесъл Pioneer TS-WX610A (http://www.aval-bg.com/car-audio/pioneer/subuferi/pioneer-ts-wx610a) като най икономичен откъм място, но не съм правил достатъчно добро проучване за него.

За сега проекта изпада във финансов Freeze, че ме чака яко пребоядисване.

ПП
Живея в Редута близо до Румънското.

Dodo 155
01-09-2010, 13:53
Защо не потърси някое БОСЕ за SW 2-ра употреба и да не се занимаваш с глупости?
Аз сложих на моята такава система и звукът е повече от хубав, поне за моите разбирания :D
Напълно ми оправда очакванията това БОСЕ и си заслужаваше всеки лев.

п.с. Мисля, че сигналът за буфера се взима от юнита, но трябва да видиш пак на схемите как са разположени кабелите, по спомен на моята идва от горната букс.
От колоната е най-лесно и затова не им се е занимавало да ровят Гугъл и т.н.

CTOMAHATA
01-09-2010, 22:53
Търсих си Bose, но без резултат. Намерих едно за космическа цена. Не, че моето решение няма да излезе такова ако сложа и тубичка. В разни чужди форуми четох колко сложен бил монтажа и как нищо не излизало ако не било фабрично. По принцип не се връзвам на такива, но ...

Да сигнала се взима от юнита - горна букса. Тук (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37895&page=2) камен666 е пуснал много хубава схемичка, която им разпечатах. Въпреки всичко може и да ги е домързяло. Ще го тествам този изход като си взема колата от бояджията.


Твоето Bose с говорителите ли го взе и ако не е тайна на каква цена? (може и на лс)

Dodo 155
02-09-2010, 07:58
Сигурно за SW са редки и затова е било на космическа цена, не знам.
Иначе Камен много добре е дал схемата и изходът за усилвателя е А3, но със сигурност ги е мързяло да пускат кабел от юнита.
Не смятам, че оригиналното решение ще бъде винаги най-добро, защото все пак няма нещо НАЙ когато става въпрос за музика :D
Като цяло оригиналното вграждане е доста добре изчислено, прибрано е откъм място (усилвателят е на тубата, която описва формата на калника) и като цяло звучи доста прилично.
И най-важното - не се налага да сменям юнита и да си загрозявам таблото ;)

Не е тайна цената на БОСЕ-то, но ми изпадна доста изгодно - 80 лири. Тогава лирата беше 2.05 лв. и с доставката ми стъпи на ~200 лв. (туба, усилвател, 4 колони за вратите и кабелът). Седя повече от година в кашона и чак сега реших да го монтирам, защото можеше да продам колата и да не е сложено :shutup:

CTOMAHATA
03-09-2010, 23:07
Това е повече от добра цена. Грехота щеше да бъде ако не си го взел.

Днес проверих изходите си. Не просто липсва сигнал, а въобще липсват клемичките :(
Изглежда по същия начин като фабричното MP3 от тази тема (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=50510). Шах...